Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by arzuhal » 07 Dec 2019, 20:32

Chloe wrote: 07 Dec 2019, 20:29
arzuhal wrote: 07 Dec 2019, 20:24

Osjećao se kao pobjednik: došao sam da odam počast žrtvama zločina (ne i genocida i ne tolikog broja i na takav način počinjen) koji se desio u Srebrenici i pokazao svoju i veličinu Srbije, a pokušali su da me ubiju, iako mi je Bakir Izetbegović garantovao sigurnost.

Pričamo samo o cvijetu, taj momenat.

Jer meni da su okačili neki simbol genocida koji je počinio moj narod, a mi ga negiramo, ja bih se osjećala fuuj, a moji glasači bi me osudili garant.... :hm
Njegovi glasači su pokazali poslije koliko im je bilo sve to mrsko... Dobio je podršku kakvu ni Milošević nije imao. Proguta malu žabicu (cvijet) i dobije kapital kakvog su mu balije na tacni, s trešnjama servirali, i još se nag**ili...
uzmi Lysobact

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by Hurija » 07 Dec 2019, 20:33

Dno je započelo sa estradnim umjetnicioma , koji su nakon rata prvi prodali "obraz", sa kostima mrtvih fino se gađaju u ovoj našoj nazovimo državi
Ostalo je cutanje.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by Socrates » 07 Dec 2019, 20:34

Ne može se kako su Jevreji to radili dovesti u ravan sa kako smo mi to uradili.

Jevreji nakon Holokausta nisu više imali Nijemce za susjede, a bogami nisu morali ni živjeti sa njima u istoj državi.

Svejedno, jako teška politička priča, slažem se.

Ima još tu milion stvari i stvarčica, ali ne možete previše okrivljavati nijednog bošnjačkog politicara. Politika jeste kurva, i neko mora raditi i stvari koje bas nisu najmoralnije sa naše tacke gledista. Jednostavno je tako.
. . . . . . . . .

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by Chloe » 07 Dec 2019, 20:37

arzuhal wrote: 07 Dec 2019, 20:32
Chloe wrote: 07 Dec 2019, 20:29


Pričamo samo o cvijetu, taj momenat.

Jer meni da su okačili neki simbol genocida koji je počinio moj narod, a mi ga negiramo, ja bih se osjećala fuuj, a moji glasači bi me osudili garant.... :hm
Njegovi glasači su pokazali poslije koliko im je bilo sve to mrsko... Dobio je podršku kakvu ni Milošević nije imao. Proguta malu žabicu (cvijet) i dobije kapital kakvog su mu balije na tacni, s trešnjama servirali, i još se nag**ili...
Misliš li da je zbog cvijeta ili onog ostalog što se odigralo dobio podršku?

Oni cvijet mrze.. :cudi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by Venera » 07 Dec 2019, 20:40

arzuhal wrote: 07 Dec 2019, 20:08
Venera wrote: 07 Dec 2019, 20:05

za baliluk aka licemjerstvo :jutarnja
Naravno da je baliluk i licemjerstvo. Nisam vidio da su neki Jevreji kačili kakav cvijet nekom nacisti ili barem nekome ko negira holokaust.

Socrates reče da je to stvar politike? Ukoliko se složimo s tom tezom, opet nigdje ne mrdamo iz kruga licemjerstva i baliluka. Posebno je strašno što su mu žrtve odskočna daska...

Nekome to može pod kožu, ne velim. Meni ne može.
aha, a da li bi procitao njegovu knjigu :hm

ti si pisao da umjetnika i njegova umjetnicka djela odvajas od njegovog zivota :hm

zato pitam :jutarnja


dalje,

podsjetio si me na Hannah Arent, a nju jako volim :srce :srce
Hannah Arendt, in her book Eichmann in Jerusalem, wrote in the early 1960s that a crime against humanity had been committed against the Jews. By so stating, she stressed the universal approach. Those who monitor the development of political culture after, and in the aftermath of Word War II, cannot avoid the universal nature of the impact of the Holocaust on the progression of events. The Holocaust has become a main component of Western culture and the Christian theological debate, and an important factor in the political culture and in practical political behavior. The debate among the particularists will continue, but it is absolutely clear that the impact of the Holocaust on politics is universal at both the normative and the practical levels. If the German Foreign Minister, Joschka Fischer, is willing to go to war against Milosevic's Serbia and anchors this resolve in the norm of "No More Auschwitz," if the European Union and the United States apply sanctions against the Schuessel-Haider coalition in Austria; if the court in The Hague judges Serb criminals in the context of events in Yugoslavia in the past decade; if in Stockholm, in the winter of 2000, the leaders of forty-seven nations gather for a conference on internalizing the lessons of the Holocaust, and the lessons are associated with the struggle against genocide, racism, and xenophobia including anti-Semitism: this indicates that the "Never Again" approach is winning ground and becoming a norm which is penetrating the heart of Western culture and religious and political life with an intensity that projects onto the rest of the world as well.
a vidi ovo, hm, izrealsko-jevrjesko negiranje drugih genocida, i odvajanje Holokausta kao drugacijeg i "posebnijeg" :hm
Israeli historian Yehuda Bauer provides, I believe, a corridor leading out of the dilemma. But the corridor has to be freed of some remaining hindrances. The notion of genocide was originally confined to the physical annihilation, or intent to do so, of members of whole nations. If it were to have remained confined within these boundaries, the Communist genocide would, perhaps, be arguably applicable to the mass deportations and large-number annihilation of Ukrainians, Balts and other Soviet nationals, but it would leave out the mass extermination of own-nationals. The Cambodian Khmer Rouge, among others, could thus never be indicted for "genocide," which is absurd. Although Bauer seems to disagree with the decision, the UN eventually extended the notion to also embrace the intend to annihilate religious groups as well as the destruction of political groups (see Bauer 2001, 10). This certainly allows for the consideration of the phenomenon generally referred to as Gulag as being a genocidal one. Bauer then suggests – and I believe the suggestion must be followed – that we consider "genocides" as being acts of "selective mass murder" or the "partial murder" of targeted groups, differentiating such acts from the Holocaust, which is an intended "total destruction" of the targeted group. He then shows that unlike the Holocaust, other genocides were primarily driven by "pragmatic" considerations, above all by the quest to physically take over the territory and assets of the targeted groups. He then ends by producing three main reasons for the Holocaust's singularity: a) its being primarily motivated by "ideological" rather than pragmatic considerations; b) its "global, indeed universal character" rather than a limited geographical one, and finally, c) "its intended totality. The Nazis were looking for Jews, for all Jews" (Bauer 2001, 47–49).
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by Socrates » 07 Dec 2019, 20:41

I da dodam, jedina potpuna pravda nakon rata devedesetih bila bi da je Armija BIH završila u Beogradu i srušila Milosevica. :cudi

Sve ostalo, nažalost, je traženje nekog smisla nakon rata, u okruženju kakvo jeste. Nećete tu previše pravde izvući.
. . . . . . . . .

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Online

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by Krokodil Behko » 07 Dec 2019, 20:43

arzuhal wrote: 07 Dec 2019, 20:32 Njegovi glasači su pokazali poslije koliko im je bilo sve to mrsko... Dobio je podršku kakvu ni Milošević nije imao. Proguta malu žabicu (cvijet) i dobije kapital kakvog su mu balije na tacni, s trešnjama servirali, i još se nag**ili...

Pa u tome bi bio problem.
U masovnosti podrške ideologiji nacizma nomadskog tipa.
Sad oni ovu nagradu za Handkea, vide kao priznanje da je s njima, ama baš sve u redu i da su se mnogi sudovi, ogriješili o njih. Handke je tu najmanji problem. Problem su oni koji su mu dali nagradu, uz tako naivno objašnjenje - razdvojiti djelo od autora.

Munira je problem, jer su stranke problem, pa je drže za vječitu predsjednicu, onakvu bahatu i glupu.
Da SDA želi njen silazak sa scene, ot bi se cesilo za par dana. Ona njima odgovara, jer eto, po ponašanju se vidi da je ruralna/izvorna, a SDA se loži na takve stvari.
Svojevremeno su i za Aliju, govorili da on liči na svoj narod, a to je valjda dobro, po njihovom i niko se nije zapitao, šta ako taj narod ne liči ni na šta?
online

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31657
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7202 times
Been thanked: 3914 times
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by Mister No » 07 Dec 2019, 20:51

Oni iz viceva Haso&Huso, Munira i sl. su za SDA gluperde pravi Bosanci, a ni oni (SDA) nista bolji nisu.

Nesposobni i glupi.

Sva drzavatvornost stala u klanjanje dzume u prvom safu, uglavnom bez abdesta.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by Socrates » 07 Dec 2019, 21:03

To je, kao sto Behko kaze, stvar urbanizovanog pogleda na svijet oko sebe.

Seljaci su preuzeli sve u svoje ruke nakon rata i treba tu proteći dosta vode dok se ne dođe do normalnijih političkih odnosa.

Ne znam, do vas je.
. . . . . . . . .

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by Chloe » 07 Dec 2019, 21:44

Kako znaš ko ima abdest a ko nema? :D
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31657
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7202 times
Been thanked: 3914 times
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by Mister No » 07 Dec 2019, 21:47

Chloe wrote: 07 Dec 2019, 21:44 Kako znaš ko ima abdest a ko nema? :D
Gledam im izmedju noznih prstiju...
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by Chloe » 08 Dec 2019, 14:12

Mister No wrote: 07 Dec 2019, 21:47
Chloe wrote: 07 Dec 2019, 21:44 Kako znaš ko ima abdest a ko nema? :D
Gledam im izmedju noznih prstiju...
:D. :D. Haajd' dobro...
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
zvrk
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 613
Joined: 12 Apr 2020, 09:58
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by zvrk » 04 May 2020, 13:47

... evo citam sta ste sve ispisali, reko bi neko da ste svi u Srebrenici, ja se ne usudjujem tako nesto pisati o bilo cemu, narocito o BiH gdje se svasta nesto izdesavalo i desava, a da uopste nisam tamo niti sam bio tamo...


ja nisam takav, i sve sto ste ovdje napisali po meni je sprdnja o nekim stvarima o kojima znate samo iz rekla kazala...

cuj baliluk... pa eto pronadjite se???


po meni, te ljude iz RS-a svi ste izdali, narocito Srebrenicu i sva takva mjesta, i sad vam cudno sto su vas (nas...) da budem jednostavan "odjebali"

da budem jos jednostavniji, i ja bih nas na njihovom mjestu sve odjebo...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Online

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by Krokodil Behko » 04 May 2020, 18:23

Pa tako ti je to. Isto ko i s onim Fikretom.
Zbog jedne Munire, sve ćemo popljuvati i popišati. Zato ostatak planete takođe, po nama pljuje i piša.
online

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by MunDzi » 04 May 2020, 18:29

Ko sebe ne zna da cijeni, nece ga ni drugi cijeniti.

User avatar
hilbert
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 139
Joined: 06 Apr 2020, 12:41
Location: Austrija
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by hilbert » 08 May 2020, 20:44

Handke je Nobela dobio za svoj knjizevni opus, a ne politicke stavove. Austrijanac sam, odrastao sam ovdje, zavrsio skolu i nacitao se austrijskih pisaca. Handke ne odgovara mom ukusu, ali uvazavam ocjenu svjetskih strucnjaka za knjizevnost da su njegova djela vrhunska. Druga je stvar sto je stao uz Milosevica i za kojim cvili do danas. Vecinu svojih djela od svjetskog priznanja je ostvario prije pojave Milosevica.

Obami su dodijelili Nobelovu nagradu za mir, a lik je notorni ratni zlocinac. Vanjska politika mu je bila daleko gora od Bushove cije ratove nije zaustavio nego jos vise eskalirao. Ubijanja dronovima, rat u Siriji, unistenje Libije, puc u Ukrajini sa posljedicom rata, tenzije izmedju Zapada i Rusije... sve se to odvilo u vrijeme Obaminog mandata. A Munira, koja u zivotu nije knjige procitala, misli da je Handke zlikovac.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by Hurija » 08 May 2020, 21:06

Handke je sjedalo nama ili ne sto je naklonjen prema Srbima i prije Nobela dobio mnoge nagrade i priznanja recimo,Bihnerova,Kafkina, Šilerova,Ibzenova i Nestrojeva nagrada i Dobrica Ćosić je bio navodno književna veličina a usta se pretvorio 😔
Ostalo je cutanje.

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18935
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 773 times
Been thanked: 998 times
Status: Online

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by Nora Ibsenova » 08 May 2020, 21:22

Hurija wrote: 08 May 2020, 21:06 Handke je sjedalo nama ili ne sto je naklonjen prema Srbima i prije Nobela dobio mnoge nagrade i priznanja recimo,Bihnerova,Kafkina, Šilerova,Ibzenova i Nestrojeva nagrada i Dobrica Ćosić je bio navodno književna veličina a usta se pretvorio 😔
Ja mu nisam dala nikakvu nagradu :nora
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31657
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7202 times
Been thanked: 3914 times
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by Mister No » 08 May 2020, 22:24

Pa i Ivo Andrić je govno, ako vec nabrajamo pisce četnike.

Meni je baliluk "Klix" gdje zbog lajkova dozvoljavaju da vlaške gnjide konstantno i svakodnevno vrijeđaju Markale, Srebrenicu, Kapiju, Bosnjake itd.

Umjesto da prijave tuziteljtvu te pse oni im redovno pustaju da povraćaju po necemu sto treba biti svetinja.
Tako, ima baliluka raznih vrsta.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
hilbert
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 139
Joined: 06 Apr 2020, 12:41
Location: Austrija
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by hilbert » 09 May 2020, 12:22

Baliluk je Ivu Andrica nazivati cetnikom. Licno nisam fan njegovog burzujskog oportunizma, ali ne znam da li ima bosanskijeh pisca od njega. Nitko BiH knjizevnicki nije opisao kao Andric. Dobio je Nobela iz politickih razloga (Tito je smatrao da Jugoslavija treba poslati Krlezu, ali se nije htio mijesati u kulturu) i nije nesto posebno relevantan za svjetsku knjizevnost, ali sigurno jeste bosanskohercegovacku. Andrica je zanimala sveobuhvatna slika BiH o kojoj je pisao iz pticje perspektive ili sa pozicije posmatraca sa strane. Tu, u medjuostalom, lezi knjizevna i historijska vrijednost njegove knjizevnosti. To pljuvatorski um kasabe nikada nece razumjeti.

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests