Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by Socrates » 20 May 2020, 13:44

rocko wrote: 20 May 2020, 02:52
Socrates wrote: 07 Dec 2019, 20:34 Ne može se kako su Jevreji to radili dovesti u ravan sa kako smo mi to uradili.

Jevreji nakon Holokausta nisu više imali Nijemce za susjede, a bogami nisu morali ni živjeti sa njima u istoj državi.

Svejedno, jako teška politička priča, slažem se.

Ima još tu milion stvari i stvarčica, ali ne možete previše okrivljavati nijednog bošnjačkog politicara. Politika jeste kurva, i neko mora raditi i stvari koje bas nisu najmoralnije sa naše tacke gledista. Jednostavno je tako.
Sta zar su se svi Jevreji iseli iz Njemacke?
Dolaskom Hitlera na vlast, bilo je nešto preko pola miliona Jevreja u Njemackoj. Tokom prvih godina njegove vlasti, nekih 300 hiljada se raselilo po svijetu. Oni koji su se raselili po Evropi su uglavnom nastradali po koncentracionim logorima. Oni izvan Evrope se uglavnom nisu vraćali.

Od preostalih u Njemackoj, nekih 180 hiljada je pobijeno. Ostalo ih je oko 20 hiljada na završetku rata. Neki su se krili od nacista po ko zna kakvim rupcagama, a neki su se uspjeli provuci jer su bili u brakovima sa Nijemcima.

Današnji Jevreji u Njemačkoj su uglavnom došli iz Rusije devedesetih.
Last edited by Socrates on 20 May 2020, 13:52, edited 1 time in total.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by Socrates » 20 May 2020, 13:50

hilbert wrote: 20 May 2020, 13:03 Sve u skladu sa filozofijom "njihov nacionalizam necemo, svoj nedamo". Sto se tice Srebrenicanki i njihovih kuca, sto ih ne grade u zavicaju nego pokojnoj Vrhbosni, Vogosci, Zivinicama? Inace ti Podrinjci su notorni po prodaji i razmjeni imanja "za Federaciju", a iscekuju ukidanje RS. Osobe koje su bile zrtve zlocina ili se takvima smatraju nerijetko misle da im je sve dozvoljeno, pa i lopovluk, laganje i sovinizam. Eto i Zidovi zbog holokausta imaju pravo da taru koga hoce, narocito Palestince. Afroamerikanci imaju pravo da ubijaju, siluju, pljackaju zbog ropstva. Mozda se i Indijanci imaju pravo svetiti Europljanima ili Armenci Turcima sa istim mjerama.

Munira i njezina udruga nije ucinila nista korisnog za Srebrenicanke i Srebrenicane. Svoje mrtve nego povratiti, ali se mogu vratiti na svoja ognjista. I to bi bila dobivena bitka protiv etnickog ciscenja. Ali bolje je imati vilu ili dvije u Vogosci i vozati se u dzipu. Munira i SDA demokratijaaaaa su se davno pomirili sa vec zacrtanim etnickim granicama koje ce kada stranci odu postati i drzavne. To je stvarnost za koju vecina Bosnjaka nece ni da cuje dok istovremeno daje svoj doprinos takvom raspletu situacije. Sa vjecnim kukanjem se nikada nista nije postiglo.
Ja ne znam jesi li ti namjerno bezobrazan ili ti se omakne, ali kako si uspio da dovedes u istu ravan državu Izrael i njen fašistički odnos prema Palestincima sa Bosnjacima i Srebrenicom, situacijom u Bosni uopste?

Jel' se to Bošnjaci prema ostalim narodima u BIH danas ponašaju kao Izraelci prema Palestincima?
. . . . . . . . .

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by insomnia » 20 May 2020, 15:01

Joj kad krenu ovi sa povratcima. Dje da se vrati u picku materinu? Da ti se keze svaki dan u lice oni sto su ti dijete ubili? Jest se lako razmahati sa tudjom mukom
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
hilbert
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 139
Joined: 06 Apr 2020, 12:41
Location: Austrija
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by hilbert » 20 May 2020, 15:07

Socrates wrote: 20 May 2020, 13:50
hilbert wrote: 20 May 2020, 13:03 Sve u skladu sa filozofijom "njihov nacionalizam necemo, svoj nedamo". Sto se tice Srebrenicanki i njihovih kuca, sto ih ne grade u zavicaju nego pokojnoj Vrhbosni, Vogosci, Zivinicama? Inace ti Podrinjci su notorni po prodaji i razmjeni imanja "za Federaciju", a iscekuju ukidanje RS. Osobe koje su bile zrtve zlocina ili se takvima smatraju nerijetko misle da im je sve dozvoljeno, pa i lopovluk, laganje i sovinizam. Eto i Zidovi zbog holokausta imaju pravo da taru koga hoce, narocito Palestince. Afroamerikanci imaju pravo da ubijaju, siluju, pljackaju zbog ropstva. Mozda se i Indijanci imaju pravo svetiti Europljanima ili Armenci Turcima sa istim mjerama.

Munira i njezina udruga nije ucinila nista korisnog za Srebrenicanke i Srebrenicane. Svoje mrtve nego povratiti, ali se mogu vratiti na svoja ognjista. I to bi bila dobivena bitka protiv etnickog ciscenja. Ali bolje je imati vilu ili dvije u Vogosci i vozati se u dzipu. Munira i SDA demokratijaaaaa su se davno pomirili sa vec zacrtanim etnickim granicama koje ce kada stranci odu postati i drzavne. To je stvarnost za koju vecina Bosnjaka nece ni da cuje dok istovremeno daje svoj doprinos takvom raspletu situacije. Sa vjecnim kukanjem se nikada nista nije postiglo.
Ja ne znam jesi li ti namjerno bezobrazan ili ti se omakne, ali kako si uspio da dovedes u istu ravan državu Izrael i njen fašistički odnos prema Palestincima sa Bosnjacima i Srebrenicom, situacijom u Bosni uopste?

Jel' se to Bošnjaci prema ostalim narodima u BIH danas ponašaju kao Izraelci prema Palestincima?
Vidim da nisi shvatio komentar. Tako ti je to kada diskusiju vodis emocijama umjesto razumom. Zasto bi trebao posebno objasnjavati i pravdati svaku rijec da se ti huda slucajno ne bi nasao uvrijedjen? Tumaci sve kako hoces. Ja govorim o tome da je mnogim zrtvama zajednicko to da misle kako im je sve dopusteno, tj. da su oni zbog prozivljene traume oslobodjeni svake moralne odgovornosti i da za njih vaze posebni standardi. Onda pocinje eksploatacija strahota kroz koju su prosli konkretni pojedinci i njihovi najblizi, odnosno pripadnici bosnjackog ili bilo kojeg naroda za sebe tvrde da su zrtve genocida ili barem pripadnici "naroda zrtve" iako ni oni ni njihova rodbinu nisu prosli kroz pakao Srebrenice, Prijedora, Brckog i drugih stratista.

Na slican nacin i Zidov iz New Yorka, ciji su preci dospjeli tamo iz Poljske ili Rusije prije 120 godina, veli da je vjecna zrtva antisemitizma, cak mozda holokausta, iako on i njegovi mozda na karti ne bi znali pokazati gdje su Ausvic, Dahau ili Treblinka. Onda moze odseli u Izrael ili vatreno podrzava "cionisticku stvar" pisajuci po Palestincima. Ako se na to ukaze, krene cmizdrenje o holokaustu i odmah svi usute. Tako su nekima i Srebrenica i genocid zlatne koke dok konkretni pomaci u korist zrtvi i njihove rodbine izostaju.

Ti odnos Izraela prema Palestincima nazivas fasistickim sto on i jeste. Samo je to optuzivanje za fasizam inace veoma subjektivno. Turska se prema Kurdima, Armencima i drugim manjinama (ukljucujuci i Bosnjake, druge muslimane slavenskog porijekla, te Albance) vec 100 godina odnosi fasisticki pa ne vidim da se Bosnjaci nesto bune. Nije fasizam kada ga sprovode "braca muslimani". Tisina vlada i kada je u pitanju genocid koji Saudijci cine u Jemenu. Protesta nije bilo ni kada su se zaljevski i turski lesinari okormili na Siriju. Oni se pojavljuju samo kada muslimane ubijaju nemuslimani, mada vecina muslimana strada od ruku drugih muslimana. Popularna je bila i zabrinutost za Ujgure koje navodno kineski cafiri trpaju u konc logore. Inace do tada nisu ni culi za Ujgure, ali sada znaju sve u njima nakon sto ih popularizirao sultan Erdogan. Drugim rijecima, fasizam ne valja samo kada je tudji.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by Socrates » 20 May 2020, 15:16

hilbert wrote: 20 May 2020, 15:07
Socrates wrote: 20 May 2020, 13:50

Ja ne znam jesi li ti namjerno bezobrazan ili ti se omakne, ali kako si uspio da dovedes u istu ravan državu Izrael i njen fašistički odnos prema Palestincima sa Bosnjacima i Srebrenicom, situacijom u Bosni uopste?

Jel' se to Bošnjaci prema ostalim narodima u BIH danas ponašaju kao Izraelci prema Palestincima?
Vidim da nisi shvatio komentar. Tako ti je to kada diskusiju vodis emocijama umjesto razumom. Zasto bi trebao posebno objasnjavati i pravdati svaku rijec da se ti huda slucajno ne bi nasao uvrijedjen? Tumaci sve kako hoces. Ja govorim o tome da je mnogim zrtvama zajednicko to da misle kako im je sve dopusteno, tj. da su oni zbog prozivljene traume oslobodjeni svake moralne odgovornosti i da za njih vaze posebni standardi. Onda pocinje eksploatacija strahota kroz koju su prosli konkretni pojedinci i njihovi najblizi, odnosno pripadnici bosnjackog ili bilo kojeg naroda za sebe tvrde da su zrtve genocida ili barem pripadnici "naroda zrtve" iako ni oni ni njihova rodbinu nisu prosli kroz pakao Srebrenice, Prijedora, Brckog i drugih stratista.

Na slican nacin i Zidov iz New Yorka, ciji su preci dospjeli tamo iz Poljske ili Rusije prije 120 godina, veli da je vjecna zrtva antisemitizma, cak mozda holokausta, iako on i njegovi mozda na karti ne bi znali pokazati gdje su Ausvic, Dahau ili Treblinka. Onda moze odseli u Izrael ili vatreno podrzava "cionisticku stvar" pisajuci po Palestincima. Ako se na to ukaze, krene cmizdrenje o holokaustu i odmah svi usute. Tako su nekima i Srebrenica i genocid zlatne koke dok konkretni pomaci u korist zrtvi i njihove rodbine izostaju.

Ti odnos Izraela prema Palestincima nazivas fasistickim sto on i jeste. Samo je to optuzivanje za fasizam inace veoma subjektivno. Turska se prema Kurdima, Armencima i drugim manjinama (ukljucujuci i Bosnjake, druge muslimane slavenskog porijekla, te Albance) vec 100 godina odnosi fasisticki pa ne vidim da se Bosnjaci nesto bune. Nije fasizam kada ga sprovode "braca muslimani". Tisina vlada i kada je u pitanju genocid koji Saudijci cine u Jemenu. Protesta nije bilo ni kada su se zaljevski i turski lesinari okormili na Siriju. Oni se pojavljuju samo kada muslimane ubijaju nemuslimani, mada vecina muslimana strada od ruku drugih muslimana. Popularna je bila i zabrinutost za Ujgure koje navodno kineski cafiri trpaju u konc logore. Inace do tada nisu ni culi za Ujgure, ali sada znaju sve u njima nakon sto ih popularizirao sultan Erdogan. Drugim rijecima, fasizam ne valja samo kada je tudji.
Ne raspravljam ja sa emocijama, nego ti ne znaš navoditi adakvatne primjere i paralele. Pa pišeš sta ti padne napamet. Bez ikakvog reda i smisla.

Dosad su me svakako ovdje zvali, pa eto da doživim i da sam muslimanski nastrojen whatever. :D.

Ja sam se ovdje svađao sa ljudima zbog Turske. Više nego jednom.

Nemoj, brt, lupat bezveze. Kakve pobogu veze Srebrenica ima sa Izraelom? De malo se čvokni po glavi.
. . . . . . . . .

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by harlekin » 20 May 2020, 15:20

meni ove majke Srebrenice izgledaju kao prilicna sramota za mrtve Srebrenice.
ne odlucuju one tko treba oprost tko treba cvijetic tko treba govor drzat na bini pred mrtvima,to je show za zive.
Nitko ne odlucuje u ime mrtvih,mrtvi ne trebaju nicije izvini.ne trebaju politicke predstavnike,ne trebaju nikakve udruge,to sto je nama bitno
da se netko izvine ili prizna nesto to je druga prica,kojom mi dizemo sebe kak smo nesto postigli.A nismo,tko oprosti ili tko primi izvinjenje neka se
zapita odkud mu pravo da govori u ime mrtvih,i zbilja mu zelim u zivotu osjecaj cijevi na potiljku i da netko pita hoce li ispriku prihvatit.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6976 times
Been thanked: 7908 times
Status: Online

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by Krokodil Behko » 20 May 2020, 17:42

harlekin wrote: 20 May 2020, 15:20 zapita odkud mu pravo da govori u ime mrtvih,i zbilja mu zelim u zivotu osjecaj cijevi na potiljku i da netko pita hoce li ispriku prihvatit.

Pa ko će?
Hoćemo li pustiti četnike, da samo oni govore o Srebrenici?

Ne možemo ni ti, ni ja, a nije nam drago ni kad stranke govore u ime Srebrenice. Kako nam ugoditi?

Jesil izjasnio protivljenje? Jesi.
Jesam li i ja izrazio protivljenje njihovim biserima tipa "Kraljica Balkana" "cvjetić za Vučića", a evo, specijalno dodajem i Munirinu izjavu "Nemam ja pojma šta je bilo u Ahmićima".

Eh sad, šta da se radi, konkretno ako može? Koga da ovlastimo za zijave o Srebrenici?
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6976 times
Been thanked: 7908 times
Status: Online

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by Krokodil Behko » 20 May 2020, 17:46

hilbert wrote: 20 May 2020, 13:03 Sve u skladu sa filozofijom "njihov nacionalizam necemo, svoj nedamo". Sto se tice Srebrenicanki i njihovih kuca, sto ih ne grade u zavicaju nego pokojnoj Vrhbosni, Vogosci, Zivinicama? Inace ti Podrinjci su notorni po prodaji i razmjeni imanja "za Federaciju", a iscekuju ukidanje RS. Osobe koje su bile zrtve zlocina ili se takvima smatraju nerijetko misle da im je sve dozvoljeno, pa i lopovluk, laganje i sovinizam. Eto i Zidovi zbog holokausta imaju pravo da taru koga hoce, narocito Palestince. Afroamerikanci imaju pravo da ubijaju, siluju, pljackaju zbog ropstva. Mozda se i Indijanci imaju pravo svetiti Europljanima ili Armenci Turcima sa istim mjerama.

Munira i njezina udruga nije ucinila nista korisnog za Srebrenicanke i Srebrenicane. Svoje mrtve nego povratiti, ali se mogu vratiti na svoja ognjista. I to bi bila dobivena bitka protiv etnickog ciscenja. Ali bolje je imati vilu ili dvije u Vogosci i vozati se u dzipu. Munira i SDA demokratijaaaaa su se davno pomirili sa vec zacrtanim etnickim granicama koje ce kada stranci odu postati i drzavne. To je stvarnost za koju vecina Bosnjaka nece ni da cuje dok istovremeno daje svoj doprinos takvom raspletu situacije. Sa vjecnim kukanjem se nikada nista nije postiglo.

Ja samo da ti napomenem, imamo i taj običaj da ispaljujemo zbog Srebrenice.
Zabranili smo negiranje i relativiziranje. Nema napismeno, ali praksa postoji.
Nema potrebe da se krinkaš, ne piši džaba i ne trudi se, nećeš ovdje dugo biti.
online

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by harlekin » 20 May 2020, 19:07

Krokodil Behko wrote: 20 May 2020, 17:42
harlekin wrote: 20 May 2020, 15:20 zapita odkud mu pravo da govori u ime mrtvih,i zbilja mu zelim u zivotu osjecaj cijevi na potiljku i da netko pita hoce li ispriku prihvatit.

Pa ko će?
Hoćemo li pustiti četnike, da samo oni govore o Srebrenici?

Ne možemo ni ti, ni ja, a nije nam drago ni kad stranke govore u ime Srebrenice. Kako nam ugoditi?

Jesil izjasnio protivljenje? Jesi.
Jesam li i ja izrazio protivljenje njihovim biserima tipa "Kraljica Balkana" "cvjetić za Vučića", a evo, specijalno dodajem i Munirinu izjavu "Nemam ja pojma šta je bilo u Ahmićima".

Eh sad, šta da se radi, konkretno ako može? Koga da ovlastimo za zijave o Srebrenici?
zasto bi netko bio ovlasten da daje izjave o Srebrenici?
kakvu takvu imamo neku drzavu koja kaze da se tu desio genocid,imaju sluzbe koje vrse trazenja,iskapanja,ukopavanja,
i to je to,koga briga za neke zvanicne izjave,politicka prepucavanja ili udruge,kog briga oce se netko ispricat ili nece,u biti
veca je uvreda ako se isprica to se radi kad nekom pogazis stopalo slucajno ne pobijes hiljade ljudi.
sta bilo koje politicko smece ima trazit tu kad ti ljudi i trunu zbog tog smeca.
ok majke Srebrenice su izgubile puno,al sta s ostalim majkama koje su ostale bez svoje djece,jedne zive ko kraljice i naslikavaju se nekim ljigama na racun mrtvih a drugima
nema tko unijet naramak drva zimi,sta njihova djeca manje vrijede?
To je sve postao jedan velik show,okace se cvjetici na profilne fotke par dana,majke daju izjave na sve strane,tapsu ih po
ramenima,skupljaju se politicki poeni,jos malo ce se pocet kao suveniri prodavat vrecice s zemljom iz Srebrenice,i sve to kao u ime mrtvih.
cak i odlazak na mezarje je postao show,nije zanimljivo otic odat pocast tim mrtvima ako treba i zaplakat negdje u cosku kad te nitko ne vidi,ne treba pjesice,biciklom da novine malo pisu o tebi da ljudi vide kako je tebi stalo.da ljudi govore wow svaka ti cast.
Ljudi tugu kriju jer je to nest osobno za svakog,ne zele da ih svatko tapse po ramenu i govori aaa kako ti tugujes.

User avatar
hilbert
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 139
Joined: 06 Apr 2020, 12:41
Location: Austrija
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by hilbert » 20 May 2020, 19:23

Socrates wrote: 20 May 2020, 15:16
hilbert wrote: 20 May 2020, 15:07

Vidim da nisi shvatio komentar. Tako ti je to kada diskusiju vodis emocijama umjesto razumom. Zasto bi trebao posebno objasnjavati i pravdati svaku rijec da se ti huda slucajno ne bi nasao uvrijedjen? Tumaci sve kako hoces. Ja govorim o tome da je mnogim zrtvama zajednicko to da misle kako im je sve dopusteno, tj. da su oni zbog prozivljene traume oslobodjeni svake moralne odgovornosti i da za njih vaze posebni standardi. Onda pocinje eksploatacija strahota kroz koju su prosli konkretni pojedinci i njihovi najblizi, odnosno pripadnici bosnjackog ili bilo kojeg naroda za sebe tvrde da su zrtve genocida ili barem pripadnici "naroda zrtve" iako ni oni ni njihova rodbinu nisu prosli kroz pakao Srebrenice, Prijedora, Brckog i drugih stratista.

Na slican nacin i Zidov iz New Yorka, ciji su preci dospjeli tamo iz Poljske ili Rusije prije 120 godina, veli da je vjecna zrtva antisemitizma, cak mozda holokausta, iako on i njegovi mozda na karti ne bi znali pokazati gdje su Ausvic, Dahau ili Treblinka. Onda moze odseli u Izrael ili vatreno podrzava "cionisticku stvar" pisajuci po Palestincima. Ako se na to ukaze, krene cmizdrenje o holokaustu i odmah svi usute. Tako su nekima i Srebrenica i genocid zlatne koke dok konkretni pomaci u korist zrtvi i njihove rodbine izostaju.

Ti odnos Izraela prema Palestincima nazivas fasistickim sto on i jeste. Samo je to optuzivanje za fasizam inace veoma subjektivno. Turska se prema Kurdima, Armencima i drugim manjinama (ukljucujuci i Bosnjake, druge muslimane slavenskog porijekla, te Albance) vec 100 godina odnosi fasisticki pa ne vidim da se Bosnjaci nesto bune. Nije fasizam kada ga sprovode "braca muslimani". Tisina vlada i kada je u pitanju genocid koji Saudijci cine u Jemenu. Protesta nije bilo ni kada su se zaljevski i turski lesinari okormili na Siriju. Oni se pojavljuju samo kada muslimane ubijaju nemuslimani, mada vecina muslimana strada od ruku drugih muslimana. Popularna je bila i zabrinutost za Ujgure koje navodno kineski cafiri trpaju u konc logore. Inace do tada nisu ni culi za Ujgure, ali sada znaju sve u njima nakon sto ih popularizirao sultan Erdogan. Drugim rijecima, fasizam ne valja samo kada je tudji.
Ne raspravljam ja sa emocijama, nego ti ne znaš navoditi adakvatne primjere i paralele. Pa pišeš sta ti padne napamet. Bez ikakvog reda i smisla.

Dosad su me svakako ovdje zvali, pa eto da doživim i da sam muslimanski nastrojen whatever. :D.

Ja sam se ovdje svađao sa ljudima zbog Turske. Više nego jednom.

Nemoj, brt, lupat bezveze. Kakve pobogu veze Srebrenica ima sa Izraelom? De malo se čvokni po glavi.
Znaci uzalud objasnjavanje. Nisam ni mislio da si ti licno "muslimanski nastrojen", no ako sam izazvao konfuziju oko toga, izvinjavam se. Srebrenica i Izrael naravno nisu direktno povezani, no kazem da zrtve ili oni koji se pozivaju na status zrtve nerijetko zloupotrebljavaju tragediju svog naroda u razne svrhe. Smatram da sam dovoljno objasnio sto sam htio reci. Druga je stvar sto se nekima mora sve crtati kao ovom sto odjednom, nicim izazvan, ubacuje negiranje u pricu.

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3311
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by rocko » 22 May 2020, 05:04

Pasaga wrote: 20 May 2020, 05:08
rocko wrote: 20 May 2020, 02:52
Sta zar su se svi Jevreji iseli iz Njemacke?
poceo je lov .....
u novoj dezeli mi,ima ih ko pljeve...
vecinom firmadzije,bankari
svi do jednog,zive pod laznim indetitetom ....
Ima Jevreja u Njemackoj .

respo
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3931
Joined: 11 Sep 2019, 10:11
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by respo » 22 May 2020, 08:57

insomnia wrote: 20 May 2020, 15:01 Joj kad krenu ovi sa povratcima. Dje da se vrati u picku materinu? Da ti se keze svaki dan u lice oni sto su ti dijete ubili? Jest se lako razmahati sa tudjom mukom
Ok nema gdje da se vrati zbog ovih sto bi se kezili, ipak im nije bilo mrsko dobiti donaciju za obnovu kuce i sada vecinom su im to vikendice i kad odu vikendom nije problem sto im se ovi keze?
odgovoran sam za ono sto kazem a ne za ono sto ti shvatis

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6976 times
Been thanked: 7908 times
Status: Online

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by Krokodil Behko » 22 May 2020, 09:11

respo wrote: 22 May 2020, 08:57
insomnia wrote: 20 May 2020, 15:01 Joj kad krenu ovi sa povratcima. Dje da se vrati u picku materinu? Da ti se keze svaki dan u lice oni sto su ti dijete ubili? Jest se lako razmahati sa tudjom mukom
Ok nema gdje da se vrati zbog ovih sto bi se kezili, ipak im nije bilo mrsko dobiti donaciju za obnovu kuce i sada vecinom su im to vikendice i kad odu vikendom nije problem sto im se ovi keze?

Donacije nisu ni iz tvog ni iz državnog džepa, pa da ti to smeta.
Kojim slučajem, da su tebi ponudili donaciju i ti bi isto uradio, ako ne i proćerdao.
Govorimo o osobama koje su nekim čudom preživile genocid i holokaust, sve im po familiji pobijeno, a ti bi sad da moraliziraš, o njihovim donacijama i držiš pridike o povratku?
Šta misliš, kako bi bilo da tebi četnici pobiju cijelu porodicu, ili bar pola, a država ti kaže, nema donacija i marš kući?

Internet je najveličanstvenija ideja svih vremena, ali ipak j.... ga ko ga izmisli, pa sad svako ima pravo na piskaranje pred dunjalukom.
online

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by arzuhal » 22 May 2020, 09:26

Jednako kao što svi imamo pravo da ne ulazimo u priču sa svakim.
uzmi Lysobact

respo
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3931
Joined: 11 Sep 2019, 10:11
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by respo » 22 May 2020, 11:56

Krokodil Behko wrote: 22 May 2020, 09:11
respo wrote: 22 May 2020, 08:57

Ok nema gdje da se vrati zbog ovih sto bi se kezili, ipak im nije bilo mrsko dobiti donaciju za obnovu kuce i sada vecinom su im to vikendice i kad odu vikendom nije problem sto im se ovi keze?

Donacije nisu ni iz tvog ni iz državnog džepa, pa da ti to smeta.
Kojim slučajem, da su tebi ponudili donaciju i ti bi isto uradio, ako ne i proćerdao.
Govorimo o osobama koje su nekim čudom preživile genocid i holokaust, sve im po familiji pobijeno, a ti bi sad da moraliziraš, o njihovim donacijama i držiš pridike o povratku?
Šta misliš, kako bi bilo da tebi četnici pobiju cijelu porodicu, ili bar pola, a država ti kaže, nema donacija i marš kući?

Internet je najveličanstvenija ideja svih vremena, ali ipak j.... ga ko ga izmisli, pa sad svako ima pravo na piskaranje pred dunjalukom.
donacije su iz necijeg dzepa i umjesto pomoci stvarno ugrozenim imamo situacije da su donacije dobili munira fikret i sl koji imaju stanove po vogosci i sl a onaj u srebrenici zivi u raspaloj kuci jer nije mogao dobiti donaciju
drugo u slucaju dodjeljivanja donacija meni nemoj govoriti sta bih ja uradio jer me ne znas kao prvo a kao drugo ne nazivaj me lopovom ako si ti takav
govorimo o osobama koje koriste to samo za licnu korist a ne u ime svih nastradalih i prezivjelih
i naravno da treba moralisati jer takvi sljamovi samo bacaju ljagu na srebrenicu i ostale gradove i sela koja su dozivjela genocide stradanja i sl
sta mislis ti kako bi tebi bilo da si u srebrenici i isto tako drzava (ti rece da nisu iz drzavnog dzepa pare pa sad opet drzavne tako da se nemoj zapetljavati u svojim lazima i peripetijama) ti kaze nema za tebe donacija i zivis u baraci nekoj a onda meni kao tvom komsiji kaze evo donacija iako ja imam stan u vogosci jer sam dobio kao izbjeglica i prognano lice?


daj ba pusti tu suplju i licemjernu pricu koju guraju fikreti i ostali ratni i poratni profiteri
a takvu pricu uglavnom brane isti takvi koji ako nisu profitirali na ratu bi isto uradili da su imali priliku
odgovoran sam za ono sto kazem a ne za ono sto ti shvatis

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by carobnjak N » 22 May 2020, 12:12

Problem je sto ljudi cesto misle da imaju pravo raspolagati moralnim kapitalom i nakon sto ga unovce ili konvertuju u novac .
To ti je ono "ja se borio za Bosnu , hocu sad pare ! "
Dobije pare i onda hoce i respekt ...ne moze dostu prodo si ga . Ameri u ww2 dobiju hrpu medalja i ako prezive
vrate se kuci i budu : pekar ljekar apotekar.
Kod nas i u Hr more ih se nakacilo na budzet, borackih organizacija na svakom cosku, svima samo jedan cilj - pare.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37887
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by Pasaga » 22 May 2020, 12:15

NURKO,to sto si opisao....je prava sica ..
to je mnogo krupnije ....megalomanske razmjere
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

respo
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3931
Joined: 11 Sep 2019, 10:11
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by respo » 22 May 2020, 12:16

ma pusti zbog pohlepe neobrazovanosti zatucanosti i ko zna cega sve ne jesmo u supku doslovno
prvo zbog prevaranata lopova i sl a onda i zbog ostalih ljudi koji to podrzavaju
evo behko sam rece sigurno bi ti isto to uradio iako me ne zna
znaci to je vec normala medju ljudima koji podrzavaju to i ja bih isto samo da mogu i zbog toga i brane truhli sistem
odgovoran sam za ono sto kazem a ne za ono sto ti shvatis

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18947
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 778 times
Been thanked: 1001 times
Status: Offline

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by Nora Ibsenova » 22 May 2020, 12:19

carobnjak N wrote: 22 May 2020, 12:12 Problem je sto ljudi cesto misle da imaju pravo raspolagati moralnim kapitalom i nakon sto ga unovce ili konvertuju u novac .
To ti je ono "ja se borio za Bosnu , hocu sad pare ! "
Dobije pare i onda hoce i respekt ...ne moze dostu prodo si ga . Ameri u ww2 dobiju hrpu medalja i ako prezive
vrate se kuci i budu : pekar ljekar apotekar.
Kod nas i u Hr more ih se nakacilo na budzet, borackih organizacija na svakom cosku, svima samo jedan cilj - pare.
Treba i organizacija i udruženja, ali je naš problem kao i uvijek, kad se dokopaš neke bitne funkcije unutar organizacije i udruženja onda si Bog. Naš je problem što naša udruženja takve prirode većinom ne postoje zbog onoga zbog čega načelno postoje. Naš je problem što jedna Munira se bahati kao da je samo ona izgubila porodicu u Srebrenici pa samo njoj pripada pomoć. Naš je problem što jedab Fikret misli da je samo on iz Srebrenice. I naš je problem što je taj rat i genocid toliko osjetljiva tema pa dopuštamo takvima da se bahate, jer ako kažeš nešto ružno odmah si četnik, mrzitelj, šta bi ti da si u toj situaciji bio, nisi Srebrenice ni na mapi vidio i tako to.

Meanwhile, hiljadama ljudi koji su ostali bez porodice, organa, imovine, domova, novca, pati u tišini zaboravljeno, jer ne mogu od Munira i Fikreta da dođu na red.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6976 times
Been thanked: 7908 times
Status: Online

Re: Majke Srebrenice, Handke, baliluk...

Post by Krokodil Behko » 22 May 2020, 18:34

respo wrote: 22 May 2020, 11:56
Krokodil Behko wrote: 22 May 2020, 09:11


Donacije nisu ni iz tvog ni iz državnog džepa, pa da ti to smeta.
Kojim slučajem, da su tebi ponudili donaciju i ti bi isto uradio, ako ne i proćerdao.
Govorimo o osobama koje su nekim čudom preživile genocid i holokaust, sve im po familiji pobijeno, a ti bi sad da moraliziraš, o njihovim donacijama i držiš pridike o povratku?
Šta misliš, kako bi bilo da tebi četnici pobiju cijelu porodicu, ili bar pola, a država ti kaže, nema donacija i marš kući?

Internet je najveličanstvenija ideja svih vremena, ali ipak j.... ga ko ga izmisli, pa sad svako ima pravo na piskaranje pred dunjalukom.
donacije su iz necijeg dzepa i umjesto pomoci stvarno ugrozenim imamo situacije da su donacije dobili munira fikret i sl koji imaju stanove po vogosci i sl a onaj u srebrenici zivi u raspaloj kuci jer nije mogao dobiti donaciju
drugo u slucaju dodjeljivanja donacija meni nemoj govoriti sta bih ja uradio jer me ne znas kao prvo a kao drugo ne nazivaj me lopovom ako si ti takav
govorimo o osobama koje koriste to samo za licnu korist a ne u ime svih nastradalih i prezivjelih
i naravno da treba moralisati jer takvi sljamovi samo bacaju ljagu na srebrenicu i ostale gradove i sela koja su dozivjela genocide stradanja i sl
sta mislis ti kako bi tebi bilo da si u srebrenici i isto tako drzava (ti rece da nisu iz drzavnog dzepa pare pa sad opet drzavne tako da se nemoj zapetljavati u svojim lazima i peripetijama) ti kaze nema za tebe donacija i zivis u baraci nekoj a onda meni kao tvom komsiji kaze evo donacija iako ja imam stan u vogosci jer sam dobio kao izbjeglica i prognano lice?


daj ba pusti tu suplju i licemjernu pricu koju guraju fikreti i ostali ratni i poratni profiteri
a takvu pricu uglavnom brane isti takvi koji ako nisu profitirali na ratu bi isto uradili da su imali priliku

Već godinama tragam za forumašem koji ima smisla za arhitekturu. ono, kad nešto sruši, da msakar da prijedlog šta i kako dalje. Eto, popljuvali smo sve Srebreničane, koje znamo imenom i prezimenom i šta dalje? Šta, šta?

Ja ne funkciniram tako :jok
Prije nego me navratiš, da pljujem po nekome, moraš miu objasniti šta ćemo raditi KONKRETNO, kad te likove maknemo. Ovaj pristup, kao na forumu, potpuno je besmislen i vjewrovatno iz tog razloga i imamo Munire i Fikrete, pošto se ostali zadovoljavaju kritikama na internetu.

Plan, hoću plan.. Hoću i uvod u kritiku, hoću elaborat, sve šta, kako i gdje. Sve me zanima.
online

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests