Afera respiratori

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Kako je optuženi malinar Fikret Hodžić gradio karijeru: Pijanu djevojku izvrgavao ruglu i dijelio moralne lekcije

Post by insomnia » 10 May 2021, 21:03

Kad more vojvoda Vojo
Image
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53197
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1875 times
Been thanked: 14889 times
Status: Online

Re: Kako je optuženi malinar Fikret Hodžić gradio karijeru: Pijanu djevojku izvrgavao ruglu i dijelio moralne lekcije

Post by HAVANA » 10 May 2021, 21:25

Fino mu stoji. :haha
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53197
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1875 times
Been thanked: 14889 times
Status: Online

Re: Kako je optuženi malinar Fikret Hodžić gradio karijeru: Pijanu djevojku izvrgavao ruglu i dijelio moralne lekcije

Post by HAVANA » 10 May 2021, 21:27

Vidis ti kako je ovaj svijet otiso u 3 picke materine. Vidi ti budala. Sta ovaj imbecil radi s ovim sto ganjaju te nake abu zenze islame? Ko je ovaj klempavi?
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Kako je optuženi malinar Fikret Hodžić gradio karijeru: Pijanu djevojku izvrgavao ruglu i dijelio moralne lekcije

Post by insomnia » 10 May 2021, 21:29

Ovo je onomad kod brata Sadama
Srbi generalno nemaju nista protiv muslimana osim Bosnja
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53197
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1875 times
Been thanked: 14889 times
Status: Online

Re: Kako je optuženi malinar Fikret Hodžić gradio karijeru: Pijanu djevojku izvrgavao ruglu i dijelio moralne lekcije

Post by HAVANA » 10 May 2021, 21:41

Ne znam. Ne razumijem se ni u srbe ni u islam. Odo ja pjevat i svirat, pivu popit a vi raspravljajte.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53197
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1875 times
Been thanked: 14889 times
Status: Online

Re: Kako je optuženi malinar Fikret Hodžić gradio karijeru: Pijanu djevojku izvrgavao ruglu i dijelio moralne lekcije

Post by HAVANA » 10 May 2021, 21:42

Oj ne mogu porezo se po prstu. :lupa Haj piva moze.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83759
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10906 times
Been thanked: 16191 times
Status: Offline

Re: Kako je optuženi malinar Fikret Hodžić gradio karijeru: Pijanu djevojku izvrgavao ruglu i dijelio moralne lekcije

Post by Fuddo » 10 May 2021, 21:47

insomnia wrote: 10 May 2021, 21:29 Ovo je onomad kod brata Sadama
Srbi generalno nemaju nista protiv muslimana osim Bosnja
Dao mu Sadam i sablju na poklon.
A nas Bosnjo oplako za njim kad su ga objesili.
Pa vidis da niko nije u vinklu.
Dozvolite da se obratimo

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35672
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 573 times
Status: Offline

Re: Kako je optuženi malinar Fikret Hodžić gradio karijeru: Pijanu djevojku izvrgavao ruglu i dijelio moralne lekcije

Post by Venera » 10 May 2021, 21:47

Taare wrote: 10 May 2021, 20:50 :ideja

Zaboravih neš...

Ćafiri uopšte ne bi plaćali porez (džizija)
Plaćaju ga samo onda ako im država može garantovati sigurnost.
Budući da bosna nije vojna sila, nisu dužni da plaćaju porez.

Dalje, tamo gdje žive nevjernici, mislim na njihove četvrti, ne važe islamska pravila.
recimoda da su jevreji u medini imali svoje zakone.
Poznat je slučaj kada je kraj poslanika prošla jevrejka koja je bila oskudno obučena :zubi
Kada su muslimani došli u Medinu, jedan jevrej je posjedovao bunar i korištenje njegove vode naplaćivao po visokoj cijeni. Poslanik, s.a.v.s., ga je bezuspješno nagovarao da bunar proda muslimanima. Nakon toga je Poslanik, s.a.v.s., rekao: Ko otkupi taj bunar i stavi ga u opće korisne svrhe (tj. uvakufi ga) imat će Džennet.
Čuvši za to, Osman, r.a., uspjeva od jevreja otkupiti polovinu bunara, tj. koristio je bunar svaki drugi dan. Kada je Osman, r.a., razglasio da je bunar svaki drugi dan besplatan i svima dostupan, jevrej odluči da Osmanu r.a. proda i drugu polovinu.

Nakon toga ljudi su pokušavali od Osmana, r.a., otkupiti bunar plaćajući za njega višestruku cijenu. Tada im Osman, r.a., reče: Ne mogu vam prodati bunar, jer sam ga "prodao" Onome Ko će mi ga platiti desetorostruko. (Mislio je na obećanje Uzvišenog Allaha, dž.š.: Ko uradi dobro djelo, biće desetorostruko nagrađen - Sura Al-An'am, 160).
Tako su vjerovali i postupali muslimani svih generacija. Uvakufljavali su svoj imetak za različite svrhe i potrebe zajednice. Vakufila su se mezarja, medrese, sirotišta, bolnice, dućani, mostovi, putevi i mnogi drugi hajrati koji su koristili živima a sevap, nagrada umrlim vakifima pristiže sve do Sudnjeg dana. Naši cijenjeni vakifi su uvijek imali u vidu hadis u kojem Poslanik, s.a.v.s., kaže: Najbolji ljudi su oni koji najviše koriste ljudima. (Hadis bilježi Sujuti u El-Džamis-sagiru. Hadis je sahih, pogledaj Sahihul-džami', broj: 426.)
Činom vakufljenja jačamo naše džemate i Islamsku zajednicu, a samim tim pomažemo izgradnju našeg društva i države. Udjeljivanjem imetka ne umanjujemo vrijednost onog što smo stekli, naprotiv, vakufom taj imetak progresivno uvaćavamo, udahnjujemo mu poseban berićet i na koncu svoj imetak činimo još većim, plodonosnijim i trajnijim.

Nadoknadu i berićet našim vakufima garantuje Svevišnji Allah u Časnom Kur'anu: …a šta god vi udijelite, On će to nadoknaditi, On najbolje opskrbljuje. (Sura Sebe', 39)


Fufe, na tebe je red da sve svoje uvakufis :zubi
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83759
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10906 times
Been thanked: 16191 times
Status: Offline

Re: Kako je optuženi malinar Fikret Hodžić gradio karijeru: Pijanu djevojku izvrgavao ruglu i dijelio moralne lekcije

Post by Fuddo » 10 May 2021, 21:53

Do cega je doslo,
I ova sto je strucnjak za dildo, vazi.
Tacno ce me otjerat iz vjere, oticu u one harekriske.
Dozvolite da se obratimo

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35672
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 573 times
Status: Offline

Re: Kako je optuženi malinar Fikret Hodžić gradio karijeru: Pijanu djevojku izvrgavao ruglu i dijelio moralne lekcije

Post by Venera » 10 May 2021, 21:54

Taare wrote: 10 May 2021, 20:50
Poznat je slučaj kada je kraj poslanika prošla jevrejka koja je bila oskudno obučena :zubi
Sto se desilo? :hm
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Kako je optuženi malinar Fikret Hodžić gradio karijeru: Pijanu djevojku izvrgavao ruglu i dijelio moralne lekcije

Post by insomnia » 10 May 2021, 22:05

Fuddo wrote: 10 May 2021, 21:47
insomnia wrote: 10 May 2021, 21:29 Ovo je onomad kod brata Sadama
Srbi generalno nemaju nista protiv muslimana osim Bosnja
Dao mu Sadam i sablju na poklon.
A nas Bosnjo oplako za njim kad su ga objesili.
Pa vidis da niko nije u vinklu.
Pa dobro. Da ne spominjemo odnose Palestine i Srbije. Milosevica, pitanje Kosova?
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Kako je optuženi malinar Fikret Hodžić gradio karijeru: Pijanu djevojku izvrgavao ruglu i dijelio moralne lekcije

Post by Taare » 10 May 2021, 22:51

E, osman je uvakufio ashabima, a ja bi mogo samo ovim patokarima.
dakle, nema šanse :zubi

Eh da ti bi znati šta je bilo sa oskudno odjevene židovke :zubi
Svi mi se morete obratit

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Kako je optuženi malinar Fikret Hodžić gradio karijeru: Pijanu djevojku izvrgavao ruglu i dijelio moralne lekcije

Post by insomnia » 10 May 2021, 23:19

greeneyes wrote: 10 May 2021, 20:25
insomnia wrote: 10 May 2021, 20:24

Pa udarices ga serdzadom kad navali, sta li? Luga u oci i huknut niza se?
Osnovat modernu 7 muslimansku
Image
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Kako je optuženi malinar Fikret Hodžić gradio karijeru: Pijanu djevojku izvrgavao ruglu i dijelio moralne lekcije

Post by Lavlje_srce » 11 May 2021, 02:35

Venera wrote: 10 May 2021, 21:47Kada su muslimani došli u Medinu, jedan jevrej je posjedovao bunar i korištenje njegove vode naplaćivao po visokoj cijeni. Poslanik, s.a.v.s., ga je bezuspješno nagovarao da bunar proda muslimanima. Nakon toga je Poslanik, s.a.v.s., rekao: Ko otkupi taj bunar i stavi ga u opće korisne svrhe (tj. uvakufi ga) imat će Džennet.
Čuvši za to, Osman, r.a., uspjeva od jevreja otkupiti polovinu bunara, tj. koristio je bunar svaki drugi dan. Kada je Osman, r.a., razglasio da je bunar svaki drugi dan besplatan i svima dostupan, jevrej odluči da Osmanu r.a. proda i drugu polovinu.

Nakon toga ljudi su pokušavali od Osmana, r.a., otkupiti bunar plaćajući za njega višestruku cijenu. Tada im Osman, r.a., reče: Ne mogu vam prodati bunar, jer sam ga "prodao" Onome Ko će mi ga platiti desetorostruko. (Mislio je na obećanje Uzvišenog Allaha, dž.š.: Ko uradi dobro djelo, biće desetorostruko nagrađen - Sura Al-An'am, 160).
Tako su vjerovali i postupali muslimani svih generacija. Uvakufljavali su svoj imetak za različite svrhe i potrebe zajednice. Vakufila su se mezarja, medrese, sirotišta, bolnice, dućani, mostovi, putevi i mnogi drugi hajrati koji su koristili živima a sevap, nagrada umrlim vakifima pristiže sve do Sudnjeg dana. Naši cijenjeni vakifi su uvijek imali u vidu hadis u kojem Poslanik, s.a.v.s., kaže: Najbolji ljudi su oni koji najviše koriste ljudima. (Hadis bilježi Sujuti u El-Džamis-sagiru. Hadis je sahih, pogledaj Sahihul-džami', broj: 426.)
Činom vakufljenja jačamo naše džemate i Islamsku zajednicu, a samim tim pomažemo izgradnju našeg društva i države. Udjeljivanjem imetka ne umanjujemo vrijednost onog što smo stekli, naprotiv, vakufom taj imetak progresivno uvaćavamo, udahnjujemo mu poseban berićet i na koncu svoj imetak činimo još većim, plodonosnijim i trajnijim.

Nadoknadu i berićet našim vakufima garantuje Svevišnji Allah u Časnom Kur'anu: …a šta god vi udijelite, On će to nadoknaditi, On najbolje opskrbljuje. (Sura Sebe', 39)


Fufe, na tebe je red da sve svoje uvakufis :zubi
Tako je, sve sto cistog srca das, vrati se. Dozivjela. :)

A Fufe bi se sa svojim planovima mogao prijaviti kao buduci nadzornik onim iz Davosa sto kazu 'You will have nothing and you will be happy'. Fantazira kao i (nadam se) oni.

Oci mi je zagrebao i komentar o 'antifasizmu' one sto lajka ideju da su 'potencijalni ubice' oni koji ne zele u sebe sinteticku mRNA, celijsku liniju abortiranih fetusa iz 1973, formaldehid, zivu, polisorbate i ko zna jos sta. Mada njoj niko ne brani da si to ubrizga. :oo

Toliko o fasizmu, antifasizmu i sveprisutnoj hm, inteligenciji.

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Kako je optuženi malinar Fikret Hodžić gradio karijeru: Pijanu djevojku izvrgavao ruglu i dijelio moralne lekcije

Post by Odraz » 11 May 2021, 03:17

MarlboroGold wrote: 10 May 2021, 13:06 Da svi tako piju alkohol po Islamu ne bi ni bio zabranjen.
Pa nije ni zabranjen nego je preporuka da ne ides na molitvu pod utjecajem opijata, ne navodi se kojih. Kad su osmanlije (tacnije otmanlije, od Otomansko carstvo a ne od nekog izmisljenog nepostojeceg Osmana :123 ) okupirale Bosnu nasli su da lokalno stanovnistvo drma po vinu i da je jako mnogo vinograda po Bosni, a kako su se oni opijali vinom tako su zabranjivali vino i bosanski vinogradi su propali, ali su bosanci zasadili sljive jer otmanlije nisu imali nista protiv sljiva, i poceli se ubijati sljivovicom. Svi redom zajedno sa otmanima. Austrougarski putopisac je zapisao da je prolazeci kroz Bosnu u ta vremena primijetio da su svi pijani i to konstantno. :plavi

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Kako je optuženi malinar Fikret Hodžić gradio karijeru: Pijanu djevojku izvrgavao ruglu i dijelio moralne lekcije

Post by Odraz » 11 May 2021, 03:32

greeneyes wrote: 10 May 2021, 20:17
Veca wrote: 10 May 2021, 20:04


...sto, zasto bih odvadila? ...opet cu rec', to je moje misljenje, bolje da je nema, nego da je islamska republika! ...a tko ne kuzi sta to stvarno znaci, ne mogu mu pomoci! :cudi ...mene bi sram bilo i pomisliti na tako nesto, a kamoli prizeljkivati ili na tome raditi! ...dao ti/vam bog slobodu, a ti je ne znas zivjeti!
Pa znaci bolje da nam se dese 90-te i sva ona ubistva, silovanja i to nego da npr. vaki ko ja pocnu klanjati 5 vakata? E halal ti cufte
Veca dobro kaze samo se vi upalite k'o Hepo kockica ... Postali bi druga Palestina. I svi bismo se postepeno raselili. :kafa

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Kako je optuženi malinar Fikret Hodžić gradio karijeru: Pijanu djevojku izvrgavao ruglu i dijelio moralne lekcije

Post by Odraz » 11 May 2021, 03:38

Venera wrote: 10 May 2021, 21:54
Taare wrote: 10 May 2021, 20:50
Poznat je slučaj kada je kraj poslanika prošla jevrejka koja je bila oskudno obučena :zubi
Sto se desilo? :hm
Bezbeli izgubio abdest. :hm

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Kako je optuženi malinar Fikret Hodžić gradio karijeru: Pijanu djevojku izvrgavao ruglu i dijelio moralne lekcije

Post by greeneyes » 11 May 2021, 08:08

Odraz wrote: 11 May 2021, 03:32
greeneyes wrote: 10 May 2021, 20:17
Pa znaci bolje da nam se dese 90-te i sva ona ubistva, silovanja i to nego da npr. vaki ko ja pocnu klanjati 5 vakata? E halal ti cufte
Veca dobro kaze samo se vi upalite k'o Hepo kockica ... Postali bi druga Palestina. I svi bismo se postepeno raselili. :kafa
Pa moguce da bi zbog licemjera postali druga Palestina. Sas'im moguce
Samo sabura

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11821
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2918 times
Been thanked: 2593 times
Status: Online

Re: Kako je optuženi malinar Fikret Hodžić gradio karijeru: Pijanu djevojku izvrgavao ruglu i dijelio moralne lekcije

Post by Naseef Mushroom » 11 May 2021, 08:20

Veca wrote: 10 May 2021, 20:51
greeneyes wrote: 10 May 2021, 20:38

Ne znam ja ko se ovdje cega napio. Pa i ti pij do besvijesti, boli me q. Ko da se ja zalazem za nesto drugo. Meni je ovo ovako taman. Samo me zaibretilo to tvoje bolje da nas neJma

...evo zaboli i mene qratz sto si ti tako skont'o mene! ...ja mislim da ih ima i previse koji prizeljkuju is. republiku! ...pa onda nek ju preuzmu komsije, mogla bih rahat doc' :plavi
Tako je i Čika Pedja izjavio prije nekoliko mjeseci "Ili će biti građanska BiH ili je neće biti" pa hladno pokloni poziciju gradonačelnika UZPu.
Još kazniše čovjeka da je prijetio ubistvom kada je rekao da je sve prolazno kod toga i Kojović a da je BiH vječna
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42138
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13768 times
Been thanked: 12327 times
Status: Offline

Re: Kako je optuženi malinar Fikret Hodžić gradio karijeru: Pijanu djevojku izvrgavao ruglu i dijelio moralne lekcije

Post by Masamune » 11 May 2021, 08:23

To nije ni 10% onog kad SDA ulazi u koaliciju sa cetnicima u Srebrenici i jos se pravda.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests