Suzivot

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84547
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11067 times
Been thanked: 16647 times
Status: Online

Re: Suzivot

Post by Fuddo » 17 Sep 2022, 22:53

Chan wrote: 17 Sep 2022, 22:53
Fuddo wrote: 17 Sep 2022, 22:52 Suzivot je moguc u Americi.
Ako te neko zajebaje, nazoves 911.
Ili, ekstremna situacija, umlatis kera, i onda nazoves 911.
U Bosni, nemoguce.
Pri tome mislim na neke marice i seselje.
Ostavljam 1% pristojnog svijeta po strani, i postujem.
Vi ste rasistička zemlja :oo
Nismo, al sve cemo pobit.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Online

Re: Suzivot

Post by Naseef Mushroom » 18 Sep 2022, 01:13

Fuddo wrote: 17 Sep 2022, 22:52 Suzivot je moguc u Americi.
Ako te neko zajebaje, nazoves 911.
Ili, ekstremna situacija, umlatis kera, i onda nazoves 911.
U Bosni, nemoguce.
Pri tome mislim na neke marice i seselje.
Ostavljam 1% pristojnog svijeta po strani, i postujem.
Pa i u nas je bio moguć suživot kada je pokojni Ashdown bio Visoki predstavnik.
Zajebaje UZPejac, nazoveš Paddyja.
Ili kada je vladao pendrek Titine milicije, bratstvo i jedinstvo.

U vas ona narandžasta budala malo krenula protiv države i odmah onaj bizon ušeta u Bijelu kuću, stanje za 1 dan gore nego u Bosni zadnjih 30 godina.
A kod nas bizon iz Laktaša 30 godina vlada, a prošlo vrijeme "Better Call Paddy".
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Online

Re: Suzivot

Post by Naseef Mushroom » 18 Sep 2022, 01:29

Chan wrote: 17 Sep 2022, 22:47 U par minuta emisije su se dotakli priče o ratu. Sve je bila priča o njegovom životu, životu u Americi, američkim filmovima itd. Odbio je da glumi Arkana i Karadžića u dva različita filma. To dovoljno govori o njemu. Dok je takvih emisija u ćirilici da to gledaju, a bez debila Bokana i ostale ekipe, to je dobro.

Ja uopšte ne vidim problem u toj izjavi. Treba shvatiti da je on čovjek prošlog doba i takvi polako izumiru, da tako i dalje rezonuje, ali se nije on lično ogriješio, već je osudio sve zločine na ovim prostorima. Izmišljaš ideološke neprijatelje tamo gdje ih nema.
Hvala Bogu da izumiru i sudeći po novim generacijama, svi "velikani" 70ih, 80ih i početka 90ih izumiru i po relevantnosti. Izgleda nema potrebe za onom livadom što sam pisao par postova unazad jer se i ovako već brišu iz historije.

Nema tog doba i takve vrste čovjeka koji može opravdati hinjavost gdje glumi velikog gospodina na račun tog slovenačkog glumca tražeći dan žalosti na prostoru cijele ex-Yu dok nije zatražio dan žalosti za hiljade ubijenih.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42996
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12770 times
Status: Offline

Re: Suzivot

Post by Masamune » 18 Sep 2022, 08:03

:lupa
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42996
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12770 times
Status: Offline

Re: Suzivot

Post by Masamune » 18 Sep 2022, 13:12

https://www.klix.ba/vijesti/bih/mijatov ... /220918021
Mijatović je ovacije prisutnih izazvao nakon izlaska za govornicu, načinom na koji je pozdravio prisutne.

"Es-selamu alejkum, Pomaže Bog, Hvaljen Isus, Smrt fašizmu", kazao je Mijatović, nakon čega se dvoranom prolomio aplauz.
:oo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84547
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11067 times
Been thanked: 16647 times
Status: Online

Re: Suzivot

Post by Fuddo » 18 Sep 2022, 13:19

Chan wrote: 18 Sep 2022, 13:12 https://www.klix.ba/vijesti/bih/mijatov ... /220918021
Mijatović je ovacije prisutnih izazvao nakon izlaska za govornicu, načinom na koji je pozdravio prisutne.

"Es-selamu alejkum, Pomaže Bog, Hvaljen Isus, Smrt fašizmu", kazao je Mijatović, nakon čega se dvoranom prolomio aplauz.
:oo
Isto Izet Fazlinovic
Dozvolite da se obratimo

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Suzivot

Post by insomnia » 18 Sep 2022, 13:48

Image
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Superhik
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 861
Joined: 11 Feb 2022, 21:53
Has thanked: 69 times
Been thanked: 182 times
Status: Offline

Re: Suzivot

Post by Superhik » 18 Sep 2022, 19:46

Ja sam dijete iz mijesanog braka ali ne vjerujem u suzivot. Zato sto smo tu vrijednost isuvise ispolitizirali.

Moram ipak priznati da je lakse zivjeti kao drugaciji u sredini sa bosnjackom vecinom. Pa time ujedno i imamo formulu suzivota, to je samo tamo gdje je bosnjacka vlast. Suzivot nije nesto u sta se dobrovoljno pristupa, to se samo moze nametnuti. I treba.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Suzivot

Post by Taare » 24 Sep 2022, 14:18

Kaže, udri istinom po laži.

Slavoljub Bošnjak (ivan franjo jukić)

Zemljopis i poviestnica Bosne, 1851. godina.

https://www.digitale-sammlungen.de/de/v ... 312?page=7
Svi mi se morete obratit

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Online

Re: Suzivot

Post by Naseef Mushroom » 24 Sep 2022, 14:28

Superhik wrote: 18 Sep 2022, 19:46 Ja sam dijete iz mijesanog braka ali ne vjerujem u suzivot. Zato sto smo tu vrijednost isuvise ispolitizirali.

Moram ipak priznati da je lakse zivjeti kao drugaciji u sredini sa bosnjackom vecinom. Pa time ujedno i imamo formulu suzivota, to je samo tamo gdje je bosnjacka vlast. Suzivot nije nesto u sta se dobrovoljno pristupa, to se samo moze nametnuti. I treba.
Pitanje je malo lično pa ako ne želis odgovoriti i to shvatam
Ako si iz mješovitog braka a izgubio si vjeru u suživot kako funkcioniše u tvojoj familiji sa obe strane?
Obično ja ne gubim vjeru nikada na tuđim primjerima već samo ako se nešto u mojoj familiji desi.
Kakvi su odnosi pa su te doveli do te tačke? Naravno samo ako želiš odgovoriti.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27260
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14270 times
Been thanked: 14612 times
Status: Offline

Re: Suzivot

Post by ironman » 24 Sep 2022, 14:57

Sam naziv teme nema veze sa zivotom.
Bas me zanima kako se zivot zove u EU ili SAD.
Jel i tamo suzivotare ili je taj izraz striktno namijenjen BiH?
2022 ybn godina.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Suzivot

Post by Duh » 24 Sep 2022, 15:14

zajednickojedenjesendvicajugosananabaustelamaeu.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54009
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15271 times
Status: Offline

Re: Suzivot

Post by HAVANA » 24 Sep 2022, 15:24

ironman wrote: 24 Sep 2022, 14:57 Sam naziv teme nema veze sa zivotom.
Bas me zanima kako se zivot zove u EU ili SAD.
Jel i tamo suzivotare ili je taj izraz striktno namijenjen BiH?
2022 ybn godina.
To je nama namijenjeno,tamo moze svak sa svakim...Mi trebamo vako. :kafa
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54009
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15271 times
Status: Offline

Re: Suzivot

Post by HAVANA » 24 Sep 2022, 15:31

Mirza ce to rijesit.

Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Online

Re: Suzivot

Post by Naseef Mushroom » 24 Sep 2022, 15:34

ironman wrote: 24 Sep 2022, 14:57 Sam naziv teme nema veze sa zivotom.
Bas me zanima kako se zivot zove u EU ili SAD.
Jel i tamo suzivotare ili je taj izraz striktno namijenjen BiH?
2022 ybn godina.
Ma to je ybn patetika sa suživotom.

Neki očigledno misle da u drugim državama gdje navodno nema nacionalizma i gdje je "suživot" da svako jutro Hans krene na posao i pozdravlja sve redom "Kako si Mohammede?", " Zdravo moji gay prijatelji Helmut i Klaus", "Dobro jutro Jimmy moj crni prijatelju".

Mrze se i vole se, imaju predrasude i odbojnost, i to u zemljama gdje se nije izvršio genocid u zadnjih 30 godina od strane sopstvenih sugrađana, komšija i prijatelja.
Ali postoje zakoni protiv govora mržnje i sl. ako primjetiš na poslu da te poslodavac diskriminira zbog nacionalnosti, religije ili boje kože u mnogim firmama si zaštićen i možeš se izboriti na sudu a ako ti to kaže običan radnik on može dobiti otkaz

Ja na dan sigurno sretnem na desetine osoba što me mrze jer sam stranac i musliman ali ne smiju to na glas reći.
To je jedino šta treba u BiH, da ja mogu da se zaposlim u Banja Luku i da poslodavac Jovo mene gleda a u sebi mi psuje sve balijsko ali se mora kiselo smijati i tretirati me isto kao i radnika Dragana.

U drugim zemljama roditelji ne prihvataju momka od kćerke jer je iz radničke klase ili nije završio određenu školu a kod nas se prave naivni i čude se što ni 30 godina nakon završetka rata, gdje još kosti najmilijih traže, ne prihvataju momka jer je Srbin.

U Njemačkoj, Engleskoj, Americi, Francuskoj, Austriji itd. postoje mjesta gdje mještani nikada ne idu, npr. Nijemci gdje su Turci, Amerikanci gdje su Puertorikanci ili Francuzi gdje su Arapi, a kod nas se forsira da djeca autobusima idu na Pale i Zvornik da se međusobno druže a ta djeca im po vrtićima pjevaju pjesme od Knindže.

Ja ne mogu sa svojim Bošnjacima iz Bihaća, Zenice i Maglaja se družiti tako što moram sjesti u autobus i sa njima na silu pjevati, jesti i piti jer se to mora desiti spontano a vamo moraju djeca na Pale.

Ybo vas suživot :oo
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Online

Re: Suzivot

Post by Naseef Mushroom » 24 Sep 2022, 15:43

HAVANA wrote: 24 Sep 2022, 15:31 Mirza ce to rijesit.

Dobro je rekao, nije udaljeno ni 50-100 metara od džamije već bukvalno uz džamiju.

To jeste problem FGRa i njihovih stranaka, 0% osjećaja za mentalitet naroda koji treba za njih glasati i zato će uvijek SDA biti prisutni.

Je li Mirza bahat i glasan? Jest
Je li Zahiragić bahat i glasan? Jest

Zašto onda umjesto njih se ne pojavi lik tipa Edin Forto i objavi video gdje kulturno objašnjava zašto je nedopustivo da se alkohol toči pred džamijom?
Ali ne, "Seljaci su dobili rat" i zato će seljaci uvijek dobijati bitke i ratove, radi ovakvih stvari.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54009
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15271 times
Status: Offline

Re: Suzivot

Post by HAVANA » 24 Sep 2022, 16:24

Tocila se vazda i ne vidim problem.Ne pije ti se,nemoj pit.Kako mislis izdavati rjesenja o obavljanju djelatnosti po udaljenosti od svake dzamije a na carsiji ih imas koliko? Koja je to udaljenost i koji clan zakona ce to regulisati? Zakon je zakon a ovo je drzava kakva? Imas svinjetinu u restoranu udaljenom 20 metara od ovog mjesta,zasto ne bi bilo? Jel te ko tjera da jedes i pijes? Napravite onda drzavu ustrojenu na vjerskim pravilima i alahimanet safija.Ima zakon koji kaze sta moze i kako,nece sigurno nepismeni balavac odredjivat ko ce sta radit.Ne prodajite onda muda pod bubrege,hocemo to i to...Pa na sta izadje,ceracemo se.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Online

Re: Suzivot

Post by Naseef Mushroom » 24 Sep 2022, 16:27

HAVANA wrote: 24 Sep 2022, 16:24 Tocila se vazda i ne vidim problem.Ne pije ti se,nemoj pit.Kako mislis izdavati rjesenja o obavljanju djelatnosti po udaljenosti od svake dzamije a na carsiji ih imas koliko? Koja je to udaljenost i koji clan zakona ce to regulisati? Zakon je zakon a ovo je drzava kakva? Imas svinjetinu u restoranu udaljenom 20 metara od ovog mjesta,zasto ne bi bilo? Jel te ko tjera da jedes i pijes? Napravite onda drzavu ustrojenu na vjerskim pravilima i alahimanet safija.Ima zakon koji kaze sta moze i kako,nece sigurno nepismeni balavac odredjivat ko ce sta radit.Ne prodajite onda muda pod bubrege,hocemo to i to...Pa na sta izadje,ceracemo se.
Sarajevo je toliko veliko i ima toliko objekata da ne mora baš biti tu.
Čak i u državama kojima vi težite i gdje se borite "da ne postane po našem" se ovo ne bi dozvolilo, naravno osim u nekim redneck selendrama po Americi i rupama u Njemačkoj koje su nekada bile DDR
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54009
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15271 times
Status: Offline

Re: Suzivot

Post by HAVANA » 24 Sep 2022, 16:31

Jesi ti ba normalan znas li ti kolika je carsija i koja je cirkulacija turista? I koliko je dzamija,kako si to zamislio i koji uopste zakon moze takvo nesto regulisati i zabraniti,na kojoj udaljenosti? Hoce ljudi da jedu,da popiju pivu,flasu vina itd Sta sa pravnim licima koja godinama rade i kojima je ta ponuda osnovna djelatnost i zasnovana na takvoj klijenteli? Hoce sve bit turski doner,kolaci i oni qrci sto puse ruze nake u njima? To nako novo sarajevo il sta?
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54009
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15271 times
Status: Offline

Re: Suzivot

Post by HAVANA » 24 Sep 2022, 16:34

Ocistili ste ferhadiju,nema vise na 3 mjesta popit pive od vatre do carsije,hocete sad prec na drugu stranu u zelenih beretki gdje su pabovi,svirke i kafici?
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: General War and 29 guests