Protesti

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56109
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1970 times
Been thanked: 5815 times
Status: Offline

Re: Protesti

Post by Duminjo » 25 Jul 2022, 21:00

A sta bi ti?

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15460
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 675 times
Been thanked: 2167 times
Status: Offline

Re: Protesti

Post by Laser » 25 Jul 2022, 21:03

spacebound wrote: 25 Jul 2022, 20:06 A to ste vas dvojica kao pametni, a ja kao glupa, je li?
Pa nista, eto vam ti babuni sto su sebi povecali plate jer je sve poskupilo, a mi nek se snalazimo.
Tacno ovakve i zasluzujemo i ni sekundu bolje :ok
Niko nije glup, niti ovdje treba biti naročito pametan.

Ovo nije bio skup za SDA niti protiv SDA ili bilo koje političke partije

Svi su pozvani, svi su podržali skup, svi su se odazvalI sa namjerom da se pošalje poruka Kristijanu Šmitu, a ne Bakiru ili bilo kome drugom.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Protesti

Post by insomnia » 25 Jul 2022, 21:04

Pa priznaces da djeluje malko neozbiljno u petnest do osam reci da ne ides nigdje dok se ne obrati pa sat poslije eto odosmo mi al cemo doci sutra
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56109
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1970 times
Been thanked: 5815 times
Status: Offline

Re: Protesti

Post by Duminjo » 25 Jul 2022, 21:12

insomnia wrote: 25 Jul 2022, 21:04 Pa priznaces da djeluje malko neozbiljno u petnest do osam reci da ne ides nigdje dok se ne obrati pa sat poslije eto odosmo mi al cemo doci sutra
A priznaces i ti da je ovo bukvalno organizovano jucer i da ih je ostalo jos samo oko 500.
Ako dodju i sutra i prekosutra, nece biti neozbiljno.

Najgora opcija je da se više ne skupljaju. Onda bi bilo neozbiljno.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56109
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1970 times
Been thanked: 5815 times
Status: Offline

Re: Protesti

Post by Duminjo » 25 Jul 2022, 21:13

21:00 - Iako je najavljeni termin za završetak protesta završio u 21 sat veliki broj građana je i dalje prisutan ispred zgrade OHR-a. Oni su poručili da će ostati tu čitavu noć. Kako kažu isporučili su zahtjev za produžen boravak.

:cool

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84577
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16656 times
Status: Offline

Re: Protesti

Post by Fuddo » 25 Jul 2022, 21:18

Samo, mora se priznati
Briljantna podvala svapske krmadi
Kao, evo vama neka zajebana rezolucija u bundestagu, da imate neku iluziju kako smo mi pravedni i vi kao nesta bitni nekom, a na hinjaka cemo vam ga zabit i uvest aparthejd.
Mozda mu treba rec, de nametni
Jesi li? Jesam.
Et sad organizuj izbore materi svojoj, mi necemo. I staS sad?
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56109
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1970 times
Been thanked: 5815 times
Status: Offline

Re: Protesti

Post by Duminjo » 25 Jul 2022, 21:28

Fuddo wrote: 25 Jul 2022, 21:18 Samo, mora se priznati
Briljantna podvala svapske krmadi
Kao, evo vama neka zajebana rezolucija u bundestagu, da imate neku iluziju kako smo mi pravedni i vi kao nesta bitni nekom, a na hinjaka cemo vam ga zabit i uvest aparthejd.
Mozda mu treba rec, de nametni
Jesi li? Jesam.
Et sad organizuj izbore materi svojoj, mi necemo. I staS sad?
A kako mu se drugacije suprotstaviti nego ovako?

Razgovara se evo godinama i vidimo rezultat. Doso nalog iz Zagreba. Imas ili ovo ili pusku. Eto sta jos mozes?

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Protesti

Post by insomnia » 25 Jul 2022, 21:33

Mores praviti memove na internetu. A i jest se ‘bosnjo opustio. Misli kurcem ne mrdati a da mu tetka Merkel i amidza Bajden prave drzavu.
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56109
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1970 times
Been thanked: 5815 times
Status: Offline

Re: Protesti

Post by Duminjo » 25 Jul 2022, 21:41

Pa de hajde budi konkretan, inovativan, mudar, mudat. Daj nesto pametno osim sto samo seres po bosnjacima

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15460
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 675 times
Been thanked: 2167 times
Status: Offline

Re: Protesti

Post by Laser » 25 Jul 2022, 21:46

Fuddo wrote: 25 Jul 2022, 21:18 Samo, mora se priznati
Briljantna podvala svapske krmadi
Kao, evo vama neka zajebana rezolucija u bundestagu, da imate neku iluziju kako smo mi pravedni i vi kao nesta bitni nekom, a na hinjaka cemo vam ga zabit i uvest aparthejd.
Mozda mu treba rec, de nametni
Jesi li? Jesam.
Et sad organizuj izbore materi svojoj, mi necemo. I staS sad?
Nije to baš tako jednostavno. Nemaju Nijemci tu snagu kojom bi progurali ovo što Zagreb hoće. Ne može to bez aminovanja Amerikanaca.

Hajmo se vratit malo unazad, u vrijeme kojem smo obojica svjedočili, preturili preko leđa. Započeo je rat '92 godine, Srbi zauzeše oko 70 psto teritorije, a dojučerašnji saveznici Bošnjaci i Hrvati se zakrviše za preostalih 30 posto, jer je HDZ okrenuo ćurak i počeo otvoreno sarađivati sa Srbima.

Onda dođoše yebeni jenkiji i objasniše da ne može tako dalje i natjeraše nas na Vašingtonski sporazum. Napraviše federaciju. Kako? pa tako što su HDZ-u postavili prejak mamac koji se zove akcija Oluja. Takvom mamcu nisu mogli odoljeti. I tako zaživi Federacija, uz teško nepovjerenje sa obje strane, ali je zaživila. Rezultat je bio spašena država.

Haj sad pogledaj kakva je situacija. Ista kao i u to vrijeme. Srbi ćvrsto drže svoj dio, a HDZ opet pređe na njihovu stranu. Ko će sad i kakav će mamac postavit HDZ-u da se vrate Vašingtonskom sporazumu, da ne staju na stranu onih koji otvoreno rade na uništenju države? Da ne koče preko svake mjere, ne podmeću, ne zayebavaju.

Pa jenkiji, pizda im materina, njihov je to projekat, njihova obaveza, mi naprosto ne možemo izaći na kraj sa yebenom Evropom kao što ni onomad nismo mogli. Ali su taj posao prepustili trečerazrednoj garnituri, dok je u ono vrijeme isti posao obavljala prva garnitura, Holbruk, Olbrajtova, Voren Kristofer...

Rođo, niste ni vi što ste nekad bili. :D.

Haj sad pravdaj jenkije zašto su poslali malo bitne ljude da riješe bitne stvari. Svali krivicu na nas, da smo bolji, Amerikanci bi poslali jače ljude, jel tako :D.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56109
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1970 times
Been thanked: 5815 times
Status: Offline

Re: Protesti

Post by Duminjo » 25 Jul 2022, 21:51

21:46 - Predstavnik Roma Dervo Sejdić zamolio je građane Sarajeva da donesu nešto hrane za one koji planiraju čitavu noć ostati ispred OHR-a.

21:34 - MUP KS je pozvao građane da se mirno i dostojanstveno raziđu, kako bi se stekli uslovi za normalizaciju saobraćaja na ovom području.



Ajmo naši 😁

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84577
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16656 times
Status: Offline

Re: Protesti

Post by Fuddo » 25 Jul 2022, 21:52

Laser wrote: 25 Jul 2022, 21:46
Fuddo wrote: 25 Jul 2022, 21:18 Samo, mora se priznati
Briljantna podvala svapske krmadi
Kao, evo vama neka zajebana rezolucija u bundestagu, da imate neku iluziju kako smo mi pravedni i vi kao nesta bitni nekom, a na hinjaka cemo vam ga zabit i uvest aparthejd.
Mozda mu treba rec, de nametni
Jesi li? Jesam.
Et sad organizuj izbore materi svojoj, mi necemo. I staS sad?
Nije to baš tako jednostavno. Nemaju Nijemci tu snagu kojom bi progurali ovo što Zagreb hoće. Ne može to bez aminovanja Amerikanaca.

Hajmo se vratit malo unazad, u vrijeme kojem smo obojica svjedočili, preturili preko leđa. Započeo je rat '92 godine, Srbi zauzeše oko 70 psto teritorije, a dojučerašnji saveznici Bošnjaci i Hrvati se zakrviše za preostalih 30 posto, jer je HDZ okrenuo ćurak i počeo otvoreno sarađivati sa Srbima.

Onda dođoše yebeni jenkiji i objasniše da ne može tako dalje i natjeraše nas na Vašingtonski sporazum. Napraviše federaciju. Kako? pa tako što su HDZ-u postavili prejak mamac koji se zove akcija Oluja. Takvom mamcu nisu mogli odoljeti. I tako zaživi Federacija, uz teško nepovjerenje sa obje strane, ali je zaživila. Rezultat je bio spašena država.

Haj sad pogledaj kakva je situacija. Ista kao i u to vrijeme. Srbi ćvrsto drže svoj dio, a HDZ opet pređe na njihovu stranu. Ko će sad i kakav će mamac postavit HDZ-u da se vrate Vašingtonskom sporazumu, da ne staju na stranu onih koji otvoreno rade na uništenju države? Da ne koče preko svake mjere, ne podmeću, ne zayebavaju.

Pa jenkiji, pizda im materina, njihov je to projekat, njihova obaveza, mi naprosto ne možemo izaći na kraj sa yebenom Evropom kao što ni onomad nismo mogli. Ali su taj posao prepustili trečerazrednoj garnituri, dok je u ono vrijeme isti posao obavljala prva garnitura, Holbruk, Olbrajtova, Voren Kristofer...

Rođo, niste ni vi što ste nekad bili. :D.

Haj sad pravdaj jenkije zašto su poslali malo bitne ljude da riješe bitne stvari. Svali krivicu na nas, da smo bolji, Amerikanci bi poslali jače ljude, jel tako :D.
Aha, da jenkiji ulete kad je gusto?
Mozda i hoce, a mozda i nece.
A bil ti da si na njihovom mjestu?
Mislim, a sam znas kolko ih volite :D.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15460
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 675 times
Been thanked: 2167 times
Status: Offline

Re: Protesti

Post by Laser » 25 Jul 2022, 22:00

Fuddo wrote: 25 Jul 2022, 21:52
Laser wrote: 25 Jul 2022, 21:46

Nije to baš tako jednostavno. Nemaju Nijemci tu snagu kojom bi progurali ovo što Zagreb hoće. Ne može to bez aminovanja Amerikanaca.

Hajmo se vratit malo unazad, u vrijeme kojem smo obojica svjedočili, preturili preko leđa. Započeo je rat '92 godine, Srbi zauzeše oko 70 psto teritorije, a dojučerašnji saveznici Bošnjaci i Hrvati se zakrviše za preostalih 30 posto, jer je HDZ okrenuo ćurak i počeo otvoreno sarađivati sa Srbima.

Onda dođoše yebeni jenkiji i objasniše da ne može tako dalje i natjeraše nas na Vašingtonski sporazum. Napraviše federaciju. Kako? pa tako što su HDZ-u postavili prejak mamac koji se zove akcija Oluja. Takvom mamcu nisu mogli odoljeti. I tako zaživi Federacija, uz teško nepovjerenje sa obje strane, ali je zaživila. Rezultat je bio spašena država.

Haj sad pogledaj kakva je situacija. Ista kao i u to vrijeme. Srbi ćvrsto drže svoj dio, a HDZ opet pređe na njihovu stranu. Ko će sad i kakav će mamac postavit HDZ-u da se vrate Vašingtonskom sporazumu, da ne staju na stranu onih koji otvoreno rade na uništenju države? Da ne koče preko svake mjere, ne podmeću, ne zayebavaju.

Pa jenkiji, pizda im materina, njihov je to projekat, njihova obaveza, mi naprosto ne možemo izaći na kraj sa yebenom Evropom kao što ni onomad nismo mogli. Ali su taj posao prepustili trečerazrednoj garnituri, dok je u ono vrijeme isti posao obavljala prva garnitura, Holbruk, Olbrajtova, Voren Kristofer...

Rođo, niste ni vi što ste nekad bili. :D.

Haj sad pravdaj jenkije zašto su poslali malo bitne ljude da riješe bitne stvari. Svali krivicu na nas, da smo bolji, Amerikanci bi poslali jače ljude, jel tako :D.
Aha, da jenkiji ulete kad je gusto?
Mozda i hoce, a mozda i nece.
A bil ti da si na njihovom mjestu?
Mislim, a sam znas kolko ih volite :D.
I tad je bilo gusto pa ste uletili. Da nam donesete hajr ili da Klinton osvoji još jedan mandat?

Bajden je posve perspektivan, nek se umiješa onako kaubojski ko Klinton i osvoji još jedan mandat. Kad nije mogo zaštiti vlastitu zgradu kongresa nek bar pokaže mišiće u inostranstvu. :D.

Btw, fak yu rođo, znaš ti dobro da u ovom trenutku niste ni sjenka nekadašnje Amerike. Mahsuz selam od Trumpa. :D.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56109
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1970 times
Been thanked: 5815 times
Status: Offline

Re: Protesti

Post by Duminjo » 25 Jul 2022, 22:01

MUP KS: Na današnjim protestima ispred OHR-a bilo je više od 7.000 građana

A ja deset puta napisah 2 hiljade 🙈

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Protesti

Post by Krokodil Behko » 25 Jul 2022, 22:01

Trebao je protest na vrijeme - u daytonu.
A kad ja kažem, da je alija obična maloumna bakterija, vi isti koji ste danima na zadnjim nogama, bunite se i branite štakora.

Jel može biti jasno, ne bismo ni bili u ovoj situaciji, da nije debil potpisao?
Molim?
Milošević prijetio silom?
Koja sila, koja p materina, Srbija ne da je bila na koljenima, nego je puzala pod hiperinflacijom, sankcijama i sve ostalo.

Za razliku od vas, ja sam bio u komandi i na moje je ruke donešeno to obavještenje.
K-da 2. korpusa, vodi specijalni rat, protiv svoje rođene vojske, uvjerava nas tim papirom, da se sprema nezadrživa srpska ofanziva, a niko od izviđača na terenu, niti od obavještajaca, danima nije vidio ništa sumnjivo. Na kraju obavještenja, kaže K-da korpusa "Iz tih razloga, ARBiH prihvata kraj rata"

Pa jebemu mater, ako se sprema takva ofanziva, kako onda istovremeno može biti kraj rata?

Već sutradan (možda i u istom danu, ne sjećam se tačno) stigla naredba meni, da sastavim spisak svih starijih od 45 god i da otpočnem demobilizaciju po papirima.

Godinu poslije, Alija na TV laže "imao sam obavijest da su dvije srbijanske divizije prešle preko Drine"
Priča za njegove maloumne fanove.
Koji q nama mogu dvije divizije srbijanske seljadije, bez ratnog iskustva?

Za mog života, goreg Bošnjaka od Alije - nije bilo i ja sam u to potpuno siguran.
Veleizdajnik, džamijaš zatucani, sve što je ikad izgovorio, glupo je i retardirano.

Sad vam je malo kasno, za proteste.
X generacija je prilično vremešna, a ovi novi, nisu u stanju ni pokemone uganjati.
online

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84577
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16656 times
Status: Offline

Re: Protesti

Post by Fuddo » 25 Jul 2022, 22:05

Laser wrote: 25 Jul 2022, 22:00
Fuddo wrote: 25 Jul 2022, 21:52

Aha, da jenkiji ulete kad je gusto?
Mozda i hoce, a mozda i nece.
A bil ti da si na njihovom mjestu?
Mislim, a sam znas kolko ih volite :D.
I tad je bilo gusto pa ste uletili. Da nam donesete hajr ili da Klinton osvoji još jedan mandat?

Bajden je posve perspektivan, nek se umiješa onako kaubojski ko Klinton i osvoji još jedan mandat. Kad nije mogo zaštiti vlastitu zgradu kongresa nek bar pokaže mišiće u inostranstvu. :D.

Btw, fak yu rođo, znaš ti dobro da u ovom trenutku niste ni sjenka nekadašnje Amerike. Mahsuz selam od Trumpa. :D.
Pa dobro, tako je i putko mislio, nismo ni sjena
Zacas ce sve satrt
Ali :D. Himars rodjo

Mogu oni to da hoce sve sjebat za 24 sata, kolko god ti se cinili nemocnim. Nismo im bas tolko zanimljivi; jebiga.
A ko zna kakve se mutne igre vode i na relaciji sa eu, rat u ukrajini, prezauzeti su. Plus budale kod kuce.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96693
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34625 times
Been thanked: 21267 times
Contact:
Status: Offline

Re: Protesti

Post by Rum » 25 Jul 2022, 22:06

Nema od ovoga nista , kao n iza pedere :D.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96693
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34625 times
Been thanked: 21267 times
Contact:
Status: Offline

Re: Protesti

Post by Rum » 25 Jul 2022, 22:07

Mislim za mene su sve ovo budale sto su otisli na proteste
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96693
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34625 times
Been thanked: 21267 times
Contact:
Status: Offline

Re: Protesti

Post by Rum » 26 Jul 2022, 13:17

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Protesti

Post by Krokodil Behko » 26 Jul 2022, 15:48

Oglasio se Plenković

Plenković boravi u Dubrovniku prije no što se uputi na svečanost otvaranja Pelješkog mosta zakazanu za večeras, a iskoristio je priliki da tokom predstavljanja monografije "Pelješki most" komentira i jučerašnje mirno okupljanje građana ispred zgrade OHR-a.

"Jučerašnji događaji u Sarajevu, da se vratim na pravu politiku, sa ovim zaista neprihvatljivim, groznim prosvjedima, pa čak i prijetnjama visokom predstavniku Christianu Schmidtu pokazuju da je nama most nužan. Ovaj most nije luksuz, on je hrvatskoj nužnost", kazao je Plenković.

Lijepi mostovi lijepo padaju. Ne bi bilo loše, da pošaljemo par specijalaca.
online

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 70 guests