Željeznice FBiH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Željeznice FBiH

Post by Krokodil Behko » 05 Jan 2012, 12:57

Image

Pomoćnik federalnog ministra prometa i komunikacija Izet Mehinagić izjavio je za Fenu da je prije nekoliko dana pristiglo svih devet Talgo vozova u Bosnu i Hercegovinu nabavljenih putem kredita od 67,6 miliona eura koji je Vlada Španija odobrila BiH.

Krajem prošle godine obavljena su tehnička ispitivanja vozova Talgo na prugama Hrvatske gdje je načelno odobren promet za te vozove, a ovih dana se, kako je kazao Mehinagić, očekuje i zvaničan dopis.

"Radi se o tome da su željeznice konzervativan sistem koji, bez obzira što ti vozovi imaju dozvole za promet po Evropi, moraju da i na svojoj pruzi obave provjere parametara i da se na osnovu toga napravi dozvola za saobraćanje tih vozova“, pojasnio je Mehinagić.

Prema njegovim riječima, u toku su razgovori s nadležnim organima u Srbiji da oni prihvate rezultate tih ispitivanja i izdaju dozvolu, da se ne bi ponovno vršilo ispitivanje u Srbiji jer se praktično radi o istim prugama.

Također, obavljaju se i završne pripreme ugovora o održavanju tih vozova i drugih operacija.

Mehinagić je kazao da će krajem mjeseca biti održan sastanak Komiteta za nadgledanje implementacije projekta Talgo na kome će se sagledati šta je još preostalo da se obavi i eventualno dati dodatne impulse da se to završi da bi ti vozovi ušli u saobraćaj na međunarodnim putničkim linijama.

Mehinigić očekuje da bi to moglo biti na proljeće ili eventualno sa početkom ljetne sezone.
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119657
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5645 times
Been thanked: 12154 times
Contact:
Status: Offline

Re: Željeznice FBiH: Devet novih "Talgo" vozova stiglo u BiH

Post by Maja » 05 Jan 2012, 13:18

Hajde fino. Nek su se ponovili jer su se stari vozovi raspadali.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

"Željeznice FBiH" za kredite duguju 638 miliona KM

Post by Krokodil Behko » 31 Jan 2012, 09:14

Image

"Željeznice FBiH" već godinama zbog lošeg poslovanja grcaju u enormnim dugovima koji, prema posljednjim podacima, iznose više od 600 miliona KM, a istovremeno su kreditno zadužene nevjerovatnih 638 miliona KM, saznaje "Dnevni avaz".

Vlada FBiH, kako smo ovih dana pisali, razmatra smjenu cijelog rukovodstva, ali ko god da dođe na čelo, naći će se u minusu većem od milijardu maraka. Od toga, samo 130 miliona eura kredita otpada na rekonstrukciju pruge Čapljina - Sarajevo, koja se jednim dijelom uopće ne upotrebljava.

Vozovi "talgo"

Kako saznajemo, od rata naovamo "Željeznicama FBiH" ukupno je odobreno šest kredita, dok ih Vlada FBiH posljednjih pet godina dodatno sufinansira sa 22 miliona KM za ulaganje u infrastrukturu željezničkog saobraćaja.

Osim kredita od 130 miliona eura za obnovu pruge Čapljina - Sarajevo, u pitanju su još i krediti za Program vozova "talgo", koji iznosi 67,7 miliona eura i koji još nije ugledao svjetlo dana, zatim prvi kredit za obnovu pruge Konjic - Bradina u iznosu od 36,6 miliona eura.

Kada je u pitanju nabavka teretnih vagona, "Željeznice" su uzele kredit od 32 miliona eura, dok je posebna priča kredit od 20 miliona eura za modernizaciju lokomotiva i nabavku niskopodnog voza koji je kupljen od Hrvatske i koji je godinama uskladišten, iako je plaćen pet miliona eura!

Vječiti gubitnik

I posljednji kredit, koji je odobrila Vlada FBiH u iznosu od 80 miliona maraka, namijenjen je za finansijsku konsolidaciju kompanije koja je godinama vječiti gubitnik i koja iz godine u godinu posluje u minusima i do 60 miliona KM. No, da stvar bude gora, dva od šest kredita vraćat će "Željeznice FBiH", dok će preostala četiri vraćati građani FBiH putem budžeta.

Lista kredita

• 130 miliona eura - kredit EBRD-a, EIB-a i OPEK fonda
• 80 miliona KM - kredit komercijalnih banaka uz garanciju Vlade FBiH
• 67,7 miliona eura - kredit Kraljevine Španije
• 36,6 miliona eura - kredit EBRD-a i EIB-a
• 32 miliona eura - kredit portugalske vlade
• 20 miliona eura - kredit Hrvatske banke za obnovu i razvoj (HABOR)
online

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: "Željeznice FBiH" za kredite duguju 638 miliona KM

Post by Konsultant » 31 Jan 2012, 19:58

Zeljeznice nam trebaju i moramo ih imati. Izletili su preko stoje za Talgo vozove i modernizaciju pruge. Ako se potrude mogli bi vrlo brzo vratiti investiranu lovu.

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: "Željeznice FBiH" za kredite duguju 638 miliona KM

Post by Nela » 31 Jan 2012, 21:00

ja ne znam u sta su oni skrsili tolike pare, koriste vozove iz vremena Franje Josipa
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: "Željeznice FBiH" za kredite duguju 638 miliona KM

Post by Konsultant » 06 Feb 2012, 09:48

Poprilicno su razvukli sa uvodjenjem novih vozova. Naravno preduslov je bio modernizacija pruge. Ovakvi bi trebali startati ove godine.

[media]gZOhpXvUuuk[/media]

[media]kPwsICf-9ek[/media]

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: "Željeznice FBiH" za kredite duguju 638 miliona KM

Post by Krokodil Behko » 06 Feb 2012, 09:52

Vozovi su Spanske proizvodnje.
Zeljeznicama FBiH,spanska vlada dala kredit od nekih 60 miliona, da kupe vozove,
upravo u njihovoj firmi. Jer je firma posrtala. kako srece, da nasa vlada, tako
misli na svoju imovinu. Tek toliko, da ne citamo po novinama, da je propalo,
sve sto je drzavno vlasnistvo.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Željeznice FBiH napokon na šinama uspijeha

Post by Krokodil Behko » 23 Mar 2012, 10:50

Osmanagić: ŽFBiH prošle godine prevezle više od 9 miliona tona tereta

Image

Željeznice Federacije BiH (ŽFBiH) prošle godine postigle su rekord u prijevozu robe. Prevezli smo 9.160.000 tona robe i za to naplatili oko 104 milona KM, izjavio je generalni direktor ŽFBiH Nedžad Osmanagić.

U intervju koji je objavljen u Biznis magazinu „Kapital“ na TV1 Osmanagić je kazao da je u Željeznicama FBiH na početku svog mandata zatekao mnogo problema koje su odmah počeli rješavati.

„Kada sam došao u firmu i formirao novu Upravu, firma nije mogla platiti ni 30 KM za vodu u stanici Čapljina, jer nije imala pare i bila je blokirana na svim nivoima. Više od 35 miliona kratkoročnih kredita je uzeto, četiri plate radnicima nisu isplaćene. Dočekao nas je dug veći od 105 miliona KM. Prije našeg dolaska firma je pravila gubitak od 65 miliona KM godišnje", kazao je Osmanagić.

Kompanija je u to vrijeme, kako je dodao, bila stalno blokirana što im je onemogućavalo da naprave bilo kakav progresivan potez dok nisu sondirali finansijsku situaciju i konsolidovali firmu.

„Kad smo to uradili, došli smo u poziciju da smo isplatili te četiri zaostale plate, da tekuću likvidnost održavamo, finansiramo sve i čak, šta više, da mnoge stvari koje nismo mogli u tom periodu ni zamisliti da radimo, a to je da kupujemo rezervne dijelove, osposobljavamo vagone, lokomotive itd. Mi smo sad na jednom nivou ne zavidnom, ne možemo se pohvaliti, ali smo na jednom nivou da to održavamo“, dodao je Osmanagić.

Željeznice FBiH su nedavno potpisale, odnosno dogovorile saradnju sa jednom austrijskom kompanijom, a radi se o prijevozu od Luke Ploče prema Srednjoj Evropi.

Direktor Osmanagić naglašava da su ŽFBiH su veoma prisutne u međunarodnom saobraćaju.

„Naš koridor Vc je u sastavu evropskih koridora, što znači da ima svoje mjesto i u evropskim i u domaćim razmjerama. Zadnjih godinu dana puno smo razgovarali sa kompanijom Rail Cargo Austrija. Određeno vrijeme bili su skeptici prema nama, međutim, razvijajući cijelu tu priču, došli smo do jednog stanovišta, a to je da napravimo Memorandum o razumijevanju da povećamo promet na koridoru Vc zajedno. To znači tranzit robe od Luke Ploče do Srednje Evrope“, kazao je Osmanagić.

Tranzitni poslovi, prema njegovim riječima, najbolja su priča za Željeznicu.

„Mi smo to uveli i naša je procjena da bismo tim koridorom za Srednju Evropu mogli prevesti od pet stotina do milion novih tona robe“, procjenio je Osmanagić.

Što se tiče Talgo vozova, kako je kazao Osmanagić, oni će krenuti tek onda kada država, to jest Vlada FBiH, odnosno Federalno ministarstvo prometa i komunikacija nađe sredstva iz kojih će Željeznice to voziti.

„Mi imamo sada problem, jer nas već sada bez Talgo vozova, putnički saobraćaj košta 15 miliona KM godišnje. Mi zaradimo negdje oko 2,5 KM, a dva miliona KM finansira država. Znači, negdje oko deset miliona KM godišnje, mi smo u gubitku. Samo održavanje Talgo vagona koštalo bi nas oko pet miliona KM plus promet“, dodao je Osmanagić.

On je naglasio da je Željeznica biznis firma i da je treba posmatrati isključivo u tom kontekstu.
online

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Željeznice FBiH napokon na šinama uspijeha

Post by mrki62 » 23 Mar 2012, 11:23

Sam naslov je ; Željeznice FBiH napokon na šinama uspijeha
Onako , informativno me zanima , jel to neko novo pravilo da se je slovo i pojavilo u uspjehu il je to greška ?
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: Željeznice FBiH napokon na šinama uspijeha

Post by Krokodil Behko » 23 Mar 2012, 11:26

Sto se mene tice, vjerovatno je do sajta sa kojeg donesoh vijest.
A ti si to vjerovatno primjetio, zato sto ti smeta svaki uspijeh u BiH. :kafa
online

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Željeznice FBiH napokon na šinama uspijeha

Post by mrki62 » 23 Mar 2012, 11:37

Krokodil Behko wrote:Sto se mene tice, vjerovatno je do sajta sa kojeg donesoh vijest.
A ti si to vjerovatno primjetio, zato sto ti smeta svaki uspijeh u BiH. :kafa
Ne Behko, i najmanje od tebe kao moderatora je za očekivati podsticaj kavge.
Lijepo sam pitao i pitao sam sa razlogom jer me zanima šta traži slovo i kako kod uspijeha , tako i kod tvog ponavljanja - uspijeh.
Pitao sam iz razloga što znam da se oduvijek pisao uspjeh i ne uspijeh.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: Željeznice FBiH napokon na šinama uspijeha

Post by Krokodil Behko » 23 Mar 2012, 11:46

ukucaj to u google i dobit ces odgovor.

Da. Znam da sam moderator, ne moras mi ti javiti.
A sta sam ono lose ucinio? :mah
online

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Željeznice FBiH napokon na šinama uspijeha

Post by mrki62 » 23 Mar 2012, 11:54

Krokodil Behko wrote: A sta sam ono lose ucinio? :mah
Imputiraš Behko , imputiraš ,..... ovo su tvoje riječi : A ti si to vjerovatno primjetio, zato sto ti smeta svaki uspijeh u BiH
Meni smetanje ni na kraj pameti nije bilo i nije mi jasno da svo dosadašnje moje javljanje može u nečijoj psihi uzrokovati pomisao da ako se nešto slabog za nekog pojedinca napiše da se to isto poistovjećuje sa DRŽAVOM.
Ja sam samo pitao iz razloga što to nije prije bilo i pitao sam na način da mi nije jasno i volio bih saznati u čemu je štos i nikome ne osporavam takvo pisanje samo me sušta radoznalost natjerala da pitam.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: Željeznice FBiH napokon na šinama uspijeha

Post by Krokodil Behko » 23 Mar 2012, 11:57

jah :kafa
online

User avatar
Natalie
Na probnom
Na probnom
Posts: 64
Joined: 18 Mar 2012, 18:27
Status: Offline

Re: Željeznice FBiH napokon na šinama uspijeha

Post by Natalie » 23 Mar 2012, 18:30

uspjeh ili uspIjeh, kako god... bitno je da se kod nas nešto pozitivno dešava :)
Ja bih mnoge stvari shvatila, da mi ih drugi nisu objasnili...

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Željeznice FBiH napokon na šinama uspijeha

Post by carobnjak N » 23 Mar 2012, 18:42

aferim ! posebno na isplaćenim plaćama radnicima i uloženom trudu. :aplauz
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Željeznice FBiH napokon na šinama uspijeha

Post by Sheval » 23 Mar 2012, 19:27

Vamos BiH :cool :cool :cool

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: "Željeznice FBiH" za kredite duguju 638 miliona KM

Post by Konsultant » 25 Mar 2012, 10:03

Krokodil Behko wrote:Vozovi su Spanske proizvodnje.
Zeljeznicama FBiH,spanska vlada dala kredit od nekih 60 miliona, da kupe vozove,
upravo u njihovoj firmi. Jer je firma posrtala. kako srece, da nasa vlada, tako
misli na svoju imovinu. Tek toliko, da ne citamo po novinama, da je propalo,
sve sto je drzavno vlasnistvo.
to je jedan od kljucnih faktora koje zbog cega nesa privreda spava. ako se oni na vlasti ne zasole, onda nece da pripomognu.

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Željeznice FBiH

Post by niska grana » 25 Mar 2012, 19:29

Ne znam, ima već par godina kako se priča o tim Talgo vozovima, a još uvijek voze ovi što po izgledu, čistoći i brzini vožnje podsjećaju na one iz vremena divljeg zapada.
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Re: Željeznice FBiH napokon na šinama uspijeha

Post by adacta » 02 Apr 2012, 20:08

Krokodil Behko wrote:Osmanagić: ŽFBiH prošle godine prevezle više od 9 miliona tona tereta

Image

Željeznice Federacije BiH (ŽFBiH) prošle godine postigle su rekord u prijevozu robe. Prevezli smo 9.160.000 tona robe i za to naplatili oko 104 milona KM, izjavio je generalni direktor ŽFBiH Nedžad Osmanagić.

U intervju koji je objavljen u Biznis magazinu „Kapital“ na TV1 Osmanagić je kazao da je u Željeznicama FBiH na početku svog mandata zatekao mnogo problema koje su odmah počeli rješavati.

„Kada sam došao u firmu i formirao novu Upravu, firma nije mogla platiti ni 30 KM za vodu u stanici Čapljina, jer nije imala pare i bila je blokirana na svim nivoima. Više od 35 miliona kratkoročnih kredita je uzeto, četiri plate radnicima nisu isplaćene. Dočekao nas je dug veći od 105 miliona KM. Prije našeg dolaska firma je pravila gubitak od 65 miliona KM godišnje", kazao je Osmanagić.

Kompanija je u to vrijeme, kako je dodao, bila stalno blokirana što im je onemogućavalo da naprave bilo kakav progresivan potez dok nisu sondirali finansijsku situaciju i konsolidovali firmu.

„Kad smo to uradili, došli smo u poziciju da smo isplatili te četiri zaostale plate, da tekuću likvidnost održavamo, finansiramo sve i čak, šta više, da mnoge stvari koje nismo mogli u tom periodu ni zamisliti da radimo, a to je da kupujemo rezervne dijelove, osposobljavamo vagone, lokomotive itd. Mi smo sad na jednom nivou ne zavidnom, ne možemo se pohvaliti, ali smo na jednom nivou da to održavamo“, dodao je Osmanagić.

Željeznice FBiH su nedavno potpisale, odnosno dogovorile saradnju sa jednom austrijskom kompanijom, a radi se o prijevozu od Luke Ploče prema Srednjoj Evropi.

Direktor Osmanagić naglašava da su ŽFBiH su veoma prisutne u međunarodnom saobraćaju.

„Naš koridor Vc je u sastavu evropskih koridora, što znači da ima svoje mjesto i u evropskim i u domaćim razmjerama. Zadnjih godinu dana puno smo razgovarali sa kompanijom Rail Cargo Austrija. Određeno vrijeme bili su skeptici prema nama, međutim, razvijajući cijelu tu priču, došli smo do jednog stanovišta, a to je da napravimo Memorandum o razumijevanju da povećamo promet na koridoru Vc zajedno. To znači tranzit robe od Luke Ploče do Srednje Evrope“, kazao je Osmanagić.

Tranzitni poslovi, prema njegovim riječima, najbolja su priča za Željeznicu.

„Mi smo to uveli i naša je procjena da bismo tim koridorom za Srednju Evropu mogli prevesti od pet stotina do milion novih tona robe“, procjenio je Osmanagić.

Što se tiče Talgo vozova, kako je kazao Osmanagić, oni će krenuti tek onda kada država, to jest Vlada FBiH, odnosno Federalno ministarstvo prometa i komunikacija nađe sredstva iz kojih će Željeznice to voziti.

„Mi imamo sada problem, jer nas već sada bez Talgo vozova, putnički saobraćaj košta 15 miliona KM godišnje. Mi zaradimo negdje oko 2,5 KM, a dva miliona KM finansira država. Znači, negdje oko deset miliona KM godišnje, mi smo u gubitku. Samo održavanje Talgo vagona koštalo bi nas oko pet miliona KM plus promet“, dodao je Osmanagić.

On je naglasio da je Željeznica biznis firma i da je treba posmatrati isključivo u tom kontekstu.

Plaćeni 67,6 miliona eura da propadaju: Osmanagić vozove "talgo" prodaje Italiji?!

Država pogriješila što je vozove uopće i kupovala, smatra ministar Bijedić


Iako je još prije tri godine potpisan kreditni ugovor između vlada BiH i Španije vrijedan 67,6 miliona eura, kojim je kupljeno devet garnitura nagibnih vozova "talgo", "Željeznice FBiH" (ŽFBiH) još nemaju sve potrebne dozvole za međunarodni saobraćaj.

Zbog toga je ova kompanija izgubila na stotine hiljada eura, potvrđeno je "Avazu".

Propast projekta

Da stvar bude gora, nekoliko garnitura ovih vozova, kako smo ranije i pisali, već mjesecima propada na Željezničkoj stanici u Sarajevu. Jedan broj njih nalazi se u depou Rajlovac, ali saznajemo da njima ubrzo istječe i garancija.

Ivan Knezović, član Nadzornog odbora ŽFBiH, koji već mjesecima upozorava na mnoge nezakonitosti u kompaniji, kaže da je samo u našoj državi moguće da nešto što ste "masno platili, godinama propada".

- Ovo je državni projekt koji zbog samovolje Nedžada Osmanagića, direktora ŽFBiH, već godinama propada. Iako su urađene sve studije izvodljivosti, vozovi godinama stoje kako stoje. Ubrzo im istječe i garancija - kaže Knezović.

Iako zvuči nevjerovatno, "Željeznice" se trude prodati ove vozove, umjesto da konačno počnu voziti kod nas.

Saglasnost Vlade

- Osmanagić na sve načine pokušava vozove "talgo" prodati Italijanima. Ko mu je dao dozvolu da to radi, ne znam, ali znam da je projekt uveliko zapeo. Niti vozovi voze niti se zna hoće li uopće i kada voziti - objasnio nam je Knezović.

S druge strane, Enver Bijedić, ministar prometa i komunikacija FBiH, tvrdi da je velika greška države što je vozove "talgo" uopće i kupovala.

- Kupili smo devet garnitura, a sada ne znamo šta s njima. Ne znamo isplati li se "talgo" uopće i voziti. Mislim da smo požurili s kupovinom. Ali, šta sada da radimo? Ne možemo ih vratiti. Kada je u pitanju njihova prodaja, o tome nema govora. To Osmanagić ne može uraditi bez saglasnosti Vlade FBiH - rekao je Bijedić.

Radnici bez plaća

- Znam da je od Osmanagićevog dolaska firma uništena. Ljudi su, evo, mjesecima bez plaće, toplog obroka, regresa. Gdje su završila 82 miliona KM za finansijsku konsolidaciju, ni to niko ne zna. O tome Osmanagić šuti - kaže Knezović.

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/teme/8 ... aliji.html


:zid ko koga ebe u svemu ovome ?

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests