BRČKO

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
hilbert
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 139
Joined: 06 Apr 2020, 12:41
Location: Austrija
Status: Offline

Re: BRČKO

Post by hilbert » 16 Apr 2020, 19:26

Zaboravila si 7e. Ja sam u Jelenku krenuo godinu dana pred rat. Prvo mi je Milovan bio razrednik, ali on je otisao u rezerviste. Netko mi je prije par godina rekao da je navodno zalijepio u ratu. Bosko je ionako bio bolji ucitelj od njega. Nismo ni uspjeli zavrsiti godinu zbog rata.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7160 times
Status: Offline

Re: BRČKO

Post by Julia-Klara » 16 Apr 2020, 19:27

MOg rodjaka je ucila uciteljica Kata Nikolic, oboje smo 1978-o godiste. Stari ;)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
jelena...
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3042
Joined: 11 Jul 2015, 20:26
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: BRČKO

Post by jelena... » 16 Apr 2020, 19:34

Zato sam i stavila tih nekoliko tačaka na kraju. Nisam sigurna koliko tačno ulaza ima, ali hvala na podsjećanju. :ok

Nikad čula za pomenute učitelje.

Kako rekoh, starija ekipa....pamtim i neke nastavnice i nastavnike. Neke od njh i dan-danas sretnem u gradu.

User avatar
hilbert
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 139
Joined: 06 Apr 2020, 12:41
Location: Austrija
Status: Offline

Re: BRČKO

Post by hilbert » 16 Apr 2020, 19:39

jelena... wrote: 16 Apr 2020, 19:34 Zato sam i stavila tih nekoliko tačaka na kraju. Nisam sigurna koliko tačno ulaza ima, ali hvala na podsjećanju. :ok

Nikad čula za pomenute učitelje.

Kako rekoh, starija ekipa....pamtim i neke nastavnice i nastavnike. Neke od njh i dan-danas sretnem u gradu.
Izvini, ali kada si to isla u Jelenku pa su ti Milovan i Bosko starija ekipa? Milovan sigurno jeste bio, ali predavao je skoro do rata. Bosko je bio nesto mladji, ali i on je sigurno vec duze predavao.

A 7e je mislim bio zadnji ulaz. Poslije je isla ona pekara pa onda soliter i gore dalje ides ka pruzi.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7160 times
Status: Offline

Re: BRČKO

Post by Julia-Klara » 16 Apr 2020, 19:41

pa mlada cura :cudi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
jelena...
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3042
Joined: 11 Jul 2015, 20:26
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: BRČKO

Post by jelena... » 16 Apr 2020, 19:51

hilbert wrote: 16 Apr 2020, 19:39
jelena... wrote: 16 Apr 2020, 19:34 Zato sam i stavila tih nekoliko tačaka na kraju. Nisam sigurna koliko tačno ulaza ima, ali hvala na podsjećanju. :ok

Nikad čula za pomenute učitelje.

Kako rekoh, starija ekipa....pamtim i neke nastavnice i nastavnike. Neke od njh i dan-danas sretnem u gradu.
Izvini, ali kada si to isla u Jelenku pa su ti Milovan i Bosko starija ekipa? Milovan sigurno jeste bio, ali predavao je skoro do rata. Bosko je bio nesto mladji, ali i on je sigurno vec duze predavao.
Stvarno se ne sjećam pomenutih učitelja, ali raspitaću se.
Nisu mi oni starija ekipa, nego su moji učitelji i nastavnici starija ekipa, kao i ja u poređenju sa tobom i tvojom generacijom.

Bila 6. razred kad je puklo, znači, '86. upisala - Černobil-školska '86/87. :oo

A učitelje smo tad imali do 4. razreda. U 5. su već bili nastavnici.

Tu smo negdje Klara i ja....u cvijetu mladosti. :oo

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7160 times
Status: Offline

Re: BRČKO

Post by Julia-Klara » 16 Apr 2020, 20:08

MOja sestra je bila 7i kad je puklo, a ja u januaru napunila 18...
A ti jelena onda garant znas Tanju i Gretu Markovic, zgrada gdje je crveni krst sad ... Tanja je najbolja prijateljica moje sestre , sad su u Kanadi, a Greta je u Rijeci
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
jelena...
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3042
Joined: 11 Jul 2015, 20:26
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: BRČKO

Post by jelena... » 16 Apr 2020, 20:59

Julia-Klara wrote: 16 Apr 2020, 20:08 MOja sestra je bila 7i kad je puklo, a ja u januaru napunila 18...
A ti jelena onda garant znas Tanju i Gretu Markovic, zgrada gdje je crveni krst sad ... Tanja je najbolja prijateljica moje sestre , sad su u Kanadi, a Greta je u Rijeci
Tanja Marković mi zvuči poznato, ali to je vjerovatno samo zbog toga što sam se s tim imenom i prezimenom često susretala,
ali Gretu ne znam, definitivno. To neobično ime bih sigurno zapamtila. :hm
Sjećam se, recimo, nekih blizanki Romane i Adrijane, pa Arabele, Sadbere, Viktorije (nju bi @hilbert mogao znati ako je iz 7e) pa Armele...onako kroz maglu, jer su mi ta imena neobična, iako decenijama nisam vidjela te ljude i garant ih ne bih ni prepoznala da ih vidim. Zato kontam da bih vjerovatno i Gretu zapamtila da sam je poznavala s čuvenog ''igrališta iza samoposluge''. :D
Ljudi su se raštrkali na sve strane i nemoguće mi je sve to danas pohvatati, jer ni ja nisam sve poratno vrijeme živjela u Brčkom, tako da su mi sjećanja prilično haotična i nepouzdana.

Nego, mene zanima jedan detalj, a tiče se kafića u Eš naselju...nekad, pa ću pitati i tebe i sve Brčake koji su u to vrijeme već izlazli - da mi razriješe misteriju... :oo

Da li je u Ešu, krajem osamdesetih i početkom devedesetih, postojao kafić ''Morrison hotel'', koji je na ulaznim vratima, na nekoj drvenoj podlozi, imao ugraviran logo Doorsa?

Znam da zvuči suludo, ali me živo interesuje jesam li ja to umislila pa me nešto prenijelo ili je taj kafić zaista postojao. :lud

Lokacija je ispred česme u Ešu...baš preko puta @hilbertove zgrade...tačnije ulaza 7a.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7160 times
Status: Offline

Re: BRČKO

Post by Julia-Klara » 16 Apr 2020, 21:12

Uf... Slabo sam zalazila u Es, ali osim pizzerije Atlanta ne mogu se sjetiti kafica.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
hilbert
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 139
Joined: 06 Apr 2020, 12:41
Location: Austrija
Status: Offline

Re: BRČKO

Post by hilbert » 16 Apr 2020, 21:24

jelena... wrote: 16 Apr 2020, 20:59
Julia-Klara wrote: 16 Apr 2020, 20:08 MOja sestra je bila 7i kad je puklo, a ja u januaru napunila 18...
A ti jelena onda garant znas Tanju i Gretu Markovic, zgrada gdje je crveni krst sad ... Tanja je najbolja prijateljica moje sestre , sad su u Kanadi, a Greta je u Rijeci
Tanja Marković mi zvuči poznato, ali to je vjerovatno samo zbog toga što sam se s tim imenom i prezimenom često susretala,
ali Gretu ne znam, definitivno. To neobično ime bih sigurno zapamtila. :hm
Sjećam se, recimo, nekih blizanki Romane i Adrijane, pa Arabele, Sadbere, Viktorije (nju bi @hilbert mogao znati ako je iz 7e) pa Armele...onako kroz maglu, jer su mi ta imena neobična, iako decenijama nisam vidjela te ljude i garant ih ne bih ni prepoznala da ih vidim. Zato kontam da bih vjerovatno i Gretu zapamtila da sam je poznavala s čuvenog ''igrališta iza samoposluge''. :D
Ljudi su se raštrkali na sve strane i nemoguće mi je sve to danas pohvatati, jer ni ja nisam sve poratno vrijeme živjela u Brčkom, tako da su mi sjećanja prilično haotična i nepouzdana.

Nego, mene zanima jedan detalj, a tiče se kafića u Eš naselju...nekad, pa ću pitati i tebe i sve Brčake koji su u to vrijeme već izlazli - da mi razriješe misteriju... :oo

Da li je u Ešu, krajem osamdesetih i početkom devedesetih, postojao kafić ''Morrison hotel'', koji je na ulaznim vratima, na nekoj drvenoj podlozi, imao ugraviran logo Doorsa?

Znam da zvuči suludo, ali me živo interesuje jesam li ja to umislila pa me nešto prenijelo ili je taj kafić zaista postojao. :lud

Lokacija je ispred česme u Ešu...baš preko puta @hilbertove zgrade...tačnije ulaza 7a.
Nije mi poznata Viktorija. U Esu su bila ja mislim dva kafica: taj kod cesme i jedan iza samoposluge kada predjes preko igralista. Tu sam nekako pred rat vidio Nele Karajlica kako izlazi iz auta sarajevskih tablica i odlazi u taj kafic. Ne bih ti znao reci kako su se zvala ova dva kafica. Samo znam da je jedan Drago bio konobar u ovom kod cesme. Sumnjam da je bio nazvan po Doorsima ili njihovom albumu.

User avatar
jelena...
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3042
Joined: 11 Jul 2015, 20:26
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: BRČKO

Post by jelena... » 16 Apr 2020, 21:29

Klaro,ti si možda izlazila u Taliju...to je bila kultna diskoteka. :oo

A u Štrosmajerovoj je bio neki prcmoljak od kafića sa bilijarskim stolom u koji je moglo stat jedno...ca desetak ljudi...

elem, tamo sam prve svoje kafanske dane provodila :oo i proslavila 13. rođendan... :valja

Eee, mladosti puuusta... :plete

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7160 times
Status: Offline

Re: BRČKO

Post by Julia-Klara » 16 Apr 2020, 21:31

Jesam izlazila u Taliju, ali i u Skloniste, na Zanatskom :)
Pokusava se sjetiti sta je bilo u Strosmajerovoj ... Jel tamo gdj eje bio Azzuro? To je bio kafic, zvao se MOnaco, cini mi se :ovaj
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
hilbert
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 139
Joined: 06 Apr 2020, 12:41
Location: Austrija
Status: Offline

Re: BRČKO

Post by hilbert » 16 Apr 2020, 21:35

Vas dvije ste bas vintage. Krsta me zabole citajuci vasa sjecanja, ali i moja. :djed

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7160 times
Status: Offline

Re: BRČKO

Post by Julia-Klara » 16 Apr 2020, 21:36

Uci, uci :)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: BRČKO

Post by greeneyes » 16 Apr 2020, 21:38

Ybt, Brcko ko LA, niko nikog ne zna
Samo sabura

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7160 times
Status: Offline

Re: BRČKO

Post by Julia-Klara » 16 Apr 2020, 21:39

Pa sta cu kad su mladi :cudi JOs hilbo Beclija
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
jelena...
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3042
Joined: 11 Jul 2015, 20:26
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: BRČKO

Post by jelena... » 16 Apr 2020, 21:44

hilbert wrote: 16 Apr 2020, 21:24
jelena... wrote: 16 Apr 2020, 20:59

Tanja Marković mi zvuči poznato, ali to je vjerovatno samo zbog toga što sam se s tim imenom i prezimenom često susretala,
ali Gretu ne znam, definitivno. To neobično ime bih sigurno zapamtila. :hm
Sjećam se, recimo, nekih blizanki Romane i Adrijane, pa Arabele, Sadbere, Viktorije (nju bi @hilbert mogao znati ako je iz 7e) pa Armele...onako kroz maglu, jer su mi ta imena neobična, iako decenijama nisam vidjela te ljude i garant ih ne bih ni prepoznala da ih vidim. Zato kontam da bih vjerovatno i Gretu zapamtila da sam je poznavala s čuvenog ''igrališta iza samoposluge''. :D
Ljudi su se raštrkali na sve strane i nemoguće mi je sve to danas pohvatati, jer ni ja nisam sve poratno vrijeme živjela u Brčkom, tako da su mi sjećanja prilično haotična i nepouzdana.

Nego, mene zanima jedan detalj, a tiče se kafića u Eš naselju...nekad, pa ću pitati i tebe i sve Brčake koji su u to vrijeme već izlazli - da mi razriješe misteriju... :oo

Da li je u Ešu, krajem osamdesetih i početkom devedesetih, postojao kafić ''Morrison hotel'', koji je na ulaznim vratima, na nekoj drvenoj podlozi, imao ugraviran logo Doorsa?

Znam da zvuči suludo, ali me živo interesuje jesam li ja to umislila pa me nešto prenijelo ili je taj kafić zaista postojao. :lud

Lokacija je ispred česme u Ešu...baš preko puta @hilbertove zgrade...tačnije ulaza 7a.
Nije mi poznata Viktorija. U Esu su bila ja mislim dva kafica: taj kod cesme i jedan iza samoposluge kada predjes preko igralista. Tu sam nekako pred rat vidio Nele Karajlica kako izlazi iz auta sarajevskih tablica i odlazi u taj kafic. Ne bih ti znao reci kako su se zvala ova dva kafica. Samo znam da je jedan Drago bio konobar u ovom kod cesme. Sumnjam da je bio nazvan po Doorsima ili njihovom albumu.
E, taj kod česme me zanima, a to iza samoposluge je bila Atlanta...vjerovatno... gle, u to vrijeme ja nisam ni znala ko je Morison i šta mu znači to Doors na vratima, ali se sjećam ko sad da gledam.

Ne vidim baš mnogo razloga za sumnju...to je kraj osamdesetih, ljudi su slušali Dorse širom svijeta, pa što ne bi i u Brčkom...
slušali ih i mi koji smo tek desetak godina kasnije ušli u pubertet, kao i klinci danas.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7160 times
Status: Offline

Re: BRČKO

Post by Julia-Klara » 16 Apr 2020, 21:47

Moguce...Raspitat cu se, to bi Greta mogla znati ;)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
hilbert
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 139
Joined: 06 Apr 2020, 12:41
Location: Austrija
Status: Offline

Re: BRČKO

Post by hilbert » 16 Apr 2020, 21:54

jelena... wrote: 16 Apr 2020, 21:44
hilbert wrote: 16 Apr 2020, 21:24

Nije mi poznata Viktorija. U Esu su bila ja mislim dva kafica: taj kod cesme i jedan iza samoposluge kada predjes preko igralista. Tu sam nekako pred rat vidio Nele Karajlica kako izlazi iz auta sarajevskih tablica i odlazi u taj kafic. Ne bih ti znao reci kako su se zvala ova dva kafica. Samo znam da je jedan Drago bio konobar u ovom kod cesme. Sumnjam da je bio nazvan po Doorsima ili njihovom albumu.
E, taj kod česme me zanima, a to iza samoposluge je bila Atlanta...vjerovatno... gle, u to vrijeme ja nisam ni znala ko je Morison i šta mu znači to Doors na vratima, ali se sjećam ko sad da gledam.

Ne vidim baš mnogo razloga za sumnju...to je kraj osamdesetih, ljudi su slušali Dorse širom svijeta, pa što ne bi i u Brčkom...
slušali ih i mi koji smo tek desetak godina kasnije ušli u pubertet, kao i klinci danas.
Ja sam Doorse poceo slusati nakon sto je Morrison davno istruho. Moze biti da si u pravu, samo taj kafic je par puta mijenjao vlasnika. A taj iza samoposluge jeste bio Atlanta. :ok

U Esu inace nije nista vise ni bilo osim onih flipera gdje je bila jedna snajderska radnja, tamo kada podjes prema bivsoj kasarni.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7160 times
Status: Offline

Re: BRČKO

Post by Julia-Klara » 16 Apr 2020, 21:56

Da, fliperi I snajderska radnja, tacno, kod prolaza
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 91 guests