Nasilje na ulicama BiH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Nasilje na ulicama BiH

Post by Krokodil Behko » 30 May 2012, 14:55

Svakodnevno, susrećemo se sa ovakvim vijestima.
Šta se zapravo zbiva? da li mi se samo čini ili su BH ulice, postale opasne
za šetnju i to pogotovo noću?
Na žalost, nasilje dolazi od mladjih naraštaja u većini slučajeva.
Šta se desilo, sa starim dobrim vaspitanjem, da se djeca, izvedu na ispravan put?
Ne čini li se ovo kao ozbiljan društveni problem i to problem, koji razara
osnovnu društvenu jedinicu - porodicu?


U opštini Novi Grad 73 posto mladih batinama rješava svoje probleme!

Image

Općinski Odbor Naše Stranke Novi Grad organizirao je javnu tribinu pod nazivom „Nasilje i mladi“. Veliki odziv građana potvrdio je potrebu organizacije ovakve tribine i zabrinutost naših građanki i građana za ovaj problem

„Iz dana u dan svjedoci smo sve većeg porasta nasilja, te poremećaja moralnih vrijednosti i prioriteta u društvu, sa negativnom tendencijom. Cilj ove javne tribine na kojoj su se okupili mladi, prosvjetni radnici, roditelji i predstavnici NVO-sektora upravo je podizanje svijesti građana o problemima nasilja kod mladih, kao i diskusija o načinima i oblicima njene prevencije“, istaknuo je predsjednik Općinskog odbora NS Novi Grad Vernes Ćosić.

Istraživanje koje je provela Naša stranka na području općine Novi Grad pokazuje da 93% građana ove općine smatra da je nasilje kod mladih veliki sigurnosni problem. Ono što posebno zabrinjava su stavovi mladih u našoj općini o nasilju.

Razloge porastu nasilja stručnjaci nalaze u raznim aspektima - obiteljskom, društvenom, poratnom, socijalnom, ekonomskom i inom.

Image

U veoma dinamičnoj raspravi uz učešće svih prisutnih doneseni su, između ostalog, i sljedeći zaključci:

- Rješavanje problema nasilja kod mladih zahtijeva jedan zajednički, interdisplinaran pristup, u kojem će biti uključeni mladi, roditelji, obrazovne institucije, psiholozi, pedagozi, policija i NVO sektor;

- Neophodno je da lokalne vlasti sačine novu Strategiju za mlade u kojoj će posebno mjesto zauzmeti rješavanje problema nasilja, sa obavezom hitne i dosljedne sprovedbe;

- Od lokalnih vlasti se traži da obezbijedi prostor na području poćine Novi Grad gdje bi mladi mogli svrsishodno provoditi svoje slobodno vrijeme i razvijati svoje kreativne i druge potencijale;

- Istaknuta je potreba za većim brojem edukativnih programa;

- Od lokalnih vlasti se traži da u budućem finansiranju NVO sektora posebno mjesto zaumu oranizacije koje se bave ovom problematikom.

Sve ove zaključke Općinski Odbor Naše Stranke Novi Grad će uključiti u svoju lokalnu politiku za mlade, čija će realizacija biti u fokusu rada budućih vijećnika i vijećnica Naše stranke u ovoj sarajevskoj općini.
online

User avatar
kembo
Na probnom
Na probnom
Posts: 14
Joined: 30 May 2012, 08:52
Status: Offline

Re: Kako spasiti Sarajevo od nasilja?

Post by kembo » 31 May 2012, 07:57

iskreno,ja sam u maju htijo 2x doći u sa.,ali svaki dan čitam forume o gradu i Klix.ba ,kad ono uvijek neka frka,tako da mi je samom bijedno otić tamo jer kakve sam sreće uvijek naletim na neke mangupe :rumenko ,da dosta se priča da je grad nesiguran, pogotovo noči te može popapat mrak :zao ,nadam se da če se i to jednog dana sredit,ma bit če bolje ,ja sam optimist :respekt :pivo
bolje ispasti budala nego iz jurečeg voza

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Kako spasiti Sarajevo od nasilja?

Post by nezaboravna » 31 May 2012, 10:31

kembo wrote:iskreno,ja sam u maju htijo 2x doći u sa.,ali svaki dan čitam forume o gradu i Klix.ba ,kad ono uvijek neka frka,tako da mi je samom bijedno otić tamo jer kakve sam sreće uvijek naletim na neke mangupe :rumenko ,da dosta se priča da je grad nesiguran, pogotovo noči te može popapat mrak :zao ,nadam se da če se i to jednog dana sredit,ma bit če bolje ,ja sam optimist :respekt :pivo
Istina ziva grad nije vise grad ,i to se desava kad nema pravne drzave i zakona.
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Kako spasiti Sarajevo od nasilja?

Post by silence » 31 May 2012, 12:08

U opštini Novi Grad 73 posto mladih batinama rješava svoje probleme!

Image

Općinski Odbor Naše Stranke Novi Grad organizirao je javnu tribinu pod nazivom „Nasilje i mladi“. Veliki odziv građana potvrdio je potrebu organizacije ovakve tribine i zabrinutost naših građanki i građana za ovaj problem

„Iz dana u dan svjedoci smo sve većeg porasta nasilja, te poremećaja moralnih vrijednosti i prioriteta u društvu, sa negativnom tendencijom. Cilj ove javne tribine na kojoj su se okupili mladi, prosvjetni radnici, roditelji i predstavnici NVO-sektora upravo je podizanje svijesti građana o problemima nasilja kod mladih, kao i diskusija o načinima i oblicima njene prevencije“, istaknuo je predsjednik Općinskog odbora NS Novi Grad Vernes Ćosić.

Istraživanje koje je provela Naša stranka na području općine Novi Grad pokazuje da 93% građana ove općine smatra da je nasilje kod mladih veliki sigurnosni problem. Ono što posebno zabrinjava su stavovi mladih u našoj općini o nasilju.

Razloge porastu nasilja stručnjaci nalaze u raznim aspektima - obiteljskom, društvenom, poratnom, socijalnom, ekonomskom i inom.

Image

U veoma dinamičnoj raspravi uz učešće svih prisutnih doneseni su, između ostalog, i sljedeći zaključci:

- Rješavanje problema nasilja kod mladih zahtijeva jedan zajednički, interdisplinaran pristup, u kojem će biti uključeni mladi, roditelji, obrazovne institucije, psiholozi, pedagozi, policija i NVO sektor;

- Neophodno je da lokalne vlasti sačine novu Strategiju za mlade u kojoj će posebno mjesto zauzmeti rješavanje problema nasilja, sa obavezom hitne i dosljedne sprovedbe;

- Od lokalnih vlasti se traži da obezbijedi prostor na području poćine Novi Grad gdje bi mladi mogli svrsishodno provoditi svoje slobodno vrijeme i razvijati svoje kreativne i druge potencijale;

- Istaknuta je potreba za većim brojem edukativnih programa;

- Od lokalnih vlasti se traži da u budućem finansiranju NVO sektora posebno mjesto zaumu oranizacije koje se bave ovom problematikom.

Sve ove zaključke Općinski Odbor Naše Stranke Novi Grad će uključiti u svoju lokalnu politiku za mlade, čija će realizacija biti u fokusu rada budućih vijećnika i vijećnica Naše stranke u ovoj sarajevskoj općini.
Kao prvo da kažem da anketa uopšte nije dobro postavljena i da stanje nije dobro prikazano.
Pitanja u anketi nisu ok? Sama pitanja su agresivnog karaktera. U upitniku ne vidim poruku ljubavi... nego poruku mržnje i agresije. Onaj ko je postavio ovakvu anketu mogao je na primjer postaviti jedno ovakvo pitanje: "Da li mislite da je bolje izbjegavati konflikt, nego upadati u konfliktne situacije." Ili... "Koliko ste spremni pružiti ugroženom potrebnu pomoć na javnom mjestu?" Ima tih pitanja kroz koje se mogla ispitanicima indirektno dati poruka mira i dobre volje.

Živim upravo na ovoj Općini gdje su vršene analize i ne bih se složila da je stanje ovakvo kako je prikazano . 73% mladih koji batinama rješava probleme je ogromna cifra. Ja još nisam bila očevidac ni jednoj tući ni svađi u mom naselju gdje živim, a tu egzistira jako puno mladih ljudi. Vjerovatno ima duela, ali u ovolikom obimu nema sigurno.

Nasilje bilo koje vrste ne odobravam, pa ni nasilje mladih. Rekla bih da je nad mladima izvršeno nasilje i da se i dalje vrši.
Zašto uvažena gospoda ne pogleda drugu stranu medalje. Šta imaju mladi u BiH? Odakle njihovo nezadovoljstvo nastaje? Da li oni imaju svoja prava? Koliko im društvo izlazi u susret? Od tribina nema ništa. Mladima treba omogućiti život dostojan mladosti, dostojan čovjeku. Svako onaj ko je nezadovoljan pokazaće znake nezadovoljstva. Mladom čovjeku treba dati pravo na rad! A kako mu dati to pravo kada je i njegov roditelj obespravljen i večina ih samo preživljava? Odatle treba početi, povečati standard stanovništva i agresija će se smanjiti.
Imala bih još mnogo toga za reći, ali se bojim ne odem iz okvira teme.
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Nasilje na ulicama BiH

Post by Krokodil Behko » 10 Jun 2012, 21:18

Možda anketa, nije dobro postavljena ali su portali zato, prebukirani
sa vijestima o nasilju i to ne samo u SA, nego i inače u svim gradovima BiH.

Da imamo normalnu vlast, ona bi se ovim problemom, pozabavila. Ovo nisu
izgredi nekih delikvenata i okorjelih kriminalaca. Ne na žalost. Ovo je već,
čitav sociološki problem, koji započinje u glavi mladog čovjeka a sa pitanjem
"Kakvu perspektivu, imam u BiH, ako se i budem suzdržavao, od nasilja i kriminala?"

I zbilja, kakvu perspektivu imaju ti mladi ljudi?
I ne ljute me oni toliko, koliko neki tupsoni, koji još uvijek, vjeruju da postoje neke
poštene stranke, koje će to promijeniti, mada smo ih već sve izmjenjali.
Kamo puste sreće, da svi kolektivno, možemo pamet promijeniti, pa da se riješimo
glupih komentara, kojima se želi reći, da to nije bitno.

Jedino žalim, što žrtve tog nasilja, nisu isključivo, takve zaularene osobe.
Postajemo zemlja nasilja i kriminala svake vrste a da izvršioce, moralno gledano,
bar moralno, još i možemo razumjeti. A šta da razumijemo od vlasti?
da se 22 godine, ništa nije moglo učiniti?
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

SARAJEVO: Nakon tuče u školi zbodeni mladić se bori za život

Post by Krokodil Behko » 14 Nov 2012, 17:55

Image

Jedan mladić povrijeđen je danas u tučnjavi kod Mašinske škole u Sarajevu, a povrede koje je zadobio nanesene su hladnim oružjem. Radi se o teškim povredama opsanim po život, u toku je operacija u Kliničkom centru Koševo

- A.H. (1995. godište) primljen je danas u 10.55 sati. Radi se o povredi nanešenoj nožem u lijevu stranu grudnog koša s leđa. Radi se o teškoj povredi po život ugrožavajućoj, jer mu je grudni koš pun krvi i zraka, izjavila je glasnogovornica KCUS-a Biljana Jandrić za medije.

Povrijeđeni A.H. je trenutno u operacionoj sali na Klinici za torakalnu hirurgiju.

- Danas oko 10.35 dobili smo dojavu da je u blizini Mašinske škole povrijeđen mladić, potvrdio je za Fenu glasnogovornik MUP-a Kantona Sarajevo Irfan Nefić.

On je rekao da se još ne raspolaže tačnim infirmacijama o ovom slučaju, te da je povrijeđeni mladić prebačen na Klinički centra Univerziteta u Sarajevu.

Image

Kako Fena nezvanično saznaje od roditelja učenika ove škole u tuči je vjerovatno lakše povrijeđena i jedna djevojčica.

Povrijeđene je napala grupa učenika Mašinke škole koja, kako se tvrdi, već duže vrijeme maltretira ostale učenike (otimanje para za užinu, provokacije) i koja u školu dolazi sa noževima, bokserima...

Roditelji učenika Mašinske škole apeliraju na MUP Kantona Sarajevo da ispuni obećanja i postavi već ranije najavljene sigurnosne kamere i osiguranje u krugu ove škole.

fena
online

Ruana
Status: Offline

Re: SARAJEVO: Nakon tuče u školi zbodeni mladić se bori za ž

Post by Ruana » 14 Nov 2012, 19:36

Sta je sa ovom omladinom danas, svako malo negdje u nekoj skoli ili pucali ili se bodu nozevima.?
Ovi filmovi i igrice ce upropastiti generacije mladih.

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SARAJEVO: Nakon tuče u školi zbodeni mladić se bori za ž

Post by Dust » 14 Nov 2012, 20:10

Ruana wrote:Sta je sa ovom omladinom danas, svako malo negdje u nekoj skoli ili pucali ili se bodu nozevima.?
Ovi filmovi i igrice ce upropastiti generacije mladih.
Pa gledali smo i mi filmove, pa se nismo ubijali.

Nema to veze sa filmovima ili video igricama, vec sa (ne)odgojem.
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: SARAJEVO: Nakon tuče u školi zbodeni mladić se bori za ž

Post by Krokodil Behko » 17 Nov 2012, 22:16

Dust wrote:
Ruana wrote:Sta je sa ovom omladinom danas, svako malo negdje u nekoj skoli ili pucali ili se bodu nozevima.?
Ovi filmovi i igrice ce upropastiti generacije mladih.
Pa gledali smo i mi filmove, pa se nismo ubijali.

Nema to veze sa filmovima ili video igricama, vec sa (ne)odgojem.
Ima tu i "modernog" odgoja koji se vrši video igrama i otudjenjem od ljudi.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Policija traži pomoć: Poznajete li ovog razbojnika? (VIDEO)

Post by Krokodil Behko » 28 Nov 2012, 19:00

Image

Dana 20.11.2012. godine u ul. Trg solidarnosti bb, općina Novi Grad Sarajevo, u neposrednoj blizini objekta TV “Pink”, od strane NN muške osobe, izvršeno je krivično djelo “Teška krađa na naročito opasan ili naročito drzak način”, na štetu jedne Sarajke.

U prilogu ovog obraćanja je video-snimak sa nadzorne kamere koja je zabilježila ovaj događaj, te molimo sve građane koji eventualno prepoznaju izvršioca ili imaju neke korisne informacije, da o tome obavijeste PU Novi Grad na brojeve telefona 033 474 000 i 033 451 211 ili Operativni centar MUP-a Kantona Sarajevo na broj 122 – navode na zvaničnoj internet stranici MUP-a Ks.

[ytube][/ytube]
online

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Policija traži pomoć: Poznajete li ovog razbojnika? (VI

Post by silence » 28 Nov 2012, 19:37

:grana

Dragi Bože, pa ko bi rekao da je ovaj momak razbojnik?! :sok
Ni ulicom se više ne može slobodno hodati... jer ulica je "radno mjesto" bezprizornih i besposlićara... :zid

Nadam se da će ga neko prepoznati...
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
malakikica1
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 165
Joined: 30 Aug 2012, 10:44
Status: Offline

Re: Policija traži pomoć: Poznajete li ovog razbojnika? (VI

Post by malakikica1 » 28 Nov 2012, 23:07

moja sestra je napadnuta i napadac joj je oteo tasnu. rijetko izlazi, a kad izadje stalno misli da je neko prati i da ce je napasti. uzas.

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Policija traži pomoć: Poznajete li ovog razbojnika? (VI

Post by paparaci » 29 Nov 2012, 00:00

moju su rodicu u po bijela dana takodjer u sarajevu opljackali. ulazila je u tramvaj. pri tom je jedan tip povukao natrag tj. izvukao je. pocela je da vristi, moli upomoc - dok su je njih dvojica drzali i treci opljackao. na stanici je bilo nekih desetak osoba. svi su samo okrenuli glave. kao da se nista ne desava. :bua

ali su zato ne dugo prije toga bili na ulicama zbog izbodenog Denisa - izvini Denise, ovo ono,..... :zid :bua
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

Ruana
Status: Offline

Re: Policija traži pomoć: Poznajete li ovog razbojnika? (VI

Post by Ruana » 29 Nov 2012, 09:47

Ljudi moji, strah oci nema. U takvim momentima svak se boji. Bila sam u situaciji da vidim kako dva momka, rusi/bugari ne znam, napadaju stariju zenu i otimaju joj tasnu, ja sam setala slucajno sa dvoje malo djece. Posla sam da pomognem i kod jednog od njih dvojice vidjela noz, samo sam povukla djecu za prvu cosu i nazvala policiju, ali prije toga sam rekla djeci da vriste tako da skrenu paznju, ako bi slucajno neko naisao. Posto je zena bila starija odma je pala, ne znam da li su je oni oborili ili je sama pala od straha, ali je cvrsto drzala tasnu, a noz je izgleda sluzio da presjeku kais od tasne.
Pobjegli su prije policije, a ja od straha nisam uspjela nista zapamtiti osim da su pricali na nekom jeziku, ruskom ili bugarskom.
Vjerovali ili ne moj stariji sin je zapamtio boju jakne, kose i cak u kojoj ruci je onaj drzao noz, a ja nista ama bas nista. U stvari ja sam se vise bavila djecom i telefonom dok sam nazvala policiju.
Ne znam kako bih reagovala da sam bila sama. Strah je cudo pogotovu kod nas, rat nam je napravio fobije koje nikada nismo imali.
Ne treba nikoga osudjivati jer ne znamo kako bi i sami reagovali.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Policija traži pomoć: Poznajete li ovog razbojnika? (VI

Post by STrendzer » 29 Nov 2012, 10:15

silence wrote::grana

Dragi Bože, pa ko bi rekao da je ovaj momak razbojnik?! :sok
Ni ulicom se više ne može slobodno hodati... jer ulica je "radno mjesto" bezprizornih i besposlićara... :zid

Nadam se da će ga neko prepoznati...
ti mislis da razbojnicima pise na celu da su razbojnici :D. :D. ..nije tako silence,nekad sam davno upoznao vise zescih ljudi ovdje gdje zivim(a ovdje im je leglo nekad bilo)..sve su to bili na prvi pogled jako ugladjeni i vrlo dobro skockani tipovi..nikad ne bi rekao za nijih,ovo-ono..

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: Policija traži pomoć: Poznajete li ovog razbojnika? (VI

Post by Major » 29 Nov 2012, 11:37

burek67 wrote:
silence wrote::grana

Dragi Bože, pa ko bi rekao da je ovaj momak razbojnik?! :sok
Ni ulicom se više ne može slobodno hodati... jer ulica je "radno mjesto" bezprizornih i besposlićara... :zid

Nadam se da će ga neko prepoznati...
ti mislis da razbojnicima pise na celu da su razbojnici :D. :D. ..nije tako silence,nekad sam davno upoznao vise zescih ljudi ovdje gdje zivim(a ovdje im je leglo nekad bilo)..sve su to bili na prvi pogled jako ugladjeni i vrlo dobro skockani tipovi..nikad ne bi rekao za nijih,ovo-ono..
Upravo tu burekovu tvrdnju mogu da potvrdim, bar kada je u pitanju nase okruzenje gdje zivimo.
Kriminalisticki strucnjaci dosli su do zakljucka na osnovu njihovog iskustva da nema takoreci glupih kriminalaca niti tih kojima se moze predociti
da su skloni kriminalu, kriminalci su vrlo cesto insani gdje nikda nebi posumnjali u njih...
i korupcija je kriminal, i ko se u sustini bavi korupcijom ?
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Policija traži pomoć: Poznajete li ovog razbojnika? (VI

Post by silence » 29 Nov 2012, 11:54

Vas dvojica ste potpuno upravu. Sada su fini i uglađeni, lopovi, razbojnici i kriminalci. Nekada su bili prepoznatljivi, sada su maskirani u "fino".
Nedavni događaj iz mog naselja:

Pravnica je ujutro pošla na posao. Sjetila se da je nešto zaboravila i vratila se u stan da to uzme. U haustoru je bio uglađen i fin gospodin. Rekao joj je da radi na predpopisu i da je došao da se upozna sa rasporedom i stanjem u zgradi , da malo prije obiđe. Ona je stupila sa njim u razgovor, krenula u lift i on sa njom. Bio je fin i ljubazan, tako da nije ništa ni posumnjala. Izašao je sa njom iz lifta i tako pričajući su došli i do njenih ulaznih vrata. Ona otključava.. :sok. Tada se dešava nepredviđeno! On stavlja nogu u hodnik između praga i vrata i pokaže joj prstom na ustima da šuti. Strgao je i skinuo sav nakit sa nje, otvorio tašnu i uzeo novčanik. Nepoznato mi je da li je ulazio u stan...

Izgleda da je u Sarajevu stanje postalo alarmantno... :sok Svakodnevno napadaju! Šta radi policija?! :zid

http://www.avaz.ba/vijesti/crna-hronika ... io-po-nosu
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
malakikica1
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 165
Joined: 30 Aug 2012, 10:44
Status: Offline

Re: Policija traži pomoć: Poznajete li ovog razbojnika? (VI

Post by malakikica1 » 30 Nov 2012, 08:48

silence wrote:
Izgleda da je u Sarajevu stanje postalo alarmantno... :sok Svakodnevno napadaju! Šta radi policija?! :zid

http://www.avaz.ba/vijesti/crna-hronika ... io-po-nosu
[/i]
nazalost to je tacno.zene sve manje nose nakit.
na meti pocinitelja vecinom su zene starije zivotne dobi kojima nije tesko otrgnuti zlatni lanac s vrata ili tasnu. trgaju i nausnice (em ti resice potrgaju, em te krv oblije, em ti muka jer mu ne mozes nista, belaj)

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Policija traži pomoć: Poznajete li ovog razbojnika? (VI

Post by Katja » 30 Nov 2012, 09:13

malakikica1 wrote: na meti pocinitelja vecinom su zene starije zivotne dobi
Neka ovu netko proba opljačkat

Image

:oo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Policija traži pomoć: Poznajete li ovog razbojnika? (VI

Post by Krokodil Behko » 30 Nov 2012, 18:58

Uhapšen Almir Handžić. Razbojnik koji je ženi presjekao dio uha

Lišen je slobode razbojnik čiji je brutalni napad na jednu ženu snimljen na nadzornoj kameri, a snimku je prekjučer objavilo Ministarstvo unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo (MUP KS), pozivajući sve građane da pomognu u njegovoj identifikaciji

Podsjetimo, u utorak 20.11.2012. godine u ul. Trg solidarnosti bb, općina Novi Grad Sarajevo, u neposrednoj blizini objekta TV “Pink”, taj je mladić izvršio krivično djelo “Teška krađa na naročito opasan ili naročito drzak način”, na štetu jedne Sarajke.

Identificiran je kao Almir Handžić (29), a od ranije je poznat policiji po vršenju različitih krivičnih djela. Na saslušanju u policiji priznao je da je u protekla dva i pol mjeseca opljačkao pet žena , najčešće im trgajući zlatne lančiće sa vrata ili naušnice.

Handžić je predan u Odsjek za zadržavanje MUP-a KS. Doznaje se da je prilikom spomenutih pljački jednu od žena teško ozlijedio presijekavši joj dio ušne resice.
online

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests