25. novembar - Dan državnosti BIH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: 25. novembar - Dan državnosti BIH

Post by Mutevelija » 25 Nov 2016, 19:59

:auf
Ja da kopam a vi da sjedite u stožeru :rol
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37854
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2934 times
Been thanked: 2276 times
Status: Online

Re: 25. novembar - Dan državnosti BIH

Post by Pasaga » 25 Nov 2016, 20:02

Mutevelija wrote::auf
Ja da kopam a vi da sjedite u stožeru :rol
.....štabu ..... :)
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37854
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2934 times
Been thanked: 2276 times
Status: Online

Re: 25. novembar - Dan državnosti BIH

Post by Pasaga » 26 Nov 2016, 09:54

Dževad Karahasan
Karahasan je rođen 1957. godine u Duvnu, današnjem Tomislavgradu. U rodnom gradu je završio osnovnu i srednju školu, a zatim je nastavio školovanje u Sarajevu, gdje je diplomirao na Filozofskom fakultetu. Doktorski rad odbranio je na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Ovo je siže impozantne biografije istaknutog bh. književnika, dramatičara, esejista, romanopisca, profesora i akademika Dževada Karahasana.
Pored mnogobrojnih svjetskih nagrada za životno djelo i književnost, Dževad je dobitnik i nagrade
"25.novembar" ustanovljene od sedmičnog časopisa "Stav" što je za svaku pohvalu.
Nagrada je dodjeljena povodom Dana državnosti Bosne i Hercegovine.
Dževad Karahasan ima čast da bude prvi dobitnik nagrade “25. novembar” za životno djelo iz oblasti književnosti.

“Svaka nagrada čovjeka raduje. Radujete se kada vam u svakodnevnom životu neko kaže vidim te, čujem te, znam za tebe, jer čovjek je biće jezika, a to znači biti vezan sa drugim ljudima, koji govore taj jezik. Ako hoćeš da imaš jezik za sebe, moraš ga dijeliti sa drugima, tako je sa zrakom, sa suncem. Možemo sebi lagati kako smo nezavisni, sebi dovoljni, ali to naravno nije istina. Svakome od nas treba priznanje, treba mu neko drugi ko će mu potvrditi da ga vidi da ga ima. Dobiti nagradu znači da ljudi vole to što radiš. To mnogo znači, pogotovo ako nagradu dobije čovjek koji piše, jer pišemo želeći da razgovaramo. Knjiga je ponuda za razgovor, a onda još ako čovjek dobije nagradu od izrazito kompetentnog žirija, pa ona se zove 25. novembar, a taj čovjek je iz Bosne, jasno je da mu to mnogo, mnogo znači“


Image
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: 25. novembar - Dan državnosti BIH

Post by KOMESAR » 26 Nov 2016, 09:58

Pasaga wrote:Dževad Karahasan
Karahasan je rođen 1957. godine u Duvnu, današnjem Tomislavgradu. U rodnom gradu je završio osnovnu i srednju školu, a zatim je nastavio školovanje u Sarajevu, gdje je diplomirao na Filozofskom fakultetu. Doktorski rad odbranio je na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Ovo je siže impozantne biografije istaknutog bh. književnika, dramatičara, esejista, romanopisca, profesora i akademika Dževada Karahasana.
Pored mnogobrojnih svjetskih nagrada za životno djelo i književnost, Dževad je dobitnik i nagrade
"25.novembar" ustanovljene od sedmičnog časopisa "Stav" što je za svaku pohvalu.
Nagrada je dodjeljena povodom Dana državnosti Bosne i Hercegovine.
Dževad Karahasan ima čast da bude prvi dobitnik nagrade “25. novembar” za životno djelo iz oblasti književnosti.

“Svaka nagrada čovjeka raduje. Radujete se kada vam u svakodnevnom životu neko kaže vidim te, čujem te, znam za tebe, jer čovjek je biće jezika, a to znači biti vezan sa drugim ljudima, koji govore taj jezik. Ako hoćeš da imaš jezik za sebe, moraš ga dijeliti sa drugima, tako je sa zrakom, sa suncem. Možemo sebi lagati kako smo nezavisni, sebi dovoljni, ali to naravno nije istina. Svakome od nas treba priznanje, treba mu neko drugi ko će mu potvrditi da ga vidi da ga ima. Dobiti nagradu znači da ljudi vole to što radiš. To mnogo znači, pogotovo ako nagradu dobije čovjek koji piše, jer pišemo želeći da razgovaramo. Knjiga je ponuda za razgovor, a onda još ako čovjek dobije nagradu od izrazito kompetentnog žirija, pa ona se zove 25. novembar, a taj čovjek je iz Bosne, jasno je da mu to mnogo, mnogo znači“


Image
Ja nagrade i govana!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120361
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6955 times
Been thanked: 7873 times
Status: Online

Re: 25. novembar - Dan državnosti BIH

Post by Krokodil Behko » 23 Nov 2017, 11:11

Najveći hrvatski patrijota, čovjek koji je litar suza prolio, za svakog Hrvata palog pred srpskom agresijom na BiH i HR, Dragan Čović, uopšte se nije ni očitovao o presudi za Ratka Mladića.


A prešutio je još nešto :zubi


ČOVIĆEV KABINET PREŠUTIO: Trump čestitao građanima BiH Dan državnosti


Image

Američki predsjednik Donald Trump uputio je čestitku predsjedavajućem Predsjedništva BiH Draganu Čoviću u povodu 25. novembra, Dana državnosti BiH, a tu vijest nije objelodanio Čovićev kabinet nego ambasador BiH u Vashingtonu, Haris Hrle.


Vijest je za Fenu potvrdio ambasador BiH u Sjedinjenim Državama Haris Hrle, navodeći kako je istaknuto da su Sjedinjene Države decenijama postojan prijatelj i partner Bosne i Hercegovine i da takva posvećenost traje i danas, da SAD nastavlja podržavati BiH napore u pravcu izgradnje sigurne i prosperitetne države - potpuno integrirane u euroatlantske institucije, uključujući NATO.

- To je, dakle, jedna lijepa čestitka s jasnom i potpunom porukom - kazao je Hrle.

Upitan za američke reakcije na jučerašnju presudu ratnom komandantu Vojske RS Ratku Mladiću, Hrle je nije mogao komentirati u funkciji ambasadora BiH u SAD.

- Ne mogu sa ovog mjesta dati pravni ili politički komentar, ali mogu primijetiti da 2017. završavamo presudom Tribunala ratnom generalu, a započeli smo je političkim sankcijama Sjedinjenih Dražava lokalnom političaru - kazao je Hrle.

Između ta dva političko-pravna vremenska graničnika, navodi Hrle, suočili smo se i s "pomodnom produkcijom lažnih vijest". Prije svega tu misli na plasiranje neistinitih informacija vezanih za zvaničnike pozvane na predsjedničku inauguraciju i verbalne napade na američke funkcionere u Sarajevu.

- Cijelu godinu u Ambasadu su pristizale vijesti o plasiranim neistinama nekih partijskih i ostalih emisara, lobista, polulobista. Učinilo im se prihvatljivim - ili im je neko tako rekao - da se Bosnu i Hercegovinu može vrijeđati, ponižavati, opstruirati, da joj se mogu lijepiti teške prognoze i stvarati psihoza stalne terorističke prijetnje - rekao je ambasador Hrle.

Tvrdi da su gotovo s prozora Ambasade posmatrani pokušaji narušavanja diplomatskog reda i običaja, te dodaje da “pojedini nosioci naših pasoša privilegije i povlastice pokušavaju koristiti, slikovito kazano, kao obijačke alatke”.

- Pred kraj godine možemo reći da interesi BiH nisu narušeni i da smo s minimalnim diplomatskim uzvraćanjem, staloženo i opušteno propratili sve navedene pokušaje, ustrajno ukazujući na obaveze poštovanja konvencija, diplomatskih privilegija, prakse i običaja - ističe Hrle u izjavi za Fenu.

Podsjećamo, predsjedavajući Predsjedništva BiH, Dragan Čović, ranije je kazao da neće sudjelovati na tradicionalom prijemu u Predsjedništvu BiH povodom Dana državnosti.

(S.B./Agencije)
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: 25. novembar - Dan državnosti BIH

Post by Mutevelija » 23 Nov 2017, 18:34

Heej 25 mi lijeze plata
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120361
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6955 times
Been thanked: 7873 times
Status: Online

Re: 25. novembar - Dan državnosti BIH

Post by Krokodil Behko » 24 Nov 2017, 18:09

Iznad Sarajeva podignuta najveća zastava Bosne i Hercegovine u zemlji, Skaka: To je naš odraz poštovanja...


Zastava Bosne i Hercegovine na brdu Hum je dimenzija 6x12 metara a postavljena je na jarbol visine 35 metara. Zastava će biti skinuti danas. Zvanično postavljanje je u subotu.


online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37854
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2934 times
Been thanked: 2276 times
Status: Online

Re: 25. novembar - Dan državnosti BIH

Post by Pasaga » 24 Nov 2017, 19:01

MASALAHHHHH....
Kolko vidim nebijase nikakav problem..... da se na TOM MJESTU iskaze patriotizam,domoljublje .... jednoj i jedinoj.
Hoce li ikad iko imat damu da je postavi tamo gdje najvise treba .....


Image

Image

Image
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: 25. novembar - Dan državnosti BIH

Post by storm » 25 Nov 2017, 06:33

Sretan dan državnosti BIH :cvijece
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: 25. novembar - Dan državnosti BIH

Post by damir5 » 25 Nov 2017, 06:43

Sretan Dan drzavnosti

:bih1
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102602
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2968 times
Been thanked: 3078 times
Status: Offline

Re: 25. novembar - Dan državnosti BIH

Post by Chloe » 25 Nov 2017, 07:32

:bih1



Ja :srce BiH ... :zubi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: 25. novembar - Dan državnosti BIH

Post by Mutevelija » 25 Nov 2017, 07:35


Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26638
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14670 times
Been thanked: 3908 times
Status: Online

Re: 25. novembar - Dan državnosti BIH

Post by Veca » 25 Nov 2017, 08:43

...nek' je sretno! :ljiljani
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: 25. novembar - Dan državnosti BIH

Post by greeneyes » 25 Nov 2017, 09:19

Sretan Dan drzavnosti, Bosno i Hercegovino :pusa :bih
Samo sabura

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: 25. novembar - Dan državnosti BIH

Post by Cvrle » 25 Nov 2017, 09:29

:bih sretan Dan drzavnosti BiH :ljiljani
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: 25. novembar - Dan državnosti BIH

Post by Podrinjac » 25 Nov 2017, 13:20

Ne znam da li sam na današnji dan više emotivan, ili sam više frustriran. Mada ovo drugo sam vazda bio. Emotivan zbog činjenice što je današnji dan važan historijski datum za državu i da označava dan početka Bosne kao države. A frustriran zbog toga što na ovaj današnji dan svi postaju ko fol patriote. Patriote, a koji bi sutra krali iz državnog budžeta da im pruži ta prilika. I frustriran tom činjenicom što tu zastavu dižu samo Bakir i njegovi sljedbenici i to u njihovom Sarajevu, a u Mostaru, Banja Luci, Neumu šahovnice i trobojka oči paraju.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81167
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10177 times
Been thanked: 7024 times
Status: Offline

Re: 25. novembar - Dan državnosti BIH

Post by Julia-Klara » 25 Nov 2017, 13:43

Sretan Ti bio, moja draga :bih
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: 25. novembar - Dan državnosti BIH

Post by Lavlje_srce » 25 Nov 2017, 13:50

Sretan ti Dan Drzavnosti Voljena Moja. :srce Nikad te dusmani nece moci mrziti koliko te mi mozemo voljeti. :ljiljani :bih1

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: 25. novembar - Dan državnosti BIH

Post by Mutevelija » 25 Nov 2017, 14:44

Image
Sretan dan državnosti BiH
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37854
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2934 times
Been thanked: 2276 times
Status: Online

Re: 25. novembar - Dan državnosti BIH

Post by Pasaga » 25 Nov 2017, 17:58

JEDNA NAM I JEDINA ...
... DA POZIVIS.....


https://www.klix.ba/vijesti/bih/na-teme ... /171125034
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests