Javni saobraćaj

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Vozač GRAS-a "prepolovio" "došljakinju" u trolejbusu

Post by Bla » 08 Nov 2013, 22:52

Tempy wrote: Joj Hamo vidi mu glOve! :555
Meni liči na Terminatora.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

dacina_curica
Status: Offline

Re: Vozač GRAS-a "prepolovio" "došljakinju" u trolejbusu

Post by dacina_curica » 08 Nov 2013, 22:54

Nela wrote:Neka si mi rekla, odsad crtam kad znam da ces ti citati post.
Hvala :naklon

Ja nikoga ne legitimisem, ali tvrdim da u Grasu ima svega osim Sarajlija, a ti me ubijedi u suprotno. Ne putnici u troli nisu svi dosljaci, evo npr. ja nisam "dosljo" a neces vjerovati i ja se nekad vozim.


Ne ubjedjujem ja nikoga nista vec samo kazem da cisto sumnjam da se osoblje GRAS-a sastoji od 100% dosljackog pucanstva. :naklon
I da, i meni se ovo isto desilo prije mjesec dana i to sam bila sa djetetom pa nisam od toga pravila medvjeda.
Da si ti je djetetu osvanula masnica preko ledja kroz koji sat bi l' onda digla hampu? :jonas Ili se zapitala zasto niko ne prijavljuje takvo ponasanje? :jonas
Ocito je zenska zeljna publike (posto joj novinarstvo, ocito, nije jaca strana) pa je nasla zgodnu priliku da se reklamira, besplatno!
Zivot je pozoriste, ne....15 minuta slave za sve, doci ce svi na red, nema brige...
Da zivis ovdje znala bi da se to desi na svakoj stanici, ali na svakoj i zamisli da sad svi trcimo objaviti to u novine.
niko nije kriv sto je to nacin na koji vi BIRATE da zivite...ako je to tebi normala da tebe i dijete pricepljaju vrata svaki dan ne treba da znaci da je u redu za sve ostale.
I samo me zanima je li poenta bila da se ona prikaze kulturnom kao dosljak a on Sarajlija kao seljacina? Ako joj se ne svidja, u svakom slucaju se moze vratiti odakle je odsla, tamo nema trole i nece imati ovih problema ;)
Fino rece Sheval, kad negdje dodjes onda se prialgodjavas, a ne nastojis sebi prilagoditi druge.
Sve si rekla ovim. :naklon

dacina_curica
Status: Offline

Re: Vozač GRAS-a "prepolovio" "došljakinju" u trolejbusu

Post by dacina_curica » 08 Nov 2013, 22:55

Bla wrote:Pa evo jedan osvrt na novinare i Gras.
Mislim, nije sad da ja branim Gras ili kudim nešto specijalno novinare. Ali od kako je Hayat prešao u Vogošću, valjda ovi novinari koji su počeli da putuju Grasom svaki dan prema Vogošći na posao su se frustrirali i onda imali i još uvijek imaju rezervisanu rubriku za Gras (pardon, protiv Gras-a) u skoro svakom njihovom dnevniku. I tako evo već par godina. Kad neko pr'ne u Grasu, oni objave. :oo
Mora se od necega zivjeti, jelte. :ooo

A vid' njega, jos pozira. :oo

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Vozač GRAS-a "prepolovio" "došljakinju" u trolejbusu

Post by Rockefeller » 08 Nov 2013, 22:56

Pa gras je u svakom slucaju taj koji daje losu uslugu. Kakve veze ima ko se buni? Oni su i dalje losi u onome sto rade.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Vozač GRAS-a "prepolovio" "došljakinju" u trolejbusu

Post by Bla » 08 Nov 2013, 22:57

dacina_curica wrote:A vid' njega, jos pozira. :oo
A ne znam vala i šta ti je ta haverica čekala koji klinac u troli kad je mogla izaći. Mislim, fino se na slici vidi da je prazan. :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

dacina_curica
Status: Offline

Re: Vozač GRAS-a "prepolovio" "došljakinju" u trolejbusu

Post by dacina_curica » 08 Nov 2013, 23:00

Nije mi haverica :oo nemoj sad da te saljem na onu temu gdje se Dalia i Kornelija prepiru :klara

Mogla je i kroz prozor vala, sitna je ionako. :ooo

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Vozač GRAS-a "prepolovio" "došljakinju" u trolejbusu

Post by Bla » 08 Nov 2013, 23:06

Pa ono što Nela govori je stvarno uobičajeno, a više će čovjek neugodnosti doživjeti od samih putnika.
Ono, kreneš da izađeš, a s druge strane čekaju, otprilike dobiješ osjećaj da imaš u rukama onu ragbi loptu, i da su svi ostali protiv tebe. Pa probaj izaći. :oo
Sreća pa je trola bila prazna, da je bila u punoj, ko zna šta bi mi večeras čitali i komentarisali.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vozač GRAS-a "prepolovio" "došljakinju" u trolejbusu

Post by Nela » 08 Nov 2013, 23:08

Nije to nacin na koji ti izaberes da zivis, niko ne bira da svakodnevno fasuje masnice, jednostavno je tako kako jeste, Gras je prejak da bi bilo kakav novinar ili bilo ko drugi stao tome u kraj. Nisam dobila masnicu kao ni moje dijete, ali da jesam ne bih trcala objaviti u novinama nego bih npr. zovnula policiju, njegovog nadleznog (pod uslovom da se uspijem presaburati i ne izvadim mu oko :oo )
I hajd neka je objavila, treba, ali ponavljam nije morala pretjerivati.
I samo da pitam, je li ona sastavila ovaj dubokoumni naslov, s obzirom da je novinarka?
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vozač GRAS-a "prepolovio" "došljakinju" u trolejbusu

Post by Nela » 08 Nov 2013, 23:09

Bla wrote: Ono, kreneš da izađeš, a s druge strane čekaju, otprilike dobiješ osjećaj da imaš u rukama onu ragbi loptu, i da su svi ostali protiv tebe. Pa probaj izaći. :oo
Sreća pa je trola bila prazna, da je bila u punoj, ko zna šta bi mi večeras čitali i komentarisali.
:haha ko nije dozivio ne zna sta je propustio :haha
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Vozač GRAS-a "prepolovio" "došljakinju" u trolejbusu

Post by Bahra » 09 Nov 2013, 10:51

Pročitah sve, i zajljucih slijedece:
Kad krenem javnim prevozom u grad od kuće ponesem:
sprinterice
rodni list (poželjno uvjerenje o državljanstvu)
stopericu ( da mjerim prolazno vrijeme, i popravljam isto)
jezicinu bezobraznu imam :oo
A djete ću da vodim, jbg da vježba trebace joj u budućnosti,nek se navikava na modrice i bol.
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7900 times
Status: Online

Ubijen vozač GRAS-a na stajalištu

Post by Krokodil Behko » 02 Jun 2014, 18:46

Image

U mjestu Zovik općina Hadžići danas oko 12:55 sati u autobusu GRAS-a ubijen je vozač tramvaja Armen Dulić (37), otac dvoje maloljetne djece. Njega je nožem usmrtio Š.S. (60)

Kako saznaje Dnevni avaz, Policijska uprava Hadžići obaviještena je danas u 12.50 sati, da je u autobusu GRAS-a, u mjestu Zovik, općina Hadžići, došlo do prepirke između Š.S., rođen 1954. godine, nastanjen u Hadžićima i D.A., rođen 1977. godine, nastanjen u Hadžićima. Nakon prepirke, njih dvojica su izašli iz autobusa na autobusko stajalište. Tom prilikom Š.S. je nožem u predjelu grudnog koša nanio povrede D.A.

Povrijeđeni je autobusom prevezen u Dom zdravlja “Hadžići”, gdje mu je prilikom ukazivanja ljekarske pomoći konstatovana smrt. Ubica je pobjegao sa lica mjesta, a uhapšen je na lokalitetu Gradac, općina Hadžići.

Prilikom hapšenja kod osumnjičenog je pronađen i oduzet nož, koji je koristio prilikom izvršenja krivičnog djela. Također, izuzeta je i jedna jakna radi vršenja potrebnih vještačenja - saopćeno je iz MUP-a KS.

Uviđaj su obavili tužilac Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu, policijski službenici MUP-a Kantona Sarajevo i ovlašteni sudski vještak medicinske struke. Nastavlja se rad na rasvjetljavanju i dokumentovanju ovog krivičnog djela.

Podsjećamo, prije ubistva osumnjičeni Š. S. raspravljao se sa Dulićem da bi u jednom trenutku izvukao nož kojim mu je zadao smrtonosne rane. Nakon provrjeđivanja, osumnjičeni je pobjegao u obližnju šumu, a za njim je tragao veći broj policajaca.

Kako javlja novinaska agencija Patria, radnici GRAS-a ogorčeni su zbog ubistva njihovog kolege, te su iz protesta najavili totalnu obustavu saobraćaja njihovih vozila.

- U ovom momentu samo smo ovo mogli učiniti. Dosta je bilo više nasilja nad našim radnicima. Tužni smo neizmjerno. Ne znam koliko će ovo trajati, ali ovo je najmanje što smo mogli uraditi - kazao je za NAP Amir Muminović, zamjenik predsjednika Sindikata GRAS-a.

On je dalje napomenuo da u ovom momentu ne znaju detalje u vezi same nesreće u kojoj je nažalost njihov kolega, otac dvoje maloljetne djece izgubio život.

- Nažalost ovo se na kraju desilo, ali uvijek su problemi s ljudima koji nemaju kartu i ne žele je kupiti. Nećemo dopustiti da njegova porodica ostane sama. Naša delegacija je već otišla njegovoj porodici - kaže Muminović.


(DEPO PORTAL/BLIN MAGAZIN/dh)
online

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Ubijen vozač GRAS-a na stajalištu

Post by Spanac_113 » 02 Jun 2014, 18:50

SARAJEVO - Sindikat radnika komunalne privrede Sindikalna podružnica KJKP GRAS Sarajevo i uposlenici GRAS-a danas su u Sarajevu donijeli odluku o spontanoj obustavi saobraćaja. Razlozi za ovakav potez je što je naš radni kolega, a vaš sugrađanin Dulić Armen, ...

... u vozilu GRAS-a, napadnut hladnim oružjem i podlegao od nanesenih rana - kazali su iz GRAS-a, te podsjetili da već duži niz godina upozoravaju na sve učestalije napade na kontrolore i vozače GRAS-a.

Tim povodom od Vlade Kantona Sarajevo zahtijevali su da riješi pitanje statusa ove kategorije uposlenika, ali nikada do toga nije došlo iz nepoznatih razloga.

- Nemar i indolentnost Vlade KS kulminirali su u današnjim događanjima koja za posljedicu imaju izgubljen ljudski život. Zbog toga radnici GRAS-a zahtijevaju hitnu sjednicu Skupštine i Vlade KS kako bi se spriječili dalji nemili događaji - saopćio je GRAS.

Građane Kantona Sarajevo, uposlenici GRAS-a mole za razumijevanje i podršku, jer radnici GRAS-a godinama upozoravaju na "maćehinski odnos Vlade KS prema ovoj firmi, koji su rezultirali činjenicom da je javni prevoz u KS na ivici kolapsa, da radnici GRAS-a i putnici u vozilima GRAS-a trpe verbalne i fizičke napade, koji su kulminirali gubitkom jednog ljudskog života".

- Ovo je kap koja je prevršila mjeru, ovakvo više dalje ne ide - poručili su iz GRAS-a.

(FENA)

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Ubijen vozač GRAS-a na stajalištu

Post by Bonaqua » 02 Jun 2014, 18:51

Zalosno :( Rahmet mu dusi.
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

dacina_curica
Status: Offline

Re: Ubijen vozač GRAS-a na stajalištu

Post by dacina_curica » 02 Jun 2014, 18:52

Je li ja ovo ispravno citam? Zbog karte ubio covjeka? :sok

Trepavica
Status: Offline

Re: Ubijen vozač GRAS-a na stajalištu

Post by Trepavica » 02 Jun 2014, 21:19

:( Zalosno .. 2 djece ostalo bez oca...majka bez sina... :/ tugaaaa...

User avatar
maNemoj
Na probnom
Na probnom
Posts: 57
Joined: 20 Apr 2014, 21:28
Status: Offline

Re: Ubijen vozač GRAS-a na stajalištu

Post by maNemoj » 02 Jun 2014, 22:13

teski sirovi tipicni balkanChugos idiotos :(
[url]https://www.google.de/search?q=caparol+farbdesignstudio&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:de:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=bxLUU8PEK8OI8QeYt4C4DQ[/url]
a ja tvrdoglav ko konj

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ubijen vozač GRAS-a na stajalištu

Post by paparaci » 02 Jun 2014, 22:40

Boze ti sacuvaj i zakloni. :lupa :grana :(

mogu shvatiti da se ljudi zakace i posvadjaju. ali da se zbog toga, pogotovo ovakvih i slicnih stvari poseze za ubistvom - to nikako. ne znam kakvo je stanje u glavnom gradu sto se tice javnog prevoza tj. njihovih uposlenika - ali imam dojam da oni sluze svakojakim pojavama za iskaljivanje svoga bijesa i frustracije.

ovog tipa treba osuditi na smrt i to svezati ga za tramvaj i tako ga vuci da drlja prugom sve dok ne izdahne.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Ubijen vozač GRAS-a na stajalištu

Post by Lebowski » 02 Jun 2014, 23:07

KAd 60-ogodišnjaci nose nože sa sobom vidiš dokle smo dogurali. :grana
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Trepavica
Status: Offline

Re: Ubijen vozač GRAS-a na stajalištu

Post by Trepavica » 02 Jun 2014, 23:08

Lebowski wrote:KAd 60-ogodišnjaci nose nože sa sobom vidiš dokle smo dogurali. :grana
Vjerovatno ga je uvijek i nosio sa sobom... :grana

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Ubijen vozač GRAS-a na stajalištu

Post by Lebowski » 02 Jun 2014, 23:09

Možda :grana
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests