Nazivi ulica, trgova, institucija, spomenici..

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Nazivi ulica, trgova, institucija, spomenici..

Post by Krokodil Behko » 18 Mar 2011, 12:36

Ehh..evo jos jedne potencijalno problematicne teme..Ali zato smo tu..da diskutujemo.
Valjda svaki forum i postoji zbog toga..



Od rata na ovamo,svako malo,digne se prasina oko naziva neke ulice ili trga..
Oko postavljanja spomenika,bisti i slicno... Ovo je tema na kojoj mozemo istaci i
dobre i lose ideje u vezi toga,kao i razmijeniti misljenja...

Za pocetak.. Dobro je sto postoje trgovi u BiH,koji nose naziv "Trg zrtava genocida
u Srebrenici"

Naravno da je jako los primjer ukidanje ulice Bana Kulina u Zenici !!!!!
Ne znam dokle se stiglo sa time i ako ima neko ko posjeduje najnoviju informaciju,
bice mi drago,procitati je..

Sarajevski most,poznat pod nazivima "Principov",Ajfelov","Ferdinandov"...i sta sve ne...
Mozda bi se trebao zvati "Most Srdjana Aleksica".. Mislim da je covjek to zasluzio..
Njegovo djelo,moze postati okosnica u izgradnji nove vrste heroja i to svjetskih srazmjera.. Dakle heroja,koji se bori da odbrani tudju naciju
i vjeru od onih koji prljaju njegovu naciju i vjeru..
Da smo ikoliko normalna zemlja,Srdjanov primjer,bio bi poznat svim ljudima na svijetu..
Primjer takve plemenite borbe i to bas u momentu najprljavijeg nasrtaja njegovih
sunarodnjaka na druge narode...
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nazivi ulica,trgova,institucija...spomenici..

Post by Maja » 19 Mar 2011, 14:10

živim u ulici najvećeg ustaše iz drugog svjetskog rata i kad se poteže pitanje o promjeni naziva ulica uvijek se ta prva spomene, ali ništa... NIKAD se neće nazivi primijeniti. tj promijenjenu su svi u ratu na zapadnoj strani mostara. Čak se i Avenija zove ulica kralja Tomislava eto...što je avenija smetala, evo što su smetale one što dobiše naziv po Titu ili Aleksi Šantiću al šta ćeš.......

inače ja bih nazive ulica davala samo po piscima ili nekim dobrotvorima, a nikad po političarima

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Nazivi ulica,trgova,institucija...spomenici..

Post by Krokodil Behko » 19 Mar 2011, 14:22

Maja wrote:živim u ulici najvećeg ustaše iz drugog svjetskog rata i kad se poteže pitanje o promjeni naziva ulica uvijek se ta prva spomene, ali ništa... NIKAD se neće nazivi primijeniti. tj promijenjenu su svi u ratu na zapadnoj strani mostara. Čak se i Avenija zove ulica kralja Tomislava eto...što je avenija smetala, evo što su smetale one što dobiše naziv po Titu ili Aleksi Šantiću al šta ćeš.......

inače ja bih nazive ulica davala samo po piscima ili nekim dobrotvorima, a nikad po političarima
Kad si vec pomenula svoju ulicu... Pusti me da pogadjam.. Jure Francetica ili Mile Budaka??
Eto svi znamo za taj slucaj.. Zanima me da li u Zagrebu imaju njihove ulice.. :hm
Ili su ove ekspoziturne budale preuzele tu obavezu od Hrvatske koja ne zeli da se blamira
pred EU sa fasizmom... Ne moze doci do ujedinjenja tog grada na takav nacin..
Ako je istocni Mostar zrtvovao stadion "Bijeli brijeg" koji je Velezov...to znamo svi..bas svi..i
ovi bi trebali promijeniti nazive ulica..
Podrzavam i ja prijedlog da se ulice nazivaju po umjetnicima i ostalim velikanima..
Moze cak i po sportistima..ali nikako po politicarima i generalima.
U gradu u kojem zivim,ulice se zovu,Hasima Spahica (neki prvoborac),Kakanjska,Bogumilska,Starog grada Dubrovnika,Bosanski put..i slicno.. Dakle,nema politicara... Bila je inicijativa za ulicu A.Izetbegovica ali to srecom nije usvojeno..
online

valter
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1436
Joined: 28 Sep 2010, 12:50
Status: Offline

Re: Nazivi ulica,trgova,institucija...spomenici..

Post by valter » 19 Mar 2011, 15:28

I po nazivima ulica i trgova se odaje počast tim ljudima po kojima su i nazvane.To je dobro i to tako treba biti,ali je problem što se kod nas istorija tako brzo mijenja,malo malo ratujemo,pa ovaj najnoviji rat potisne onaj prethodni pa tako se i ti ljudi koji su obilježili svoju epohu izgube u vremenu i prostoru.
U Orašju sam primijetio da nema naziva ulica po imenima ljudi,ulice su jednostavno numerisane po rimskim brojevima i tako se i zovu,npr.VIII ulica,IX ulica,X ulica,itd. i možda je tako i najbolje kad smo ovakvi kakvi jesmo.

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Nazivi ulica,trgova,institucija...spomenici..

Post by mrki62 » 19 Mar 2011, 16:51

Čak se i Avenija zove ulica kralja Tomislava
Majo, samo onako usput, ne želim pravdati mijenjanje, jer nisam pobornik tome.
Al želim reći , da je kralj Tomislav i u vrijeme titove Yu imao svoje spomenike - u centru Županje je imao, osobno se toga sjećam .

Na spomeniku je pisalo ; Slava kralju Tomislavu.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nazivi ulica,trgova,institucija...spomenici..

Post by Maja » 19 Mar 2011, 18:12

jeste Kroki ulica je Mile Budaka a u hrvatskoj...ne znam koji grad, da nije negdje u Slavoniji bila je također ulica pod tim imenom i PROMIJENJEN je naziv

mrki ul. kralja Tomislava sam spomenula zato što se to prije zvala Avenija pa sam se pitala zašto im je taj naziv smetao. ova moja ulica se prije zvala ulica Alekse Šantića i zamisli to...pola ulice je na istočnoj strani, pola na zapadnoj. ona pola na istočnoj strani je ostala ulica Alekse Šantića, a ova na zapadnoj je promijenjena u ulicu M. Budaka. ali šta se može... nazivi tih ulica se nikad neće promijeniti i baš kao i za krst na Humu navikli smo. nismo prihvatili, ali pomirili smo se sa činjenicom da će to tako i ostati jer muslimani i srbi u zapadnom mostaru, čapljini, stocu (o zapadnjoj hercegovini sa i ne govorim) su pod hrvatskom većinom, pa nemaju pravo glasa, isto kao što hrvati u srednjoj bosni tj bugojnu, novom travniku i slično nemaju pravo glasa jer su pod muslimanskom većinom. NAŽALOST.....

samo nama bi smetalo i kad bi se ulice zvale po piscima jer i ti pisci pripadaju jednom od ova tri naroda jbg..

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Nazivi ulica,trgova,institucija...spomenici..

Post by carobnjak N » 19 Mar 2011, 18:14

Da smo ikoliko normalna zemlja,Srdjanov primjer,bio bi poznat svim ljudima na svijetu..
Primjer takve plemenite borbe i to bas u momentu najprljavijeg nasrtaja njegovih
sunarodnjaka na druge narode..
Slazem se ,medjutim takvih primjera imas na bosnjackoj na stotine samo sto eto nisu toliko zanimljivi jer je bosnjacki merhametluk na daleko poznat pa valjda to nije nista posebno
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Nazivi ulica,trgova,institucija...spomenici..

Post by carobnjak N » 19 Mar 2011, 18:16

Maja wrote:jeste Kroki ulica je Mile Budaka a u hrvatskoj...ne znam koji grad, da nije negdje u Slavoniji bila je također ulica pod tim imenom i PROMIJENJEN je naziv

mrki ul. kralja Tomislava sam spomenula zato što se to prije zvala Avenija pa sam se pitala zašto im je taj naziv smetao. ova moja ulica se prije zvala ulica Alekse Šantića i zamisli to...pola ulice je na istočnoj strani, pola na zapadnoj. ona pola na istočnoj strani je ostala ulica Alekse Šantića, a ova na zapadnoj je promijenjena u ulicu M. Budaka. ali šta se može... nazivi tih ulica se nikad neće promijeniti i baš kao i za krst na Humu navikli smo. nismo prihvatili, ali pomirili smo se sa činjenicom da će to tako i ostati jer muslimani i srbi u zapadnom mostaru, čapljini, stocu (o zapadnjoj hercegovini sa i ne govorim) su pod hrvatskom većinom, pa nemaju pravo glasa, isto kao što hrvati u srednjoj bosni tj bugojnu, novom travniku i slično nemaju pravo glasa jer su pod muslimanskom većinom. NAŽALOST.....

samo nama bi smetalo i kad bi se ulice zvale po piscima jer i ti pisci pripadaju jednom od ova tri naroda jbg..
Izvini ali muslimani su vjerska skupina,mozda ti mislis na bosnjake? :lol
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nazivi ulica,trgova,institucija...spomenici..

Post by Maja » 19 Mar 2011, 19:04

znaš i sam da sam mislila na bošnjake, a nisam ni pogriješila kad sam napisala muslimani jer je više od 90 posto bošnjaka muslimana...pa...
to ti na kraju dođe skoro pa isto, jer se ona šačica nemuslimana bošnjaka ionako (na žalost) ne pita ništa

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Nazivi ulica,trgova,institucija...spomenici..

Post by mrki62 » 19 Mar 2011, 21:15

Maja wrote:
mrki ul. kralja Tomislava sam spomenula zato
A ja sam se nadovezao jer si u jednom dahu izustila i ovo : živim u ulici najvećeg ustaše iz drugog svjetskog rata ,........ pa sam mislio da se to općenito odnosi i da je to sve u jednom paketu :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Nazivi ulica,trgova,institucija...spomenici..

Post by mrki62 » 19 Mar 2011, 21:19

carobnjak_iz_voza wrote:Izvini ali muslimani su vjerska skupina,mozda ti mislis na bosnjake? :lol
Točno se zna na koga se misli kad spomeneš jedno ili drugo i možeš filozofirat godinama a kad se kaže muslimani, točno se zna na koga se to odnosi.
Na žalost su sad svi Bošnjaci i oni što trebaju biti i oni što ne trebaju biti a najmanje oni što su nekad to bili.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Nazivi ulica,trgova,institucija...spomenici..

Post by Krokodil Behko » 20 Mar 2011, 12:28

Mislim da je kralj Tomislav,imao prije rata svoju ulicu i u Sarajevu...I to ona od raskrsnice sa Titovom,kod Alipasine dzamije pa preko Koseva.. Bila je cak i ulica Milosa Obilica..a Kulinova nije bila... Ma kazem ja.. U HR sada takvih naziva ulica ne moze biti.. Ovi rigidni u Hercegovini misle iskazivati svoja "patriotska osjecaja" na taj nacin i ujedno,tako stvore jaz medju ljudima.. Sto se tice Tomislavgrada,fino na historijskoj karti BiH (autor Marko Vego) pise Duno.. A Tomislava nigdje...logicno.. Znaju insistirati na srednjovijekovnim nazivima. Toboze tradicija a u ovom slucaju,sami ruse tu istu tradiciju...
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Nazivi ulica,trgova,institucija...spomenici..

Post by Krokodil Behko » 01 Apr 2011, 12:36

Trazi se novo ime za ulicu Mileta Budaka

Predstavnici Antifasisticke akcije Mostara,jucer su se okupili ispred gradske skupstine i javno procitali pismo u kojem su od Gradskog vijeca,trazili da se napokon,izjasni o djelovanju raznih fasistickih ekstrema u gradu Mostaru. Isto tako,trazili su i da se izjasne o imenovanju ulica po ministrima nekadasnje Paveliceve NDH.. Kako navode,svojevremeno su od gradonacelnika,Ljube Beslica,dobili odgovor,da je on u dva navrata trazio da se nazivi tih ulica promjene ali da to nisu podrzale stranke,koje se upravo deklarativno izjasnjavaju kao antifasisticke...

Dakle,u Mostaru,nikad nije dosadno.. Ili HDZ ili SDA ljudima zagorcavaju zivot.. Ovo Beslicevo o tome da neka stranka nije dala podrsku promjeni naziva ulice Mile Budaka,moze se odnositi samo na SDA.. Ne vjerujem da bi SDP ucinio takvo sto.. To ne bi smjeli.. Ali zato SDA u Mostaru smije sve.. Uvijek se nadje dovoljno glupana da glasaju za tu stranku.. Za stranku koja je zajedno sa HDZ-om,odlucila unistiti cijeli Mostar. Svaka od te dvije stranke,cvrsto je prigrabila "svoj dio" grada i ne popustaju.. U medjuvremenu,krah su dozivjele sve mostarske drzavne firme..ali to nije tako vazno.. Bitno je imati svoj feud i unutar njega,sijati strah od onih iz susjednog feuda.. Kako se eto na kraju doznalo,SDA nije nista manje kriva od HDZ za otpust velikog broja radnika iz Aluminija a bonjacke nacionalnosti.. Cak je mozda i vise kriva jer se tim radnicima manipulisalo na sve strane dok oni na kraju nisu ostali bez igdje icega.. A o HDZ,da ne trosim rijeci.. To je stranka koja je okupila ljude..koji vec 20 godina svoj rodjeni narod u BiH,provode Golgotom.. Najveci izdajnici i otpadi hrvatskog naroda od postanka do danas.. .bez greske... Nije zato ni cuduti to sto su u tako dugoj koaliciji sa SDA koja je takodjer,okupila najvece izdajike i otpade bosnjackog naroda od postanka do danas...
Jel neko sad vidi neke njihove teznje da njihovim narodima bude bolje ???
Mislim da je to nemoguce ustanoviti.!!
Osim ako Vidovita Dzemila,napravi neku specijalno-specijalnu kuglu od kristala sa neke udaljene planete... Mozda bi se tad dalo razabrati,sa koje su to sejtanske planete,stigli ovi "ljudi" ... :cvike
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nazivi ulica,trgova,institucija...spomenici..

Post by Maja » 02 Apr 2011, 20:18

Trazi se novo ime za ulicu Mileta Budaka

predlažu po njoj. ma nema šanse da će se složiti...........


http://hr.wikipedia.org/wiki/Hannah_Arendt

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Nazivi ulica,trgova,institucija...spomenici..

Post by Krokodil Behko » 09 May 2011, 00:38

Ja se izvinjavam,nacuo sam za inicijativu da se prethodnom papi Ivanu Pavlu II podigne spomenik u Sarajevu.. I taman zakljucih,to ce biti bez problema,tip zasluzuje,
kad evo nekih problema ima u startu vec.. nasa posla.. Ali ja tu nisam u toku nikako
pa bih vas zamolio da mi kazete ko sta predlaze i kojke lokacije u vezi tog spomenika..

Sve sto doznajem je izjava Safeta zeca da on misli da trg ispred sarajevske
katedrale,nije dobro mjesto za spomenik papi Ivanu Pavlu II..

Image

Dakle...on kaze sljedece..

Taj trg je, najprije, mali i vrlo je frekventan, ali u samom je srcu grada i kao takav je riješen. Postavljati jedno novo tijelo, bez obzira, zaista, na to o kome se radi, jedan je nesporazum tih glava i umova. Na kraju krajeva, pape su ceremonijalne, imaju ogromnu moć. Sva ta zahvalnost Bosne... Ma, ima stotinu mjesta koja mu u Sarajevu mogu biti posvećena, ali tu je, zaista, nepotrebno. Sarajevo i sva mjesta koja smo spomenuli su na granici mjere. Zapravo, gubljenje tih mjera u našim gradovima je nesporazum koji je doveo do nacionalnih sukoba. U svim mjestima u BiH, mi moramo imati senzibilitet za mjeru, znate, da sam na neki način neprimjetan u svome i da ne vrijeđam komšiju.


pa ako je neko u toku ko sta predlaze i za koju lokaciju.. nek postavi.. pa da malo razmotrimo.. :)
online

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nazivi ulica,trgova,institucija...spomenici..

Post by Nela » 09 May 2011, 16:16

Složila bih se sa Majom, da se imena trgova i ulica ne nazivaju po političarima, naročito današnjim.
Da nam imena ulica i trgova daju glupaci dokaz je da u Travniku nema ulice Ive Andrića, čovjeka koji je nobelovac, čovjeka koji se tamo rodio.
A vrhunac gluposti je muzej Aliji Izetbegoviću koji se nalazi u kuli ispod Vratnika u Sarajevu. Ne znam samo čija je to debilna ideja bila, jer ta kula ama baš nikakve veze nema sa njim, predstavljala je ulaz u čaršiju za vrijeme Turskog carstva.

A što se tiče institucija, moram reći, reisova rezidencija mi je katastrofa, uništili u igralište, tačnije, nogometni centar gdje su generacije i generacije rasle, fuj!
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Nazivi ulica,trgova,institucija...spomenici..

Post by mrki62 » 09 May 2011, 16:19

Ima ona pjesma,..... jel Saraj`vo gdje je nekad bilo ,........ haman da nije, bar po opisu onih iznad mene
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Nazivi ulica,trgova,institucija...spomenici..

Post by Krokodil Behko » 10 May 2011, 00:44

Pa valjda je Rijaset obavezno morao biti pored sehitluka.. Pa da svi znaju,da sehidske duse pripadaju Reisu a ne dzenetu.. Sta tu ima pa da nije po muslimanski?? Reis sve zna.. Bolje neg da cak Noris dodje pa da on bude reis.. :cvike
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Nazivi ulica,trgova,institucija...spomenici..

Post by Krokodil Behko » 10 May 2011, 15:31

Spomenik srpskim artijlercima koji su pucali na Sarajevo

Prijetnja kontroverznog predsjednika Saveza logoraša Republike Srpske (RS) Branislava Dukića da će, ukoliko Savez logoraša BiH u konclogoru Omarska kod Prijedora obilježi Dan logoraša BiH, na Dan ustanka u našoj zemlji, 27. jula, na Zlatištu iznad Sarajeva podići spomenik "stradalim Srbima" visok 36 metara, očekivano, izazvalo je ogorčenje slično onome prije tri godine, kada je prvi put testirana ova ideja.

Image

Politicka pozadina

Nije ni čudo, jer bi spomenik trebao biti udaljen samo nekoliko stotina metara zračne linije od centra grada, na mjestu odakle su tokom opsade grada artiljerijom i snajperima gađane Sarajlije! Kako su užasni zločini jučer obilježeni u Omarskoj, može se očekivati da će prijetnja i biti ostvarena.

Za razliku od 2008. godine, kada je, prema najavama, trebao biti visok 26 metara, Dukićev spomenik sada je 10 metara viši! S obzirom na to da je aktuelni predsjednik RS Milorad Dodik ranije najavio finansijsku podršku ovoj ideji, očito je da njeno obnavljanje ima sasvim jasnu političku pozadinu.

Gradonačelnik Sarajeva Alija Behmen kazao je za "Dnevni avaz" da spomenik na Zlatištu žele graditi "oni koji su ubijali građane Sarajeva", pa i one srpske nacionalnosti! Po njemu, nedopustivo je problematizirati Omarsku, koju smatra najvećim konclogorom na ovim prostorima poslije Jasenovca i Stare Gradiške.

- Neka odu na Markale i pogledaju ploču, pa će vidjeti koliko je naših sugrađana srpske nacionalnosti ubijeno. Njih su pobili ovi koji to sada žele obilježavati na Zlatištu. Neka okrenu bubanj, spomen-obilježje djeci ubijenoj u opkoljenom Sarajevu, pa će vidjeti
koliko je naših mladih, nedužnih sugrađana srpske nacionalnosti stradalo. Ljudi koji su sve to radili nisu doživjeli katarzu. Teško je naći normalan život u BiH sve dok se to ne dogodi - kazao je Behmen.
online

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nazivi ulica,trgova,institucija...spomenici..

Post by paparaci » 11 May 2011, 00:16

vise nego jadno i bjedno....
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests