Kuda ide ova naša država?

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: VJEROVALI ILI NE: BiH ima 200.000 direktora

Post by Zagorka » 22 Jul 2014, 19:35

Jah jah..........seruckas redovno,to jedino i znas.......aj zdra'o :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: VJEROVALI ILI NE: BiH ima 200.000 direktora

Post by Nela » 22 Jul 2014, 23:29

Vidi Zagi, u Sarajevu ima masa firmi, velikih, predstavnistva velikih firmi itd. dakle firmi koje su u biti privatne i u jednoj takvoj sam radila. Vise menadzera i retarda i na jednom mjestu nisam srela. Vise izmisljenih titula, radnih mjesta takodjer.
A o menadzerima u drzavnm sektoru je suvisno pricati, rijetko i daktilograf zna sta mu je posao.
Cinjenica je da sad za sve izmisle menadzera a kladim se u sve da 99% samih direktora nemaju pojma sta to znaci neg kontaju da su vece face ako imaju menadzera uz sebe jer im taj termin ko zahebano zvuci. Uzevsi u obzir koje seljacine su mahom direktori danas ne cudi i cinjenica postojanja menadzera za siljenje cackalica.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Kuda ide ova naša država?

Post by drugrankovic » 05 Oct 2014, 10:53

iskreno? pravo u pizdu mater
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Kuda ide ova naša država?

Post by harlekin » 05 Oct 2014, 20:39

drugrankovic wrote:iskreno? pravo u pizdu mater
sretno coek :mah

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12166 times
Contact:
Status: Offline

Inzko: Vi ste u emisiji, mislio sam da je neka sjedaljka :D

Post by Maja » 18 Oct 2014, 01:48

Image

Neobična situacija dogodila se tokom emisije "Ja biram goste" na TV1. Visoki predstavnik u BiH Valentin Inzko iznenada je ušetao u studio, kao da dolazi na druženje u nekom ugostiteljskom objektu, i pridružio se voditelju i gostima.

Prilikom njegovog ulaska Vlastimir Mijović, koji je vodio ovu emisiju, našalio se rekavši da je Inzkov iznenadni dolazak možda nagovještaj uvođenja vanrednog stanja u državi.

Jonathan Moore, Damir Marjanović i Bogić Bogićević bili su Mijovićevi gosti prije nego im se pridružio i Inzko.

On je po ulasku u studio kazao kako mu je Bogićević javio da se okupljanju na TV1 te da je mislio da je u pitanju neka "sjedaljka" i da se tu "opuštaju", aludirajući da se opuštaju uz piće i podižući palac ka ustima.

Emisija je potom krenula ustaljenim tokom i gosti su razgovarali o izborima u BiH. Pogledajte snimak.

[ytube][/ytube]

klix.ba

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12166 times
Contact:
Status: Offline

Re: Inzko: Vi ste u emisiji, mislio sam da je neka sjedaljka

Post by Maja » 18 Oct 2014, 12:44

:zeleni

Vi ko da niste gledali video.

Inače bi se smijali :mrgud

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Inzko: Vi ste u emisiji, mislio sam da je neka sjedaljka

Post by paparaci » 19 Oct 2014, 02:56

cojek se konto malo opustiti. cuga i tako to. :D. :cool
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Inzko: Vi ste u emisiji, mislio sam da je neka sjedaljka

Post by Luna. » 20 Oct 2014, 09:34

ja ne znam jel postoje na toj televiiji redari i imaju li pameti. pa valjda ima listu ko ucestvuje u emisiji i ako se pojavio neko ko nije na listi, ko god da je, prvo se valjda ode do urednika a to je uglavnom i sam voditelj, i diskretno mu se to kaze. a nije na svoju ruku upustat ko god navrati.
u ovom slucaju je ispalo simpaticno :)
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120409
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7901 times
Status: Online

Re: Inzko: Vi ste u emisiji, mislio sam da je neka sjedaljka

Post by Krokodil Behko » 20 Oct 2014, 09:52

Pa šta te čudi?
Kod nas je sve moguće. Mene samo čudi što se nije pojavio neki saobraćajac ili ISIL.
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Inzko: Vi ste u emisiji, mislio sam da je neka sjedaljka

Post by Zagorka » 20 Oct 2014, 13:39

Ja ne mogu otvoriti.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120409
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7901 times
Status: Online

Sarajevo: Policajac reketirao prosjakinju bez noge

Post by Krokodil Behko » 05 Dec 2014, 16:51

Image

Nakon što su pripadnici Odjeljenja za privredni kriminal Sektora kriminalističke policije Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo uhapsili svog kolegu Nijama Stupara (32) iz Zenice zbog sumnje da je reketirao prosjakinju Sanitu Bacu (35), pružajući joj “zaštitu”, ona je jučer za naš list otvoreno ispričala kako je postala žrtva “prljavog” policajca.

Sanitu smo zatekli ispred kruga Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu, gdje svakodnevno prosi. Amputirana joj je desna noga zbog prekomjernog konzumiranja droge i od tada se, kako kaže, snalazi proseći po sarajevskim ulicama.

Razgovor u pasažu

- Sve je počelo još u avgustu ove godine, kada mi je u službenoj uniformi prišao Stupar, obrativši mi se riječima: “Šta ćemo s tobom?” Potom me je odveo u prolaz blizu Tržnice “Markale” i pitao me koliko novca imam. Normalno, nisam mu sve otkrila te sam mu kazala kako imam nešto malo siće u džepu. Sjećam se da mi je kazao da ubacim novac “neofirno” u njegov džep, što sam i uradila. Rekao je da neću imati problema, nakon čega je otišao. No, stalno se vraćao, u prosjeku svaka dva dana. I tako, priđe mi, odvede me u prolaz, ubacim pare u džep i nikom ništa – kaže Baca.

Image
Amputirana joj noga zbog prekomjernog konzumiranja droge

No, kako je vrijeme prolazilo, situacija je postajala sve gora i gora. Stupar je, kako nam je kazala Baca, ubrzo zatražio više novca, tačnije 10 KM. - Zauzvrat, nudio mi je informacije kada je na terenu Snježa, koja je, također, policajac. Riječ je o poštenoj osobi. Ona kada dođe, svima piše kazne u iznosu od 300 KM, a nekada nas i privodi u policiju.

Budući da mi je ovo jedini izvor primanja te da nemam para za plaćanje kazne, pristala sam na njegov prijedlog. Ali, u međuvremenu, počeo je strahovati da nas neko ne vidi i da ne ostane bez posla pa je predložio da mu 10 KM uplaćujem na račun u sportskoj kladionici “Premier” u “Staklenom gradu” – otkrila nam je Baca.

Sačuvala uplatnice

No, problem se pogoršao kada Baca nije mogla svakog dana izlaziti i prositi te nije imala novca da uplaćuje na račun kladionice. - Znalo se desiti da mi pošalje SMS i pita gdje sam, što me nema te da imam rok do navečer da mu uplatim novac. Nisam više mogla trpjeti. Srećom, sačuvala sam uplatnice, kao i poruke na mobitelu, te sam krajem novembra otišla u PS Stari Grad i sve prijavila – kazala je Baca. Kako tvrdi, to nije bio kraj.

Dva ili tri dana nakon što ga je prijavila, Stupar ju je pronašao i odveo na parking u blizini Tržnice “Markale”. - Rekao mi je da sve zaboravim i da kažem da sam sve slagala te da sam prijavu podnijela u trenutku dok sam bila pod utjecajem tableta. Kazala sam mu da od toga nema ništa i da ću ustrajati. Sve mi je mogao raditi, ali me ucjenjivati neće, ni on ni neko drugi – poručila je na kraju ispovijesti za “Dnevni avaz”

Sanita Baca te je dodala kako joj Stupar nije tražio ništa drugo osim novca te da, koliko zna, nije uznemiravao druge prosjake. Stupar, pripadnik PS Stari Grad, uz izvještaj o počinjenim krivičnim djelima predat je u nadležnost postupajućem tužiocu Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu, koji ga je saslušao. Istovremeno, tužilac je naredio pokretanje istrage.

Image

Tužilac za Stupara nije tražio pritvor, već je Općinskom sudu u Sarajevu uputio prijedlog da se osumnjičenom izreknu mjere zabrane napuštanja boravišta, zabrana preduzimanja službenih dužnosti, zabrana sastanka s određenim osobama te da se javlja određenom državnom tijelu.

Inače, policajac Stupar tereti se da je počinio krivična djela zloupotreba službenog položaja ili ovlasti i primanje dara i drugih oblika koristi.

Tužna životna priča

Sanita Baca postala je poznata javnosti 2011. godine, kada je u emisiji “Slučajevi X” na Hayat TV-u prikazan snimak amputacije njene noge zbog problema koje je imala s drogom. Prema njenim riječima, okrenula je novu stranicu u svom životu.

- U martu će biti četiri godine od kada sam ostala bez noge, a već dvije i po godine sam na metadonskoj terapiji. Ispred mene je još mnogo nedobivenih bitaka, ali se ne predajem. Trenutno živim sa majkom i nadam se da ću uspjeti u životu – kazala je Baca.

Demanti Stuparovog advokata

Advokat Damir Alagić, koji zastupa policajca Nijama Stupara, poslao je jučer demanti i pojašnjenje u vezi s navodima iz teksta objavljenog 4. decembra.

- Shodno članku objavljenom u dnevnom listu “Avaz”, želimo izjaviti da nisu tačni navodi koji se tiču reketiranja ili bilo kakvih sličnih djela, što će se dokazati tokom sudskog postupka. Također, želimo istaknuti da se radi o privatnoj osveti dotične, u kojoj je ovaj mladi policajac žrtva uličnih prevaranata - navodi se u reagiranju advokata Alagića.
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sarajevo: Policajac reketirao posjakinju bez noge

Post by laganini » 05 Dec 2014, 16:53

ako sam dobro svatio nije baš da je ona pouzdana osoba.. :hm
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sarajevo: Policajac reketirao posjakinju bez noge

Post by Nela » 05 Dec 2014, 16:56

Ja sam odavno cula da ona za nekog radi i da jos uvijek nije "cista", da jos uzima drogu.
A vidjam je svaki dan na Ferhadiji.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96435
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34387 times
Been thanked: 21131 times
Contact:
Status: Online

Re: Sarajevo: Policajac reketirao prosjakinju bez noge

Post by Rum » 05 Dec 2014, 17:25

Fina je steta sta joj uradi droga :djed
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Policajac reketirao prosjakinju bez noge

Post by String » 05 Dec 2014, 18:24

Nema zahebancije sa mentalitetom nasih ljudi...Ako si sluzbeno lice i obratis mu se sa "sta ima"? ili "zdravo", dok si na duznosti, od tvoje sluzbe nema nista...samo ce gledati kad da te sjebe.
Zato pamet u glavu...
Dobar dan.
Izvolite.
Hvala.
Dovidjenja.
Image

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sarajevo: Policajac reketirao prosjakinju bez noge

Post by laganini » 05 Dec 2014, 18:26

družba je družba a služba je služba... :hihi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Policajac reketirao prosjakinju bez noge

Post by greeneyes » 05 Dec 2014, 19:17

Salahuddin wrote:Pa ovaj policajac ima 40 kila sa krevetom. j.... ga ako nije mogla premlatiti i bez noge. Ne podrzajem sta je ona radila ali ako je ovo tacno, odmah ga u Zenicu poslati da mu zeleni hebe kevu. :oo
Da ga malo naučim pameti. :valja
Vidi mu se na faci da je obični seronja, naš'o da glumi zahebantosa nad ženom. Da se malo jače zagalimš na njega upiš'o bi se u gaće. :djed
Samo sabura

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12166 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sarajevo: Policajac reketirao prosjakinju bez noge

Post by Maja » 05 Dec 2014, 20:11

Ispao kreten zbog 10KM. I ostaće (nadam se) bez posla zbog 10KM.
Ja bih dala Snježi da odlučuje o njegovoj sudbini.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Policajac reketirao prosjakinju bez noge

Post by Melek » 05 Dec 2014, 21:13

Tu se vise ne zna ko je veci prosjak, on ili ona.

Dno dna.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Policajac reketirao prosjakinju bez noge

Post by Zagorka » 07 Dec 2014, 17:00

Krokodil Behko wrote:Image

Nakon što su pripadnici Odjeljenja za privredni kriminal Sektora kriminalističke policije Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo uhapsili svog kolegu Nijama Stupara (32) iz Zenice zbog sumnje da je reketirao prosjakinju Sanitu Bacu (35), pružajući joj “zaštitu”, ona je jučer za naš list otvoreno ispričala kako je postala žrtva “prljavog” policajca.

Sanitu smo zatekli ispred kruga Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu, gdje svakodnevno prosi. Amputirana joj je desna noga zbog prekomjernog konzumiranja droge i od tada se, kako kaže, snalazi proseći po sarajevskim ulicama.

Razgovor u pasažu

- Sve je počelo još u avgustu ove godine, kada mi je u službenoj uniformi prišao Stupar, obrativši mi se riječima: “Šta ćemo s tobom?” Potom me je odveo u prolaz blizu Tržnice “Markale” i pitao me koliko novca imam. Normalno, nisam mu sve otkrila te sam mu kazala kako imam nešto malo siće u džepu. Sjećam se da mi je kazao da ubacim novac “neofirno” u njegov džep, što sam i uradila. Rekao je da neću imati problema, nakon čega je otišao. No, stalno se vraćao, u prosjeku svaka dva dana. I tako, priđe mi, odvede me u prolaz, ubacim pare u džep i nikom ništa – kaže Baca.

Image
Amputirana joj noga zbog prekomjernog konzumiranja droge

No, kako je vrijeme prolazilo, situacija je postajala sve gora i gora. Stupar je, kako nam je kazala Baca, ubrzo zatražio više novca, tačnije 10 KM. - Zauzvrat, nudio mi je informacije kada je na terenu Snježa, koja je, također, policajac. Riječ je o poštenoj osobi. Ona kada dođe, svima piše kazne u iznosu od 300 KM, a nekada nas i privodi u policiju.

Budući da mi je ovo jedini izvor primanja te da nemam para za plaćanje kazne, pristala sam na njegov prijedlog. Ali, u međuvremenu, počeo je strahovati da nas neko ne vidi i da ne ostane bez posla pa je predložio da mu 10 KM uplaćujem na račun u sportskoj kladionici “Premier” u “Staklenom gradu” – otkrila nam je Baca.

Sačuvala uplatnice

No, problem se pogoršao kada Baca nije mogla svakog dana izlaziti i prositi te nije imala novca da uplaćuje na račun kladionice. - Znalo se desiti da mi pošalje SMS i pita gdje sam, što me nema te da imam rok do navečer da mu uplatim novac. Nisam više mogla trpjeti. Srećom, sačuvala sam uplatnice, kao i poruke na mobitelu, te sam krajem novembra otišla u PS Stari Grad i sve prijavila – kazala je Baca. Kako tvrdi, to nije bio kraj.

Dva ili tri dana nakon što ga je prijavila, Stupar ju je pronašao i odveo na parking u blizini Tržnice “Markale”. - Rekao mi je da sve zaboravim i da kažem da sam sve slagala te da sam prijavu podnijela u trenutku dok sam bila pod utjecajem tableta. Kazala sam mu da od toga nema ništa i da ću ustrajati. Sve mi je mogao raditi, ali me ucjenjivati neće, ni on ni neko drugi – poručila je na kraju ispovijesti za “Dnevni avaz”

Sanita Baca te je dodala kako joj Stupar nije tražio ništa drugo osim novca te da, koliko zna, nije uznemiravao druge prosjake. Stupar, pripadnik PS Stari Grad, uz izvještaj o počinjenim krivičnim djelima predat je u nadležnost postupajućem tužiocu Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu, koji ga je saslušao. Istovremeno, tužilac je naredio pokretanje istrage.

Image

Tužilac za Stupara nije tražio pritvor, već je Općinskom sudu u Sarajevu uputio prijedlog da se osumnjičenom izreknu mjere zabrane napuštanja boravišta, zabrana preduzimanja službenih dužnosti, zabrana sastanka s određenim osobama te da se javlja određenom državnom tijelu.

Inače, policajac Stupar tereti se da je počinio krivična djela zloupotreba službenog položaja ili ovlasti i primanje dara i drugih oblika koristi.

Tužna životna priča

Sanita Baca postala je poznata javnosti 2011. godine, kada je u emisiji “Slučajevi X” na Hayat TV-u prikazan snimak amputacije njene noge zbog problema koje je imala s drogom. Prema njenim riječima, okrenula je novu stranicu u svom životu.

- U martu će biti četiri godine od kada sam ostala bez noge, a već dvije i po godine sam na metadonskoj terapiji. Ispred mene je još mnogo nedobivenih bitaka, ali se ne predajem. Trenutno živim sa majkom i nadam se da ću uspjeti u životu – kazala je Baca.

Demanti Stuparovog advokata

Advokat Damir Alagić, koji zastupa policajca Nijama Stupara, poslao je jučer demanti i pojašnjenje u vezi s navodima iz teksta objavljenog 4. decembra.

- Shodno članku objavljenom u dnevnom listu “Avaz”, želimo izjaviti da nisu tačni navodi koji se tiču reketiranja ili bilo kakvih sličnih djela, što će se dokazati tokom sudskog postupka. Također, želimo istaknuti da se radi o privatnoj osveti dotične, u kojoj je ovaj mladi policajac žrtva uličnih prevaranata - navodi se u reagiranju advokata Alagića.

aj Sanita imaš mahanje :mah

nije otkriće da su policajci lešinari,ali ona je samu sebe dovela tu gdje jest.....mozebit da prosi za drogu........zivi sa materom,znaci stambeno zbrinuta,pojedi kiflu danas i miruj,zasto prosis?..........

uostalom,bolje si obučena od x poštenih jadnica koje su drugi sjebali
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests