Spomenici SFRJ-a

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: SKANDAL U REŽIJI HERCEGBOSANSKIH NEOFAŠISTA: Traže prenamjenu Partizanskog groblja u Mostaru i vraćanje „otete“ zeml

Post by Hurija » 24 Nov 2020, 08:11

MarlboroGold wrote: 24 Nov 2020, 08:09 Ja sve što kažem mogu dobro obrazložiti, ali nekad mi se ne da :oo

Živjela ti meni :oo
I ti meni , :D ,mogu uzvratiti imam sčim


:ooo
Ostalo je cutanje.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37850
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2934 times
Been thanked: 2274 times
Status: Offline

Re: SKANDAL U REŽIJI HERCEGBOSANSKIH NEOFAŠISTA: Traže prenamjenu Partizanskog groblja u Mostaru i vraćanje „otete“ zeml

Post by Pasaga » 24 Nov 2020, 18:21

prog321 wrote: 24 Nov 2020, 07:37 Najveci problem komunista je sto se nisu razumili u ekonomiju.
Proleter lenjin je poslat iz svicarske u rusiju da sjebe tada opasne ruje. A budale citavu ideologiju izgradili na njegovim glupostima.

E zamislite da su zapadne sile ostale u bosni sa kapitalistickim uredjenjem poslije II svjetskog?.
Danas bi bili na nivou Austrije, Belgije, itd.
Blizu smo.
Bio je zapadni djak
I...sta mu ono bijase zadatak.
JA,borio se,propagirao socijalizam,socijalnu pravdu.
Vozio Rojs-Rojsa.
U to vrjeme.
A vazio ....o cemu ono...
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: SKANDAL U REŽIJI HERCEGBOSANSKIH NEOFAŠISTA: Traže prenamjenu Partizanskog groblja u Mostaru i vraćanje „otete“ zeml

Post by Hurija » 26 Nov 2020, 13:12

:D Jos su ga koje li ironije i balzamovali ,kao da je bio Egipatski faraon
Ostalo je cutanje.

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: Spomenici SFRJ-a

Post by Ma znas » 23 Nov 2021, 17:00

Narod kome pripadam procentualno je najvise stradao ali nije imoo spomenike. Takva politika bila.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Spomenici SFRJ-a

Post by MorningStar » 23 Nov 2021, 17:01

Ma znas wrote: 23 Nov 2021, 17:00 Narod kome pripadam procentualno je najvise stradao ali nije imoo spomenike. Takva politika bila.
A o kojem se to narodu radi - ako mozes mi otkriti tu zagonetku.

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: Spomenici SFRJ-a

Post by Ma znas » 23 Nov 2021, 17:50

Ako si citao moje komentare onda si sam mogao izvesti zakljucak.

Cudim se da nisi cuo za zlocine cetnika u: Foci, Visegradu, Gorazdu, Kulen Vakufu, Nevesinju itd.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96369
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34345 times
Been thanked: 21074 times
Contact:
Status: Offline

Re: Spomenici SFRJ-a

Post by Rum » 16 Feb 2023, 16:48

Titovo ime napisano je u drvoredu na Banjici, ali slova polako nestaju: Živi spomenik nagriza vreme

U pitanju je 360 sadnica, koje su posađene između 1975. i 1980. godine

Image

Veliki natpis "TITO" od krošnji borova, koji se nalazi na jednoj od najtajnovitijih lokacija u Beogradu, između VMA i "Pet solitera", bio je pravo otkrovenje kada je Google obelodanio detaljne satelitske snimke Beograda. Međutim, slova polako "blede", tačnije, nestaju, gube se u ostatku zelenila koje je počelo da niče na ovoj parceli.

Postoji više ovakvih oznaka sa informacijama o natpisu na Google Earth mapama
Printskrin: Google Earth

Image

Image

Image

Image

Image


U zimskom periodu "Tito" još ima svoju oštrinu i deluje impozantno, dok je leti, kada olista samoniklo rastinje, natpis više ne izgleda tako moćno, kao što je to bilo pre deset ili 20 godina.

Logično, zašto bi neko u 2021. godini još negovao ime Tita, megalomanski ispisanog u preko 200 metara dugom drvoredu. S druge strane, ovaj drvored jeste svedočanstvo prošlosti, jedinstveni spomenik vernosti "drugu Titu" i kultu koji je građen do 1989. godine, kada se komunistička ideologija urušila kao kula od karata.

Natpis je osvanuo na važnom mestu. Možda većina Beograđana nije ni mogla da zamisli da se u jednom običnom šumarku "ponosno" krije ime doživotnog predsednika, ali to je mogao da vidi svako ko bi sletao na važan vojni helidrom Banjički vis. Takođe, tu se nalazi još jedna važna bezbednosna institucija - BIA. Tačnije, drvored je između kompleksa Instituta bezbednosti i helidroma.

Ovaj natpis postao je popularan i među strancima, koji su nakon pada Gvozdene zavese fascinirano istraživali Istok.

Međutim, iako je vreme počelo da nagriza slova "Tito", drvored koji ih tvori je očuvan i bilo bi verovatno dovoljno samo da se poseče višak samoniklih stabala i popravi oba slova "T", pa da ovaj živi spomenik opstane kao fascinantan podsetnik na ne tako davnu prošlost.

Inače, u pitanju je 360 sadnica, koje su posađene između 1975. i 1980. godine.
U galeriji na početku teksta pogledajte kako su ova slova malo po malo počela da blede u proteklih 20 godina.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96369
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34345 times
Been thanked: 21074 times
Contact:
Status: Offline

Re: Spomenici SFRJ-a

Post by Rum » 16 Feb 2023, 16:50

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Post Reply

Return to “Jugonostalgija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests