Spomenici SFRJ-a

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11847
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: SKANDAL U REŽIJI HERCEGBOSANSKIH NEOFAŠISTA: Traže prenamjenu Partizanskog groblja u Mostaru i vraćanje „otete“ zeml

Post by Naseef Mushroom » 23 Nov 2020, 23:38

MorningStar wrote: 23 Nov 2020, 23:33 Teske teme koje navlace samo bespotrebne rasprave, ispricavam se ako je netko se nasao uvrjedjenim pa necu vise - izvol'te :ruke :mah
Nije se niko našao uvrijeđenim. Meni je čak drago i smatram komplimentom da je najbolje što može neko izvući iz naftalina da ispadnemo svi isti napisati da smo osviješteni.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: SKANDAL U REŽIJI HERCEGBOSANSKIH NEOFAŠISTA: Traže prenamjenu Partizanskog groblja u Mostaru i vraćanje „otete“ zeml

Post by MunDzi » 23 Nov 2020, 23:39

Svako zna razliku izmedju pravih partizana i onih koji se kriju iza partizana.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42975
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14193 times
Been thanked: 12755 times
Status: Online

Re: SKANDAL U REŽIJI HERCEGBOSANSKIH NEOFAŠISTA: Traže prenamjenu Partizanskog groblja u Mostaru i vraćanje „otete“ zeml

Post by Masamune » 23 Nov 2020, 23:42

Znate itekako. To potvrđujete svako malo.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: SKANDAL U REŽIJI HERCEGBOSANSKIH NEOFAŠISTA: Traže prenamjenu Partizanskog groblja u Mostaru i vraćanje „otete“ zeml

Post by MunDzi » 23 Nov 2020, 23:50

MarlboroGold wrote: 23 Nov 2020, 23:42 Znate itekako. To potvrđujete svako malo.
Ma ti si strucnjak za relativizaciju.
Ko nas bre zavadi.
Ekonomija, ekonomija.
Te djed mi partizan, te pradjed partizan.
Bizi ba.

Svima su nam djedovi bili partizani.
Pa sta.
Ne metemo svi sve pod tepih.
Ima razlike.
Nismo svi isti.
Niti trebamo biti isti.
Ni medju partizanima nisu svi bili isti.
Neki su iskreno vjerovali u tu ideologiju, a neki su procjenjivali pred kraj ko ce pobjediti pa mijenjali zastavicu - prilagodljivi.

User avatar
jelena...
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3042
Joined: 11 Jul 2015, 20:26
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: SKANDAL U REŽIJI HERCEGBOSANSKIH NEOFAŠISTA: Traže prenamjenu Partizanskog groblja u Mostaru i vraćanje „otete“ zeml

Post by jelena... » 24 Nov 2020, 04:29

Žalibože onakve prirodne ljepote i onoliko inteligentnog naroda.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84543
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11067 times
Been thanked: 16642 times
Status: Offline

Re: SKANDAL U REŽIJI HERCEGBOSANSKIH NEOFAŠISTA: Traže prenamjenu Partizanskog groblja u Mostaru i vraćanje „otete“ zeml

Post by Fuddo » 24 Nov 2020, 06:47

Znaci, na sceni imamo sljedece problematicne kategorije
-Cetnici
-Ustase
-Osvijesteni Bosnjaci

Zanimljivo,

A sta kae, hajmo ekonomiju pravit :D.


Jest to pokvareno i hinjavo, braco mila
Sta njima nece naumpast
Nedobog nikom
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: SKANDAL U REŽIJI HERCEGBOSANSKIH NEOFAŠISTA: Traže prenamjenu Partizanskog groblja u Mostaru i vraćanje „otete“ zeml

Post by Hurija » 24 Nov 2020, 06:58

MunDzi wrote: 23 Nov 2020, 23:39 Svako zna razliku izmedju pravih partizana i onih koji se kriju iza partizana.
Počinili su i partizani more zločina,jedini je problem bio što su pobjednici pisali Istoriju uzgred sa strahom se pricalo da je svaka četvrta Beograđanka bila silovana od strane Sovjetskih vojnika,možete li onda zamisliti ,šta je bilo sa Njemicama,ne svidja mi se nikako to negiranje zločina i zlodjela nigdje posebno ne od strane Komunista 🌝
Ostalo je cutanje.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42975
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14193 times
Been thanked: 12755 times
Status: Online

Re: SKANDAL U REŽIJI HERCEGBOSANSKIH NEOFAŠISTA: Traže prenamjenu Partizanskog groblja u Mostaru i vraćanje „otete“ zeml

Post by Masamune » 24 Nov 2020, 07:17

Samo sto im danas vise nabijate na nos neke fiktivne zlocine koji se nikad nisu desili zasnovani na principu rekla kazala. Daleko da su bili savrseni, ali ipak nesto najbolje sto se moglo desiti bar na balkanu.

I to tvoje Hurija je suplja prica zasnovana na rekla kazala :oo
Last edited by Masamune on 24 Nov 2020, 07:20, edited 2 times in total.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54001
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15263 times
Status: Online

Re: SKANDAL U REŽIJI HERCEGBOSANSKIH NEOFAŠISTA: Traže prenamjenu Partizanskog groblja u Mostaru i vraćanje „otete“ zeml

Post by HAVANA » 24 Nov 2020, 07:18

Nacisti ne valjaju, ustase ne valjaju, cetnici ne valjaju. To sve znamo. Sad ne valjaju ni partizani. Ok. Ko valja?
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: SKANDAL U REŽIJI HERCEGBOSANSKIH NEOFAŠISTA: Traže prenamjenu Partizanskog groblja u Mostaru i vraćanje „otete“ zeml

Post by Hurija » 24 Nov 2020, 07:26

MarlboroGold wrote: 24 Nov 2020, 07:17 Samo sto im danas vise nabijate na nos neke fiktivne zlocine koji se nikad nisu desili zasnovani na principu rekla kazala. Daleko da su bili savrseni, ali ipak nesto najbolje sto se moglo desiti bar na balkanu.

Koje fiktivne zlocine šta je sa Bleiburgom ko je tu odgovoran Englezi sto nisu intervenirali 🌝 kao Holandjani u Srebrenici ,dosta je masovnih jama i gdje su Komunisti bez ikakvoga suda po kratkom postupku lokvidarali ljude , inace sam zapazila da je tebi je nekako uzrečica MG ,da one forumaše koji nemaju isto misljenje kao i ti upoređujes i sa debilima ,mislim da je spimenuto vrlo neumjesno
Ostalo je cutanje.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84543
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11067 times
Been thanked: 16642 times
Status: Offline

Re: SKANDAL U REŽIJI HERCEGBOSANSKIH NEOFAŠISTA: Traže prenamjenu Partizanskog groblja u Mostaru i vraćanje „otete“ zeml

Post by Fuddo » 24 Nov 2020, 07:29

Hurija wrote: 24 Nov 2020, 06:58
MunDzi wrote: 23 Nov 2020, 23:39 Svako zna razliku izmedju pravih partizana i onih koji se kriju iza partizana.
Počinili su i partizani more zločina,jedini je problem bio što su pobjednici pisali Istoriju uzgred sa strahom se pricalo da je svaka četvrta Beograđanka bila silovana od strane Sovjetskih vojnika,možete li onda zamisliti ,šta je bilo sa Njemicama,ne svidja mi se nikako to negiranje zločina i zlodjela nigdje posebno ne od strane Komunista 🌝
Ne postoji vojska koja ne pocini ratno zlocin,
Trebam li ti postaviti sliku Drezdena iz 1945?
Cisto izivljavanje.

However, itekako treba voditi racuna o motivima i kolicini pocinjenog zla.
Partizani su za ustase i cetnike, djeca cvijeca.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: SKANDAL U REŽIJI HERCEGBOSANSKIH NEOFAŠISTA: Traže prenamjenu Partizanskog groblja u Mostaru i vraćanje „otete“ zeml

Post by Hurija » 24 Nov 2020, 07:35

Ma znam Fuddo ali masovnih zlocina je bilo uzmimo Kocevski Rog,Golubnik,Končarevu i Brajnovića Jamu u mom kraju su ti navodni Partizanim koji su bili Četnici do 44 u većem broju likvirdirali nase ljude koji su bili u tzv.Zelenom kadru,nikad niko zbog tog nije odgovarao 🌝
Ostalo je cutanje.

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: SKANDAL U REŽIJI HERCEGBOSANSKIH NEOFAŠISTA: Traže prenamjenu Partizanskog groblja u Mostaru i vraćanje „otete“ zeml

Post by prog321 » 24 Nov 2020, 07:37

Najveci problem komunista je sto se nisu razumili u ekonomiju.
Proleter lenjin je poslat iz svicarske u rusiju da sjebe tada opasne ruje. A budale citavu ideologiju izgradili na njegovim glupostima.

E zamislite da su zapadne sile ostale u bosni sa kapitalistickim uredjenjem poslije II svjetskog?.
Danas bi bili na nivou Austrije, Belgije, itd.
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: SKANDAL U REŽIJI HERCEGBOSANSKIH NEOFAŠISTA: Traže prenamjenu Partizanskog groblja u Mostaru i vraćanje „otete“ zeml

Post by prog321 » 24 Nov 2020, 07:40

Hurija wrote: 24 Nov 2020, 07:35 Ma znam Fuddo ali masovnih zlocina je bilo uzmimo Kocevski Rog,Golubnik,Končarevu i Brajnovića Jamu u mom kraju su ti navodni Partizanim koji su bili Četnici do 44 u većem broju likvirdirali nase ljude koji su bili u tzv.Zelenom kadru,nikad niko zbog tog nije odgovarao 🌝
A tek pri kraju rata sve one cetnike koji su se isticali u klanju podrinjskih muslimana odjednom proglasili partizanima.
Recimo primjer u foči
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84543
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11067 times
Been thanked: 16642 times
Status: Offline

Re: SKANDAL U REŽIJI HERCEGBOSANSKIH NEOFAŠISTA: Traže prenamjenu Partizanskog groblja u Mostaru i vraćanje „otete“ zeml

Post by Fuddo » 24 Nov 2020, 07:44

Hurija wrote: 24 Nov 2020, 07:35 Ma znam Fuddo ali masovnih zlocina je bilo uzmimo Kocevski Rog,Golubnik,Končarevu i Brajnovića Jamu u mom kraju su ti navodni Partizanim koji su bili Četnici do 44 u većem broju likvirdirali nase ljude koji su bili u tzv.Zelenom kadru,nikad niko zbog tog nije odgovarao 🌝
Pa dobro, niko to ne osporava.
To u Blajburgu je bila cista osveta,
Samo sto ljudi vazda zaboravljaju da je tu zaplatilo sve sto je bilo na strani nacista, od ustasa, cetnika, domobrana, ljoticevaca...al eto, ispalo je nekako da je samo stratiste Hrvata.
A jarane, cetiri duge godine je to radilo takva zla, da ti mozak stane, tesko je tu bilo ostat u vinklu.
Mene vise iznenadjuje da ih nisu sve pobili, a mogli su.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42975
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14193 times
Been thanked: 12755 times
Status: Online

Re: SKANDAL U REŽIJI HERCEGBOSANSKIH NEOFAŠISTA: Traže prenamjenu Partizanskog groblja u Mostaru i vraćanje „otete“ zeml

Post by Masamune » 24 Nov 2020, 07:51

Hurija wrote: 24 Nov 2020, 07:26
MarlboroGold wrote: 24 Nov 2020, 07:17 Samo sto im danas vise nabijate na nos neke fiktivne zlocine koji se nikad nisu desili zasnovani na principu rekla kazala. Daleko da su bili savrseni, ali ipak nesto najbolje sto se moglo desiti bar na balkanu.

Koje fiktivne zlocine šta je sa Bleiburgom ko je tu odgovoran Englezi sto nisu intervenirali 🌝 kao Holandjani u Srebrenici ,dosta je masovnih jama i gdje su Komunisti bez ikakvoga suda po kratkom postupku lokvidarali ljude , inace sam zapazila da je tebi je nekako uzrečica MG ,da one forumaše koji nemaju isto misljenje kao i ti upoređujes i sa debilima ,mislim da je spimenuto vrlo neumjesno
Bleiburg se jeste desio i to su bili izdajnici u očima partizana, a vladao je i strah da će opet biti na strani zemalja zapada i naštetiti Jugoslaviji koja se tek počela razvijati. Ne sporim Bleiburg ni sekunde. Trebalo je to drugačije odraditi. Zato i rekoh da ni partizani nisu bili savršeni niti sam Tito. Pravili su i oni ogromne greške.

Međutim masa je fiktivnog što se pokušava pripisati partizanima sad nakon toliko godina. Odjednom su isplivali kojekakvi samoprozvani stručnjaci i historičari sa rekla kazala informacijama o nekakvim zločinima.

Ne smatram vas debilima, ali šta vam ja mogu što uglavnom lupate bezveze :cudi
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: SKANDAL U REŽIJI HERCEGBOSANSKIH NEOFAŠISTA: Traže prenamjenu Partizanskog groblja u Mostaru i vraćanje „otete“ zeml

Post by insomnia » 24 Nov 2020, 07:52

Fuddo wrote: 24 Nov 2020, 07:44
Hurija wrote: 24 Nov 2020, 07:35 Ma znam Fuddo ali masovnih zlocina je bilo uzmimo Kocevski Rog,Golubnik,Končarevu i Brajnovića Jamu u mom kraju su ti navodni Partizanim koji su bili Četnici do 44 u većem broju likvirdirali nase ljude koji su bili u tzv.Zelenom kadru,nikad niko zbog tog nije odgovarao 🌝
Pa dobro, niko to ne osporava.
To u Blajburgu je bila cista osveta,
Samo sto ljudi vazda zaboravljaju da je tu zaplatilo sve sto je bilo na strani nacista, od ustasa, cetnika, domobrana, ljoticevaca...al eto, ispalo je nekako da je samo stratiste Hrvata.
A jarane, cetiri duge godine je to radilo takva zla, da ti mozak stane, tesko je tu bilo ostat u vinklu.
Mene vise iznenadjuje da ih nisu sve pobili, a mogli su.
Pa jest. Al se isti ti cudom cude sto je neko poprijeko pogledo Srbina 95-e
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84543
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11067 times
Been thanked: 16642 times
Status: Offline

Re: SKANDAL U REŽIJI HERCEGBOSANSKIH NEOFAŠISTA: Traže prenamjenu Partizanskog groblja u Mostaru i vraćanje „otete“ zeml

Post by Fuddo » 24 Nov 2020, 07:57

insomnia wrote: 24 Nov 2020, 07:52
Fuddo wrote: 24 Nov 2020, 07:44

Pa dobro, niko to ne osporava.
To u Blajburgu je bila cista osveta,
Samo sto ljudi vazda zaboravljaju da je tu zaplatilo sve sto je bilo na strani nacista, od ustasa, cetnika, domobrana, ljoticevaca...al eto, ispalo je nekako da je samo stratiste Hrvata.
A jarane, cetiri duge godine je to radilo takva zla, da ti mozak stane, tesko je tu bilo ostat u vinklu.
Mene vise iznenadjuje da ih nisu sve pobili, a mogli su.
Pa jest. Al se isti ti cudom cude sto je neko poprijeko pogledo Srbina 95-e
Mah, to su partizani na baterije.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: SKANDAL U REŽIJI HERCEGBOSANSKIH NEOFAŠISTA: Traže prenamjenu Partizanskog groblja u Mostaru i vraćanje „otete“ zeml

Post by Hurija » 24 Nov 2020, 07:58

Lupaš i ti i često i nemaš obrazloženje za neki stav ,ali cijenim jer ne ustuknjuješ MG,nije se smjelo pričati o tome nisu dozvoljavali , recimo kod nas se čovjek kupao na rijeci i rekao je da mu je ljepše nego Titi na Brionima ,gulio je 6 mjeseci u KPZ Zenica uz uslov od još dvije godine
Ostalo je cutanje.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42975
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14193 times
Been thanked: 12755 times
Status: Online

Re: SKANDAL U REŽIJI HERCEGBOSANSKIH NEOFAŠISTA: Traže prenamjenu Partizanskog groblja u Mostaru i vraćanje „otete“ zeml

Post by Masamune » 24 Nov 2020, 08:09

Ja sve što kažem mogu dobro obrazložiti, ali nekad mi se ne da :oo

Živjela ti meni :oo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Post Reply

Return to “Jugonostalgija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests