Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Moderator: Krokodil Behko

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by Username » 12 Sep 2017, 06:53

Vidio naziv i pomislio Posmatrac hara temom i njegov naslov

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by posmatrac » 13 Sep 2017, 14:56

Username wrote: 12 Sep 2017, 06:53 Vidio naziv i pomislio Posmatrac hara temom i njegov naslov
A vidis da sam od silnog "haranja" natjerao neke da piju tablete i da postanu vjerni citatelji proustaskih portala, ciji textovi inace zadovoljavaju intelektualne apetite osoba sa mentalnim specijalnim potrebama, pa cu malo pauzirati, sto bi rekli moji prijatelji muslimani sevap je :hihi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by storm » 13 Sep 2017, 14:58

Jedini koji ovdje treba neku terapiju si ti :zubi
FB_IMG_1505207476321.jpg
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by posmatrac » 13 Sep 2017, 15:07

HAha,a to je taj " kursadzijski" smisao za humor ukraden iz novina, sklon onima sa 3 razreda osnovne skole, nego te mozda pozovu u Zvezde Granda da malo nasmijavas publiku :zubi

Za pocetak pojedi jedan snickers, postajes opasan :D.

Image

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by storm » 13 Sep 2017, 15:34

Ne bih znao to oko "kursadzijskog" ...
Exyu kanale sam ostavio tamo izmedju 600 i 700. Kanala...da se ne zajebem slucajno :oo
Oko ovog majmuna sto si postavio mislimo isto, ako ja ne i gore, tako da me nisi nesto pogodio :D
Evo i tebi snickers :tjesi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by posmatrac » 13 Sep 2017, 16:27

storm wrote: 13 Sep 2017, 15:34 Ne bih znao to oko "kursadzijskog" ...
Exyu kanale sam ostavio tamo izmedju 600 i 700. Kanala...da se ne zajebem slucajno :oo
Oko ovog majmuna sto si postavio mislimo isto, ako ja ne i gore, tako da me nisi nesto pogodio :D
Evo i tebi snickers :tjesi
A to ti je grupa " umjetnika" koji prave skeceve ukradene sa Interneta , kojima nasmijavaju u Zvezdama Granda one sto su ih pokupili sa autobuske i zeljeznicke stanice u Beogradu, a nerijetko i sire gledateljstvo, sve slusasce doajena kao sto su Jasar Ahmedovski, Mitar Miric, Nedeljko Bajic BAja itd :D
A znam da nisi nacionalista, nego mi naletila smijesna slika jbg :D.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by Socrates » 13 Sep 2017, 17:37

Neki ljudi stvarno lupaju debilne gluposti.
. . . . . . . . .

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by posmatrac » 13 Sep 2017, 17:45

KAd ti to kaze neko kome je dvovrata gitara smijesna ( valjda je prvi put vidio, kao i Dr Socratesa neki dan :D) i koji ne zna da drzavni budzet i sva dugovanja ovise o BDPu :hihi

Idi se drzi fudbala , igre koju si gledao samo na TVu :D.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by Socrates » 13 Sep 2017, 17:50

posmatrac wrote: 13 Sep 2017, 17:45 KAd ti to kaze neko kome je dvovrata gitara smijesna ( valjda je prvi put vidio, kao i Dr Socratesa neki dan :D) i koji ne zna da drzavni budzet i sva dugovanja ovise o BDPu :hihi

Idi se drzi fudbala , igre koju si gledao samo na TVu :D.
Karikaturo, vec sam te vise puta uhvatio u totalnom i apsolutnom neznanju oko svega sto namjeravas da diskutujes.

Pa se onda izvlacis. :valja

Normalan covjek bi se vec odavno pokrio usima, ali ne ti. :hihi
. . . . . . . . .

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by posmatrac » 13 Sep 2017, 17:53

Socrates wrote: 13 Sep 2017, 17:50
posmatrac wrote: 13 Sep 2017, 17:45 KAd ti to kaze neko kome je dvovrata gitara smijesna ( valjda je prvi put vidio, kao i Dr Socratesa neki dan :D) i koji ne zna da drzavni budzet i sva dugovanja ovise o BDPu :hihi

Idi se drzi fudbala , igre koju si gledao samo na TVu :D.
Karikaturo, vec sam te vise puta uhvatio u totalnom i apsolutnom neznanju oko svega sto namjeravas da diskutujes.

Pa se onda izvlacis. :valja

Normalan covjek bi se vec odavno pokrio usima, ali ne ti. :hihi
HAha, sad se jos sluzis i lazima u poznatom nastojanju da silom ispadnes pametan( ko te ono nazva muskom tetkom, svaka mu cast :D. )

Bjezi grobu, vidim ti po avatarima u kakvim karikaturama se prepoznajes :D.

Priznaj da ti je kockasta glava, ono ko da su te lopatom po potiljku spucali :D.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by Socrates » 13 Sep 2017, 17:57

posmatrac wrote: 13 Sep 2017, 17:53
Socrates wrote: 13 Sep 2017, 17:50
posmatrac wrote: 13 Sep 2017, 17:45 KAd ti to kaze neko kome je dvovrata gitara smijesna ( valjda je prvi put vidio, kao i Dr Socratesa neki dan :D) i koji ne zna da drzavni budzet i sva dugovanja ovise o BDPu :hihi

Idi se drzi fudbala , igre koju si gledao samo na TVu :D.
Karikaturo, vec sam te vise puta uhvatio u totalnom i apsolutnom neznanju oko svega sto namjeravas da diskutujes.

Pa se onda izvlacis. :valja

Normalan covjek bi se vec odavno pokrio usima, ali ne ti. :hihi
HAha, sad se jos sluzis i lazima u poznatom nastojanju da silom ispadnes pametan( ko te ono nazva muskom tetkom, svaka mu cast :D. )

Bjezi grobu, vidim ti po avatarima u kakvim karikaturama se prepoznajes :D.

Priznaj da ti je kockasta glava, ono ko da su te lopatom po potiljku spucali :D.
Strik pa se objesi, prdavac :rol

Drugacije se neces osvjestiti :pusi
. . . . . . . . .

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by posmatrac » 13 Sep 2017, 18:05

Socrates wrote: 13 Sep 2017, 17:57
posmatrac wrote: 13 Sep 2017, 17:53
Socrates wrote: 13 Sep 2017, 17:50
posmatrac wrote: 13 Sep 2017, 17:45 KAd ti to kaze neko kome je dvovrata gitara smijesna ( valjda je prvi put vidio, kao i Dr Socratesa neki dan :D) i koji ne zna da drzavni budzet i sva dugovanja ovise o BDPu :hihi

Idi se drzi fudbala , igre koju si gledao samo na TVu :D.
Karikaturo, vec sam te vise puta uhvatio u totalnom i apsolutnom neznanju oko svega sto namjeravas da diskutujes.

Pa se onda izvlacis. :valja

Normalan covjek bi se vec odavno pokrio usima, ali ne ti. :hihi
HAha, sad se jos sluzis i lazima u poznatom nastojanju da silom ispadnes pametan( ko te ono nazva muskom tetkom, svaka mu cast :D. )

Bjezi grobu, vidim ti po avatarima u kakvim karikaturama se prepoznajes :D.

Priznaj da ti je kockasta glava, ono ko da su te lopatom po potiljku spucali :D.
Strik pa se objesi, prdavac :rol

Drugacije se neces osvjestiti :pusi
Muska tetka :plavi

Pa ti da si osvjesten, ne bi 24 sata visio na Forumu, ona bijeda u Bosni ima drustveno bogatiji zivot od tebe, pacenice :hihi

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by Socrates » 13 Sep 2017, 18:05

Al' eto, sama teza da je Jugoslavija najbolja drzava.

Prvo, bila je moguca samo ako su SSSR I SAD u ideoloskom sukobu.

Onaj koji svoj opstanak gradi na tezi da se druga dvojica svadjaju sasvim je sigurno osudjen na propast.

Engleski projekt od 1919 pa do Titove smrti.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by Socrates » 13 Sep 2017, 18:06

posmatrac wrote: 13 Sep 2017, 18:05
Socrates wrote: 13 Sep 2017, 17:57
posmatrac wrote: 13 Sep 2017, 17:53
Socrates wrote: 13 Sep 2017, 17:50

Karikaturo, vec sam te vise puta uhvatio u totalnom i apsolutnom neznanju oko svega sto namjeravas da diskutujes.

Pa se onda izvlacis. :valja

Normalan covjek bi se vec odavno pokrio usima, ali ne ti. :hihi
HAha, sad se jos sluzis i lazima u poznatom nastojanju da silom ispadnes pametan( ko te ono nazva muskom tetkom, svaka mu cast :D. )

Bjezi grobu, vidim ti po avatarima u kakvim karikaturama se prepoznajes :D.

Priznaj da ti je kockasta glava, ono ko da su te lopatom po potiljku spucali :D.
Strik pa se objesi, prdavac :rol

Drugacije se neces osvjestiti :pusi
Muska tetka :plavi

Pa ti da si osvjesten, ne bi 24 sata visio na Forumu, ona bijeda u Bosni ima drustveno bogatiji zivot od tebe, pacenice :hihi
:tjesi
. . . . . . . . .

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by posmatrac » 17 Sep 2017, 23:18

Objavljeno pismo: Šta je legendarni John Lennon davne 1969. pisao Titu?.

Davne 1969. godine na adresu jugoslovenskog predsjednika Josipa Broza Tita stiglo je zanimljivo pismo. Riječ je o pismu legendarnog Johna Lennona, pjevača i gitariste legendarnih Beatlesa. U pismu kojeg je objavila na svom Facebook profilu režiserka Saša Broz, unuka pokojnog Tita, piše da su Lennon i njegova supruga Yoko Ono poslali kutiju s dva žira i porukom mira nadajući se da će predsjednik u svojom vrtu zasaditi dva hrasta za svjetski mir.

Ovim danasnjim viodjama Ex Jugo banana drzava mogu da pisu Mitar Miric, Abid SAkalas, MAte Bulic i jos par doajena svjetske pop i rock scene , moguce i Suckrates inteligentni :D.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Mladi Bosanac potvrdio da se u Njemačkoj živi dobro, skoro pa kao u Jugoslaviji

Post by Krokodil Behko » 21 Sep 2017, 18:27

Image

Mladi iz BiH i regije najčešće odlaze u Njemačku u potrazi za boljim životom. Jedan od njih je i Boris Franjić, diplomirani ekonomista iz Kaknja, koji živi i radi u Štutgartu, a svoje utiske nakon godinu dana boravka i rada u ovoj zemlji podelio je na “Facebooku”.

- Danas je tačno godinu dana kako sam se preselio u Štutgart. Prekratko je to vrijeme da bi se napravilo bilo šta veliko, a ipak sasvim dovoljno vrijeme da se ucrta trasa za sigurnu i bezbrižnu budućnost. Sjećam se dobro te večeri prije odlaska. Prijatelji, oni najbolji, polako se okupljaju kod mene u kafiću. Niko ne fali, a nema niko ni viška, samo jedan nije bio tu, on živi u Sarajevu pa sam otišao do njega dan prije da mu javim da idem. Onako nepozvani dolaze sami od sebe, znaju dobro gdje će me pronaći. Došli da me isprate. A ja? Ja sam se osjećao kao da me ispraćaju na posljednji počinak, a ne u Njemačku.

Oni su nešto pričali cijelu noć, čisto da se nešto priča, i da mene malo zabave. Ja sam uglavnom ćutao znajući da ću rano ujutro u auto staviti 30 godina svog života, školovanja, fakulteta, rada, uspomena, truda, odricanja, 30 godina prijateljstava i tek pokoji odjevni predmet i krenuti sve ispočetka. Valjalo je tu noć preživjeti, kao i svaki onaj prijateljski zagrljaj i jak stisak, kao da te grle posljednji put i ne bi te pustili do ujutro… Pa onda na red dođu roditelji, majčine suze i otac koji se kobajagi dobro drži. E kad tu noć preživiš, dva puta trepneš, pogledaš na kalendar kad ono 20. septembar 2017. godine, shvatiš da je prošlo godinu dana kako živiš u Njemačkoj. E to je Njemačka. Mjesto gdje vrijeme brzo leti. I sve možeš napraviti, raditi i zaraditi samo ne možeš kupiti vrijeme. Kad malo mučneš glavom i analiziraš zašto je to tako, shvatiš da ti je ovdje ponuđeno toliko mogućnosti da ti treba bar 9 života kako bi petinu od njih iskoristio. Nije do vremena, nego je do mogućnosti.

U Bosni ih uglavnom nemaš, a i kad ti se ukaže prilika strahuješ ko će ti to sve pokvariti. Njemačka je zemlja bez straha i to je najveće bogatstvo koje nama Bosancima neko može ponuditi. Nemaš straha hoćeš li pronaći posao, a kamo li straha da li ćeš ga izgubiti. S vremenom kako napreduješ s jezikom samo ti se otvaraju nove mogućnosti i bolji poslovi. Nemaš straha da osnuješ porodicu. Jer dvoje u kući sa minimalnim platama može da plati stan i režije, hrane u izobilju, lijepo i novo neko prosječno auto, putovanje ljeti tri sedmice na Majorku, zimi na dvije sedmice na Alpe, te da se svaki vikend negdje izvedeš, neko jezero, roštilj uz prijatelje, park, zološki vrt, ili večera u restoranu. Reklo bi se da se živi ko’ nekad u Jugoslaviji.

Oni što sam ih ja upoznao jako su susretljivi i ljubazni, spremni su pomoći, drže do porodice, i nisu cicije u kafani. Postoje i oni neki drugi Nijemci, da budem iskren o njima sam samo čuo, al ih kao takve nisam upoznao. E ko ima smisla za privatni biznis i hoće da se bavi time, to je već druga priča. Kažu da šira regija ovog grada obuhvata negde oko 3,5 miliona stanovnika koji većinom rade u “Mercedesu”, “Porscheu” i “Boschu” ili nekoj manjoj firmi koja se opet naslanja na ova tri giganta. Veliko tržište, mnogo novca u opticaju, naplata brza, kompenzacije skoro da i nema. Potrebno je malo sluha za biznis, lijepa ideja, određena količnina početnog kapitala i mogu se čuda napraviti. I sve je to ok, al onda na red dođe ljubav prema zavičaju. Sve te nešto dole opet vuče.

Iako si stekao već ovdje puno poznanstava, poneko prijateljstvo, fale ti prijatelji s kojima si odrastao, gimnaziju ili fakultet završio, prijatelji s kojima si radio. Kreneš u Bosnu, onako već u Sloveniji srce ti jako lupa dok vrtiš one radio stanice i slušaš emisije koje prilično razumiješ.

Kad već dođeš u Bosnu nakon tri sata shvatiš zašto si otišao u Njemačku.

Shvatiš da ti ne nedostaje Bosna kao sistem, nego Bosna u smislu tvojih prijatelja. I najradije bi ih sve natrpao u jedan veliki autobus i doveo sebi. I kad bih to uradio…pitanje koliko bi mi Bosna nedostajala.

Usput, to i pokušavam. Pokušavam ih nagovoriti da dođu kod mene živjeti, da se presele. Nisu zaslužili da žive u neizvjesnosti, da im neko vrijeđa inteligenciju. Nisu zaslužili da ih neko dijeli, jer nisu tako odgojeni. Njemačka je država za njih, država u kojoj kao svog zemljaka prepoznaješ svakog onog ko je rođen od Bugarske do Beča. E sad zamislite koliko je ovakvih kao ja koji pokušavaju sve svoje drugove dovesti u Njemačku. Ko će ostati dole živjeti? Ostaće neko, al sve manje i manje onih ljudi s kojima sam ja tu državu vidio prosperitetnom.

Nažalost!!! - napisao je Boris Franjić na Facebooku.

(DEPO PORTAL)
online

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Mladi Bosanac potvrdio da se u Njemačkoj živi dobro, skoro pa kao u Jugoslaviji

Post by Heidi » 21 Sep 2017, 18:36

Ma kakvoj Jugoslaviji. U Njemackoj se zivi samo kao u Njemackoj.
Inace lijep opis, decko je pametan i shvatio je da bez poznavanja jezika, reda, rada i discipline nema nista.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Mladi Bosanac potvrdio da se u Njemačkoj živi dobro, skoro pa kao u Jugoslaviji

Post by storm » 21 Sep 2017, 18:44

Heidi wrote: 21 Sep 2017, 18:36 Ma kakvoj Jugoslaviji. U Njemackoj se zivi samo kao u Njemackoj.
Inace lijep opis, decko je pametan i shvatio je da bez poznavanja jezika, reda, rada i discipline nema nista.
Dodatak nadobudnog novinara...skoro kao u jugoslaviji :oo
Jer momak tu rijec i ne spominje u svom izlaganju...a prema prici sam razumio da ima 31 godinu....znaci nije iz vrtića izasao kad se raspala...
Mogućnost je kljucna rijec :ok
Pa je sve do tebe, a raditi se mora.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Mladi Bosanac potvrdio da se u Njemačkoj živi dobro, skoro pa kao u Jugoslaviji

Post by Krokodil Behko » 21 Sep 2017, 18:45

Pa to je samo dokaz, da je ta Jugoslavija postala mit, a u mitovima obično pronađete jedno ili nijedno zrnce istine.
online

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Mladi Bosanac potvrdio da se u Njemačkoj živi dobro, skoro pa kao u Jugoslaviji

Post by Heidi » 21 Sep 2017, 18:50

I moras imati zelju i volju za napretkom, sto s postepenim uspjehom vodi k tome da se susreces sa odredjenim ljudima. Drugi, koji su bolji od tebe, ti moraju biti primjer. Uvijek i u svemu. Bolje je energiju trositi na to nego na zavist. Jeste jednostavnije ali nije bolje. Nije ni zivot paradajz.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

Post Reply

Return to “Jugonostalgija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests