Obrazovanje u SFRJ

Moderator: Krokodil Behko

Nice try
Inventar foruma
Inventar foruma
Reactions: 1229
Status: Offline

Re: Ovako je izgledalo fizičko vaspitanje u SFRJ

Post by Nice try » 11 May 2017, 08:14

Pa,da,iskrenijih,koji su klanjali i postili,a niko to nije znao,niti su smjeli reći.Pogotovo ne se pohvaliti s tim.
Danas ,većina,se pojavi na molitvi iz interesa,da se dodvori,zbog donacije,posla,položaja i sl.
Najgore mi je kad pričaju okolo kako poste "sve i jedan dan" :grana ,Pa,je li misle da je neko budala?
.
0
Give me something to believe in cause I don't believe in you anymore

Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Reactions: 1006
Status: Online

Post by Krokodil Behko » 11 May 2017, 08:57

Uz konopac, do plafona sale, nekih 8 metara minimum, a dole strunjača od 5 cm :hm
0

Username
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Reactions: 365

Post by Username » 11 May 2017, 09:02

srculence7 wrote:Ja sam volela gimnastiku :love
A bilo je onih koji su razne izgovore smišljali da izbegnu...ženskama svakako to nije bio problem :ooo
I mene je cesto bolio stomak
0

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Reactions: 413

Post by posmatrac » 11 May 2017, 09:57

Krokodil Behko wrote:Uz konopac, do plafona sale, nekih 8 metara minimum, a dole strunjača od 5 cm :hm

Ma ja, zato su komunisticki SSSR,Rumunija, Kina i DDR bile ubjedljivo najjace gimnasticke sile,a imali smo i mi svojih uzdanica od Cerara, Stukelja itd.

Danas kazu da je dovoljno da kod nas djeca nanijete da su odradili cas fizickog i 5ica je zagarantovana, kao i u naprednom arapskom svijetu koji inace dominira sportom :D.
0

Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Reactions: 1006

Post by Krokodil Behko » 11 May 2017, 10:26

Pa jes, al kvaka je u tome, da ipak za to nije kriv kapitalizam, jer ne možemo poreći snagu zapadnih zemalja, u atletici i gimnasitici, naravno, osim ako govorimo o trkačima na duge staze, pošto oni crnci iz Afrike, prečeg posla ni nemaju nego da trče po pustinjama. Veće su im šanse da osvoje medalju, nego da dobiju papire u Americi :D.

Kod nas je ono što Jospi Pejaković reče "'Naš ti nas, jebeš ti nas".
Čobanski se mentalitet, oslobodio ispod stege, pa misli da je ufatio koga za jaja.
0

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Reactions: 413

Post by posmatrac » 11 May 2017, 10:41

Krokodil Behko wrote:Pa jes, al kvaka je u tome, da ipak za to nije kriv kapitalizam, jer ne možemo poreći snagu zapadnih zemalja, u atletici i gimnasitici, naravno, osim ako govorimo o trkačima na duge staze, pošto oni crnci iz Afrike, prečeg posla ni nemaju nego da trče po pustinjama. Veće su im šanse da osvoje medalju, nego da dobiju papire u Americi :D.

Kod nas je ono što Jospi Pejaković reče "'Naš ti nas, jebeš ti nas".
Čobanski se mentalitet, oslobodio ispod stege, pa misli da je ufatio koga za jaja.
A nije ni te Amerike nigdje bilo u gimnastici u vrijeme " hladnoga rata" , svoju svjetsku dominaciju u atletici, kosarci i drugim sportovima upravo kao sto kazes mogu da zahvale svojim robovima :D. , kojima su eto omogucili kvalitetne treninge, inace svaki prosjecni AMer ima visak kilograma, zive od brze hrane, hamburgera i ostalih " s.anja"

A mi smo se pretvorili u cigane, zivimo od danas do sutra, daj da se sta postigne preko noci, da se ko prevari i da se malo pohvalimo na Facebooku :zubi
0

SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Reactions: 251

Post by SPINERKA » 11 May 2017, 12:27

:kokice
0
Image

navika
Inventar foruma
Inventar foruma
Reactions: 499

Post by navika » 11 May 2017, 12:57

A bilo je onih koji su razne izgovore smišljali da izbegnu...ženskama svakako to nije bio problem :ooo
I ja sam volila gimnastiku.

Kozlica me bilo strah.
0
I zato sve sto ti je strano posmatraj blagonaklono. Jer i tvoje je rasudjivanje, jer i tvoje je delanje za nekog nasilje i bol.

navika
Inventar foruma
Inventar foruma

Post by navika » 11 May 2017, 12:59

Krokodil Behko wrote:Pa jes, al kvaka je u tome, da ipak za to nije kriv kapitalizam, jer ne možemo poreći snagu zapadnih zemalja, u atletici i gimnasitici, naravno, osim ako govorimo o trkačima na duge staze, pošto oni crnci iz Afrike, prečeg posla ni nemaju nego da trče po pustinjama. Veće su im šanse da osvoje medalju, nego da dobiju papire u Americi :D.

.
:valja
0
I zato sve sto ti je strano posmatraj blagonaklono. Jer i tvoje je rasudjivanje, jer i tvoje je delanje za nekog nasilje i bol.

Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Reactions: 748

Post by Čupava » 11 May 2017, 16:36

Nije valjda da ne voliš više.. :oo ?
0
...Neke misli je tesko uspavati...

SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]

Post by SPINERKA » 11 May 2017, 16:48

navika wrote:
I ja sam volila gimnastiku.
Kozlica
me bilo strah.
Jel' zbog rogova. :rumenko

:kafa
0
Image

Bla
i dva polipa
i dva polipa
Reactions: 2401

Post by Bla » 11 May 2017, 23:38

Chloe wrote:u zdravom tijelu zdrav duh
bila je neka emisija u sklopu školskog programa koja se ja mislim tako zvala. ostala mi u sjećanju samo scena kad nosaju knjige na glavi :lupa
0
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

navika
Inventar foruma
Inventar foruma

Post by navika » 12 May 2017, 01:06

Nije bio rogat Spin.

Bog zna sta si ti preskakala :hm :ooo
0

SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]

Post by SPINERKA » 12 May 2017, 01:14

:hihi

Muske kozlice. :ooo

:kafa
0
Image

Julia-Klara
Urednik foruma
Urednik foruma
Reactions: 1019

Post by Julia-Klara » 14 May 2017, 12:56

Sjecam se u osnovnoj smo godisnje imali ona "mjerenja" - visina, tezina, brzina, izdrzljivost, obim pesnice, svasta nesto. U to vrijeme sam trenirala i kosarku.
U srednjoj smo na fizickom zimi imali i ucenje klasnicnih plesova, jedno tromjesecje je tako ocjena bila iz plesa. Profesor u Gimnaziji mi je bio poznati gradski trener Katanic, jako korektan covjek.
U Ekonomskoj sam imala profesoricu fizickog - e ta je bila prava DDR profesorica :valja Problem je bio sto su casovi fizickom bili blok, i to petkom, ujutro u 9:00. Skola nije imala salu pa smo isli u gradsku "Partizan", koja od skole nekih 15-20 minuta pjesacenja, pa se poslije moralo zuriti da se stigne na nastavu poslije. A samo fizicko - prvo tracanje, pa gimastika (nema da ne mozes, ukljucujuci kolut naprijed na onoj visokoj tankoj gredi :grana ) preskakanje kozlica, ono veranje uz spagu, pa vratilo :grana tek posljednjih 15ak minuta bi dobijali loptu. "da se odmorimo". Ali je bilo efektivno i korisno, s obzirom da se u ucionicama sjedi, jel, a sport je vec bio izgubio svaku car. I poslije problema sa lomom noge i cescih problema sa zglobom desne noge, i kosarka je morala biti zaboravljena :cudi
0
Image

Chloe
Forumaš mjeseca
Forumaš mjeseca
Reactions: 1993

Post by Chloe » 14 May 2017, 13:08

:ok ... dodatna aktivnost mi bila al' trenerica se udala, pa serijski dvoje djece rodila ... i nije nas imao ko trenirati, tad sam se prebacila na stolni tenis ozbiljnije ... :)
0

Post Reply

Return to “Jugonostalgija”