Čega se sjećate iz Jugoslavije?

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37926
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Čega se sjećate iz Jugoslavije?

Post by Pasaga » 01 Aug 2022, 16:47

ironman wrote: 01 Aug 2022, 15:46
Shadow wrote: 01 Aug 2022, 14:43

Sta je bilo jarane? :DD
U redu je

:D.
jos kad dodas Boru Kontica i Primus
ako si to slusao kad .....

e to je tek bila ludnica
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96685
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34623 times
Been thanked: 21262 times
Contact:
Status: Online

Re: Čega se sjećate iz Jugoslavije?

Post by Rum » 01 Aug 2022, 20:42

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Shadow
Svemirka
Svemirka
Posts: 51719
Joined: 06 Apr 2020, 08:13
Has thanked: 21052 times
Been thanked: 20887 times
Status: Offline

Re: Čega se sjećate iz Jugoslavije?

Post by Shadow » 01 Aug 2022, 20:43

😍
Mirno more

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54023
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15275 times
Status: Offline

Re: Čega se sjećate iz Jugoslavije?

Post by HAVANA » 01 Aug 2022, 21:03

To je bio odmor. Zauzmi mjesto, upoznaj ljudi bruku, sjedi, pjevaj, cugaj, plivaj... Ni klime ni qrca, svadje, zajtjeva... Sad krenes do pazarica se svi u autu posvadjaju, niko ni s kim ne prica. A auto malo kakvo god je. Daj vece i vece i vece a sve tuznije i tuznije i tuznije... Jos ako nema interneta, psihijatra zvat momentalno.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96685
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34623 times
Been thanked: 21262 times
Contact:
Status: Online

Re: Čega se sjećate iz Jugoslavije?

Post by Rum » 01 Aug 2022, 21:03

HAVANA wrote: 01 Aug 2022, 21:03 To je bio odmor. Zauzmi mjesto, upoznaj ljudi bruku, sjedi, pjevaj, cugaj, plivaj... Ni klime ni qrca, svadje, zajtjeva... Sad krenes do pazarica se svi u autu posvadjaju, niko ni s kim ne prica. A auto malo kakvo god je. Daj vece i vece i vece a sve tuznije i tuznije i tuznije... Jos ako nema interneta, psihijatra zvat momentalno.
I SADA svi na telefonu
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54023
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15275 times
Status: Offline

Re: Čega se sjećate iz Jugoslavije?

Post by HAVANA » 01 Aug 2022, 21:05

Svi smo mi kreteni. Kolikp god se opirali. Evo ja prvi. Cekam zenu da se spremi i unistavam mozak i oci.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96685
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34623 times
Been thanked: 21262 times
Contact:
Status: Online

Re: Čega se sjećate iz Jugoslavije?

Post by Rum » 03 Aug 2022, 13:08

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Mundzira
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 888
Joined: 08 Jul 2022, 20:13
Has thanked: 142 times
Been thanked: 244 times
Status: Offline

Re: Čega se sjećate iz Jugoslavije?

Post by Mundzira » 03 Aug 2022, 13:32

HAVANA wrote: 01 Aug 2022, 21:03 To je bio odmor. Zauzmi mjesto, upoznaj ljudi bruku, sjedi, pjevaj, cugaj, plivaj... Ni klime ni qrca, svadje, zajtjeva... Sad krenes do pazarica se svi u autu posvadjaju, niko ni s kim ne prica. A auto malo kakvo god je. Daj vece i vece i vece a sve tuznije i tuznije i tuznije... Jos ako nema interneta, psihijatra zvat momentalno.
:D. :D.
Imali moji onaj hepek - ne znam ni kako se zove - valjda preteca video kamere. Valjda kino projektor. Tata nam pusto da na zidu gledamo crtane i sto god je on nas snimao po izletima, parkovima i na moru.

Elem ja se tek rodila. Moji tad imali ficu. I kad sam nekad u proslosti gledala taj film sa mora, prebrojim ja sve i u neko doba se upitam kako. Jer poveli su na more i tetku i nenu. Znaci njih 4 odraslih, moja starija sestra i ja. :sok Kako smo ba stali svi u ficu? A gdje koferi?

Pitam tatu kako?
Kaze fino, prtljag na krov.
Ali opet kako?

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96685
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34623 times
Been thanked: 21262 times
Contact:
Status: Online

Re: Čega se sjećate iz Jugoslavije?

Post by Rum » 06 Aug 2022, 18:53

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Čega se sjećate iz Jugoslavije?

Post by insomnia » 06 Aug 2022, 18:57

Jah 😂
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Amsterdammer
Na probnom
Na probnom
Posts: 93
Joined: 17 Jul 2022, 12:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Čega se sjećate iz Jugoslavije?

Post by Amsterdammer » 06 Aug 2022, 19:06

Sjecam se mora.. al kad se toga sjetim, onda se i sjetim jednog slucaja... gdje sam se igrao ko klinac s nekim dijetom.. i ljepo je bilo. U Budvi... kad me pita ime... i ja mu kazem.. a onda on: "pa to je Muslimansko ime"

a ja... neznam sta da kazem.. sto je prvo, sta je Musliman? 8 godina sam imao, jesam bio s djedom klanjao i Bajrame slavijo, al niko mi nije objasnio sta je Musliman il Katolik il sta god vec.. nisu me ucili moji.. uglavnom bio je tu jos jedan momak Bosanac koji mu je odgovorio odmah "pa sta ako je, imal sta protiv?" I ode Crnogorac sumnjam, il Srbin na odmoru.

I tako smo mi naivni bili i kao narod.. trebali su nas uciti, al ne... mi smo najveci Jugosloveni htjeli biti, dok su drugi.. pa eto sad sam slucaj spomenuo.
Last edited by Amsterdammer on 06 Aug 2022, 19:11, edited 1 time in total.
For they shall see the end of the wise and shall not understand what God in His counsel hath decreed of him, and to what end the Lord hath set him in safety. They shall see him and despise him; but God shall laugh them to scorn: and they shall hereafter be a vile carcase, and a reproach among the dead for evermore. For He shall rend them, and cast them down headlong, that they shall be speechless; and He shall shake them from the foundation; and they shall be utterly laid waste

User avatar
Sioux
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5154
Joined: 20 Nov 2021, 21:20
Has thanked: 1125 times
Been thanked: 1269 times
Status: Offline

Re: Čega se sjećate iz Jugoslavije?

Post by Sioux » 06 Aug 2022, 19:10

Rum wrote: 06 Aug 2022, 18:53
Vrh :D.

Al zanimljivije kad se ka šaržer puni..
Pogled Joca Vujičića

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Čega se sjećate iz Jugoslavije?

Post by Šabović Adis » 07 Aug 2022, 20:54

Čega se sjećate iz Jugoslavije.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2933 times
Been thanked: 2600 times
Status: Online

Re: Čega se sjećate iz Jugoslavije?

Post by Naseef Mushroom » 07 Aug 2022, 22:19

Samo treba spojiti ova dva posta i dobija se najbolje objašnjenje Jugoslavije
HAVANA wrote: 01 Aug 2022, 21:03 To je bio odmor. Zauzmi mjesto, upoznaj ljudi bruku, sjedi, pjevaj, cugaj, plivaj... Ni klime ni qrca, svadje, zajtjeva... Sad krenes do pazarica se svi u autu posvadjaju, niko ni s kim ne prica. A auto malo kakvo god je. Daj vece i vece i vece a sve tuznije i tuznije i tuznije... Jos ako nema interneta, psihijatra zvat momentalno.
Amsterdammer wrote: 06 Aug 2022, 19:06 Sjecam se mora.. al kad se toga sjetim, onda se i sjetim jednog slucaja... gdje sam se igrao ko klinac s nekim dijetom.. i ljepo je bilo. U Budvi... kad me pita ime... i ja mu kazem.. a onda on: "pa to je Muslimansko ime"
Dovoljan je bio samo jedan potez, samo jedna kratka rečenjca da nas iz raja vrati u realnost.

Ne hvala, radije biram vrijeme gdje svi u autu plaču i svađaju se jer nema wi-fi :cvike
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96685
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34623 times
Been thanked: 21262 times
Contact:
Status: Online

Re: Čega se sjećate iz Jugoslavije?

Post by Rum » 07 Aug 2022, 22:24

Šabović Adis wrote: 07 Aug 2022, 20:54 Čega se sjećate iz Jugoslavije.jpg
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84571
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16652 times
Status: Online

Re: Čega se sjećate iz Jugoslavije?

Post by Fuddo » 07 Aug 2022, 22:26

Sjecam se konobarice Kije i njenih rutavih nogu.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54023
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15275 times
Status: Offline

Re: Čega se sjećate iz Jugoslavije?

Post by HAVANA » 08 Aug 2022, 01:01

Naseef Mushroom wrote: 07 Aug 2022, 22:19 Samo treba spojiti ova dva posta i dobija se najbolje objašnjenje Jugoslavije
HAVANA wrote: 01 Aug 2022, 21:03 To je bio odmor. Zauzmi mjesto, upoznaj ljudi bruku, sjedi, pjevaj, cugaj, plivaj... Ni klime ni qrca, svadje, zajtjeva... Sad krenes do pazarica se svi u autu posvadjaju, niko ni s kim ne prica. A auto malo kakvo god je. Daj vece i vece i vece a sve tuznije i tuznije i tuznije... Jos ako nema interneta, psihijatra zvat momentalno.
Amsterdammer wrote: 06 Aug 2022, 19:06 Sjecam se mora.. al kad se toga sjetim, onda se i sjetim jednog slucaja... gdje sam se igrao ko klinac s nekim dijetom.. i ljepo je bilo. U Budvi... kad me pita ime... i ja mu kazem.. a onda on: "pa to je Muslimansko ime"
Dovoljan je bio samo jedan potez, samo jedna kratka rečenjca da nas iz raja vrati u realnost.

Ne hvala, radije biram vrijeme gdje svi u autu plaču i svađaju se jer nema wi-fi :cvike
Sta hoces da kazes da danas toga nema? Pa danas ti tvoji to isto rade drugoj djeci veoma cesto. I ovi onoj, oni ovoj... Ja recimo nisam to dozivio kao mali, doduse nisam ni imao takvih debila u svom krugu. A jesam sa svojom djecom u danasnje vrijeme, zbog imena itd... Al to mi ne moze formirati sliku citavog drustva kao takvog jer to jednostavno nije tacno, niti je onda bilo...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2933 times
Been thanked: 2600 times
Status: Online

Re: Čega se sjećate iz Jugoslavije?

Post by Naseef Mushroom » 08 Aug 2022, 07:08

HAVANA wrote: 08 Aug 2022, 01:01
Naseef Mushroom wrote: 07 Aug 2022, 22:19 Samo treba spojiti ova dva posta i dobija se najbolje objašnjenje Jugoslavije





Dovoljan je bio samo jedan potez, samo jedna kratka rečenjca da nas iz raja vrati u realnost.

Ne hvala, radije biram vrijeme gdje svi u autu plaču i svađaju se jer nema wi-fi :cvike
Sta hoces da kazes da danas toga nema? Pa danas ti tvoji to isto rade drugoj djeci veoma cesto. I ovi onoj, oni ovoj... Ja recimo nisam to dozivio kao mali, doduse nisam ni imao takvih debila u svom krugu. A jesam sa svojom djecom u danasnje vrijeme, zbog imena itd... Al to mi ne moze formirati sliku citavog drustva kao takvog jer to jednostavno nije tacno, niti je onda bilo...
Danas i ako ima bar se ne krije a ne kao onda patetika, nikad se nije svađalo u autu, niko nije smrdio na znoj bez klime, moglo se na klupi spavati, nije se gledalo ko je ko a onda bum "Ti imaš muslimansko ime, ti si Turčin" i razbi se iluzija na 1000 komada.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Čega se sjećate iz Jugoslavije?

Post by Šabović Adis » 08 Aug 2022, 07:12

Koja iluzija? Mi smo Turci, majka nam je Turska?
Ne mereeee 👉👌

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54023
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15275 times
Status: Offline

Re: Čega se sjećate iz Jugoslavije?

Post by HAVANA » 08 Aug 2022, 07:19

Smrdio neko ko sto smrdi i danas. Gledao neko ko sto gleda i danas. Lajao neko ko sto jos vise laje i danas. I sve tako nekako samo sto si onda imao kakav takav sistem a danas imas mudo od ovce. Nit ga imam sta potrebu velicati niti hvaliti. Zemlja izgradjena iz nicega i kakve su bile okolnosti i koliko budala postignut je maksimum. Mnogo izgradjeno i mnogo dobrih stvari bilo. Kao i losih. Mnogi jos uvijek uzivaju, koriste a neki i pljackaju plodove tog vremena. Il mislis da je sve pocelo sa ovim tvojim? Nakav hodza il pop ciribu ciriba i sve nastalo?
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Post Reply

Return to “Jugonostalgija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests