Rudnici

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Rudnici

Post by MorningStar » 01 Dec 2021, 08:50

Dok je bilo para uhljebljavalo se , glasalo se za jedinu stranku , lezalo - zivilo ruzicasto - para vise nema , stranku ujedose uhljebi / stranka popljuva svoje uhljebe.

Ovog scenarija cemo se jos nagledati ne samo sada :hihi

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42147
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12330 times
Status: Offline

Re: Rudnici

Post by Masamune » 01 Dec 2021, 08:53

Sve je to maslo Vahida Heće i onih oko njega...
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Rudnici

Post by Chloe » 01 Dec 2021, 11:51

MorningStar wrote: 01 Dec 2021, 08:50 Dok je bilo para uhljebljavalo se , glasalo se za jedinu stranku , lezalo - zivilo ruzicasto - para vise nema , stranku ujedose uhljebi / stranka popljuva svoje uhljebe.

Ovog scenarija cemo se jos nagledati ne samo sada :hihi
Momak, EP je od potpisivanja Koncenrna do danas, i još uvijek smanjuje broj zaposlenih, za razliku od rudnika koji su povećavali, povećavali.

Moja služba je sa 9 pala na 6, od NG ide na 4 radnika.

Ne zaslužuju radnici EP takav scenarij.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Rudnici

Post by MorningStar » 01 Dec 2021, 11:56

Chloe wrote: 01 Dec 2021, 11:51
MorningStar wrote: 01 Dec 2021, 08:50 Dok je bilo para uhljebljavalo se , glasalo se za jedinu stranku , lezalo - zivilo ruzicasto - para vise nema , stranku ujedose uhljebi / stranka popljuva svoje uhljebe.

Ovog scenarija cemo se jos nagledati ne samo sada :hihi
Momak, EP je od potpisivanja Koncenrna do danas, i još uvijek smanjuje broj zaposlenih, za razliku od rudnika koji su povećavali, povećavali.

Moja služba je sa 9 pala na 6, od NG ide na 4 radnika.

Ne zaslužuju radnici EP takav scenarij.
Zasto je elektroprivreda preuzela rudnike - gospodjo ? Mozda zato sto je tada SDA trebala glasove da zadrzi da nebi rudnici bankrotirali - sta su uradili, pa sredili da EP finansira rudnike - svi sretni, drzavne pare u dzepove neefikasnih rudnika / glasovi za prvu stranku u Bosnjaka sve top. Sada nestalo para ne moze vise ni EP da isfinansira pa onda dojucersanji jarani sda i rudari prestadose biti jarani - te rudari postadose podmetacina beograda a odjednom se isti sjetise da se ne upravlja dobro sa rudnicima te da nema nikakve etike u radu (to su se sjetili kada je nestalo para)

Ne zasluzuju normalno da ne zasluzuju - ali i vi kao i rudari , dok ima para sve je top glasamo za nase, mjesto se nadje za rodbinu/ poso je dobar a para laka / dok i vama ne usljedi sudbina rudnika / ali neka samo gurajte one koji ce vas potopiti - jer pobogu FGR i to napad na bosnjake i tako.
Last edited by MorningStar on 01 Dec 2021, 11:57, edited 1 time in total.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Rudnici

Post by greeneyes » 01 Dec 2021, 11:57

Screenshot_20211201_115156.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Samo sabura

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Rudnici

Post by Chloe » 01 Dec 2021, 12:09

MorningStar wrote: 01 Dec 2021, 11:56
Chloe wrote: 01 Dec 2021, 11:51

Momak, EP je od potpisivanja Koncenrna do danas, i još uvijek smanjuje broj zaposlenih, za razliku od rudnika koji su povećavali, povećavali.

Moja služba je sa 9 pala na 6, od NG ide na 4 radnika.

Ne zaslužuju radnici EP takav scenarij.
Zasto je elektroprivreda preuzela rudnike - gospodjo ? Mozda zato sto je tada SDA trebala glasove da zadrzi da nebi rudnici bankrotirali - sta su uradili, pa sredili da EP finansira rudnike - svi sretni, drzavne pare u dzepove neefikasnih rudnika / glasovi za prvu stranku u Bosnjaka sve top. Sada nestalo para ne moze vise ni EP da isfinansira pa onda dojucersanji jarani sda i rudari prestadose biti jarani - te rudari postadose podmetacina beograda a odjednom se isti sjetise da se ne upravlja dobro sa rudnicima te da nema nikakve etike u radu (to su se sjetili kada je nestalo para)

Ne zasluzuju normalno da ne zasluzuju - ali i vi kao i rudari , dok ima para sve je top glasamo za nase, mjesto se nadje za rodbinu/ poso je dobar a para laka / dok i vama ne usljedi sudbina rudnika / ali neka samo gurajte one koji ce vas potopiti - jer pobogu FGR i to napad na bosnjake i tako.
Problematika rudara je aktualna godinama, od onog momenta dok su rudnici počeli furat po svom, da su slušali kao što nisu, bila bi sad situacija drugačija.

Ostalo okači mačku o rep, gdje se radi profesionalno, ne može politika ništa.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20672 times
Contact:
Status: Online

Re: Rudnici

Post by Rum » 30 Mar 2023, 22:08

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Rudnici

Post by Mala_Mu » 31 Mar 2023, 08:56

Zao mi je rudara al nista ne ide na silu.
Zanimljivo da krive Fudu a ne svoju upravu i direktora rudnika koja ih je dovela do toga. U dugovima do guse.
Kaze halalio nam je kamatu sad je opet trazi. Ko da je humanitarno udruzenje. Aj ti ko privatnik nekog manjeg biznisa ne isplati samo mjesec svoje obaveze prema drzavi, ko ce ti sta halaliti? :D. Jos kad sam cula da uopste ne uplacuju PIO radnicima, nego tek kad krenu u penziju.. Tako se ne posluje i ovo je osudjeno na propast..

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42147
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12330 times
Status: Offline

Re: Rudnici

Post by Masamune » 31 Mar 2023, 09:17

Identicna su sranja kod Kreke.

Neki dan sam pisao. Kad ce vise ljudi skontati da biznis nije merhamet? Kad ce skontati da firme vec odavno ne pripadaju radnicima? Uprave rudnika su najveci generator svih problema. Natrpali su ljude na izmisljene radne pozicije u administraciji, a sad kad je problem krive Upravu Elektroprivrede jer ne ulazu dovoljno u mehanizaciju i ostalo.

Uprave rudnika koriste rudare kao oruzje da odrzavaju status quo svoje besmislenosti u rudnicima, a EP ih ne moze odsjeci jednom za sva vremena jer niko nece socijalnu krizu za vratom koja bi proizasla iz podrske naroda rudarima. To je cisto ucjenjivanje. Vodje sindikata rudnika su najobicniji karijeristi koji na hampu i galamu sebe odrzavaju relevantnim.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42147
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12330 times
Status: Offline

Re: Rudnici

Post by Masamune » 31 Mar 2023, 09:19

U Zenici Fudo nema nista s tim.

Uprava Elektroprivrede je SDA.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Rudnici

Post by Duh » 31 Mar 2023, 09:21

pa ne znam sto ne promjene posao.
ostavis lopatu u administraciji.
posla ima ko hoce raditi...sto bi rekli.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Rudnici

Post by Krokodil Behko » 05 Jan 2024, 23:18

Počinje proizvodnja u najvećoj investiciji u Bosnu i Hercegovinu


Image



Krajem januara ove godine zvanično počinje proizvodnja u rudnicima u Varešu, potvrđeno je za BiznisInfo.ba iz kompanije Adriatic Metals.

Podsjetimo da je riječ o jednoj od najvećih poslijeratnih investicija u BiH, i svakako najvećoj u ovom trenutku. Kompanija Adriatic Metals BiH je do danas uložila gotovo 400 miliona KM u istraživanje, razvoj rudnika, izgradnju infrastrukture i postrojenja za preradu.


"Potvrđujemo da je kraj januara zvanično početak proizvodnih aktivnosti u našem postrojenju. Ovaj značajan korak označava početak procesa koji će se kontinuirano razvijati, s ciljem postizanja proizvodnje od 65.000 tona mjesečno", kazali su iz kompanije za BiznisInfo.ba.


Ova nova faza proizvodnje predstavlja važan trenutak za ovu kompaniju i lokalnu zajednicu. Paul Cronin, izvršni direktor Adriatic Metalsa je naglasio da će povećanje količine proizvodnje svakog dana doprinijeti jačanju pozicije kompanije na tržištu, stvarajući istovremeno nove prilike za rast i razvoj lokalne ekonomije.

Pored direktnog jačanja lokalne ekonomije kroz značajan priliv novca koji kompanija uplaćuje u javni budžet Zeničko-dobojskog kantona kroz poreze i doprinose, te koncesije, kompanija će nastojati da podrži lokalnu zajednicu i kroz razne društveno-korisne projekte. Prosperitetu zajednice doprinosimo i davanjem mogućnosti za doškolavanje, prekvalifikovanje te profesionalni razvoj građana.

"Što se tiče zaposlenih, trenutno imamo oko 300 zaposlenih, a očekujemo daljnji rast u budućnosti. Po trenutnoj procjeni, predviđamo rast broja uposlenika u procentu od oko 30% do kraja 2024. Pored trenutnih otvorenih radnih pozicija, nudimo i otvoreni konkurs za sve zainteresirane", kazali su nam iz Adriatic Metalsa.

Raduju se što će nastaviti da doprinose ekonomskom prosperitetu Vareša i čitave Bosne i Hercegovine, te duboko vjeruju u uspješan razvoj kompanije u saradnji s lokalnom zajednicom.
online

Post Reply

Return to “BH proizvodnja”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests