Zavirite u pogone jedne od najuspješnijih firmi u BiH

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11759 times
Contact:
Status: Offline

Zavirite u pogone jedne od najuspješnijih firmi u BiH

Post by Maja » 11 Mar 2015, 11:32

Image
Konjički privredni gigant Igman, koji se bavi proizvodnjom municije, obilježava 65. godišnjicu postojanja. Priča o uspjehu firme jedna je od rijetkih u bh. privredi.

Igman, u kojem trenutno radi gotovo 1.000 žena i muškaraca, jedna je od samo pet svjetskih adresa koje zadovoljavaju najstrožije standarde kvaliteta i sigurnosti u oblasti visokosofisticirane proizvodnje.

"Potražnja za Igmanovim proizvodima na inozemnom tržištu odraz je nesumnjivog kvaliteta, 65-godišnje tradicije, industrijskog znanja i truda naših radnika, naših majstora i inžinjera", naveli su iz ove uspješne kompanije.

Image

Image

Image

Image

Igman je nakon rata prebrodio najteža vremena u svojoj povijesti, ali radom, trudom, znanjem i povjerenjem uspjeli su se oduprijeti

"Bili smo zaboravljeni. Svijet je mislio da više ne postojimo. Prije svega, vjerovali smo u ljude, znanje i to nam se vratilo na jedan lijep način. Već pet godina živimo od svog rada, imamo interesantan asortiman i proizvodni program, iskustvo i tradiciju", kaže za Klix.ba Đahid Muratbegović, direktor PD Igman.

Skoro hiljadu porodica živi zahvaljujući uspjehu Igmana i sve obaveze prema radnicima i dobavljačima se redovno izmiruju.

"Finansijska situacija je sasvim solidna, nemamo kredita, sa kupcima ugovaramo poslove i imamo sjajno međusobno povjerenje. Vjerujemo da će se ovaj trend nastaviti i u buduće", kaže Đahid Muratbegović.

Igman svoje proizvode izvozi u pedesetak zemalja svijeta na pet kontinenata.

Image

Image

Image

Image

klix.ba

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zavirite u pogone jedne od najuspješnijih firmi u BiH

Post by laganini » 11 Mar 2015, 11:37

..municija uvik konkurentna :hm
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Zavirite u pogone jedne od najuspješnijih firmi u BiH

Post by Vladimir RUS » 11 Mar 2015, 19:40

Još samo kad bih mogao da jedem metke za doručak. :oo

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Zavirite u pogone jedne od najuspješnijih firmi u BiH

Post by Podrinjac » 11 Mar 2015, 19:42

laganini wrote:..municija uvik konkurentna :hm
municije uvijek zatreba. Posebno kad se uzme u obzir kakve susjede imamo. Nikad nije viška municije.

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Zavirite u pogone jedne od najuspješnijih firmi u BiH

Post by tovar » 11 Mar 2015, 19:51

Podrinjac wrote: municije uvijek zatreba. Posebno kad se uzme u obzir kakve susjede imamo. Nikad nije viška municije.
Ti se drži podalje od toga da si ne propucaš nogu jer vidim da ti se iz ove glave na avataru već dimi.
O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Zavirite u pogone jedne od najuspješnijih firmi u BiH

Post by drugrankovic » 11 Mar 2015, 20:04

svaka cast, lijepo je cuti da ima uspjeshnih firmi...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Zavirite u pogone jedne od najuspješnijih firmi u BiH

Post by Podrinjac » 11 Mar 2015, 21:18

tovar wrote:
Podrinjac wrote: municije uvijek zatreba. Posebno kad se uzme u obzir kakve susjede imamo. Nikad nije viška municije.
Ti se drži podalje od toga da si ne propucaš nogu jer vidim da ti se iz ove glave na avataru već dimi.
To te nešto uvrijedilo ?? To nisam istinu rekao ??

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20345
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Zavirite u pogone jedne od najuspješnijih firmi u BiH

Post by Sibila » 11 Mar 2015, 21:38

slazem se sa rusom i podrinjcem

licno bih uz sebe nosila oruzije............

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Zavirite u pogone jedne od najuspješnijih firmi u BiH

Post by Heidi » 11 Mar 2015, 21:48

O, covjece ... od oruzja si boga ucinio... Uzas! Mrzim sve sto ima veze sa istim iako sam svjesna cinjenice da je u odredjenim situacijama neophodno. :(
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Zavirite u pogone jedne od najuspješnijih firmi u BiH

Post by tovar » 11 Mar 2015, 21:58

Podrinjac wrote:
tovar wrote:
Podrinjac wrote: municije uvijek zatreba. Posebno kad se uzme u obzir kakve susjede imamo. Nikad nije viška municije.
Ti se drži podalje od toga da si ne propucaš nogu jer vidim da ti se iz ove glave na avataru već dimi.
To te nešto uvrijedilo ?? To nisam istinu rekao ??
Više se trebaš potruditi da bi mene uvrijedio a kakvi su ti susjedi, ne znam a vidim da si u strahu od njih. Gomilanje viška municije samo zbog loših susjedskih odnosa sigurno te neće riješiti straha od susjeda a niti poboljšati odnose s njima. I kako to misliš "Nikad nije viška municije"? Pa svakog susjeda možeš ubiti samo jedan puta i to samo ako si Rambo. Možda ti svoje susjede toliko mrziš da namjeravaš svakoga ubiti barem tri puta? Znaš li ti uopće da je municija namijenjena samo za ubijanje i sakaćenje? Želiš li ti uopće postići dobrosusjedske odnose ili samo čekaš kako ćeš kojeg susjeda ubiti ili osakatiti? Ja imam dobrosusjedske odnose i spreman sam na puno toga da tako i ostane ali ne i na bespotrebno prekomjerno gomilanje oružja kako bih svoje susjede zastrašio ubio ili osakatio (gluho bilo). Na koju točno svoju istinu misliš u svojoj zadnjoj rečenici?
O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Zavirite u pogone jedne od najuspješnijih firmi u BiH

Post by tovar » 11 Mar 2015, 21:59

Tigris wrote:slazem se sa rusom i podrinjcem

licno bih uz sebe nosila oruzije............
Udaj se za mene pa ću ti ga ja čak i nositi uz tebe.
O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Zavirite u pogone jedne od najuspješnijih firmi u BiH

Post by Podrinjac » 11 Mar 2015, 22:01

tovar wrote:
Podrinjac wrote:
tovar wrote:
Podrinjac wrote: municije uvijek zatreba. Posebno kad se uzme u obzir kakve susjede imamo. Nikad nije viška municije.
Ti se drži podalje od toga da si ne propucaš nogu jer vidim da ti se iz ove glave na avataru već dimi.
To te nešto uvrijedilo ?? To nisam istinu rekao ??
Više se trebaš potruditi da bi mene uvrijedio a kakvi su ti susjedi, ne znam a vidim da si u strahu od njih. Gomilanje viška municije samo zbog loših susjedskih odnosa sigurno te neće riješiti straha od susjeda a niti poboljšati odnose s njima. I kako to misliš "Nikad nije viška municije"? Pa svakog susjeda možeš ubiti samo jedan puta i to samo ako si Rambo. Možda ti svoje susjede toliko mrziš da namjeravaš svakoga ubiti barem tri puta? Znaš li ti uopće da je municija namijenjena samo za ubijanje i sakaćenje? Želiš li ti uopće postići dobrosusjedske odnose ili samo čekaš kako ćeš kojeg susjeda ubiti ili osakatiti? Ja imam dobrosusjedske odnose i spreman sam na puno toga da tako i ostane ali ne i na bespotrebno prekomjerno gomilanje oružja kako bih svoje susjede zastrašio ubio ili osakatio (gluho bilo). Na koju točno svoju istinu misliš u svojoj zadnjoj rečenici?
Pa kad ste vi imali viška municije da gađate po Bosni, valjda i mi imamo pravo imati viška municije da se odbranimo od vaših napada.

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20345
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Zavirite u pogone jedne od najuspješnijih firmi u BiH

Post by Sibila » 11 Mar 2015, 22:06

tovar wrote:
Tigris wrote:slazem se sa rusom i podrinjcem

licno bih uz sebe nosila oruzije............
Udaj se za mene pa ću ti ga ja čak i nositi uz tebe.

jesli li bosanceros :osama

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20345
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Zavirite u pogone jedne od najuspješnijih firmi u BiH

Post by Sibila » 12 Mar 2015, 06:29

nasla sam svoj planinarski noz........naosticu ga da imam kakav takav vid samoodbrane u slucaju napada....u gradu.......plus nabavicu si onaj sprej :o


pistolj je skup.....sad za sad...... :roll

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Zavirite u pogone jedne od najuspješnijih firmi u BiH

Post by tovar » 12 Mar 2015, 10:31

Tigris wrote:

jesli li bosanceros :osama
Ne, ali ti bi me mogla učiniti bosančerosom, ja vjerujem u tebe evo, ja ću se udati za tebe a ti mene oženi. Htio bih biti bosančeros i to je već nešto barem za početak. Ja niti ne znam što sam, o mom porijeklu iznenađenjima nikad kraja, sad upravo saznah od Salahuddina da je Arkanova keva bila metresa moga ćaće?!? Po tome je nedavni rat doslovce bio bratoubilački. Ako odlučiš isprosit me, ne moraš kleknuti, samo pitaš i ja ti unaprijed kažem: "Ma hoću bona biti tvoj bosančeros al` ti neću kuhat i peglat ... pa dobro, ... mogo bi te opeglat više puta dnevno i mogo bi ti usisavat, uređivat tvoju baštu i tako ..."

Eh, nemoj čakije, ostavi to. Bio sam ranjen i nije me se nešto posebno dojmilo, doduše pogodilo me u gujicu gdje sam najranjiviji ali ne samo da me nije onesposobilo već u naletu adrenalina nisam bio ni osjetio već tek naknadno kad mi se čizma natopila krvi, tako da ako čakijom ne pogodiš na pravo mjesto i na pravi način, što je teško, slabe vajde od čakije. Isprobao sam i elektrošoker pa me se nije ni on dojmio niti me je onesposobio (a valjda bile slabe baterije šta ja znam). Eee, slušaj sada, isprobao sam ja i cs plin (suzavac u bučicama za samoobranu) ma to je zakon, u trenutku špricanja se stvorio vodeni zid odmah ispred očiju i baš ništa nisam mogao vidjeti, bio sam potpuno onesposobljen i to više minuta. CS plin (papar sprej, suzavac itd) je zakon. Važno je da ga nabaviš od provjerenog dobavljača sa certifikatom (ništa china, na crno i sl) i bilo bi dobro da nabaviš odmah barem dva tako da ga predhodno možeš isprobati, obavezno na otvorenom poštujući priložene upute korištenja, da stekneš osjećaj kako djeluje i da se malo uvježbaš. Inače, najbolja samoobrana je predvidjeti opasnost i izbjeći je. Žene jako vole Tae kwon do, taj sport bolje legne ženama nego muškarcima a udarci su uglavnom nožni koji su znatno jači nego udarci drugim djelovima tijela pa je zato učinkovit u samoobrani od fizički jačeg protivnika. A najbolje je, ipak, da ti mene oženiš pa ti ja bidnem tjelohranitelj jer mene ima, mašala, pa dok mene prvog napadači izdevetaju ti uvijek stigneš ufatit maglu. A oprosti što te ovoliko udavi i što skrenuh s teme, meni je ovo nešto iz struke pa evo profesionalne deformacije koliko se raspisah, nadam se da će mi i uredništvo progledati kroz prste jer sam sam htio poručiti: Nemoj čakiju. "Tko se mača laća, od mača i gine!" (vrijedi i za čakiju)
Rezime:
U slučaju nužne obrane ili samoobrane - U lijevu ruku mobitel a u desnu CS spray! (ako si dešnjakinja) i drekaaaaa do neba, samo viči koliko god možeš! (praksa je pokazala da mnogi napadači posustanu uslijed vike) ...
O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Zavirite u pogone jedne od najuspješnijih firmi u BiH

Post by greeneyes » 12 Mar 2015, 18:34

Razočarao si me Salahuddine, kupuješ i trošiš tudje, a nećeš naše. :roll


:oo
Samo sabura

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Zavirite u pogone jedne od najuspješnijih firmi u BiH

Post by tovar » 12 Mar 2015, 18:39

Salahuddin wrote:
Znaci, odustao si od Zmaje? :hm Dobro, mozda je samo pravis ljubomronom, sta ja znam. Ali ipak prijatelsjki savjet: Cini mi se da je Tigris spremna sunnetiti cunu cakijom na spavanju. pa ako ti bas i ne ide bez anestezije, drzi se ti Zmaje. Pa pobogu, neces valjda sada odustati kad se skoljka pocela otvarati?


Na temu: Jako dobri proizvodi. Ova slika gdje se izbliza vidi...obicnu bude manjih udubljenja kao rupice itd., sto i nije neispravno ali ovo ovdje je vrh, bez ikakvih mrljica. Cudi me da nisam vidio njihov prozivod negdje ili ga prodaju nekome ko ih brandira svojim imenom? :hm
Najprije, čestitam ti što si "pocrvenio", tj. zvanično si postao urednik. Moje poštovanje! Zmaja je definitivno s tobom znatno obogatila svoju ergelu urednika na forumu. A što se tiče mene, odustajanje mi je nepoznanica, mislio sam da si to o meni skonto, nego Zmaja mene neće. Neće ni da čuje za me a ti samo nadoljevaj ulje na vatru sa teorijom ljubomore pa ćeš mi zayebat i ovako nikakve šanse, "da prosti Zmaja" ...

Na temu: Igman streljivo je uistinu vrhunsko i cijenjeno među športskim strijelcima, lovcima i profesionalcima kojima je struka usko vezana uz vatreno oružje, barem kod nas u široj regiji a vjerujem i nadaleko šire. Naši snajperisti tvrde da je baš kod njihovog streljiva najbolje balansirano zrno kod klasičnog metka od svih drugih proizvođača streljiva pa je prava šteta što u ponudi nemaju snajpersko streljivo posebnih namjena, al` to su već "perverzije" ...
O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: Zavirite u pogone jedne od najuspješnijih firmi u BiH

Post by kuplung » 12 Mar 2015, 18:53

Umijemo mi svasta napraviti, samo sto ne znamo prodati. Igman zivi na staroj slavi. Vjerovatno ce uz svjezi kapital krenuti u modernizaciju proizvodnje.

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: Zavirite u pogone jedne od najuspješnijih firmi u BiH

Post by kuplung » 12 Mar 2015, 19:44

Salahuddin wrote:Ma njima je potreban neko ko je sposoban prodati sve sto naprave. Koliko se moze primijetiti u tekstu, kvaliteta im ne fali. Iako, mozda jesi malo u pravu, jer se na jednoj slici vide malo starije masine. Ali siguran sam, da ima dovoljno narudzbi da se opravda kupovina masina koje ce biti brze i ucinkovitije, oni bi to i ucinili. Ne znam kome metke prodaju...zbilja to stalno kupujem i na PP Uzice nailazim stalno, za njih jos nisam nista ni cuo ni vidio. Opet kazem, mozda oni i nemaju svoj brand, pa to oni koji kupuju prodaju pod svojim pecatom.
Fali im svega,a najgore u svemu je primjesa politike. Zadnji slucaj, prodali se proizvodi neko blokira zbog stranih interesa. Ako nije Arkan, jeste Markan ili Salkan. Neko se uvijek nadje za opstrukciju. Municija se moze raditi i izvoziti samo uz dozvolu min. odbrane dakle to su medjudrzavni dogovori i garancije.
Ima li neko da zna da li oni imaju prizvode pod svojim imenom?
IK je njihov brend, narezali su bruku 7.62 koje je zavrsilo u Africi i ostalim djelovima svijeta za vrijeme stvaranja nesvrstanih. Na Treskavici je bilo IK cahura ko u prici.

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: Zavirite u pogone jedne od najuspješnijih firmi u BiH

Post by kuplung » 12 Mar 2015, 19:51

Nije toliko bitan brend bitnija je vizija i team ljudi koji ce sve organizovati.

Post Reply

Return to “BH proizvodnja”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests