BINGO

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

BINGO

Post by Krokodil Behko » 28 Sep 2013, 16:23

I tako, sad sam skoknuo da vidim taj novootvoreni "bingo" u Ilijašu.
Mogu reći da je veći nego Konzum i sva četiri DP marketa u ovoj opštini zajedno. Bog dao pa danas pijaca, pa čak i nene došle da razgledaju plazma Tv i kuhala za vodu :D Slike na netu još uvijek nema ali isti je kao i ostali. Nije kraći od 100 metara i nema šta nema. Ne vjerujem da će me DP marketi često viđati ubuduće, pa ni mesari. Jeftinije im je meso nego u mesarama.
online

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Tržni centri

Post by Bla » 28 Sep 2013, 19:31

Ne znam ko Bingove mesare vodi ali, kupim meso u Bajri, sutradan pocrnilo (ko zna koliko puta je zamrznuto i odmrznuto). Kupim u Semizovcu, sedam dana se crveni.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95676
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33894 times
Been thanked: 20670 times
Contact:
Status: Online

Re: Tržni centri

Post by Rum » 28 Sep 2013, 20:47

Krokodil Behko wrote:I tako, sad sam skoknuo da vidim taj novootvoreni "bingo" u Ilijašu.
Mogu reći da je veći nego Konzum i sva četiri DP marketa u ovoj opštini zajedno. Bog dao pa danas pijaca, pa čak i nene došle da razgledaju plazma Tv i kuhala za vodu :D Slike na netu još uvijek nema ali isti je kao i ostali. Nije kraći od 100 metara i nema šta nema. Ne vjerujem da će me DP marketi često viđati ubuduće, pa ni mesari. Jeftinije im je meso nego u mesarama.
Dobro im je meso , vecinom drze mesari privatnici iz okoline :djed
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Tržni centri

Post by Krokodil Behko » 28 Sep 2013, 21:12

Bla wrote:Ne znam ko Bingove mesare vodi ali, kupim meso u Bajri, sutradan pocrnilo (ko zna koliko puta je zamrznuto i odmrznuto). Kupim u Semizovcu, sedam dana se crveni.
U Bingu je mljeveno oko 8.5 a kod privatnih mesara oko 10 a u Konzumu je 11 maraka. Ali ovo je ličilo na solidno mljeveno meso. Teleće šnicle oko 17 maraka i dobre su.

Rum wrote:
Krokodil Behko wrote:I tako, sad sam skoknuo da vidim taj novootvoreni "bingo" u Ilijašu.
Mogu reći da je veći nego Konzum i sva četiri DP marketa u ovoj opštini zajedno. Bog dao pa danas pijaca, pa čak i nene došle da razgledaju plazma Tv i kuhala za vodu :D Slike na netu još uvijek nema ali isti je kao i ostali. Nije kraći od 100 metara i nema šta nema. Ne vjerujem da će me DP marketi često viđati ubuduće, pa ni mesari. Jeftinije im je meso nego u mesarama.
Dobro im je meso , vecinom drze mesari privatnici iz okoline :djed

Kako misliš mesari privatnici?
Oni im dopremaju svježe ili oni sami prodaju svježe meso?
online

Trepavica
Status: Offline

Re: Tržni centri

Post by Trepavica » 28 Sep 2013, 21:13

Bla wrote:Ne znam ko Bingove mesare vodi ali, kupim meso u Bajri, sutradan pocrnilo (ko zna koliko puta je zamrznuto i odmrznuto). Kupim u Semizovcu, sedam dana se crveni.
Sta radiš posle 7 dana sa mesa koje se i dalje crveni? :hihi

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Tržni centri

Post by Bla » 28 Sep 2013, 21:15

Mesare u tržnim centrima obično rade po principu outsourcinga Behko. Ti si npr. mesar, a ja sam tržni centar, i napravim s tobom dogovor da držiš mesaru u mom supermarketu. :D
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Tržni centri

Post by Bla » 28 Sep 2013, 21:15

Trepavica wrote:
Bla wrote:Ne znam ko Bingove mesare vodi ali, kupim meso u Bajri, sutradan pocrnilo (ko zna koliko puta je zamrznuto i odmrznuto). Kupim u Semizovcu, sedam dana se crveni.
Sta radiš posle 7 dana sa mesa koje se i dalje crveni? :hihi
Pa divim se kvaliteti. :D.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Trepavica
Status: Offline

Re: Tržni centri

Post by Trepavica » 28 Sep 2013, 21:18

Ili čekaš da vidiš koliko dana će se crveniti???! :ha

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Tržni centri

Post by Bla » 28 Sep 2013, 21:31

A šta ću kad nisam neki mesožder
Al' volim ga vidjeti, čisto da sebi mogu reći kako i nisu tako loša vremena :D
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95676
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33894 times
Been thanked: 20670 times
Contact:
Status: Online

Re: Tržni centri

Post by Rum » 28 Sep 2013, 21:51

Bla wrote:Mesare u tržnim centrima obično rade po principu outsourcinga Behko. Ti si npr. mesar, a ja sam tržni centar, i napravim s tobom dogovor da držiš mesaru u mom supermarketu. :D
DA , kupujem meso u Bingu a drzi tu jedan poznanik mesar ,:djed frisko a jeftino :djed
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95676
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33894 times
Been thanked: 20670 times
Contact:
Status: Online

Re: Tržni centri

Post by Rum » 28 Sep 2013, 21:53

+ ja visim u Bingu stvarno je jeftiniji nego drugi a ima sve sto treba ' kafa 80 feninga , pizza 3 -4 km ima jos neke hrane --
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Tržni centri

Post by Krokodil Behko » 07 Oct 2013, 20:10

Rum wrote:
Bla wrote:Mesare u tržnim centrima obično rade po principu outsourcinga Behko. Ti si npr. mesar, a ja sam tržni centar, i napravim s tobom dogovor da držiš mesaru u mom supermarketu. :D
DA , kupujem meso u Bingu a drzi tu jedan poznanik mesar ,:djed frisko a jeftino :djed
U ovom Bingu, meso prodaje Bajra Travnik. Imaju i halal certifikat :oo
Ali dobro im je meso. Jbg, u komadu nije ništa skuplje nego u mesari a mljeveno, ćevapi, pljeskavice su jeftiniji za marku do marku i po. Inače, danas legla kinta pa sam po prvi put u životu, otišao u šoping :DD
Rekoh, taj Bingo je ogroman i tu sigurno ima sve pa ne moram malo pomalo kupovati. I zaista je bilo sve. I salama i pašteta nema kakvih nema, sokova, raznih mesnih prerađevina, delikatesa i čega sve ne. Prodaju i lokume u refuzi :hihi
online

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Tržni centri

Post by Lebowski » 14 Nov 2013, 13:26

Kod nas je Bingo najjeftiniji a i ima solidnu ponudu. Merkator mi je oduvijek odudarao sa cijenama, budalaštine. Isti proizvod pola marke skuplji nego drugdje. U Interex slabo, par puta uzimali Bavariu na akcijama. Konzum odem često jer mi je blizu. Tuš - jednom ušao.
FIS - slično kao Bingo, malo skuplji.
Ostali tu i tamo.
Nije mi jasno kako svi rade i svaka tri mjeseca novi supermarket se otvori.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Tržni centri

Post by Krokodil Behko » 26 Jul 2014, 17:10

Nisam poneo jutros mob u kupovinu, a prizor je bio nevjerovatan.
U tržnom centru Bingo, na svih pet kasa uhvatili se redovi po 15-20 ljudi. Nijedne slobodne korpice, pa čak je bilo jagme i oko kolica, a TC je baš ogroman.
Hem je pijaca (pazarni dan), hem je uoči Bajrama pa niko i ne gleda na cijenu, nego samo zgrću robu u korpice.

Naravno, samo sam se okrenuo i otišao u pekaru, a ostalo može pričekati i do sutra.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Tržni centri

Post by Krokodil Behko » 27 Sep 2014, 00:07

Bingo se zbilja ne šali. Ni Konzum više nije siguran.
KO DOBIJA NA BINGU: Francuska trgovinska kuća „Intermarshe“, vlasnik trgovinskog lanca „Interex“, definitivno se povlači s tržišta BiH, a cijeli lanac njihovih maloprodajnih objekata preuzima tuzlanski poduzetnik Senad Džambić, vlasnik brzorastućeg trgovinskog lanca „Bingo“
Baš odlučih dasvratim do njihovog sajta i vidim dase kod njih, vrši instant zapošljavanje.
Za diplomu, niko ni ne pita.

Image
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Bingo kupuje Interex

Post by Krokodil Behko » 27 Oct 2014, 09:42

Image

Bingo, najveći bh. lanac trgovina, uskoro bi trebao postati vlasnik Interexa.
O preuzimanju Interexa obaviješteno je i Konkurencijsko vijeće BiH koje mora odobriti kupoprodaju.

Ovu informaciju nam je potvrdio i Stjepo Pranjić, član Konkurencijskog vijeća BiH.

"Mogu samo reći da će ta transakcija biti odobrena Zakonom o konkurenciji BiH, a to znači da će biti analizirano tržište i da će iz te analize biti izveden zaključak da li dolazi do jačanja dominantne pozicije nakon čega će biti donesena odluka Konkurencijskog vijeća u smislu odobravanja predmetne transakcije, odnosno koncentracije", kazao je Pranjić za Klix.ba.

Nakon analize tržišta, Konkurencijsko vijeće trebalo bi donijeti pozitivnu odluku po ovom pitanju čime će Bingo definitivno postati vlasnik Interexa u našoj zemlji.

Iako niko nije potvrdio zvaničnu cijenu kupovine, spekuliše se o cifri od oko 30 miliona eura.
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Bingo kupuje Interex

Post by Julia-Klara » 27 Oct 2014, 10:19

oh, mashala
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Bingo kupuje Interex

Post by Zagorka » 27 Oct 2014, 11:45

Ja cula da je vec kupljeno.Mrzak mi interex i odvratan.Malo radnika,usluga losa,artikli rastrkani.1-2 puta kupila nesto i nikad vise.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Bingo kupuje Interex

Post by Julia-Klara » 27 Oct 2014, 14:58

sace doci bingo i onda ce sve biti nagurano jedno na drugo, nece se moci proci izmedju rafova :grana
najgora prodavnica od svih! gore nego pijaca
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Tržni centri

Post by Vjetar » 20 Jun 2015, 14:11

Ne znam za Ditiu i njene proizvode, nekada su u nedostatku konkurencije bili dobri, vidjećemo kakvi su danas. Uzeću da probam, ali ako ne zadovoljava kvalitetom, ja neću kupovati, domaće ili ne.

Bingo ne volim, jer bezobrazno kradu na cijenama. Na rafovima jedna cijena, na računu druga. Mislio sam, prvi put da se potkrala greška, ali to se redovno dešava, odnosno dešavalo se jer ih sada izbjegavam. Nije u pitanju nekoliko feninga, već po nekoliko KM zna odstupati cijena na računu od one koja piše na proizvodu na polici. A da o izmiješanim cijenama, nedostatku cijena na proizvodima i generalno lošoj ponudi ne govorim. Dovoljno je pogledati odjel sa voćem i povrćem...

Post Reply

Return to “BH proizvodnja”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests