BINGO

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120521
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7000 times
Been thanked: 7956 times
Status: Offline

Re: Tržni centri

Post by Krokodil Behko » 20 Jun 2015, 18:06

U bingu sam skoro svaki dan i ne znam kako si ti izvukao te zaključke oko cijena. Nikad mi se nije desilo to s duplim cijenama, a ne mogu naći jeftinije u ovoj opštini, od Binga. Oko konzervi, pogotovo. Tu su u odnosu na Konum, jeftiniji i za pola marke po konzervi (isti artikal). Poneka cijena i fali, tamo gdje je prostorne nemoguće pokačiti, jer im je ponuda, zarazliku od tog što ti kažeš, prevelika. Pogledati npr policu sa špagetima i sl.
online

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Tržni centri

Post by Konsultant » 20 Jun 2015, 18:21

Oblak wrote:Bingo ne volim, jer bezobrazno kradu na cijenama. Na rafovima jedna cijena, na računu druga. Mislio sam, prvi put da se potkrala greška, ali to se redovno dešava, odnosno dešavalo se jer ih sada izbjegavam.
Meni se isto to desilo u par marketa. Recimo ponuda je za jedan artikal, pored njega prislone isti veceg pakovanja ili slican. Jednostavno moras gledati detalje npr. je li cijena vezana za 1L ili 2L. Naravno detalje artikla otkucaju sitnije ili pomjere.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Tržni centri

Post by KOMESAR » 20 Jun 2015, 19:20

Samo, stvaraju želju za posjedovanjem.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Tržni centri

Post by Vjetar » 21 Jun 2015, 01:11

Krokodil Behko wrote:U bingu sam skoro svaki dan i ne znam kako si ti izvukao te zaključke oko cijena. Nikad mi se nije desilo to s duplim cijenama, a ne mogu naći jeftinije u ovoj opštini, od Binga. Oko konzervi, pogotovo. Tu su u odnosu na Konum, jeftiniji i za pola marke po konzervi (isti artikal). Poneka cijena i fali, tamo gdje je prostorne nemoguće pokačiti, jer im je ponuda, zarazliku od tog što ti kažeš, prevelika. Pogledati npr policu sa špagetima i sl.
Kažem da sam imao takvo iskustvo u Bingu nekoliko puta. Ako ti nisi to primjetio, ok. Ali ja jesam, nisam jedini vjeruj mi. Možda nisi obraćao pažnju.
Konsultant wrote: Meni se isto to desilo u par marketa. Recimo ponuda je za jedan artikal, pored njega prislone isti veceg pakovanja ili slican. Jednostavno moras gledati detalje npr. je li cijena vezana za 1L ili 2L. Naravno detalje artikla otkucaju sitnije ili pomjere.
Razumijem šta hoćeš reći i to se dešava redovno da cijena ne odgovara artiklu, već nekom sličnom, pored. Ali ja govorim o slučajevima kada cijena odgovara artiklu, ali cijena na računu ne odgovara toj koja je na artiklu. Nije mi mrsko pogledati brojeve na bar kodu artikla kada sam u nedoumici i vidjeti po broju na cijeni je li to to...
Dakle, kupiš kao jeftinije nego drugdje, a platio si skuplje :p

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119850
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5708 times
Been thanked: 12286 times
Contact:
Status: Offline

Re: Tržni centri

Post by Maja » 21 Jun 2015, 01:15

Inače su te cijene tako bezveze stavljene da rijetko za koji proizvod znaš koliko košta. Baš im je to bezveze.

A u manjim samoposlugama ima svega. U ovoj gdje ja idem 10 posto stvari ne stave na račun preko kase nego upišu hemijskom :grana
Dok je u drugoj na polici gdje su grickalice cijene bez PDV-a. Mogla sam ih slobodno prijaviti ali eto.

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Tržni centri

Post by Vjetar » 21 Jun 2015, 01:28

Maja wrote:Inače su te cijene tako bezveze stavljene da rijetko za koji proizvod znaš koliko košta. Baš im je to bezveze.

A u manjim samoposlugama ima svega. U ovoj gdje ja idem 10 posto stvari ne stave na račun preko kase nego upišu hemijskom :grana
Dok je u drugoj na polici gdje su grickalice cijene bez PDV-a. Mogla sam ih slobodno prijaviti ali eto.
Bar kod brojevi na cijeni i na artiklu, ako su isti to je to. Ali meni strašno smeta da sam ja doveden u situaciju da moram do te mjere ići da zagledam neke brojeve da ne bi bio prevaren. :(

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119850
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5708 times
Been thanked: 12286 times
Contact:
Status: Offline

Re: Tržni centri

Post by Maja » 21 Jun 2015, 01:29

Meni se čini da si ti malo škrt :hm
Ha?

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Tržni centri

Post by Vjetar » 21 Jun 2015, 01:30

Što je najgore, nisam! Naprotiv, rasipan :) Stvar je principa, ne želim da me neko vuče za nos. Merkator je bio klasa i mjerilo za sve ove sadašnje...

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Tržni centri

Post by Bla » 21 Jun 2015, 01:35

Da si rasipan ne bi ti račun ni pogledao. :D.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Tržni centri

Post by Vjetar » 21 Jun 2015, 01:40

Dobro, nisam rasipan.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7160 times
Status: Offline

Re: Tržni centri

Post by Julia-Klara » 21 Jun 2015, 02:04

E bas mi je drago sti nisam jedina koja zaviruje u barkodove
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119850
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5708 times
Been thanked: 12286 times
Contact:
Status: Offline

Re: Tržni centri

Post by Maja » 21 Jun 2015, 02:07

Šta je ono jedno vrijeme bilo po forumima kad su svi stavljali kao avatar neki bar kod i natpis bojkotuj Izrael :D.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120521
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7000 times
Been thanked: 7956 times
Status: Offline

Re: Tržni centri

Post by Krokodil Behko » 21 Jun 2015, 10:19

Bar kodovi služe, da se cijene brže obračunaju. Toliko od mene.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120521
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7000 times
Been thanked: 7956 times
Status: Offline

U Tuzli se gradi najveći trgovački centar u BiH

Post by Krokodil Behko » 25 Aug 2015, 09:02

Image
Gradonačelnik Tuzle Jasmin Imamović članovima uprave kompanije Bingo uručio je dozvolu za izgradnju objekta Bingo City Centra čija površina će iznositi 38.498,63 m2, a gradit će se na lokalitetu Kreka na tri etaže.

"Bingo City centar ima višestruki značaj za Tuzlu jer će realizacija ovog ambicioznog projekta ponuditi veliki broj radnih mjesta, kako u kompaniji Bingo, tako i u malim i srednjim preduzećima koja sarađuju sa ovom kompanijom", kazao je Imamović.

On je dodao da će to biti tokom same izgradnje objekata, ali i nakon otvorenja trgovinskog centra.

"Grad Tuzla će ovim objektom dobiti jedan savremeni trgovinski centar po uzoru na velike svjetske i evropske gradove i zahvaljujem se kompaniji Bingo što će najveći objekat graditi upravo u svom rodnom gradu. Kompanija Bingo je već uplatila 1,5 miliona KM rente u budžet Grada Tuzle, što će biti iskorišteno za izgradnju 25 putnih pravaca", rekao je Imamović.

Tatjana Paunoska iz Marketing službe Binga saopćila je da tržni centar u svom sastavu ima Hipermarket Bingo površine 6.000 m2, restoran Bingo s igraonicom i ljetnom baštom, kuglanu Bingo Bowling (Brunswick) sa 12 staza, Cinestar kino (sa 5 dvorana), te prodajne objekte najpopularnijih evropskih i svjetskih brendova.

"Osim kompleksa Panonskih jezera, očekujemo da i naš centar bude turistička atrakcija po kojoj će Tuzla biti poznata“, rekla je Paunoska.

Ona je za Klix.ba kazala kako će samo u okviru poslovnica biti otvoreno blizu 200 novih radnih mjesta ne računajući dodatna radna mjesta.

"Pripremni radovi su već završeni. Saradnjom s lokalnim vlastima smo veoma zadovoljni i koristim ovu priliku da se zahvalim gradonačelniku Tuzle i generalno Gradu", dodala je Paunoska.

Po prijemu građevinske dozvole započet će i priprema za izvođenje radova na projektu Bingo City centra. Planirani rok za završetak radova je kraj ljeta 2016. godine.
online

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: U Tuzli se gradi najveći trgovački centar u BiH

Post by Vladimir RUS » 25 Aug 2015, 09:15

Negdje sam procitao podatak da je trgovina najjaca grana nase privrede tj. da je najveci broj ljudi zaposlen u tom sektoru. Mi smo trgovacka privreda sto je dobro jer smo barem u necemu u koraku sa ostatkom svijeta.

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: U Tuzli se gradi najveći trgovački centar u BiH

Post by Vladimir RUS » 25 Aug 2015, 09:18

Samo na "Arizoni" radi 2-3 hiljade ljudi sto je impresivan podatak.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: U Tuzli se gradi najveći trgovački centar u BiH

Post by storm » 25 Aug 2015, 09:26

Sve je fino dok se gradi....
a slabo se gleda na kupnu moć.... tako su i tu samo gradili i gradili...
investicije, radna mjesta, bla bla....sad se ispostavilo da je i jedan bio sasvim dovoljan ( city center celje - interspar ) dok druga dav mega centra više manje zjape prazni, pola lokala zatvoreno ( tuš, mercator )
No dosta su im pojeli tržišnog kolača i hofer, lidl i slični low budget trgovci.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: U Tuzli se gradi najveći trgovački centar u BiH

Post by Vladimir RUS » 25 Aug 2015, 09:39

Drugo je Slovenija. Dok su svi drugi ratovali Slovenci su se bavili egzistencijalnim pitanjima. U medjuvremenu, Slovenci su se zasitili, dok kod nas postoji potencijal za objekte ovakvog tipa.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120521
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7000 times
Been thanked: 7956 times
Status: Offline

Re: U Tuzli se gradi najveći trgovački centar u BiH

Post by Krokodil Behko » 25 Aug 2015, 09:41

Istina, kupovna moć nije neka, ali ako govorimo o Bingu, onda je zauhar sve pošto domaći proizvođači (iz oba entiteta) puno lakše plasiraju robu u Bingu, nego u Konzumu npr. Ima ih taman toliko, da su prisutni i najbezvezniji nekvalitetni proizvodi i to onda daje zalet privredi. Potrošački duh je podignut, narod je naviknut na tržne centre i još samo ih zatrpati hiljadama artikala i nešto će se već prodati. Tako to funkcionira.

Npr, domaće mljekare su u Bingu ko u svome, a mljekara iz Kozarske Dubice (RS) potpuno radi za Bingo, pod njegovim trgovačkim brendom. Primjer međuentitetske saradnje.
online

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: U Tuzli se gradi najveći trgovački centar u BiH

Post by Vladimir RUS » 25 Aug 2015, 09:44

Pa kad u malom gradicu kao sto je to Brcko postoji i to vec godinama TC velicine 17000 (TC FIS) kvadrata onda sta reci za potencijal u vecim gradovima.

Post Reply

Return to “BH proizvodnja”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 46 guests