DITA Tuzla

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

DITA Tuzla

Post by Maja » 30 Dec 2015, 22:01

Image
Nakon višemjesečne borbe za popravak parovoda i puštanja pogona praškastih deterdženata na tržište, Dita je još jednom pobijedila nakon trogodišnjeg zastoja i mukotrpne borbe radnika.

"Danas nakon tri i po godine Arix Tenzo je ponovo na policama", kazala je Tatjana Paunoski iz Službe za odnose s javnošću kompanije Bingo.

Izrazila je zadovoljstvo jer je Bingo prvi na svoje police postavio ovaj nekad vrlo prepoznatljiv deterdžent.

"Sada je sve na kupcima", poručila je ona, dodavši da Dita očekuje podršku kupaca. Podsjetila je da je Bingo prvi finansirao 130 tona sirovina za proizvodnju praškastih deterdženata te navela kako očekuje da će Arix Tenzo na tržištu biti prihvaćen kao što je i tečni deterdžent 3d.

"Bingo je poznat po podršci domaćim proizvodima, a ukoliko Dita bude imala neke druge veće projekte, nastavit ćemo ih podržavati", poručila je Paunoski.

U Bingu smo odmah zatekli kupce koji su u svojim korpama između ostalog ponijeli i Arix Tenzo.

Jedan od prvih kupaca bila je Nevresa Topčagić koja je kazala: "Opredijelila sam se za Arix Tenzo čim sam ga ponovo vidjela u ponudi, jer je domaći proizvod".

klix.ba

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Arix Tenzo zamirisao na policama Binga

Post by Krokodil Behko » 30 Dec 2015, 22:15

Hajde eto, svakako mi je ova vrećica Tide pred kraj, pa ću kupiti, da probam taj Tenzo.

Bog dao pa se ja razumijem oko deterdženata :p
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Arix Tenzo zamirisao na policama Binga

Post by Maja » 30 Dec 2015, 22:19

Mi smo s peraćeg sapuna u ratu :oo prešli na Ariel. Prije rata bio Faks.
Znači Ariel koristimo 20 godina i nikad nisam imala priliku da perem veš s drugim deterdžentom.
Čim potrošimo ovo pakovanje Ariela baš ću kupiti Tenzo da vidim.
Ako se pokaze dobar prelazimo na njega. Ako ne....sorry...

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Arix Tenzo zamirisao na policama Binga

Post by String » 31 Dec 2015, 00:22

Ne nego je Bingu zamirisala Dita...palau joj tika....
Image

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Arix Tenzo zamirisao na policama Binga

Post by SPINERKA » 31 Dec 2015, 04:27

Krokodil Behko wrote:Hajde eto, svakako mi je ova vrećica Tide pred kraj, pa ću kupiti, da probam taj Tenzo.

Bog dao pa se ja razumijem oko deterdženata :p
Tide u BIH i u Americi -nije isti.
Znas li ko ga proizvodi za bos , trziste.

Cijena je takodje niza , cini mi se da nije manja od ostale ponude.

U Americi je popularan za lopove, -kradu i preprodaju...Zagarantovana prodaja. :hihi
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Arix Tenzo zamirisao na policama Binga

Post by Krokodil Behko » 31 Dec 2015, 09:45

SPINERKA wrote:
Krokodil Behko wrote:Hajde eto, svakako mi je ova vrećica Tide pred kraj, pa ću kupiti, da probam taj Tenzo.

Bog dao pa se ja razumijem oko deterdženata :p
Tide u BIH i u Americi -nije isti.
Znas li ko ga proizvodi za bos , trziste.

Cijena je takodje niza , cini mi se da nije manja od ostale ponude.

U Americi je popularan za lopove, -kradu i preprodaju...Zagarantovana prodaja. :hihi

Ne znam, samo mi nemoj reći da je Izrael :help
online

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Arix Tenzo zamirisao na policama Binga

Post by Vladimir RUS » 31 Dec 2015, 17:29

Hajde neka je sa srećom uz par sugestija. Naime, pošto naziv praška vuče na italijanski, Italijani su kada je u pitanju prašak za veš kao Kinezi kada su u pitanju kišobrani tako da smanjite so pošto puno soli u prašku za veš znači da će odjeća brže tako da ode. Druga sugestija se odnosi na pozicioniranje u supermarketima. Pošto je riječ o nečem novom (ili starom) na tržištu, vidljivost proizvoda je bitna da bi kupac primjetio isti tako da u startu "gurajte" Arix Tenso u prvim redovima što bi se reklo jer neki poznatiji prašak možeš i da malo zaturiš, kupac kod proizvoda koji se reklamiraju hajde da kažem zna šta kupuje tako da nije mu problem potražiti, dok za Arix Tenso za sad jako malo ljudi zna i jedini način da i on pridobije publiku jeste dobra pozicija u marketu.
Last edited by Vladimir RUS on 31 Dec 2015, 17:58, edited 1 time in total.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Arix Tenzo zamirisao na policama Binga

Post by Krokodil Behko » 31 Dec 2015, 17:53

Bingo je tu investirao i ne sumnjam da će ovaj Tenzo biti na vidnim mjestima, bar ako govorimo o njegovim centrima. Isto je tako bilo i sa 3DE deterdžentom. Možda im se i Konzum pridruži, kao što je bilo sa 3DE, kako bi i oni ispali domaća firma koja brine o domaćim proizvodima.
online

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Arix Tenzo zamirisao na policama Binga

Post by SPINERKA » 02 Jan 2016, 11:57

Krokodil Behko wrote:
SPINERKA wrote:
Krokodil Behko wrote:Hajde eto, svakako mi je ova vrećica Tide pred kraj, pa ću kupiti, da probam taj Tenzo.

Bog dao pa se ja razumijem oko deterdženata :p
Tide u BIH i u Americi -nije isti.
Znas li ko ga proizvodi za bos , trziste.

Cijena je takodje niza , cini mi se da nije manja od ostale ponude.

U Americi je popularan za lopove, -kradu i preprodaju...Zagarantovana prodaja. :hihi

Ne znam, samo mi nemoj reći da je Izrael :help
.. :D. ne znam

..sjecas li se =jaffa= soka ili sirupa --bio je dobar i izraelski -nismo ni znali niti nas je interesovalo
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Arix Tenzo zamirisao na policama Binga

Post by Krokodil Behko » 02 Jan 2016, 17:40

Meni onaj "prašak" Ariel, djeluje sumnjivo, kad već govorimo o tome :hm
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: DITA Tuzla

Post by Maja » 10 Feb 2016, 18:25

Nisam htjela trcati pred rudu vec sam sacekala da po dva puta operem bijeli i sareni ves. Ne vidim neku razliku u odnosu na Ariel kojeg koristim oduvijek i samo njega. Osim razlike u cijeni.
Tako da prelazim na Tenzo.

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Arix Tenzo zamirisao na policama Binga

Post by Konsultant » 10 Feb 2016, 19:43

Krokodil Behko wrote:Meni onaj "prašak" Ariel, djeluje sumnjivo, kad već govorimo o tome :hm
Jos mi se par osoba pozalilo na pad kvaliteta Ariela. Ne znam ili je bas samo do nas ili nesto mjesaju, ali nije isti ko prije.

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: DITA Tuzla

Post by String » 10 Feb 2016, 21:31

"...kazala je Tatjana Paunoski iz Službe za odnose s javnošću kompanije Bingo."...
...isto kao Coca-Cola u garazi nekoj koju poslije plasiraju sa etiketom i nekim smijesnim nazivom firme tipa "Gepard d.o.o."...
Cuvajte zdravlje ljudi...jbs patriotizam...
Image

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: DITA Tuzla

Post by Mala_Mu » 09 Mar 2016, 17:32

Tuzlanska Ida orange na policama Binga: Nekad prepoznatljiv deterdžent ponovo dostupan kupcima


Image

Prva isporuka Ditinog praškastog deterdženta Ida orange stigla je u Bingo hipermarket u tuzlanskom naselju Sjenjak.

Podsjetimo, nakon što je osposobljena nova mašina porijeklom iz Njemačke, prije nekoliko dana u tuzlanskoj fabrici u stečaju počela je proizvodnja još jednog nekad prepoznatljivog deterdženta.

Ovo je inače drugi praškasti deterdžent koji se proizvodi u Diti, a sirovine je obezbijedila kompanija Bingo.

"Nakon četiri godine Ida orange je ponovo na policama Binga. Finansirali smo prvih 50 tona i ovoga ne bi bilo da naši kupci nisu prepoznali kvalitet Ditinih proizvoda koji su ranije plasirani. I sada očekujemo podršku naših kupaca kako bi ovaj deterdžent opstao na tržištu", kazala je glasnogovornica kompanije Bingo Tatjana Paunoski.

Prema riječima predsjednika Sindikata Dite Dževada Mehmedovića, radnici su dosadašnjim angažmanom pokazali da fabrika može raditi.

"Svo vrijeme naše borbe cilj je bio da dokažemo da fabriku nismo uzalud čuvali četiri godine. Uspjeli smo Ditu da dovedemo u stanje koje je bolje od prije deset godina", ističe Mehmedović.

Nakon četiri godine Idu orange, koja je rađena po staroj recepturi, u Tuzli je prva kupila Esma Jašarević.

"Idu sam uvijek kupovala. Mi penzioneri ne možemo kupovati skupe deterdžente za veš. Cijena ovog Ditinog proizvoda je dosta pristupačna. Odjeću pere odlično, a u vrijeme dok je bila dostupna na tržištu nisam imala nikakvih problema sa njom. Ne mogu vam opisati koliko mi je drago što je imam priliku ponovo kupovati", dodaje Jašarević.

U toku dana Ida orange će biti dostupna i ostalim Bingovim poslovnicima na području Tuzlanskog kantona, a u narednim danima uslijedit će i isporuka širom Bosne i Hercegovine.

Cijena deterdženata je prilagođena kupovnoj moći građana.

Shodno pomenutom, redovna cijena ovog praškastog deterdženta u pakovanju od tri kilograma iznosi 6,45 KM, a kupci je trenutno po akcijskoj ponudi mogu dobiti za 5,95 KM.

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: DITA Tuzla

Post by Vladimir RUS » 09 Mar 2016, 17:45

Ovaj deterdžent (Ida) je trošila i moja stara prije nekoliko godina.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: DITA Tuzla

Post by Maja » 15 Jun 2016, 23:39

Od sada na policama Binga tečni sapun i omekšivač iz Dite

Image

Na policama Binga moguće je pronaći dva nova proizvoda iz Dite, saopšteno je iz kompanije Bingo.
Radi se o omekšivaču za veš Softly Charme u pakovanju od 1 l, te tečnom sapunu Monia Strawberry od 450 ml.

Ovi proizvodi su posljednji put bili u prodaji prije tri godine, a sada se proizvode po predratnoj recepturi, kao i ostali proizvodi koji su u posljednjih godinu dana proizvedeni u Diti.

U sastav omekšivača ukomponovan je novi miris, tzv. inkapsulirani miris, koji ima produženo dejstvo i najveći efekat se osjeća prilikom dodira tkanine.

I tečni sapun je rađen po predratnoj recepturi, te će kupci sigurno biti zadovoljni i jednim i drugim proizvodom.

Najavljeno je još nekoliko mirisnih nota omekšivača i još jedna vrsta tečnog sapuna.

Pomenuti artikli trenutno su stigli u sve veće Bingo centre, a od naredne sedmice će biti i u svim ostalim Bingo trgovinama.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Arix Tenzo zamirisao na policama Binga

Post by Krokodil Behko » 16 Jun 2016, 00:28

Krokodil Behko wrote:Hajde eto, svakako mi je ova vrećica Tide pred kraj, pa ću kupiti, da probam taj Tenzo.

Bog dao pa se ja razumijem oko deterdženata :p

Rečeno-učinjeno.
Nisam primjetio da je lošiji od Tide ili Ariela.
Čak, dobijem 3kg za cenera, a od onih su samo po dva kg za toliko para.
Usput i kartonska kutija Tenzo. Još samo da joj nađem neku namjenu :ideja
online

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18009
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4097 times
Been thanked: 5634 times
Status: Offline

Re: DITA Tuzla

Post by Vanilla » 29 Mar 2019, 21:22

Odlican! ... a nas :cool
IMAG5390.jpg
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

Post Reply

Return to “BH proizvodnja”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests