Malinarstvo u BiH

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37334
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24649 times
Been thanked: 4675 times
Status: Offline

Re: SREDNJA BOSNA: Brao borovnice osam dana, kupio automobil

Post by ElTriconi » 23 Sep 2019, 19:42

Mogu povjerovat da za dan nabere sto kila al tako citavu hevtu nije moguce jer dodje raja iz drugih mjesta i bere. Otkupna cijena nije cenera nego niza.
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55944
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1949 times
Been thanked: 5761 times
Status: Offline

Re: SREDNJA BOSNA: Brao borovnice osam dana, kupio automobil

Post by Duminjo » 23 Sep 2019, 19:43

ElTriconi wrote: 23 Sep 2019, 19:40
Mister No wrote: 23 Sep 2019, 19:36 Dakle pitah, kako sam i rekao.

Covjek koji ima podignut zreo zasad borovnice, na vecoj povrsini i sve po udzbeniku, sto bi rekli tip - top, kaze sljedece.
- Otkupna cijena borovnice je oko 10 KM/kg.
- On placa berace 1 KM/kg ubranog ploda .
- Samo par beraca uspije da ubere oko 100 kg za dan. Znaci samo njih par i zaradi dnevnicu od 100 KM.
- Vecina ih ubire u rasponu od 50 - 70 kg/dan.

Znaci ovaj iz uvodnog teksta, ili vodi cjtavu čergu da bere sa njim ili laze.
Laze bolan, kad se beru borovnice treba hodat kilometrima, nije ti to u dvajs metara da je sto kila. Treba dobro nacopat borovnica za kilu. Ovo sve sto je dostupno pric autom je obrano osim ako ti prvi ne dodjes.
Raspitaj se Malo po onim selima (scipe, kute, podorasac, jasenik, dzanici, kruscica...) , kako su isli i brali. Na kaomione zorom i udri.. Neki čak i spavaju na Planinama kad je bas sezone. Iso ja jedan dan. Ljudi gule po one berace, krosnje.. Ja nabro pola kantice od 2kg.. Al su moje bile najljepse 😂

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31650
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7198 times
Been thanked: 3914 times
Status: Offline

Re: SREDNJA BOSNA: Brao borovnice osam dana, kupio automobil

Post by Mister No » 23 Sep 2019, 19:44

Mutevelija wrote: 23 Sep 2019, 19:23 Šta će nam srednje škole više od 3 godine, završiš neki fino zanat poljoprivredni brte stočar, vidi posla, koji su pašnjaci livade, krava 10 uzmeš pa onda kasnije ti se nateli 20 pa onda 40 pa 80, imas fino krave, pasu travu, nabavis jos ovaca.
Pozatvaramo fakultete, ionako do prije 100 godina je u BIH se većina bavilja poljoprivredom.

Ostavimo samo medicinski fakultt za doktore i medrese, šta će nam inžinjeri a nek imamo tesara zidara čobana.
Da ti nije bilo inzenjera Rusmira Mahmutcehajica i drugih inzenjera iz namjenske industrije, zivio bi danas, ako bi uopce prezivio 90-te, u Americi ili Velikoj Srbiji.

Piso gluposti po forumima sigurno ne bi.
High Hopes...

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: SREDNJA BOSNA: Brao borovnice osam dana, kupio automobil

Post by Mutevelija » 23 Sep 2019, 19:45

Pa to i kazem Misteru.
A Fudo kaze treba brat borovnice.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37870
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2940 times
Been thanked: 2279 times
Status: Offline

Re: SREDNJA BOSNA: Brao borovnice osam dana, kupio automobil

Post by Pasaga » 23 Sep 2019, 19:46

Duminjo wrote: 23 Sep 2019, 19:43
ElTriconi wrote: 23 Sep 2019, 19:40

Laze bolan, kad se beru borovnice treba hodat kilometrima, nije ti to u dvajs metara da je sto kila. Treba dobro nacopat borovnica za kilu. Ovo sve sto je dostupno pric autom je obrano osim ako ti prvi ne dodjes.
Raspitaj se Malo po onim selima (scipe, kute, podorasac, jasenik, dzanici, kruscica...) , kako su isli i brali. Na kaomione zorom i udri.. Neki čak i spavaju na Planinama kad je bas sezone. Iso ja jedan dan. Ljudi gule po one berace, krosnje.. Ja nabro pola kantice od 2kg.. Al su moje bile najljepse 😂
.. za 3-4 sahata,brao kantu od 10 kg.
postavljao sam ovde slike .....
ti momak ...... :plavi
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18021
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4102 times
Been thanked: 5647 times
Status: Online

Re: SREDNJA BOSNA: Brao borovnice osam dana, kupio automobil

Post by Vanilla » 23 Sep 2019, 19:48

Mutevelija wrote: 23 Sep 2019, 19:45 Pa to i kazem Misteru.
A Fudo kaze treba brat borovnice.
Pa sto da ne? Dvostruka korist: trenutna egzistencija i dobar motiv za potraznjom posla koji ti vise odgovara.
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37334
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24649 times
Been thanked: 4675 times
Status: Offline

Re: SREDNJA BOSNA: Brao borovnice osam dana, kupio automobil

Post by ElTriconi » 23 Sep 2019, 19:48

Duminjo wrote: 23 Sep 2019, 19:43
ElTriconi wrote: 23 Sep 2019, 19:40

Laze bolan, kad se beru borovnice treba hodat kilometrima, nije ti to u dvajs metara da je sto kila. Treba dobro nacopat borovnica za kilu. Ovo sve sto je dostupno pric autom je obrano osim ako ti prvi ne dodjes.
Raspitaj se Malo po onim selima (scipe, kute, podorasac, jasenik, dzanici, kruscica...) , kako su isli i brali. Na kaomione zorom i udri.. Neki čak i spavaju na Planinama kad je bas sezone. Iso ja jedan dan. Ljudi gule po one berace, krosnje.. Ja nabro pola kantice od 2kg.. Al su moje bile najljepse 😂
Jaro iz prve ruke ti je ovo, iso ja sa par ljudi i zena, nabro dviipo kile za sest sati a jedna zena vise od osam i to rucno.

Znaci umro a ona tako svaki dan more.

Kad grebenom kida more i sto kila al kad je ima. Najgore je sto se stotine, ako ne i hiljade, ljudi bave time pa je teze brat puno kako se odmice sezona.
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31650
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7198 times
Been thanked: 3914 times
Status: Offline

Re: SREDNJA BOSNA: Brao borovnice osam dana, kupio automobil

Post by Mister No » 23 Sep 2019, 19:49

ElTriconi wrote: 23 Sep 2019, 19:40
Mister No wrote: 23 Sep 2019, 19:36 Dakle pitah, kako sam i rekao.

Covjek koji ima podignut zreo zasad borovnice, na vecoj povrsini i sve po udzbeniku, sto bi rekli tip - top, kaze sljedece.
- Otkupna cijena borovnice je oko 10 KM/kg.
- On placa berace 1 KM/kg ubranog ploda .
- Samo par beraca uspije da ubere oko 100 kg za dan. Znaci samo njih par i zaradi dnevnicu od 100 KM.
- Vecina ih ubire u rasponu od 50 - 70 kg/dan.

Znaci ovaj iz uvodnog teksta, ili vodi cjtavu čergu da bere sa njim ili laze.
Laze bolan, kad se beru borovnice treba hodat kilometrima, nije ti to u dvajs metara da je sto kila. Treba dobro nacopat borovnica za kilu. Ovo sve sto je dostupno pric autom je obrano osim ako ti prvi ne dodjes.
Ma kakvim autom.
Covjek berace doveze kombijem na parcele gdje mu je zasad.
Radi se o ozbiljnom uzgoju i zasadh borovnica a ne o divljim nekim borovnicama.

Prosle godine 6 eura/kg mu otkupljivali Austrijanci.
High Hopes...

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: SREDNJA BOSNA: Brao borovnice osam dana, kupio automobil

Post by Mutevelija » 23 Sep 2019, 19:51

Vanilla wrote: 23 Sep 2019, 19:48
Mutevelija wrote: 23 Sep 2019, 19:45 Pa to i kazem Misteru.
A Fudo kaze treba brat borovnice.
Pa sto da ne? Dvostruka korist: trenutna egzistencija i dobar motiv za potraznjom posla koji ti vise odgovara.

Ne ne ide to tako :oo ako dignes kredit za borovnice otkupis zemljiste, da se ozbiljnije bavis, slabo da ces tako lahko ici neki drugi posao.
Last edited by Mutevelija on 23 Sep 2019, 19:52, edited 1 time in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37334
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24649 times
Been thanked: 4675 times
Status: Offline

Re: SREDNJA BOSNA: Brao borovnice osam dana, kupio automobil

Post by ElTriconi » 23 Sep 2019, 19:51

Mister No wrote: 23 Sep 2019, 19:49
ElTriconi wrote: 23 Sep 2019, 19:40

Laze bolan, kad se beru borovnice treba hodat kilometrima, nije ti to u dvajs metara da je sto kila. Treba dobro nacopat borovnica za kilu. Ovo sve sto je dostupno pric autom je obrano osim ako ti prvi ne dodjes.
Ma kakvim autom.
Covjek berace doveze kombijem na parcele gdje mu je zasad.
Radi se o ozbiljnom uzgoju i zasadh borovnica a ne o divljim nekim borovnicama.

Prosle godine 6 eura/kg mu otkupljivali Austrijanci.
Vjerujem to, gledo sam emisije o tim borovnicama.

Ovo sam napiso za ovog covjeka koji tvrdi nesto sto je meni nemoguce pojmit.
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37334
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24649 times
Been thanked: 4675 times
Status: Offline

Re: SREDNJA BOSNA: Brao borovnice osam dana, kupio automobil

Post by ElTriconi » 23 Sep 2019, 19:53

Mutevelija wrote: 23 Sep 2019, 19:51
Vanilla wrote: 23 Sep 2019, 19:48

Pa sto da ne? Dvostruka korist: trenutna egzistencija i dobar motiv za potraznjom posla koji ti vise odgovara.

Ne ne ide to tako :oo ako dignes kredit za borovnice otkupis zemljiste, da se ozbiljnije bavis, slabo da ces tako lahko ici neki drugi posao.
Odes na planinu dje ima borovnica i udri, kakvo zemljiste :plavi
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: SREDNJA BOSNA: Brao borovnice osam dana, kupio automobil

Post by Mutevelija » 23 Sep 2019, 19:55

ElTriconi wrote: 23 Sep 2019, 19:53
Mutevelija wrote: 23 Sep 2019, 19:51


Ne ne ide to tako :oo ako dignes kredit za borovnice otkupis zemljiste, da se ozbiljnije bavis, slabo da ces tako lahko ici neki drugi posao.
Odes na planinu dje ima borovnica i udri, kakvo zemljiste :plavi
Eh, dok ne dođe vlasnik :DD
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18021
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4102 times
Been thanked: 5647 times
Status: Online

Re: SREDNJA BOSNA: Brao borovnice osam dana, kupio automobil

Post by Vanilla » 23 Sep 2019, 19:56

Joj kad on izedituje post :grana
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55944
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1949 times
Been thanked: 5761 times
Status: Offline

Re: SREDNJA BOSNA: Brao borovnice osam dana, kupio automobil

Post by Duminjo » 23 Sep 2019, 19:57

ElTriconi wrote: 23 Sep 2019, 19:48
Duminjo wrote: 23 Sep 2019, 19:43

Raspitaj se Malo po onim selima (scipe, kute, podorasac, jasenik, dzanici, kruscica...) , kako su isli i brali. Na kaomione zorom i udri.. Neki čak i spavaju na Planinama kad je bas sezone. Iso ja jedan dan. Ljudi gule po one berace, krosnje.. Ja nabro pola kantice od 2kg.. Al su moje bile najljepse 😂
Jaro iz prve ruke ti je ovo, iso ja sa par ljudi i zena, nabro dviipo kile za sest sati a jedna zena vise od osam i to rucno.

Znaci umro a ona tako svaki dan more.

Kad grebenom kida more i sto kila al kad je ima. Najgore je sto se stotine, ako ne i hiljade, ljudi bave time pa je teze brat puno kako se odmice sezona.
Fazon je bas u ovih osam dana, što ciko spominje. Kad je ima i kad je sezona, onda treba navaliti i onda se ide. Tako je nesto slicno i sa gljivama. Kad krene vrganj, procuje se to odmah i odmah svi Idu.. Pa ko bolje urani, ko moze vise hodat.. U svakom slucaju, borba brt i teska para.. A vidio si gdje su ta sela i koji su to ljudi, uglavnom.. Nema tu omladine pa da se Nesto pametuje oko skole. Onaj ko je osto, haman nema izbora. Ima izbora da sidje u grad, sjedne na trotoar i pruzi ruku.. Pa sad, sta je bolje?
Neka grebe, neka sve oguli.. Svaka mu cast. Ako je Malo i slago da je zaradio vise nego jest, neka je.. Bitno je da je zaradio. Da mogu sad bih ga pocastio punim rezervoarom. Ne ustaje on sa pjesmom u 4 ujutro i ne vraca se polomljen kuci sa pjesmom navecer, neg što mora.

Vidis jednog ovakvog i hiljade uhljupa u najboljim godinama kako samo jebu drzavu i majku svima jer nema posla da se sjedi na fotelji za dvije milje... Šta drugi nego covjeku reci Bar ono svaka cast.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37334
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24649 times
Been thanked: 4675 times
Status: Offline

Re: SREDNJA BOSNA: Brao borovnice osam dana, kupio automobil

Post by ElTriconi » 23 Sep 2019, 19:59

Vanilla wrote: 23 Sep 2019, 19:56 Joj kad on izedituje post :grana
Lakse editovat post veg brat borovnice 🙈
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: SREDNJA BOSNA: Brao borovnice osam dana, kupio automobil

Post by Mutevelija » 23 Sep 2019, 19:59

Vanilla wrote: 23 Sep 2019, 19:56 Joj kad on izedituje post :grana
:p :D.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18021
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4102 times
Been thanked: 5647 times
Status: Online

Re: SREDNJA BOSNA: Brao borovnice osam dana, kupio automobil

Post by Vanilla » 23 Sep 2019, 20:00

Duminjo wrote: 23 Sep 2019, 19:57

Fazon je bas u ovih osam dana, što ciko spominje. Kad je ima i kad je sezona, onda treba navaliti i onda se ide. Tako je nesto slicno i sa gljivama. Kad krene vrganj, procuje se to odmah i odmah svi Idu.. Pa ko bolje urani, ko moze vise hodat.. U svakom slucaju, borba brt i teska para.. A vidio si gdje su ta sela i koji su to ljudi, uglavnom.. Nema tu omladine pa da se Nesto pametuje oko skole. Onaj ko je osto, haman nema izbora. Ima izbora da sidje u grad, sjedne na trotoar i pruzi ruku.. Pa sad, sta je bolje?
Neka grebe, neka sve oguli.. Svaka mu cast. Ako je Malo i slago da je zaradio vise nego jest, neka je.. Bitno je da je zaradio. Da mogu sad bih ga pocastio punim rezervoarom. Ne ustaje on sa pjesmom u 4 ujutro i ne vraca se polomljen kuci sa pjesmom navecer, neg što mora.

Vidis jednog ovakvog i hiljade uhljupa u najboljim godinama kako samo jebu drzavu i majku svima jer nema posla da se sjedi na fotelji za dvije milje... Šta drugi nego covjeku reci Bar ono svaka cast.
Ovo je post dana :bravo
Last edited by Vanilla on 23 Sep 2019, 20:01, edited 1 time in total.
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Ommadawn
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1616
Joined: 16 Sep 2019, 18:03
Location: Prvi sprat, desna vrata. Pozvoni. Ne ocekuj da otvorim. Ne cujem od muzike. Probaj ponovo.
Status: Offline

Re: SREDNJA BOSNA: Brao borovnice osam dana, kupio automobil

Post by Ommadawn » 23 Sep 2019, 20:01

Fuddo wrote: 23 Sep 2019, 19:10
Pasaga wrote: 23 Sep 2019, 18:13 et vidis ....
ovde svak ubere par kg ...i kuci .....
U Svedskoj?
A cuj...


I ovdje ode u prodavnicu, kupi i kuci.

Samo ne vidim nikakve veze sa onima koji se domisljaju da prezive na milion i jedan nacin.

I Markan da je u Svedskoj ne bi nikad ni pomislio da skace okolo i trazi vrganje, borovnice i koji vec klinac ne raste po tim nasim brdima.
Rođak, ja u Švedskoj berem i gljive i borovnice.
Neki dan poslije posla, došao s posla, završio ranije, presvučem se, skuham kafu u termosicu, berač i kutiju u ruksak, upalim auto i odem u šumu.
Lijepo vrijeme, tišina, milina, mozak da odmoriš. A borovnica da se plavi od njih. I krenuo lagano. Ubrao dvije litre za dva sahata i leđa me zabolješe.

Jučer s ženom i malom odemo na jezero. Ponio špirit-kuhinju, nešta namirnica, oko nas šuma, samo pokoja ptica proleti i riba se praćne. I laganini zapalim vatru, skuham ručak, žena ide iz šume nosi gljive, isjeckaj i to pa na tavu. Otjeraše nas oblaci. Pri povratku do auta naletimo na ogroman vrganj (platio je jutros za doručak) i još nekoliko gljiva (kod nas poznate pod imenom ovčije vime) - došao kući odmoran.

Ovi što pričaju da se ne može zaraditi - moj otac je odrastao na selu i berući vrganj sebi zaradio za školske udžbenike i alat još šezdesetih godina. Imao je opremu bolju nego najveći majstori u selu.

Imaš fakultete u Bosni ali gdje ćeš sa stručnim kadrom? Gdje ga rođak zaposliti kad i ono posla što ima - daj da si u nekoj stranci pa ako si stručnjak, super, ako nisi, nema veze...
Ab yul ann idyad awt
En yab na log a toc na awd

F*CK CANCER! F*CK DIABETES!

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: SREDNJA BOSNA: Brao borovnice osam dana, kupio automobil

Post by Mutevelija » 23 Sep 2019, 20:01

Pa ovo vam je sa borovnicama kao berba puževa u Aprilu :cudi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37334
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24649 times
Been thanked: 4675 times
Status: Offline

Re: SREDNJA BOSNA: Brao borovnice osam dana, kupio automobil

Post by ElTriconi » 23 Sep 2019, 20:04

Duminjo wrote: 23 Sep 2019, 19:57
ElTriconi wrote: 23 Sep 2019, 19:48

Jaro iz prve ruke ti je ovo, iso ja sa par ljudi i zena, nabro dviipo kile za sest sati a jedna zena vise od osam i to rucno.

Znaci umro a ona tako svaki dan more.

Kad grebenom kida more i sto kila al kad je ima. Najgore je sto se stotine, ako ne i hiljade, ljudi bave time pa je teze brat puno kako se odmice sezona.
Fazon je bas u ovih osam dana, što ciko spominje. Kad je ima i kad je sezona, onda treba navaliti i onda se ide. Tako je nesto slicno i sa gljivama. Kad krene vrganj, procuje se to odmah i odmah svi Idu.. Pa ko bolje urani, ko moze vise hodat.. U svakom slucaju, borba brt i teska para.. A vidio si gdje su ta sela i koji su to ljudi, uglavnom.. Nema tu omladine pa da se Nesto pametuje oko skole. Onaj ko je osto, haman nema izbora. Ima izbora da sidje u grad, sjedne na trotoar i pruzi ruku.. Pa sad, sta je bolje?
Neka grebe, neka sve oguli.. Svaka mu cast. Ako je Malo i slago da je zaradio vise nego jest, neka je.. Bitno je da je zaradio. Da mogu sad bih ga pocastio punim rezervoarom. Ne ustaje on sa pjesmom u 4 ujutro i ne vraca se polomljen kuci sa pjesmom navecer, neg što mora.

Vidis jednog ovakvog i hiljade uhljupa u najboljim godinama kako samo jebu drzavu i majku svima jer nema posla da se sjedi na fotelji za dvije milje... Šta drugi nego covjeku reci Bar ono svaka cast.
Tako je ko sto kazes al ja hocu da docaram da i nije sve tako bajno.

Bizi bolan ima ljudi sto citaju ovaj forum i vidi 6 hiljada maraka nabro borovnica, to ti je veca ubleha od onog 6 hiljada maraka po dulumu maline. Ako navale ti sa prevelkim ocekivanjima unistice borovnicu, logicno da ce koristit greben al amaterski.

Cetvero ljudi da bere al ono udarnicki to bi i mogli zaradit, npr. cojk, zena i dvoje djece.
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

Post Reply

Return to “BH proizvodnja”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests