Teta Violeta - Čudo jedno!

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Teta Violeta - Čudo jedno!

Post by storm » 18 May 2016, 20:53

Tko je vlasnik tog brenda ?
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Teta Violeta - Čudo jedno!

Post by vila » 18 May 2016, 20:57

Hrvati sreco :ooo

Petar Corluka je vlasnik

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Teta Violeta - Čudo jedno!

Post by storm » 18 May 2016, 20:59

vila wrote:Hrvati sreco :ooo

Petar Corluka je vlasnik
Ja znam Slovenca vlasnika licence :ooo
Srećo :ooo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Teta Violeta - Čudo jedno!

Post by vila » 18 May 2016, 21:04

Jedinstveni koncept donosi uspjeh

petar-corluka-1Gospođa u ljubičastom koja se predstavlja kao Teta Violeta dok briše stakla s kuhinjskim ručnikom uz riječi: ’Čudo jedno!’, u kratkom je vremenu postala sinonim tvornice higijenskih proizvoda Violeta d.o.o. iz Gruda, s čijim vlasnikom Petrom Ćorlukom razgovaramo u Intervjuu mjeseca. Uspjeh ove tvrtke nekima i može izgledati poput čuda jer danas, 11 godina nakon lansiranja prvog higijenskog proizvoda, Grupacija Violeta zapošljava više od 800 ljudi i broji 14 poslovnica u BiH, Hrvatskoj i Sloveniji te dva PRODEX shopping centra u Tomislavgradu i Grudama. Violeta je ekskluzivni zastupnik nekih najpoznatijih svjetskih brendova poput Ferrera, Barille, Eviana, mesne industrije PIK, Alkaloid, Johnson SC...
Razgovarala: Marija Sedlar

Brend Violeta lansirali ste 2002. godine – prvi proizvod bile su Violeta suhe maramice. Kako se dalje razvijao brend Violeta i kada ste ga predstavili tržištima izvan BiH?

Razvoj brenda Violeta krenuo je od 2002. godine s prvim proizvodom - suhim maramicama, a zatim je početkom 2003. počela testna proizvodnja toalet papira i kuhinjskih ručnika po jedinstvenom konceptu Violeta. Ovo su prvi proizvodi koji su otvarali put do krajnjih potrošača boreći se za njihovu lojalnost i gradeći inovativni brend Violeta, a bili su inspirirani tipičnim popisom za svakodnevnu kupovinu. Violeta je u vrlo kratkom vremenu na domaćem tržištu postala prepoznatljivi brend, a naravno, bio je veliki izazov predstaviti brend na tržištima izvan BiH. Prvi izvozi krenuli su prema tržištu Republike Hrvatske preko naše tvrtke, a također i u druge zemlje u regiji preko distributera u tim zemljama.

Violeta danas: koliko proizvoda imate u asortimanu, po čemu ste prepoznatljivi, što Vas izdvaja od konkurencije?

Violeta u asortimanu svih zajedno navedenih kategorija danas broji oko 200 SKU-a. Prepoznatljivi smo po ljubičastoj boji te smo jedini brend u regiji koji je nastao poslije rata, a nalazi se među 50 najprepoznatljivijih brendova na području bivše Jugoslavije. Što nas izdvaja od konkurencije trebalo bi zapravo pitati kupce koji su nas prepoznali i osigurali nam značajno mjesto na tržištu. U svakom slučaju, nastojimo biti originalni u svakoj kategoriji koju proizvodimo, želimo biti drugačiji i prepoznati potrebe tržišta u danom trenutku. Važno je naglasiti da je Grupacija Violeta krajem prošle godine dobila certifikat međunarodne norme ISO 9001, koja je u svom razvoju stekla visoki ugled. Ovi certifikati danas predstavljaju svjetski priznati kriterij sustava upravljanja kvalitetom i okolišem. Posjedovanje certifikata je jamstvo kupcu da njegov dobavljač radi na kvalitetan način i u skladu sa svim svjetskim ekološkim standardima. Violeta d.o.o. svoje poslovanje, kao i partnerske odnose, usklađuje prema ISO standardima, koji garantiraju kvalitetu proizvoda.

Na koja sve tržišta izvozite i koliki postotak proizvodnje odlazi u izvoz? Na kojim tržištima najbolje poslujete, a gdje vidite mogućnost rasta?

Uglavnom smo orijentirani na tržište zemalja bivše Jugoslavije. Distribuciju u BiH, Hrvatsku i Sloveniju rade naše vlastite tvrtke, a ostale zemlje regije pokrivamo preko ekskluzivnih distributera. Na svim tržištima na kojima poslujemo nalazimo se među prva tri igrača u kategoriji. Pelene za djecu, osim u regiju, izvozimo i u Veliku Britaniju, a s istim partnerom je dogovoren izvoz Higijenskih uložaka i Baby vlažnih maramica koji kreće u ovoj godini. Prostor za ostvarivanje rasta na tržištu koje ne raste teško je pronaći dok u isto vrijeme konkurencija ima svoje planove. Novim proizvodima, inovacijama unutar kategorije te ulaskom u nove kategorije nastojimo biti zanimljivi potrošačima i na taj način ostvariti bolje udjele na određenim tržištima. Za kvalitetan i konkurentan proizvod uvijek će se pronaći tržište. Netko je kazao: „Nije me strah zasićenog tržišta, već zasićenih menadžera!“ Recimo da pazimo na ovo drugo.

Kakve rezultate bilježite u odnosu na prošlu godinu? Kako ocjenjujete svoje današnje poslovanje u regiji?

S obzirom na trenutnu situaciju na tržištu, zadovoljni smo rezultatima u 2013. godini. Bilježimo blagi rast prihoda na nivou grupe, s tim da nam je fokus na stabilnosti. Nezahvalno je procjenjivati vlastite rezultate, ali sigurno smo na određenim tržištima bolji od konkurencije, a na nekim drugim smo manje dobri. Svakako u skladu s tim planiramo ulaganja i postavljamo buduće ciljeve.

Jeste li zadovoljni poslovanjem na hrvatskom tržištu te koliki udio imate?

Zadovoljni smo i ponosni na postignute rezultate na hrvatskom tržištu. U kratkom vremenu Violeta je postala vodeći brend u kategoriji toalet papira i kuhinjskih ručnika i postigli smo zavidne udjele, npr. u papirnim ručnicima 33%, u toalet papiru 25%, i to nam je jaka motivacija da jačamo tržišne pozicije u drugim kategorijama proizvoda.

U kojim zemljama imate tvornice te planirate li novu gradnju i nova ulaganja? Koliko ste sredstava do sada uložili u Hrvatskoj?

Trenutna proizvodnja nam je smještena u Sv. Heleni u Hrvatskoj i Grudama u Bosni i Hercegovini. Ove godine, također u Grudama, završavamo novu tvornicu za proizvodnju proizvoda iz kategorija Personal care i Home care. U Hrvatskoj je u završnoj fazi izgradnja distributivnog skladišta u industrijskoj zoni Kukuzovac pored Sinja. Također, na proljeće planiramo ulaganje u proširenje kapaciteta na lokaciji Sv. Helena. U Hrvatskoj je do sada uloženo oko 15 milijuna eura.

S obzirom da ste se u svega nekoliko godina probili na liderske pozicije u zemljama regije, možete li nam otkriti kako se osvajaju nova tržišta, kakve strategije Vi koristite?

Jednostavno, kupcu posvećujemo svu pažnju. Koristimo moderne alate u razvoju novih proizvoda, osluškujući na taj način potrebe i želje kupaca. Analiziramo potencijale tržišta, koristimo marketinšku strategiju i pratimo nove tehnologije. Ulažemo u edukaciju zaposlenih i revno pratimo životni ciklus tehnologije, kao i životni ciklus proizvoda.

Vi ste dokaz da je kriza zaista izazov: što je prema Vašem iskustvu utjecalo na rast i razvoj Violete baš u vrijeme krize? Postoji li ’čarobni’ recept za borbu s krizom?

U našem slučaju nema posebnog recepta za uspjeh jer u razdoblju prije krize, ali i u godinama za vrijeme krize, naš se priPetar stup nije promijenio. Recimo da smo taj pristup materijalizirali kad je stigla kriza na ovo područje. Maksimalno pokušavamo biti racionalni, težimo štednji i samofinanciranju što je za konkurentnost u današnje vrijeme vrlo važno. Plaćanje kamata nerijetko dovodi rezultat u negativnu sferu, što se pokazalo u proteklom razdoblju kao problem mnogih tvrtki.

petar-corluka-2Hrvatska je 1. srpnja ušla u zajednicu zemalja na kojoj živi pola milijarde stanovnika – svi su ti ljudi potencijalni potrošači Violeta proizvoda – kako se domaći proizvođač može izboriti za svoje mjesto na EU policama?

Iako sva naša tehnologija ne zaostaje za konkurentima u Europi, ne zanosimo se nerealnim ciljevima. Teško je očekivati da budeš konkurentan jakim multinacionalnim kompanijama na njihovom tržištu, koje u isto vrijeme pada. Okrenuti smo regionalnom tržištu koje sam prije spomenuo i vjerujemo da možemo igrati važnu ulogu u tim okvirima.

Što članstvo u EU donosi hrvatskim proizvođačima – hoće li od njega profitirati, jesu li spremni za nadmetanje s međunarodnom konkurencijom?

Mi se stalno borimo sa međunarodnom konkurencijom i spremni smo u svakom pogledu za to nadmetanje. Ako govorimo generalno o hrvatskim proizvođačima, profitirat će svi koji su u svim segmentima svog poslovanja sustavni; počevši od dobre organizacije, nabave sirovine, kvalitetnog upravljanja procesima i troškovima do ciljanog i uspješnog marketinga.

Planovi Violete: novi pogoni, tvornice, proizvodi..?

Violeta nastavlja s investicijama u ovoj, a i sljedećim godinama, jer vjerujemo da bez ulaganja nema rasta. Pratit ćemo potrebe tržišta i krajnjeg potrošača te u skladu s tim i ulagati. Držat ćemo se pravila da se širimo onoliko koliko imamo kvalitetnih ljudi za pokrivanje novih područja. Naravno, dosad nam je i sreća bila naklonjena pa nismo imali promašenih investicija, čemu se nadamo i u budućnosti!

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Teta Violeta - Čudo jedno!

Post by vila » 18 May 2016, 21:06

:cudi
Violeta d.o.o
Tako da moze biti i slovenac u igri
Glavno da rade dobar posao

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3080 times
Status: Offline

Re: Teta Violeta - Čudo jedno!

Post by Chloe » 18 May 2016, 22:50

Violetine proizvode kupujem već godinama. Skuplji su joj proizvodi od Palominih, i još nekih, ali u našoj kući vlada pravilo da kupujemo domaće proizvode ukoliko su dobri i kvalitetni. :)


Zar vlasnik nije Hercegovac? :ljut
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119644
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5644 times
Been thanked: 12149 times
Contact:
Status: Offline

Re: Teta Violeta - Čudo jedno!

Post by Maja » 18 May 2016, 23:05

Sad sam se razočarala. I ja kontala da je u vlasništvu nekog Hercegovca.

A mene je malo strah reklame na prethodnoj strani.

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15186
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 973 times
Been thanked: 961 times
Status: Offline

Re: Teta Violeta - Čudo jedno!

Post by Tokmak » 19 May 2016, 00:19

pa jeste vlasnik Hercegovac,piše iznad
Petar Ćorluka :cudi

:svira

tariguz hej
tariguz haj
svakoj guzi
daje sjaj
...
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Teta Violeta - Čudo jedno!

Post by Mutevelija » 19 May 2016, 00:30

Neki je Slovenc bio vlasnik i Tuša.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Teta Violeta - Čudo jedno!

Post by vila » 19 May 2016, 07:19

Ma dasta je vec hercegovac vlasnik
Storm samo reklamira sloveniju :ooo i zbunjuje narod

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Teta Violeta - Čudo jedno!

Post by storm » 19 May 2016, 07:25

Mutevelija wrote:Neki je Slovenc bio vlasnik i Tuša.
Mirko Tuš (vlasnik) je iz mog grada.....propao ko sikira :D.
formalno još je vlasnik, ali sa austrijskim kapitaom, koji su realni vlasnici....

u biti...što je reći propao- ima frajer plantažu u brazilu...visi mu za ostatak svijeta :rol

e pitati ću g.Stopinšeka u kojoj su relaciji sa Ćorlukom :oo ja znam samo iz priče, niti me iskreno, zanimalo detaljno :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Teta Violeta - Čudo jedno!

Post by storm » 19 May 2016, 07:28

vila wrote:Ma dasta je vec hercegovac vlasnik
Storm samo reklamira sloveniju :ooo i zbunjuje narod
btw....sreća pa nije teta anđelka :plavi

(špiglo :hihi) ....asocijacija grude :ooo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Teta Violeta - Čudo jedno!

Post by Mutevelija » 19 May 2016, 22:08

Kod nas u Srebreniku najurli ga i stavlii na njegvo mjesto Bingo.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Teta Violeta - Čudo jedno!

Post by Lebowski » 19 May 2016, 22:50

Ja sam pročitao negdje da je vlasnik Jevrej, stranac.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Teta Violeta - Čudo jedno!

Post by Podrinjac » 19 May 2016, 23:28

Od šahovničara ništa ne kupujem. :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Re: Teta Violeta - Čudo jedno!

Post by Krokodil Behko » 17 Aug 2016, 15:31

Baš prije nekoliko dana, kupio sam one papirne ubruse, štajaznam, valjda se zovu kuhinjski ubrusi. Iskreno, glavni mi je kriterij bio, da pronađem one malo tvrđe, jer nisu to maramice za nos, pa da treba nešto mekano. Počesto zatreba i ta tvrdoća.

Ovo mi je prvi put, da sam naletio na ubruse ( mnogo sam stručan oko toga :ooo ) a da ne moram kidati one velike komade, od pola duluma, nego se može kidati po želji i neki komad od desetak cenata. To predstavlja uštedu, jer nerijetko mi i ne treba mnogo papira oko objedovan ja i sl.
I tek kad sam ustanovio, kako je to korisno, onda se sjetim da pogledam, koja to firma proizvodi :ideja
online

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Teta Violeta - Čudo jedno!

Post by Mala_Mu » 27 Mar 2020, 18:02

Violeta donira 6 respiratora i zaštitnu opremu u vrijednosti od 400.000 KM

Image

Kompanija Violeta, koja je od ranije poznata po društvenoj odgovornosti prema zajednici i ovaj je put odlučila pokazati veliko srce i pomoći zdravstvenom sustavu BiH.

S ciljem pomoći bolnicama u BIH, zaštiti osoblja i pacijenata u borbi s epidemijom koronavirusa naručena je i plaćena sljedeća oprema:

- 6 respiratora;
- 100.000 kom 3sl. zaštitnih maski,
- 5.000 kom KN95 maski za liječnike,
- 15.000 kom zaštitnih odijela za bolničku upotrebu,
- 200.000 pari zaštitnih rukavica,
- 200.000 pari zaštitnih navlaka za obuću,
- zaštitne naočale,
- štitnici za lice.

Sveukupna vrijednost donacije je cca 400.000 KM. Trenutno je u tijeku proces organizacije transporta opreme u Bosnu i Hercegovinu.

Iz Violeta d.o.o. posebno zahvaljuju dr. Vrdoljaku i dr. Bekavcu iz bolnice Mostar, koji su svojim stručnim savjetima pomogli pri odabiru opreme.

Također, poručuju ukoliko je još neka kompanija zainteresirana za nabavku slične opreme, spremni su podijeliti kontakte dobavljača i njihove cijene.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Re: Teta Violeta - Čudo jedno!

Post by Krokodil Behko » 19 Apr 2020, 09:37

PRISTIGLA DONACIJA "VIOLETE": Džaferović dočekao avion iz Šangaja


Image

Medicinska oprema za borbu protiv COVID-19, koju je donirala kompanija Violeta, došla je večeras na sarejevski aerodrom letom iz Šangaja koji je platila Evropska unija.

Isporuka uključuje šest respiratora i 420.000 komada različite esencijalne opreme za medicinske radnike u BiH. Istim avionom dopremljena je i zaštitna oprema koju je Šangaj donirao Sarajevu.

Avion su dočekali šef Delegacije EU u Bosni i Hercegovini Johann Sattler i predsjedavajući Predsjedništva BiH Šefik Džaferović.


Predsjedavajući Džaferović je istaknuo da je ovo je prvi put da se pojavila jedna bh. kompanija koja nabavlja opremu i planira da je podijeli po cijeloj BiH i tako bi trebali svi da se ponašamo.

- Vijeće ministara BiH na državnom nivou upravlja ovom krizom i mislim da ne bi trebalo biti problem ukoliko se pojavi neka kompanija koja je spremna izdvojiti nekoliko stotina hiljada KM za opremu da se plati let - kazao je Džaferović.
online

Danko
Na probnom
Na probnom
Posts: 27
Joined: 02 Jun 2020, 11:39
Status: Offline

Re: Teta Violeta - Čudo jedno!

Post by Danko » 02 Jun 2020, 11:46

vila wrote: 18 May 2016, 20:57 Hrvati sreco :ooo

Petar Corluka je vlasnik
Hm, mislim da je vlasnik iz BiH. Violeta je krenula iz BiH. I stvarno su super izrasli...

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Teta Violeta - Čudo jedno!

Post by vila » 02 Jun 2020, 17:40

Danko wrote: 02 Jun 2020, 11:46
vila wrote: 18 May 2016, 20:57 Hrvati sreco :ooo

Petar Corluka je vlasnik
Hm, mislim da je vlasnik iz BiH. Violeta je krenula iz BiH. I stvarno su super izrasli...
Ae...ima hrvata i u bih
Ne triba ti to hm....

Post Reply

Return to “BH proizvodnja”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests