Prevent BH

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by insomnia » 16 Apr 2021, 19:00

Pa da. I tito se sliko na tokarskom stroju
Joj kako bi to brat u sekundi rjesio
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by insomnia » 16 Apr 2021, 19:01

Samo otaj rad
Image
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54052
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15285 times
Status: Online

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by HAVANA » 16 Apr 2021, 19:02

insomnia wrote: 16 Apr 2021, 18:53 Rade moj Havana zato sto su “placeni” za to. DB srbije kao nasljednik DB Jugoslavije nije organizacija zanzajebanciju.
Rade da iskupe grijehove oceva koji ostadose cuvati stan/poso pa zaglavise kod Alije te se sad valja opravdati familiji.
Rade zato sto su “progledali”
Rade jednostavno iz gluposti jer je moderno pljunuti na svakog ko ima
Covjek je ba dobro jeben i velik igrac,svjetskih razmjera.Moze gdje hoce.Gdje god da dodje moze da zivi i radi.E ovde ne valja.Pa da se petlja u politiku i tim semama zavrsava stvari pa haj da kazem nesta.Jok,i njih je prerasto.Mogu samo oni njemu na noge ici. Sta,trebo je neko iz hrvatske,srbije,madjarske,picke materine da kupi prevent,osiguranja,pravi bolnice,osniva fondacije i ne znam sta vec.Nemoj da je nas.Kako se usudjuje biti tako bogat i uspjesan...Malo nas je al smo govna.Bilo ko ko malo odskoci iznad prosjeka,usudi se sam nesto da napravi,automatski je najgori.Nevjerovatni smo mi. :lupa Bolnicu covjek pravi,privatnu,svojim parama,kupi zemlju,gradi,materijal,pdv,radnici,zaposli,plati poreze...ko svuda u svijetu sto se pravi...Isto ko da maloj djeci heroin djeli po ulici jbt... :lupa
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by insomnia » 16 Apr 2021, 19:03

Mada Iran je za nas Atlantida. Mi smo vise Palestina spika. Hamas i Fatah. Picke materine.
Klepi donaciju za bolnicu, razdjeli izmedju sebe. Za ostalo kupi vatrometa a porodicu lijeci u Izraelu
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84578
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16658 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by Fuddo » 16 Apr 2021, 19:04

HAVANA wrote: 16 Apr 2021, 18:50 Zato to radite?

Bio je očito ili najbolji radnik, ili najprobitačniji, i 1989. preselio se u Njemačku te osnovao tvrtku koja se počela pretvarati u jednog od najvažnijih kooperanata Volkswagena, ali i drugih njemačkih proizvođača automobila. U BiH se vraća nakon rata, osniva Prevent grupu, tvrtku za proizvodnju autopresvlaka, koja naveliko proizvodi i izvozi, ali i preuzima druge slične tvrtke po svijetu, od tvornica autopresvlaka u Austriji, Mađarskoj i Rumunjskoj, preko tvornica autostakala, do tvornica metalnih dijelova za autosjedala u Njemačkoj i Brazilu.
I sve sto mozes reci je svaka cast ljudino.
I da tih Hastora ima sto vise.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by Taare » 16 Apr 2021, 19:09

Krokodil Behko wrote: 16 Apr 2021, 18:30
insomnia wrote: 16 Apr 2021, 17:20 Ne bih se ja sa Hastorom zajebavo. Vidis da u pk njemacke svjedok misteriozno izgori u auto. Frajer folksvagenan dobije jbt

Nije on tu loši momak, nego volkwagen. Drže proizvođače rezervnih dijelova, kao kakvo roblje. Hastor je samo isposlovao, da oni njemu pošteno plate za njegove proizvode. Bio je i dovoljno mudar, da prvo sačeka da naraste, pa da mu tržište kod Volkswagena ni ne treba.
Takoe, živo drug govornik.
VW uzeo balonju iz tas-a, napravio od njega multimilionera i sad je vw taj koji je nevaljao :inasab
Svi mi se morete obratit

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by MorningStar » 16 Apr 2021, 19:20

insomnia wrote: 16 Apr 2021, 19:00 Pa da. I tito se sliko na tokarskom stroju
Joj kako bi to brat u sekundi rjesio
Pozuri nemoj da talent propada :ooo

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54052
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15285 times
Status: Online

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by HAVANA » 16 Apr 2021, 19:22

Eki balonju. To ono vidi mu glave... Sto nije tebe uzeo, mene, petog, desetog... Haj ti napravi onaj gumeni cep sto ide na ventil felge a ne sta drugo.
Last edited by HAVANA on 16 Apr 2021, 19:28, edited 1 time in total.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by insomnia » 16 Apr 2021, 19:24

MorningStar wrote: 16 Apr 2021, 19:20
insomnia wrote: 16 Apr 2021, 19:00 Pa da. I tito se sliko na tokarskom stroju
Joj kako bi to brat u sekundi rjesio
Pozuri nemoj da talent propada :ooo
Cekam da obeli brada
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by MunDzi » 16 Apr 2021, 19:26

animals wrote: 16 Apr 2021, 16:09
MunDzi wrote: 16 Apr 2021, 15:55 Meni nije jasno kako to vi zakomplikujete nesto sto je logicno za shvatiti.

Privatno osiguranje uglavnom mogu priustiti veliki bogatasi.
Od obicne raje mogu priustiti ljudi koji rade za dobre firme - onako kako Fudo i objasni.
Jer to je beneficija koju ti poslodavac nudi - jer poslodavac uplacuje za tebe daleko veci dio nego sto ti uplacujes.
U protivnom ne bi mogao priustiti da je sam uplacujes po punoj cijeni.

I da, ne nude sve firme te benefite.
Ja to napisao prije 10 stranica, a Behko me ismijava..
Arogantan tip.
Ne znaci da ima znanje.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by Taare » 16 Apr 2021, 19:31

HAVANA wrote: 16 Apr 2021, 19:22 Eki balonju. To ono vidi mu glave... Sto nije tebe uzeo, mene, petog, desetog... Haj ti napravi onaj gumeni cep sto ide na ventil felge a ne sta drugo.
Jok, napravio ugovor sa tipom u čijem je vlasništvu bio tas, unis pretis i druge firme :rol
Jbo te hastor.
Svi mi se morete obratit

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by insomnia » 16 Apr 2021, 19:33

Bezveze ti prica. Tas su opuhali Srbi. Hastor nema nikakve veze sa time
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84578
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16658 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by Fuddo » 16 Apr 2021, 19:37

HAVANA wrote: 16 Apr 2021, 19:22 Eki balonju. To ono vidi mu glave... Sto nije tebe uzeo, mene, petog, desetog... Haj ti napravi onaj gumeni cep sto ide na ventil felge a ne sta drugo.
Pa ne daju mu, jer je on posten, nije lopov ko Hastor,
Ev sad da ga pitas da vodi drzavu, ratove, sklapa svemirske brodove...sve zna, odmah ce on to prihvatit.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by Taare » 16 Apr 2021, 19:48

insomnia wrote: 16 Apr 2021, 19:33 Bezveze ti prica. Tas su opuhali Srbi. Hastor nema nikakve veze sa time
Nisam ni rekao da je pokrao, nego da je radio u tas-u. Ko god je radio u titinoj fabrici, nije bio milioner.
ovog su zapazile švabe i od njega napravili multimilionera.
Trebao im taj čovjek za taj poso i to je to.
Svi mi se morete obratit

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by insomnia » 16 Apr 2021, 19:49

Pa eto pravog su odabrali 😁
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by insomnia » 16 Apr 2021, 19:50

Opet s druge strane turi mu kurac i kod njega je ona evo ti pet glava ako ti neces ima
Ih na birou pun kurac koji hoce
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by Taare » 16 Apr 2021, 19:56

insomnia wrote: 16 Apr 2021, 19:49 Pa eto pravog su odabrali 😁
Pa jesu. Uzeli su piuna koji im je trebao.
kada je on prešao kod njih, vw, audi i porše bili su manji od jednog forda.
Ford ih je mogo kupit za kešovinu.
Danas je ford karina za vw.
U tom trenutku, isključivo zbog straha da ih se ne optuži za monopol, vw uzima mladog inteligentnog čovjeka preko kojeg je uštedio i zaradio milijarde.
Taj čovjek je naučio zanat i posto vrsni izrabljivač, baš ko i oni od kojih je učio.
Msm, ko ga ba jbe.
Samo mi fali da rasprđujem o tom fosilu.
Svi mi se morete obratit

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by shark-attack » 17 Apr 2021, 01:11

jel fufe...
ko je "muju" prije lijecio, provjereni strucnjak, ili neki pripravnik?
gdje se lijecio u kalesiji, ili na VMA, Ljubljani, negdje
vani?????.

eeee

sad je kao razlika shto bi se pojedini lijecili u privatnim bolnicama...
moj fufe....

p.s. i ne spominji vishe nikog ziv bio..kako Kubu spomenu..Castro podnese ostavku..propade najbolje zdravstveno uredjenje..
KIAORA

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54052
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15285 times
Status: Online

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by HAVANA » 17 Apr 2021, 06:47

Taare wrote: 16 Apr 2021, 19:56
insomnia wrote: 16 Apr 2021, 19:49 Pa eto pravog su odabrali 😁
Pa jesu. Uzeli su piuna koji im je trebao.
kada je on prešao kod njih, vw, audi i porše bili su manji od jednog forda.
Ford ih je mogo kupit za kešovinu.
Danas je ford karina za vw.
U tom trenutku, isključivo zbog straha da ih se ne optuži za monopol, vw uzima mladog inteligentnog čovjeka preko kojeg je uštedio i zaradio milijarde.
Taj čovjek je naučio zanat i posto vrsni izrabljivač, baš ko i oni od kojih je učio.
Msm, ko ga ba jbe.
Samo mi fali da rasprđujem o tom fosilu.
Hajmo vako, da ne supljiramo. Haj prebroj pare. Koliko smo uzeli prosle godine kredita i koliko godina cemo ga vracati? Haj sad pogledaj prihod prevent grupacije i svih hastorovih projekata u bih samo za jednu godinu. Koliko je uplacenog pdv-a, doprinosa... Samo za tu jednu godinu? Da ne govorim o cirkulaciji novca i koperantima, repromaterijalima, logistici... Dje su pare? Ako usmjeravam ljutnju vazda cu je usmjeriti na onog ko trosi nase pare a ne stvara nikakvu novu vrijednost. Na onog koji stvara necu. Cak i sda, koji mrzim iz dna duse, sutra nek napravi pricu sa ogromnim prihodom i prometom, nek je i ukro pare al nek napravi pricu i doprinese da se vrate u sistem, cini mi se halalio bi mu. Jok, posisase sve a nista. Kupi sebi apartman na bjelasnici, kucu na poljinama i jednu u ustikolini. To je njihov domet. Plus ne mozes pric kosevu i obicni pregled uraditi bez da cekas po 3 mjeseca. A ovde ces moci kako cujem na racun zdravstvenog bar osnovne stvari raditi a imati i jos dodatnih mogucnosti. I sad trebam lajat na hastora kojeg bi svaka zemlja pozelila.Bolje da ga nema, jel? Ti kazes balonja, ona kaze pokro iz tasa... Cuj pokro iz tasa. Jes, s pirgom isao izvlacit golfove kad je pogino na samom pocetku izvlaceci iz tasa, da cetnici sto manje izvuku. Kako joj samo padne na pamet to i takve stvari. To je tako zlonamjerno i kod nas to tako ide cesto. Isto onaj avdo avdic ludi. Samo nek je u centru paznje i nek je drama. To sto nekad ubode a nekad od nevina covjeka napravi kriminalca, ko to jebe. Mrva je bacena.Kako ono sad ide vrhunac novinarstva? Senzacionalno, nevjerovatno, pascete na guzicu, ocima necete vjerovati... Hastor je ba beton. Treba nam vise takvih. Sto vise ih dovuci. A onda se i boriti za veca prava, plate i uslove kroz sistem... Tako bi trebalo u tom nekom normalnom svijetu. Al posto smo mi nenormalni, mi cemo lajati na onog koji puni budzet a podrzavati i trpiti onog koji ga prazni. Zato nam i jeste ovako.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Online

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by Krokodil Behko » 17 Apr 2021, 10:16

Ma jok bO, trebamo navijati za njemačke biznismene, a naše pobacati.
Sačekaj samo dok naiđe Muta, pa vidi kako neki ovdje sassvim nesmetano, hvale Hastora :oo

Broj zaposlenih je oko 8000. Samo za staž i zdravstveno, oni izdvajaju oko 60.000.000 godišnje, a za plate oko 80.000.000 godišnje. Ovdje ne računamo PDV, poreze na dobit i sve ostale dažbine, a zamislite svu silu potrebnih papira za ovoliku kompaniju i treba im staslno još i još. Oko ove bolnice, treba im ko zna koliko papira iz oblasti urbanizma i ekologije i sve će morati da plate, plus plaćanje izrade idejnog rješenja, arhitektonskog projekta, itd. itd..

Sad sam im zavirio na portal, dodatno dijele pakete djeci širom BiH, sponzorišu sportiste, pomažu raznim udruženjima, bave se autodijelovima, u više tvornica u BiH, namještajem, sanitetskom opremom, HTZ opremom, osiguranjem i ko zna šta još imaju.


Prevent Central & Eastern EuropeKontakt
Prevent Fabrics d.o.o.Kontakt
Prevent Goražde d.o.o.Kontakt
Prevent Leather d.o.o.Kontakt
Prevent Safety d.o.o.Kontakt
Prevent Visoko d.o.o.Kontakt
Prevent Zenica d.o.o.Kontakt
Prevent Travnik d.o.o.Kontakt
Prevent Fad d.d. Jelah – TešanjKontakt
Prevent Components d.o.o. Goražde – SrebrenicaKontakt
Prevent Direkt d.o.o. SarajevoKontakt
Prevent Interior d.o.o. VisokoKontakt
Prevent Srebrenica d.o.o.Kontakt
Saniteks d.d.Kontakt
Prevent Step d.o.o.Kontakt
Prevent Home d.o.o.Kontakt
Željezara “Ilijaš” d.d.Kontakt
Prevent Specials Žepče d.o.o.Kontakt
online

Post Reply

Return to “BH proizvodnja”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 49 guests