Prevent BH

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by Taare » 17 Apr 2021, 15:44

shark-attack wrote: 17 Apr 2021, 15:22 prvi si poceo sa "prozivkom' kuca..'tesla'.. udario "nisko"..znam i ja fufe tako da se "igram" ako treba je l'
ja tebe tvoju porodicu nisam spominjao..cak shta vishe "previdio"..
Nisam, nego si ti prvi citirao moj post. Vrati se na temu i pogledaj.
I ne znam što se ljutiš kada sam ti napisao činjenice.
Ne radiš ti iz nekih humanih pobuda niti sevapa, da se ne lažemo. Radiš zbog para.
Da ne bude da te kritikujem, reći ću da sam isti takav.
Živim u tom sistemu i logično je da sam se trudio biti ruka koja uzima, a ne ona koja daje.
najdraže mi je kad radim za grad jer pišem satnice i do 400 il više eura.
Da pomognem gradu u kojem živim? Ma zaboli me ćošak.
Kapitalista od glave do pete. Najdraže su mi pare koje uzmem bez da mrdnem prstom.

Dakle, nemoj mi molim te o humanizmu i dobrom samarićaninu koji radi vođen višim idealima.
Da je tako, i ja i ti bismo bili u bosni, ili barem volontirali po africi.
Samo što ja priznam, a ti nećeš.
Tako je i u vezi ove teme. Jednostavno, ne možeš da kritikuješ esnaf u kojem si i sam.
A, duboko sam ubijeđen da znaš da su privatne bolnice smrt za javno zdravstvo i kao krajnji rezultat polučuju katastrofalnu uslugu za ogromnu većinu građana.
Svi mi se morete obratit

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by shark-attack » 17 Apr 2021, 15:59

Taare wrote: 17 Apr 2021, 15:44
shark-attack wrote: 17 Apr 2021, 15:22 prvi si poceo sa "prozivkom' kuca..'tesla'.. udario "nisko"..znam i ja fufe tako da se "igram" ako treba je l'
ja tebe tvoju porodicu nisam spominjao..cak shta vishe "previdio"..
Nisam, nego si ti prvi citirao moj post. Vrati se na temu i pogledaj.
I ne znam što se ljutiš kada sam ti napisao činjenice.
Ne radiš ti iz nekih humanih pobuda niti sevapa, da se ne lažemo. Radiš zbog para.
Da ne bude da te kritikujem, reći ću da sam isti takav.
Živim u tom sistemu i logično je da sam se trudio biti ruka koja uzima, a ne ona koja daje.
najdraže mi je kad radim za grad jer pišem satnice i do 400 il više eura.
Da pomognem gradu u kojem živim? Ma zaboli me ćošak.
Kapitalista od glave do pete. Najdraže su mi pare koje uzmem bez da mrdnem prstom.

Dakle, nemoj mi molim te o humanizmu i dobrom samarićaninu koji radi vođen višim idealima.
Da je tako, i ja i ti bismo bili u bosni, ili barem volontirali po africi.
Samo što ja priznam, a ti nećeš.
Tako je i u vezi ove teme. Jednostavno, ne možeš da kritikuješ esnaf u kojem si i sam.
A, duboko sam ubijeđen da znaš da su privatne bolnice smrt za javno zdravstvo i kao krajnji rezultat polučuju katastrofalnu uslugu za ogromnu većinu građana.
nadji gdje sam PRVI spomenuo tvoju porodicu/privatnost..da Ti se izvinem javno!

kakaa ljutnja moj fufe..ja od tih shto se ljute zivim..i to dobro..i dok sam radio u drzavnoj, a i sad privatno..na istom sam

nego..jes ti primio vakcinu?
KIAORA

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by Taare » 17 Apr 2021, 16:39

Primio jesam, al vakcinu nisam.
danima me handrite na ovoj temi :spavanje
Svi mi se morete obratit

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96433
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34386 times
Been thanked: 21132 times
Contact:
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by Rum » 17 Apr 2021, 16:55

HAVANA wrote: 17 Apr 2021, 14:47 A moj fufe, ja bi ti prodo felge i moj zubar bi ti zube napravio za 3500 eura.Tugy plaky.
Macak cije je ovo vidim napucano pravo

https://www.facebook.com/HotelPinoSarajevo/photos
Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53880
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1920 times
Been thanked: 15217 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by HAVANA » 17 Apr 2021, 17:14

Ne idem ti ja tu. Pogodi zasto. Eto cije je. :ooo
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by greeneyes » 17 Apr 2021, 18:27

A i jest vala bezze



:oo :D.
Samo sabura

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55967
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5771 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by Duminjo » 17 Apr 2021, 20:00

Nije ovo loše sto fufe prica. Al to su priče za djecu pred spavanje. Treba ovo, treba ono a politika se satrala da dovede stvari na ovu tacku. Sad ta politika treba da nesto popravlja? Kako nece. Sve lete i satraše se utrkujuci koji ce biti transparentniji 😁

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by Taare » 17 Apr 2021, 23:16

Pa kifla ima vlast. Stvarnu vlast. Uzeo je izbore na osnovu obećanja da će raditi.
Eto mu prilike da se dokaže. Neka sredi kcus.
Ponavljam, njegov ministar, dakle član nip-a, je sekin šef.
Daj uvid u troškove KCUS-a da vidimo gdje je otišao rekordni budžet.
Daj rebslanse budžeta općina, kantona i federacije pa da kupimo ono što fali.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55967
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5771 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by Duminjo » 17 Apr 2021, 23:26

Taare wrote: 17 Apr 2021, 23:16 Pa kifla ima vlast. Stvarnu vlast. Uzeo je izbore na osnovu obećanja da će raditi.
Eto mu prilike da se dokaže. Neka sredi kcus.
Ponavljam, njegov ministar, dakle član nip-a, je sekin šef.
Daj uvid u troškove KCUS-a da vidimo gdje je otišao rekordni budžet.
Daj rebslanse budžeta općina, kantona i federacije pa da kupimo ono što fali.
I sta ako to ne uradi? Po dosadasnjem iskustvu i radu političara, ubijedjeni smo da nece. Nista protiv Dine i ministra vec cisto na osnovu dosadašnjih iskustava.
Opet cekat sljedece izbore pa mozda opet neku vlast da dobije priliku pa sve tako..

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by shark-attack » 18 Apr 2021, 00:43

i sve je lijepo ..krasno u mislima na papiru..a realnost

od pocetka..odricanje da se upishesh..konkurencija..treba se 'nositi" sa Azijatima/ostalim bjeolosvetskim....fanatici u ucenju..samo ih to interesuje u zivotu..'nabiju' prosjek ocjena..van shkolske aktivnosti..sve ostalo shto ti traze na ispitu i na razgovorima..

pa ako udjesh 10 tak god odricanja... vecinom trimestri..dva semestra ucenje,, treci praksa volontiranje po bolnicama ustanova..

na kraju racun 250 000 "neceg"+kamate koje morash vratiti ..nije drzava platila

a neko/negdje zavrshi bez da marku plati (dragi nash MASRSHAL)..u startu nisi u istoj pozicijI


i ti tako 10-tak god, a nekom drzava plati kurs od 6 mjeseci...dobije papir..dodje da ti postavi plocice..dogovirsh se za jednu cijenu.. na licu mjesta..vidi kucu konta mog'o bi se ovaj 'odradit' .. pa kaze eeee malo sam se preracunao...pa ti drugu cijenu da...onda kaze ako hocesh jeftinije..moze on to i za kesh.. tako 10 god zaradjuje, vara drzavu za porez kako god moze..a et neko treba bit 'levat'

SAMO REALNOST NISMO SVI IMALI ISTE MOGUCNOSTI I SVI IMAMO PRAVO NA SOPSTVENI IZBOR...NE PADA MI NA PAMET DA NEKOG POTCIJENIM ILI TAKO NESHTO, da se ne bi pogreshno protumacilo.

p.s. a fufe ce ako mu se auto pokvari (nedoBogpupupu) trazit najboljeg majstora i nece pitati za cijenu nego samo da ga napravi kako treba.. i josh dat "na kafu"
jel tako fufe..tako je..
KIAORA

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by shark-attack » 18 Apr 2021, 01:41

i da fufetu josh malo objasnim kako to "fercera"
ponude ti stipendiju za doktorat ti prihvatish..dodjesh zavrshish doktorirash onda opet iznenadjenje..kazu prizanjemo ti samo ovo shto si ovdje zavrshio(a zemlje Komonvelta) i diplomu ali ne i kvalifikaciju..ako hocesh da radish morash poloziti strucni medicinski ispit(najmanje dvije god da spremish i da mozesh prijaviti) +morash platit
i opet uci...neshto radish za sebe..neshto za drzavu..placen minimalno (po skali za kvalifikaciju)

a koliko koshta samo amortizacija ordinacije da bi je odrzavao + svi zaposleni, pa trebam valjda i ja neshto zaraditi..to je posebno

sve iz "prve ruke" nishta gugl nishta cuo od drugih

et'
KIAORA

User avatar
Zana
Gospođetina
Gospođetina
Posts: 27603
Joined: 02 Apr 2020, 22:24
Has thanked: 7279 times
Been thanked: 6635 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by Zana » 18 Apr 2021, 01:51

Slobodno baci diplomu, kad se Fufetu pravdaš :pusi
Treba samo ić' prekoreda i govorit' "izvinjavam se"

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by shark-attack » 18 Apr 2021, 01:59

Zana wrote: 18 Apr 2021, 01:51 Slobodno baci diplomu, kad se Fufetu pravdaš :pusi
ma nije pravdanje nego pokushavam objasniti neke stvari..kako je to u realnosti..i iz licnog iskustva
neko drugi ima drugo iskustvo.. neko samo cuje i misli da zna, ili kako misli da moze

meni je jasno da mnogi nemaju ideje kako to funkcionishe..kao shto ja nema pojma kako funckionishu neke druge stvari
KIAORA

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by Taare » 18 Apr 2021, 04:00

paja patak wrote: 17 Apr 2021, 23:26 I sta ako to ne uradi?
Na ulicu i skidaj vlast. Ako ne znaju ni ovi, daj nam ekspertnu vladu.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by Taare » 18 Apr 2021, 04:22

shark-attack wrote: 18 Apr 2021, 01:41 da fufetu josh malo objasnim kako to "fercera"
Sve mi je poznato i jasno. al, et, ipak ostane poneki penez da i hudi i napaćeni doktori mogu preživjeti.
Da, preživjeti. Gledamo strašne scene, doktori rove po kontejnerima i traže stari hljeb :place
Ovo je živa istina, slika sa demonstracija doktora.
Čovjek se žali da zarađuje 3,99 eura po satu.
doktor porodične medicine koji ima svoju ordinaciju zarađuje 3,99 eura po satu.

Image


Ali, ako pogledamo statistiku i platne liste, uviđamo da doktorma porodične medicine nakon plaćenih troškova ostane 10 000 eura. Zato i razumijem njihovo razočarenje.
Plaćaš najveći mogući porez, a siromašan si. :zubi
Da, da, i to je moguće.
No, vratimo se našem jadnom doktoru koji radi za 3,99€ po satu i za mjesec zaradi 10k eura.
Da bi to postigao, lako nam je izračunati da je prinuđen da radi 2500 sati mjesečno.
Da, da, doktori su najebali.
Ako naš junak radi 22 dana u mjesecu, onda je to 113 radnih sati dnevno :zubi
Ali, ako radi 30 dana u mjesecu, onda je to samo 80+ sati dnevno :zubi
Svi mi se morete obratit

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53880
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1920 times
Been thanked: 15217 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by HAVANA » 18 Apr 2021, 07:03

shark-attack wrote: 18 Apr 2021, 01:59
Zana wrote: 18 Apr 2021, 01:51 Slobodno baci diplomu, kad se Fufetu pravdaš :pusi
ma nije pravdanje nego pokushavam objasniti neke stvari..kako je to u realnosti..i iz licnog iskustva
neko drugi ima drugo iskustvo.. neko samo cuje i misli da zna, ili kako misli da moze

meni je jasno da mnogi nemaju ideje kako to funkcionishe..kao shto ja nema pojma kako funckionishu neke druge stvari
Znamo bolan, da je lako zana bi bila otorinolaringolog a ja gastroenterolog... :valja
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by shark-attack » 18 Apr 2021, 10:44

Taare wrote: 18 Apr 2021, 04:22
shark-attack wrote: 18 Apr 2021, 01:41 da fufetu josh malo objasnim kako to "fercera"
Sve mi je poznato i jasno. al, et, ipak ostane poneki penez da i hudi i napaćeni doktori mogu preživjeti.
Da, preživjeti. Gledamo strašne scene, doktori rove po kontejnerima i traže stari hljeb :place
Ovo je živa istina, slika sa demonstracija doktora.
Čovjek se žali da zarađuje 3,99 eura po satu.
doktor porodične medicine koji ima svoju ordinaciju zarađuje 3,99 eura po satu.

Image


Ali, ako pogledamo statistiku i platne liste, uviđamo da doktorma porodične medicine nakon plaćenih troškova ostane 10 000 eura. Zato i razumijem njihovo razočarenje.
Plaćaš najveći mogući porez, a siromašan si. :zubi
Da, da, i to je moguće.
No, vratimo se našem jadnom doktoru koji radi za 3,99€ po satu i za mjesec zaradi 10k eura.
Da bi to postigao, lako nam je izračunati da je prinuđen da radi 2500 sati mjesečno.
Da, da, doktori su najebali.
Ako naš junak radi 22 dana u mjesecu, onda je to 113 radnih sati dnevno :zubi
Ali, ako radi 30 dana u mjesecu, onda je to samo 80+ sati dnevno :zubi
moj fufe..prevarishe ga samo tako....

umjesto da racunash po broju pacijenata koje je pregledao (kako se racuna je l') ti po satu...

e cuj 10 000 mjesecno..ja za taj iznos ne bih iz kreveta ustao..(bar duplo pa da pricamo..nema smisla da se brukam na forumu)

profesionalno usavrshavanje..stalno neki seminari/konferencije..ako ne zavrshish nema licence za rad..


polako nismo josh doshli do takse /poreza/shtojera..
KIAORA

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by shark-attack » 18 Apr 2021, 11:06

HAVANA wrote: 18 Apr 2021, 07:03
shark-attack wrote: 18 Apr 2021, 01:59

ma nije pravdanje nego pokushavam objasniti neke stvari..kako je to u realnosti..i iz licnog iskustva
neko drugi ima drugo iskustvo.. neko samo cuje i misli da zna, ili kako misli da moze

meni je jasno da mnogi nemaju ideje kako to funkcionishe..kao shto ja nema pojma kako funckionishu neke druge stvari
Znamo bolan, da je lako zana bi bila otorinolaringolog a ja gastroenterolog... :valja
imash prostor..samo otvorish i "tablu" iznad vrata dr havana@zana

..fufe ce vam sve objasniti kako se radi..od dijagnostike...do naplate
nemash brige..
KIAORA

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55967
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5771 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by Duminjo » 18 Apr 2021, 12:44

Taare wrote: 18 Apr 2021, 04:00
paja patak wrote: 17 Apr 2021, 23:26 I sta ako to ne uradi?
Na ulicu i skidaj vlast. Ako ne znaju ni ovi, daj nam ekspertnu vladu.
Radi se na tome. Korak naprijed, dva nazad..

Nema ko bolan.. Vidis da nam 20 godina isti ljudi kroje sudbinu. Samo se presvlace u druge kosulje i ko bajagai nesto novo..

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu počela gradnja prve privatne opće bolnice vrijedne 60 miliona eura

Post by Taare » 18 Apr 2021, 13:29

shark-attack wrote: 18 Apr 2021, 10:44 moj fufe..prevarishe ga samo tako....

umjesto da racunash po broju pacijenata koje je pregledao (kako se racuna je l') ti po satu...
Pa et, čovjek je samo pretvorio svoj uloženi trud i rad kako bi nama koji nemamo sluha za probleme hudih i napaćenih doktora barem donekle približio agoniju u kojoj se nalaze doktori. :zubi
shark-attack wrote: 18 Apr 2021, 10:44 e cuj 10 000 mjesecno..ja za taj iznos ne bih iz kreveta ustao
Samo borba, moj ti doktore.
Budući da radiš 113 sati dnevno, malo je i tih 20 000 eura, jer opet dođemo na satnicu od 7,98€ :place
Evo, čim otvore džamije, možemo napraviti sergiju za hude doktore.
spašavanje doktora rahmana libića :zubi
Svi mi se morete obratit

Post Reply

Return to “BH proizvodnja”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests