Agrokomerc

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
jednonogi_jack
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 135
Joined: 03 Dec 2019, 00:28
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Na tržište BiH vraća se legendarni Kremipan, slatki hit iz vremena bivše Jugoslavije

Post by jednonogi_jack » 25 Feb 2020, 16:29

Socrates wrote: 25 Feb 2020, 13:24 Ime je katastrofa svih katastrofa. Ovog sto ga je smislio treba u zatvor.
Haj, makar je šef bio u zatvoru, doduše radi nečeg drugog.
Da su ubacili u optužnicu da je dozvolio ovo ime, možda ga ne bi nikad pustili.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Na tržište BiH vraća se legendarni Kremipan, slatki hit iz vremena bivše Jugoslavije

Post by greeneyes » 25 Feb 2020, 16:44

vrhbosnica wrote: 25 Feb 2020, 11:11
Username wrote: 25 Feb 2020, 09:19

Vidis da je iz bivse drzave

Mogla si cuti jedino u proslom zivotu
haj sto nisam nikad jela, al da ni cula nisam, ako je vec tako legendarna cokoladica
Ma zar si i ti titina pionirka
Samo sabura

User avatar
vrhbosnica
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11970
Joined: 13 Oct 2019, 20:16
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: Na tržište BiH vraća se legendarni Kremipan, slatki hit iz vremena bivše Jugoslavije

Post by vrhbosnica » 25 Feb 2020, 20:56

greeneyes wrote: 25 Feb 2020, 16:44
vrhbosnica wrote: 25 Feb 2020, 11:11

haj sto nisam nikad jela, al da ni cula nisam, ako je vec tako legendarna cokoladica
Ma zar si i ti titina pionirka
Ma kakav tito i fazoni..ja sam bosanka :ooo
Svima nama, kadli-tadli, valja krenuti na "finalno putovanje", u Dženet ili Džehenem, Raj ili Pakao, svejedno. Gdje ću ja završiti nije mi dostupno znati, ali znam jedno: poći ću iz Sarajeva...

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Na tržište BiH vraća se legendarni Kremipan, slatki hit iz vremena bivše Jugoslavije

Post by insomnia » 25 Feb 2020, 21:14

Zar ti nisu oci more jadransko, kose klasje panonsko?
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Na tržište BiH vraća se legendarni Kremipan, slatki hit iz vremena bivše Jugoslavije

Post by greeneyes » 25 Feb 2020, 21:45

vrhbosnica wrote: 25 Feb 2020, 20:56
greeneyes wrote: 25 Feb 2020, 16:44

Ma zar si i ti titina pionirka
Ma kakav tito i fazoni..ja sam bosanka :ooo
Aham, dobro'e :jupi :oo
Samo sabura

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Na tržište BiH vraća se legendarni Kremipan, slatki hit iz vremena bivše Jugoslavije

Post by Bla » 27 Feb 2020, 19:51

ne lazem :roll
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Na tržište BiH vraća se legendarni Kremipan, slatki hit iz vremena bivše Jugoslavije

Post by arzuhal » 27 Feb 2020, 19:54

Bla wrote: 23 Feb 2020, 14:04 Meni je u tom periodu neimastine i kocka secera natopljena sa tri kapi alge bila super. Jos ako je lomljena kocka... Ma hajde, sta da ti pricam.
:inasab
uzmi Lysobact

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80530
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7184 times
Been thanked: 11633 times
Status: Offline

Maza osvojila nagradu prestižnog Međunarodnog instituta za okus najboljih svjetskih kuhara i sommeliera

Post by spacebound » 29 May 2020, 12:57

Image

Žiri sastavljen od najprofesionalnijih stručnjaka za okuse proizvoda, ovaj mjesec u Briselu testirali su i certificirali 1510 proizvoda iz različitih kategorija iz svih država svijeta.
Među testiranim proizvodima našao se i najtraženiji bh. proizvod - lješnjak namaz Maza. Na osnovu rezultata analize Međunarodnog instituta za okus Maza je, u kategoriji slatkih namaza, osvojila nagradu Superior Taste s 3 zvijezde.




Preko 200 profesionalnih stručnjaka za okus, članova najprestižnijih svjetskih udruženja kuhara i sommeliera, ocijenilo je Mazu visokim ocjenama i na osnovu toga joj je dodijeljena prestižna Superior Taste nagrada.

"Ovo je jedno od najvećih priznanja za kompaniju AC Food ali i za cijelu domaću privredu. Smatram da naši potrošači i konzumenti Maze mogu biti ponosni da je jedan domaći proizvod dobio izuzetno visoke ocjene najboljih kuhara svijeta. Korištenjem sirovina vrhunske kvalitete dobili smo i kvalitetan proizvod kojim smo se predstavili prestižnom žiriju. Trudili smo se da opravdamo kvalitet Maze i u tome smo, dobijanjem ove nagrade, uspjeli", istakao je Aldin Islamović, direktor i tehnolog kompanije AC Food.




Koliko je značajno ovo priznanje za jedan domaći brend govori i činjenica da žiri sačinjava preko 200 neovisnih članova stručnjaka, da sudije dolaze iz preko 20 zemalja svijeta i da su pomno birani na osnovu njihovog iskustva u testiranju proizvoda. Članovi žirija uključuju mnoge "Sommeliers & chefove" iz Michelinovih restorana sa zvezdama poput El Bulli (Španija) ili Le Jules Vernes (Francuska), najboljih kuhara iz različitih europskih zemalja, poput Italije, Španije, Portugala, Belgije, Holandije, Mađarske itd.



"Nakon što smo prošle godine za Mazu na Sarajevo Business Forumu osvojili priznanje za Inovaciju godine u BIH, ovo priznanje Superior Taste Award sa 3 zvjezdice, najveća je ocjena i potvrda struke i najpoznatijih svjetskih kuhara i somelijera za fantastični okus Maze u internacionalnoj konkurenciji", izjavio je Ethem Numić, direktor Direkcije za marketing i razvoj AS Holdinga.

Proizvodi su testirani "na slijepo", što znači da kušači nisu znali imena niti porijeklo proizvoda. Svi su dobili kratki opis kategorije proizvoda, a ocjenjivali su ga prema svojoj organoleptičkoj kvaliteti slijedeći pristup temeljen na 5 međunarodnih kriterija hedonističke senzorne analize (AFNOR XP V09A standardi): prvi dojam, vid, miris, okus, tekstura (hrana) ili konačno osjećanje (za pića).

klix.ba
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Maza osvojila nagradu prestižnog Međunarodnog instituta za okus najboljih svjetskih kuhara i sommeliera

Post by gospođa Brams » 29 May 2020, 13:15

Meni je dobra sa 20% ljesnjaka, 30% mi se nije svidjela, ali kod nas je dosta skupa (skuplja i od Linolade i od Nutele), tako da nisam ponovno kupila
Inace jako rijetko kupujem te namaze, jednom u mjesec-dva, uglavnom uzmem Linoladu kad bude na akciji
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Maza osvojila nagradu prestižnog Međunarodnog instituta za okus najboljih svjetskih kuhara i sommeliera

Post by Socrates » 29 May 2020, 13:16

Dok ja skontam sta je akcija pros'o voz.
. . . . . . . . .

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81297
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7104 times
Status: Offline

Re: Maza osvojila nagradu prestižnog Međunarodnog instituta za okus najboljih svjetskih kuhara i sommeliera

Post by Julia-Klara » 29 May 2020, 13:17

Maza je perverzija :klanja
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
edo_79
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7173
Joined: 30 Aug 2019, 12:13
Mood:
Has thanked: 374 times
Been thanked: 1019 times
Status: Offline

Re: Maza osvojila nagradu prestižnog Međunarodnog instituta za okus najboljih svjetskih kuhara i sommeliera

Post by edo_79 » 29 May 2020, 13:18

Maza je predobra .... ja uzimam onu bez onih krckavih hakarata .... kako sam je probao jednom .... Nutellu više džaba nebi uzeo
"Znaš li šta je najlepše u životu? Želja, prijatelju."

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80530
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7184 times
Been thanked: 11633 times
Status: Offline

Re: Maza osvojila nagradu prestižnog Međunarodnog instituta za okus najboljih svjetskih kuhara i sommeliera

Post by spacebound » 29 May 2020, 13:21

Ja je jos nikad nisam kupila. Mala teglica preko 5 KM, to mojim termitima u oko stane. A morat cu probat.
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Maza osvojila nagradu prestižnog Međunarodnog instituta za okus najboljih svjetskih kuhara i sommeliera

Post by gospođa Brams » 29 May 2020, 13:22

Ne volim ni ja te s komadicima ljesnjaka, dobila Linoladu takvu i stoji mi neotvorena ne znam sta cu s njom, jedino ju stavit u neki kolac
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
edo_79
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7173
Joined: 30 Aug 2019, 12:13
Mood:
Has thanked: 374 times
Been thanked: 1019 times
Status: Offline

Re: Maza osvojila nagradu prestižnog Međunarodnog instituta za okus najboljih svjetskih kuhara i sommeliera

Post by edo_79 » 29 May 2020, 13:24

gospođa Brams wrote: 29 May 2020, 13:22 Ne volim ni ja te s komadicima ljesnjaka, dobila Linoladu takvu i stoji mi neotvorena ne znam sta cu s njom, jedino ju stavit u neki kolac
Kako neznaš ... ja to po kratkom postupku .... pustim film, kašiku u jednu a teglu Maze u drugu ruku i udri :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi
"Znaš li šta je najlepše u životu? Želja, prijatelju."

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81297
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7104 times
Status: Offline

Re: Maza osvojila nagradu prestižnog Međunarodnog instituta za okus najboljih svjetskih kuhara i sommeliera

Post by Julia-Klara » 29 May 2020, 13:26

Linolada mi je bila najbolja, ali mi je sad nesto preslatka. Posljednji put kad sam je jela bas mi "udara" u zube.
Maza jeste preskupa, ali u poredjenu sa Nutellom (koju vecina smatra najboljim cokoladnim namazom) je daleko bolja i kvalitetnija
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80530
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7184 times
Been thanked: 11633 times
Status: Offline

Re: Maza osvojila nagradu prestižnog Međunarodnog instituta za okus najboljih svjetskih kuhara i sommeliera

Post by spacebound » 29 May 2020, 13:27

Ali linolada s kokosom, koji je to praznik za nepce :love
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Maza osvojila nagradu prestižnog Međunarodnog instituta za okus najboljih svjetskih kuhara i sommeliera

Post by Socrates » 29 May 2020, 13:27

Pa sto uopste jedete to?

Svaka čast za nagradu, ali...
. . . . . . . . .

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80530
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7184 times
Been thanked: 11633 times
Status: Offline

Re: Maza osvojila nagradu prestižnog Međunarodnog instituta za okus najboljih svjetskih kuhara i sommeliera

Post by spacebound » 29 May 2020, 13:28

Zato sto volimo ukusno i nezdravo :D.
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
edo_79
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7173
Joined: 30 Aug 2019, 12:13
Mood:
Has thanked: 374 times
Been thanked: 1019 times
Status: Offline

Re: Maza osvojila nagradu prestižnog Međunarodnog instituta za okus najboljih svjetskih kuhara i sommeliera

Post by edo_79 » 29 May 2020, 13:32

Socrates wrote: 29 May 2020, 13:27 Pa sto uopste jedete to?

Svaka čast za nagradu, ali...
Ma dojadila nam organska, gluten free, drž ga , nedaj ga, tam ga, vam ga zdrava hrana .... :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi
"Znaš li šta je najlepše u životu? Želja, prijatelju."

Post Reply

Return to “BH proizvodnja”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests