Agrokomerc

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Agrokomerc

Post by Krokodil Behko » 22 Feb 2011, 10:47

Razlog za pokretanje ove teme,jeste izjava Bihackog gradonacelnika,Hamdije Lipovace a data Dnevnom avazu.. U njoj,Lipovaca,a u vezi pokretanja Agrokomerca,na upit,kad Fikret Abdic izadje iz zatvora i izrazi zelju da radi za Agrokomerc,kaze da on nema nista protiv toga da Abdic kao covjek od velikog iskustva u toj firmi,bude ukljucen u re-razvoj te poznate firme..

Da se podsjetimo malo. Fikret Abdic je pobjednik predratnih izbora i nesudjeni predsjednik BiH..
U to doba,mozda je ljudima i bilo normalno da neko ko je pobijedio,prepusti pobjedu nekom ko nije pobijedio na izborima.. Vec sad,to je nemoguce.. Ne bih sad detaljno o svim aspektima iz kojih se razvio unutar-bosnjacki sukob u B.Krajini ali bih spomenuo da i Alija i Fikret,kao vodeci u tom sukobu,imaju veliku odgovornost i jednom ce svaka strana morati da se ocituje o tome.. Alija je mrtav ali ima njegova SDA i onaj njegov upisanko sto je pokro glasove na izborima (babinim stopama bezbeli?? ) pa vjerujem da ce nekad morati da priznaju svoj dio odgovornosti.
Skoro 18 godina,trajao je rascjep u Krajini i prosto se vapilo za mirom i sigurnom zaradom medju narodom. Prije nekoliko godina,bila je prilika da se stavi tacka na to,a u vidu posjete Reisa B.krajini. Medjutim znameniti Reis,nije se udostojio da obidje i V.Kladusu,nego samo Bihac. Velika greska Mustafe cerica bez sumnje... naravno,ja niti podrzavam niti cu podrzati bilo sta odsvega onog sto je Fikret Abdic ucinio u ratu,jer njegovom direktnom krivicom,izginule su hiljade ljudi.. Ono o cemu zelim pisati,jeste napokon mir i napokon napredak za taj dio Bosne i Hercegovine..
Dojmila me je izjava Hamdije Lipovace i ne mogu a da ne kazem,hrabar je politicar.. Nekad u buducnosti (nadam se sto skorijoj) svi uposlenici i kooperanti Agrokomerca,hoce biti zjedno i zajedno privredjivati. To je samo pitanje dana i pitanje "sa ili bez Fikreta Abdica",.. Nisam za to da on zauzme neko od rukovodecih mjesta u Agrokomercu.. bas nisam. Ali ujedno je to i njegovo gradjansko pravo. Jer on je u tom slucaju,odradio zatvorsku kaznu i slobodni je gradjanin BiH. Izuzev ako imamo u vidu zakonsku odredbu da osobe koje su umijesane u ratne zlocine,ne mogu biti nosioci javnih funkcija.. A snakako je uvjet za zaposljavanje u svakoj normalnoj firmi,da kandidat nije sudski osusjivan.. Odnosno,situacija jasna.. Ali ako je to tako a jeste,zbog cega je Lipovaca to izjavio?? Osim ako tamosnji stanovnici,vec nisu poceli da umiru od gladi pa se trazi bilo kakvo rijesenje da se to i ne desi ?????
online

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Agrokomerc/Fikret Abdic

Post by carobnjak N » 22 Feb 2011, 17:24

Zbog toga sto je taj Lipovaca unuk Hakije Pozderca,Fikretovog mentora i covjeka koji je bio na vrlo visokoj poziciji u ex-Yu i tadasnjem Ckkp..necega te trebao doci na poziciju predsjedavajuceg predsjednistva Yu ,kad je Milosevic krenuo u kontru i napao njegovog sticenika Abdica u aferi agrokomerc,cime je unistio Pozderca i njegovu politicku karijeru.
Inace Hakija Pozderac je sin Nurije Pozderca,jednog od Titinih partizanskih ideologa,pa je Nurija nakon 2.svj rata postao vrlo mocan lik kojega je Broz uvezao sa svim svojim celnim ljudima.To je islo dotle da je Nurijina kci udata za tadasnjeg vodju kpj Srbije ,a iz tog braka se je rodio sadasnji ministar vanjskih poslova Vuk Jeremic,koji se iz petnih zila trudi dokazati svoje srpstvo bas zbog tog svog "porijekla" koje mu nabijaju na nos.
Pa ti sad sebi sam to malo povezi hehe
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Agrokomerc/Fikret Abdic

Post by Krokodil Behko » 22 Feb 2011, 18:02

Da rezimiram.. Nurija je mrtav odavno,Hamdija takodjer,Hakija isto tako,Milosevic je mrtav,kao i mnogi drugi sudionici i vlastodrsci iz tog perioda... Nije Hamdija Lipovaca imao potrebe da se osvrce na to... Cak sta vise,glupo je misliti da bi jedan perspektivan politicar,riskirao karijeru zbog F.Abdica,samo zato sto je on bio sticenik njegovog djeda.. Ne mogu da vjerujem da postoji takvo jednoumlje kod ljudi a da se ono uvijek pripisuje drugoj strani.. Istina je sljedeca u reziji nekima voljene SDA Agrokomerc je namjerno rasparcan i namjerno su postavljeni kadrovi u toj kompaniji koji ga pljackaju i u ime drzave i za svoj dzep.. SDA namjerno pustosi taj kraj i pustosice ga sve dok bude postojala.. Ili mozda neko zna neki drugi razlog zbog kojeg je upravo u toj regiji osnovan konkurentski SDA,pa je i SDP jak,pa DNZ i ko zna ko sve ne.. Takodjer,Lijanovicima je izdato jako puno proizvodnih pogona u Agromercu a u reziji SDA.. Neko misli ako zna ko je kome sin i unuk da zna sve.. a glave svoje nema.niti ce je i imati..Pa zato ovako i srlja ko tuka bez glave.. Nema sta izgubiti niti se moze postiditi svojih dvorsko-ludskih intelektualizama..
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Agrokomerc/Fikret Abdic

Post by Krokodil Behko » 22 Feb 2011, 20:19

Ima ih koj nisu mogli na svoje ni sa puskom.. dobro stojis Mandi.. Ali to je bilo prije 16 godina.. Zar nije vrijeme da se nesto ucini prije nego sto se pola krajine iseli zbog tih politickih sukoba u kojima narod,nakon katastrofalnog medjusobnog sukoba,gubi jos vise.. Sve je bolje od kolektivnog egzodusa naroda,pa makar oni bili i na starni Abdica. Narod je narod. Lako ga je zavarati. I dok se desava glad i propast,nekima nije lose.. zar nisu ulovili onog direktora Agrokomerca,da je pokro boga pitaj koliko para.. otprilike prije godinu dana?' I sta se desilo? Nista! Morace da se ide ka pomirenju..i zajednickoj izgradnji agrokomerca i Krajine.
online

adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Re: Agrokomerc/Fikret Abdic

Post by adacta » 22 Feb 2011, 21:11

Mislim da je nerealno ocekivati da ce doticni preuzeti ulogu voditelja Agrokomerca jer i objektivno njemu su sada vec 72 godine i koliko znam isti lezi od 2002 g a osudjen je na 15 g zatvora te bi kazna trebala isteci tamo neke 2017 g . Nekada davno procitao i ako me sjecanje sluzi da je Fikret izjavio da nikada nece traziti amnestiju od Hrvatske kao i da nikada nikome ne bi oprostio ako bi to trazio u njegovo ime. Ali sve je moguce valjda kako je covjek stariji i pametniji je :oo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Agrokomerc/Fikret Abdic

Post by Krokodil Behko » 22 Feb 2011, 22:19

Ne bi me iznenadilo ni da bude tako.. A sta bih ja tada mislio o tome..nemam pojma.. Eto Krajisnika pa nek malo razmisle i donesu odluku.. Ali oni to da ucine,bez uplitanja zvanicnog SA i tome slicno.. Mogoce je i to da F.Abdic,ponovo preuzme Agrokomerc.Zasto bi to bilo nemoguce u zemlji cuda kakva je BiH?? Mada,ako cemo po slovu zakona,on na to nema pravo. Mislim da bi bilo najrealnije da bude neki zvanicni lobista te firme i zbog njegove uzasne ratne proslosti i zbog njegovih godina..
Evo upravo na TV nesto javljaju,toboze pronasli rijesenje a kad covjek cuje/cita tu vijest,nista konkretno. Jos nekoliko godina patnje je pred tim krajem.. Pa etro,taman dok pomenuti ne izadje iz zatvora....
online

Porta
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 141
Joined: 17 Oct 2010, 22:19
Location: Sarajevo
Status: Offline

Re: Agrokomerc/Fikret Abdic

Post by Porta » 23 Feb 2011, 09:16

Nikad doci do pameti, covijek koji je radi svoje fotelje zavadio svoj narod, covjek koji je radi svoje fotelje rusio svoju drzavi Bosnu i Hercegovinu, covjek koji je radi svoje fotelje surovo i suradjivo sa covjekom koji ga je napravio kriminalcem (Slobodan Milosevic), covjek koji je radi svoje fotelje zavio u crno mnoge i naredio mnoge zlocine, i na kraju covjek koji je ZLOCINAC i na kraju krajeva vjerovatno vec senilni starcic.
Neznam sta mozete vi u krajini ocekivati od tog ... "covjeka".
Za promjenu podignite malo glavu, pogledajte izvan svoga sela, cijela Bosna i Hercegovina se pljacka i lagano iseljava, nemojte misliti da je to slucaj samo sa krajinom.
Treba vam biti i jasno da Agrokomerc nece vise biti ono sta je bio, Agrokomorc trebate zaboraviti i okrenuti se drugim stvarima a ne sanjati puste snove o zlatnom dobu Agrokomerca. Na kraju krajeva taj isti Agrokomerc su unistili sami oni koji su ga gradili, a bogami i oni koji su u njemu radili. Nijednu firmu na svijetu ne cini jedan covjek, nego masa ljudi koji su zaduzeni za razlicite sektore poslovanja. Prema tome Ti isti ljudi su unistili Agrokomerc.
A sto se tice BABE daleko mu kuca bila od nase, nikad vise nista dobro nece biti od njega.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Agrokomerc/Fikret Abdic

Post by Krokodil Behko » 25 Feb 2011, 13:53

Malverzacije Lijanovica u Agrokomercu


Pedesetero radnika Lijanovićeve firme "Farmko" u Velikoj Kladuši, koja posluje u pogonima "Agrokomerca", štrajkuje zbog neisplaćenih šest plaća te neuplaćenog penzionog i socijalnog osiguranja.

Ponavlja se situacija iz aprila prošle godine, kada su radnici tražili četiri neisplaćene plaće, a tada je problem privremeno riješen izdavanjem prehrambenih bonova u visini od 400 KM, koji su se mogli potrošiti u cazinskom supermarketu "Prkos".

Smlatićeva uloga

Tadašnji šef kladuškog "Farmka" Šefik Smlatić, a danas ministar policije u Vladi premijera Hamdije Lipovače, radnicima je ponudio bonove, a mjesec kasnije 40 njih dobilo je otkaz kao tehnološki višak.

Ozbiljni problemi u kladuškom "Farmku" počeli su u martu prošle godine, kada su federalni i kantonalni veterinarski inspektori pronašli u hladnjačama 270 tona uvezene zamrznute svinjetine, 20 tona govedine i 29 tona piletine bez odgovarajuće popratne dokumentacije.

Krajina je bila šokirana i postavljano je pitanje otkud svinjsko meso u hladnjačama "Farmka", koji u Kladuši ima samo "pileći program"?! No, stvar je zataškana zahvaljujući moćnim vlasnicima.

Šefik Smlatić sada brani radnike u štrajku i traži od uprave firme hitno rješenje kako bi se dovršio postupak prelaska radnika u novu Lijanovićevu firmu "Laktat", koja bi nastavila raditi na istom mjestu.

Ovo je oprobani recept braće Mladena i Jerke Lijanovića - dugovanja i obaveze ugašenog "Farmka" prema državi i radnicima teško će se ili nikako naplatiti, a nova firma "Laktat" počinje raditi "čistih" računa.

Nadležni šute

Podsjećamo, Lijanovići su u "Agrokomerc" ušli pod svojim "brendovskim" imenima, ali je ubrzo registrirana firma kćerka "Mi-Mo", potom "Farmer", "Farmko" i "Laktat" kao posljednja u nizu.

Na kraju ostaje pitanje na koje bi odgovor trebale dati institucije države: ima li ovdje
carinskih prekršaja jer se uvoze kontingenti zamrznutog mesa na bescarinskom režimu i ostvaruje i povrat PDV-a u visini od, navodno, oko devet miliona KM u 2009. godini!?

Šta su građani stvarno jeli?

Ostala je ozbiljna sumnja da je u "Farmku" prerađivana ogromna količina zamrznutog mesa iz uvoza bez uredne prateće dokumentacije, a kao krajnji rezultat na tržištima se pojavljuju kobasice, paštete i naresci s brendiranom markom "Pili" i napomenom da se radi o "domaćem piletu".

Sve to ide uz marketinški slogan "Da bi zdravi i jaki bili - jedite Pili". No, pod velikim je znakom pitanja šta građani BiH, ustvari, jedu.
online

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Agrokomerc/Fikret Abdic

Post by mrki62 » 02 Mar 2011, 17:42

Porta wrote:Nikad doci do pameti, covijek koji je radi svoje fotelje zavadio svoj narod, covjek koji je radi svoje fotelje rusio svoju drzavi Bosnu i Hercegovinu, covjek koji je radi svoje fotelje surovo i suradjivo sa covjekom koji ga je napravio kriminalcem (Slobodan Milosevic), covjek koji je radi svoje fotelje zavio u crno mnoge i naredio mnoge zlocine, i na kraju covjek koji je ZLOCINAC i na kraju krajeva vjerovatno vec senilni starcic..
Sve to isto ja mogu tvrditi i potkrijepiti s dokazima al za Aliju Izetbegovića :lupa
Porta wrote: Neznam sta mozete vi u krajini ocekivati od tog ... "covjeka".
Ništa, ko ga yebe , ali ............ kako ti tumačiš nefunkcionalnost sadašnje vlasti, jer ybt, rata i sukoba nema već od 1995 a sad smo 2011 ,........ zar niko osim NJEGA nije sposoban pokrenuti Agrokomerc ????????
I takve što nisu sposobni ćemo štititi a po nekom ko je sposoban pljuvati.
Ok, kaznimo i pljujmo, pa i ubijmo Fikreta al šta ćemo sa ovim sadašnjim nesposobnjakovićima ??????
Hoćemo li im goleme plate isplaćivati u nedogled, mada svo vrijeme ama baš ništa ne radi,.......... ah, da, važno je da ne vole Fikreta, to je važno i odmah imaju bonus za velike plate :bua
Porta wrote: Za promjenu podignite malo glavu, pogledajte izvan svoga sela, cijela Bosna i Hercegovina se pljacka i lagano iseljava, nemojte misliti da je to slucaj samo sa krajinom..
Tako je,....... i za to je kriv Fikret , mamicu mu njegovu , jer da je ko drugi kriv i njemu bi mamicu , jel tako :hmm
Porta wrote: Treba vam biti i jasno da Agrokomerc nece vise biti ono sta je bio, Agrokomorc trebate zaboraviti i okrenuti se drugim stvarima a ne sanjati puste snove o zlatnom dobu Agrokomerca. Na kraju krajeva taj isti Agrokomerc su unistili sami oni koji su ga gradili, a bogami i oni koji su u njemu radili. Nijednu firmu na svijetu ne cini jedan covjek, nego masa ljudi koji su zaduzeni za razlicite sektore poslovanja. Prema tome Ti isti ljudi su unistili Agrokomerc.
Dječače, dječače pune gizice svega, ja te molim,.... imaj razumijevanja do onih što NEMAJU šta jesti i koji su ni krivi ni dužni i žedni i gladni i bosi i sasvim je razumno za očekivati,da se Agrokomerc makar 20% usposobi, da se makar par stotina ljudi zaposli i da ti isti ljudi imaju s čim svoju porodicu preživljavati.
Da imalo imaš pojma o Krajini i o Agrokomercu , ne bi valjao takve gluposti i to samo sa jednim jedinim ciljem - da odbraniš nesposobnost današnjih vlastodržaca.
Porta wrote: A sto se tice BABE daleko mu kuca bila od nase, nikad vise nista dobro nece biti od njega.
Pa nema ga već godinama al ništa drugačije nije.
Prije tri - četiri godine sam prolazio kroz V.Kladušu , decembar je bio , u Hrvatskoj izbori ,............ Kladuša sva u reklamnim panoima od HDZ i Sanadera, ja bome mislio da sam u `rvackoj.
Ko je kriv za to ?????
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Agrokomerc/Fikret Abdic

Post by Krokodil Behko » 07 Mar 2011, 21:12

Ehhh.. temica na vrijeme pokrenuta...



Nadarevic se plasi vrlo skorog ulaska u vlast Fikreta Abdica




Ibrahim Nadarević, zastupnik SDA u Predstavničkom domu Federalnog parlamenta i bivši ministar za boračka pitanja u Vladi FBiH, jedini je ministar u novijoj historiji naše zemlje koji je podnio ostavku zbog neslaganja s pojedinim odlukama vlastite stranke.
Glineni golub
Poznato je, naime, da je Nadarević napustio ministarsku poziciju onoga momenta kada su prava iz boračkog zakona Federacije BiH dobili i „autonomaši“ Fikreta Abdića.
Upravo iz tog razloga, ali i zbog trenutka u kojem se dešava drama s uhapšenim generalom Armije RBiH Jovanom Divjakom, od Nadarevića smo zatražili komentar na najavljeno priključenje DNZ-a koaliciji SDP-a, SDA, HSP-a i NSRzB-a.
- U vrijeme dok se sve ovo dešava Jovi Divjaku, dok obilježavamo Dan nezavisnosti BiH, dok se sjećamo prošlogodišnjeg hapšenja Ejupa Ganića, osjećaj nas koji smo branili ovu zemlju je užasan. Naravno da sam možda i ja glineni golub za nekoga. I još u svim tim dešavanjima iskrsne informacija o mogućem koaliranju sa DNZ-om, a ove godine priprema se izlazak Fikreta Abdića iz zatvora u kojem odslužuje kaznu za ratni zločin - kaže Nadarević.
Likovanje kćerke
On je ogorčen likovanjem Abdićeve kćerke Elvire Abdić-Jelenović, koja je nedavno u Skupštini Unsko-sanskog kantona upravo najavljivala da će njen otac izaći iz zatvora, te uz takvu činjenicu, kako kaže, nikako ne može da se pomiri s uvođenjem DNZ-a u ekipu vladajućih stranaka u FBiH.
- Iz svega se, hipotetički, može zaključiti da će Abdić vjerovatno u drugoj polovini ove godine i razgovarati s liderima stranaka koje čine većinu, te čak i donositi političke odluke u BiH. To je apsolutno neprihvatljivo, pogotovo za nas koji smo branili zemlju! Da li je moguće da neko poput mene, ko je komandovao jednom od brigada Petog korpusa Armije RBiH, rizikuje s činjenicom da nam čak i Fikret Abdić uđe u vlast. Stav u kojem to ne mogu podržati trajat će sve do momenta dok se DNZ barem ne pokaje i izvini za nedjela u proteklom ratu te ogradi od onih iz svojih redova koji su radili nedjela u proteklom ratu - konstatira Nadarević.
Nije prvi put
S obzirom na njegovo protivljenje koaliranju s Abdićevim DNZ-om, Nadarevića smo pitali je li svoje stavove iznio pred rukovodstvom SDA.
- Nije prvi put da nastojim uvjeriti druge da je nešto pogrešno. SDA je moja kuća i moja duša je komotna u toj kući, ali sam baš zato u nekoliko navrata, primjerice, kada su bili aktuelni borački zakoni i Zakon o plaćama, nastojao promijeniti stav unutar svoje stranke, i javno i kroz organe SDA, te vjerujem da SDA neće prihvatiti koaliciju sa DNZ-om odgovara Nadarević.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Agrokomerc/Fikret Abdic

Post by Krokodil Behko » 10 Mar 2011, 12:25

Opet bura u krajini oko DNZ



Patriotske snage Krajine već reagiraju, borci poručuju da se "nisu za to borili", a ratni komandant legendarne 505. bužimske brigade ARBiH Sead Jusić direktan je i podsjeća na tešku i krvavu veleizdaju koju je počinio Fikret Abdić. Jusić koaliciju s DNZ-om smatra velikom nepravdom za sve koji su se borili za jedinstvenu BiH.

- Ovakva politička amnestija je ružna i predstavlja vraćanje Abdića u polički život "na velika vrata". Niko od nas nije protiv normalizacije odnosa, ali ja neću da govorim o pomirenju, jer nismo se mi sa " autonomijom" svađali, pa se trebamo miriti. Mi smo, kao pripadnici regularne Armije RBiH, dobili zadatak da izvršimo naređenje i uspostavimo ustavno-pravni poredak u ovom dijelu države - kaže Jusić.

Jusić bar kao minimum političke kulture i historijske odgovornosti od DNZ-a očekuje da već jednom kaže: "Braćo, komšije, mi smo pogriješili".

Ništa manje ogorčen nije ni predsjednik Kluba Stranke za BiH u Skupštini USK Sulejman Kazić.

- Stvaranje ovakve koalicije suprotno je interesima građana USK. Ona nije volja birača i kod većine građana, posebno boračkih populacija, izaziva negativan odnos prema Vladi - kaže Kazić.

To je greška

Čak i bivši predsjednik Kantonalnog odbora SDA USK Edham Veladžić smatra ulazak u DNZ-a u vlast greškom i silovanjem situacije, ali dodaje da će kao "vojnik partije" poštovati stav organa stranke.

Ehhh sad..
Zanimljivo je to da je taj Mirsad Veladzic,smijenjen odlukom visokog predstavnika a zbog raznih mahinacija kriminalno-autokratske prirode.. Cak sta vise,poznat je i po raskosnom zivotu u godinama kada su mnogi,zaista mnogi krjisnici,zauvijek napustlili svoje kuce i otisli u ko zna kakve daleke zemlje...zbog gladi.. I ako je to sve sto Avaz moze pronaci i "intervjuisati" onda je to stvarno zalosno.. Taj Veladzic,nije zasluzio ni da da izjavu za seoske novine a kamoli tek za najtirazniji list.. Sad se naravno,traga za svim mogucim protivnicima ulaska DNZ u vlast i to se svakodnevno plasira u javnost sa ciljem animacije svih gradjana protiv ulaska DNZ u vlast.. Kampanja ce biti kao i ostale Avazove kampanje.. Nemilosrdna i potpuna.
Samo jednu stvar da upitam... evo malko da boldiram..
Ako postoji DNZ kao politicka partija a postoji.Ako postoji vec od zavrsetka rata..dakle 15 godina.. Imaju svoje poslanike na raznim nivoima u skladu sa zakonom o politickom organiziranju i zakonom o izborima.. Ako oni djeluju u potpunosti legalno i legitimno a ispred svojih glasaca.. Kako to da oni ne mogu uci u vlast???
Sta je tu neobicno i nezakonito?? Da podsjetim malo forumase.. Taj isti DNZ je svojeremeno podrzavao tzv "Alijansu za promjene" koju je podrzavao i taj isti Avaz..
Nije ovo nikakva podrska DNZ-u nego podrska zakonu.. DNZ djeluje po zakonu pa prema tome... Nema tu mjesta nikakvim emocijama. Mora se postovati zakon.
A to sto je taj isti SDA svojevremeno dopustio politicku organizaciju DNZ-ovaca to je druga prica. Glupi Alija sa jos glupljim saradnicima dosao je na naum da se to rijesi na nacin,sto ce unistiti Cazinsku krajinu u svakom smislu.. Vjerovali su da ce uspjeti. Naravno,vjerovanja glupaka se rijetko kad obistine.. I zato sad imamo taj problem.. Nije tu kriv ni DNZ ni SDP.. nego SDA sa svojom anti-narodnom kampanjom u toj regiji.
I za kraj,ovo je jos jedan dokaz,da Avaz djeluje anarhicticki i to konstantno od izbora do danas.. Oni zele izgleda sami da svugdje vladaju.. Fino rekoh i to poodavno.. Simbioza medijsko-novcane moci F.Radoncica sa eventualnom politickom moci,mogla bi biti pogubna za BiH... Eto... To se upravo ovih dana i pokazuje kao istina..
online

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Agrokomerc/Fikret Abdic

Post by mrki62 » 10 Mar 2011, 13:11

Na mnogim forumima se primijeti kako je mnogih stid spomenuti slučaj Agrokomerca a samim tim se stide pomenuti nesposobnjakoviće a da nisu tobože naši, ih , imali bi oni riječi i to puna usta ,......... tobože patriote a patriote ne brane izdajnike države i naroda pa ma kako se neko zvao i ma kojoj stranci pripadao.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

Porta
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 141
Joined: 17 Oct 2010, 22:19
Location: Sarajevo
Status: Offline

Re: Agrokomerc/Fikret Abdic

Post by Porta » 10 Mar 2011, 15:48

Dragi moj prijatelju, agrokomerc je gradila cijela Bosna i Hercegovina najvecim dijelom iz sredstava samodoprinosa, cini mi se da se to tako zvalo u 80-im godinama, to je bila firma sa zdravim osnovama, velikosrpskoj politici se nije svidio jedan prehrambeni gigant u Bosni iz razloga sto je poceo da uveliko ugrozava Srbijansku prehrambenu industriju i uzima sve veci kolac u prodaji i proizvodnji hrane.E tu uskace Milosevic koji je bio direktor jedne od banaka (ako se nevaram jugo banke iako nisam 100% siguran jeli jugo banka) i on pocinje kreditirati u pocetku Agrokomerc pod vrlo povoljnim uslovima ali vremenom povecavajuci kamate i ostale uslove kreditiranja. I jednog jutra se pojavi afera sa mjenicama bez pokrica koje je izdavao Abdic. I srbi srusise Agrokomerc.
Sad o Aliji Izetbegovicu, nisam neki njegov obozavatelj ali taj covjek je izvukao najvise za Bosnu sa obzirom na prilike i situaciju koja je u to vrijeme prevladavala.
Sto se tice ponovnog obnavljanja Agrokomerca, o tome nema nikakvog govora, da na celo Agrokomerca dodje duh iz Aladinove svjetiljke nebi u ovom Bosansko Hercegovackom drzavnom uredjenju i drzavnom bezvlascu uspio podici Agrokomerc ponovo na noge, i ne samo Agrokomerc nego i ostale Bosansko Hercegovacke divove (Energopetrol, Pretis, Rodic Bugojno, UNIS, Šipad itd). I jos tebi za informaciju glavni kocnicar Bosanskih firmi je Europska unija i Velika britanija ciji je glavni igrac i kocnicar Visoki predstavnik, njima ne pase da mi bilo sta proizvodima iz razloga sto nas treba sto vise osiromasiti i iscrpiti te na kraju preko MMF-a totalno unistiti da bi oni mogli doci na bijelom konju i ponuditi nam spasenje u vidu kupovine nasih šuma, vode, ruda, struje, telekomunikacija i svega ostalog. A mi cemo opet pored te njihove velikodusne pomoci biti jos siromasniji.
I na kraju dokaz ove zadnje moje teze je sljedeci :
U svijetu globalizacije, gdje velike firme gutaju male, gdje veliki masovnom proizvodnjom spustaju cijenu proizvoda i tako unistavaju konkurenciju, gdje na zapadu velike mega korporacije zaposljavaju 50 000 radnika, gdje te velike korporacije imaju pogone u cijelom svijetu, nama MMF i Visoki predstavnik prodaju pricu o malom poduzetnistvu i maloj privredi kao nosiocima razvoja Bosne i Hercegovine, i stalno nam uvjetuju davanje pomoci sa tim da moramo rasparcati velike firme i rasprodati ih u bescijenje, iako i budala zna da kao mali proizvodjac nemas ama bas nikakve sanse za opstanak. Ali nasi vrli politicari puse tu pricu i svi nam ponavljaju mantru o maloj privredi i malim kompanijama, iz razloga sto su placeni i korumpirani od MMF-a i Velikih igraca ( EU, Velika Britanija).
Mogo bi ti o ovome pricati 10 dana ali nikakve koristi od pricanja.
Sve se zna svi se pravimo blesavi.
I jos jednom ponavljam za Fikreta Abdica - daleko mu kuca bila od nase, ako ne od nase onda bar od moje.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Agrokomerc/Fikret Abdic

Post by Krokodil Behko » 10 Mar 2011, 16:45

Porta wrote:
1. Sad o Aliji Izetbegovicu, nisam neki njegov obozavatelj ali taj covjek je izvukao najvise za Bosnu sa obzirom na prilike i situaciju koja je u to vrijeme prevladavala.

2. U svijetu globalizacije, gdje velike firme gutaju male, gdje veliki masovnom proizvodnjom spustaju cijenu proizvoda i tako unistavaju konkurenciju, gdje na zapadu velike mega korporacije zaposljavaju 50 000 radnika, gdje te velike korporacije imaju pogone u cijelom svijetu, nama MMF i Visoki predstavnik prodaju pricu o malom poduzetnistvu i maloj privredi kao nosiocima razvoja Bosne i Hercegovine, i stalno nam uvjetuju davanje pomoci sa tim da moramo rasparcati velike firme i rasprodati ih u bescijenje, iako i budala zna da kao mali proizvodjac nemas ama bas nikakve sanse za opstanak. Ali nasi vrli politicari puse tu pricu i svi nam ponavljaju mantru o maloj privredi i malim kompanijama, iz razloga sto su placeni i korumpirani od MMF-a i Velikih igraca ( EU, Velika Britanija).
Mogo bi ti o ovome pricati 10 dana ali nikakve koristi od pricanja.
Sve se zna svi se pravimo blesavi.


3. I jos jednom ponavljam za Fikreta Abdica - daleko mu kuca bila od nase, ako ne od nase onda bar od moje.

1.. Evo i tebi malo... da ti osvjezim pamcenje.. Po ustavu i zakonu RBiH,doticni Alija je veleizdajnik zbog narusavanja teritorijalnog integriteta RBiH.. Pocinio ga je...ono ako se sjecas,kad je otisao u Dayton sa Republikom Bosnom i Hercegovinom u dzepu,gdje je ukinuta a odatle nam se vratio sa Republikom srpskom koja je tad i priznata..
Kome ti tu pricas suplje Alije i Alijica price ??
Navodno su patrioti i bore se protiv RS. A bore se u p.... lijepe matere.. Oni su je i priznali..

2. Cisti stoprocentni off.. Imas temu "zapad za i protiv all about" ..

3. Vijest prenesena iz medija Moj komentar je dopisan ispod..
Sad se vrati na moj komentar i javi mi imal igdje da sam spomenuo tog Fikreta Abdica???
Nit ga pominjem nit je bitan.. On ce umrijeti a ostace DNZ iza njega zauvijek.. Sta onda ?
online

Porta
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 141
Joined: 17 Oct 2010, 22:19
Location: Sarajevo
Status: Offline

Re: Agrokomerc/Fikret Abdic

Post by Porta » 10 Mar 2011, 17:24

1. Alija Izetbegovic je u Daytonu dobio onoliko koliko smo mi stvarno bili jaki, koliko si jak toliko dobijes, a ja ti mogu rec da covjeku svasta kroz glavu prolazi kad vodis narod kroz rat a nemas sa cim ratovati, ti to kao da zaboravljas, nazivati prvog prijedsjednika samostalne Bosne i Hercegovine veleizdajnikom granici se sa samom ludoscu, mozda je u tome i uzrok svih nasih jada, najlakse je popljuvati svog a velicati i vjerovati tudjem. Lako je sad pricati o manama Daytona a kad se tamo islo trebalo se lucem traziti ko ce ici i potpisati, a znalo se da se mora potpisati. A sad svi price pricaju kako oni nebi potpisali, kako bi lupili sakom o sto itd itd a svi bili misevi kad se trebalo ici.

2. Sto se tice zapada, nemoguce je polemisati o nasim problemima a ne dohvatiti se zapada.

3. I kao trece uopce nisam komentariso tvoj komentar nego osvrt forumasa pod nickom mrki62 na moj komentar o Agrokomercu i Fikretu Abdicu.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Agrokomerc/Fikret Abdic

Post by Krokodil Behko » 10 Mar 2011, 19:49

Porta wrote:1. Alija Izetbegovic je u Daytonu dobio onoliko koliko smo mi stvarno bili jaki, koliko si jak toliko dobijes, a ja ti mogu rec da covjeku svasta kroz glavu prolazi kad vodis narod kroz rat a nemas sa cim ratovati, ti to kao da zaboravljas, nazivati prvog prijedsjednika samostalne Bosne i Hercegovine veleizdajnikom granici se sa samom ludoscu, mozda je u tome i uzrok svih nasih jada, najlakse je popljuvati svog a velicati i vjerovati tudjem. Lako je sad pricati o manama Daytona a kad se tamo islo trebalo se lucem traziti ko ce ici i

Vjerovatno nemas pojma sta je bilo u ratu,cim kazes da nismo bili jaki za vise od 26% teritorije.. Sta drugo reci ?? Koja je to srpska linija bila u septembru 1995 a da nije pukla...po mogucnosti da se navede poimence a ne da se prosipa demagogija kao u prethodnim postovima?????????????????

Ja nisam lud.. U Ustavu RBiH,stoji da niko mimo referenduma nema pravo potpisati neki glup sporazum... i ti meni o narodu.. ???????

da te podsjetim na tvoju vlastitu izjavu.. Rekao si da Agrokomerc ne bi trebao ni da zazivi??? razlozi molicu lijepo ????? Pa ti si eto narodni dusebriznik.. Kako to da te nije briga za tolike ljude ?????
Ili oni mozda nisu narod po tvom misljenju?????
Hocemol ih pobiti ???? To bi svakako bilo u duhu A(v)lijanera Izetbegovica..
Ja ne padam na neke demagogije jer ti nikad ne mozes izdemagogisati toliko koliko ja mogu iznijeti fakata i napisati redova i redova.. Takvi kao ti,i doveli su nas dovdje.. Ni nakon 20 godina,ne vidite ni crnu ni bijelu macku pred nosom nego..vjerujete onima koji su unistili zemlju i doveli nas do prosjackog stapa.. Ali nikad nije krivac medju nama... Zar ne Portice mali .. haa :obrve
Kriv je DNZ,krivi su Srbi,krivi su Hrvati,a eto treci-cetvrti put,citam kako mislis i da je zapad kriv... Pa da ti napisem opet... Nemamo mi tom zapadu sta reci sve dok smo mi na nivou indijanaca (zahvaljujuci SDA/HDZ) i ne mozemo nikakav zakon da usvojimo na normalan nacin.. Kako bi bilo da se izjasnis da zelis pola cazinske krajine istjerati ili pobiti ??????
To se vidi iz svake tvoje rijeci.. Ne glumi objektivnost.. Pozna se rukopis tih hodzica iz SDA.. Ali hvala ti na javljanju.. Malo sam prekratio vrijeme.. Molim neki malo jaci post sljedeci put..
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Agrokomerc/Fikret Abdic

Post by Krokodil Behko » 10 Mar 2011, 19:59

Porta wrote:1. najlakse je popljuvati svog a velicati i vjerovati tudjem. Lako je sad pricati o manama Daytona a kad se tamo islo trebalo se lucem traziti ko ce ici i potpisati, a znalo se da se mora potpisati.

Kojeg sam to tudjeg pohvalio ??????????????????
(ocito je ono sto rekoh,krivac nikad nije medju nama)

Kojim lucem bolan ????
Ko je koga pitao da se potpise ?????
Ja nisam balav!
Sjecam se te sjednice drezavnog parlamenta..fino se sjecam,da su skoro svi bili protiv..
Ko ga je ovlastio da potpise ?????
Kazes da je kriv Zapad za stosta a istodobno tvrdis da se mora potpisati ono sto zapad zeli ..
Nije li to proturjecno.. ?????
Nista se nije moralo potpisati jer nije ni trebalo vise od mjesec dana rata...
Velis moralo se potpisati a Alija "velio" kako je to ucinio zbog anexa 7 (u narodu poznat pod nazivom "Lesi se vraca kuci")
Zanimljivo... usprotivio si se rijecima svog prvog predsjednika :obrve
online

Porta
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 141
Joined: 17 Oct 2010, 22:19
Location: Sarajevo
Status: Offline

Re: Agrokomerc/Fikret Abdic

Post by Porta » 10 Mar 2011, 21:13

Sada bi i ja o tebi trebao malo ponizavajuce govoriti, malo te izokola vrijedjati kao ti mene, ali necu se spustati na tvoj nivo.
O nasoj snazi 95 najbolje govore dogadjaji koji su predhodili tome, a to je potpisivanje sporazuma sa hrvatima o federaciji, zatim bombardovanje NATO-a srpskih polozaja i skladista oruzja oko Sarajeva, Davanje dozvole od Amerike Hrvatskoj da napadne Knin i krajinu sa Bosanskog teritorija iz smjera Livno-Bosansko Grahovo - Drvar, sa cijelokupnom politickom pripremom za Daytonski sporazum.
Namjerno presucujes cinjenicu da je Amerika preko svog posrednika u Daytonu prijetila Nasim predstavnicima istom tom NATO avijaciom ako ne zaustavimo napredovanje.
Ali uzalud je pricati sa cinjenicama ko misli da nam je trebalo jos mjesec dana rata do pobjede, a nevodi racunana o zrtvama koje bi se desile da se nastavio rat, nevodeci racuna da Srbija nije mogla pokoriti goloruki narod na pocetku rata a ovamo davati izjave da bi mi pobjedili u mjesec dana i tada bolje naoruzanog neprijatelja od sebe je stvarno neozbiljno..
Uvijek je lako tudjom guzicom ratovati. Rat je avantura u kojoj sitnica odlucuje o pobjedniku i porazenom.
Ali cemu govoriti o cinjenicama, pricati o gladnom narodu a kad se treba organizirati prvomajski protestni mars po svim gradovima Bosne i Hercegovine onda se u cijeloj drzavi skupi petsto-500 i slovima i brojem radnika dok ostali gladni idu na rostiljade i obilaze prvomajske vasare.
O cemu mi pricamo ovde????
O cinjenicama sigurno ne.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Agrokomerc/Fikret Abdic

Post by Krokodil Behko » 10 Mar 2011, 21:18

Porta wrote: O nasoj snazi 95 najbolje govore dogadjaji koji su predhodili tome, a to je potpisivanje sporazuma sa hrvatima o federaciji, zatim bombardovanje NATO-a srpskih polozaja i skladista oruzja oko Sarajeva, Davanje dozvole od Amerike Hrvatskoj da napadne Knin i krajinu sa Bosanskog teritorija iz smjera Livno-Bosansko Grahovo - Drvar, sa cijelokupnom politickom pripremom za Daytonski sporazum.

Pa si zatim rekao

Namjerno presucujes cinjenicu da je Amerika preko svog posrednika u Daytonu prijetila Nasim predstavnicima istom tom NATO avijaciom ako ne zaustavimo napredovanje.

Pricas mi o cinjenicama ?????
Haj ti meni pricaj o svojim proturjecnostima malo ...
Kako to slabi a morali Ameri da nam prijete da stanemo ????????
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Agrokomerc/Fikret Abdic

Post by Krokodil Behko » 10 Mar 2011, 21:25

Porta wrote: Ali uzalud je pricati sa cinjenicama ko misli da nam je trebalo jos mjesec dana rata do pobjede, a nevodi racunana o zrtvama koje bi se desile da se nastavio rat, nevodeci racuna da Srbija nije mogla pokoriti goloruki narod na pocetku rata a ovamo davati izjave da bi mi pobjedili u mjesec dana i tada bolje naoruzanog neprijatelja od sebe je stvarno neozbiljno..
Uvijek je lako tudjom guzicom ratovati. Rat je avantura u kojoj sitnica odlucuje o pobjedniku i porazenom..

ajjjjjj :lupa

Ono lafo briga za svoj narod.. Prava Alijanerska spika..
Naravno da sam ja ratovao svojom guzicom.. Ali za tebe nisam siguran.. :hm
Cim iz tebe govori SDA to znaci...ili ne volis svou zemlju ili si naivcina..
I gdje samo nadje tu zadnju recenicu gatibo ???
Avantura???
Znaci svi smo bili avanturisti???
Da li smo se trebali svi predati 92 ??? tako ispade ???
Naravno da je to SDA spika.. Srpsku teritoriju ne diraj a svoj narod u Krajini hajmo pobiti..
Pa ja tebe zamolio za neki studiozniji post.. jbg... :sjedi
online

Post Reply

Return to “BH proizvodnja”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests