Agrokomerc

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
fruit
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1985
Joined: 25 Oct 2010, 20:05
Has thanked: 20 times
Been thanked: 105 times
Status: Offline

Re: Agrokomerc/Fikret Abdic

Post by fruit » 21 Oct 2013, 16:50

Radovan Karadžić je bio član SKJ ,pa nemora zbog toga biti kriv Nijaz Duraković ili Josip Broz.
Kada je poveo bratoubilački rat među Krajišnicima,Fikret Abdić nije provodio ideju Alije Izetbegovića nego projeklat Velike Srbije a zna se ćija je to ideja ...pa logično onda ko bi mu trebao dati penziju.Vjerovatno je bio član i SKJ-u(dok ga nisu zatvorili zbog lopovluka)pa neznači da su mu trebali dati penziju.Njegova bolesna ideja da vlada ga je bacila na smetljište istorije.Mnogo velikih ljudi o Aliji Izetbegoviću je kazalo da je bio veliki državnik i čovjek.Ima i onih koji misle drugačije ali oni su uglavnom na strani zločinaca i njih uglavnom više niko i nesluša.O Fikretu nije lijepu riječ izrekao ni jedan državnik niti značajna osoba čiji je bio savremenik izuzev onih koji su bili ili su još uvijek okupljeni oko projekta Velike Srbije.
Ovo je što sam imao napisati vezano za ovu temu.
Odjavljujem se sa ove teme jer mi je ispod dostojanstva potrošiti minut svog života pisajući na temi o čovjeku koji radi svojih interesa ubijao svoj narod po zatvorima ili logorima a radi ideje koju je svako normalan u svijetu osudio i koja je na kraju doživjela propast.
Lahko je ženu dovest do ludila,hajdi ti nju dovedi do pameti

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Agrokomerc/Fikret Abdic

Post by mrki62 » 21 Oct 2013, 17:19

Jes, jes, sad je projekat velike Srbije kriv za bratoubilački rat, haj da si napisao Vikret al kad je HAlija u pitanju, onda se mogu svaliti problemi bilo gdje - kao i u ovom slučaju :)
HAliju cijene svi oni koji su za odbranu VelikoSrba, jer VelikoSrbi su izuzetno lobistički jaki i lobi njihov je i te kako okrenut hvaljenju HAlije, jer bez HAlije Republike Srpske nikad ne bi bilo a Vikreta su hvalili oni državnici, s kojima je HAlija pregovarao a pogotovo onaj što je dao HAliji najveće državno odlikovanje - državnu lentu. Što bi u prijevodu značilo; Svaka čast HAlija, sve moje želje si ispunio.
Čudno zar ne, samo te treba neko potsjetiti na to :)
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Ukinuta fetva o zabrani klanjanja dženaza abdićevcima

Post by Krokodil Behko » 30 Dec 2013, 10:44

Image

Vijeće za fetve Rijaseta Islamske zajednice u BiH proglasilo je nevažećom fetvu Hasana ef. Makića, muftije bihaćkog, o zabrani klanjanja dženaza osobama koje su se svojevoljno priključile paravojsci ratnog zločinca Fikreta Abdića, tzv. Narodnoj odbrani Autonomne pokrajine zapadna Bosna (NO APZB). Fetva je ukinuta na inicijativu grupe građana Velike Kladuše.

Od izdavanja do ukidanja ove fetve prošlo je punih 20 godina, a u dokumentu izdatom 23. novembra 1993. bilo je precizirano da „svi oni za koje se zasigurno zna da su svjesno i dobrovoljno uzeli oružje i krenuli protiv islama i bošnjačkog naroda su murtedi, tj. otpadnici od vjere islama i ummeta Muhammeda, a. s.“.

- Takvima se u slučaju pogibije ne klanja dženaza, niti se opremaju po islamskim propisima, jer se tretiraju kao nevjernici - navedeno je u toj fetvi.

S poništenjem ovih odredbi Vijeće za fetve IZBiH istovremeno je donijelo novu kojom poziva Krajišnike na pomirenje.

- Vijeće za fetve poziva sve muslimane u Krajini da zajednički rade na pomirenju, promoviranju dobra i odvraćanju od zla, te apelira na sve aktere da prestanu s manipulacijama i instrumentalizacijom fetve, čije je važenje prestalo i primjena obustavljena, radi ostvarenja uskih stranačkih ili nekih drugih interesa - navodi se u najnovijoj fetvi.
online

Ciklama
Status: Offline

Re: Ukinuta fetva o zabrani klanjanja dženaza abdićevcima

Post by Ciklama » 30 Dec 2013, 11:14

Pomirenje? Abdićevci ne mogu ni sami zajedno. Sad imaju DNZ i Laburističku stranku BiH.

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Ukinuta fetva o zabrani klanjanja dženaza abdićevcima

Post by mrki62 » 30 Dec 2013, 12:56

Pa normalno da je nevažeća, jer, ko je on da odlučuje ko je vjernik a ko nije.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

Blackhawk
Status: Offline

Re: Ukinuta fetva o zabrani klanjanja dženaza abdićevcima

Post by Blackhawk » 30 Dec 2013, 19:08

Fetva je izdata 23. novembra 1993. i tad je bila vazeca.. Sad je drugo vrijeme, vise nije rat, iako se raja jos mrzi, ali niko vise ne napada islam i muslimane, koliko toliko, pa zbog toga je i red da se ponisti fetva..
Da je stanje kao sto je bilo te 93. i dalje bi ona vazila..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Nihad Imamović ponudio 12 miliona KM za "Agrokomerc"

Post by Krokodil Behko » 24 Jan 2016, 15:44

Image
Na aukciji prodaje prehrambene industrije "Agrokomerca" u Velikoj Kladuši, čija je početna cijena 3.086.216 KM prijavilo se više zainteresiranih kupaca, a jedan od njih je i sarajevski privrednik Nihad Imamović, vlasnik firme "EIN Natural".
Za srce nekadašnjeg velikokladuškog giganta Imamović je ponudio čak 12 miliona KM, na usmenom javnom nadmetanju, održanom u petak pred Općinskim sudom u Velikoj Kladuši.

Na osnovu ove vrtoglave cifre, pojedini domaći mediji pisali su da je Imamović novi vlasnik "Agrokomrca", što on u razgovoru za "Avazov" portal nije potvrdio.

- To ništa nije završeno. Nisam novi vlasnik "Agrokomerca", ne znam otkud ta informacija u medijima. Vjerovatno na osnovu cifre koju sam ja ponudio u odnosu na ostale. U svakom slučaju, za nekih 15 dana bit će gotova privatizacija "Agrokomerca" te će se znati i novi vlasnik - kazao je Imamović.

Osim Imamovića za "Agrokomerc" je bila zainteresirana i sarajevska firma "Silsila" koja je ponudila 5,2 miliona KM, Razvojna banka FBiH koja je ponudila 2,2 miliona KM te nekoliko drugih firmi koje su ponudile manje iznose.

Poslovna karijera Imamovića izuzetno je uspješna. Zajedno sa Nijazom Hastorom stvarao je kompaniju ASA Holding, no moćnu poziciju generalnog direktora u ovoj kompaniji, zamijenio mirnim penzionerskim životom.

Nakon 2011. povukao se u penziju, ali poduzetnički duh nije dugo mirovao pa je sa saradnikom iz bivše kompanije Emirom Ahmetagićem pokrenuo proizvodnju prirodnih sokova koji se na policama marketa mogu naći pod jednostavnom etiketom "Sok".

Radi se o sokovima kompanije "EIN Natural", koja se bavi uzgojem, proizvodnjom i trgovinom najkvalitetnijih sokova od voća i povrća, a koji su vrlo brzo osvojili bh. tržište.

Ovim poslovnim poduhvatom Imamović je naišao samo na odobravanje. U Velikoj Kladuši pozdravljaju ovaj potez te očekuju nova ulaganja, više radnih mjesta i vjeruju u preporod bivšeg prehrambenog giganta.



(Vijesti.ba / Avaz)
online

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Nihad Imamović ponudio 12 miliona KM za "Agrokomerc"

Post by Chloe » 24 Jan 2016, 20:22

:lupa

Znam da sam nesto planirala "istrazivati" kad sjednem da odmorim uz net.
A ovo me bas zanima, ko je tip, kakva je to firma kad 12 miliona ponudi k'o iz rukava? :zubi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Nihad Imamović ponudio 12 miliona KM za "Agrokomerc"

Post by carobnjak N » 25 Jan 2016, 07:56

Eno potvrdili su da je kupio.
Međutim to je samo prehrambena industrija...možda 20 % Agrokomerca
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Nihad Imamović ponudio 12 miliona KM za "Agrokomerc"

Post by Chloe » 25 Jan 2016, 08:15

Lijanovići su me iznenadili, imali su želju na taj dio Agrokomerca a jako malo ponudili. :hm
Otom - potom, za mene je kupo-prodaja gotova tek kad se novac isplati i objekti uknjiže na kupca.
Koliko se sjećam benziska A/C još nije u vlasnišvu kupca a riječ je o daleko manjim novcima.

U svakom slučaju, bolje i ičije nego svačije (državno).

Sretno im. :zubi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Nihad Imamović ponudio 12 miliona KM za "Agrokomerc"

Post by Pasaga » 25 Jan 2016, 09:36

Chloe wrote::lupa

Znam da sam nesto planirala "istrazivati" kad sjednem da odmorim uz net.
A ovo me bas zanima, ko je tip, kakva je to firma kad 12 miliona ponudi k'o iz rukava? :zubi
To je tip..koji je godinama drzao drzavu u sahu..
...sto se tice automobilske ind. i uvoza automobila...
..imao apsolutni monopol u toj oblasti sa nekolicinom ministara sda.....
....reketas....lopina.....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

TOPS će za godinu dana biti No 1 biskvit u BiH

Post by Krokodil Behko » 01 Jun 2017, 19:06

Image
AC FOOD d.o.o. iz Velike Kladuše preuzeo je proizvodnju Agrokomercovog branda “Tops”, jednog od najomiljenijih biskvita ikada proizvedenih u Bosni i Hercegovini.

Iz AC FOOD najavljuju dalje unaprijeđenje branda i povećanje njegove tržišne vrijednosti, prije svega inovacijama, novim kanalima distribucije, i pojačanom promocijom. Preuzimanje proizvodnje podrazumijeva i ostanak svih radnika.

“Tops biskvit spada u red ponajboljih domaćih brandova u kategoriji biskvita. Naš cilj je da u sljedećih 12 mjeseci izbijemo na prvo mjesto na domaćem tržištu. Uvjereni smo da ćemo prije svega investicijama u još bolji kvalitet i dodatni angažman uspjeti u našim planovima. Također, u okviru unaprijeđenja proizvodnje i povećanja kapaciteta imamo u planu dalji razvoj konditorskih proizvoda, kao i pokretanje programa čokolade”, izjavio je Smail Korajlić, direktor AC FOOD.
Inače, AC FOOD je u martu kupio dio imovine Agrokomerca, u okviru javnog nadmetanja nepokretnosti, a radi se o pogonima za proizvodnju stočne hrane, preradu voća i povrća, kao i skladištima.

“Ranije smo najavili da su naše namjere pokretanje proizvodnje u Agrokomercu, zapošljavanje radnika, i povratak na staze uspjeha jedne od najvećih prehrambenih kompanija na prostorima bivše Jugoslavije. Preuzimanjem proizvodnje branda Tops okončana je prva faza ovog projekta. Također, već smo započeli otkup jagoda od kooperanata, sa planiranim količinama u ovoj sezoni od oko 200 tona”, riječi su Korajlića.

Proizvodnja branda “Topsa” preuzeta je Sporazumom o prenosu poslova između AC Food d.o.o. Velika Kladuša i Gadžo Comerc d.o.o. firme koja je ranije obavljala ovaj posao.

(DEPO Portal)
online

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: TOPS će za godinu dana biti No 1 biskvit u BiH

Post by Chloe » 01 Jun 2017, 21:42

Od ovog predmeta sam danas dobila glavobolju pa morala ranije s posla otići ... :123

Sretno im. :)
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: TOPS će za godinu dana biti No 1 biskvit u BiH

Post by SPINERKA » 01 Jun 2017, 21:46

:grana

oh, kako je sladak-- gnjecav
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: TOPS će za godinu dana biti No 1 biskvit u BiH

Post by Krokodil Behko » 01 Jun 2017, 21:49

Jel to neka babovska firma?
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: TOPS će za godinu dana biti No 1 biskvit u BiH

Post by Krokodil Behko » 01 Jun 2017, 21:50

SPINERKA wrote::grana

oh, kako je sladak-- gnjecav
Nije ni jaffa ništa bolji od njega, a vjerovatno je i gori.
online

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: TOPS će za godinu dana biti No 1 biskvit u BiH

Post by Heidi » 01 Jun 2017, 21:51

Da hoce bogdom. Prodavnice nam pune poljskih topsica, pa ako se trujemo, da se trujemo nasim produktima. :roll
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: TOPS će za godinu dana biti No 1 biskvit u BiH

Post by rethna » 01 Jun 2017, 23:25

Ma kakvi, davno sam ga se zasitio :nokti
Kupim nekad zbog nostalgije
Question everything.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: TOPS će za godinu dana biti No 1 biskvit u BiH

Post by Maja » 01 Jun 2017, 23:40

Kaze moj komsija PIPS.
Eto, mislila sam da je srpski.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: TOPS će za godinu dana biti No 1 biskvit u BiH

Post by Chloe » 02 Jun 2017, 07:33

Krokodil Behko wrote:Jel to neka babovska firma?
AC FOOD je članica grupacije - AS Gruop ... :oo

Ko će znati ko stoji iz svega :cudi
Meni je i sjedište sumnjivo koje se nalazi u ulici u kojoj sam odrasla ... :grana
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

Post Reply

Return to “BH proizvodnja”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests