GRUPA D - Hrvatska, Turska, Češka, Španjolska

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: GRUPA D - Hrvatska, Turska, Češka, Španjolska

Post by storm » 22 Jun 2016, 17:24

Krokodil Behko wrote:Nego, šta bi sa huliganima i anti-huliganima?
Eee, koliko znači jedna velika pobjeda. Niko više ni ne pominje taj ispad. :kafa

Pa eto dok Kolindica uglavnom ispaljuje gluposti....mediji ovako onako...francuzi skužili poentu...

Image
Le Monde bolje razumije što se događa od Kolinde: "Hrvatski navijači se bore protiv mafijaša"
Piše: D.T.

Screenshot: Le Monde

KULTNI francuski časopis Le Monde u utorak je objavio tekst za tiskano izdanje za srijedu u kojem analiziraju što je pravi uzrok nereda hrvatskih navijača Saint-Etienneu, javlja n1info. Naslov teksta Le Monda je "Hrvatski navijači prokazuju mafijaški sustav svog saveza“ što pokazuje da i Francuzi vrlo dobro razumiju što se zapravo događa u hrvatskom nogometu.

Za Loica Tregouresa, doktoranda na sveuilištu Lille-II, znanstvenog istraživača specijaliziranog za Balkan i navijačke skupine tog područja, bacanje baklji u teren na utakmici protiv Češke je način koji su neki hrvatski navijači našli kako bi prokazali korupciju svog saveza.

Mafijaški nogometni savez

"Hrvatski građanin, ne samo navijač, poznaje funkcioniranje mafijaškog sustava nacionalnog nogometnog saveza. Oduševljenje reprezentacijom je opalo od devedesetih godina i trećeg mjesta na Svjetskom prvenstvu 1998. godine. Pojavio se izazov kako obznaniti situaciju izvan hrvatskih granica, pod cijenu čak i da se cijela ekipa stavi u poteškoće. Hrvatski savez je onaj kojeg je UEFA najviše kažnjavala. To je cilj navijača koji su inicijatori ovih provokacija", rekao je Tregoures za Le Monde.

Na pitanje zbog čega taj sustav naziva mafijaškim, francuski je znanstvenik jasno odgovorio da je izvor problema u jednom čovjeku.

Sve zbog jednog čovjeka

"Jedan čovjek, Zdravko Mamić, kontrolira kako saveztako i klub iz glavnog grada, Dinamo Zagreb. On je zamjenik predsjednika saveza, a na njegovo je čelo stavio bivšeg velikog igrača Davora Šukera. Ovaj posljednji ni o čemu ne odlučuje, on je marioneta. U Dinamu je Zdravko Mamić bio izvršni direktor. On je danas, takozvani specijalni savjetnik. Njegov brat, Zoran, trener je Dinama. Njegov sin, Mario, vodi poduzeće za menadžement igrača. Kao voditelj kluba, Mamić određuje plaću koju daje igračima, a kad ih proda, on odlučuje o postotku koji će im uzeti jer su igrači pod ugovorom s njegovim sinom. Njegov utjecaj seže do selekcije i optužuje ga se da se njome služi kako bi podizao vrijednost nekih svojih igrača. U srpnju 2015. bio je uhićen zbog pranja novca i utaje. Taj bi postupak trebao početi u rujnu", rekao je Tregoures i pojasnio da je bivša hrvatska Vlada donijela Zakon o sportu.

Kolindine izjave su opasne

"Međutim, Savez se izuzeo od primjene tog zakona. Vlada koju je vodila stranka HDZ (Hrvatska demokratska zajednica, nacionalistička stranka) u petak je na sam dan utakmice pala, a ta stranka ništa nije učinila da bi zakon primjenjivala. Postoje snažne veze između Zdravka Mamića i te stranke, kojoj također pripada i sadašnja predsjednica Kolinda Grabar Kitarović", jasan je francuski znanstvenik.

On Kolindino trabunjanje o navijačima kao neprijateljima Hrvatske i orjunašima naziva opasnima.

"Ovi su nazivi smiješni i opasni. Hrvatska selekcija ima predivne igrače i to je vrlo lijepi izlog za Hrvatsku. No problem je u tome što ona predstavlja stablo kojim se želi prikriti sustav hrvatskog nogometa. Mamić je uostalom bio nazočan u ložama na stadionu Geoffroy-Guichard tijekom incidenata", rekao je Tregoures.

Logika žrtve

"Kod tih fanova koji bacaju dimne naprave, prisutna je shizofrenična logika žrtve. Oni vole svoj tim i svjesni su da mu nanose štetu. Ali oni to čine kako bi privukli pozornost. Možemo i relativizirati: bacati pirotehničke naprave i prekinuti utakmicu tijekom četiri minute nije nasilje. Epizoda s petardom, koja je eksplodirala blizu čuvara na igralištu, bila je nesreća. A osim toga, da je Hrvatska dobila utakmicu, ton komentiranja bio bi različit. U svakom slučaju, nazvati ih huliganima znači da se cijelu situaciju uopće ne razumije", dodao je Tregoures koji ne smatra da će doći do novih nereda.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: GRUPA D - Hrvatska, Turska, Češka, Španjolska

Post by storm » 22 Jun 2016, 17:32

KOMESAR wrote: Skroz nevažna utakmica da bi se sad izvodile neke velike analize.Penal je odbranjen zahvaljujući ,prije svega, sreći i izlasku golmana najmanje dva metra ispred gol linije.I u Africi bi se penal ponovio,samo kod UEFE ne.
Nebitna u kontekstu prolaska grupe, to se slažemo....ali...
ukoliko uspiju daleko dogurati, ova će tekma biti ključna iz više razloga....prvo, kad nabiješ španjolce- od koga bi još trebao strepjeti?
drugo...put do same završnice je dosta lakši s prvog mjesta....ideš na trećeg iz neke grupe, a još se posložio ždrijeb, da se u borbu za polufinale ide na pobjednika švicarska- poljska, koji su realno pobjedivi...
samopouzdanje......saznanje da i rezerve mogu pružiti visoki nivo....obično je hr imala uvijek solidnu jedanestoricu i prilično tanku klupu
ipak sam još skeptičan do najviših doeta....balkanjerosi su to :oo
ali igra za sad čista petica....još da se nije nesretno ispustilo pobjedu, nakon demoliranja čeha, sa metlom (9 bodova ) bi se izašlo iz grupe....

ps ....što se penala tiče, kao prvo nije ga ni bilo, pa je vjerojatno i ustuknuo pred ponavljanjem dotični diletant od suca....jedva je čekao pokazati na bijelu točku ...
nije bio ni onaj prekršaj na Pjaci, par minuta prije, penal....ali tim istim kriterijem bio je- pa nije sviran.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15079
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 948 times
Been thanked: 936 times
Status: Offline

Re: GRUPA D - Hrvatska, Turska, Češka, Španjolska

Post by Tokmak » 22 Jun 2016, 17:33

Krokodil Behko wrote:Nego, šta bi sa huliganima i anti-huliganima?
Eee, koliko znači jedna velika pobjeda. Niko više ni ne pominje taj ispad. :kafa
ma to je bio pokušaj glasne manjine da uništi duh oko reprezentacije,ali ih je sinoćnji veličanstveni nogometni izričaj potpuno obeshrabrio,pa čak i ono malo što ih je došlo do Bordeauxa,ako ih je i došlo, se pokunjeno vratilo kućama,u Hrvatsku i mislim da se jedno vrijeme neće oglašavati... :mah
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: GRUPA D - Hrvatska, Turska, Češka, Španjolska

Post by storm » 22 Jun 2016, 17:37

zloćko_tokmak wrote:
Krokodil Behko wrote:Nego, šta bi sa huliganima i anti-huliganima?
Eee, koliko znači jedna velika pobjeda. Niko više ni ne pominje taj ispad. :kafa
ma to je bio pokušaj glasne manjine da uništi duh oko reprezentacije,ali ih je sinoćnji veličanstveni nogometni izričaj potpuno obeshrabrio,pa čak i ono malo što ih je došlo do Bordeauxa,ako ih je i došlo, se pokunjeno vratilo kućama,u Hrvatsku i mislim da se jedno vrijeme neće oglašavati... :mah
Ne kenjaj zloćko....
upozorilo se na stanje....možda će se još....ali ne treba sad de facto izbaciti repku....no sudeći poo odazivu svjetskih medija, mnogima je sad jasno o čemu se radi....osim kolindi i vama u hercegovini ponekim valjda.

Ti isti momci su desetke tisuće kilometara odradili za podršku repki godinama....dok neki ćešu muda mado i lupaju se u rvacka prsa....usput i zapale ponešto....
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: GRUPA D - Hrvatska, Turska, Češka, Španjolska

Post by Sheval » 22 Jun 2016, 17:57

Najveci razbijaci su preko udruge "Uvijek vijerni" otisli u Francusku da sprijece nerede na tribinama.Sve im placeno...poslani su sa tim ciljem samo.Ako netko krene praviti nered da ih eliminisu.Nije ni to rjesenje...podsjeca me na UDBU i Jugoslaviju.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: GRUPA D - Hrvatska, Turska, Češka, Španjolska

Post by Sheval » 22 Jun 2016, 18:13

Inace...kenja mi se od ovih izlijeva njeznosti tipa cestitam komsije-ko bre zavadi...isto kao sto mi se kenja od ovih velikih Hrvata(jugoslovena do 91)koji su najjaci sa zastavama i patrijJotizmom.Isto mi se kenja da pojedinci ne mogu slaviti a da ne jebu Bosnu,balije...turke..
Ovo je nogomet.
Iznad svih-Hrvatska :hrvatska

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: GRUPA D - Hrvatska, Turska, Češka, Španjolska

Post by Nole » 22 Jun 2016, 20:07

KOMESAR wrote:
Nole wrote:Uživo iz Hrvatske
41 мин. ·
"Šetam psa (centar Beograda) i prolazim pored dva kafića pri rezultatu 1:1. U tom trenutku začujem urlike radovanja, pomislim Španci dali gol. Nekako mi logično. Ulazim u zgradu, u svoj stan, i vidim da su zapravo Hrvati ti koji su dali gol. Prvo sam bila zbunjena, a poslije mi bilo drago. Ne zbog Hrvata, nego zbog nas Srba. U tim kafićima sedi uglavnom mlad svet, i lepo je videti da nisu ostrasceni i da znaju da cene prave stvari, Hrvatima sve čestitke od srca!"
Komentar jedne čitateljice na portalu b92 :)
Je li šetala psa ili sa psom?
Hoćeš li žilet da ti pošaljem postexpresom?

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: GRUPA D - Hrvatska, Turska, Češka, Španjolska

Post by Nole » 22 Jun 2016, 20:13

Krokodil Behko wrote:Nego, šta bi sa huliganima i anti-huliganima?
Eee, koliko znači jedna velika pobjeda. Niko više ni ne pominje taj ispad. :kafa
Ako pratiš EP onda znaš odlično da ni jedan hrvatski huligan nije utrčao na teren, za razliku od nekih drugih....da baš ja Srbin navijam za Hrvatsku...tamo imam prijatelja i prijateljica mnogo u Engleskoj nikoga....razmislite svojom glavom....odjebite lokalnodnevnu politiku....toliko...NAPRED HRVATSKA!!!

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: GRUPA D - Hrvatska, Turska, Češka, Španjolska

Post by vila » 22 Jun 2016, 20:22

Sheval wrote:Najveci razbijaci su preko udruge "Uvijek vijerni" otisli u Francusku da sprijece nerede na tribinama.Sve im placeno...poslani su sa tim ciljem samo.Ako netko krene praviti nered da ih eliminisu.Nije ni to rjesenje...podsjeca me na UDBU i Jugoslaviju.
Jedno pitanje sheva?
Da si ti bio na tekmi ..i u trenutku kad hrvatska vodi netko kraj tebe baci baklju s ciljem da prekine utakmicu
Bi li ga opizdija nogom?

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95041
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33305 times
Been thanked: 20316 times
Contact:
Status: Offline

Re: GRUPA D - Hrvatska, Turska, Češka, Španjolska

Post by Rum » 22 Jun 2016, 20:24

Nole navija za Bosnu samo kada Bosna igra protiv Turske :p
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: GRUPA D - Hrvatska, Turska, Češka, Španjolska

Post by Nole » 22 Jun 2016, 20:27

vila wrote:
Sheval wrote:Najveci razbijaci su preko udruge "Uvijek vijerni" otisli u Francusku da sprijece nerede na tribinama.Sve im placeno...poslani su sa tim ciljem samo.Ako netko krene praviti nered da ih eliminisu.Nije ni to rjesenje...podsjeca me na UDBU i Jugoslaviju.
Jedno pitanje sheva?
Da si ti bio na tekmi ..i u trenutku kad hrvatska vodi netko kraj tebe baci baklju s ciljem da prekine utakmicu
Bi li ga opizdija nogom?
Teško pitanje...nisu bacane baklje jer su bili pijani, drogirani već zbog HNSa....e u tome im zavidim....FSS je go lopov kao i HNS al naši navijači uništavaju naš fudbal za novac od stranaca.....Bogdanov....

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: GRUPA D - Hrvatska, Turska, Češka, Španjolska

Post by vila » 22 Jun 2016, 20:39

storm wrote:
zloćko_tokmak wrote:
Krokodil Behko wrote:Nego, šta bi sa huliganima i anti-huliganima?
Eee, koliko znači jedna velika pobjeda. Niko više ni ne pominje taj ispad. :kafa
ma to je bio pokušaj glasne manjine da uništi duh oko reprezentacije,ali ih je sinoćnji veličanstveni nogometni izričaj potpuno obeshrabrio,pa čak i ono malo što ih je došlo do Bordeauxa,ako ih je i došlo, se pokunjeno vratilo kućama,u Hrvatsku i mislim da se jedno vrijeme neće oglašavati... :mah
Ne kenjaj zloćko....
upozorilo se na stanje....možda će se još....ali ne treba sad de facto izbaciti repku....no sudeći poo odazivu svjetskih medija, mnogima je sad jasno o čemu se radi....osim kolindi i vama u hercegovini ponekim valjda.

Ti isti momci su desetke tisuće kilometara odradili za podršku repki godinama....dok neki ćešu muda mado i lupaju se u rvacka prsa....usput i zapale ponešto....
Nemoj der mi te price
Jos ce ispasti da su hercegovci krivi za stanje u hns
Ja i dalje stojim iza toga da ne smiju preko repke upozoravati
Oces reci da one transparente s natpisima livno,tomislavgrad,rakitno,siroki,ljubuski ...nosaju neki duhovi?
Ili isto navijaci ?
A sto se tice reakcije politickog vrha ili svukupne javne i politicke scene...meni se povraca
Zasto?
Ne zato sto opravdavam onu bakljadu nego zato sto treba stvari nazvati pravim imenom i konacno rascistiti to stanje
Nikako mi nije jasno zasto je mamic "sveta krava" svim politickim opcijama
Ustvari ...jasno mi je
Po meni bi normalno bilo da ode ili da ga se makne,pa cak i u slucaju da je cist kao suza
Druga stvar od kojih mi se povraca..su rici kao ustase,orijuna,partizani...
I zapravo je nevjerojatno koliko su i sdp i hdz isti po retorici
Ali ono...identicni

Treca stvar koja mi kod vas navijaca ide na jetru je taj uzviseni stav...mi hodamo,pratimo,navijamo...
Vi ostali nemate pravo nista reci

Boli me celulitno dupe sto je vasa strast navijati
Sta ste bolji od nas obicnih hrvata koji vole reprezentaciju?
Os mi zabranit da obucem kockice jer si ti krv lio po stadionima?
Os sipak

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: GRUPA D - Hrvatska, Turska, Češka, Španjolska

Post by Mohr » 22 Jun 2016, 20:43

vila wrote:
Sheval wrote:Najveci razbijaci su preko udruge "Uvijek vijerni" otisli u Francusku da sprijece nerede na tribinama.Sve im placeno...poslani su sa tim ciljem samo.Ako netko krene praviti nered da ih eliminisu.Nije ni to rjesenje...podsjeca me na UDBU i Jugoslaviju.
Jedno pitanje sheva?
Da si ti bio na tekmi ..i u trenutku kad hrvatska vodi netko kraj tebe baci baklju s ciljem da prekine utakmicu
Bi li ga opizdija nogom?
UDBA(ši) :obrve :D. :pusa

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: GRUPA D - Hrvatska, Turska, Češka, Španjolska

Post by vila » 22 Jun 2016, 20:46

Mohr wrote:
vila wrote:
Sheval wrote:Najveci razbijaci su preko udruge "Uvijek vijerni" otisli u Francusku da sprijece nerede na tribinama.Sve im placeno...poslani su sa tim ciljem samo.Ako netko krene praviti nered da ih eliminisu.Nije ni to rjesenje...podsjeca me na UDBU i Jugoslaviju.
Jedno pitanje sheva?
Da si ti bio na tekmi ..i u trenutku kad hrvatska vodi netko kraj tebe baci baklju s ciljem da prekine utakmicu
Bi li ga opizdija nogom?
UDBA(ši) :obrve :D. :pusa
E tu ric sam maloprije zaboravila

Ali ne razumin sta si ti sad htio reci?

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: GRUPA D - Hrvatska, Turska, Češka, Španjolska

Post by Nole » 22 Jun 2016, 20:46

U exyu jedino hrvatski fudbaleri ginu za repku...svi ostali prvo kresnu neku starletu, a sutra šta nam Bog da...zato i volim hrvatske fudbalere...

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: GRUPA D - Hrvatska, Turska, Češka, Španjolska

Post by Sheval » 22 Jun 2016, 20:47

vila wrote:
Sheval wrote:Najveci razbijaci su preko udruge "Uvijek vijerni" otisli u Francusku da sprijece nerede na tribinama.Sve im placeno...poslani su sa tim ciljem samo.Ako netko krene praviti nered da ih eliminisu.Nije ni to rjesenje...podsjeca me na UDBU i Jugoslaviju.
Jedno pitanje sheva?
Da si ti bio na tekmi ..i u trenutku kad hrvatska vodi netko kraj tebe baci baklju s ciljem da prekine utakmicu
Bi li ga opizdija nogom?
Ne.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: GRUPA D - Hrvatska, Turska, Češka, Španjolska

Post by Nole » 22 Jun 2016, 20:48

vila wrote:
Mohr wrote:
vila wrote:
Sheval wrote:Najveci razbijaci su preko udruge "Uvijek vijerni" otisli u Francusku da sprijece nerede na tribinama.Sve im placeno...poslani su sa tim ciljem samo.Ako netko krene praviti nered da ih eliminisu.Nije ni to rjesenje...podsjeca me na UDBU i Jugoslaviju.
Jedno pitanje sheva?
Da si ti bio na tekmi ..i u trenutku kad hrvatska vodi netko kraj tebe baci baklju s ciljem da prekine utakmicu
Bi li ga opizdija nogom?
UDBA(ši) :obrve :D. :pusa
E tu ric sam maloprije zaboravila

Ali ne razumin sta si ti sad htio reci?
Vilo...ni on ne zna....veruj mi...ispravno sve pišeš na ovoj temi :ok

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: GRUPA D - Hrvatska, Turska, Češka, Španjolska

Post by vila » 22 Jun 2016, 20:48

Ne bi danas..niti bi jutro nakon utakmice
Ali onda...mislim da bi popizdio
(Ovo udaranje nogom je preuvelicavanje..ja mrzim nasilje)

Ali eto virovat cu ti na ric
Ja sam popizdila i opet bi popizdila
I znam par navijackih legendi koje su isto popizdili
I radi se o torcidasima
Last edited by vila on 22 Jun 2016, 21:09, edited 1 time in total.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: GRUPA D - Hrvatska, Turska, Češka, Španjolska

Post by Sheval » 22 Jun 2016, 20:50

Je li potreba da se salju tajsoni u Fra da uvode red?

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: GRUPA D - Hrvatska, Turska, Češka, Španjolska

Post by vila » 22 Jun 2016, 20:52

Sheval wrote:Je li potreba da se salju tajsoni u Fra da uvode red?
Je li potreba da se ide na prekid utakmice?

Sto ne organiziraju proteste u hrvatskoj za skinut mamica?
Ili misle da ce pomoci sto sad europa zna za stanje u hns-u?
Oce sipak

Post Reply

Return to “Arhiva prvenstava”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests