Polufinale: Hrvatska - Engleska

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35555
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 989 times
Been thanked: 506 times
Status: Offline

Re: Polufinale: Hrvatska - Engleska

Post by Venera » 12 Jul 2018, 21:22

a vi ste stvarno cudni i smijesni :hihi

drzava BiH ne zabranjuje pjevanje ustasih i cetnicih pjesama, ne zabranjuje ucenje razlicite povijesti u skolama, ne zabranjuje etnicku i religjsku diskiminaiju , a vi se sukobljavate na foumu ili u RL :lupa

bezveze se sekirate , drzava ne stiti svoje gradjane :123
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Polufinale: Hrvatska - Engleska

Post by Socrates » 12 Jul 2018, 21:26

Pa nije bas sad da joj u toj nemoci ne pomazu drzave Srbija i Hrvatska.

Predsjednica Hrvatske, naime, ima obavezu, moralnu pogotovo, da reaguje konstruktivno oko ovih divljanja u Hercegovini.
. . . . . . . . .

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35555
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 989 times
Been thanked: 506 times
Status: Offline

Re: Polufinale: Hrvatska - Engleska

Post by Venera » 12 Jul 2018, 21:36

Socrates wrote: 12 Jul 2018, 21:26 Pa nije bas sad da joj u toj nemoci ne pomazu drzave Srbija i Hrvatska.

Predsjednica Hrvatske naime ima obavezu, moralnu pogotovo, da reaguje konstruktivno oko ovih divljanja u Hercegovini.
naravno da sudjeluju HR i SR , ali BiH je raspadnuta drzava, nema internog sistema podrske za opstanak :123

Gdje si vidio politicare koji osjecaju moralnu obavezu, to u pozivu politicara ne postoji , ako politicar ne mora biti fromlano moralan , nece nista uraditi :123 ali, zato postoji Ustav , Zakon drzave koji stiti njene gradjane :djed mora postojati drzavni aparat koji stiti gradjane i od blentavih predjsjednika :djed
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Polufinale: Hrvatska - Engleska

Post by Muamer18 » 12 Jul 2018, 21:37

hrvati u hercegovini nisu bitni. u hrvatskoj muslimani zive dobro.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Polufinale: Hrvatska - Engleska

Post by Socrates » 12 Jul 2018, 21:47

statebriga wrote: 12 Jul 2018, 21:36
Socrates wrote: 12 Jul 2018, 21:26 Pa nije bas sad da joj u toj nemoci ne pomazu drzave Srbija i Hrvatska.

Predsjednica Hrvatske naime ima obavezu, moralnu pogotovo, da reaguje konstruktivno oko ovih divljanja u Hercegovini.
naravno da sudjeluju HR i SR , ali BiH je raspadnuta drzava, nema internog sistema podrske za opstanak :123

Gdje si vidio politicare koji osjecaju moralnu obavezu, to u pozivu politicara ne postoji , ako politicar ne mora biti fromlano moralan , nece nista uraditi :123 ali, zato postoji Ustav , Zakon drzave koji stiti njene gradjane :djed mora postojati drzavni aparat koji stiti gradjane i od blentavih predjsjednika :djed
I te kako postoji moralna obaveza u pozivu politicara, barem u normalnim zemljama. Ako je politicar ne osjeca, onda ga gradjansko drustvo na to tjera. Ne funkcionise uvijek, ali u dobrom broju slucajeva, funkcionise.

1970, Piere Elliott Trudeau salje vojsku u Quebec, da odgovori na teroristicki napad. Neselektivno zatvaraju ljude. Malo poslije toga, gradjansko drustvo sa obje strane reaguje. Secesionisti u Quebecu se obavezuju da ce samo mirnim putem traziti otcijepljenje, a Trudeau, progonjen onim sto je ucinio u Quebecu, uspostavlja takav sistem da niko vise poslije njega ne moze uraditi ono sto je on uradio.
. . . . . . . . .

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35555
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 989 times
Been thanked: 506 times
Status: Offline

Re: Polufinale: Hrvatska - Engleska

Post by Venera » 12 Jul 2018, 21:51

Socrates wrote: 12 Jul 2018, 21:47
statebriga wrote: 12 Jul 2018, 21:36
Socrates wrote: 12 Jul 2018, 21:26 Pa nije bas sad da joj u toj nemoci ne pomazu drzave Srbija i Hrvatska.

Predsjednica Hrvatske naime ima obavezu, moralnu pogotovo, da reaguje konstruktivno oko ovih divljanja u Hercegovini.
naravno da sudjeluju HR i SR , ali BiH je raspadnuta drzava, nema internog sistema podrske za opstanak :123

Gdje si vidio politicare koji osjecaju moralnu obavezu, to u pozivu politicara ne postoji , ako politicar ne mora biti fromlano moralan , nece nista uraditi :123 ali, zato postoji Ustav , Zakon drzave koji stiti njene gradjane :djed mora postojati drzavni aparat koji stiti gradjane i od blentavih predjsjednika :djed
I te kako postoji moralna obaveza u pozivu politicara, barem u normalnim zemljama. Ako je politicar ne osjeca, onda ga gradjansko drustvo na to tjera. Ne funkcionise uvijek, ali u dobrom broju slucajeva, funkcionise.

1970, Piere Elliott Trudeau salje vojsku u Quebec, da odgovori na teroristicki napad. Neselektivno zatvaraju ljude. Malo poslije toga, gradjansko drustvo sa obje strane reaguje. Secesionisti u Quebecu se obavezuju da ce samo mirnim putem traziti otcijepljenje, a Trudeau, progonjen onim sto je ucinio u Quebecu, uspostavlja takav sistem da niko vise poslije njega ne moze uraditi ono sto je on uradio.
malo je normlanih zemalja :123 jos manje normalnih politicara , ja ih sve mrzim , jer ne vjerujem u njihov politicki moral :123
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102568
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2938 times
Been thanked: 3041 times
Status: Offline

Re: Polufinale: Hrvatska - Engleska

Post by Chloe » 12 Jul 2018, 22:26

Aferim susjedima. Zaslužena pobjeda. U putu smo pratili utakmicu. Vraćali smo se iz Srebrenice. Pametnima dosta.
Sretno dalje.. Do medalje. :ok
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Polufinale: Hrvatska - Engleska

Post by Socrates » 12 Jul 2018, 22:32

Sta tacno znaci "Pametnima Dosta" u tom kontekstu? :hm

You don't have to answer.
. . . . . . . . .

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80064
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 6988 times
Been thanked: 11255 times
Status: Online

Re: Polufinale: Hrvatska - Engleska

Post by spacebound » 13 Jul 2018, 07:57

Socrates wrote: 12 Jul 2018, 16:57
spacebound wrote: 12 Jul 2018, 06:48 :tuga Nesto kontam kakva su imena englezi imali -Terry, Lampard, Ferdinand, Rooney, Beckam, Gerrard...i nisu stigli dokle ovo mladi momci stigose.Vjerujem da su im ogromna ega bila prepreka da budu tim, sto ih je kostalo zapazenih reprezentativnih rezultata.
Necu cestitati Hrvatskoj, ko gubi ima pravo da se ljuti :auf :sunja

Ljiljani su bili highlight meca :love I opet kontam kakav li je osjecaj gledati svoju reprezentaciju u polifinalu kad sam se ja najezila zbog jedne zastave.Ote mi se dugi "ah" :inasab
Mislim da je selektor uvijek bio glavna prepreka Englezima. Reprezentacija nije skup reprezentativaca nego kako u najkracem roku osmisliti neku igru koja moze povrijediti ostale reprezentacije.

Reprezentacije nikad ne mogu biti uigrane kao klubovi. Zato, selektor koji zna nabrzinu ukomponovati najbolju mogucu igru igra veliku ulogu.

Ovaj selektor Engleske je znao limite svog tima veoma dobro. I to je sve. I nisu oni imali nimalo naivne protivnike nakon prolaska grupe. Pa eto, I protiv po imenima bolje Hrvatske su dosli do produzetaka.

Vec sam prije rekao da nakon otvaranja ovog dijela zrijeba ispadanjem Spanaca, za Hrvatsku bi bio neuspjeh da nisu dosli do finala.
Ima toga sto ti kazes ali ima i do karaktera igraca.Svaki od njih je ili za sebe mislio ili prizeljkivao da je najveca zvijezda reprezentacije, plus rivalitet medju njihovim klubovima.A poznato je i masa analiza ima o tome kako Lampard i Gerrard, iako vrhunski veznjaci zajedno ne mogu da se sastave.Smetali jedan drugom :cudi

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Polufinale: Hrvatska - Engleska

Post by Username » 13 Jul 2018, 08:35

U najvecoj formi ti igraci su ispadali nesretno od Argentine, Brazila, Portugala

Oni bi i ovdje ispali u 1/4 jer bi dobili Belgiju u grupi

Baksuzi

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Polufinale: Hrvatska - Engleska

Post by Podrinjac » 13 Jul 2018, 09:11

Nadam se da neće Hrvati osvojiti, u protivnom bi izbio rat u Hercegovini.

Post Reply

Return to “Arhiva prvenstava”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests