PREMIJER LIGA BIH

User avatar
fruit
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1985
Joined: 25 Oct 2010, 20:05
Has thanked: 20 times
Been thanked: 105 times
Status: Offline

Re: PREMIJER LIGA BIH

Post by fruit » 27 Apr 2014, 21:59

ružni wrote:Ipak bih vam savjetovao da pogledate golove sa utakmice Olimpik-Zrinjski :hihi
Komedija dostojna Izeta Fazlinovića....golman je čudo,
Lahko je ženu dovest do ludila,hajdi ti nju dovedi do pameti

Ružni
Status: Offline

Re: PREMIJER LIGA BIH

Post by Ružni » 27 Apr 2014, 23:41

storm wrote:
ružni wrote:Ipak bih vam savjetovao da pogledate golove sa utakmice Olimpik-Zrinjski :hihi
:hm misliš da je prodano :misli

prije bi rekao da bi velež pustio želji :cudi a nije.....sad ovi ...
Ne znam, golovi su krajnje sumnjivi. Bio sam siguran da će Velež pustiti a lako moguće da se desilo suprotno, ko bi rekao.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: PREMIJER LIGA BIH

Post by storm » 28 Apr 2014, 14:49

Trener Zrinjskog
Karačić: Još ništa nije gotovo, ali smo nadomak cilja

Image

Pobjedom nad Olimpicom Zrinjski je napravio krupan korak ka naslovu prvaka Bosne i Hercegovine. Veliki trijumf ostvarili su Mostarci na sarajevskoj Otoci protiv Olimpica na teškom terenu natopljenom vodom.


„Još ništa nije gotovo, ali jesmo na poziciji koja je kao blizu našem cilju. Vjerujem u trijumf nad Mladosti, a volio bih da Sarajevo ne izgubi na Grbavici kako bismo rasterećeni dočekali gradski derbi u posljednjem kolu,“ kazao je Branko Karačić za SportSport.ba i prokomentarisao meč u Sarajevu:

„Igra nije bila bajna, ali za to postoje objektivni razlozi. Teren je bio težak, a bili smo i u očekivanom grču. I domaći igrači su bili silno motivisani.“

Karačić je ponovio da bi trijumf u narednom kolu mogao biti dovoljan za naslov prvaka.

„Nadam se da ćemo završiti posao. Očekujem veliku podršku navijača, koji su nas veličanstveno dočekali i iz Sarajeva. Ne bježimo od uloge favorita, čvrsto vjerujemo u tri boda, iako smo maksimalno oprezni,“ prokomentarisao je Karačić.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: PREMIJER LIGA BIH

Post by JCR » 01 May 2014, 18:02

Široki Brijeg bez Džidića i Kordića protiv Čelika
Image

Dva su kola ostala do kraja sezone u Premijer ligi BiH. Široki Brijeg uz nadu da će se poklopiti rezultati na ostalim terenima cilja dva trijumfa koja bi značila naslov prvaka BiH osvojen nakon nekoliko godina posta.
Prva prepreka za izabranike Slavena Muse je Čelik. Zeničani su nedavno na Pecari poraženi u Kupu BiH, ali rezultatom koji je bio dovoljan za plasman u finale Kupa BiH.

Ono što može radovati navijače Širokog Brijega jeste podatak da će njihov klub nastupiti gotovo kompletan.

Kartoniranih igrača nema, a zbog povrede neće nastupiti samo Ivica Džidić. U kombinaciji neće biti ni suspendovani Krešimir Kordić koji je sve su prilike svoju epizodu u Širokom Brijegu okončao.

Izvor: ss.ba

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: PREMIJER LIGA BIH

Post by storm » 01 May 2014, 18:21

Željo i sarajevo će se međusobno eliminirati ovaj krug.......a zrinjski ipak ima lakši posao sa mladosti, nego široki sa čelikom :misli ...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: PREMIJER LIGA BIH

Post by JCR » 01 May 2014, 18:33

Ma Čelik se čuva za finale kupa, a na Pecari smo Širokog od formiranja Premier lige dobili samo jednom i to 0:1. Široki uzima ovu 2:0 minimalno, a nama ostaje lažna nada za kup. :/

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: PREMIJER LIGA BIH

Post by storm » 01 May 2014, 18:39

JCR wrote:Ma Čelik se čuva za finale kupa, a na Pecari smo Širokog od formiranja Premier lige dobili samo jednom i to 0:1. Široki uzima ovu 2:0 minimalno, a nama ostaje lažna nada za kup. :/
Ti si robijaš JCR ? kakoo sam skužio .....ispravi me ako griješim, ali sudeći po potpisu i aktivni :D. ....kako je sad sa gostovanjima, nakon zabrane ?
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: PREMIJER LIGA BIH

Post by JCR » 01 May 2014, 18:46

Ma nismo ni dosad bili nešto na vrhu sa gostovanjima, al ide se opet pa makar samo gledali :D

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: PREMIJER LIGA BIH

Post by storm » 01 May 2014, 18:57

JCR wrote:Ma nismo ni dosad bili nešto na vrhu sa gostovanjima, al ide se opet pa makar samo gledali :D
treba ići....teško je i vremenski i ekonomski sve izdržati...znam kako je :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: PREMIJER LIGA BIH

Post by JCR » 01 May 2014, 19:03

Ma znam nego govorim općenito o grupi, mislim da smo radili ostala gostovanja bar upola kao prošle sezone Otoku ne bi nam bilo ravnih, ovako Ultrasi odnesoše sve nehumano :oo

A teško je i napravit dobro gostovanje kad nas je na zadnjoj utakmici maksimalno 50 bilo (kod kuće). Znači bukvalno nas je protiv Slavije više bilo u Sarajevu nego u Zenici :D.

Ružni
Status: Offline

Re: PREMIJER LIGA BIH

Post by Ružni » 01 May 2014, 19:15

Šta se kod vas desilo prošle sezone, zašto niste dobili licencu za izlazak u Evropu?

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: PREMIJER LIGA BIH

Post by storm » 01 May 2014, 19:17

JCR wrote:Ma znam nego govorim općenito o grupi, mislim da smo radili ostala gostovanja bar upola kao prošle sezone Otoku ne bi nam bilo ravnih, ovako Ultrasi odnesoše sve nehumano :oo

A teško je i napravit dobro gostovanje kad nas je na zadnjoj utakmici maksimalno 50 bilo (kod kuće). Znači bukvalno nas je protiv Slavije više bilo u Sarajevu nego u Zenici :D.
ovo nije rijetka pojava....ekipi je primamljivije gostovanje, nego maltretiranje sa domačom murijom.....plus toga gostovanje ima svoju draž...putovanje , napetost, drugi grad....tko nije bio i napucao se adrenalina, ne zna kako je to dobro :ooo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: PREMIJER LIGA BIH

Post by JCR » 01 May 2014, 19:27

@ružni
Čelik je rekorder po dugovanjima u BH, čak i sad kad su nam oprostili dio dugovanja ne možemo da se plasiramo u europska takmičenja jer je dug još uvijek prevelik. Kažu NAJRANIJE za dvije sezone da se TEORETSKI možemo plasirat u Europu, al onda treba obezbjediti dobru igru. Ja mislim da je nemoguće u idućih 5 godina da prismrdimo Europa ligi, al nadam se da nisam upravu.

@storm
Meni je lično tako. Često i mrsko ić na utakmice kod kuće kad znam da će radi pozera navijanje bit ko kurac, dok na gostovanja idu samo momci koji hoce navijati, normalno ako zanemarimo Travnik jer tamo idu balavci koji 30 minuta vožnje smatraju gostovanjem. Al eto valjda je to svugdje problem na tribini, bar koliko mi jarani iz drugih gradova kažu.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: PREMIJER LIGA BIH

Post by storm » 01 May 2014, 19:43

JCR wrote:@ružni
Čelik je rekorder po dugovanjima u BH, čak i sad kad su nam oprostili dio dugovanja ne možemo da se plasiramo u europska takmičenja jer je dug još uvijek prevelik. Kažu NAJRANIJE za dvije sezone da se TEORETSKI možemo plasirat u Europu, al onda treba obezbjediti dobru igru. Ja mislim da je nemoguće u idućih 5 godina da prismrdimo Europa ligi, al nadam se da nisam upravu.

@storm
Meni je lično tako. Često i mrsko ić na utakmice kod kuće kad znam da će radi pozera navijanje bit ko k...., dok na gostovanja idu samo momci koji hoce navijati, normalno ako zanemarimo Travnik jer tamo idu balavci koji 30 minuta vožnje smatraju gostovanjem. Al eto valjda je to svugdje problem na tribini, bar koliko mi jarani iz drugih gradova kažu.
:ok upravo to......mrkii pogledi, šilterice na glavi i prekrižene ruke.....klinci nakon 10 gostovanja glume opake huligančine.....samo šamare podijeliti, pa da vidiš kako se navija....svaka tribina ima taj problem...što zbog nerazumijevanja casual kulture, što zbog tih istih filmova....sve glumci, a zaboravljaju primarni cilj navijača na tribini a to je podrška klubu od prve do 90te minute......a obično isti ti kad bude na ulici situacija, hvataju prve redove .....u bježanju :D.


ti mi se činiš da kužiš spiku :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: PREMIJER LIGA BIH

Post by JCR » 01 May 2014, 19:49

Hahahaha jao glavni su mi ti Green Street huligani, ili ako ne bježe onda su u većini i neuhranjeno prebijaju jednog ili dvojicu. Sva sreća takvi se zadrže jednu ili dvije sezone na tribini i adio dolaze novi :D.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: PREMIJER LIGA BIH

Post by storm » 03 May 2014, 00:30

Napadač Sarajeva pred veliki derbi
Bilbija: Nadam se punom stadionu i dobroj utakmici


Image-Image

Fudbaleri Sarajeva žele na Grbavici da produže sjajni niz pobjeda. Bordo tim je vezao četiri trijumfa i očekuje da savlada gradskog rivala u 29. kolu BHT Premijer lige BiH.


"U formi smo, imamo četiri vezane pobjede, dolazi nam taj derbi i naravno da se idemo nadigravati na Grbavicu", kazao je Nemanja Bilbija za SportSport.ba, dodavši

"Svim igračima se sviđa način rada novog trenera Dženana Ušćuplića i to pokazujemo efikasnošću".

"I mi i Željo smo u samom vrhu, nadam se da će biti pun stadion i da ćemo ispuniti očekivanja", za kraj je kazao bivši igrač Borca i Vojvodine.


29. KOLO
04.05. 17:00 Željezničar Sarajevo ---:---
04.05. 17:00 Vitez Rudar ---:---
04.05. 17:00 Zrinjski Mladost ---:---
04.05. 17:00 Radnik Velež ---:---
04.05. 17:00 Leotar Borac ---:---
04.05. 17:00 Široki B. Čelik ---:---
04.05. 17:00 Slavija Olimpic ---:---
04.05. 17:00 Travnik Zvijezda ---:---
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: PREMIJER LIGA BIH

Post by JCR » 03 May 2014, 14:02

Zbog direktnog TV prijenosa utakmica finala Kupa BiH u nogometu za sezonu 2013/14, obje utakmice će se igrati u terminu od 17:00. I u Zenici 7.5. i na Koševu 17.5.2014. Nakon što su zakazali termin u 17:30 i time uništili normalan termin finala kupa jedne države, nije im bilo dosta pa su morali FINALE KUPA prebaciti u termin od 17 sati.
Image
Programska shema je inače previše ozbiljna i većinom zauzeta bitnim partizanskim filmovima i kulinarskim emisijama tako da se ne može naći termin za 3. najveći derbi u BH. Ovo je također simbolično 3. put u dvije godine da se radi njihove posrane sheme utakmica Čelik-Sarajevo stavlja u smiješan termin igranja (dva puta u 14h i sada 17h). :lup
Sve u svemu nema izgovora i svi na Bilino Image Image

Ružni
Status: Offline

Re: PREMIJER LIGA BIH

Post by Ružni » 03 May 2014, 17:28

Pola sata i nije strašno. Nađe i ti zastavu, pazi da ti Bambi ne otme, ona je robijašica :oo

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: PREMIJER LIGA BIH

Post by JCR » 03 May 2014, 19:57

Ma nije bit u tih pola sata već to što se ni u jednoj normalnoj državi finale kupa ne igra u ovakvom terminu i to iz ovako glupog razloga kao što je programska shema. Najtužnije je što se klubovi nisu ništa pitali oko ovoga i to već treći put zaredom. Da su imalo pametni ljudi u Savezu koliko nisu, mogli su fino reći gospodi da ukoliko oni ne mogu obezbjediti termin za finale kupa koje se dešava jednom u godini, ima neko drugi ko može, a ako ništa, bitnije je da se stadion napuni nego da oni prenose utakmicu.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: PREMIJER LIGA BIH

Post by storm » 04 May 2014, 17:23

ova dva govnara se i tu petljaju :rol


S razlogom na Grbavici
Braća Mamići zbog dvojice igrača prate sarajevski derbi

sliku ne objavljujem
Braća Mamići, Zoran i Zdravko, pratit će na Grbavici veliki sarajevski derbi u okviru 29. kola BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Mamići, koji vedre i oblače Nogometnim klubom Dinamo iz Zagreba, došli su da posmatraju okršaj sarajevskih rivala i to ne slučajno.


Saznajemo da će njih dvojica svoju pažnju posvetiti dvojici nogometaša, defanzivaca. Naime, Dinamo se zanima za lijevog beka Željezničara Srđana Stanića, te stopera bordo tima Amera Dupovca.

Ostaje da vidimo koliko će njih dvojica danas pokazati i hoće li to biti da ih Mamići povedu na Maksimir.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Arhiva prvenstava”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests