Vojske u svijetu

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
General War
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1285
Joined: 18 May 2021, 22:55
Has thanked: 80 times
Been thanked: 98 times
Status: Offline

Re: Vojske u svijetu

Post by General War » 21 May 2021, 21:14

Jos nesluzbeno, ali izgleda da Hrvatska kupuje eskadrilu Francuskih Rafala.( polovnih naravno).

https://www.defenseworld.net/news/29627 ... _1_Billion
Last edited by General War on 21 May 2021, 22:55, edited 1 time in total.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Vojske u svijetu

Post by Pasaga » 21 May 2021, 21:25

General War wrote: 21 May 2021, 21:14 Jos nesluzbeno, ali izgleda da Hrvatska kupuje eskadrilu Francuskih Rafala.( polovnih naravno).
sva ova ulaganja,investicije u ove svrhe
...nesto je najbezsmislenije,za moj ukus ....
barem na balkanu cojk zna sta je biti gladan,bos
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
General War
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1285
Joined: 18 May 2021, 22:55
Has thanked: 80 times
Been thanked: 98 times
Status: Offline

Re: Vojske u svijetu

Post by General War » 21 May 2021, 21:36

Pasaga wrote: 21 May 2021, 21:25
General War wrote: 21 May 2021, 21:14 Jos nesluzbeno, ali izgleda da Hrvatska kupuje eskadrilu Francuskih Rafala.( polovnih naravno).
sva ova ulaganja,investicije u ove svrhe
...nesto je najbezsmislenije,za moj ukus ....
barem na balkanu cojk zna sta je biti gladan,bos
Znas sta kazu: ko nema svoju, hranit ce tudju vojsku...i jos bolja i istinita: Sila boga ne moli.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Vojske u svijetu

Post by Pasaga » 21 May 2021, 21:41

General War wrote: 21 May 2021, 21:36
Pasaga wrote: 21 May 2021, 21:25

sva ova ulaganja,investicije u ove svrhe
...nesto je najbezsmislenije,za moj ukus ....
barem na balkanu cojk zna sta je biti gladan,bos
Znas sta kazu: ko nema svoju, hranit ce tudju vojsku...i jos bolja i istinita: Sila boga ne moli.
Pozato mi je to,opeklo me
Naices na moje upise,o slicnim debetama.
Ovo je igra velikih,industrijalaca,magnata ...
to ih odrzava
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
General War
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1285
Joined: 18 May 2021, 22:55
Has thanked: 80 times
Been thanked: 98 times
Status: Offline

Re: Vojske u svijetu

Post by General War » 21 May 2021, 21:51

Pasaga wrote: 21 May 2021, 21:41
General War wrote: 21 May 2021, 21:36
Znas sta kazu: ko nema svoju, hranit ce tudju vojsku...i jos bolja i istinita: Sila boga ne moli.
Pozato mi je to,opeklo me
Naices na moje upise,o slicnim debetama.
Ovo je igra velikih,industrijalaca,magnata ...
to ih odrzava
Pa i hljeb kupujes sto ti treba, tako i oruzje..nije se Bingo obogatio na oruzju, sve je u potraznji i ponudi.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Vojske u svijetu

Post by Pasaga » 21 May 2021, 21:53

Drug,govorim o cakama da se otpad uvali nekom,za dobre pare
bas kao i golfovi II
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
General War
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1285
Joined: 18 May 2021, 22:55
Has thanked: 80 times
Been thanked: 98 times
Status: Offline

Re: Vojske u svijetu

Post by General War » 21 May 2021, 22:02

Pasaga wrote: 21 May 2021, 21:53 Drug,govorim o cakama da se otpad uvali nekom,za dobre pare
bas kao i golfovi II
Sto bi reko nas politicki mag Bakir Izetbegovic; i jugo je sranje od auta, ali kad zagusti, i on je dobar.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55523
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5570 times
Status: Offline

Re: Vojske u svijetu

Post by Duminjo » 21 May 2021, 22:28


User avatar
General War
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1285
Joined: 18 May 2021, 22:55
Has thanked: 80 times
Been thanked: 98 times
Status: Offline

Re: Vojske u svijetu

Post by General War » 21 May 2021, 23:09

Srbiji isporucen i zadnji modernizovani Mig 29 iz Bjelorusije:
Današnjom isporukom Srbija će kompletirati eskadrilu od 14 lovačkih aviona MiG-29 od kojih će 11 jednoseda biti dovedeno na nivo MiG-29SM odnosno postaće višenamenski borbeni avioni, dok će tri dvoseda, obzirom na skromniju opremljenost i borbene mogućnosti, najverovatnije proći kroz modernizaciju manjeg obima.
https://tangosix.rs/2021/17/05/poslednj ... elorusije/

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Vojske u svijetu

Post by Krokodil Behko » 21 May 2021, 23:21

General War wrote: 21 May 2021, 23:09 Srbiji isporucen i zadnji modernizovani Mig 29 iz Bjelorusije:
Današnjom isporukom Srbija će kompletirati eskadrilu od 14 lovačkih aviona MiG-29 od kojih će 11 jednoseda biti dovedeno na nivo MiG-29SM odnosno postaće višenamenski borbeni avioni, dok će tri dvoseda, obzirom na skromniju opremljenost i borbene mogućnosti, najverovatnije proći kroz modernizaciju manjeg obima.
https://tangosix.rs/2021/17/05/poslednj ... elorusije/

I šta im to znači, onako konkretno?


Jel ovo "modernizovan" nešto kao sarajevski (čehoslovački) tramvaji, koje moderniziraju svake godine, već 40 godina? Doduše i ovi migovi su tačno toliko stari.

Volio bih spisak zemalja, koje s ovom avijacijom smiju napasti, ili od kojih se mogu odbraniti?
online

User avatar
General War
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1285
Joined: 18 May 2021, 22:55
Has thanked: 80 times
Been thanked: 98 times
Status: Offline

Re: Vojske u svijetu

Post by General War » 21 May 2021, 23:41

Krokodil Behko wrote: 21 May 2021, 23:21
General War wrote: 21 May 2021, 23:09 Srbiji isporucen i zadnji modernizovani Mig 29 iz Bjelorusije:


https://tangosix.rs/2021/17/05/poslednj ... elorusije/

I šta im to znači, onako konkretno?


Jel ovo "modernizovan" nešto kao sarajevski (čehoslovački) tramvaji, koje moderniziraju svake godine, već 40 godina? Doduše i ovi migovi su tačno toliko stari.

Volio bih spisak zemalja, koje s ovom avijacijom smiju napasti, ili od kojih se mogu odbraniti?
Nije ko tramvaj, ne znam koliko se razumijes u avijaciju ili vojnu tehnologiju uopste ali to znaci da je avion (modernizovan) u mogucnosti da leti vise, duze i sa duzim intervalom remonta i sto je najvaznije koristi modernije rakete i bombe zato i navode standarde..kod amerikanaca su blokovi...recimo F16 je priblizno kad je izasao godiste Mig 29 ali je i on stalno modernizovan na odredjene standarde da i dan danas predstavlja osnovni avion nacionalne garde SAD, Mig 29 sto ga je Juga kupila osamdesetih je bila B vezija a ove sto srbija sada ima SM verziju...sama abeceda kaze da je u osnovi dosta unaprijedjena verzija.
Drugo, davno se prestajalo gledati na neko oruzje kao pojedinacan element vec se gleda cijeli sistem PVO...jer je to umrezeno avion salje i dobija podatke od osmatrackih radara, dijeli ga sa drugim avionima i raketnom PVO ili BPL...
Trece, i najvaznije u svakom ratu je: samo budala ratuje sama bez saveznika...tako da srbija ili bilo koja druga zemlja moze se slikati sa 20-30 aviona...ali ako je iza nje npr Rusija i ima obucene pilote, bez ikakvog problema moze dobiti druge letjelice ili biti u sistemu odbrane Rusije...najgore je neimati nista i nadati se.
Evo npr, kako tece modernizacija Orla:


User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Vojske u svijetu

Post by Krokodil Behko » 22 May 2021, 00:36

General War wrote: 21 May 2021, 23:41
Krokodil Behko wrote: 21 May 2021, 23:21


I šta im to znači, onako konkretno?


Jel ovo "modernizovan" nešto kao sarajevski (čehoslovački) tramvaji, koje moderniziraju svake godine, već 40 godina? Doduše i ovi migovi su tačno toliko stari.

Volio bih spisak zemalja, koje s ovom avijacijom smiju napasti, ili od kojih se mogu odbraniti?
Nije ko tramvaj, ne znam koliko se razumijes u avijaciju ili vojnu tehnologiju uopste
Nije da sam ekspert, ali to je jedva četvrta generacija, ma šta da su mu uradili.
Pogotovo mi bezveze izgleda ovo što si naveo
ali to znaci da je avion (modernizovan) u mogucnosti da leti vise, duze i sa duzim intervalom remonta
Đe će koji moj letiti više i duže, kad cijelu Srbiju može i vrana preletiti za par sati i na koji način ga ovo čini iole konkurentnim avionom u borbi

recimo F16 je priblizno kad je izasao godiste Mig 29 ali je i on stalno modernizovan na odredjene standarde da i dan danas predstavlja osnovni avion nacionalne garde SAD
Pusti NG (sve i da si u pravu, a provjerit ću sutra), to je njihova B, ako ne i C selekcija vojske.
Šta možemo reći o raptorima i Lightinzima? F116, znam da ih Bugari imaju dosta, ali evropske zemlje mahom imaju modernije. Otprilike, svi su makar 4+ generacija, a to znači da je svaki bolji od ovog Miga.
Eto javljaju i HR će potpisati neke francuske 4+ generacije.
Drugo, davno se prestajalo gledati na neko oruzje kao pojedinacan element vec se gleda cijeli sistem PVO...jer je to umrezeno avion salje i dobija podatke od osmatrackih radara, dijeli ga sa drugim avionima i raketnom PVO ili BPL...
E vidiš, to te pitam. Slučajno sam po vesu ARJPVO i vrlo dobro znam, da je sistem osmatranja i javljanja u JNA, bio u kamenom dobu. Vidim moderniziralo se malo, ali to je sve potanko. Obično su radari prvi na udaru, skupa s protivavionskim sistemima i NATO članice imaju hejbet načina, da to neutraliziraju, bez da pošalju avione.
Trece, i najvaznije u svakom ratu je: samo budala ratuje sama bez saveznika...tako da srbija ili bilo koja druga zemlja moze se slikati sa 20-30 aviona...ali ako je iza nje npr Rusija i ima obucene pilote, bez ikakvog problema moze dobiti druge letjelice ili biti u sistemu odbrane Rusije...najgore je neimati nista i nadati se.

Koliko ja znam i tih nekoliko Migova, kad je Rusija poslala, morali su ih rasklopiti u dijelove, da bi uopšte mogli transportovati, preko zemalja NATO pakta, do Srbije. Ne znam kad se zadnji put obratio pažnju na širenje tog pakta, ali ne bi bilo loše da provjeriš, koje su sve zemlje u regiji, u tom paktu. Ukratko, sve osim Srbije i njenog posljednjeg taoca - BiH.

Msm lijepo je to, priželjkivati jakog saveznika, ali kad bi ruska eskadrila povrijedila NATO prostor, to bi bio ww3 i Rusi to sigurno neće uraditi, bar ne zbog Srbije. Meni se čini, zadnji put kad je Rusija Srbiju gurala u rat, epilog smo odgledali na Krfu, uz oko 400.000 pomrlih civila u Srbiji.

Zapravo, cijeli ovaj post pišem, da te pitam, koja je svrha tih Migova, kad Srbija tu ništa ni protiv koga ne može uraditi bez obzira da li napada, ili je napadnuta?
online

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31593
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7129 times
Been thanked: 3865 times
Status: Offline

Re: Vojske u svijetu

Post by Mister No » 22 May 2021, 00:45

Znaci Mig 29 je obicna kanta od aviona.
Kanta je bio kad se proizveo, a danas je jos i veca.
Npr. Mig 21 je daleko manje zaostajao za tadasnjom zapadnom konkurencijom od 29-ke, i to je zadnje bilo od aviona sto su Rusi napravili a da necemu vrijedi.

Na koncu prodaja Miga 29 (koja je katastrofalna) kao i broj njegovih obaranja pokazuju o cemu se tu radi.
Rusi su ga reklamno forsirali kao avion velike potisne moći, nosivosti i manevarskih sposobnosti, sto je tacno, samo nisu navodili da je u sebi nosio dobar dio elektronike od Miga 21 koji je vec tad bio zastario.

U praksi to znaci da je Mig 29 realno imao radar za hvatanje ciljeva na udaljenosti od 60 km dok su americki Fantomi imali na 120 km.
Smatra se da F 22 ima na 180 km.
Rafali takođe imaju daleko bolje radare, a pored toga i neki posebni vid stealth tehnologije koji Francuzi kriju kao drzavnu tajnu.
Elem skoro su bez odraza na radaru dok je 29-ka kao autobus.
To je avion koga moze trocijevac skinut, znaci mozes ga jebat.
Dobar je samo da bombarduje mjesta gdje nikakve PVO nema, u svim drugim odnosima je donji.
High Hopes...

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Vojske u svijetu

Post by Pasaga » 22 May 2021, 07:13

rekoh jos sinoc,balkanskim zemljicama nije potrebna avijacija
sto je god vise imaju,vise ce najebat ako je upotrebe
dje ce uzletit,kuda letit ....
de,uzmite jednu kahvu i lokum...
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Vojske u svijetu

Post by Taare » 22 May 2021, 11:51

Jebo avione. Dronovi, rakete i babo ručo :jutarnja
Svi mi se morete obratit

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Vojske u svijetu

Post by The 51st State » 22 May 2021, 12:42

Pouzdani,provjereni, povoojni bez supackih taktika oko dugmica za gasenje i prodaja more ici, evo zvanicno poljaci 24 komada kesirali


User avatar
General War
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1285
Joined: 18 May 2021, 22:55
Has thanked: 80 times
Been thanked: 98 times
Status: Offline

Re: Vojske u svijetu

Post by General War » 22 May 2021, 15:08

Krokodil Behko wrote: 22 May 2021, 00:36
General War wrote: 21 May 2021, 23:41

Nije ko tramvaj, ne znam koliko se razumijes u avijaciju ili vojnu tehnologiju uopste
Nije da sam ekspert, ali to je jedva četvrta generacija, ma šta da su mu uradili.
Pogotovo mi bezveze izgleda ovo što si naveo
ali to znaci da je avion (modernizovan) u mogucnosti da leti vise, duze i sa duzim intervalom remonta
Đe će koji moj letiti više i duže, kad cijelu Srbiju može i vrana preletiti za par sati i na koji način ga ovo čini iole konkurentnim avionom u borbi

recimo F16 je priblizno kad je izasao godiste Mig 29 ali je i on stalno modernizovan na odredjene standarde da i dan danas predstavlja osnovni avion nacionalne garde SAD
Pusti NG (sve i da si u pravu, a provjerit ću sutra), to je njihova B, ako ne i C selekcija vojske.
[u]Šta možemo reći o raptorima i Lightinzima?[/u] F116, znam da ih Bugari imaju dosta, ali evropske zemlje mahom imaju modernije. Otprilike, svi su makar 4+ generacija, a to znači da je svaki bolji od ovog Miga.
Eto javljaju i HR će potpisati neke francuske 4+ generacije.
Drugo, davno se prestajalo gledati na neko oruzje kao pojedinacan element vec se gleda cijeli sistem PVO...jer je to umrezeno avion salje i dobija podatke od osmatrackih radara, dijeli ga sa drugim avionima i raketnom PVO ili BPL...
E vidiš, to te pitam. Slučajno sam po vesu ARJPVO i vrlo dobro znam, da je sistem osmatranja i javljanja u JNA, bio u kamenom dobu. Vidim moderniziralo se malo, ali to je sve potanko. Obično su radari prvi na udaru, skupa s protivavionskim sistemima i NATO članice imaju hejbet načina, da to neutraliziraju, bez da pošalju avione.
Trece, i najvaznije u svakom ratu je: samo budala ratuje sama bez saveznika...tako da srbija ili bilo koja druga zemlja moze se slikati sa 20-30 aviona...ali ako je iza nje npr Rusija i ima obucene pilote, bez ikakvog problema moze dobiti druge letjelice ili biti u sistemu odbrane Rusije...najgore je neimati nista i nadati se.

Koliko ja znam i tih nekoliko Migova, kad je Rusija poslala, morali su ih rasklopiti u dijelove, da bi uopšte mogli transportovati, preko zemalja NATO pakta, do Srbije. Ne znam kad se zadnji put obratio pažnju na širenje tog pakta, ali ne bi bilo loše da provjeriš, koje su sve zemlje u regiji, u tom paktu. Ukratko, sve osim Srbije i njenog posljednjeg taoca - BiH.

Msm lijepo je to, priželjkivati jakog saveznika, ali kad bi ruska eskadrila povrijedila NATO prostor, to bi bio ww3 i Rusi to sigurno neće uraditi, bar ne zbog Srbije. Meni se čini, zadnji put kad je Rusija Srbiju gurala u rat, epilog smo odgledali na Krfu, uz oko 400.000 pomrlih civila u Srbiji.

Zapravo, cijeli ovaj post pišem, da te pitam, koja je svrha tih Migova, kad Srbija tu ništa ni protiv koga ne može uraditi bez obzira da li napada, ili je napadnuta?
-Putnicki avion ide od Tacke A do tacke B, vojni avion obicno se vraca opet na tacku A, stvar je koliko ce dugo ostati u vazduhu toliko je dugo prijetnja zato je jako bitno koliko dugo moze ostati u vazduhu (ili ti dolet) iznad bojista...visina jako bitna isto, sto si vise manja je mogucnost da te nesto stigne sa zemlje, manja potrosnja, dalje vidis...
-A sta mozemo reci o raptorima i F35? Mozemo reci da su to jako skupi avioni ciji sat leta kosta kao i onaj Mig 29 i jeftinije (posto je doniran) :ooo karikiram ali nadam se da ces skontat poentu..ti avioni se ne koriste bez velika zora.
Naravno da je bio sistem ARJPVO u (mirnodobskom) kamenom dobu, ali nisu nista ni druge okolne zemlje bile bolje...ti si radio sa Boforsima i SA3 a oni sa SZU, SA2/3...a grcka je imala Hawk, i to je to...Radari jesu prvi na udaru jer su bili vecinom stavionarne mete, sad je sve na tockovima..a kao bivsi ARPVO znas koliko je bitan EIPED
-Bugarska i sve okolne zemlje su u NATO-u sasvim je nebitno sta imaju...rumunija jos leti na Mig 21 (modernizovanim)...ali opet ponavljam ne gledaj avion (ili bilo koje oruzje)kao u prvom svjetskom ratu...sad je drugacije.
-Da migovi su raskupusani i ponovo sastvaljeni, komponente zamjenjene, zupcasti i vodena pumpa novi :oo
-Da jasno mi je ko je u NATO a ko nije...ali i ja tebi preporucujem da provjeris trendove Amerike koja je jedina u mogucnosti da nesto napravi u NATO, a koja se povlaci ostavivsi saveznike kao sto su Kurdi i Avganistance...ja se nebih licno kladio da amerika ima stomak pored svih unutrasnjih problema gdje 50% ljudi vjeruje da Trump koji je htio rasturiti NATO (ako pratis valjda si zapazio) je legalni presjednik, ima zelju da ulazi u konflikte...a imam i blagi osjecaj da Miloseviceva Srbija i Vuciceva u americkim ocima a i susjeda poserbno desnice je sasvim druga stvar. Tako da je Mig najmanji problem tu po meni.

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31593
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7129 times
Been thanked: 3865 times
Status: Offline

Re: Vojske u svijetu

Post by Mister No » 22 May 2021, 15:42

Rumunija ima odavno nabavljene F16, nekih 10 - 15 komada, a Mig 21 koriste jos uvijek jer je u procesu nabavka dodatnih cca 35 komada F16 (ocekuje se ubrzo) .

Bugari koriste Mig 29 i Mig 21.
High Hopes...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Vojske u svijetu

Post by Krokodil Behko » 22 May 2021, 16:57

Mister No wrote: 22 May 2021, 15:42 Rumunija ima odavno nabavljene F16, nekih 10 - 15 komada, a Mig 21 koriste jos uvijek jer je u procesu nabavka dodatnih cca 35 komada F16 (ocekuje se ubrzo) .

Bugari koriste Mig 29 i Mig 21.


Ima Bugarska F116, uplaćeni, samo što ne znam jesu li ušli u punu upotrebu

Evo sa zvaničnog sajta

https://www.lockheedmartin.com/en-us/pr ... garia.html

Advanced Technologies for Bulgaria
The F-16 will ensure Bulgarian national security and provide long-term capability development for the Bulgarian Air Force. The F-16 Block 70 features technologies developed for the 5th Generation F-35 Lightning II and F-22 Raptor fighters yet provides a proven, capable, low-risk and cost effective solution for Bulgaria’s national and NATO defense needs.

While the F-16 name stays the same, the latest-generation Block 70 is a totally different jet – part of a total solution package that will provide Bulgaria with one of the most advanced and capable fighter aircraft in service with NATO in Europe. Equipped with a modern suite of weapons, included in our pricing, it will provide much more than a basic air policing capability.

The F-16 Block 70 combines capability upgrades, most notably the advanced Active Electronically Scanned Array (AESA) radar with a new avionics architecture, and structural upgrades to extend the structural life of the aircraft by more than 50 percent beyond that of previous production F-16 aircraft. Operational capabilities are enhanced through an advanced datalink, targeting pod and weapons; precision GPS navigation, and the life-saving Automatic Ground Collision Avoidance System (Auto GCAS).
online

User avatar
General War
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1285
Joined: 18 May 2021, 22:55
Has thanked: 80 times
Been thanked: 98 times
Status: Offline

Re: Vojske u svijetu

Post by General War » 22 May 2021, 17:20


Post Reply

Return to “Vojska, vojna tehnologija, bitke i strategije”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests