Namjenska industrija

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120473
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: Namjenska industrija

Post by Krokodil Behko » 02 Jun 2021, 10:54

CikCikCikPogodi wrote: 02 Jun 2021, 10:52
Krokodil Behko wrote: 02 Jun 2021, 10:40


Pa polako bruda. Zastava ima mnogo dužu tradiciju i vjerovatno stare kanale za dilanje. Plus, ova puška je nastala prije koju godinu. Ima vijesti da će je kupovati vojska Egipta. Nemam novije vijesti, morao bih proguglati, ali ovo je bilo još prije tri godine





Dalje iskren da budem, ne znam koja je Zastavina puška i da li ti uopšte misliš na pušku, ili općenito na opremu. Što se izvoza u Ameriku tiče, čitaš li ti tu tabelu ikako? Tamo najviše i izvozimo. Možda ne puške, ali tamo su hrpetine modela jurišnih pušaka, pa tako da tu ni Zastava ne može prodati mnogo, ukoliko je uopšte NATO standard.
Mislio sam na puske.
Evo pogledaj kako je Zastava dobro stranicu dizajnirala.
https://zastavaarmsusa.com/#rifles
Cifre čovječe. Šta i koliko je prodato u USA?
online

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3117
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 320 times
Status: Offline

Re: Namjenska industrija

Post by CikCikCikPogodi » 02 Jun 2021, 11:22

Krokodil Behko wrote: 02 Jun 2021, 10:54
CikCikCikPogodi wrote: 02 Jun 2021, 10:52
Mislio sam na puske.
Evo pogledaj kako je Zastava dobro stranicu dizajnirala.
https://zastavaarmsusa.com/#rifles
Cifre čovječe. Šta i koliko je prodato u USA?
Prosjek 350 miliona dolara godišnje. Ove godine podpisan ugovor za izvoz 200 miliona dolara oružja.

User avatar
General War
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1285
Joined: 18 May 2021, 22:55
Has thanked: 80 times
Been thanked: 98 times
Status: Offline

Re: Namjenska industrija

Post by General War » 02 Jun 2021, 13:08

Krokodil Behko wrote: 02 Jun 2021, 10:40
CikCikCikPogodi wrote: 02 Jun 2021, 10:32
AC Unity, po meni može samo biti cuna obicna, jer nemaju ko Zastava, stranicu, distribuciju i prodaju za najveće trziste, a to je Amerika, Brazil, Australija i Kanada.
Da su ovi nasi bili pametni mogli su sa Svabama dogovoriti da se iz Njemačke ovdje preseli proizvodnja AR-15-ki.

Pa polako bruda. Zastava ima mnogo dužu tradiciju i vjerovatno stare kanale za dilanje. Plus, ova puška je nastala prije koju godinu. Ima vijesti da će je kupovati vojska Egipta. Nemam novije vijesti, morao bih proguglati, ali ovo je bilo još prije tri godine

Procedura izvoza je dogovorena i pitanje je vremena kada će biti potpisan ugovor o isporuci. Vrijednost ugovora za sada je poslovna tajna.

Prema nezvaničnim informacijama, za isporuku je spremna puška AC Alfa SMG 6 s optičkim nišanom, koja s punim šaržerom teži svega 2,32 kilograma. Upravo je ona predviđena za policijske snage i specijalne vojne jedinice.

Prednost ovih pušaka je što su mnoge komponente kompatibilne s modernim NATO-ovim puškama M-16 i M-4. To su već ranije pokazala i testiranja u Norveškoj. Jedna od prednosti je i njihova cijena. Jeftinije su od M-16, ali i mnoge lakše za upotrebu.

Kontrola gužvi

Nadalje, tu su puške AC Alfa SMG 1 i AC Alfa SMG 2. Također, jedna od proizvedenih linija je AC DL 44 A1. Ta puška predviđena je za kontrolu velikih gužvi i demonstracija, a njena je prednost što je opremljena dimnom granatom. Firma „AC Unity“ proizvela je i pištolj, koji spada u paket usluga namijenjenih za izvoz.

„Binas“ već izvozi opremu

Bugojanski „Binas“ je među kompanijama koje odavno izvoze oružje u Egipat. Ta firma lani je izvela robe vrijedne oko dva miliona KM. I podaci Vanjskotrgovinske komore pokazuju da je Egipat, nakon Saudijske Arabije, druga država koja daje najviše novca za oružje i vojnu opremu proizvedenu u BiH.

Dalje iskren da budem, ne znam koja je Zastavina puška i da li ti uopšte misliš na pušku, ili općenito na opremu. Što se izvoza u Ameriku tiče, čitaš li ti tu tabelu ikako? Tamo najviše i izvozimo. Možda ne puške, ali tamo su hrpetine modela jurišnih pušaka, pa tako da tu ni Zastava ne može prodati mnogo, ukoliko je uopšte NATO standard.
Zastava i drugo oruzje iz drugih zemalja uvoze se u ameriku ( a i to zavisi od drzave do drzave u USA) za civilnu upotrebu...znaci ukoliko su oruzja tzv "military grade", moraju se u skladu sa zakonom modifikovati.
I podsjecam, Zastava nema neki naruocit uspjeh na tom trzistu iako milion godina postoji, koliko je Hrvatska tj HS proizvodi imali odlican uspjeh u kratkom vremenu.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84519
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11065 times
Been thanked: 16636 times
Status: Offline

Re: Namjenska industrija

Post by Fuddo » 02 Jun 2021, 13:27

Od zastavinog oruzja, ima m48ica i papovki.
150 dolara puska.
Dadnu ti je gratis ako kakav fin pistolj kupis.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120473
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: Namjenska industrija

Post by Krokodil Behko » 02 Jun 2021, 16:17

CikCikCikPogodi wrote: 02 Jun 2021, 11:22
Krokodil Behko wrote: 02 Jun 2021, 10:54

Cifre čovječe. Šta i koliko je prodato u USA?
Prosjek 350 miliona dolara godišnje. Ove godine podpisan ugovor za izvoz 200 miliona dolara oružja.

Meni je nešto prevelika ta cifra, od 350 miliona, samo za zastavu, samo u jednoj godini, tako sam te razumio.

Što se tiče tih 200 miliona, za oružje iz Zastave, puška tamo može koštati $500-$800 i za 200 miliona valja prodati skoro 500.000 komada pušaka, a to znači da svaki dan trebaju proizvesti i prodati 1369 pušaka i to samo za američko tržište. Prevelike su to cifre.

U prošloj godini, prodato je tamo ukupno 17 miliona komada oružja, ali tu dvije trećine, vjerovatno otpada na pištolje. Unutar ove treće trećine, pola bi bile puške koje nisu vojni standard, Znači, razmatramo nekih 3-3.5 miliona pušaka i teško da Zastava sama tu može prodati skoro pola miliona.
General War wrote: 02 Jun 2021, 13:08
Krokodil Behko wrote: 02 Jun 2021, 10:40


Pa polako bruda. Zastava ima mnogo dužu tradiciju i vjerovatno stare kanale za dilanje. Plus, ova puška je nastala prije koju godinu. Ima vijesti da će je kupovati vojska Egipta. Nemam novije vijesti, morao bih proguglati, ali ovo je bilo još prije tri godine





Dalje iskren da budem, ne znam koja je Zastavina puška i da li ti uopšte misliš na pušku, ili općenito na opremu. Što se izvoza u Ameriku tiče, čitaš li ti tu tabelu ikako? Tamo najviše i izvozimo. Možda ne puške, ali tamo su hrpetine modela jurišnih pušaka, pa tako da tu ni Zastava ne može prodati mnogo, ukoliko je uopšte NATO standard.
Zastava i drugo oruzje iz drugih zemalja uvoze se u ameriku ( a i to zavisi od drzave do drzave u USA) za civilnu upotrebu...znaci ukoliko su oruzja tzv "military grade", moraju se u skladu sa zakonom modifikovati.
I podsjecam, Zastava nema neki naruocit uspjeh na tom trzistu iako milion godina postoji, koliko je Hrvatska tj HS proizvodi imali odlican uspjeh u kratkom vremenu.

Čovjek iznad, pominje nekih 300 miliona zarade.
Zapravo, jel Srbija sad na NATO standardu, ili?
online

User avatar
General War
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1285
Joined: 18 May 2021, 22:55
Has thanked: 80 times
Been thanked: 98 times
Status: Offline

Re: Namjenska industrija

Post by General War » 02 Jun 2021, 17:20

Krokodil Behko wrote: 02 Jun 2021, 16:17
Čovjek iznad, pominje nekih 300 miliona zarade.
Zapravo, jel Srbija sad na NATO standardu, ili?
Prvo treba razlikovati izvoz sportskog i streljackog oruzja (99.9%) sto Zastava izveze u USA...to su civilne verzije a kalibar nije tu upitan je li NATO ili bilo kakav drugi, preradjene zastavnine AP70 A i B kao i PAP-ovke se dovode na standard civilnog oruzja ne u kalibru vec recimo neke drzave u USA ne dozvoljavaju rafalnu paljbu, neke dozvoljavaju ali samo na Automatima, pa onda jos neke prerade da bi se mogle uopste prodavati na civilnom trzistu...revolveri, lovacke puske...mislim da vec zadovoljavaju federelane propise (FDA cini mi se, i NRA)
A sasvim drugo je prodaja-kupovina vojnog naoruzanja koja ide preko Jugoimporta SDPR (za srbiju) ili druge organizacije koja mora imati saglasnost ministarstva za prodaju oruzja u trece zemlje.
ZASTAVA je radila i vojne puske u NATO kalibru davno jos u jugoslaviji. (M77)
A srbija jeste u NATO standardu municije sa ovom sluzbenom M21

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84519
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11065 times
Been thanked: 16636 times
Status: Offline

Re: Namjenska industrija

Post by Fuddo » 02 Jun 2021, 17:23

General War wrote: 02 Jun 2021, 17:20
Krokodil Behko wrote: 02 Jun 2021, 16:17
Čovjek iznad, pominje nekih 300 miliona zarade.
Zapravo, jel Srbija sad na NATO standardu, ili?
Prvo treba razlikovati izvoz sportskog i streljackog oruzja (99.9%) sto Zastava izveze u USA...to su civilne verzije a kalibar nije tu upitan je li NATO ili bilo kakav drugi, preradjene zastavnine AP70 A i B kao i PAP-ovke se dovode na standard civilnog oruzja ne u kalibru vec recimo neke drzave u USA ne dozvoljavaju rafalnu paljbu, neke dozvoljavaju ali samo na Automatima, pa onda jos neke prerade da bi se mogle uopste prodavati na civilnom trzistu...revolveri, lovacke puske...mislim da vec zadovoljavaju federelane propise (FDA cini mi se, i NRA)
A sasvim drugo je prodaja-kupovina vojnog naoruzanja koja ide preko Jugoimporta SDPR (za srbiju) ili druge organizacije koja mora imati saglasnost ministarstva za prodaju oruzja u trece zemlje.
ZASTAVA je radila i vojne puske u NATO kalibru davno jos u jugoslaviji. (M77)
FDA je ti je za lijekove :D.
Kakve te puske spopale
NRA ti je lovacko udruzenje.

:D.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
General War
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1285
Joined: 18 May 2021, 22:55
Has thanked: 80 times
Been thanked: 98 times
Status: Offline

Re: Namjenska industrija

Post by General War » 02 Jun 2021, 17:48

Fuddo wrote: 02 Jun 2021, 17:23
General War wrote: 02 Jun 2021, 17:20
Prvo treba razlikovati izvoz sportskog i streljackog oruzja (99.9%) sto Zastava izveze u USA...to su civilne verzije a kalibar nije tu upitan je li NATO ili bilo kakav drugi, preradjene zastavnine AP70 A i B kao i PAP-ovke se dovode na standard civilnog oruzja ne u kalibru vec recimo neke drzave u USA ne dozvoljavaju rafalnu paljbu, neke dozvoljavaju ali samo na Automatima, pa onda jos neke prerade da bi se mogle uopste prodavati na civilnom trzistu...revolveri, lovacke puske...mislim da vec zadovoljavaju federelane propise (FDA cini mi se, i NRA)
A sasvim drugo je prodaja-kupovina vojnog naoruzanja koja ide preko Jugoimporta SDPR (za srbiju) ili druge organizacije koja mora imati saglasnost ministarstva za prodaju oruzja u trece zemlje.
ZASTAVA je radila i vojne puske u NATO kalibru davno jos u jugoslaviji. (M77)
FDA je ti je za lijekove :D.
Kakve te puske spopale
NRA ti je lovacko udruzenje.

:D.
:grana
Djaba sam te u hameriku poslo... citaj napisano lijepo sam napisao sportsko (lovacko) i streljacko naoruzanje...to je ono sto gledas po Wallmartu. :oo
a ATF je ne FDA tu si dobro :oo

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Namjenska industrija

Post by The 51st State » 05 Jun 2021, 08:03

Jes kopija kalasa ali neka su krenuli pa vremenom neka usavrsavaju i sire paletu pjesadijskog oruzja,, ovo je dobra vijest.


https://www.biznisinfo.ba/veliki-uspjeh ... acu-pusku/

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Namjenska industrija

Post by arzuhal » 05 Jun 2021, 10:46

The 51st State wrote: 05 Jun 2021, 08:03 Jes kopija kalasa ali neka su krenuli pa vremenom neka usavrsavaju i sire paletu pjesadijskog oruzja,, ovo je dobra vijest.


https://www.biznisinfo.ba/veliki-uspjeh ... acu-pusku/
Odlična vijest.

Nadam se da ćemo postići i dogovor s Turskom o proizvodnji dronova Bayraktar :pusi
uzmi Lysobact

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Namjenska industrija

Post by Taare » 05 Jun 2021, 13:32

The 51st State wrote: 05 Jun 2021, 08:03 Jes kopija kalasa ali neka su krenuli pa vremenom neka usavrsavaju i sire paletu pjesadijskog oruzja,, ovo je dobra vijest.


https://www.biznisinfo.ba/veliki-uspjeh ... acu-pusku/
:jupi :jupi :jupi

Samo nek se pravi. Boli nas briga je li kopija kalaša il ne. I sam kalaš je kopija njemačke puške.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120473
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: Namjenska industrija

Post by Krokodil Behko » 05 Jun 2021, 18:15

To će im kupiti samo Afrikanci i razni narko karteli.
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96636
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34573 times
Been thanked: 21244 times
Contact:
Status: Online

Re: Namjenska industrija

Post by Rum » 05 Jun 2021, 18:19

Krokodil Behko wrote: 05 Jun 2021, 18:15 To će im kupiti samo Afrikanci i razni narko karteli.
A talibani
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120473
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: Namjenska industrija

Post by Krokodil Behko » 05 Jun 2021, 18:32

Rum wrote: 05 Jun 2021, 18:19
Krokodil Behko wrote: 05 Jun 2021, 18:15 To će im kupiti samo Afrikanci i razni narko karteli.
A talibani

E, i oni i još poneka vojska iz džungle.
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96636
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34573 times
Been thanked: 21244 times
Contact:
Status: Online

Re: Namjenska industrija

Post by Rum » 05 Jun 2021, 18:35

Krokodil Behko wrote: 05 Jun 2021, 18:32
Rum wrote: 05 Jun 2021, 18:19

A talibani

E, i oni i još poneka vojska iz džungle.
Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Namjenska industrija

Post by Melek » 05 Jun 2021, 18:58

Solidan produkt, ova tandža, biće tržišta.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Namjenska industrija

Post by The 51st State » 05 Jun 2021, 21:17

arzuhal wrote: 05 Jun 2021, 10:46
The 51st State wrote: 05 Jun 2021, 08:03 Jes kopija kalasa ali neka su krenuli pa vremenom neka usavrsavaju i sire paletu pjesadijskog oruzja,, ovo je dobra vijest.


https://www.biznisinfo.ba/veliki-uspjeh ... acu-pusku/
Odlična vijest.

Nadam se da ćemo postići i dogovor s Turskom o proizvodnji dronova Bayraktar :pusi
Ja bi sebixradar ugradio kad bi to bilo

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Namjenska industrija

Post by The 51st State » 05 Jun 2021, 21:20

Taare wrote: 05 Jun 2021, 13:32
The 51st State wrote: 05 Jun 2021, 08:03 Jes kopija kalasa ali neka su krenuli pa vremenom neka usavrsavaju i sire paletu pjesadijskog oruzja,, ovo je dobra vijest.


https://www.biznisinfo.ba/veliki-uspjeh ... acu-pusku/
:jupi :jupi :jupi

Samo nek se pravi. Boli nas briga je li kopija kalaša il ne. I sam kalaš je kopija njemačke puške.
Ovi sto hrakaju namah, nadam se da nece u afriku nikako medju bracu zuluee, a da je planirano u usa civilnjak...

A serijala za snjake pride

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Namjenska industrija

Post by insomnia » 05 Jun 2021, 21:34

Jasta je. Ti ne smijes kolac otesati u sumi bez dozvole.
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Namjenska industrija

Post by The 51st State » 05 Jun 2021, 21:36

insomnia wrote: 05 Jun 2021, 21:34 Jasta je. Ti ne smijes kolac otesati u sumi bez dozvole.
Ja ga tresem dje hocu, ne znam za tebe

Post Reply

Return to “Vojska, vojna tehnologija, bitke i strategije”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest