Kosovska bitka - istina i mit

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Janjicari..

Post by Krokodil Behko » 10 Mar 2012, 21:11

MORENA wrote:
Krokodil Behko wrote:Grb na slici je nedvojbeno, albanski grb.
Medjutim, janjicarski grb, je vjerovatno, bio drugaciji.
Zamolio bih gospodu janjicare, da se drze teme
i prihvatljivijih "izraza". Eto :D
da...onda je i srpski, i crnogorski i koje jos drzave imaju dvoglavog orla? Sve je to albansko

A nek vam je volja...
Grb nemanjica je biljeli orao na crvenom stitu.
Nakon zauzimanja grckih teritorija od strane Cara Dusana, on je ubacio
na grb 4 sjekire, koje su i dan danas, srpski grb. To su ti ona 4 slova C.
Vremenom su se stilizirala ali izvorno su bile, 4 arednjovijekovne borne sjekire.

Sto se tice grba na slici, on ne govori nista. Slika nije nastala 28.6.1389. nego puno kasnije.
Mozemo samo nagadjati kako se to sve desilo u vezi slike.
online

User avatar
Mic-Sokoli
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1012
Joined: 29 Jan 2012, 21:23
Status: Offline

Re: Janjicari..

Post by Mic-Sokoli » 10 Mar 2012, 21:14

mrki62 wrote:
Mic-Sokoli wrote:A Albanski grb ili zastava su vizantijski.
Crni Orao na crvenoj Pozadini je grb Skenderove porodice kojeg su svi Albanci priznali za svoj nakon sto je Skenderbeg kao stit krscanstva priznat od Vatikana napao tj okreenuo se protiv Osmanlija.
Jedino Albancima skidam kapu a naša raja se diči sa okupatorom.
Vi Albanici skoro pa ništa turcizma nemate, održali ste imena, prezimena , jezik , kulturu , običaje,......... jedino se pazite vehabija, jer će vam oni dokazati da ste puni noviteta :pusi
Sto se toga tice mrki prenosi se da je izvjesni Redzep Voka neki dal regionalni ili religiozni vodja Albanaca,suocen sa zahtjevom Turaka da Albanci uce Turski njih pitao pa zasto da ucimo turski,a ovi tad korumpirani i daleko od Islama odgovaraju kao ko ne zna Turski nece uci u Dzennet.
Redzep Voka pocinje da place a Turcin njemu sto ti places ti si ucen Covjek ti mozes u Dzenet,a Voka(da mu Allah dzenet podari) odgovara ne placem zbog sebe nego zbog Poslanika on nije znao Turski.
Vidis kako im je voka uva......da prostis :zubi
http://www.youtube.com/watch?v=W2QmK8XszUM

Se shqiptari i fort si guri,
Jo s'lufton pa u mbështet për muri
Po kur t'pshtetët dije djallë
O zor asht turrin me ja ndalë!

Dr.Vejsil Hetjimitj
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 228
Joined: 05 Oct 2010, 20:45
Status: Offline

Re: Janjicari..

Post by Dr.Vejsil Hetjimitj » 10 Mar 2012, 21:25

Mic-Sokoli wrote:
mrki62 wrote:
Mic-Sokoli wrote:A Albanski grb ili zastava su vizantijski.
Crni Orao na crvenoj Pozadini je grb Skenderove porodice kojeg su svi Albanci priznali za svoj nakon sto je Skenderbeg kao stit krscanstva priznat od Vatikana napao tj okreenuo se protiv Osmanlija.
Jedino Albancima skidam kapu a naša raja se diči sa okupatorom.
Vi Albanici skoro pa ništa turcizma nemate, održali ste imena, prezimena , jezik , kulturu , običaje,......... jedino se pazite vehabija, jer će vam oni dokazati da ste puni noviteta :pusi
Sto se toga tice mrki prenosi se da je izvjesni Redzep Voka neki dal regionalni ili religiozni vodja Albanaca,suocen sa zahtjevom Turaka da Albanci uce Turski njih pitao pa zasto da ucimo turski,a ovi tad korumpirani i daleko od Islama odgovaraju kao ko ne zna Turski nece uci u Dzennet.
Redzep Voka pocinje da place a Turcin njemu sto ti places ti si ucen Covjek ti mozes u Dzenet,a Voka(da mu Allah dzenet podari) odgovara ne placem zbog sebe nego zbog Poslanika on nije znao Turski.
Vidis kako im je voka uva......da prostis :zubi
Srbi imaju najvise turcizama :obrve a nit' su imali Voku nit' im je ko Dzenet obecav'o?

Jednostavno,bilo moderno ko danas engleski :zubi Svi uceni Srbi su pricali turski ,Vuk Karadzic je sa fesom na glavi promovisao srpsku naciju i srpski jezik...

A kod Aljbanci? Mozda nije bilo bas ucenih ljudi? :plavi


ps

izvinjavam se moderatoru zbog offtopica ,nebi bilo lose otvoriti novu temu o kosovskom boju :hihi
izbjeglicaizbezsmisla

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by Krokodil Behko » 10 Mar 2012, 21:55

Vejsile, kako ti znas, da je bosanske vojske na kosovu, bilo samo 100?
Ima li negdje neki link o tome?
dakle, ne mislim, da ti pricas, svojim rijecima,
nego neki pravi izvor.
online

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Janjicari..

Post by blento59 » 10 Mar 2012, 22:02

Dr.Vejsil Hetjimitj wrote:
MORENA wrote:Aha..sada ispada da je danak u krvi bilo nesto pozitivno.

Pricala sam sa komsijama turcima o toj temi davno, svi su se slozili da je bilo nasilnog otimanja, al da su to bili najcenjeniji vojnici tada.

Uostalom, par vas koji stalno kmece zbog Boja na Kosovu...evo, i ja sam ponosna! Ponosna zato sto se jedan narod digo i borio se. U tome je sustina. Da su kojem slucajem ti ljudi bili muslimani ili sta ja znam i borili se protic hriscana, svi bi bi kmekavci slavili Boj na Kosovu.
Koje licemerje.
Znas li tu uopste ko se i protiv koga borio na Kosovu?Znas li da se "cvijet" srpskog plemstva naklonio Sultanu jos poslije Bitke na Marici!Da bilo je Srba u Boju na Kosovu ali 90 % ih je bilo na Osmanlijskoj strani,dok je jedan mali dio uz Lazara Hrebljanovica stao uz Albance i Bosance koji su docekali osmanlije na Kosovu.
Predavanje Srba i ostalih,Osmanlijama je bilo masovno,tako su olako i pustili onoga da pridje Sultanu i ubi ga nozem...

Jesi li jos uvjek ponosna? :zubi

I jos nesto,kad si vec ponosna,znas li da taj narod takodjer propovjedao istinsku vjeru Isa-inu ali su ih pobili i pokrstili Nemanjici!

Jesi li jos uvjek ponosna? :zubi

zasto si ti ponosna?Zato sto su te klerofasisticki mitomani ubjedili da je to kao dobro boriti se protiv ideologije koja je zapravo u ono doba znacila slobodu i nosila "svjetlost" za razliku od krscanstva koje je zapalo u mrak i tamu inkvizitorskih kazamata.

Jesi li jos uvjek ponosna? :zubi

Islam je u dova srednjeg vijeka bio ideologija slobode i svjetlosti bas kao komunizam tridesetih godina proslog vijeka

ova tema je vecodavno off ali moram jedno da kazem
mislim da vec i ptice na grani znaju da je politika tadasnjeg otomanskog carstva bila cisto osvajacka i ne vidim u tome nista dobroga
kosovska bitka je jedan od najsvjetlijih trenutaka srpske istorije jer su makar pokusali da se odupru osvajacu
to sto je dio vlastele saradjivao sa turcima je samo dokaz da u svakom narodu ima izdajnika
ne mogu da shvatim da osvajacka politika moze nositi "svjetlost"
uostalom razvrat i pohlepa vodja je i dovela do propasti otomanskog carstva
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

Dr.Vejsil Hetjimitj
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 228
Joined: 05 Oct 2010, 20:45
Status: Offline

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by Dr.Vejsil Hetjimitj » 10 Mar 2012, 22:08

Krokodil Behko wrote:Vejsile, kako ti znas, da je bosanske vojske na kosovu, bilo samo 100?
Ima li negdje neki link o tome?
dakle, ne mislim, da ti pricas, svojim rijecima,
nego neki pravi izvor.
nedje sam to procit'o a sad da me ubijes ne znam dje?

nije puno vise ni srba bilo ako ne racunamo one sto su stali uz osmanlije :plavi
izbjeglicaizbezsmisla

Dr.Vejsil Hetjimitj
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 228
Joined: 05 Oct 2010, 20:45
Status: Offline

Re: Janjicari..

Post by Dr.Vejsil Hetjimitj » 10 Mar 2012, 22:15

blento59 wrote:
Dr.Vejsil Hetjimitj wrote:
MORENA wrote:Aha..sada ispada da je danak u krvi bilo nesto pozitivno.

Pricala sam sa komsijama turcima o toj temi davno, svi su se slozili da je bilo nasilnog otimanja, al da su to bili najcenjeniji vojnici tada.

Uostalom, par vas koji stalno kmece zbog Boja na Kosovu...evo, i ja sam ponosna! Ponosna zato sto se jedan narod digo i borio se. U tome je sustina. Da su kojem slucajem ti ljudi bili muslimani ili sta ja znam i borili se protic hriscana, svi bi bi kmekavci slavili Boj na Kosovu.
Koje licemerje.
Znas li tu uopste ko se i protiv koga borio na Kosovu?Znas li da se "cvijet" srpskog plemstva naklonio Sultanu jos poslije Bitke na Marici!Da bilo je Srba u Boju na Kosovu ali 90 % ih je bilo na Osmanlijskoj strani,dok je jedan mali dio uz Lazara Hrebljanovica stao uz Albance i Bosance koji su docekali osmanlije na Kosovu.
Predavanje Srba i ostalih,Osmanlijama je bilo masovno,tako su olako i pustili onoga da pridje Sultanu i ubi ga nozem...

Jesi li jos uvjek ponosna? :zubi

I jos nesto,kad si vec ponosna,znas li da taj narod takodjer propovjedao istinsku vjeru Isa-inu ali su ih pobili i pokrstili Nemanjici!

Jesi li jos uvjek ponosna? :zubi

zasto si ti ponosna?Zato sto su te klerofasisticki mitomani ubjedili da je to kao dobro boriti se protiv ideologije koja je zapravo u ono doba znacila slobodu i nosila "svjetlost" za razliku od krscanstva koje je zapalo u mrak i tamu inkvizitorskih kazamata.

Jesi li jos uvjek ponosna? :zubi

Islam je u dova srednjeg vijeka bio ideologija slobode i svjetlosti bas kao komunizam tridesetih godina proslog vijeka


kosovska bitka je jedan od najsvjetlijih trenutaka srpske istorije jer su makar pokusali da se odupru osvajacu
Bojim se da bi uskoro mogao dobro da se razocaras kada se sazna prava istina!A po nekoj logici morace se to desiti bar prije ulaska u EU jer Mit o Kosovskoj Bici medju Srbima nije samo mit nego izvor mrznje prema Bosnjacima i Albancima,zbog cega su bili i opet mogu da budu krvavi ratovi ,odmazde i GENOCID
Istinu krije srpska pravoslavna crkva
Sam Milosevic je preko Mita o Kosovskom boju krenu u krvavi rat unistavanja jugoslavije i genocida nad Bosnjacima
izbjeglicaizbezsmisla

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by Krokodil Behko » 10 Mar 2012, 22:22

Dr.Vejsil Hetjimitj wrote:
Krokodil Behko wrote:Vejsile, kako ti znas, da je bosanske vojske na kosovu, bilo samo 100?
Ima li negdje neki link o tome?
dakle, ne mislim, da ti pricas, svojim rijecima,
nego neki pravi izvor.
nedje sam to procit'o a sad da me ubijes ne znam dje?

nije puno vise ni srba bilo ako ne racunamo one sto su stali uz osmanlije :plavi
Na Kosovo, isla je B selekcija bosanske vojske. Tvrto je bio zauzet, osvajanjima dalmatinskih gradova. Srpske vojske je bilo kao i bosanske brojem. Mozda malo manje. Tu su negdje bile i
evropske cete koje su bile, cini mi se, na lijevom krilu. Bosanci pod komandom velikog dvorskog/bosanskog vojevode Vlatka Vukovica (predak Kosace) bili na desnom krilu.
Albanske jedinice bile su i pored srpske i pored bosanske vojske.


sasvim sigurno, stradale su i srpska i turska pa i evropska vojska. Bosanska vojska,
ostala je "u komadu" i o tome kralj Tvrtko, izvjestava pismima na razne adrese. Hvaleci svoju
vojsku, pise o pobjedi na Kosovu. Nije se bas pretrgao pominjuci ni Lazara ni Murata, jer istoriju pisu pobjednici.

Ne potoje pisani dokumenti sa srpske strane o toj bitci.
Bar ne oni i onakvi, kakvi bi mogli biti uvazeni od strane historicara, ukljucujuci tu i srpske historicare. Mit i postoji iz tog razloga.

dakle, moze se reci, neuspio pokusaj okupljanjas bilo kakve vece srpske vojske
sa jedne strane i pobjeda bosanske vojske, sa druge strane. Tesko da bi se to moglo
nazvati samo srpskim otporom protiv turaka. Razlozi su navedeni. Lazar, htio ne htio,
morao je pred Turke, jer mu je naredio Tvrtko, koji je bio nosilac prava i na srpsko
prijestolje. Sve u svemu, u tom mitu, nema puno istine.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by Krokodil Behko » 11 Mar 2012, 09:52

Ovako, tema je preciscena i otkljucana.
Da podsjetim sve ucesnike diskusije. Sinoc sam ove postove, izvukao sa teme "Janjicari",
jer nisam htio brisati, posto ih je bila veca kolicina a uglavnom se svi odnose na kosovsku
bitku. A vi ste i na ovoj temi, vrlo brzo otisli u off. plus uvrede.
Zamolio bih sve forumase, ako smatraju da je neki post, neprimjeren na bilo koji nacin,
da se sjete, da postoji opcija "PRIJAVI POST".
Nemojte na temi, pisati post o tome, kako je prethodni post, bio ovakav ili onakav,
posto, autor tog posta, cim procita, pocne da "brani" svoj post i eto novog skretanja
teme pa i uvreda. Osim toga, ne mora bas ni da bude sve 100% u pravcu teme, ako je
diskusija primjerena i bez nekih ocitih off postova.
online

Dr.Vejsil Hetjimitj
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 228
Joined: 05 Oct 2010, 20:45
Status: Offline

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by Dr.Vejsil Hetjimitj » 11 Mar 2012, 10:07

Dakle kosovska bitka je SAMO MIT i nista vise!
Preuvelicani historijski dogadjaj,uvelican bar hiljadu puta,politicki instrument za potpaljivanje srpskog fasizma!
Last edited by Krokodil Behko on 11 Mar 2012, 10:36, edited 1 time in total.
Reason: brisan off
izbjeglicaizbezsmisla

Dr.Vejsil Hetjimitj
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 228
Joined: 05 Oct 2010, 20:45
Status: Offline

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by Dr.Vejsil Hetjimitj » 11 Mar 2012, 10:33

Krokodil Behko wrote:
Dr.Vejsil Hetjimitj wrote:
Krokodil Behko wrote:Vejsile, kako ti znas, da je bosanske vojske na kosovu, bilo samo 100?
Ima li negdje neki link o tome?
dakle, ne mislim, da ti pricas, svojim rijecima,
nego neki pravi izvor.
nedje sam to procit'o a sad da me ubijes ne znam dje?

nije puno vise ni srba bilo ako ne racunamo one sto su stali uz osmanlije :plavi
Na Kosovo, isla je B selekcija bosanske vojske. Tvrto je bio zauzet, osvajanjima dalmatinskih gradova. Srpske vojske je bilo kao i bosanske brojem. Mozda malo manje. Tu su negdje bile i
evropske cete koje su bile, cini mi se, na lijevom krilu. Bosanci pod komandom velikog dvorskog/bosanskog vojevode Vlatka Vukovica (predak Kosace) bili na desnom krilu.
Albanske jedinice bile su i pored srpske i pored bosanske vojske.


sasvim sigurno, stradale su i srpska i turska pa i evropska vojska. Bosanska vojska,
ostala je "u komadu" i o tome kralj Tvrtko, izvjestava pismima na razne adrese. Hvaleci svoju
vojsku, pise o pobjedi na Kosovu.
Nije se bas pretrgao pominjuci ni Lazara ni Murata, jer istoriju pisu pobjednici.

Ne potoje pisani dokumenti sa srpske strane o toj bitci.
Bar ne oni i onakvi, kakvi bi mogli biti uvazeni od strane historicara, ukljucujuci tu i srpske historicare. Mit i postoji iz tog razloga.

dakle, moze se reci, neuspio pokusaj okupljanjas bilo kakve vece srpske vojske
sa jedne strane i pobjeda bosanske vojske, sa druge strane. Tesko da bi se to moglo
nazvati samo srpskim otporom protiv turaka. Razlozi su navedeni. Lazar, htio ne htio,
morao je pred Turke, jer mu je naredio Tvrtko, koji je bio nosilac prava i na srpsko
prijestolje. Sve u svemu, u tom mitu, nema puno istine.
kao sto sam rekao radi se o obicnom MITU koji je u 19 vijeku preuvelican bar 1000 puta.Sve sto si rekao pise u knjigama,cak i kod Imamovica ,Noela itd.Ali sve su to nagadjanja.Jer ako je Tvrtko bio "krscanin" ,kao sto to kazu srpsko-hrvatski izvori (jedni lazu da je bio katolik a drugi lazu da je bio pravoslavac) onda zdrava logika nalaze da dodjes na Kosovo i stanes ispred Osmanlija a ne da se sepuris zauzimajuci "krscansku"Dalmaciju.
Srpski izvori kazu da Bosnjaka nije bilo nikako a Bosanski kazu ovo sto si ti napisao.Istina je jedna,kosovska bitka je ponajmanje bila "nasa",srpska,bosanska ili albanska a ponajvise su pred Osmanlije stali krizari sa zapada dok se vecina srpskog plemstva naklonila Sultanu.To sto pises ti za Tvrtka i sto pisu historicari,vjerovatno je tacno jer se zna za te dogadjaje i sirenje Bosne na Dalmaciju i Srbiju!A postavlja se pitanje zasto Tvrko nije imao interesa da stane pred Osmanlije?Zato sto su Bosnjaci bili pripadnici Crkve Bosanske i istinskog Isa-inog ucenja i zato sto su u dolasku Osmanlija vidili spas od Vatikanakoji je postepeno unistavao Crkvu Bosansku.Tvrko je bio vjest diplomata i samo je poslao par odreda (stotinak ljudi) kako bi diplomatski izvukao poene od Vatikana i izbjegao krizarski rat,te sebi omogucio nesmetano sirenje na Dalmaciju.

Sto se tice Srba i pitanja "chasti"-onda je tu najsmjesnije spominjati kosovsku bitku jer su Srbi u velikoj vecini vec tada bili pod komandom Sultana.Za njih je bitna Bitka na Marici koja je bila prije toga i gdje su se suprostavili Osmanlijama.Ali sprska pravoslavna crkva ne zeli takvu istinsku historiju vec ovakvu laznu,mitolosku uz pomoc koje mogu da potpaljuju srpski fasizam
Last edited by Dr.Vejsil Hetjimitj on 11 Mar 2012, 10:37, edited 1 time in total.
izbjeglicaizbezsmisla

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80772
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9952 times
Been thanked: 6790 times
Status: Offline

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by Julia-Klara » 11 Mar 2012, 10:37

Ja sad citam, i kontam...Oko cega se prepiru, i raspredaju, ali eto.

Rekla sam da se necu ukljucivati u temu, nemam znanje niti zelim imati iz prostog razloga sto svaka od ovakvih tema dodje do kulminacije, a ucesnici zaboravljaju jednu jedinu istinu- istoriju pisu pobjednici ! Istinu o tome kako je bilo nikada necemo znati, mozemo pricati o stvarima koje smo licno prezivjeli, ili makar vremenski biti "prisutni", kao posljednji rat. A propaganda je cudo! Tako da svaka vama cast na potrosenom vremenu za iscitavanje i ucenje o istoriji,ali sve je to vidnjene stvari nekih drugih ljudi,kojima bas i ne mogu vjerovati.

@Behko, stalno trazis linkove kao "dokaz" istinitosti,ali i tu se postavlja pitanje d ali je sve to istinito. Pravu istinu nikad necemo saznati, koliko god iscitavali,proucavali,studirali
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Dr.Vejsil Hetjimitj
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 228
Joined: 05 Oct 2010, 20:45
Status: Offline

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by Dr.Vejsil Hetjimitj » 11 Mar 2012, 10:42

Julia-Klara wrote:Ja sad citam, i kontam...Oko cega se prepiru, i raspredaju, ali eto.

Rekla sam da se necu ukljucivati u temu, nemam znanje niti zelim imati iz prostog razloga sto svaka od ovakvih tema dodje do kulminacije, a ucesnici zaboravljaju jednu jedinu istinu- istoriju pisu pobjednici ! Istinu o tome kako je bilo nikada necemo znati, mozemo pricati o stvarima koje smo licno prezivjeli, ili makar vremenski biti "prisutni", kao posljednji rat. A propaganda je cudo! Tako da svaka vama cast na potrosenom vremenu za iscitavanje i ucenje o istoriji,ali sve je to vidnjene stvari nekih drugih ljudi,kojima bas i ne mogu vjerovati.

@Behko, stalno trazis linkove kao "dokaz" istinitosti,ali i tu se postavlja pitanje d ali je sve to istinito. Pravu istinu nikad necemo saznati, koliko god iscitavali,proucavali,studirali

Varas se!Zna se istina i to vrlo dobro!Cak i u Srbiji.Ali kao sto rekoh iz gore navedenih razloga,Srbi favorizuju mit o Kosovskoj Bici a nece da slave pravu bitku gdje su se zaista suprostavili Osmanlijama a to je bila Bitka na Marici.

A znas sto nece da pisu o toj bici?Zato sto ne mogu da lazu o navodnoj "izdaji Bosnjaka" i njihovoj navodnoj "muchenickoj ulozi" :plavi u "spasavanju krscanske europe" :plavi ,a lazu i iz razloga da bi prikrili "sramotu" (oni misle da je to sramota) da je vecina srpskog plemstva stala uz Osmanlije vec poslije Bitke na Marici


edit;

"navodna izdaja Bosnjaka" na Kosovu kao i mitovi o "navodnom prelasku na islam iz interesa" te navodna "izdaja pravoslavlja" (iako pravoslavlja u Bosni nije bilo do dolaska Osmanlija ) su osnova za potpaljivanje srpskog fasizma i pokolj nad Bosnjacima
Last edited by Dr.Vejsil Hetjimitj on 11 Mar 2012, 10:48, edited 2 times in total.
izbjeglicaizbezsmisla

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by Krokodil Behko » 11 Mar 2012, 10:44

@Behko, stalno trazis linkove kao "dokaz" istinitosti,ali i tu se postavlja pitanje d ali je sve to istinito. Pravu istinu nikad necemo saznati, koliko god iscitavali,proucavali,studirali
A sta bih trebao uraditi?
Mlatiti praznu slamu cijeli dan sa nekim ko samo nesto tvrdi i stalno tvrdi bez dokaza.
Kad kazem "link" mislim na historijski izvor. Historija ne moze opstati bez dokaza i oni postoje.
Ne bas svi ali postoje.
To samo govori o tome, koliko si pogrijesila, kad si rekla, da se istina ne moze doznati.
Naucnici mukotrpno slazu sve te dokaze da bi eliminisali to, sto historiju pisu pobjednici.
Kao sto vidis, polazi im za rukom, malo po malo. Dovoljna su Tvrtkova pisma, da bi se na
kosovsku bitku, bacilo i malo drugacije svjetlo od onog uobicajenog i mitskog.

O historiji, ne moze se razgovarati bez argumenara, svidjelo se to tebi ili ne.
Tvoj post, nema bas neku tezinu, jer nisu izneseni nikakvi dokazi.
A sada ti dokazi, da se istina o toj bitci nije dokazala.

Link?
online

Dr.Vejsil Hetjimitj
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 228
Joined: 05 Oct 2010, 20:45
Status: Offline

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by Dr.Vejsil Hetjimitj » 11 Mar 2012, 10:52

kao sto rekoh jednom...Prije ulaska u EU jedno od vaznih pitanja za Srbe i Srbiju bice pitanje istinske Historije te rusenje mita o Kosovskoj bitci,kao opasnog mita koji osnova za potpalu srpskog fasizma.

Ako to ne bude,ocekujte uskoro nekog seosko-sumskog lika poput Seselja kako cipelom lupa od govornicu u EU parlamentu galameci kako su "bas oni spasavali krscansku europu" :plavi dok su drugi "spavali" :plavi
izbjeglicaizbezsmisla

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80772
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9952 times
Been thanked: 6790 times
Status: Offline

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by Julia-Klara » 11 Mar 2012, 10:59

Moj post nije bio namjera dokazivanja bilo cega, nego samo osvrt na receno i napisano do sada. Nije ni trebao imati tezinu, a ako ti ne odgovara na ovom mjestu gdje jeste slobodno ga brisi. To je moje misljenje o istoriji, i o onome sto su drugi napisali u datom momentu, bilo da je u pitanju Kosovska bitka, ili ona na Marici, ili bilo sta iz proslosti.
Ne trazi od mene ni linkove ni istorijske cinjenice jer nisam navela da se slazem ili ne slazem ni sa jednom navedenom, osim da su istoriju pisali pobjednici. Ne raspravljam ni o cemu, samo me nervira kada se neki ovdje hvataju za vratove samo zbog toga sto se slazu sa misljenjem drugih.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by Krokodil Behko » 11 Mar 2012, 11:08

Dobro, nema veze, u redu je.
ja sam misljenja, da forumasima, treba omoguciti, da razgovaraju i diskutuju,
o svemu onome sto ih zanima. I ja se pitam, kako neki mogu ovo ili ono, ali
sam svjestan cinjenice, da svi rade ono, sto najvise vole. Ne moze forum,
biti po mom ili bilo cijem ukusu. Mada, ja se kroz otvaranje novih tema i razne
aktivnosti, trudim da on bude sto zivahniji. Malo je foruma, koji se mogu pohvaliti
cinjenicom, da su im svi podforumi aktivni.

Vejsile, Srbiju u EU, niko nece pitati za mitove i istine ako oni ne ugrozavaju susjedne
narode i sve ono, sto Srbija mora uraditi da bi postala dio EU.
Licno ne vjerujem, da ce kosovska bitka, biti predmet razmatranja.
online

Dr.Vejsil Hetjimitj
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 228
Joined: 05 Oct 2010, 20:45
Status: Offline

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by Dr.Vejsil Hetjimitj » 11 Mar 2012, 11:20

Krokodil Behko wrote:Dobro, nema veze, u redu je.
Vejsile, Srbiju u EU, niko nece pitati za mitove i istine ako oni ne ugrozavaju susjedne
narode i sve ono, sto Srbija mora uraditi da bi postala dio EU.
Licno ne vjerujem, da ce kosovska bitka, biti predmet razmatranja.
Kada malo bolje razmislim vjerovatno si u pravu!A moram reci i na zalost si u pravu!Jer Vatikanu nije u interesu da se sazna prava istina!Tako da sirom Bosne i onuda kuda se prostirala Srednjovjekovna Bosanska drzava a kasnije Bosanski pasaluk,imamo velelpne stecke-sto Krleza kaze "jedino kulturno-historijsko nasljedje Europe"
I o tome se tako malo zna,jer Vatikan,kao i istocna crkva ne zeli da se zna!U zapadnoj europi je u ta doba pobijeno preko 1000 000 ljudi!Halo MILION ljudi u ta doba je bila ogromna cifra jer tada su "veliki " gradovi brojili nekoliko hiljada ljudi!Da to je bilo doba crkve Bosanske koja je zajedno sa ovih milion pobijenih ljudi slijedila istinsko Isa-ino (kristovo) ucenje koje je Vatikan ( i Istocna crrkva) u krvi ugusio.Zato smo mi donji i zato se zmirilo i zmiri Srbima i zato si mozda na zalost u pravu ,da niko nece potegnuti pitanje istinosti mita na osnovu kojega se desavaju genocidi nad Bosnjacima.

edit

a mozdaje i doslo pravo vrijeme za istinu?
uskoro bi se mogle pojaviti "tajne knjige" poput istinske Bibblije koja postoji u Turskoj

:zubi
izbjeglicaizbezsmisla

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by mrki62 » 11 Mar 2012, 11:36

Dr.Vejsil Hetjimitj wrote: poput istinske Bibblije koja postoji u Turskoj

:zubi
Možeš li ti prihvatiti samo jednu jedinu činjenicu; ta knjiga će biti istinita samo u slučaju da vjeruju oni kome je namijenjana.
Dakle, ako ti vjeruješ u tu Bibliju i ni u koju knjigu drugu ( poput Kur`ana ) onda je ta BiBlija za tebe svetinja.
Ponavljam, za tebe al ne za one koji u nju ne vjeruju.
Mnoge bitke , kao i Kosovska prije il kasnije postaju mit a kao što sam već napisao i za Srebrenicu će uskoro postati mit .
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
noris
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 679
Joined: 30 Sep 2011, 18:36
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Janjicari..

Post by noris » 11 Mar 2012, 12:51

Mic-Sokoli wrote:A Albanski grb ili zastava su vizantijski.
Crni Orao na crvenoj Pozadini je grb Skenderove porodice kojeg su svi Albanci priznali za svoj nakon sto je Skenderbeg kao stit krscanstva priznat od Vatikana napao tj okreenuo se protiv Osmanlija.

P.S skenderova majka je bila srpkinja po imenu vojisava,tako da svi skupa mozemo polagat pravo na ovu zastavu. :haha
Pa i srpski grb je iz bizantske tradicije

Bavite se mitomanijom vise nego obicnim danima
vozdra

Post Reply

Return to “Vojska, vojna tehnologija, bitke i strategije”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest