Kosovska bitka - istina i mit

Moderator: Krokodil Behko

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Janjicari..

Post by Obrisan profil » 10 Mar 2012, 09:20

Aha..sada ispada da je danak u krvi bilo nesto pozitivno.

Pricala sam sa komsijama turcima o toj temi davno, svi su se slozili da je bilo nasilnog otimanja, al da su to bili najcenjeniji vojnici tada.

Uostalom, par vas koji stalno kmece zbog Boja na Kosovu...evo, i ja sam ponosna! Ponosna zato sto se jedan narod digo i borio se. U tome je sustina. Da su kojem slucajem ti ljudi bili muslimani ili sta ja znam i borili se protic hriscana, svi bi bi kmekavci slavili Boj na Kosovu.
Koje licemerje.

Dr.Vejsil Hetjimitj
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 228
Joined: 05 Oct 2010, 20:45
Status: Offline

Re: Janjicari..

Post by Dr.Vejsil Hetjimitj » 10 Mar 2012, 16:10

MORENA wrote:Aha..sada ispada da je danak u krvi bilo nesto pozitivno.

Pricala sam sa komsijama turcima o toj temi davno, svi su se slozili da je bilo nasilnog otimanja, al da su to bili najcenjeniji vojnici tada.

Uostalom, par vas koji stalno kmece zbog Boja na Kosovu...evo, i ja sam ponosna! Ponosna zato sto se jedan narod digo i borio se. U tome je sustina. Da su kojem slucajem ti ljudi bili muslimani ili sta ja znam i borili se protic hriscana, svi bi bi kmekavci slavili Boj na Kosovu.
Koje licemerje.
Znas li tu uopste ko se i protiv koga borio na Kosovu?Znas li da se "cvijet" srpskog plemstva naklonio Sultanu jos poslije Bitke na Marici!Da bilo je Srba u Boju na Kosovu ali 90 % ih je bilo na Osmanlijskoj strani,dok je jedan mali dio uz Lazara Hrebljanovica stao uz Albance i Bosance koji su docekali osmanlije na Kosovu.
Predavanje Srba i ostalih,Osmanlijama je bilo masovno,tako su olako i pustili onoga da pridje Sultanu i ubi ga nozem...

Jesi li jos uvjek ponosna? :zubi

I jos nesto,kad si vec ponosna,znas li da taj narod takodjer propovjedao istinsku vjeru Isa-inu ali su ih pobili i pokrstili Nemanjici!

Jesi li jos uvjek ponosna? :zubi

zasto si ti ponosna?Zato sto su te klerofasisticki mitomani ubjedili da je to kao dobro boriti se protiv ideologije koja je zapravo u ono doba znacila slobodu i nosila "svjetlost" za razliku od krscanstva koje je zapalo u mrak i tamu inkvizitorskih kazamata.

Jesi li jos uvjek ponosna? :zubi

Islam je u dova srednjeg vijeka bio ideologija slobode i svjetlosti bas kao komunizam tridesetih godina proslog vijeka
izbjeglicaizbezsmisla

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Janjicari..

Post by Obrisan profil » 10 Mar 2012, 16:33

Hahahhaahahaha, bem te pametnog :)))))))))
E fala ti Cicmic kad si me prosvetlio, 90 %...jbt zivot :)))))))

A ti lutko pametna samo stvaraj NOVU MITOLOGIJU, sunce slatko :D

Dr.Vejsil Hetjimitj
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 228
Joined: 05 Oct 2010, 20:45
Status: Offline

Re: Janjicari..

Post by Dr.Vejsil Hetjimitj » 10 Mar 2012, 16:37

MORENA wrote:Hahahhaahahaha, bem te pametnog :)))))))))
E fala ti Cicmic kad si me prosvetlio, 90 %...jbt zivot :)))))))

A ti lutko pametna samo stvaraj NOVU MITOLOGIJU, sunce slatko :D
Istina je ponekada bolna.zar ne? :obrve
Bio je samo jedan u srbiji ,historicar,koji je o ovome otvoreno progovorio.Dragoljub Denic i usutkala ga je crkva samo tako
izbjeglicaizbezsmisla

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Janjicari..

Post by Obrisan profil » 10 Mar 2012, 16:42

Jedan? Nemoooj da pricas breeee :D
Samo jedan tvrdi to? nemoj da pricas :D

Dr.Vejsil Hetjimitj
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 228
Joined: 05 Oct 2010, 20:45
Status: Offline

Re: Janjicari..

Post by Dr.Vejsil Hetjimitj » 10 Mar 2012, 17:32

Historijska fakta o Kosovskoj bitci

Cuveni Lik mitomanijske kvazi 'istorije Kraljevic Marko: :hihi

-Vojvoda Prilepski Marko Kraljevic ucestvovao na Osmanlijskoj strani u Na Kosovu.znacajno doprinjeo sirenju osmanskog carstva gine u borbi za osmanlije tako sto ga ubija 1396 godine Vojdoda Vlaski Mirceu.

-1393 Kroz Makedoniju, Osmanlije prolaze kao osloboditelji
-1386 kao znak dobre suradnje Otomana i Srba, Milica Carica, zena Cara Lazara daje svoju vlastitu kcer Oliveru u miraz, tj dar Sultanu.
-1388 godine Sultan Murat je pisao Lazaru, da on ne zeli da pokori Srbiju, ali da su se dogovorili da on plati taksu.Naravno, sta Lazar radi?.On, salje pismo Muratu, gdje mu psuje sve zivo, i na nagovor Madjara, on kaze, da nece davati taksu vise Otomanima .Otomani kao sto se vidi, nemaju namjeru da napadnu Srpskog priku covkeka koji dao kcerku Otomanima,nemaju namjeru da ratuju s njim.Cijelo vrijeme prolazeci kroj Makedoniju Srpska vlastela je toliko zagrizena, da oni pozdravljaju Turke, tj Otomane, jer idu na Lazara i prikljucuju se Otomanima.Srpska vlastela od Levcanina do Vojisavljevica svi mrze Lazara.Balsici psuju Lazaru a Vojvoda Prilepski Marko Kraljevic je takodjer ucestvovao na Osmanlijskoj strani na Kosovu
-Ugararska napuckava Hreblajnovica i pravoslavnu crkvu nudeci im navodnu pomoc.Hrebeljanovic se okruzio pravoslavnim popovima, oni ga nagovaraju da je on izabran bozji ratnik, i da ce njega sam bog cuvati, kao i vojnika.Od tog dana, ide ona ''nebesko carstvo''.
-Vuk Brankovic optuzuje Srbe i posebno Crkvu, da huskaju narod, da svo blago grabe sebi,da ne dijele pare, od Smrti Dusana, u Srbiji je zavladala glad.
-Vuk Brankovic navaljuje na crkvu nazivajuci ih izdajicama i da popovi i Crkva u dogovoru sa Madjarima kako tada, tako i danas vode glavnu ulugu.

Dan Bitke Na Kosovu

Iluzija o nekoj "Srpskoj bitci", je bas to u pravom smislu rijeci: Iluzija!
Ko je docekao Osmanlije na Koovu?

Franci sa kontingentom Krizara,
Normani
Albanci sa nekoliko divizija
Bosnjaci salju samo Stotinu =100 vojnika, pod vojdodom Vlatkom Vukovicem (tek toliko da se diplomatski dodvore Vatikanu)
Lazar je bio toliko glup da je pod dimom,usao u Osmanlijsku liniju da cudenju Osmanlija nikad nije bilo kraja!

Krizari,Franci su pretrpili najvece gubitke,pa Albanci.Bosnjaka je poginulo trojica jer su se povukli zajedno sa Albancima kada su vidili kakva je Lazar budala.

Pogledajte samo sliku Kosovska devojka, od Relje Novakovica, vidjet cete ratnika koji lezi ranjen, zena ga poji, pored danasnje Albanske zastave


I naravno isto sto je svojevremeno rekao Dragoljub Denic:" vise se Albanaca borilo na Kosovu nego Srba"
Last edited by Dr.Vejsil Hetjimitj on 10 Mar 2012, 17:48, edited 2 times in total.
izbjeglicaizbezsmisla

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Janjicari..

Post by Obrisan profil » 10 Mar 2012, 17:36

ajde malo IZGUSLAJ bolje cija je to zastava,,,

samo sam boldirano procitala, jer si jedan od obicnih googlegentnih sto ih ima hiljade i hiljade po forumima, koji su diplomirani Dr.prc. googlemrc i pokupili svu pamet sveta

necu da se smaram vise, adio

Dr.Vejsil Hetjimitj
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 228
Joined: 05 Oct 2010, 20:45
Status: Offline

Re: Janjicari..

Post by Dr.Vejsil Hetjimitj » 10 Mar 2012, 17:41

Varam li se ili je u pitanju albanski or'o? pogle' stit! :hihi

Image

:zubi
izbjeglicaizbezsmisla

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Janjicari..

Post by Obrisan profil » 10 Mar 2012, 18:14

To je zastava (grb) Nemanjica...i sad molim te lepo ne blamiraj se vise.
Sita sam vise vas Gooslara

Dr.Vejsil Hetjimitj
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 228
Joined: 05 Oct 2010, 20:45
Status: Offline

Re: Janjicari..

Post by Dr.Vejsil Hetjimitj » 10 Mar 2012, 20:04

MORENA wrote:To je zastava (grb) Nemanjica...i sad molim te lepo ne blamiraj se vise.
Sita sam vise vas Gooslara

ne mogu da odolim :valja jedan stari je nekda govorio a ja mu nisam vjerovao pa sada vidim da nisam bio u pravu...a govorio je o lazima srbijanaca i plagijatorstvu,dakle kradji tudjeg....kaze sine,kada srbijanac nema sta da ukrade on prebaci sopstvenu sajkachu u tudje dvoriste!

i onda tako nastade i beli orao-orao nemanjica plagijat albanskog crnog orla.Ma jasta ba crno - belo isto je to :plavi :valja
izbjeglicaizbezsmisla

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Janjicari..

Post by Obrisan profil » 10 Mar 2012, 20:24

Dr.Vejsil Hetjimitj wrote:
MORENA wrote:To je zastava (grb) Nemanjica...i sad molim te lepo ne blamiraj se vise.
Sita sam vise vas Gooslara

ne mogu da odolim :valja jedan stari je nekda govorio a ja mu nisam vjerovao pa sada vidim da nisam bio u pravu...a govorio je o lazima srbijanaca i plagijatorstvu,dakle kradji tudjeg....kaze sine,kada srbijanac nema sta da ukrade on prebaci sopstvenu sajkachu u tudje dvoriste!

i onda tako nastade i beli orao-orao nemanjica plagijat albanskog crnog orla.Ma jasta ba crno - belo isto je to :plavi :valja
orao je bio bele boje kad je bio mir, crni kad se islo u rat

koliko si iskompleksiran, da je vec dosadno :(

User avatar
Mic-Sokoli
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1012
Joined: 29 Jan 2012, 21:23
Status: Offline

Re: Janjicari..

Post by Mic-Sokoli » 10 Mar 2012, 20:25

Jao teme .........super.
http://www.youtube.com/watch?v=W2QmK8XszUM

Se shqiptari i fort si guri,
Jo s'lufton pa u mbështet për muri
Po kur t'pshtetët dije djallë
O zor asht turrin me ja ndalë!

User avatar
Mic-Sokoli
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1012
Joined: 29 Jan 2012, 21:23
Status: Offline

Re: Janjicari..

Post by Mic-Sokoli » 10 Mar 2012, 20:28

Dr.Vejsil Hetjimitj wrote:Varam li se ili je u pitanju albanski or'o? pogle' stit! :hihi

Image

:zubi
Svaki dan nesto novo naucim :zubi ,al ovo je zlata vrijedno :cool
http://www.youtube.com/watch?v=W2QmK8XszUM

Se shqiptari i fort si guri,
Jo s'lufton pa u mbështet për muri
Po kur t'pshtetët dije djallë
O zor asht turrin me ja ndalë!

Dr.Vejsil Hetjimitj
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 228
Joined: 05 Oct 2010, 20:45
Status: Offline

Re: Janjicari..

Post by Dr.Vejsil Hetjimitj » 10 Mar 2012, 20:40

prijatelju bice da su Nemanjice pravili Albanci :plavi

vidis kod morene se ne moze reci da je daltonizam u pitanju jer radi se o crno-belim bojama :plavi
izbjeglicaizbezsmisla

User avatar
Mic-Sokoli
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1012
Joined: 29 Jan 2012, 21:23
Status: Offline

Re: Janjicari..

Post by Mic-Sokoli » 10 Mar 2012, 20:44

Dr.Vejsil Hetjimitj wrote:prijatelju bice da su Nemanjice pravili Albanci :plavi

vidis kod morene se ne moze reci da je daltonizam u pitanju jer radi se o crno-belim bojama :plavi
:DD
http://www.youtube.com/watch?v=W2QmK8XszUM

Se shqiptari i fort si guri,
Jo s'lufton pa u mbështet për muri
Po kur t'pshtetët dije djallë
O zor asht turrin me ja ndalë!

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Janjicari..

Post by Obrisan profil » 10 Mar 2012, 20:45

a budale..

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Janjicari..

Post by carobnjak N » 10 Mar 2012, 20:49

Ali ipak joj se mora priznati da poznaje te njihove istorijske priče itd dok recimo kod nas ljudi ne znaju dalje od Tite
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Janjicari..

Post by Obrisan profil » 10 Mar 2012, 20:52

carobnjak Nurudin wrote:Ali ipak joj se mora priznati da poznaje te njihove istorijske priče itd dok recimo kod nas ljudi ne znaju dalje od Tite
ma ne mora se meni nista priznavati, jer ne znam ni 5 %, iz prostog rzloga jer me ne interesuje...
samo ne volim i ne tolerisem ljude koji hoce da dokazuju koliko je njegov narod dobar samo s time sto ocrni drugi narod.

Nisam ja lepa i pametna zato sto mi je komsinica ruzna i glupa.

User avatar
Mic-Sokoli
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1012
Joined: 29 Jan 2012, 21:23
Status: Offline

Re: Janjicari..

Post by Mic-Sokoli » 10 Mar 2012, 21:05

A Albanski grb ili zastava su vizantijski.
Crni Orao na crvenoj Pozadini je grb Skenderove porodice kojeg su svi Albanci priznali za svoj nakon sto je Skenderbeg kao stit krscanstva priznat od Vatikana napao tj okreenuo se protiv Osmanlija.

P.S skenderova majka je bila srpkinja po imenu vojisava,tako da svi skupa mozemo polagat pravo na ovu zastavu. :haha
http://www.youtube.com/watch?v=W2QmK8XszUM

Se shqiptari i fort si guri,
Jo s'lufton pa u mbështet për muri
Po kur t'pshtetët dije djallë
O zor asht turrin me ja ndalë!

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Kosovska bitka - istina i mit

Post by mrki62 » 10 Mar 2012, 21:07

Mic-Sokoli wrote:A Albanski grb ili zastava su vizantijski.
Crni Orao na crvenoj Pozadini je grb Skenderove porodice kojeg su svi Albanci priznali za svoj nakon sto je Skenderbeg kao stit krscanstva priznat od Vatikana napao tj okreenuo se protiv Osmanlija.
Jedino Albancima skidam kapu a naša raja se diči sa okupatorom.
Vi Albanici skoro pa ništa turcizma nemate, održali ste imena, prezimena , jezik , kulturu , običaje,......... jedino se pazite vehabija, jer će vam oni dokazati da ste puni noviteta :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

Post Reply

Return to “Vojska, vojna tehnologija, bitke i strategije”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests