Kosovska bitka - istina i mit

Moderator: Krokodil Behko

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by Obrisan profil » 11 Mar 2012, 13:17

Kako moze biti ta bitka MIT?
mislim da je naslov teme skroz bezveze

Dr.Vejsil Hetjimitj
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 228
Joined: 05 Oct 2010, 20:45
Status: Offline

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by Dr.Vejsil Hetjimitj » 11 Mar 2012, 14:46

mrki62 wrote:
Dr.Vejsil Hetjimitj wrote: poput istinske Bibblije koja postoji u Turskoj

:zubi
Možeš li ti prihvatiti samo jednu jedinu činjenicu; ta knjiga će biti istinita samo u slučaju da vjeruju oni kome je namijenjana.
Dakle, ako ti vjeruješ u tu Bibliju i ni u koju knjigu drugu ( poput Kur`ana ) onda je ta BiBlija za tebe svetinja.
Ponavljam, za tebe al ne za one koji u nju ne vjeruju.
Mnoge bitke , kao i Kosovska prije il kasnije postaju mit a kao što sam već napisao i za Srebrenicu će uskoro postati mit .
Biblija koju je napisao isa svojom rukom ce biti svetinja za sve krscane i muslimane

Kosovska Bitka je srpski MIT a GENOCID u Srebrenici je potvrdjen presudom Medjunarodnog Suda u Hagu ,jasno dokumentovan i nikako ne moze biti mit niti postati mit.Sada je drugi par opanaka sto Srbi ne zele da priznaju svoj zlocin i sto medjunarodna zajednica dozvoljava takav odnos
izbjeglicaizbezsmisla

Dr.Vejsil Hetjimitj
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 228
Joined: 05 Oct 2010, 20:45
Status: Offline

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by Dr.Vejsil Hetjimitj » 11 Mar 2012, 14:49

MORENA wrote:Kako moze biti ta bitka MIT?
mislim da je naslov teme skroz bezveze
dakle mit je nesto sto se nije desilo -u ovom slucaju desilo se ali je ta bitka bila najmanje srpska,jer od Srba osim Lazara i nesto malo njegove vojske,nije ni bilo Srba vec su vojsku cinili krizari sa zapada.

Dakle MIT-izmisljeni dogadjaj preuvelican bar hiljadu puta u politicke svrhe
izbjeglicaizbezsmisla

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by Obrisan profil » 11 Mar 2012, 15:28

pa ko kaze da je SAMO srba bilo u boju??

User avatar
noris
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 679
Joined: 30 Sep 2011, 18:36
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by noris » 11 Mar 2012, 16:02

MORENA wrote:Kako moze biti ta bitka MIT?
mislim da je naslov teme skroz bezveze
Normalno da bitka nije mit, al je kosovski ciklus mit.
vozdra

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by mrki62 » 11 Mar 2012, 16:06

Dr.Vejsil Hetjimitj wrote:
Biblija koju je napisao isa svojom rukom ce biti svetinja za sve krscane i muslimane
Da se nisi ti slučajno našušio ?
Isus je bio nepismen :sex
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by Krokodil Behko » 11 Mar 2012, 16:10

zamolio bih forumase, da se suzdrze od uvreda i provociranja.

Vejsile ne generaliziraj sa izrazima kojima se cijeli narod, stavlja u negativan kontekst

Mrki, vrlo dobro shvatam, sta namjeravas postici sa tim sex smajlijem
kojeg si ubacio u dva posta za redom.
online

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by mrki62 » 11 Mar 2012, 16:44

Krokodil Behko wrote:
Mrki, vrlo dobro shvatam, sta namjeravas postici sa tim sex smajlijem
kojeg si ubacio u dva posta za redom.
Samo sam se prilagodio čojku , koji na prefinjen način podyebava :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by blento59 » 11 Mar 2012, 16:48

svaki nijemac nije bio nacista
svaki talijan nije bio fasista
svaki hrvat nije ustasa
pa tako ni svaki srbin nije cetnik
slazem se sa behkom da ne trebageneralizovati

druga stvar
ne slaganje u misljenjima nije razlog za svadju a pogotovo ne za vrijedjanje
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

Anastasios
Na probnom
Na probnom
Posts: 21
Joined: 30 Mar 2012, 02:10
Status: Offline

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by Anastasios » 30 Mar 2012, 02:18

Pozdrav svima

Uz duzno postovanje svih vera i nacija, ovde sam se naslusao svakakvih fantazija :)

Kaze se ,,Albanci'' i ,,Bosnjaci'' ratovali na kosovu protiv Murata I.
Ovo je nemoguce evo i zasto.

Na Kosovu su u to vreme ziveli Srbi (svedoce nzm koliko crkava tamo). Albanci se na Kosovo naseljavaju mnogo kasnije.

Protiv Turaka je tada ratovala Moravska Srbija pod Knezom Lazarom iz Krusevca, uz malu pomoc Srpskih vladara iz Bosne (Ne Bosnjaka, niti Muslimana, jer Muslimana tada nije bilo a Bosnjaci su nastali pre 10,20 godina).

Sad ako neko pravi paralelu da je Tvrtko I ili njegova Srpska dinastija bio Bosnjak to je vec velika fantazija nema se o cemu raspravljati.

Istina jeste da su odredjeni Srpski vladari iz Makedonije kao Turski vazali ratovali za Murata, sto se razume kada se uzme u obzir da je posle raspada Dusanovog Carstva postojalo jako mnogo autonomnih vladara.

Albanci nisu ratovali na Kosovu, Albanci su tada ziveli u uskom pojasu oko Tirane gde su doseljeni oko 50 godina pre tog vremena i bavili se stocarstvom, verovatno nisu ni znali da se desava Kosovska bitka, jer nisu imali nikakvu svoju ni vlast ni drzavu, nego su priznavali vlast ili Epira ili Duklje.

User avatar
Mic-Sokoli
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1012
Joined: 29 Jan 2012, 21:23
Status: Offline

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by Mic-Sokoli » 30 Mar 2012, 07:49

Anastasios wrote:Pozdrav svima

Uz duzno postovanje svih vera i nacija, ovde sam se naslusao svakakvih fantazija :)

Kaze se ,,Albanci'' i ,,Bosnjaci'' ratovali na kosovu protiv Murata I.
Ovo je nemoguce evo i zasto.

Na Kosovu su u to vreme ziveli Srbi (svedoce nzm koliko crkava tamo). Albanci se na Kosovo naseljavaju mnogo kasnije.

Protiv Turaka je tada ratovala Moravska Srbija pod Knezom Lazarom iz Krusevca, uz malu pomoc Srpskih vladara iz Bosne (Ne Bosnjaka, niti Muslimana, jer Muslimana tada nije bilo a Bosnjaci su nastali pre 10,20 godina).

Sad ako neko pravi paralelu da je Tvrtko I ili njegova Srpska dinastija bio Bosnjak to je vec velika fantazija nema se o cemu raspravljati.

Istina jeste da su odredjeni Srpski vladari iz Makedonije kao Turski vazali ratovali za Murata, sto se razume kada se uzme u obzir da je posle raspada Dusanovog Carstva postojalo jako mnogo autonomnih vladara.

Albanci nisu ratovali na Kosovu, Albanci su tada ziveli u uskom pojasu oko Tirane gde su doseljeni oko 50 godina pre tog vremena i bavili se stocarstvom, verovatno nisu ni znali da se desava Kosovska bitka, jer nisu imali nikakvu svoju ni vlast ni drzavu, nego su priznavali vlast ili Epira ili Duklje.
To su albanske Crkve :D
http://www.youtube.com/watch?v=W2QmK8XszUM

Se shqiptari i fort si guri,
Jo s'lufton pa u mbështet për muri
Po kur t'pshtetët dije djallë
O zor asht turrin me ja ndalë!

Dr.Vejsil Hetjimitj
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 228
Joined: 05 Oct 2010, 20:45
Status: Offline

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by Dr.Vejsil Hetjimitj » 30 Mar 2012, 08:58

Anastasios wrote:Pozdrav svima

Uz duzno postovanje svih vera i nacija, ovde sam se naslusao svakakvih fantazija :)

Kaze se ,,Albanci'' i ,,Bosnjaci'' ratovali na kosovu protiv Murata I.
Ovo je nemoguce evo i zasto.

Na Kosovu su u to vreme ziveli Srbi (svedoce nzm koliko crkava tamo). Albanci se na Kosovo naseljavaju mnogo kasnije.

Protiv Turaka je tada ratovala Moravska Srbija pod Knezom Lazarom iz Krusevca, uz malu pomoc Srpskih vladara iz Bosne (Ne Bosnjaka, niti Muslimana, jer Muslimana tada nije bilo a Bosnjaci su nastali pre 10,20 godina).

Sad ako neko pravi paralelu da je Tvrtko I ili njegova Srpska dinastija bio Bosnjak to je vec velika fantazija nema se o cemu raspravljati.

Istina jeste da su odredjeni Srpski vladari iz Makedonije kao Turski vazali ratovali za Murata, sto se razume kada se uzme u obzir da je posle raspada Dusanovog Carstva postojalo jako mnogo autonomnih vladara.

Albanci nisu ratovali na Kosovu, Albanci su tada ziveli u uskom pojasu oko Tirane gde su doseljeni oko 50 godina pre tog vremena i bavili se stocarstvom, verovatno nisu ni znali da se desava Kosovska bitka, jer nisu imali nikakvu svoju ni vlast ni drzavu, nego su priznavali vlast ili Epira ili Duklje.

Uz duzno postovanje svih vera i nacija samo da ponovo zakljucim ono sto su mnogi prije mene vec zakljucili ... Dakle,vi Srbi ste slucaj za psihopatologiju,definitivno i to kompletna nacija ili u najboljem slucaju jedno 98%.

:123
izbjeglicaizbezsmisla

Anastasios
Na probnom
Na probnom
Posts: 21
Joined: 30 Mar 2012, 02:10
Status: Offline

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by Anastasios » 30 Mar 2012, 17:28

LOL

Kako Albanske pa imaju zapisi ko ih je kad pravio i gradio ;-)

Ja inace nisam nikad cuo da je neki Albanac napravio Crkvu, bilo na Kosovu u Albaniji Makedoniji ili sire :D

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81410
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10310 times
Been thanked: 7159 times
Status: Online

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by Julia-Klara » 30 Mar 2012, 18:35

@Anastasios - ne treba biti iskljuciv nego malo "prelistati" istoriju svih naroda koji su zivjeli i zive oko tebe:

"Neke nase komsije vrlo se ljute, sto se dicimo i ponosimo nasim starim imenom, jezikom i obicajima i sto pod zivu glavu necemo da prigrlimo njihovo ime za oznaku narodnosti i jezika. U napadajima na nas slozne su nase komsije, koje cemo, da se bolje razumijemo, nazvati Jovo i Ivo. No i jedan i drugi trazi od nas nesto drugo, jer izmedju sebe ne mogu – o zivu glavu – da se sloze. Prijatelj Jovo porucuje nam, da uzmemo njegovo ime, a prijatelj Ivo veli, jok Bosnjace, ti si moj i moras prigrliti moje ime“. Potegni tamo, potegni amo, a sve bez nasega pitanja. Od same ljubavi, a zbog svoje beskrajne svadje, prijatelji bi nas upravo raskinuli; da se nijesmo vec odavna tome priucili, mi bi se morali od cuda kameniti kao kulasinsko dijete. Al‘ ovako, kako stvari stoje, zapitacemo nase prijatelje, koji se bave perom i stampom: za sto se tako svadjate za nas, kad dobro znadete, da je Bosnjak od starine privikao diciti se jezikom i zvati se imenom svojim, da se vjerno drzi tradicija i uspomena svojih djedova. Slavni tarih (istorija) nase mile domovine sjeca nas onih vremena, kada se je nasa domaca vlastela u svakoj prigodi jasno i otvoreno izrazila o svojoj narodnosti, nazivajuci se ponosnim i junackim imenom Bosnjak. Gledamo na mnoge dokumente domacih spisatelja iz proslih vjekova, u kojima se uvijek spominje nase pravo narodno ime Bosnjak, a to su oni razlozi zbog kojih se i mi, kao njihovi zahvalni i vijerni potomci zovemo slavnim imenom Bosnjak. Od toga necemo niti smijemo otstupiti, toga cemo se imena drzati vijerno i stalno.“ Mi se ponosimo time, da je upravo nas jezik, a iz nase otadzbine uzet za osnovu knjizevnog jezika nasih komsija Srba i Hrvata. Glasoviti jezikoslovci Vuk Karadzic, Dancic, pa Ljudevit Gaj prenijeli su nas lijepi jezik u knjizevnost obaju recenih naroda, te ga prozvase kako su oni hotjeli jedni srpskim a drugi hrvatskim, a o nama nigdje ni spomena. Mi sigurno imamo prava diciti se, sto se nasim jezikom sluze danas u knjizevnosti nasi prijatelji Jovo i Ivo, a to ce nam bar svak priznati. Ali mi nikako ne razumijemo, zasto naziv, sto su ga oni nasem jeziku po svojoj volji, a bez naseg pitanja dali, sada nama po sto po to hoce da nametnu, pa nam cak brane, da mi u nasoj vlastitoj kuci svoj jezik oznacujemo imenom naseg naroda. To je slicno, kad bi nasem djetetu neko drugi po svojoj volji ime nadio. Tako postupanje i taj zahtjev mi ne odobravamo i nijesmo nikako kail. Ali cast i postenje obodvojici nasih prijatelja, Srbu i Hrvatu. Mi njihovu narodnost ne preziremo, mi na njiha krivim okom ne gledamo, mi nikad necemo zanijekati, da nijesmo od jugoslovenskog plemena, vec bas hocemo, da svakome jasno dokazemo, da smo mi Bosnjaci na prvom stepenu toga slavnoga roda. Ali uvijek ostajemo Bosnjaci kao sto su nam bili i pradjedovi i nista drugo. Dakle nek se dobro ogledaju po zemlji nasa braca, koji toliko stoljeca u Bosni i Hercegovini stanuju i zivu, a hoce da su Srbi ili Hrvati. Neka ovo lijepo prouce i promozgaju."

/Fra Antun Knežević (1834-1889)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81410
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10310 times
Been thanked: 7159 times
Status: Online

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by Julia-Klara » 30 Mar 2012, 18:42

Anastasios wrote:LOL

Kako Albanske pa imaju zapisi ko ih je kad pravio i gradio ;-)

Ja inace nisam nikad cuo da je neki Albanac napravio Crkvu, bilo na Kosovu u Albaniji Makedoniji ili sire :D
Dok nas narod (narodi i narodnosti bivse nam zajednicke drzave) ne nauce razliku izmedju vjerske pripadnosti i dravljanstva (bukvalno) neke stvari nekima nece biti jasno...

Dragi Anastasiose, hoces da kazes da su pravoslavnu crkvu u Tirani pravili Srbi a ne albanski pravoslavci? Jer i albanski pravoslavac je ALBANAC

Behko, brisi mi postove slobodno ako previse odskacu od tebe,ali doticu se svi nekih stvari koje nisu vezane za temu , i na kraju cemo opet poceti sa prepucavanjima
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Anastasios
Na probnom
Na probnom
Posts: 21
Joined: 30 Mar 2012, 02:10
Status: Offline

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by Anastasios » 30 Mar 2012, 19:17

Rekao sam da nisam cuo, vise iz sarkazma kao odgovor ovom gore, a stvarno ne znam da li i kako postoje crkve u Albaniji tom tematikom se nisam bavio ;-)

Meni je to o Bosnjackom narodu jako nepoznata tema koju znam samo iz prica jedne strane.

Voleo bih ako mi neko pruzi te istorijske podatke sa druge strane da steknem objektivan utisak, jer sam vise na ovaj post reagovao jer se sluzi ociglednik falsifikatima tipa - Albanske crkve na Kosovu, ili onaj sto nesto dokazuje na osnovu slike od pre 50 godina. pozz

User avatar
Mic-Sokoli
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1012
Joined: 29 Jan 2012, 21:23
Status: Offline

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by Mic-Sokoli » 30 Mar 2012, 20:47

Anastasios wrote:LOL

Kako Albanske pa imaju zapisi ko ih je kad pravio i gradio ;-)

Ja inace nisam nikad cuo da je neki Albanac napravio Crkvu, bilo na Kosovu u Albaniji Makedoniji ili sire :D
To sto ti nisi cuo je svakako strasan argument.
http://www.youtube.com/watch?v=W2QmK8XszUM

Se shqiptari i fort si guri,
Jo s'lufton pa u mbështet për muri
Po kur t'pshtetët dije djallë
O zor asht turrin me ja ndalë!

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by Sheval » 30 Mar 2012, 21:53

Volio bih ukinuti google na godinu dana pa da vidim pametnjakoviće.
Kako svi preko noći postaše politolozi,demagozi,geografi.
Zbog toga i ne volim rasprave preko interneta,dođi mi na džem od murava i pivu,pa da se'sukobimo'.

User avatar
noris
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 679
Joined: 30 Sep 2011, 18:36
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by noris » 02 Apr 2012, 13:21

Joj Anastasiose, dje nadje da su u bosni vladali srpski kraljevi, prije svega sve moguce knjige o bosanskom srednjovjekovlju govore o bosanskim kraljevima Bosne sto je i logicno jel, a ocito vas je problem sto se Tvrtko osvajanjem zemalja Nikole Altomanovica, i tog djela oko Drine koji su nekad pripadali u to vrijeme vec inferiornoj dinastiji Nemanjica, sebi dao za pravo da se krunise i krunom Nemanjica ali ne kao podanik te krune nego kao osvajac te krune, jer se on u svojoj titulaciji nazivama i kraljem srpske zemlje, haj zdravo
Za Bosnjake si upravu, ne moze se povuc paralela izmedju srednjevjekovnih pripadnika crkve Bosanske i danasnjih bosnjaka, al brate notorna ti je glupost kad kazes srpska dinastija Kotromanica, pa jarane oni ni jedan moguci element srpstva nisu imali, osim sto je Tvrtko osvojio dio zemlje nemanjica, pa jarane jedino titula Stjepana to ukazuje al tu titulu imali su i neki kraljevi Ugarske pa, da i ugari nisu mozda srpska dinastija, il ti mislis ko god osvoji dio srpskih zemalja odma je i pripadnik srpskih dinastija
vozdra

Anastasios
Na probnom
Na probnom
Posts: 21
Joined: 30 Mar 2012, 02:10
Status: Offline

Re: Kosovska bitka - istina i mit

Post by Anastasios » 02 Apr 2012, 23:17

Prihvatam da sam mozda netacan, podatke sam navodio iz razgovora sa svojim drugovima Srbima koji navode razne (nzm koliko tacne dokaze toj tvrdnji).

Gore sam napisao da bih voleo da mi se pruze neki dokumenti o tom periodu da bih sprecio buduce greske.

Kazem opet nisam neki poznavalac istorije Bosne Crne Gore Hrvatske, uvek sam se vise zanimao za npr pitanje Makedonije, Bugarske i Juzne Srbije jer sam iz tog kraja. Pozz

Post Reply

Return to “Vojska, vojna tehnologija, bitke i strategije”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests