Vojska BiH

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42826
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14100 times
Been thanked: 12689 times
Status: Online

Re: MAJKIĆ: Brade i hidžabi van iz Vojske BiH

Post by Masamune » 30 Nov 2021, 16:40

Kad u Americi nose hidžab u vojsci zašto ne bi i kod nas? Jbg ljudska prava

Već sa nikabom i burkom imam problem.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22605
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12973 times
Been thanked: 12626 times
Status: Offline

Re: MAJKIĆ: Brade i hidžabi van iz Vojske BiH

Post by Dori » 30 Nov 2021, 16:48

Ja sam uvijek za slobodu izbora i protiv ograničavanja…..Sto Marlboro kaže kad može u Americi, zašto ne ni moglo kod nas.
Mada nisam sigurna koliko su uopste “reakcije” Dušanke Majkic relevantne i bitne :cudi
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: MAJKIĆ: Brade i hidžabi van iz Vojske BiH

Post by MorningStar » 30 Nov 2021, 16:55

MarlboroGold wrote: 30 Nov 2021, 16:40 Kad u Americi nose hidžab u vojsci zašto ne bi i kod nas? Jbg ljudska prava

Već sa nikabom i burkom imam problem.
Vojska ima pravila koja su postavljena praksom i logikom. Evo jedan samo mali primjer - hajd nabi gas masku na bradu :D. Sve u vojsci ima razlog (mislim organizovanim vojskama) i pravila,regulacije,hijerarhija itd itd itd se izvodi iz par hiljada godina iskustva i primjene u praksi (recimo da su moderni tipovi organizacije vojske krenule od Rima pa se posebno oblikovale pod napoleonom)

Vojnik jedne drzave nema licno lice niti licne stvari da pokazuje (vjerske,etnicke,politicke) - on predstavlja drzavu dakle lice je drzave. Svi bi za nekakvo dopustanje svega a onda pitanje - jel bi gledali vojnika sa krstom izbacenim isto kao onog bez (za muslimane) jel bi gledali pokrivenu zenu vojnika isto (za katolike pravoslavce) itd ... odma dolazi do "razlikovanja" u vojsci - a u vojsci... su svi isti jedino sto dijeli je cin (barem u dobro organizovanim vojskama) - Uniformitet je jedan od temelja moderne vojne organizacije. Sada su poceli posebno u Americi sa svim i svacim pa dolazi do masovnog negodovanja u vojsci te se slabi efikasnost iste - evo mali primjer:


:D.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: MAJKIĆ: Brade i hidžabi van iz Vojske BiH

Post by The 51st State » 30 Nov 2021, 16:59

Kad moze general najmocnije vojske na svijetu biti transgender sto ne bi moglo u obicnoj vojsci biti brada i hidzab. Toliko o pravilima.

https://www.nbcnews.com/nbc-out/out-hea ... r-rcna3283

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42826
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14100 times
Been thanked: 12689 times
Status: Online

Re: MAJKIĆ: Brade i hidžabi van iz Vojske BiH

Post by Masamune » 30 Nov 2021, 17:03

MorningStar wrote: 30 Nov 2021, 16:55
MarlboroGold wrote: 30 Nov 2021, 16:40 Kad u Americi nose hidžab u vojsci zašto ne bi i kod nas? Jbg ljudska prava

Već sa nikabom i burkom imam problem.
Vojska ima pravila koja su postavljena praksom i logikom. Evo jedan samo mali primjer - hajd nabi gas masku na bradu :D. Sve u vojsci ima razlog (mislim organizovanim vojskama) i pravila,regulacije,hijerarhija itd itd itd se izvodi iz par hiljada godina iskustva i primjene u praksi (recimo da su moderni tipovi organizacije vojske krenule od Rima pa se posebno oblikovale pod napoleonom)

Vojnik jedne drzave nema licno lice niti licne stvari da pokazuje (vjerske,etnicke,politicke) - on predstavlja drzavu dakle lice je drzave. Svi bi za nekakvo dopustanje svega a onda pitanje - jel bi gledali vojnika sa krstom izbacenim isto kao onog bez (za muslimane) jel bi gledali pokrivenu zenu vojnika isto (za katolike pravoslavce) itd ... odma dolazi do "razlikovanja" u vojsci - a u vojsci... su svi isti jedino sto dijeli je cin (barem u dobro organizovanim vojskama) - Uniformitet je jedan od temelja moderne vojne organizacije. Sada su poceli posebno u Americi sa svim i svacim pa dolazi do masovnog negodovanja u vojsci te se slabi efikasnost iste - evo mali primjer:


:D.
Većina tih stavova je zasnovana na arhetipu muškarca. Ne vidim nikakav problem u američkoj propagandi njihove vojske.

Sutra da zarati u BiH možda bi i neki naš transgender branio BiH i bio prvi na liniji. Zašto ne dopustiti? Ili ženu sa hidžabom?
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: MAJKIĆ: Brade i hidžabi van iz Vojske BiH

Post by MorningStar » 30 Nov 2021, 17:07

MarlboroGold wrote: 30 Nov 2021, 17:03
MorningStar wrote: 30 Nov 2021, 16:55

Vojska ima pravila koja su postavljena praksom i logikom. Evo jedan samo mali primjer - hajd nabi gas masku na bradu :D. Sve u vojsci ima razlog (mislim organizovanim vojskama) i pravila,regulacije,hijerarhija itd itd itd se izvodi iz par hiljada godina iskustva i primjene u praksi (recimo da su moderni tipovi organizacije vojske krenule od Rima pa se posebno oblikovale pod napoleonom)

Vojnik jedne drzave nema licno lice niti licne stvari da pokazuje (vjerske,etnicke,politicke) - on predstavlja drzavu dakle lice je drzave. Svi bi za nekakvo dopustanje svega a onda pitanje - jel bi gledali vojnika sa krstom izbacenim isto kao onog bez (za muslimane) jel bi gledali pokrivenu zenu vojnika isto (za katolike pravoslavce) itd ... odma dolazi do "razlikovanja" u vojsci - a u vojsci... su svi isti jedino sto dijeli je cin (barem u dobro organizovanim vojskama) - Uniformitet je jedan od temelja moderne vojne organizacije. Sada su poceli posebno u Americi sa svim i svacim pa dolazi do masovnog negodovanja u vojsci te se slabi efikasnost iste - evo mali primjer:


:D.
Većina tih stavova je zasnovana na arhetipu muškarca. Ne vidim nikakav problem u američkoj propagandi njihove vojske.
Ne nego na praksi i prakticnosti , rat i borba ljude vraca veoma blizu primalnim instinktima / tu te liberalne-offended i to ne funkcionise, moze funkcionisati u ovako ovim zafrkancijama tipa afganistana dje su ameri se zaje**vali ali u ozbiljnom ratu ne. Zene imaju i mogu imati ulogu u vojsci - al ta uloga tesko iz prakticnih a i razloga efikasnosti ne moze biti udarna pjesadija,specijalne snage i slicno - zena sposobnih ima ali stavi jednu da prodje recimo SEALs obuku ali sa istim pravilima kao muskarci ili marine core sa istim pravilima i normama / sta sada rade - pa smanje norme i tezinu treninga kako bi se uklopilo u ove offended ideje a pri tome slabe efikasnost vojske.

Sta znaci transgender - kako ces prepoznati da je neko transgender u vojsci ? Zena sa hidzabom - ako ratuje moze ratovati i bez hidzaba - mozes ti ratovati u papucama ali to ne znaci da si dio dobro organizovane,disciplinovane,obucene i ustrojene vojske. Vojska = uniforma - da prevdemo uniforma = jedan oblik - sve isto ;)

Medjutim koga briga , neka puste da radi ko sta hoce ha ja :oo
Last edited by MorningStar on 30 Nov 2021, 17:10, edited 1 time in total.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42826
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14100 times
Been thanked: 12689 times
Status: Online

Re: MAJKIĆ: Brade i hidžabi van iz Vojske BiH

Post by Masamune » 30 Nov 2021, 17:09

O čemu pričaš? Sovjeti su imali žene u vojsci. Mnoge su bile ključne u odbrani Staljingrada jer su bile snajperisti, kao i medics itd.

Naciste su rokale da valja da su se kasnije čudili, jer im je to razbilo svijest o tome da su žene samo dobre za kuću i odgoj djece.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: MAJKIĆ: Brade i hidžabi van iz Vojske BiH

Post by MorningStar » 30 Nov 2021, 17:13

MarlboroGold wrote: 30 Nov 2021, 17:09 O čemu pričaš? Sovjeti su imali žene u vojsci. Mnoge su bile ključne u odbrani Staljingrada jer su bile snajperisti, kao i medics itd.

Naciste su rokale da valja da su se kasnije čudili, jer im je to razbilo svijest o tome da su žene samo dobre za kuću i odgoj djece.
Ja pricam o recimo organizmu borbene desetine,sekcije,cete itd. Pored logistickih problema imamo i fizicka ogranicenja (da ima zena koje su jace od muskaraca nekih - ali pricamo o prosjek prosjek ) te agresiju - muskarci su agresivniji po prirodi i to je itekako upotrebljivo u vojsci gdje recimo trening ciljano cini regrute agresivnijim ali u isto vrijeme ih uci hijerarhiji i naredbi - da se obuzda i kanalise ta agresija u pravom smislu.
Drugo evo ti sa obuke i vojne teorije - smijesno znam ali evo - muskarac ima nagon da pomogne zensku u nevolji.. primalni instinkt - mnogo vise nego drugom muskarcu - sto nije dobro / sad ti razumi zasto.

Sto se tice snajperista i medika upravo sam ti naveo - "da zene imaju mjesto u vojsci ..... " ali ne u odredjenim dijelovima - gdje si ti procitao sto ti odgovara i onda iznio stav koji tebi odgovara.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: MAJKIĆ: Brade i hidžabi van iz Vojske BiH

Post by The 51st State » 30 Nov 2021, 17:15

Ima smisla sto cigara govoris, odavno vojska jeste prerasla ratnicku kulturu. U ovo tehnolsko doba vanjska pojavnost je zaiste periferan problem i nema veze sa funkcionalnoscu.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37880
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2942 times
Been thanked: 2285 times
Status: Online

Re: MAJKIĆ: Brade i hidžabi van iz Vojske BiH

Post by Pasaga » 30 Nov 2021, 17:18

nisam citao predhodne postove
samo mogu rec,jer dolazi od nje,svi znamo koje....
ovo je da se dolije ulje na vatru,iznudi ustupak
jednostavno,napravit jos haosa
jako ruzno,neodgovorno,zlonamjerno u svaku ruku


a vi se glodjite
Last edited by Pasaga on 30 Nov 2021, 17:19, edited 1 time in total.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: MAJKIĆ: Brade i hidžabi van iz Vojske BiH

Post by Chloe » 30 Nov 2021, 17:19

:cudi ... Žena ništa nije rekla što ne kažu i neki Bošnjaci.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42826
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14100 times
Been thanked: 12689 times
Status: Online

Re: MAJKIĆ: Brade i hidžabi van iz Vojske BiH

Post by Masamune » 30 Nov 2021, 17:19

MorningStar wrote: 30 Nov 2021, 17:13
MarlboroGold wrote: 30 Nov 2021, 17:09 O čemu pričaš? Sovjeti su imali žene u vojsci. Mnoge su bile ključne u odbrani Staljingrada jer su bile snajperisti, kao i medics itd.

Naciste su rokale da valja da su se kasnije čudili, jer im je to razbilo svijest o tome da su žene samo dobre za kuću i odgoj djece.
Ja pricam o recimo organizmu borbene desetine,sekcije,cete itd. Pored logistickih problema imamo i fizicka ogranicenja (da ima zena koje su jace od muskaraca nekih - ali pricamo o prosjek prosjek ) te agresiju - muskarci su agresivniji po prirodi i to je itekako upotrebljivo u vojsci gdje recimo trening ciljano cini regrute agresivnijim ali u isto vrijeme ih uci hijerarhiji i naredbi - da se obuzda i kanalise ta agresija u pravom smislu.

Sto se tice snajperista i medika upravo sam ti naveo - "da zene imaju mjesto u vojsci ..... " ali ne u odredjenim dijelovima - gdje si ti procitao sto ti odgovara i onda iznio stav koji tebi odgovara.
Ne osporavam ja to što se tiče snage, izdržljivosti i slično. Međutim, ne treba zatvarati vrata onima koji se ne uklapaju u taj arhetip, a mogu biti konkurentni. Što se tiče hidžaba američka vojska ne brani samo teritoriju i narod, već i njihove vrijednosti koliko god da se ljudi s time ne slažu iz ovog ili onog razloga. To je upravo pouka američke reklame na tom videu.

Ono busaš se u prsa, pa te neka Angelina probusi olovom ili te rokne iz tenka.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: MAJKIĆ: Brade i hidžabi van iz Vojske BiH

Post by dadojović » 30 Nov 2021, 17:20

Svaki vojnik, pripadnik bilo koje vojske svijeta, naći će se u prilici kada mora ubijati. Zbog toga vojnici ne nose vjerska obilježja. Kako ne bi vjeru/religiju dovodili u kontekst ubijanja.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42826
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14100 times
Been thanked: 12689 times
Status: Online

Re: MAJKIĆ: Brade i hidžabi van iz Vojske BiH

Post by Masamune » 30 Nov 2021, 17:23

The 51st State wrote: 30 Nov 2021, 17:15 Ima smisla sto cigara govoris, odavno vojska jeste prerasla ratnicku kulturu. U ovo tehnolsko doba vanjska pojavnost je zaiste periferan problem i nema veze sa funkcionalnoscu.
Upravo to da je prerasla.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37880
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2942 times
Been thanked: 2285 times
Status: Online

Re: MAJKIĆ: Brade i hidžabi van iz Vojske BiH

Post by Pasaga » 30 Nov 2021, 17:26

dadojović wrote: 30 Nov 2021, 17:20 Svaki vojnik, pripadnik bilo koje vojske svijeta, naći će se u prilici kada mora ubijati. Zbog toga vojnici ne nose vjerska obilježja. Kako ne bi vjeru/religiju dovodili u kontekst ubijanja.
sa ovim se slazem...
pod uslovom da je pravi,vaspitani vojnik ....
kontas ...
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42826
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14100 times
Been thanked: 12689 times
Status: Online

Re: MAJKIĆ: Brade i hidžabi van iz Vojske BiH

Post by Masamune » 30 Nov 2021, 17:26

dadojović wrote: 30 Nov 2021, 17:20 Svaki vojnik, pripadnik bilo koje vojske svijeta, naći će se u prilici kada mora ubijati. Zbog toga vojnici ne nose vjerska obilježja. Kako ne bi vjeru/religiju dovodili u kontekst ubijanja.
To je kontradiktorno sa osnovnim ljudskim pravima. Ako je sloboda vjeroispovijesti na visokoj razini, a žena po Islamu treba nositi hidžab, problem je u percepciji i neznaju onih koji to ne mogu shvatiti. Ko to povezuje sa vojskom na takav način jednostavno ne rezonuje najbolje.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: MAJKIĆ: Brade i hidžabi van iz Vojske BiH

Post by MorningStar » 30 Nov 2021, 17:26

MarlboroGold wrote: 30 Nov 2021, 17:19
MorningStar wrote: 30 Nov 2021, 17:13

Ja pricam o recimo organizmu borbene desetine,sekcije,cete itd. Pored logistickih problema imamo i fizicka ogranicenja (da ima zena koje su jace od muskaraca nekih - ali pricamo o prosjek prosjek ) te agresiju - muskarci su agresivniji po prirodi i to je itekako upotrebljivo u vojsci gdje recimo trening ciljano cini regrute agresivnijim ali u isto vrijeme ih uci hijerarhiji i naredbi - da se obuzda i kanalise ta agresija u pravom smislu.

Sto se tice snajperista i medika upravo sam ti naveo - "da zene imaju mjesto u vojsci ..... " ali ne u odredjenim dijelovima - gdje si ti procitao sto ti odgovara i onda iznio stav koji tebi odgovara.
Ne osporavam ja to što se tiče snage, izdržljivosti i slično. Međutim, ne treba zatvarati vrata onima koji se ne uklapaju u taj arhetip, a mogu biti konkurentni. Što se tiče hidžaba američka vojska ne brani samo teritoriju i narod, već i njihove vrijednosti koliko god da se ljudi s time ne slažu iz ovog ili onog razloga. To je upravo pouka američke reklame na tom videu.

Ono busaš se u prsa, pa te neka Angelina probusi olovom ili te rokne iz tenka.
Pa koncept vojske se vodi efikasnocu - upravljanjem masom - logistickom jednostavnoscu itd. I nisam ja ni napisao da treba da se zatvaraju vrata (sto opet imputiras) nego procitaj sta je napisano. Ali sta se desava u Americi jeste da sada guraju zene u borbene jedinice a kako bi iste usle i prosle selekciju spustaju se standardi ili se pravi seperacija u standardima pretezno fizickim.
Mislim ne znam kakva ti je zamisao jedne borbene jedinice ali mogu ti reci da tu testosteron je dobro prisutan i nema neke ofended ovo i ono: Navescu ti par primjera u toku moje osnovne obuke ukratko - jedan za kojeg je posumnjano da je homoseksualac je zavrsio za drskom metle u zadnjici :lupa :D.
Jednom u toku neke vjezbe postrojeni slusamo adjutanta - kad macka prolazi iza... gledaju pojedini macku.. on skonta da ne gledaju njega - uze macku i pomilki je pa je nabi nogom da je 20 metara dalje pala mrtva...
Jedan momak je bacen sa drugog sprata od strane narednika,drugi haman fraktura lobanje jer je dobio sljem po glavi jer pazi sad... pisao je plavom a ne crnom olovkom :D.
Druze ne znam kakva ti je zamisao borbene jedinice al to offended,transdzender i to... ne znam bgm :D.

User avatar
General War
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1285
Joined: 18 May 2021, 22:55
Has thanked: 80 times
Been thanked: 98 times
Status: Offline

Re: MAJKIĆ: Brade i hidžabi van iz Vojske BiH

Post by General War » 30 Nov 2021, 17:31

MarlboroGold wrote: 30 Nov 2021, 16:40 Kad u Americi nose hidžab u vojsci zašto ne bi i kod nas? Jbg ljudska prava

Već sa nikabom i burkom imam problem.
Ne bas, to se moze ali pod uslovom: vrsti posla u vojsci (obicno ceremonijalne prirode) ali ne smije smetati na duznosti (a uvjek ce smetati).
Licno sam protiv toga...vojska nije za takve stvari posebno profesionalna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42826
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14100 times
Been thanked: 12689 times
Status: Online

Re: MAJKIĆ: Brade i hidžabi van iz Vojske BiH

Post by Masamune » 30 Nov 2021, 17:31

MorningStar wrote: 30 Nov 2021, 17:26
MarlboroGold wrote: 30 Nov 2021, 17:19
Ne osporavam ja to što se tiče snage, izdržljivosti i slično. Međutim, ne treba zatvarati vrata onima koji se ne uklapaju u taj arhetip, a mogu biti konkurentni. Što se tiče hidžaba američka vojska ne brani samo teritoriju i narod, već i njihove vrijednosti koliko god da se ljudi s time ne slažu iz ovog ili onog razloga. To je upravo pouka američke reklame na tom videu.

Ono busaš se u prsa, pa te neka Angelina probusi olovom ili te rokne iz tenka.
Pa koncept vojske se vodi efikasnocu - upravljanjem masom - logistickom jednostavnoscu itd. I nisam ja ni napisao da treba da se zatvaraju vrata (sto opet imputiras) nego procitaj sta je napisano. Ali sta se desava u Americi jeste da sada guraju zene u borbene jedinice a kako bi iste usle i prosle selekciju spustaju se standardi ili se pravi seperacija u standardima pretezno fizickim.
Mislim ne znam kakva ti je zamisao jedne borbene jedinice ali mogu ti reci da tu testosteron je dobro prisutan i nema neke ofended ovo i ono: Navescu ti par primjera u toku moje osnovne obuke ukratko - jedan za kojeg je posumnjano da je homoseksualac je zavrsio za drskom metle u zadnjici :lupa :D.
Jednom u toku neke vjezbe postrojeni slusamo adjutanta - kad macka prolazi iza... gledaju pojedini macku.. on skonta da ne gledaju njega - uze macku i pomilki je pa je nabi nogom da je 20 metara dalje pala mrtva...
Jedan momak je bacen sa drugog sprata od strane narednika,drugi haman fraktura lobanje jer je dobio sljem po glavi jer pazi sad... pisao je plavom a ne crnom olovkom :D.
Druze ne znam kakva ti je zamisao borbene jedinice al to offended,transdzender i to... ne znam bgm :D.
Pa zato i tu dolazi do promjena. Vojska je jedan od posljednjih bastiona arhetipskog muškarca, a to i tvoji primjeri pokazuju. Ne samo arhetipskog muškarca, već i samo takvih kompleksa.

Čuj šutnuo mačku i letila 20 metara. To je jarane bolest.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
General War
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1285
Joined: 18 May 2021, 22:55
Has thanked: 80 times
Been thanked: 98 times
Status: Offline

Re: MAJKIĆ: Brade i hidžabi van iz Vojske BiH

Post by General War » 30 Nov 2021, 17:33

dadojović wrote: 30 Nov 2021, 17:20 Svaki vojnik, pripadnik bilo koje vojske svijeta, naći će se u prilici kada mora ubijati. Zbog toga vojnici ne nose vjerska obilježja. Kako ne bi vjeru/religiju dovodili u kontekst ubijanja.
Pogresno, Nose se, vjerska obiljezja se nose (cak se vojnici na dog-tagu izjasnjavaju o vjeri) a i postoje cak i vojnici svecenici svih konfesija i to u po ratne zone. tamam posla da ima veze sa ubijanjem, velika vecina zavrsi sluzbu a da nije metka ispalila.
Last edited by General War on 30 Nov 2021, 17:35, edited 1 time in total.

Post Reply

Return to “Vojska, vojna tehnologija, bitke i strategije”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests