Vojska BiH

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Fazla postao savjetnik ministra odbrane BiH

Post by Mirelam » 29 Jan 2021, 14:27

Naseef Mushroom wrote: 29 Jan 2021, 13:53
Mirelam wrote: 29 Jan 2021, 13:13

Ništa ti ne čitaš šta se piše, nego samo sebe. Pjesma i pjevanje se odnosilo na Havanu. Pjeva Havana ali mu uzalud.
Nego koje Fazla ima kvalifikacije da bude savjetnik u ministarstvu o(d)brane? To nam odgovori.
Svi ovi gore nabrojani ne obavljaju takve poslove, prema tome supljiras. Naposljetku, kao i uvijek. :ooo
Čovjek je diplomirao 2003 u Americi. To je za one koji ga pljuju na ovoj temi kako su njega postavili umjesto školovanih i pametnih.
Nama trebaju pametni školovani i kulturni kao što smo onda imali ličnosti poput Silajdžića, Lagumdžije, Šaćirbeya i Ganića da nam osvjetle obraz u svijetu i osobe poput Fazle, Hadžikadića i Zvizdića odgovaraju tom profilu.
Tako i tvoj komentar, smiješ se kao Havaninom pjevanju a prava poruka je "e moj Havana da si bio pametan kao Fazla i pjevao gdje je trebalo danas bi i tebe uhljebili u neku fotelju" a nemaš pojma da je čovjek školovan i to diplomirao u državi gdje nema kupovanja diploma i da je kvalifikovan za tu funkciju.

Uvijek ista taktika i priča kada Bošnjak dođe na neku važnu funkciju. Prije 20-30 godina bio pjevač, glumac, košarkaš, klovn, šofer i vama nije više važno da li je se ta osoba u međuvremenu školovala i diplomirala, vama je dovoljno šta je on radio prije pa jedva dočekate da napišete "Vidi zaposlili glumca, klovna, šofera".

Slično kao onda kada je bivši momak od Bakirove kćerke postao direktor agencije za statistiku.
Momak bio isto poznat kao YouTuber i čim je postao direktor samo je se pisalo "YouTuber postao direktor" da ispadne da je on samo pravio videa i čim je se počeo zabavljati sa Bakirovom kćerkom njega su uvalili u direktorsku fotelju a ustvari on radio godinama u toj agenciji a YouTube videa pravio kao hobi u slobodno vrijeme.

Ali važno je napisati da se zapošljavaju samo Bošnjaci YouTuberi i eurovizijski pjevači, namjerno se ignoriše da su se ti ljudi u međuvremenu školovali ili da su dovoljno godina u određenim agencija pa napreduju. Nije to nikako nenamjerno i naivno, trebamo se predstavljati da je nama novčanica sa rudarom domet.
Već sam dva puta te pitao šta ima od struke. Evo sad si napokon odgovorio da ima nešto završeno. Eto, to je već plus. :ooo
Sto se mene tiče može biti i iz Ugande ako je sposoban a ne podoban, tako da prestanes promovirati tu priču (makar meni) o omalovažavaju i podcjenjivanju Bošnjaka. Ja sam protiv podobnih a sposobne koji će raditi u interesu drustva ću uvijek podržati odakle god bili i koje god vjere i nacije bili. Za njihovu vjeru i naciju me zaboli da ne kažem šta. Capito? :ooo

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6977
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2745 times
Been thanked: 1291 times
Status: Offline

Re: Fazla postao savjetnik ministra odbrane BiH

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 29 Jan 2021, 14:31

Zavrsio je fakultet 2003 a po godinama je trebao zavrsiti 1992 :rol
Twiterka

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Fazla postao savjetnik ministra odbrane BiH

Post by Naseef Mushroom » 29 Jan 2021, 15:18

Mirelam wrote: 29 Jan 2021, 14:27
Naseef Mushroom wrote: 29 Jan 2021, 13:53
Čovjek je diplomirao 2003 u Americi. To je za one koji ga pljuju na ovoj temi kako su njega postavili umjesto školovanih i pametnih.
Nama trebaju pametni školovani i kulturni kao što smo onda imali ličnosti poput Silajdžića, Lagumdžije, Šaćirbeya i Ganića da nam osvjetle obraz u svijetu i osobe poput Fazle, Hadžikadića i Zvizdića odgovaraju tom profilu.
Tako i tvoj komentar, smiješ se kao Havaninom pjevanju a prava poruka je "e moj Havana da si bio pametan kao Fazla i pjevao gdje je trebalo danas bi i tebe uhljebili u neku fotelju" a nemaš pojma da je čovjek školovan i to diplomirao u državi gdje nema kupovanja diploma i da je kvalifikovan za tu funkciju.

Uvijek ista taktika i priča kada Bošnjak dođe na neku važnu funkciju. Prije 20-30 godina bio pjevač, glumac, košarkaš, klovn, šofer i vama nije više važno da li je se ta osoba u međuvremenu školovala i diplomirala, vama je dovoljno šta je on radio prije pa jedva dočekate da napišete "Vidi zaposlili glumca, klovna, šofera".

Slično kao onda kada je bivši momak od Bakirove kćerke postao direktor agencije za statistiku.
Momak bio isto poznat kao YouTuber i čim je postao direktor samo je se pisalo "YouTuber postao direktor" da ispadne da je on samo pravio videa i čim je se počeo zabavljati sa Bakirovom kćerkom njega su uvalili u direktorsku fotelju a ustvari on radio godinama u toj agenciji a YouTube videa pravio kao hobi u slobodno vrijeme.

Ali važno je napisati da se zapošljavaju samo Bošnjaci YouTuberi i eurovizijski pjevači, namjerno se ignoriše da su se ti ljudi u međuvremenu školovali ili da su dovoljno godina u određenim agencija pa napreduju. Nije to nikako nenamjerno i naivno, trebamo se predstavljati da je nama novčanica sa rudarom domet.
Već sam dva puta te pitao šta ima od struke. Evo sad si napokon odgovorio da ima nešto završeno. Eto, to je već plus. :ooo
Sto se mene tiče može biti i iz Ugande ako je sposoban a ne podoban, tako da prestanes promovirati tu priču (makar meni) o omalovažavaju i podcjenjivanju Bošnjaka. Ja sam protiv podobnih a sposobne koji će raditi u interesu drustva ću uvijek podržati odakle god bili i koje god vjere i nacije bili. Za njihovu vjeru i naciju me zaboli da ne kažem šta. Capito? :ooo
Tako je, rs entitet i imaginarnu herceg-bosnu vi građani ne dirate, neka uništavaju državu u tim krajevima, vi ste fokusirani samo na mjesta gdje su Bošnjaci većina i tu gledate da su sposobni a ne podobni.
Pa kada Bošnjak postane direktor agencije za statistiku koji je u slobodno vrijeme YouTuber vi samo pominjete da je YouTuber a ne da godinama radi u toj agenciji pa da je možda zbog iskustva napredovao. Pominjanjem samo da je YouTuber i ništa drugo vi ignorišete da je sposoban i tako ispada da je samo podoban.
Isto tako sa pjevačem Eurovizije. Ignorisanjem da je školovan čovjek i naglašavanjem samo da je pjevao vi ignorišete da je sposoban i ispada da je podoban.

Tako se fokusirate samo na bošnjačke osobe, pa od sposobnih osoba ignorisanjem bitnih činjenica napravite podobne i onda se pravite naivni "Ali mi želimo samo da je sve pošteno i da budu sposobni a ne podobni nevažno koje nacionalnosti". Ko vas ne zna :rol

Vidiš da sam u pravu, pitaš mene više puta po čemu je on zaslužio tu poziciju, nisi mogla minutu odvojiti da se informišeš o gospodinu a najglasnija si u ismijavanju čovjeka
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53987
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15259 times
Status: Online

Re: Fazla postao savjetnik ministra odbrane BiH

Post by HAVANA » 29 Jan 2021, 15:19

Ja mislim ti bi cak uspio i za fikreta objasniti zasto on nabavlja respiratore.Bez problema.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31681
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7223 times
Been thanked: 3930 times
Status: Offline

Re: Fazla postao savjetnik ministra odbrane BiH

Post by Mister No » 29 Jan 2021, 15:20

koteljubi_kadnisamtu wrote: 29 Jan 2021, 14:31 Zavrsio je fakultet 2003 a po godinama je trebao zavrsiti 1992 :rol
Utvrđivao gradivo. :D.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Fazla postao savjetnik ministra odbrane BiH

Post by Naseef Mushroom » 29 Jan 2021, 15:33

HAVANA wrote: 29 Jan 2021, 15:19 Ja mislim ti bi cak uspio i za fikreta objasniti zasto on nabavlja respiratore.Bez problema.
Očekivana reakcija. Hajmo se smijati Fazli jer je postavljen na takvu funkciju, ne znamo ni šta je radio zadnjih 28 godina, ni šta je završio, ni gdje je završio a već znamo da je podoban a ne sposoban.
Muhamed je to, nije to Damir Marjanović pa je valjda tako.
I onda kada neko postavi samo jedan mali podatak da bi mogao biti kvalifikovan za neku funkciju onda ide odmah protivargumenat neki Bošnjak što je optužen da je krao, ništa novo.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53987
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15259 times
Status: Online

Re: Fazla postao savjetnik ministra odbrane BiH

Post by HAVANA » 29 Jan 2021, 15:39

Naseef Mushroom wrote: 29 Jan 2021, 15:33
HAVANA wrote: 29 Jan 2021, 15:19 Ja mislim ti bi cak uspio i za fikreta objasniti zasto on nabavlja respiratore.Bez problema.
Očekivana reakcija. Hajmo se smijati Fazli jer je postavljen na takvu funkciju, ne znamo ni šta je radio zadnjih 28 godina, ni šta je završio, ni gdje je završio a već znamo da je podoban a ne sposoban.
Muhamed je to, nije to Damir Marjanović pa je valjda tako.
I onda kada neko postavi samo jedan mali podatak da bi mogao biti kvalifikovan za neku funkciju onda ide odmah protivargumenat neki Bošnjak što je optužen da je krao, ništa novo.
Pa jebo ga ja jel tebi fakat nije smijesno da bude savjetnik ministra ODBRANE! Fazla.
Kakav sad damir marjanovic,kakve on veze ima? U svojoj struci radi i sa svojom strucnom spremom i obrazovanjem.



Damir Marjanović rođen je 26. augusta 1974. godine u Sarajevu, te je Sarajevo njegovo prebivalište. Završava Prirodno–matematički fakultet Univerziteta u Sarajevu i u sklopu svog obrazovanja postaje doktor nauka. Po zanimanju je univerzitetski profesor. Radno iskustvo: - 2000 – 2014 – Univerzitet u Sarajevu (Institut za genetičko inženjerstvo i biotehnologiju); - 2012 -2013 – Ministarstvo obrazovanja, nauke i mladih Kantona Sarajevo; - 2014 -2019 – Internacionalni Burch Univerzitet. Od 2017. godine član je je predsjedništva Naše stranke. Oženjen je.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Fazla postao savjetnik ministra odbrane BiH

Post by Naseef Mushroom » 29 Jan 2021, 15:42

E da je se tako o Fazli informisalo ne bi imali 2 stranice vrijeđanja čovjeka da je podoban.

I ne, meni nije smiješ pno da je Fazla na takvoj poziciji sa svojim kvalifikacijama
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53987
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15259 times
Status: Online

Re: Fazla postao savjetnik ministra odbrane BiH

Post by HAVANA » 29 Jan 2021, 15:45

Daj ih,mozda grijesimo? Znam ga i licno,nista lose o covjeku ali ovo je nesto drugo.Ne pricamo o liku, nego o nekim normama,pravilima,standardima,sistemu...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Fazla postao savjetnik ministra odbrane BiH

Post by Mirelam » 29 Jan 2021, 15:50

Nazife, prdis u prašinu. Navijas za krajnju lijevicu :ooo

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Fazla postao savjetnik ministra odbrane BiH

Post by Naseef Mushroom » 29 Jan 2021, 15:57

HAVANA wrote: 29 Jan 2021, 15:45 Daj ih,mozda grijesimo? Znam ga i licno,nista lose o covjeku ali ovo je nesto drugo.Ne pricamo o liku, nego o nekim normama,pravilima,standardima,sistemu...
Master of Science u Kentucky State University.
Ne trebaš biti ratnik da bi bio savjetnik ministra odbrane u 2021.godini. nije ni Munib Bisić koji je bio na funkciji 1992. godine prije ratovao u Partizanima
Nama trebaju pametni, školovani i kulturni koji se znaju diplomatski izražavati i ovakva osoba je veći pogodak nego da smo iz moralnih razloga Rasima Smajića stavili na tu funkciju jer je bio u ratu.
Last edited by Naseef Mushroom on 29 Jan 2021, 16:02, edited 1 time in total.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Fazla postao savjetnik ministra odbrane BiH

Post by Naseef Mushroom » 29 Jan 2021, 16:02

Mirelam wrote: 29 Jan 2021, 15:50 Nazife, prdis u prašinu. Navijas za krajnju lijevicu :ooo
Tebi izgleda niko nije javio da je Narod i Pravda bila zadnji ekser u mrtvački sanduk FGR i njihovih ublehaških stranaka SDP i Njihova Stranka i da danas i ljevicu i desnicu čine bošnjački političari i bošnjačke stranke, samo pod drugačijim imenima tako da dođe na isto za koga navijam.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6977
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2745 times
Been thanked: 1291 times
Status: Offline

Re: Fazla postao savjetnik ministra odbrane BiH

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 29 Jan 2021, 16:13

Evo imamo Fazlu sa iskustvom, sta mu fali :cudi
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Twiterka

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Fazla postao savjetnik ministra odbrane BiH

Post by Mirelam » 29 Jan 2021, 16:48

Naseef Mushroom wrote: 29 Jan 2021, 16:02
Mirelam wrote: 29 Jan 2021, 15:50 Nazife, prdis u prašinu. Navijas za krajnju lijevicu :ooo
Tebi izgleda niko nije javio da je Narod i Pravda bila zadnji ekser u mrtvački sanduk FGR i njihovih ublehaških stranaka SDP i Njihova Stranka i da danas i ljevicu i desnicu čine bošnjački političari i bošnjačke stranke, samo pod drugačijim imenima tako da dođe na isto za koga navijam.
Frajer je iz Gradjanskog Saveza (šta god to bilo) Nije ni SDA, ni SDP, ni NS, ni NiP ali eto.
Meščini da NiP ipak zabija Alkarima trenutno, a poslije je sve moguće. :ooo
Ali važno je da je savjetnik Bošnjak i to je jedino bitno. :ooo

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Fazla postao savjetnik ministra odbrane BiH

Post by Naseef Mushroom » 29 Jan 2021, 18:02

Mirelam wrote: 29 Jan 2021, 16:48
Naseef Mushroom wrote: 29 Jan 2021, 16:02
Tebi izgleda niko nije javio da je Narod i Pravda bila zadnji ekser u mrtvački sanduk FGR i njihovih ublehaških stranaka SDP i Njihova Stranka i da danas i ljevicu i desnicu čine bošnjački političari i bošnjačke stranke, samo pod drugačijim imenima tako da dođe na isto za koga navijam.
Frajer je iz Gradjanskog Saveza (šta god to bilo) Nije ni SDA, ni SDP, ni NS, ni NiP ali eto.
Meščini da NiP ipak zabija Alkarima trenutno, a poslije je sve moguće. :ooo
Ali važno je da je savjetnik Bošnjak i to je jedino bitno. :ooo
GS je u koaliciji sa DF koji je omražen kod samoprozvanih građana zbog Komšića kojeg zovu SDA potrčko i tako dobijamo pun krug i objašnjenje zašto se Fazla ismijava.

Znam ja tu priču, u mjestima sa bošnjackom većinom ide priča "važno je da je čovjek i kompetentan a ne koje nacionalnosti" a svugdje drugo te stranke koje to isto forsiraju ne vade nacionalnost i narode iz usta
https://www.klix.ba/vijesti/bih/boska-c ... /210123044
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Treba li u BiH uvesti vojni rok? (VIDEO)

Post by Krokodil Behko » 11 May 2021, 10:21

Image


Često se govorilo da je vojni rok čisto gubljenje vremena.
Nekada je bio obavezan za sve punoljetne i zdrave muškarce. Slavili su se ispraćaji u JNA, pratilo se na voz ili bus, možda i avion, a nakon "skidanja", znalo se reći i kako je vojni rok od tinejdžera napravio zrelog muškarca.

Malo se u toj konstataciji pretjerivalo, a i radne navike koje je vojnik stjecao izvršavajući naređenja, često bi nestajale mjesec-dva nakon povratka iz JNA.

I nakon rata služio se vojni rok, ali ni nalik onome nekada. Barem tako kažu oficiri. Treba li ga ponovo uvesti?



"Hayat TV" je napravio anketu.

online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96630
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34562 times
Been thanked: 21236 times
Contact:
Status: Online

Re: Treba li u BiH uvesti vojni rok? (VIDEO)

Post by Rum » 11 May 2021, 10:23

Ja odvali 9 mjeseci pih
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31642
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 5137 times
Status: Offline

Re: Treba li u BiH uvesti vojni rok? (VIDEO)

Post by Matan » 11 May 2021, 11:07

Ne treba, cisto uzimanje najbolje godine zivota.
Kome je do vojske, nek ide u legiju stranaca.
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Treba li u BiH uvesti vojni rok? (VIDEO)

Post by insomnia » 11 May 2021, 11:10

Treba
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53987
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15259 times
Status: Online

Re: Treba li u BiH uvesti vojni rok? (VIDEO)

Post by HAVANA » 11 May 2021, 11:12

Treba.Godinu dana.Sto dalje od kuce.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Post Reply

Return to “Vojska, vojna tehnologija, bitke i strategije”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests