Vjerujete li u život poslije smrti?

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....

Vjerujete li u život poslije smrti?

Naravno
29
44%
Ne, nikako
10
15%
Nisam siguran/a
2
3%
Vjerujem na neki svoj način
20
30%
Ne razmišljam o tome
5
8%
 
Total votes: 66

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Vjerujete li u život poslije smrti?

Post by Čarobni » 01 Nov 2015, 00:00

supersonic wrote:Bekani
Šta znači to "bekani"?

De to malo pojasni.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vjerujete li u život poslije smrti?

Post by SPINERKA » 01 Nov 2015, 13:33

NE, cak i ne razmisljam o tome. :123
Image

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Vjerujete li u život poslije smrti?

Post by rethna » 01 Nov 2015, 13:34

Čarobni wrote:
supersonic wrote:Bekani
Šta znači to "bekani"?

De to malo pojasni.
Sarajevska fora :kafa
Question everything.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vjerujete li u život poslije smrti?

Post by SPINERKA » 01 Nov 2015, 13:46

rethna wrote:
Čarobni wrote:
supersonic wrote:Bekani
Šta znači to "bekani"?

De to malo pojasni.
Sarajevska fora :kafa

:123 nisi objasnio
Image

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Vjerujete li u život poslije smrti?

Post by rethna » 01 Nov 2015, 20:14

SPINERKA wrote:
rethna wrote:
Čarobni wrote:
supersonic wrote:Bekani
Šta znači to "bekani"?

De to malo pojasni.
Sarajevska fora :kafa

:123 nisi objasnio
Nisam ni imao namjeru da objasnjavam...dovoljno sam rekao :rol
Question everything.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Vjerujete li u život poslije smrti?

Post by Biba » 25 Nov 2015, 17:38

Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95668
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33875 times
Been thanked: 20662 times
Contact:
Status: Offline

Re: Vjerujete li u život poslije smrti?

Post by Rum » 08 Dec 2015, 13:06

Bog je uvek prikazivan kao muškarac sa dugom kosom i belom bradom. Ipak, izgleda da on uopšte ne izgleda tako.

Jedan katolički sveštenik iz Amerike tvrdi da je Bog zapravo žena, nakon što je zvanično bio mrtav 48 minuta posle srčanog udara.

Otac Džon Majkl O’Nil (71) na kratko je otišao na nebo i upoznao je „toplu i utešnu“ ženu, dok su se doktori borili za njegov život u bolnici u Masačusetsu.

Iako su doktori mislili da će Džon pretrpeti oštećenje mozga, on se probudio 48 sati kasnije i oporavio se odsrčanog udara, prenosi Metro.

Sveštenik je zatim izjavio kako je bio obuzet osećanjem bezuslovne ljubavi kada je upoznao Boga, koju je opisao kao majčinsku figuru, obasjanu svetlošću.

– Imala je nežan i umirujući glas. Činjenica da Bog nije Sveti Otac već Sveta Majka me ne uznemirava i ona je sve ono čemu sam se nadao – rekao je sveštenik.

On je dodao kako želi da nastavi propovedanje i da podeli svoja nova saznanja.

– Bog je veliki i svemoguć, uprkos tome što je žena – rekao je sveštenik.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95668
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33875 times
Been thanked: 20662 times
Contact:
Status: Offline

Re: Vjerujete li u život poslije smrti?

Post by Rum » 08 Dec 2015, 13:07

Bog SEKA :rumenko
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Vjerujete li u život poslije smrti?

Post by Biba » 08 Dec 2015, 14:14

Rudolph wrote:Bog SEKA :rumenko
..seka ili mama...nebito..

Ih kad sam ja to Rume pročitala. Ima njih još koji su tvrdili da je Bog mama. Dobro pa ja nisam u kliničkom mrtvilu vidla Boga..ha ja..ko zna šta sve različiti ljudi vide...

Jedan je mladić bio prenadrogiran :p pa je klinički obamro satima...kad se oživio, reko je i on da je Bog žena, da je cijeli svemir žensko...i da Bog mama poručuje ljdima neka se igraju, zabavljaju i rade štogod žele na ovom svijetu...

Taj momak je pojeo zapravo neku halucinogenu travku a vjerojatno je željan medijske pozornosti..

Tak i taj šašavi pop, ko zna čime se on nakljuko....
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Vjerujete li u život poslije smrti?

Post by Lebowski » 29 Jan 2016, 14:39

Bog zove vjernike u raju: E dragi moji vjernici, sad ćemo se naradenih 100 hiljada godina upoznavati. Reći ćete mi šta vam se najviše svidjelo kod mene, koja vam je moja knjiga bila najdraža i zašto...kako ste proveli život, nedostaje li vam neko iz pakla. Imate li možda neku poruku za njih, srediću nešto sa vragom da im proslijedi. Onda ćemo čitati Kur'an, Bibliju i slušati ilahije, pa ćemo onda pola miliona godina upoznavati se sa našim hobijima. Zatim ćemo orgijati nekih 50000 godina, pa ćemo jesti voće i uživati u hladovini kraj rijeke ostatak vječnosti.. Ili barem dok mi ne dotuži pa iz dosade napravim novi svijet i pošaljem vas tamo i dam vam slobodan izbor.. puno mi je interesantnije to.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Vjerujete li u život poslije smrti?

Post by Biba » 29 Jan 2016, 14:45

Kak da ne ..pa bila sam "tamo".... :perezube
Ljudi ne mogu shvatiti da Bog nema bradu i da ne prica... :rol
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Vjerujete li u život poslije smrti?

Post by Lebowski » 29 Jan 2016, 14:52

Image
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Vjerujete li u život poslije smrti?

Post by Biba » 29 Jan 2016, 15:03

:rol
Isus je bio i covjek...
I ravninu nekako crtamo...kao plohu iako nije ogranicena..
..tak i Boga...nemoguce je nacrtati ali umjetnici imaju zelju...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Vjerujete li u život poslije smrti?

Post by Lebowski » 29 Jan 2016, 15:12

Image
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Vjerujete li u život poslije smrti?

Post by Biba » 29 Jan 2016, 15:20

:grana ..ovaj gore trbusast ko moj Bubi...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Vjerujete li u život poslije smrti?

Post by Fazlija » 30 Jan 2016, 11:36

Ja, ovaj... htjedoh da kazem... jedared... kada sam dosao sasvim slucajno na neka mjesta koja se bas nisu promijenila puno kroz stoljeca... imadoh potpuno spontana sjecanja na prosle zivote.

Prvo takvo iskustvo sam imao jos kao student. Krenuli mi u Veneciju jedred prije rata da prodajemo na ulicama neke djindjuve, mirisne stapice i sl. I kako se ide vlakom preko lagune do stanice Santa Lucia sve bijase u redu. Ali kada stigosmo na Santa Luciju, i kada izadjosmo iz vlaka, i zakoracismo preko prvog baroknog mosta u staru Veneciju... oplete me neki cudan osjecaj da ja tu negdje stanujem, da mi je tu negdje kuca, mozda samo ulicu-dvije-tri dalje... i da izvinete, da je tu negdje jedan mali klub... da ga tako nazovem, u kojem se mladici iz bogatijih familija zabavljaju s vrlo razdraganim i oskudno odjevenim djevojkama...

Kako smo ulazili dublje i dublje u Veneciju slike iz nekog proslog zivota su se sve vise ponavljale. Gotovo na svakom uglu novi dozivljaj, objesna jurnjava mladih plemica uskim ulicama na konjima, dok se obican puk bezglavo sklanja u stranu, macevanja, dvoboji po skrovitim ulicama grada, cudna sjecanja da u toj ulici mora da je ambasada.... neke od drzava koje sada vise niti ne postoje, slike docekivanja brodova s dalekih puteva i prodaja zita Republici, zveckanje zlatnika u kesama... Venecija je doista bila oligarhija, sva prava su pripadala malobrojnim plemickim familijama...

Zanimljiv mi je jedan dozivljaj. Pocela je kisa i mi smo se sklonili u neku crkvu. Cim smo usli u crkvu, opet slika, vec ostarjeli plemic po toj istoj crkvi hoda i raspravlja s nekim redovnikom o bitku i prapocetku, smislu zivota i sl. Redovnik objasnjava vrlo mehanicisticki sistem. Sunce je u sredistu naseg sustava, planete se okrecu oko njega. Nas sistem se okrece oko sredista svemira, a srediste svemira je Bog sam. Plemicu se takav pogled vrlo svidja. Razumijeva to kao svojevrstan drustveni poredak u kojem je plemstvo u sredistu stvari, a priprost svijet okolo. I shvaca da ce i nakon ovog zivota doci u raj, gdje ce plamstvo biti prvo do Boga, a ostali isto tamo, samo u drugom redu. Ali niti to nije lose. Vjerovao je da je poseban, znao je da nije nista osobito zlo ucinio, da se u Senatu ponekad zalagao i za prava siromasnih... jednom rijecju, taj plemenski poglavica i oligarh je vjerovato da ide ravno u raj. Nije shvacao da se raj dostize nesebicnoscu, davanjem, poniznoscu... razvio je ogromnu oholost i posve krivu sliku o svijetu i sebi. I naravno, umjesto u raju, rodio se na brdovitom balkanu sa Bosandjerosima i drugim divljackim plemenima koja jedni drugima razbijaju kamenjem glave, a umjesto u sjajnoj Republici, vladarici mora, svjedocio je raspadu neke druge, isto tako sjajne Republike u plemenskom kaosu. A sve da bi vjezbao milosrdje, poniznost, davanje, dobrotu... jer nije dovoljno bogatasu pokoji put siromasima dobaciti bakrenjak koji mu smeta u dzepu.
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Vjerujete li u život poslije smrti?

Post by Biba » 30 Jan 2016, 15:30

Ja mislim da se Fazlija šali, da ne napisem bas zahebava..
Ne vjerujem u reinkarnaciju, ali ako postoji, ja sam vjerojatno bila neki krvnik..dzelat..majke mi :biba
..ili neki urokljivac :hihi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Vjerujete li u život poslije smrti?

Post by Fazlija » 30 Jan 2016, 18:35

Jedared smo hodali Parmom, gradom na sjeveru Italije. Grad je modrean i gotovo nista ne podsjeca na proslost. Ipak, jedamput sam prolazio pored nekog starog trosnog zida sa ogromnim kamenim ulazom i starim drvenim vratima. Ocito ulaz u nekadasnje veliko gospodarsko dvoriste, mozda par stotina godina star zid, ulaz i vrata... U tom trenutku postadoh svjestan misli i osjecaja tog mletackog plemica koji je u Parmu dolazio trgovati poljoprivrednim proizvodima. Prema stanovnicima Parme osjecao je samo dubok prijezir i zelju da se sto prije vrati s tog neugodnog poslovnog puta nazad u Veneciju, mislio je - koje seljacine, najobicniji Papini kmetovi...

Parma je negdje do 1550. bila u sastavu Papinske drzave, a taj se dogadjaj mogao zbiti vise prema 1600. Vjerovatno je i nakon tog vremena Parma jos uvijek bila dozivljavana kao dio papinskog kulturnog i politickog kruga...

Dubrovnik je u nas jedno takvo mjesto sto se nije puno mijenjalo tokom stoljeca. Tamo sam, naravno odlazio mnogo puta u ovom zivotu i nikada nisam imao neke neobicne dozivljaje. Samo mi se jedared dogodilo cudno sjecanje na tog mlatackog plemica. Bili smo u Dubrovniku zimi kada je grad pust, a bila je i noc. Setali smo pustim gradom onim ulicama pored Straduna i dosli zaobilazno od pravca zidina od ulza u grad sto od luke vode na Stradun ispod onog zovnika. Tako da sam se nasao ledjima okrenut prema luci, s pogledom na pust Stradun nocu.

Tada se sjetih da je i taj mletacki plemic jednom tako nocu usao u grad i ispred sebe vidio pust Stradun nocu. Bio je na proputovanju nedgje na istok. Vjerovatno u Istambul. Put nije bio trgovacki, vise diplomatski. Vladao je vrlo hladan i zategnut mir s Dubrovnikom, i mletacka ladja vjerovatno ne bi niti stala u Dubrovniku da nije morala predati neku postu u mletacku ambasadu. Pretpostavljam da je to moglo biti u nategnutim vremenima oko kakvog tursko-mletackog rata u 1600-tim godinama, a Dubrovnik je bio pod zastitom Turaka. Usao je u grad i vidio Stradun. Tada ga obuze cudjenje: Zar je to Dubrovnik, zar se to nama opire?!

Venecija je bila New York srednjeg vijeka, a taj je status zadrzala i u baroknom vremenu. U usporedbi s Venecijom, cijeli Dubrovnik izgleda kao manja mjesna zajednica. Plemic je slusao o Dubrovniku kao gradu koji Venecija nikako nije mogla osvojiti, ali ga nikada nije vidio. Nije se mogao nacuditi kada je sada na svoje oci vidio koliko je Dubrovnik mali grad...
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Vjerujete li u život poslije smrti?

Post by Melek » 30 Jan 2016, 20:00

Ne vjerujem, ali zato vjerujem u smrt poslije zivota.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95668
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33875 times
Been thanked: 20662 times
Contact:
Status: Offline

Re: Vjerujete li u život poslije smrti?

Post by Rum » 31 Jan 2016, 23:25

Kada umrem vraticu se i reci cu vam kako je gore
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests