Dove

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33884 times
Been thanked: 20663 times
Contact:
Status: Online

Re: Dove

Post by Rum » 11 Jun 2012, 01:13

ZA TEŠKE VRSTE SIHIRA

Prenosi imam i malik hadis koji je sahih, da je cuo od Allahovog Poslanika Muhammeda s.a.w.s ovu dovu za teske i komplikovanije vrste sihira. Uci se po devet puta iza aksama i iza sabaha devet dana. Sve teske tesirli vrste sihira ces skinuti i pokvariti.



BISMILLAHIR-RAHMANIR-RAHIM

Euzu bi vedzhi-llahil azim ellezi lejle lehu Šej'un azimum ve bi kelimati-llahi-t-tammati-lleti la judzaviruhunne berrun ve la fadzirun ve bi esma-illahil husna ma alimtu minha ve ma lem e-alemu min Šerri ma haleka ve zere-r ve bere-e.



druga dova ZA TEŠKE SIHIRE

Ko bude navece iza jacije namaza proucio po 1000 puta suru muavvezetejni skinuce sihire da su stari 100 godina ( Felek i Nas), Takoder ko prouci 1x sure el-bekare na vodu, pa to pije sedam dana skinuo je sihire.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dove

Post by paparaci » 12 Jun 2012, 03:00

Rekao je Muhammed, 'alejhi-sselam:

Želite li da vas naučim jednoj rečenici koja je ispod Arša, iz džennetske riznice?
Kažite: La havle ve la kuvvete illa billah (Nema promjene, niti snage bez Allaha). Allah, dželle šanuhu, kaže: 'Siguran je Moj rob kad se Meni prepustio.'"

(Hakim od Ebu Hurejre, r.a.)

"La havle ve la kuvvete illa billah je lijek od 99 bolesti; najlakša od tih bolesti je briga." (prenosi Ibn Ebi Dunja od Ebu Hurejre, r.a.)
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Dove

Post by blento59 » 12 Jun 2012, 03:01

neka ste vi meni zivi i zdravi
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dove

Post by paparaci » 12 Jun 2012, 03:05

Amin.
Tebi care takodje sve najbolje! :ruke
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Dove

Post by carobnjak N » 12 Jun 2012, 06:42

Činite dovu uzvišenom Allahu, ubijeđeni da će vam biti uslišano. Znajte da Allah neće odgovoriti na dovu koja dolazi iz nemarnog srca, nepažljivog.

(hadis, govor hazreti Muhammeda, alejhisselam, bilježe Tirmizi i Hakim, prenoseći ga od hazreti Ebu Hurejre)
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dove

Post by paparaci » 01 Oct 2012, 00:14

Vrijednost sure Ihlas

Rekao je Muhammed a.s.: "Ko prouči Kul huvallahu ehad prilikom ulaženja u kuću, siromaštvo će napustiti tu i komšijinu kuću." (Taberani od Džerira r.a.)

Također je rekao: "Ko stotinu puta prouči Kul huvallahu ehad, Allah dž.š. oprostit će mu male grijehe za pedeset godina ako se bude klonio ova četiri grijeha:

- bespravno prolivanje tuđe krvi,
- prisvajanje tuđeg imetka,
- blud i
- alkoholna pića."


(Ibn Adijj u "El-Kamilu" i Bejheki od Enesa r.a.)

"Ko hiljadu puta prouči Kul huvallahu ehad, time je otkupio svoju dušu od Allaha dž.š." (Hajjari u djelu "Fevaid" od Huzejfe r.a.)
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Dove

Post by Dust » 01 Oct 2012, 01:13

paparaci wrote:Vrijednost sure Ihlas

Rekao je Muhammed a.s.: "Ko prouči Kul huvallahu ehad prilikom ulaženja u kuću, siromaštvo će napustiti tu i komšijinu kuću." (Taberani od Džerira r.a.)

Također je rekao: "Ko stotinu puta prouči Kul huvallahu ehad, Allah dž.š. oprostit će mu male grijehe za pedeset godina ako se bude klonio ova četiri grijeha:

- bespravno prolivanje tuđe krvi,
- prisvajanje tuđeg imetka,
- blud i
- alkoholna pića."


(Ibn Adijj u "El-Kamilu" i Bejheki od Enesa r.a.)

"Ko hiljadu puta prouči Kul huvallahu ehad, time je otkupio svoju dušu od Allaha dž.š." (Hajjari u djelu "Fevaid" od Huzejfe r.a.)

Hvala za ovo :ok
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Dove

Post by blento59 » 01 Oct 2012, 01:54

ovo mi malo lici na onu krscansku ispovijed pred popom
sve ti oprosteno, samo se ispovijedi i to je to
prouci je milijardu puta kriza i dalje ostaje
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Dove

Post by silence » 01 Oct 2012, 13:13

Blento, nije to baš tako...ne za onog ko vjeruje u Ahiret... :)
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dove

Post by paparaci » 05 Oct 2012, 01:59

Dust wrote:
Hvala za ovo :ok
:naklon ;)


DU'AU FEREDŽIN - Poslanikova dova za rasterećenje od briga

E'uzu billahi mine-š-šejtani-r-radžim. Bismillahi-r-rahmani-r-rahim

Allahume faridže-l-hemmi, ve kašife-l-gammi, mudžibe da'veti-l-mudtarrine, rahmane-d-dun-ja ve-l-ahireti ve rahimehuma, irhamni rahmeten tugnini biha 'an rahmeti men sivak. (El-Fatiha)

Allah me sačuvao od prokletog šejtana! U ime Allaha, Svemilosnog, Milostivog

Allahu, Ti koji razgaljuješ brige, koji rastjeruješ tuge, koji uslišavaš dovama onih koje je pritisla nužda i koji iskazuješ opštu i posebnu milost i na ovom i na onom svijetu, smiluj mi se takvom milošću kojom ćeš me učiniti neovisnim o milosti nekoga drugog osim Tebe. (El-Fatiha)
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dove

Post by paparaci » 08 Oct 2012, 02:22

O vrijednosti Fatihe

Rekao je Muhammed, alejhi-sselam: "Najvredniji dio Kur'ana je Elhamdu lillahi rabbil alemin." (Hakim i Bejheki od Enesa r.a.)

"Kad Allah dž.š. spusti na Svog roba neku blagodat i on kaže: Elhamdulillah (hvala Allahu), time je iskazao zahvalnost. Ako ponovi još jednom, Allah dž.š. obnovit će mu sevap (nagradu) za to. A ako kaže i po treći put, Allah dž.š. oprostit će mu grijehe." (Hakim i Bejheki od Džabira r.a.)

"Uzvišeni Allah dž.š. kaže: 'Podijelio sam namaz između Mene i Moga roba na dva dijela. Mome robu pripada ono što zatraži. Kad Moj rob kaže: 'Elhamdu lillahi rabbil alemin' (Hvala Allahu, Gospodaru svjetova), Allah dž.š. odgovara: 'Moj rob mi zahvalu ističe.' Kad kaže: 'Errahmanirrahim' (Milostivom, Samilosnom), Allah dž.š. odgovara: 'Pohvalu mi ističe Moj rob.' A kad kaže: 'Maliki jevmiddin' (Vladaru Sudnjeg dana), Allah dž.š. odgovara: 'Veliča me Moj rob.' Kad rob kaže: 'Ijjake na'budu ve ijjake nestein' (Samo Tebe obožavamo i samo od Tebe pomoć tražimo), Allah dž.š. kaže: 'Ovo je između Mene i Moga roba, a robu pripada ono što bude tražio.' A kad kaže: 'Ihdine ssiratal mustekim, siratallezine en'amte alejhim gajril magdubi alejhim ve le ddallin' (Uputi nas na pravi put, na put onih kojima si dao Svoju blagodat, a ne na put onih na koje si se rasrdio /jevreji/ i onih koji su zalutali /kršćani/), Allah dž.š. kaže: 'Ovo pripada Mome robu, i Ja ću mu dati šta bude tražio.'" (Ahmed, Muslim, Ebu Davud, Tirmizi, Nesai i Ibn Madže - svi od Ebu Hurejre r.a.)

"Sura Fatiha je lijek od svake bolesti." (Bejheki od Abdulmelika ibn Umejra r.a.)

"Sura Fatiha je spuštena iz riznice ispod Arša." (Ibn Ravejh od Alije r.a.)

"Ako jedan rob prouči suru Fatiha i Ajetul-kursiju u kući, neće ga moći zadesiti zlo i loše od džinskog ili ljudskog oka." (Ed-Dejlemi od Imrana ibn Husejna r.a.)
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Dove

Post by Lavlje_srce » 08 Oct 2012, 09:10

paparaci :pusa

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dove

Post by paparaci » 15 Oct 2012, 00:53

"Najvredniji zikr je La ilahe illallah (Nema boga osim Allaha), a najvrednija dova je Elhamdulillah (hvala Allahu)." (Tirmizi, En-Nesai, Ibn Madže, Ibn Hibban i Hakim od Džabira r.a.)

"Koji rob iskreno kaže: La ilahe illallah, pred time se otvore nebeske kapije i ide do Arša ako se njen vlasnik bude klonio velikih grijeha." (Tirmizi od Ebu Hurejre r.a.)

"Oni koji su izgovarali La ilahe illallah, neće osjećati samoću pri smrti, u kaburima i prilikom proživljenja. Kao da ih gledam kad bude puhnuto u sur (rog) kako otresaju prašinu sa svojih glava dižući se iz kabura i govoreći: 'Hvala Allahu, Koji je od nas otklonio tugu.'" (Taberani od Ibn Omera r.a.)

"Svakog roba Svoga koji je proučio stotinu puta La ilahe illallah, Allah dž.š. na Sudnjem danu proživjet će svijetlećeg lica kao što je puni Mjesec. Nikoga neko drugo dobro djelo neće podići na više stepene osim ako neko izgovori isto ili više od toga." (Taberani od Ebu Derdaa r.a.)
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dove

Post by paparaci » 25 Oct 2012, 02:05

Vrijednosti sura Felek i Nas

Rekao je Allahov poslanik Muhammed a.s.: "Proučiti tri puta u jutro i navečer Kulhuvallahu, Felek i Nas, dovoljno je za zaštitu od svakog zla." (Ahmed, Tirmizi, Nesai od Abdullaha ibn Habiba r.a.)

"Ukbe, želiš li da te poučim dvjema najvrijednijim surama koje se mogu učiti? To su Kul euzu birabbil felek i Kul euzu birabbi nnas. Ukbe, uči ih svaki dan prije spavanja i poslije buđenja. Nema ništa vrednije čime bi neko mogao tražiti pomoć i zaštitu od Allaha dželle šanuhu, od dove ovih dviju sura." (Ahmed, Nesai i Hakim od Ukbe r.a.)
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dove

Post by paparaci » 30 Nov 2012, 17:45

pred kraj ezana tj. izmedju "Allahu ekber, Allahu ekber" i "La ilahe illallah" mozete zazeljeti zelju. nakon toga sto vise puta izgovorite "La ilahe illallah" - sve dok mujezin sam to ne ucini.

Rekao je Muhammed a.s.: "Ko prouči suru Jasin u danu i iskaže svoju potrebu kod Allaha dž.š., ona će mu biti ispunjena." (Ebu Šejh od Ebu Hurejre r.a.)
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Dove

Post by Lanci » 30 Nov 2012, 17:50

Dova protiv tuge i depresije

"Allahumme inni abduke vebnu abdike vebnu emetike nasijeti bijedejke madin fi hukmike adlu fi kadaike es'eluke bikulli ismin huve lekke semmejete bihi nefseke ev enzeltehu fi kitabike ev alemtehu ehaden min halkike ev iste'serte bihi fi ilmil-gajbi indeke en tedzalel-Kur'ane rebi'a kalbi ve nure sadri ve dzellale gammi ve zihabe huzni ve hemmi".

"Allahu moj, ja sam Tvoj rob i sin Tvoga roba i robinje, moja sudbina je u Tvojim rukama i podlozna Tvojoj mudrosti. Pravedan si sudac. Molim Te svim Tvojim imenima, kojima Si Se nazvao, ili objavio u Svojoj Knjizi, ili poducio imenima nekog od Svojih robova, ili ga ostavio tajnim i skrivenim od Svojih robova, da Kur'an ucinis proljecem moga srca, nurom mojih prsa, glacalom moje brige i onim sto ce otjerati moju tugu i potistenost
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Dove

Post by Lanci » 30 Nov 2012, 17:51

Dova pred putovanje

"Allahumme inna nes'eluke fi seferina haza el-birre ve-t-takva. Ve mine-l-'ameli ma terda. Allahumme hevvin 'alejna seferena haza vetvi 'anna bu'deh. Allahumme Ente-s-sahibu fi-s-seferi ve-l-halifetu fi-l-ehl. Allahumme inni e'uzu bike min va'sai-s-seferi ve keabeti-l-menzari ve sui-l-munkalebi fi-l-mali ve-l-ehl."
"Allahu, trazimo od Tebe na ovom putovanju dobrocinstvo, bogobojaznost i djela kojima si Ti zadovoljan. Allahu, olaksaj nam ovaj put i ucini ga kratkim. Allahu, Ti si saputnik na putovanju i zamjenik u porodici. Allahu, utjecemo Ti se od teskoca putovanja, ruznog prizora i loseg ishoda u imetku i porodici".
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dove

Post by paparaci » 04 Jan 2013, 21:10

Džibril među melecima je zadužen za ljudske potrebe, pa kad se čovjek nevjernik obrati Allahu, Allah dž.š. kaže:
"Džibrile, ispuni mu potrebu, jer ne volim da slušam njegov glas." A kad mu se obrati njegov rob vjernik, Allah dž.š. kaže: "Džibrile, zadrži njegovu potrebu, jer Ja volim slušati njegov glas kad Me moli." (Ibn Nedžar od Džabera r.a.)

Allahov poslanik Muhammed a.s. naučio je svoj ummet kako da se dovom obraćaju Allahu dž.š.:
"Kad neko od vas završi namaz, neka onda dovu otpočne sa zahvalom Allahu (Elhamdu lillahi rabbil alemin), zatim donošenjem salavata na poslanika Muhammeda a.s. (Ve ssalatu vesselamu ala resulina Muhammedin ve ala alihi) i onda neka moli što hoće za sebe." (Ebu Davud, Tirmizi, Ibn Hibban Hakim i Bejheki od Fudale ibn Ubejda r.a.)

"Svaka dova je blokirana dok se ne donese salavat na poslanika Muhammeda a.s. i njegovu porodicu." (Ebu Šejh od Alije r.a.)

"Kad neko od vas uči dovu, neka i na svoju dovu sam govori: Amin! (Uslišaj Bože!)" (Ibn Adijj od Ebu Hurejre r.a.)
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dove

Post by paparaci » 02 Feb 2013, 02:49

Rekao je Muhammed a.s.:

"Allah dž.š. završio je suru Bekare sa dva ajeta. Data su mi iz posebne riznice ispod Arša. Naučite ih i poučite vaše žene i sinove. Uistinu su oni namaz, učenje i dova."
Amene Resulu bima unzile alejhi mi rabbihi vel-mu'minun
kullun amene billahi ve melaiketihi ve kutubihi ve rusulihi la
nuferriku bejne ehadin min rusulihi ve kalu semi'ana ve eta'na
gufraneke rabbena ve ilejkel-mesir, la jukellifullahu nefsen illa
vus'aha leha ma kesebet ve alejha mektesebet, Rabbena la
tuahizna in nesina ev ahta'na Rabbena ve la tahmil alejna isren
kema hameltehu alellezine min kablina, Rabbena ve la tuham-
milna ma la takate lena bihi, veafu anna vegfirlena verhamna
ente mevlana fensurna alel-kavmil-kafirin.
Poslanik vjeruje u ono što mu se objavljuje od Gospodara njegova, i vjernici – svaki vjeruje u Allaha, i meleke Njegove, i knjige Njegove, i poslanike Njegove: "Mi ne izdvajamo nijednog od poslanika Njegovih." I oni govore: "Čujemo i pokoravamo se; oprosti nam, Gospodaru naš; Tebi ćemo se vratiti."
Allah nikoga ne opterećuje preko mogućnosti njegovih: u njegovu korist je dobro koje učini, a na njegovu štetu zlo koje uradi. Gospodaru naš, ne kazni nas ako zaboravimo ili što nehotice učinimo! Gospodaru naš, ne tovari na nas breme kao što si ga tovario na one prije nas! Gospodaru naš, ne stavljaj nam u dužnost ono što ne možemo podnijeti, pobriši grijehe naše i oprosti nam, i smiluj se na nas. Ti si Gospodar naš pa nam pomozi protiv naroda koji ne vjeruje!


Kur'an: Bekare, 285-286 ajet. A hadis prenosi Hakim od Ebu Zerra r.a.

"Ko prouči dva završna ajeta sure Bekare u jednoj noći, to mu je dovoljno." (Ahmed, Buhari, Muslim i Ibn Madže od Ibn Mesu'uda r.a.)
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Dove

Post by Peggy Sue » 02 Feb 2013, 10:24

سبحان الله وبحمده سبحان الله العظيم - SubhanAllahi ve bi hamdihi, subhanAllahi -l-a'zim

Od Ebu Hurejre, r.a., se prenosi da je Poslanik, sallallahu alejhi ve selem rekao: "Dvije su riječi lahke na jeziku, teške na Mizanu (Vagi) i drage Gospodaru: subhanAllahi ve bi hamdihi, subhanAllahi-l-a'zim."

Ja to stalno ponavljam.... To su Allahu najdraže riječi...

A dovom smatram sve ono što (i sama) i momentu izmislim... Zamolim Ga onako od srca, iskreno, skrušeno...
Image

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests