Koje pitanje biste postavili Bogu?

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Fazlija » 11 Oct 2018, 00:23

Remzudin wrote: 26 Sep 2018, 08:52 Svak ko je lojalen prema meni,imat ce svoju imovinu,kucu,e-car sa nuklearnom batterijom,fameliju po zelji,i
bice zivi 427 Godina.
Pa mi smo tu lojalni prema tebi i navijamo svi za tebe, i volimo te svi, i ne trazimo nista od tebe. Samo da nam pises i da nam se javljas s vremena na vrijeme. Bolje ti je tu s nama ostati u ovom svijetu. Sta ces 6 svjetlosnih godina odavde?
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Socrates » 11 Oct 2018, 01:45

Ja bogami nisam lojalan prema Remzi.

Tu je nešto suveli. :ćitire
. . . . . . . . .

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Fazlija » 11 Oct 2018, 15:04

Ima jedna meditacija u budizmu, zove se meditacija prijateljske ljubavi (metta). Ja to stalno odasiljem prema nasem Remzi, i mogu da ti kazem da me krenulo od tada. Remzo bocka s tim svojim iglama, ja odasiljem dobre misli, naprosto me prokrvilo, akupunktura, butterfly effect... ko ce ga znati. Bitno da djeluje!
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Hannibal » 11 Oct 2018, 15:12

ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije remzo
🐽

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Socrates » 11 Oct 2018, 15:53

Ja ću jednom uslikat' Boga.

Znam da je takva izjava sirk (jel' se tako kaže? ), al' to mi je cilj. Sinoć sam čvrsto odlučio.

Sad prvo da uradim inventar.
. . . . . . . . .

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Fazlija » 17 Oct 2018, 23:47

Image

Ima jedna scena u indijskom epu Mahabharati kada kraljica Gandhari, majka od zlikovaca iz klana Kaurava, koje su upravo Krshna i njegovi sljedbenici iz klana Pandava pobili na bojnom polju, pita Krshnu: jasno mi je da su moji sinovi stradali zato jer su svi odreda bili zli i nisu slijedili pravdenost, ali zasto si mojim sinovima namijenio tu ulogu da budu zlikovci u ovom zivotu i u ovoj bitci. Krshna je samo sutio... jer sta ce reci.

Zato pazite sto pitate Boga, jer mozda i ne dobijete odgovor koji ste ocekivali.

Nakon sto je Krshna tako neko vrijeme sutio, majka Gandhari ga je pitala da li ga smije prokleti zbog toga sto nije ucinio to da njezini sinovi budu na pravoj strani... glavni glumci bi htjeli da su na pravoj strani, ja da budem Svabo, a oni partizani. Krshna je sutke klimnuo glavom u znak dopustenja. Onda mu je ona rekla, kao sto sam ja gledala smrt svih svojih sinova, tako neka i ti gledas ubojstvo svoje cijele porodice. Krshna je odgovorio: neka bude tako!

Zato ako dodjete u priliku da razgovarate s Bogom, ne ustrucavajte se nastaviti razgovor cak i ako niste iz prve dobili zadovoljavajuce odgovora na svoja pitanja.

36 godina kasnije, kada je Krshna vec bio u svojim osamdesetim godinama, clanovi njegove porodice su se posvadjali prilikom neke skupstine. Krshna je mirno sjedio na prestolju i gledao kako su potegli oruzje jedni na druge. Nakon sto je odgledao masakar sopstvene rodbine, mirno je isetao iz dvorca i otisao u sumu. Legao je na travu i prebacio nogu preko noge. Bezbrizno je klatio nogom koja je tako pomicala neko zbunje. Lovac je prolazio i pomislio da je u grmlju zivotinja. Odapeo je strijelu, a kada je cuo ljudski jauk u strahu je dotrcao da vidi koga je to pogodio. Kada je vidio da je pogodio svojeg kralja postao je ocajan. Krshna ga je utjesio, rekavsi da on nije nista kriv i da ljudi ponekad naprave nenamjerne greske. Nakon sto je utjesio lovca, Krshna je izdahnuo.

Zato ako upucate Boga, ne brinite jer, em njemu nije stalo do toga, em ga ne biste niti mogli upucati da on to nije htio :)
Last edited by Fazlija on 18 Oct 2018, 00:00, edited 1 time in total.
http://forum.srednjiput.rs/

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35672
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 573 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Venera » 17 Oct 2018, 23:54

Fazlija wrote: 17 Oct 2018, 23:47 Ima jedna scena u indijskom epu Mahabharati kada kraljica Gandhari, majka od zlikovaca iz klana Kaurava, koje su upravo Krshna i njegovi sljedbenici iz klana Pandava pobili na bojnom polju, pita Krshnu: jasno mi je da su moji sinovi stradali zato jer su svi odreda bili zli i nisu slijedili pravdenost, ali zasto si mojim sinovima namijenio tu ulogu da budu zlikovci u ovom zivotu i u ovoj bitci. Krshna je samo sutio... jer sta ce reci.

Zato pazite sto pitate Boga, jer mozda i ne dobijete odgovor koji ste ocekivali.

Nakon sto je Krshna tako neko vrijeme sutio, majka Gandhari ga je pitala da li ga smije prokleti zbog toga sto nije ucinio to da njezini sinovi budu na pravoj strani... glavni glumci bi htjeli da su na pravoj strani, ja da budem Svabo, a oni partizani. Krshna je sutke klimnuo glavom u znak dopustenja. Onda mu je ona rekla, kao sto sam ja gledala smrt svih svojih sinova, tako neka i ti gledas ubojstvo svoje cijele porodice. Krshna je odgovorio: neka bude tako!

Zato ako dodjete u priliku da razgovarate s Bogom, ne ustrucavajte se nastaviti razgovor cak i ako niste iz prve dobili zadovoljavajuce odgovora na svoja pitanja.

36 godina kasnije, kada je Krshna vec bio u svojim osamdesetim godinama, clanovi njegove porodice su se posvadjali prilikom neke skupstine. Krshna je mirno sjedio na prestolju i gledao kako su potegli oruzje jedni na druge. Nakon sto je odgledao masakar sopstvene rodbine, mirno je isetao iz dvorca i otisao u sumu. Legao je na travu i prebacio nogu preko noge. Bezbrizno je klatio nogom koja je tako pomicala neko zbunje. Lovac je prolazio i pomislio da je u grmlju zivotinja. Odapeo je strijelu, a kada je cuo ljudski jauk u strahu je dotrcao da vidi koga je to pogodio. Kada je vidio da je pogodio svojeg kralja postao je ocajan. Krshna ga je utjesio, rekavsi da on nije nista kriv i da ljudi ponekad naprave nenamjerne greske. Nakon sto je utjesio lovca, Krshna je izdahnuo.

Zato ako upucate Boga, ne brinite jer, em njemu nije stalo do toga, em ga ne biste niti mogli upucati da on to nije htio :)
nelogicno je porediti abrahamskog Boga sa hinduskim Krisnom :D.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Fazlija » 18 Oct 2018, 00:05

statebriga wrote: 17 Oct 2018, 23:54 nelogicno je porediti abrahamskog Boga sa hinduskim Krisnom :D.
Prvo, ja nista ne poredim, samo pricam pricu.

A drugo, Bog je samo jedan i zato ne mogu biti dvije istine :)
http://forum.srednjiput.rs/

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35672
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 573 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Venera » 18 Oct 2018, 00:07

Fazlija wrote: 18 Oct 2018, 00:05
statebriga wrote: 17 Oct 2018, 23:54 nelogicno je porediti abrahamskog Boga sa hinduskim Krisnom :D.
Prvo, ja nista ne poredim, samo pricam pricu.

A drugo, Bog je samo jedan i zato ne mogu biti dvije istine :)

tema je o Bogu , a ne o Krisni ( jedan od Bogova u hinduizmu ) :hm
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Fazlija » 18 Oct 2018, 00:11

Krshna je sam Bog, koji dio oko toga nije jasan?!
http://forum.srednjiput.rs/

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35672
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 573 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Venera » 18 Oct 2018, 00:13

Fazlija wrote: 18 Oct 2018, 00:11 Krshna je sam Bog, koji dio oko toga nije jasan?!
nije :djed
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Fazlija » 18 Oct 2018, 00:21

Opet si svadjalaci raspolozena Statebriga, treba ti neko da se malo izgalamis valjda :)

Ako si citala Mahabharatu onda si mozda shvatila da je Krshna sam Bog i niko drugi.

Kakve veze ima abrahamski Bog, ovdje se raspravlja o pitanju Bogu opcenito. Mozes svoj stav o toj temi graditi i na pogledu amazonskih Indijanaca o Bogu ako bas hoces.
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Socrates » 18 Oct 2018, 00:23

Malo je to preteško za nju.
. . . . . . . . .

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Fazlija » 18 Oct 2018, 00:26

Ali ovdje je sve lijepo objasnjeno... samo pogledas i sve ti je jasno... kako su to fantasticno odglumili, bolje nego u filmu Bitka na Neretvi...

http://forum.srednjiput.rs/

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35672
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 573 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Venera » 18 Oct 2018, 00:29

Fazlija wrote: 18 Oct 2018, 00:21 Opet si svadjalaci raspolozena Statebriga, treba ti neko da se malo izgalamis valjda :)

Ako si citala Mahabharatu onda si mozda shvatila da je Krshna sam Bog i niko drugi.

Kakve veze ima abrahamski Bog, ovdje se raspravlja o pitanju Bogu opcenito. Mozes svoj stav o toj temi graditi i na pogledu amazonskih Indijanaca o Bogu ako bas hoces.
Krisna je glavna faca sa ostalim pristunim Bogovima/Bozicama , abrahamski Bog nema drustvo sa drugim Bogovima i Bozicama :hihi


pa i kod amazonskih indijanaca postoje Bozanstva a ne Bozanstvo :p
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35672
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 573 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Venera » 18 Oct 2018, 00:30

Socrates wrote: 18 Oct 2018, 00:23 Malo je to preteško za nju.
ne izmisljaj :ble
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Fazlija » 18 Oct 2018, 00:33

statebriga wrote: 18 Oct 2018, 00:29 Krisna je glavna faca sa ostalim pristunim Bogovima/Bozicama , abrahamski Bog nema drustvo sa drugim Bogovima i Bozicama :hihi
Nisi ti mozda upucena u te probleme... jer Krshna je utjelovljenje samog Boga, a svi drugi bogovi i boginje su vise tu kao u abrahamskoj religiji neki andjeli i sl. U Mahabharati se Krshna opisuje kao Bog stvoritelj, odrzavatelj i unistavatelj svijeta, kao stovritelj svih drugih bogova i bica koja sva proizlaze samo iz Njega i u Njega se vracaju...
http://forum.srednjiput.rs/

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35672
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 573 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Venera » 18 Oct 2018, 00:38

Fazlija wrote: 18 Oct 2018, 00:33
statebriga wrote: 18 Oct 2018, 00:29 Krisna je glavna faca sa ostalim pristunim Bogovima/Bozicama , abrahamski Bog nema drustvo sa drugim Bogovima i Bozicama :hihi
Nisi ti mozda upucena u te probleme... jer Krshna je utjelovljenje samog Boga, a svi drugi bogovi i boginje su vise tu kao u abrahamskoj religiji neki andjeli i sl. U Mahabharati se Krshna opisuje kao Bog stvoritelj, odrzavatelj i unistavatelj svijeta, kao stovritelj svih drugih bogova i bica koja sva proizlaze samo iz Njega i u Njega se vracaju...
potpuno razlicite uloge :123
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Fazlija » 18 Oct 2018, 00:44

Eto vidis sta kazuje mudri Krshna:

Ja prožimam sav svijet sobom u vidu Neispoljenog; sva bića u Meni leže, ali Ja u njima nisam.

Sva će bića krajem vijeka u prirodu ući Moju; na početku novog Vijeka sva ću snova proizvesti. Prirodi pribjegavši tvarnoj, stalno snova proizvađam tu nemoćnu masu bića, s moći Moje prirode. No djelanje to Me za se ne vezuje, o Ardžuno; jer ostajem ravnodušan, neprivržen Svome djelu.

Ja sam otac ovog svijeta, mati, tvorac, pradjed njegov; predmet znanja, očistitelj, glas Om, Sama, Rk i Jadžus. Cilj sam, držač, moćnik, svjedok, konak, azil i prijatelj; izvor, porast i utoka, riznica i sjeme viječno. Ja toplotu dajem, i Ja kišu šaljem il' ne puštam; Ja sam i smrt i besmrtnost, bit i nebit Ja sam, Kralju!

Dakle, bez ikakvog srama i bez greske, slobodno Ga mozes uzeti za Boga :)
http://forum.srednjiput.rs/

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35672
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 573 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Venera » 18 Oct 2018, 00:46

Fazlija wrote: 18 Oct 2018, 00:44 Eto vidis sta kazuje mudri Krshna:

Ja prožimam sav svijet sobom u vidu Neispoljenog; sva bića u Meni leže, ali Ja u njima nisam.

Sva će bića krajem vijeka u prirodu ući Moju; na početku novog Vijeka sva ću snova proizvesti. Prirodi pribjegavši tvarnoj, stalno snova proizvađam tu nemoćnu masu bića, s moći Moje prirode. No djelanje to Me za se ne vezuje, o Ardžuno; jer ostajem ravnodušan, neprivržen Svome djelu.

Ja sam otac ovog svijeta, mati, tvorac, pradjed njegov; predmet znanja, očistitelj, glas Om, Sama, Rk i Jadžus. Cilj sam, držač, moćnik, svjedok, konak, azil i prijatelj; izvor, porast i utoka, riznica i sjeme viječno. Ja toplotu dajem, i Ja kišu šaljem il' ne puštam; Ja sam i smrt i besmrtnost, bit i nebit Ja sam, Kralju!

Dakle, bez ikakvog srama i bez greske, slobodno Ga mozes uzeti za Boga :)
savjet fanatika i misionara :hihi sta te briga necije vjerovanje :cool gnjavis bezvze :hihi
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests