Koje pitanje biste postavili Bogu?

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Fazlija » 18 Oct 2018, 00:53

statebriga wrote: 18 Oct 2018, 00:46 savjet fanatika i misionara :hihi sta te briga necije vjerovanje :cool gnjavis bezvze :hihi
E sada kada smo dokazali da Krshna u cijelosti zadovoljava sva mjerila za jedan sasvim pristojan Bitak i Prapocetak, za Praiskon i Sustinu... sada mijenjas temu :)

Kakvi sada fanatici i misionari, o cemu ti uopce govoris?!
http://forum.srednjiput.rs/

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Venera » 18 Oct 2018, 00:56

Fazlija wrote: 18 Oct 2018, 00:53
statebriga wrote: 18 Oct 2018, 00:46 savjet fanatika i misionara :hihi sta te briga necije vjerovanje :cool gnjavis bezvze :hihi
E sada kada smo dokazali da Krshna u cijelosti zadovoljava sva mjerila za jedan sasvim pristojan Bitak i Prapocetak, za Praiskon i Sustinu... sada mijenjas temu :)

Kakvi sada fanatici i misionari, o cemu ti uopce govoris?!
zasto pises u mnozini :hihi nisi nista dokazao :hihi

ma pricam onako, a ti se pravis blesav :p
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Fazlija » 18 Oct 2018, 00:57

http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Mutevelija » 18 Oct 2018, 05:55

Kad bi i dosli do Boga, pretpostavimo da umrete, budete jedno vrijeme u berzahu- polaganju racuna za zivot na dunjaluku, pa onda kad ponovo, budete prozvani na polaganje računa pred Bogom na sudnjem danu, necete moći pitati, jer ćete vi biti pitani, prepostavimo da odete u Dzennet i prodjete ispit, opet vam nece pasti na pamet ovo pitanje jer stanovnicima Dzenneta na pamet ne padaju ovakve stvari, ovo pitanje u sebi ima dozu cinicnosti, a oni koji i odu u Dzehennem ce se o svom m jadu zabaviti .


Moram biti party breakers jer tako jest, ispade Bog sad duzan stvorenjima odgovor, a da ih nije ni Stvorio ne bi imalo kome ni naumpasti ovakvo pitanje :cudi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Fazlija » 22 Oct 2018, 22:33

Mutevelija wrote: 18 Oct 2018, 05:55 Kad bi i dosli do Boga, pretpostavimo da umrete, budete jedno vrijeme u berzahu- polaganju racuna za zivot na dunjaluku...
Mute moj, kada umres, ne ides ni na kakav bazar. Pa'nes u nesvijest, komu duboku i ne dolazis k sebi sve dok se ne pocnes opet mrdati u maternici.
Mutevelija wrote: 18 Oct 2018, 05:55 ... pa onda kad ponovo, budete prozvani na polaganje računa pred Bogom na sudnjem danu, necete moći pitati...
A racuni se polazu u zivotu, upravo sada. U isto vrijeme vracas stari racun, dok biljezis minus ili plus na kartici za ubuduce.
Mutevelija wrote: 18 Oct 2018, 05:55 prepostavimo da odete u Dzennet i prodjete ispit, opet vam nece pasti na pamet ovo pitanje jer stanovnicima Dzenneta na pamet ne padaju ovakve stvari
Nije bas tako, prijatelju. I dzenetlije tragaju za oslobodjenjem. Reko' Buddha da ima i onih koji se vise nece radjati kao ljudi, nego ce se roditi u finim rajskim svjetovima kao du'ovna bica i odande uci u nirvanu. Ima cijela teorija o tome u budizmu, mnogo primjera da je Buddha tvrdio da je poducavao bozanska bica, ne samo ljude.
Mutevelija wrote: 18 Oct 2018, 05:55 a oni koji i odu u Dzehennem ce se o svom m jadu zabaviti .
E to bi moglo biti tako kako kazes, jer njima nije lako. Muka teska pa ni ne misle na nista osim na patnju. Jadna bica, treba osjecati saosjecanje prema onima koji su tamo i zeljeti im da se sto prije oslobode patnje i ponovno rode makar kao zivotinje, duhovi ili jos bolje kao ljudi.
Mutevelija wrote: 18 Oct 2018, 05:55 ispade Bog sad duzan stvorenjima odgovor, a da ih nije ni Stvorio ne bi imalo kome ni naumpasti ovakvo pitanje :cudi
Tacno tako, potpuno je besmisleno postavljati konacna pitanja. I Buddha je sutio i nije htio na takva pitanja odgovarati.
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Mutevelija » 22 Oct 2018, 23:09

NEma više mrdanja što si mrdo mrdo si, razlog tome je ovaj.

"Kad nekome od njih smrt dođe, on uzvikne: "Gospodaru moj, povrati me

da uradim kakvo dobro u onome što sam ostavio!" - Nikada! To su riječi koje će on uzalud govoriti - pred njima će prepreka biti sve do dana kada će oživljeni biti.
"
I od onoga čime vas Mi opskrbljujemo udjeljujte prije nego nekom od vas smrt dođe, pa da onda rekne: "Gospodaru moj, da me još samo kratko vrijeme zadržiš, pa da milostinju udjeljujem i da dobar budem!" "
I kad bi te opet Bog ozivio ti bi isti grijeh cinio i isti bi bio, zato vise nema ozivljavanja.
"A da ti je vidjeti grješnike kako će, oborenih glava pred Gospodarom svojim, reći: "Gospodaru naš, vidjeli smo i čuli smo, pa nas povrati da dobra djela činimo, mi, doista, čvrsto vjerujemo!"
https://submission.org/friday_and_they_ ... n_say.html
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Fazlija » 23 Oct 2018, 16:33

Ja bih volio da nas Mute dodje u taj raj. Da dug zivot ima tamo u tom raju, milione zemaljskijeh godina, da sve dobro vidi kako je tamo, jer ga to ocito jako privlaci.

Medjutim, postoji i mjesto bolje od raja. Tako Krshna u BhG jasno kaze da su sljedbenici svetih spisa (Veda u njihovom slucaju, ali posljedicno i svih drugih) u zabludi. Vedske brahmane (svecenike) naziva najobicnijim rajolovcima koji zavedeni slovom Veda (navodno isto tako objavljenih spisa) samo zude za culnim uzivanje u raju i nista vise od toga. Kaze da oni nisu puno drugaciji od materijalista koji zude za culnim uzivanjima ovdje na Zemlji, samo sto ovdje imaju mnogo kraci zivot i manje obilja u kojem mogu da uzivaju...

Zato se pravi mudraci, u svim religijama, ne odusevljavaju puno rajem... nego traze Ono sto je izvan i iznad raja.

Zato Mute moj, pusti se ti raja i pravac u tekiju da ti sufije objasne kako stoje stvari u svemiru :)
http://forum.srednjiput.rs/

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Venera » 23 Oct 2018, 16:46

Fazlija wrote: 23 Oct 2018, 16:33
Zato Mute moj, pusti se ti raja i pravac u tekiju da ti sufije objasne kako stoje stvari u svemiru :)
a koje izvore koriste sufije :zubi
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Fazlija » 23 Oct 2018, 19:09

statebriga wrote: 23 Oct 2018, 16:46 a koje izvore koriste sufije :zubi
Nemam pojma, to morate zvati Carobnjaka da objasni. On je sufija. Meni ta tradicija nije poznata, osim povrsno.

Znam samo da su sufije nastale mijesanjem pred-islamskih bhakti tradicija Bliskog istoka i islama. To je nacin misljenja jako slican indijskom misticizmu. Ali koji su konkretno spisi za njihovu tradiciji vazni, to bih i ja htio nauciti...

A do tada pogledajmo sta kaze Krshna o vrijednosti tzv. vjerskih objava za ljudsku spoznaju...

Nerazumni što se samo opijaju slovom Objave,
govoreći: "Ničeg više nema;" robovi su žudnje, rajolovci.

Tim riječima slatkim stiču samo novo rođenje kao plod svog djela,
liturgije služeći silne radi užitaka i radi moći.

Robovi užitka i moći, opčinjeni slovom Objave,
ne postižu odlučnost, niti sabranost.

Tri su svojstva pojavnog svijeta (nastajanje, trajanje i propadanje) domet Objave,
zato iznad triju svojstava budi! Van dvojstava, u istini, van gomilanja, vladaj sobom!

Kolika je korist od bunara tamo gdje je poplava,
tolika je i korist za onog koji shvata od svih Objava!

Djelo samo za smjer uzmi, a nikada plodove djela:
nikad nemoj raditi zbog rezultata rada, ali se niti ne podaj nedjelanju!

Čvrst u jogi, djela vrši ne prianjajući plodu djela;
u uspjehu i porazu isti budi, ravnodušnost - to je joga.

Rad je daleko niži od joge uma. Umu samo pribjegavaj,
jadni su oni što rade radi rezultata svojeg rada!

Ko um svoj obuzda, brzo iznad zla i dobra stiže;
zato jogom suzdaj sebe: Joga jeste alat djelu.

Mudri ljudi, obuzdavši svoj um, odrekavši se ploda svoga djela,
okove rođenja odbacuju, i na mjesto izvan patnje stižu.

Kada jednom um tvoj prođe kroz šumu zabluda,
tada ćeš ravnodušan spram svega biti, što god čuo ili čut ćeš.

Nezbunjen slovom Objave, kada um tvoj bude bio čvrst,
postojan, usredsređen, tek tada ćeš jogu steći.

BhG, 2. 42-53


Mozda je najveca razlika izmedju istoka i zapada u tome sto je Istok civilizacija spoznaje, a zapad objave. Na zapadu se vjeruje da nebo moze izabrati svojeg postara i poslati jednosmjernu poruku covjecanstvu. Nema nacina da svako sam za sebe zadobije sposobnost komuniciranja s nebesima kakvu ima postar. Postaru se mora slijepo vjerovati na rijec.

Istok opcenito na vjerske objave gleda s velikom sumnjom. Opcenito se smatra krajnje nevjerodostojnim kada neko za sebe tvrdi da je glasnik Boga ili prorok. Na istoku je to znak krajnjeg neznanja i zablude :lud

Oni vise vjeruju ucitelju koji je sam spoznao istinu, i koji druge moze poduciti kako da i oni spoznaju tu istinu koju on poducava. Zato su sveti spisi istoka pisani uglavnom kao razgovor nekog ucitelja (Shiva, Krshna, Buddha, Lao Ce, Konfucije i sl.) sa svojim ucenicima. Cilj je da ucenici zadobiju isti onaj uvid kao i ucitelj. Potice se sumnja, ohrabruje se samostalno istrazivanje i dostizanje uvid u istinu. Zato se oni sprdaju s Vedama i drugim objavama kao sto to radi Krshna u navedenim stihovima BhG.

Keltski druidi, jevrejski proroci, Muhamed, mormon Joseph Smith, vidioci iz Medjugorja... sve je to potpuno isti pristup duhovnosti. Tako tipican za zapad. Jednosmjerna poruka s neba u koju se ne smije sumnjati i koju ni na koji nacin ne mozem provjeriti sopstvenim uvidom. Vedski brahmani nisu izuzetak od tog pravila i po tome se, izmedju ostaloga, vidi da su oni u Indiji dosli sa zapada.
http://forum.srednjiput.rs/

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Venera » 24 Oct 2018, 13:29

Fazlija wrote: 23 Oct 2018, 19:09
statebriga wrote: 23 Oct 2018, 16:46 a koje izvore koriste sufije :zubi
Nemam pojma, to morate zvati Carobnjaka da objasni. On je sufija. Meni ta tradicija nije poznata, osim povrsno.

Znam samo da su sufije nastale mijesanjem pred-islamskih bhakti tradicija Bliskog istoka i islama. To je nacin misljenja jako slican indijskom misticizmu. Ali koji su konkretno spisi za njihovu tradiciji vazni, to bih i ja htio nauciti...

A do tada pogledajmo sta kaze Krshna o vrijednosti tzv. vjerskih objava za ljudsku spoznaju...

Nerazumni što se samo opijaju slovom Objave,
govoreći: "Ničeg više nema;" robovi su žudnje, rajolovci.

Tim riječima slatkim stiču samo novo rođenje kao plod svog djela,
liturgije služeći silne radi užitaka i radi moći.

Robovi užitka i moći, opčinjeni slovom Objave,
ne postižu odlučnost, niti sabranost.

Tri su svojstva pojavnog svijeta (nastajanje, trajanje i propadanje) domet Objave,
zato iznad triju svojstava budi! Van dvojstava, u istini, van gomilanja, vladaj sobom!

Kolika je korist od bunara tamo gdje je poplava,
tolika je i korist za onog koji shvata od svih Objava!

Djelo samo za smjer uzmi, a nikada plodove djela:
nikad nemoj raditi zbog rezultata rada, ali se niti ne podaj nedjelanju!

Čvrst u jogi, djela vrši ne prianjajući plodu djela;
u uspjehu i porazu isti budi, ravnodušnost - to je joga.

Rad je daleko niži od joge uma. Umu samo pribjegavaj,
jadni su oni što rade radi rezultata svojeg rada!

Ko um svoj obuzda, brzo iznad zla i dobra stiže;
zato jogom suzdaj sebe: Joga jeste alat djelu.

Mudri ljudi, obuzdavši svoj um, odrekavši se ploda svoga djela,
okove rođenja odbacuju, i na mjesto izvan patnje stižu.

Kada jednom um tvoj prođe kroz šumu zabluda,
tada ćeš ravnodušan spram svega biti, što god čuo ili čut ćeš.

Nezbunjen slovom Objave, kada um tvoj bude bio čvrst,
postojan, usredsređen, tek tada ćeš jogu steći.

BhG, 2. 42-53


Mozda je najveca razlika izmedju istoka i zapada u tome sto je Istok civilizacija spoznaje, a zapad objave. Na zapadu se vjeruje da nebo moze izabrati svojeg postara i poslati jednosmjernu poruku covjecanstvu. Nema nacina da svako sam za sebe zadobije sposobnost komuniciranja s nebesima kakvu ima postar. Postaru se mora slijepo vjerovati na rijec.

Istok opcenito na vjerske objave gleda s velikom sumnjom. Opcenito se smatra krajnje nevjerodostojnim kada neko za sebe tvrdi da je glasnik Boga ili prorok. Na istoku je to znak krajnjeg neznanja i zablude :lud

Oni vise vjeruju ucitelju koji je sam spoznao istinu, i koji druge moze poduciti kako da i oni spoznaju tu istinu koju on poducava. Zato su sveti spisi istoka pisani uglavnom kao razgovor nekog ucitelja (Shiva, Krshna, Buddha, Lao Ce, Konfucije i sl.) sa svojim ucenicima. Cilj je da ucenici zadobiju isti onaj uvid kao i ucitelj. Potice se sumnja, ohrabruje se samostalno istrazivanje i dostizanje uvid u istinu. Zato se oni sprdaju s Vedama i drugim objavama kao sto to radi Krshna u navedenim stihovima BhG.

Keltski druidi, jevrejski proroci, Muhamed, mormon Joseph Smith, vidioci iz Medjugorja... sve je to potpuno isti pristup duhovnosti. Tako tipican za zapad. Jednosmjerna poruka s neba u koju se ne smije sumnjati i koju ni na koji nacin ne mozem provjeriti sopstvenim uvidom. Vedski brahmani nisu izuzetak od tog pravila i po tome se, izmedju ostaloga, vidi da su oni u Indiji dosli sa zapada.
pa zasto preporucujes sufije, a tako malo znas o njima , ali ti naravno, odgovorara cinajnenica da su slicni indijsim misticima :hihi

prorok, glanik , ucitelj , u sustini to su jako slicne uloge :p
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Fazlija » 24 Oct 2018, 21:08

Malo sam citao o njima, znas. Posebno Jalaludina Rumija, ima divne pjesme. Njegovo zitje je fantasticno. Malo sam listao neke preglede sufijske knjizevnosti... Medjutim, ne smatram da nesto puno znam o tome ako procitam 2-3 knjige. To je vise na razini opce kulture. Obzirom da sam nisam inciran u sufijske kultove ne mogu smatrati da imam prakticno iskustvo u tome. Mada, vec na prvi pogled biva jasno da to nije sam puka vjera, nego vrlo duboka praksa preodgoja duse u njezan i osoban odnos s Bogom. U doslovnom smislu to je yoga, sjedinjenje duse i Boga... samo sto se, naravno, ne zove yoga...

Bilo bi super kada bi neko ko se time bas svakodnevno bavi malo piskarao o tome ovdje, kao sto ja laprdam o budizmu. Zato Muteveliju stalno saljem u tekiju da on to malo prouci, i nama ovdje prenese neka temeljna ucenja...
http://forum.srednjiput.rs/

sajlent
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1297
Joined: 06 Jun 2018, 22:27
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by sajlent » 24 Oct 2018, 21:37

Qur'an chasni kaze.. zovite me i ja cu vam se odazvati.!

simple as that.. :hihi

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Fazlija » 25 Oct 2018, 18:25

Zvali mi, zvali, od srijede do petka, al' se nismo makli od pocetka :) To ti je i problem sa svim tim "objavljenim" religijama sto se niko ne odaziva s druge strane. Badava zoves. To ti traje dok traje placebo, a nakon toga... muk s druge strane slusalice.

Zato se covjek nakon nekog vremena okrene sam prema sebi i sam sebi postane utociste... jer kao sto bi Buddha rekao svojem uceniku Anandi... sam sebi postani ostrvo, sam sebi utociste, jer uostalom ko bi to drugi mogao biti :)
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Socrates » 25 Oct 2018, 18:52

Sasvim druga stvar je da li bi Bog imao sta pitati random insana.

I pored toga što sve zna. Jednu stvar ne može da zna.
. . . . . . . . .

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Fazlija » 25 Oct 2018, 21:24

Socrates wrote: 25 Oct 2018, 18:52Jednu stvar ne može da zna.
Koju Sokrate?
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Socrates » 25 Oct 2018, 21:30

Fazlija wrote: 25 Oct 2018, 21:24
Socrates wrote: 25 Oct 2018, 18:52Jednu stvar ne može da zna.
Koju Sokrate?
Nijjet, kao što bi rekli muslimani. To jest, ne može uvijek da zna, jer ni sam čovjek počesto ne zna koji mu je nijjet, da li ih je isprepleteno više, svjesno ili nesvjesno, ni da li uopste ima neki nijjet prilikom nekih poteza u životu.

Mogao sam reći namjera, ali nijjet mi je nekako poetski. Nijjet podrazumijeva svijest.

Kako Bog da zna podsvjesno i nesvjesno u čovjeku?

To je možda i najvažnije pitanje svih pitanja.

Valjda sam bio jasan.
Last edited by Socrates on 25 Oct 2018, 21:43, edited 1 time in total.
. . . . . . . . .

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96436
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34386 times
Been thanked: 21132 times
Contact:
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Rum » 25 Oct 2018, 21:35

bog je opravdanje za svako zlo
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96436
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34386 times
Been thanked: 21132 times
Contact:
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Rum » 25 Oct 2018, 21:36

bog je uzrok raznih bolesti
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Socrates » 25 Oct 2018, 21:36

Il' je možda bolje pitanje da li Bog čovjeku može suditi zbog podsvjesnog.

Ako je tu da mu sudi.
Last edited by Socrates on 25 Oct 2018, 21:42, edited 1 time in total.
. . . . . . . . .

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96436
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34386 times
Been thanked: 21132 times
Contact:
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Rum » 25 Oct 2018, 21:36

svrha mu je masovna manipulacija ljudima
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests