Vjerski obicaji i narodna tradicija...

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
Post Reply
Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Seksi djevojčice moraju se pokriti pred svojim očevima

Post by Spanac_113 » 09 Apr 2014, 17:32

Krokodil Behko wrote: Nisam vala ni iznenađen. Vjerovatno je (kao i obično) u pitanju bila neka pohlepa te porodice Umejada.

Jbg, Iranci su šiiti, a majke mi djeluju mi bliže nego ovi iz KSA.
Više je te neke muslimanske pravde kod njih nego u KSA. Ovi drugi, ogrezli su u oholosti i izigravanju bogova.
meni su se oni oduvijek cinili blize nama i po kulturi i po nacinu i prilazu vjeri. :cudi

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Seksi djevojčice moraju se pokriti pred svojim očevima

Post by carobnjak N » 09 Apr 2014, 17:38

Krokodil Behko wrote:
carobnjak Nurudin wrote: Fatima je umrla ubrzo nakon što je umro Muhamed a.s. Ali je ubijen kao i njegovi sinovi
i to od strane muslimana porodice Umejada koji su uzor danasnjoh saudijskoj ulemi, tako da sam jako skeptičan prema tumačenjima kojima su okosnica ti hadisi i te škole
Skoro negdje, imali smo na portalu članak o tome, da se današnji Islam, udaljava od učenja i prenošenja vjere, onako kako je to činila hazreti Fatima. Nešto u tom kontekstu. Čini mi se da je tema bila uloga žene u vjeri, te da se odstupa od djela Fatiminog i ona se danas marginalizira.

Ovo da su joj pobijeni sinovi (unuci Muhameda a.s.) prvi mi haber.
Nisam vala ni iznenađen. Vjerovatno je (kao i obično) u pitanju bila neka pohlepa te porodice Umejada.

Jbg, Iranci su šiiti, a majke mi djeluju mi bliže nego ovi iz KSA.
Više je te neke muslimanske pravde kod njih nego u KSA. Ovi drugi, ogrezli su u oholosti i izigravanju bogova.
Da, Kerbela je mjesto gdje su pobijeni skoro svi potomci Muhamedove a.s. loze , nalazi se u Iraku, a većina nepristrasnih istoričara to djelo stavlja na dušu halife Jezida drugog halife iz porodice Umejada koja je iz Mekke
Zanimljivo je recimo kad su amerikanci napadali Irak da su tenkovima krenuli iz baza u arabiji gdje su sipali naftu i skroz granicom išli duž Iraka i na Kerbeli napravili upad , a vjerovatno je to bio čin provakacije isplaniran u Saudiji i Kuvajtu koji su finansirali napad ... Nakon smrti Muhameda a.s. islam je jako puno ispolitiziran i dosta je hadisa frizirano ovako kako sam ja naveo i iako smo mi suniti , mislim da šitska verzija "šta je bilo nakon smrti Pejgambera" itekako bar danas treba da ima mjesta u izučavanju hadisa , koji su u svojoj suštini istorija . Dosta dobro je to napravljneo u emisiji na FTV "šiti i suniti", pogledaj
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Seksi djevojčice moraju se pokriti pred svojim očevima

Post by Zagorka » 09 Apr 2014, 20:01

Spanac_113 wrote:ma meni nije jasno sta su se ona tako mlade, djeca gotov, napele skidat :hm
7 godina brate a vec pocele oca zavodit, pa to treba u podrum vezat a ne samo pokrit!!
:plavi :place
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80763
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 6780 times
Status: Offline

Re: Seksi djevojčice moraju se pokriti pred svojim očevima

Post by Julia-Klara » 09 Apr 2014, 20:22

svakm ocu koji djevocicu/RODJENU KCERKU od 7 godina vidi kao seksualni objekat/sexy treba metak u celo-ODMAH
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Seksi djevojčice moraju se pokriti pred svojim očevima

Post by Melek » 09 Apr 2014, 20:25

E ako me ovi majmuni ne natjeraju nazad u Bogumile nece niko..
U stvari vec sam na putu..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Seksi djevojčice moraju se pokriti pred svojim očevima

Post by Nela » 09 Apr 2014, 23:06

Julia-Klara wrote:svakm ocu koji djevocicu/RODJENU KCERKU od 7 godina vidi kao seksualni objekat/sexy treba metak u celo-ODMAH
Pa ovakvi bolesnici i zene djevojke , pardon djevojcice od 12-13 godina.
Ne bih ja njima metak u celo nego cunu na panj :jas
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Seksi djevojčice moraju se pokriti pred svojim očevima

Post by Obrisan profil » 09 Apr 2014, 23:45

jebo mu pas mater


da prostite

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Seksi djevojčice moraju se pokriti pred svojim očevima

Post by Dzagoda » 10 Apr 2014, 13:57

Nije on kriv. Nego mater koja ga je tako odgojila. Dok se zene tamo ne promijene, ovakvi imbecili ce se kotit ko korov.
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Seksi djevojčice moraju se pokriti pred svojim očevima

Post by Spanac_113 » 10 Apr 2014, 14:04

sta nije kriv?
koliko muslimana ima na svijetu a koliko ih javno nastupa s ovakvim stavovima?
ima tu nesto i do oca nije sve do matere. jebo im otac mater (ocigledno)

dok dog im se bude dopustalo da tumace vjeru u najradikalnijem mogucem obliku ovako ce biti. i gore.
a slabo bogami zene tumace vjeru u zadnje vrijeme.

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Seksi djevojčice moraju se pokriti pred svojim očevima

Post by Dzagoda » 10 Apr 2014, 14:13

Spanac_113 wrote:sta nije kriv?
koliko muslimana ima na svijetu a koliko ih javno nastupa s ovakvim stavovima?
ima tu nesto i do oca nije sve do matere. jebo im otac mater (ocigledno)

dok dog im se bude dopustalo da tumace vjeru u najradikalnijem mogucem obliku ovako ce biti. i gore.
a slabo bogami zene tumace vjeru u zadnje vrijeme.
Kad si ti vidio da neki od Arapa "odgaja" svoju djecu?! A one, zene, majke, sestre, pravdaju se sa "to tako Bog rek'o". Ma idi molim te, hoce nesto da mi bude od ovakvih nedorasta.
Dopustam, tumacenje je u pitanju, ali sad je vec stvarni terorizam, jer se citave nacije pridrzavaju takvog "tumacenja". I onda se normalan svijet treba ibretit, i crvenit, i pravdat da nismo svi isti. A tukla bi' te zenturace tamo, a ne bi' im dala plakat. Nisu bolje ni zasluzile.
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Seksi djevojčice moraju se pokriti pred svojim očevima

Post by Spanac_113 » 10 Apr 2014, 14:22

a gdje si ti vidila da zena ima svoju imovinu?
pa reci nesto a konj te istjera iz kuce a jos te otac i braca kamenuju kad dodjes kuci :lud

idi ba jagoda i ti zenski ustanak :sjedi

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Seksi djevojčice moraju se pokriti pred svojim očevima

Post by Dzagoda » 10 Apr 2014, 14:27

Spanac_113 wrote:a gdje si ti vidila da zena ima svoju imovinu?
pa reci nesto a konj te istjera iz kuce a jos te otac i braca kamenuju kad dodjes kuci :lud

idi ba jagoda i ti zenski ustanak :sjedi
Ok, ako je moja ideja pogresna, de reci ziv bio kako da se ista tamo promijeni?! Mislim da je high time za neko rjesenje, no?! Garant ce neki od revnih "islamlija" tamo da promijeni nesto na bolje :grana
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
Seljak
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 799
Joined: 25 Dec 2013, 00:21
Status: Offline

Re: Vjerski obicaji i narodna tradicija...

Post by Seljak » 10 Apr 2014, 15:07

Nije vjerski običaj, ali jeste dio narodne tradicije, koja se duugo održavala... :aplauzz Prelijep običaj...šteta što se nije proširio po čitavom Balkanu i očuvao do danas.Izuzev nekih detalja, naravno ! :cool :cool :sex :sex :sex

''Strndžanje

Strndžanje je običaj koji je nastao u Srbiji još u vreme Turaka. Narod, danas poznat kao "Šopovi", kada se vraćao u Srbiju, nakon što su ih Turci "evakuisali" u Anadoliju (uporan neki narod, bar da se nisu vratili), skupio je negde usput ovaj običaj, niko ne zna gde i kako (a najverovatnije su ga sami izmislili).
Naime, u jesen, kada se završe poljski i ostali poljoprivredni radovi, u sumrak (ne znam tačan dan), dozvoljeno je svakom seljaninu da spava sa svakom seljankom, bez ograničenja, sve do jutra, pod uslovom naravno da se oboje slože. Niko nije nikom zamerao ako se kresnuo sa nekim. Takva su bila pravila.
Druga pravila o stilu i tehnici, kako beleži istorija, nisu postojala.
I danas ima živih primeraka ove endemske vrste u okolini Toplice (Dobrič) i Negotinske krajine, odnosno gde god ima "Šopova".
To su iste one vrste (bilo je toga dosta u štampi) koje spavaju i dan danas sa rođenim snajkama. Sela koja i danas neguju ovu tradiciju su: Pejkovac, Samarinovac... Ima ih još nekoliko al sam zaboravio imena.
Strndžanje je nekako izgubilo na popularnosti otkako je izmišljena sida.''
____________
Tekst preuzet sa ''Google'' - VuKajlija - ''Strndžanje''
:ha [media]Mkxb3MBt5dE[/media] :ha
Nemojte šta zamjerit. :ha

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Seksi djevojčice moraju se pokriti pred svojim očevima

Post by Spanac_113 » 10 Apr 2014, 15:17

pa ja ne bi nista mjenjao u SA :cudi ko im yebe mater, gade mi se.
malo bi promijenio pristup zapada (citaj amerike) saudijskoj arabiji.
ljudi izvoze najradikalniju verziju islama u sve siromasne zemlje u vidu pomoci a uz pomoc ide i ucenje (pogresno).
a to se uvelike sponzorise od usa koja
1. dobija naftu jeftino
2. dobija stalnog ali slabog neprijatelja protiv koje se uvijek moze voditi 'war on terrorism'
3. izaziva vjecnu nestabilnost u regijama srednjeg istoka i azije sto vodi lakom izazivanju mini sukoba

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Seksi djevojčice moraju se pokriti pred svojim očevima

Post by Dzagoda » 10 Apr 2014, 15:23

Spanac_113 wrote:pa ja ne bi nista mjenjao u SA :cudi ko im yebe mater, gade mi se.
malo bi promijenio pristup zapada (citaj amerike) saudijskoj arabiji.
ljudi izvoze najradikalniju verziju islama u sve siromasne zemlje u vidu pomoci a uz pomoc ide i ucenje (pogresno).
a to se uvelike sponzorise od usa koja
1. dobija naftu jeftino
2. dobija stalnog ali slabog neprijatelja protiv koje se uvijek moze voditi 'war on terrorism'
3. izaziva vjecnu nestabilnost u regijama srednjeg istoka i azije sto vodi lakom izazivanju mini sukoba
Slazem se sa svim ovim sem sa "izvozom" radikalnog islama. Ako nemas plodno tlo, kome ces izvest?! Iako mi se gadi americka vanjska politika, ne mozemo kriviti njih za smrad SA. Nek mi Bog oprosti, nema vecih imbecila na svijetu, i mizernijih ljudi. Prvo sto bi mater prodali za dolar, drugo sto su toliko ignorant da mi se povraca kad ga vidim, a kamo kad progovori.
Alahu, oprosti mi generalizaciju!
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Seksi djevojčice moraju se pokriti pred svojim očevima

Post by Spanac_113 » 10 Apr 2014, 15:33

zasto ne mozemo?
oni svojim novcem omogucavaju sirenje SA proizvoda, zato sto im godi.

zanci ako su prvi smece, drugi nisu jer oni samo iskoristavaju slabost prvog??? cui bono??
bollocks. pitas me kako promijeniti takav stav u i pristup radikalizmu i ja ti kazem da to nije lokalni problem nego planski globalni.

amerima vise godi raditi sa jednom familijom cigana nego sa demokratskom zemljom. biznis 1on1.
qurac bi dobili naftu od norveske po subsidiranim cijenama. jedno vodi drugom.

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Seksi djevojčice moraju se pokriti pred svojim očevima

Post by Nela » 10 Apr 2014, 16:14

Spanac_113 wrote: idi ba jagoda i ti zenski ustanak :sjedi
:valja
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Seksi djevojčice moraju se pokriti pred svojim očevima

Post by Zagorka » 10 Apr 2014, 20:48

Jagoda wrote:Nije on kriv. Nego mater koja ga je tako odgojila. Dok se zene tamo ne promijene, ovakvi imbecili ce se kotit ko korov.
Nije on kriv sto mu se dize kita na dijete?Jagoda živa bila,čitaš ti šta napišeš?I kakav ti je to zaostali stav:mati ga odgojila,je li to očevi ne odgajaju,ne učestvuju u ničem,ne pričaju mu,ne savjetuju ga,ne dopuštaju i ne zabranjuju,ne motivišu i ne kažnjavaju?Gdje to otac zivi,na drvetu,izoliran?

Ti misliš samo da je dovoljno zauzeti stav i reći:ja bih ovako i to tako bude........a moja Jagoda....... :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Seksi djevojčice moraju se pokriti pred svojim očevima

Post by Dzagoda » 11 Apr 2014, 13:25

Spanac_113 wrote:zasto ne mozemo?
oni svojim novcem omogucavaju sirenje SA proizvoda, zato sto im godi.
?! Zato sto im godi?! Pa SA vec sad posjeduje 20% americkih nekretnina :grana
Zagorka wrote:
Nije on kriv sto mu se dize kita na dijete?Jagoda živa bila,čitaš ti šta napišeš?I kakav ti je to zaostali stav:mati ga odgojila,je li to očevi ne odgajaju,ne učestvuju u ničem,ne pričaju mu,ne savjetuju ga,ne dopuštaju i ne zabranjuju,ne motivišu i ne kažnjavaju?Gdje to otac zivi,na drvetu,izoliran?

Ti misliš samo da je dovoljno zauzeti stav i reći:ja bih ovako i to tako bude........a moja Jagoda....... :kafa
Hoces da kazes da se svakom dize na dijete tamo?! Jer tako ispada.
Tamo ocevi ne odgajaju djecu, i to je fakat. Rijec je o "tamo", ne?!
A sto se stava tice, bas naprotiv: ovo sto si opisala vise mi lici na komentare vecine: "OMG, uzasno!" i to je to. A sta uraditi po tom pitanju niko ne predlaze.
Najlakse je ocekivati da neko treci povuce prvi potez, u ovom slucaju da zapad nesto uradi. To je utopia iz lala land, kao sto i svaki izgovor obicno i jeste. Promjene mogu doci samo "iznutra", nikad od neke sile sa strane.

Zasto je cudno ocekivati da te zene treba da nesto urade za svoju djecu, za njihovu buducnost?! Ok, lijepo je bit milosrdan, ali ne donosi pomoc, no?!
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Seksi djevojčice moraju se pokriti pred svojim očevima

Post by Spanac_113 » 11 Apr 2014, 13:34

Jagoda wrote: Hoces da kazes da se svakom dize na dijete tamo?! Jer tako ispada.
Tamo ocevi ne odgajaju djecu, i to je fakat. Rijec je o "tamo", ne?!
A sto se stava tice, bas naprotiv: ovo sto si opisala vise mi lici na komentare vecine: "OMG, uzasno!" i to je to. A sta uraditi po tom pitanju niko ne predlaze.
Najlakse je ocekivati da neko treci povuce prvi potez, u ovom slucaju da zapad nesto uradi. To je utopia iz lala land, kao sto i svaki izgovor obicno i jeste. Promjene mogu doci samo "iznutra", nikad od neke sile sa strane.

Zasto je cudno ocekivati da te zene treba da nesto urade za svoju djecu, za njihovu buducnost?! Ok, lijepo je bit milosrdan, ali ne donosi pomoc, no?!
tako je :cudi njima ocigledno ne smeta ovakav nacin ponasanja. smeta zapadu, nama, nekim normalnim ljudima.
pa ako smeta zapadu neka nesto napravi oko toga. ako ne onda mozemo prestati sa omg-ing.
mislim da je u pitanju nesto malo dublje od just say no to your daddy jagoda i znam da znas da nije tako plitko.

i ne posjeduje SA 20% nekretnina u US nego kraljevska kuca sauda. po cemu je to lose za US molim te????
dam ti pare, dobijem naftu, ti potrosis pare kod mene :cudi

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests