Džihad

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Mutevelija » 15 Dec 2017, 22:41

Al-Razi wrote: 15 Dec 2017, 22:34
Mutevelija wrote: 15 Dec 2017, 22:25 Čitaš Knjigu od kraja Tevba je zadnja objavljena sura.
Čitao si na bosanskom a nisi ništa shvatio čitao si Kur'an a nis ga "učio" i tu je razlika.
On te namjerno zbunjuje jer je tako Allah obećao.
Kako se tumači Kur'an, s početka ili kraja?
Koji propisi su relevantni, oni prije objavljeni ili oni kasnije objavljeni?

Vrlo dobro znam zašto sam citirao posljednje ajete (a pročitao sam sve).

Svi propisi važe i Mekansi i Medinski da ne važe ne bi ih čitali.
Kuran tumače mufesiri ljudi koji idu školu tefsira da tumače Kur'an nisu hafizi. TO je posebna disciplina i tumači se sa arapskog jezika ne bosanskog.
Čitao si na bosanskom a to nije isto npr.
Npr selam je mir, selam je Božiji mir na nekog, Selam je ime Boga u Kur'anu jedno od 99 .
Jedna riječ može imati više značenja.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Mutevelija » 15 Dec 2017, 22:43

Al-Razi wrote: 15 Dec 2017, 22:39
Mutevelija wrote: 15 Dec 2017, 22:33 Al Razi ti su ovde musafir tj posjetioc foruma, kao musliman ja sam tebe dužan ugostiti jer si gost novi forumaš, ali ne tolerišem puno vrijeđanje vjere.
Dakle moraš Kur'an učiti, a ne čitati kao priručnik za mašinsku obradu metala.
A ti si kao domaći? Ovo je tvoj privatni forum? :aplauzz
Vjeru nigdje vrijeđao nisam, ne izmišljaj.
Kur'an se tako i tumači, odnosno uzima kao praktični vodič kroz vjeru i život. Sve dok ima ljudi koji su spremni po Kur'anu provoditi tjelesne kazne, pisati zakone, praviti države, voditi ratove itd., i moje je da ga gledam ko priručnik mašinstva ako hoću, i da budem s pravom prema njemu kritičan.


Nisam domaći nego si novi pa se tako novi dočekaju.
Budi ti kritičan, ali ništa nećeš promijeniti jer ljudi vjeruju isto kao i ti da bolje znaju od tebe i poslali su te u pakao kao i ti njih zato što smatraš da su u zabludi.
Ništa nisi bolji od njih.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35713
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 589 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Venera » 15 Dec 2017, 22:48

Al-Razi wrote: 15 Dec 2017, 22:31
statebriga wrote: 15 Dec 2017, 22:14
pff, namjerno odvajam Novi Zavjet od Tore, to je moj izbor, Tora ima svoje ime :kafa

tvrdim suprotno :kafa

trazi dokaze, ako te zaista interesiraju :kafa
Dakle, samo Novi Zavjet je Biblija?
Stari Zavjet je isto što i Tora?
Tora nije Biblija?

S dužnim poštovanjem, nemaš pojma o čemu pričaš, odnosno uopće ne razumiješ poredak knjiga Biblije. Tora je samo dio Starog Zavjeta, a Stari Zavjet je opet samo dio kršćanske Biblije (zajedno s Novim). Biblija je malkice složenija struktura nego što to poimaš.

I to nije tvoj izbor, jer nisi ti u poziciji da određuješ što se kako naziva u Bibliji. Za to su valjda relevantni jevrejski i kršćanski autoriteti, to je njihova sveta knjiga.
Zamisli da neki kršćanin kaže "za mene sura Rahman nije dio Kur'ana, to je moj izbor". Bi li takvu osobu shvatila zaozbiljno?


Nadalje, težina dokaza je uvijek na onome ko nešto tvrdi. Elementarna je nekultura reći "ja to tako tvrdim, a ti dokaži da nije". Uostalom, i iz praktičnih razloga.
Recimo, ako ja ustvrdim da u Kur'anu ima ajet koji kaže da je haram jesti baklavu, jednostavnije je meni citirati taj ajet, nego tebi citirati cijeli Kur'an da dokažeš da to nije tako. Ako ja taj ajet ne mogu citirati - pa mislim da je jasno o čemu se radi.
Gdje sam napisala da je samo NZ iskljucivo Bibilja ili da je Tora Stari Zavjet :lupa Bibilja se cesto puta poresno koristi u debatama, zato je pametnije pisati Tora ( akoje je dio Starog Zavjeta), jer Stari Zavjet obuhvata vise materijala,a koji nije vezan za Toru, a ptomm imamo Novi Zavjet :kafa

naravno da tvrdim, je r je dio elenetarnog znanja

za mene Tora ima potpuno drugacije znacenje i svrhu od ostataka Starog Zavjeta i Novogo Zavjeta :kafa
Last edited by Venera on 15 Dec 2017, 22:49, edited 1 time in total.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Al-Razi
Na probnom
Na probnom
Posts: 80
Joined: 15 Dec 2017, 01:32
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Al-Razi » 15 Dec 2017, 22:49

Mutevelija wrote: 15 Dec 2017, 22:43
Nisam domaći nego si novi pa se tako novi dočekaju.
Budi ti kritičan, ali ništa nećeš promijeniti jer ljudi vjeruju isto kao i ti da bolje znaju od tebe i poslali su te u pakao kao i ti njih zato što smatraš da su u zabludi.
Ništa nisi bolji od njih.
Novijeg korisnika se ne dočekuje s "ti si moj musafir". Mi smo u jednakom svojstvu - korisnici foruma, a to što si ti ovdje dulje te ne čini ništa više mojim domaćinom, nego tebe mojim. I ne uvjetuješ mi ti pravila korištenja foruma, nego mi pravila korištenja foruma uvjetuju - pravila korištenja foruma. Vrlo jednostavno. Zamisli da parkiraš auto na javnom parkingu, pa ti onaj ko je tu parkirao prije 2 sata dođe tumačiti kako si ti njegov gost, kako ćeš ti tu parkirati po njegovim pravilima itd. Štosem bi dobio.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Mutevelija » 15 Dec 2017, 22:50

Ja sam samo pokušao biti pristojan, kolko si dugo bio gost?
Kolko si dugo posmatrao forum i moje postove?
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Al-Razi
Na probnom
Na probnom
Posts: 80
Joined: 15 Dec 2017, 01:32
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Al-Razi » 15 Dec 2017, 23:00

statebriga wrote: 15 Dec 2017, 22:48
Gdje sam napisala da je samo NZ iskljucivo Bibilja ili da je Tora Stari Zavjet :lupa Bibilja se cesto puta poresno koristi u debatama, zato je pametnije pisati Tora ( akoje je dio Starog Zavjeta), jer Stari Zavjet obuhvata vise materijala,a koji nije vezan za Toru, a ptomm imamo Novi Zavjet :kafa

naravno da tvrdim, je r je dio elenetarnog znanja

za mene Tora ima potpuno drugacije znacenje i svrhu od ostataka Starog Zavjeta i Novogo Zavjeta :kafa
Napisala si da odvajaš Novi Zavjet od Tore (da ti to radiš namjerno i da je to tvoj izbor), što implicira da se inače smatra da Tora jest dio Novog Zavjeta.
Tora NIJE dio Novog Zavjeta niti to itko normalan tvrdi. Dakle, odvojenost Tore i Novog Zavjeta nije tvoja namjera niti izbor, kako ti to tvrdiš, nego opće prihvaćen fakat, ili kako kažeš elementarna činjenica.

Međutim,
Tora JEST dio Starog Zavjeta. Stari Zavjet je jevrejska Biblija, odnosno Tanakh. Samo slovo T u riječi Tanakh predstavlja akronim od Tora, kao što N predstavlja Nabiim - proročke knjiga, a slovo K Katubim - historijske knjige. Dakle, Tora jest dio Starog Zavjeta, i tako samo njegovo hebrejsko ime tako kaže.
Kršćanska Biblija inkorporira cijelu jevrejsku Bibliju (razlike oko inkluzije deuterokanonskih spisa se ne dotiču Tore, tako da je irelevantno) + Novi zavjet.

Dakle, elementarno znanje kaže da Tora jest dio Biblije i prema jevejskim i prema kršćanskim shvatanjima, a tebi se nešto to sve pobrkalo izgleda.

Al-Razi
Na probnom
Na probnom
Posts: 80
Joined: 15 Dec 2017, 01:32
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Al-Razi » 15 Dec 2017, 23:03

Mutevelija wrote: 15 Dec 2017, 22:41
Svi propisi važe i Mekansi i Medinski da ne važe ne bi ih čitali.
Kuran tumače mufesiri ljudi koji idu školu tefsira da tumače Kur'an nisu hafizi. TO je posebna disciplina i tumači se sa arapskog jezika ne bosanskog.
Čitao si na bosanskom a to nije isto npr.
Npr selam je mir, selam je Božiji mir na nekog, Selam je ime Boga u Kur'anu jedno od 99 .
Jedna riječ može imati više značenja.
Što kad su ti propisi u kontradikciji, odnosno jedan kaže jedno, a drugi drugo, dakle ne mogu oba biti istovremeno validni?

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35713
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 589 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Venera » 15 Dec 2017, 23:04

Al-Razi wrote: 15 Dec 2017, 23:00
statebriga wrote: 15 Dec 2017, 22:48
Gdje sam napisala da je samo NZ iskljucivo Bibilja ili da je Tora Stari Zavjet :lupa Bibilja se cesto puta poresno koristi u debatama, zato je pametnije pisati Tora ( akoje je dio Starog Zavjeta), jer Stari Zavjet obuhvata vise materijala,a koji nije vezan za Toru, a ptomm imamo Novi Zavjet :kafa

naravno da tvrdim, je r je dio elenetarnog znanja

za mene Tora ima potpuno drugacije znacenje i svrhu od ostataka Starog Zavjeta i Novogo Zavjeta :kafa
Napisala si da odvajaš Novi Zavjet od Tore (da ti to radiš namjerno i da je to tvoj izbor), što implicira da se inače smatra da Tora jest dio Novog Zavjeta.
Tora NIJE dio Novog Zavjeta niti to itko normalan tvrdi. Dakle, odvojenost Tore i Novog Zavjeta nije tvoja namjera niti izbor, kako ti to tvrdiš, nego opće prihvaćen fakat, ili kako kažeš elementarna činjenica.

Međutim,
Tora JEST dio Starog Zavjeta. Stari Zavjet je jevrejska Biblija, odnosno Tanakh. Samo slovo T u riječi Tanakh predstavlja akronim od Tora, kao što N predstavlja Nabiim - proročke knjiga, a slovo K Katubim - historijske knjige. Dakle, Tora jest dio Starog Zavjeta, i tako samo njegovo hebrejsko ime tako kaže.
Kršćanska Biblija inkorporira cijelu jevrejsku Bibliju (razlike oko inkluzije deuterokanonskih spisa se ne dotiču Tore, tako da je irelevantno) + Novi zavjet.

Dakle, elementarno znanje kaže da Tora jest dio Biblije i prema jevejskim i prema kršćanskim shvatanjima, a tebi se nešto to sve pobrkalo izgleda.
Ja pisam iz kutka judaizma, a ti pises iz kutka katolika ili eventulano muslimana :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Al-Razi
Na probnom
Na probnom
Posts: 80
Joined: 15 Dec 2017, 01:32
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Al-Razi » 15 Dec 2017, 23:11

statebriga wrote: 15 Dec 2017, 23:04
Ja pisam iz kutka judaizma, a ti pises iz kutka katolika ili eventulano muslimana :kafa
Onda se samo nisi precizno izrazila. :D

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Mutevelija » 15 Dec 2017, 23:13

Al-Razi wrote: 15 Dec 2017, 23:03
Mutevelija wrote: 15 Dec 2017, 22:41
Svi propisi važe i Mekansi i Medinski da ne važe ne bi ih čitali.
Kuran tumače mufesiri ljudi koji idu školu tefsira da tumače Kur'an nisu hafizi. TO je posebna disciplina i tumači se sa arapskog jezika ne bosanskog.
Čitao si na bosanskom a to nije isto npr.
Npr selam je mir, selam je Božiji mir na nekog, Selam je ime Boga u Kur'anu jedno od 99 .
Jedna riječ može imati više značenja.
Što kad su ti propisi u kontradikciji, odnosno jedan kaže jedno, a drugi drugo, dakle ne mogu oba biti istovremeno validni?
Mogu u Islamu ima pravilo vage da dvije stvari imaju da se sudaraju ali da važe taj koncept apsurda je nepoznat zapadnoj kulturi.


Oba su tačna sad zavisi imaš Kuću mira to je Šerijat gdje je Kuća rata gdje ga nema Kuća Sporazuma gdje muslimani mogu ispovijedati vjeru.

Imaš dar al Sulh
Dar al Islam
Dar al Kufr
itd.

Zavisi od situacije u kojoj se nalaziš kakfi su kjafiri, možeš Mekanke možeš Medinske ako te izgonei moraš hidžru uraditi logično da ćeš Medinske koristiti.
Last edited by Mutevelija on 15 Dec 2017, 23:17, edited 3 times in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35713
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 589 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Venera » 15 Dec 2017, 23:14

Al-Razi wrote: 15 Dec 2017, 23:11
statebriga wrote: 15 Dec 2017, 23:04
Ja pisam iz kutka judaizma, a ti pises iz kutka katolika ili eventulano muslimana :kafa
Onda se samo nisi precizno izrazila. :D
et' sa znas zato je za mene Tora jednostavno Tora :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Mutevelija » 16 Dec 2017, 00:12


Svaki je narod uništen Noin Sodoma Gomora samo je Bog ostavio Jevrejeza posljednju bitku sa muslimanima.
Tad će biti i Smak Svijeta ali o tom potom.
Ima kršćana jevrejskih sluga.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35713
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 589 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Venera » 16 Dec 2017, 00:17

islamska bajka :ha
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Mutevelija » 16 Dec 2017, 00:19

Bajka je nešto što ne postoji mene okupacija Jeruzalema nije bajka smanjivanje Palestine nije bajka , atomska bomba koju je Jevreji Albert Einstein izumio nije bajka.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35713
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 589 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Venera » 16 Dec 2017, 00:37

Mutko, ne poznajes istoriju Palestine :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Mutevelija » 16 Dec 2017, 00:41

Poznajem Ismail je isto Ibrahimović sin tj Arapi.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Al-Razi
Na probnom
Na probnom
Posts: 80
Joined: 15 Dec 2017, 01:32
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Al-Razi » 16 Dec 2017, 07:38

Mutevelija wrote: 15 Dec 2017, 23:13
Al-Razi wrote: 15 Dec 2017, 23:03
Mutevelija wrote: 15 Dec 2017, 22:41
Svi propisi važe i Mekansi i Medinski da ne važe ne bi ih čitali.
Kuran tumače mufesiri ljudi koji idu školu tefsira da tumače Kur'an nisu hafizi. TO je posebna disciplina i tumači se sa arapskog jezika ne bosanskog.
Čitao si na bosanskom a to nije isto npr.
Npr selam je mir, selam je Božiji mir na nekog, Selam je ime Boga u Kur'anu jedno od 99 .
Jedna riječ može imati više značenja.
Što kad su ti propisi u kontradikciji, odnosno jedan kaže jedno, a drugi drugo, dakle ne mogu oba biti istovremeno validni?
Mogu u Islamu ima pravilo vage da dvije stvari imaju da se sudaraju ali da važe taj koncept apsurda je nepoznat zapadnoj kulturi.


Oba su tačna sad zavisi imaš Kuću mira to je Šerijat gdje je Kuća rata gdje ga nema Kuća Sporazuma gdje muslimani mogu ispovijedati vjeru.

Imaš dar al Sulh
Dar al Islam
Dar al Kufr
itd.

Zavisi od situacije u kojoj se nalaziš kakfi su kjafiri, možeš Mekanke možeš Medinske ako te izgonei moraš hidžru uraditi logično da ćeš Medinske koristiti.
Dr. Bill Warner iz prvog videa je jedan od najpoznatijih kritičara islama na Zapadu koji se trudi islamska učenja prikazati kao inherentno nasilna i opasna, prokazujući tipična islamska opravdanja kao krajnje neutemeljena. Ako već braniš islam, onda bi trebao bježati od njega "ko đavo od tamjana", što se kaže, a ne sam sebi sjedat na volej.

Drugi video je u direktnoj kontradikciji s time što si ti napisao, jer jasno kaže da muslimani ne mogu birati koje ajete će primijeniti (ovisno o situaciji), kako ti tvrdiš, nego moraju slijediti one kasnije objavljene. Ranije objave su derogirane (princip koji se na arapskom zove nešk), odnosno samom činjenicom objave kasnijih se moraju izbaciti iz primjene.



Znači, još se jednom dokazuješ ko tipični copy/paste mu'min, koji bezumno opsjeda sagovornike sa sadržajima (citatima, videima itd.) i to većom količinom nego što je sam sposoban mentalno provariti. :lud

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Mutevelija » 16 Dec 2017, 09:16

Drugi sam video uzeo zbog dualizma važi i Meka i Medina, nije samo dar ali Harb i dar ali Islam imaš kuću sporazuma gdje se muslimanima garantuje sigurmost, vidi nesto bio sam u Zagrebu tu ezan se ne čuje sa munare .odmah nema slobode potpunemuslimana, nek krscanoagnostik zabrane zvonjavu u Turskoj.
Srbija je bolja država po ispovijedanje vjere, u Hr imaju 3 dzamije, i u Srbiji se čuje poziv za molitvu i više džamija od 3 izuzimajući Sandžak.
Neko je isjekao video o dualizmu taj drugi i ubacio dvoje komentare, ima orginal.
Dakle Bog je Rahman Milostivi ali je i Gordi Silni Stvara č i Rastvarala.
Islam je realan i nije bajka, imaš Pakao i Raj.
Da li je bol zla, smrt, bolest.
Tako isto i za Boga ne možemo ga obuhvatiti svojim. Shvatanjima sto ne pusta sve da idu u Raj
Zašto Mekanski ajeti važe, zato što musliman može jesti svinjetinu ako umire od gladi.
Bog je tu dao izbor.
Neće neko u Pakao otići bio je ateista dobar čovjek, a nije čuo za Islam, njemu će se na Sudnjem danu reći uđu u vatru a ta vatra će postati blaga ili će ga pržiti.
To zavisi od njegove duše.
Isto tako maloumniku će se reći da uđe u vatru.
Billa Warner se fokusira na Politicar Islam vehabije, poštujem ga kao neprijatelja, nešto fula nešto promaši, zašto mi je neprijatelj zato što bi htio dominaciju Crkve u svijetu.
Gledam stalno to da znam šta ostali misle i budem spreman.
Što se tiče Islama od Boga je dat teret vjernicima da će ih napadati zbog vjere, a muslimani su najbolji ummet od postanka svijeta, imaju svojih zabluda lutanja ali Allaha su sačuvali.
I u Starom i Novom zavjetu se vjernicima obećavaogična prognanstva kritika zbog vjere.
Dakle kad vidim da svaka ideologija dok je u manjini je miroljubiva a kad stekne vlast tlači druge jednostavno mi pojmiti zašto ne bi i muslimani bili takvi, " Čovjek se uzoholi kad se nezavisnim osjeti"
Islam je realan drugi se pretvaraju.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Mutevelija » 16 Dec 2017, 09:24



Islam nije samo politički samo je 20 procenata Islama on obuhvatio Warner.
Ja nisam selefija ja sam musliman hanefijskog mezheba, i hanefije taktički i saburom se bore.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Džihad

Post by storm » 16 Dec 2017, 10:23

Svi ste vi agresivni :oo
Cak i oni budisti koji kao furaju lafo mir...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests