Džihad

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
Post Reply
posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Džihad

Post by posmatrac » 03 May 2017, 00:39

A dobro, ima tema i o Zoofiliji, pa ko voli nek izvoli :D.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Mutevelija » 13 May 2017, 17:20

Sura Plijen
"12. Kada je Gospodar tvoj nadahnuo meleke: "Ja sam s vama, pa učvrstite one koji vjeruju!" U srca nevjernika Ja ću strah uliti, pa ih vi po šijama udarite, i udarite ih po prstima.

13. Zato što se suprotstavljaju Allahu i Poslaniku Njegovu; a onoga ko se suprotstavlja Allahu i Posalniku Njegovu, Allah će zaista strašno kazniti.

14. Kazna vam je to, pa je iskusite, a nevjernike čeka patnja u ognju.

15. O vjernici, kada se s nevjernicima sukobite, a njih nastupa mnogo, leđa im ne okrećite;

16. onaj ko im tada leđa okrene - osim onog koji se povuče s namjerom da se ponovo bori ili drugoj četi pristupi - vratiće se natovaren Allahovom srdžbom; prebivalište njegovo biće Džehennem, a užasno je on boravište.

17. Vi njih niste ubijali nego Allah; i ti nisi bacio, kad si bacio, nego je Allah bacio, da bi vjernike lijepom kušnjom iskušao - Allah zaista sve čuje i sve zna.

18. Tako vam je to bilo, i da bi Allah lukavstva nevjernika oslabio.

19. Ako ste se molili da pobijedite - pa, došla vam je, eto, "pobjeda"! A da se okanite, bolje bi vam bilo! I ako se ponovo vratite, Mi ćemo se ponovo vratiti, i nimalo vam neće koristiti tabor vaš, ma koliko brojan bio, jer je Allah na strani vjernika.

20. O vjernici, pokoravajte se Allahu i Njegovu Poslaniku, i ne napuštajte ga, ta vi slušate šta on govori,

21. i ne budite kao oni koji govore: "Slušamo!" - a ne slušaju.

22. Najgora bića kod Allaha su oni koji su gluhi i nijemi, koji neće da shvaćaju.

23. Da Allah zna da od njih može biti ikakva dobra, učinio bi da čuju, a da je učinio i da čuju, oni bi se opet okrenuli, jer oni i inače glave okreću.

67. Nijednom vjerovjesniku nije dopušteno da drži sužnje dok ne izvojuje pobjedu na Zemlji; vi želite prolazna dobra ovoga svijeta, a Allah želi onaj svijet. - Allah je silan i mudar.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Mutevelija » 14 Jul 2017, 12:30

Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Mutevelija » 07 Dec 2017, 20:38





Džihad na bosanskom prostoru i šehidi, džihad nije nešto što mediji propagiraju, džihad je borba za svoju vjeru, za imetak porodicu, kućni prag državu i na kraju sebe.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Al-Razi
Na probnom
Na probnom
Posts: 80
Joined: 15 Dec 2017, 01:32
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Al-Razi » 15 Dec 2017, 02:57

mrki62 wrote: 26 Dec 2013, 11:05 Dr. Ahmed Smajlović o džihadu

„Mnogi danas sasvim pogrešno smatraju džihad.
Džihad je prvo, da se čovjek izbori sa samim sobom u izgradnji sebe kao vjernika.
Džihad je drugo, da se čovjek kao vjernik potvrdi na svakom mjestu i pod bilo kojim uslovima.
Džihad je treće, da se čovjek kao musliman uvijek potvrdi kao nosilac i branilac svih humanističkih vrijednosti. Onako kako su se potvrdili prvi muslimani. Onako kako se potvrdio Muhammed a.s.“ (prof. Dr. Ahmed ef. Smajlović)
Džihad, nažalost, nije ono što muslimani žele da džihad bude, odnosno ono što oni žele pod džihad upakovati.


Džihad je ono što islam naučava i treba biti onakav kakvim ga islam propisuje.

Islam nije zamišljen da ga ljudi prilagođavaju sebi i svojim shvatanjima, nego je, upravo suprotno, islam taj koji ljude treba preoblikovati i prilagoditi ih svojem nauku. Islam sadrži doktrine (učenja) koja sprječavaju njegovo kvarenje i mijenjanje, a koje su jasno izražene i u Kur'anu i u hadisima. Kako po svim pitanjima vjere, tako i džihada. Što hoće reći: postoji adekvatan teološki mehanizam da se sve one koji pokušavaju islamska učenja "nategnuti" na ono što ona zapravo nisu - poklopi i zaniječe, pozivajući se na osnovne principe vjere. Zato je ikakva reforma islama u suštini - nemoguća.

Druga stvar što ljudi brkaju svoje iskustvo islama, prakticiranja ili postojanja istog u ovim krajevima, sa samim islamskim naukom. Islam je u Bosni lišen političko-pravne dimenzije jer ga je historija na to primorala (Švabe, dvije Jugoslavije, komunisti), a ne jer je to dobronamjerna priroda samog islama, niti jer je to neki posebni "bosanski", "evropski" islam, koji je istovremeno i pravovjeran i vrlo tolerantan i otvoren. To je floskula.
Islam u Bosni duguje svoju "normalnost", takoreći, procesu invazivne sekularizacije i izloženosti modernim i zapadnim utjecajima, ne samom sebi. Ovo će neki ljudi naći za uvredljivo, ali tako je. Moramo se naučiti razlikovati svoje individualno dostojanstvo i identitet (naslijeđen od historije, porodice, odgoja itd.) od nauka koji evidentno ima ideološku dimenziju, a koji određenim spletom okolnosti nasljeđujemo kao svoju religiju.

Apologetski argumenti da je džihad zapravo:

"borba sa samim sobom i svojim nefsom",
"obrana časti, imetka, porodice",
"obrambeni rat za domovinu",
"borba protiv nepravde",

itd.

su realno govoreći, hrpa gluposti kojima muslimani zavaravaju sami sebe i druge. Sebe, da bi im bilo lakše pomiriti vlastita moralna shvatanja sa učenjima islama, a druge da bi prikrili neugodnu istinu i učinili sebe prihvatljivijima nemuslimanima (time i uklopljivijima u nemuslimanska društva).

Prava istina je sasvim suprotna i šokantna.
Upravo kontrast između realnosti džihada i sve ove moralističke "šminke" otežava realno sagledavanje svega onoga što je sadržano u izvorima islamskog nauka i vjerozakona: Kur'anu, Sunnetu (hadisima i sirama - biografijama Poslanika) te tumačenjima uleme (ogroman korpus tefsirske i fikhske literature od najranijih stoljeća islama pa do danas, uključujući mezhebske tradicije i škole). Ljudi svaku neugodnu spoznaju o prirodi vlastite religije doživljavaju kao individualni atak na ličnost i počinju povlačiti besmislene paralele, mizerna opravdanja i raznorazne retoričke trikove (ad hominem, tu quoque itd.)

Vrlo jednostavno i iskreno:
Džihad je borba svim sredstvima (uključujući i vojna!) za opstanak i širenje (dakle, obrambeni i napadački! rat) islama kao vjere i političkog poretka (odnosno, Šerijata). Zadatak džihada je ne samo obraniti muslimane od agresije, nego i proširiti islam teritorijalno, ostavljajući nemuslimanima šansu da sačuvaju svoju vjeru i život samo pod uvjetom da se pokore vrhovnoj islamskoj vlasti i plate poseban porez kojim će se staviti pod "zaštitu" islama.

To kaže Kur'an, Poslanik, pravedne halife i ashabi, ulemanska tradicija i praktički 14 stoljeća islamske historije.

Nijedna druga religija na svijetu ovo ne naučava niti sadržava u svetim spisima.

Argumenti "šta su Srbi radili nama", "vidi šta Amerika radi po Afganistanu" ili "šta ćemo sa krstaškim ratovima" su čista glupost. Stradanje muslimana u nekom historijskom momentu, niti današnjici, ne može opravdati ovakav nauk sadržan u samoj srži jedne svjetske religije. To je isto tako glupo kao kad bi rekli da ne smijemo kritizirati nijedan potez države Izrael jer su Jevreji pretrpjeli holokaust, da treba ubijati "balije" da se osveti šta su Turci radili Srbima ili da treba vratiti cijelu Ameriku Indijancima iz rezervata.
Braniti se kada si napadnut je sasvim normalna stvar, međutim to nema veze sa džihadom. Bošnjacima bi stoga bilo bolje da svoju obrambenu borbu u posljednjem ratu ne nazivaju džihadom niti je uopće dovode u takve kontekste. Taj će pojam s vremenom biti sve omraženiji u Evropi i svijetu i zadnje što nam treba jest da vlastitu egzistenciju kompromitiramo time.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Venera » 15 Dec 2017, 15:24

Al-Razi wrote: 15 Dec 2017, 02:57
Nijedna druga religija na svijetu ovo ne naučava niti sadržava u svetim spisima.
Abrahmske religije (nabrahamske cesto nisu teman na pdf) su ljudske tvorevine formirane u plemenskim zajednicama, a do kraja 17 stoljeca, relgije nisu bile odvojene od politike i drugih aktivnostu u drustvenim zajednicama.

Protestanti i katolici su u 16 i 17 stoljecu u oruzanimm sukobima umanjili oko 30% europske populacije.

Ideje/ucenja u relgijiama su jednostavno bile servirane zajednicama doticnog perioda, a danas se iste ne mogu jednako prakticirati kao prije nekoliko stoljeca.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Mutevelija » 15 Dec 2017, 17:52

Dzihad je sve ono što brani mene kao muslimana, što brani moje ispovijedanje vjere, dzihad je i moja borba na forumu mada smiješno zvuči, dzihad može biti i medijski.
Dzihad -,unutrašnji sa svojim nefsom egom i šejtanom
Dzihad riječima
Dzihad perom
Dzihad sa imetkom konjima vojskom
Dzihad kao misionarstvo, ja necu jesti svinjetinu i piti alkohol i borit cu se ponasanje svojim protiv onih koji me budu htjeli asimilirati, a onda Ce oni preći na Islam kad vide da su alkoholičari kad vide da ih svinjetina uništava kolesterol, pa svinjske pantljičare.
Svaka religija Abrahamova podrzava Borbu protiv bezbožnika neke vrste ili cak ih smatra neprosvijetljenim.
Krscanstvo, ko ne prihvata Isusa kao Sina on je prvorođenac Sotone i boriti će u paklu nema spasa ako ne priznaju da je Isus razapet za tebe i tvoje grijehe.
Tebe treba spasiti po kršćanstvu tako što te se pokrsti.
Judaizam nejevreji su goy- stoka oni će služiti Židovima kad dođe Mesija Jevreji su odabran i Sveti narod i ostali se moraju pokloniti Bogu Israelovom Elohim Jahvi.

Islam se napada zato što ima jake temelje i ne može mu se ništa iz mržnje " Reci umrite od muke"
"Allah na njihova srca stavlja koprenu kad ti učiš Kur'an gluhi su nijemi su slijepi su nikako da se osvijeste..
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Venera » 15 Dec 2017, 18:00

Mutevelija wrote: 15 Dec 2017, 17:52 Jevreji su odabran i Sveti narod i ostali se moraju pokloniti Bogu Israelovom Elohim Jahvi.

Islam se napada zato što ima jake temelje i ne može mu se ništa iz mržnje.
Ko ti je reako da su Jevreji odabran narod :lupa Jevreji ili netko drugi :kafa

Kako Islam ima jake ili jace temelje od ostalih abrahamskih religija? To cujem prvi put :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Džihad

Post by storm » 15 Dec 2017, 18:19

statebriga wrote: 15 Dec 2017, 18:00
Mutevelija wrote: 15 Dec 2017, 17:52 Jevreji su odabran i Sveti narod i ostali se moraju pokloniti Bogu Israelovom Elohim Jahvi.

Islam se napada zato što ima jake temelje i ne može mu se ništa iz mržnje.
Ko ti je reako da su Jevreji odabran narod :lupa Jevreji ili netko drugi :kafa

Kako Islam ima jake ili jace temelje od ostalih abrahamskih religija? To cujem prvi put :kafa
Mute zna....ne suMljaj :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Venera » 15 Dec 2017, 18:24

storm wrote: 15 Dec 2017, 18:19
statebriga wrote: 15 Dec 2017, 18:00
Mutevelija wrote: 15 Dec 2017, 17:52 Jevreji su odabran i Sveti narod i ostali se moraju pokloniti Bogu Israelovom Elohim Jahvi.

Islam se napada zato što ima jake temelje i ne može mu se ništa iz mržnje.
Ko ti je reako da su Jevreji odabran narod :lupa Jevreji ili netko drugi :kafa

Kako Islam ima jake ili jace temelje od ostalih abrahamskih religija? To cujem prvi put :kafa
Mute zna....ne suMljaj :oo
zato sam ga pitala :hihi
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Mutevelija » 15 Dec 2017, 18:29

Ja vjerujem ja nisam sveznajući Alimu Gajbi ve Šehade je Bog Vidljivog i Nevidljivog.
Provokatore ćafire ja lahko "sasiječem" de storme idi sad vadi iz konteksta šta pišem.
Istina je da su Jevreji odabrani bili, sad su oni ka koje se Bog rasrdio.
Uputi nas na pravi put na put onih kojima si svoje blagodati dao a ne na put onih na koje si se rasrdio (jevreji) niti na put onih koji su zalutali (kršćani) sura El Fatiha.
U Kuranu ne piše u Fatihi to ali nas poslanik obavještava na koga se Bog rasrdio i koji su zalutali, ali opet ne svi nisu svi nevjernici tj kjafiri.
Last edited by Mutevelija on 15 Dec 2017, 18:32, edited 1 time in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Venera » 15 Dec 2017, 18:31

Mutevelija wrote: 15 Dec 2017, 18:29 Ja vjerujem ja nisam sveznajući Alimu Gajbi ve Šehade je Bog Vidljivog i Nevidljivog.
Provokatore ćafire ja lahko "sasiječem" de storme idi sad vadi iz konteksta šta pišem.
Mute, pa zasto pises ili tvrdis nesto sto ne znas :pusa

Da li znas odgovore na moja prethodna dva pitanja? :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Mutevelija » 15 Dec 2017, 18:32

Ja vjerujem da Sveznajući koji Zna bolje od mene i od tebe objavio u svojoj objavi, dakle ja Bogu vjerujem, a ja ne bi znao da on nije Objavio.
I kako se Bogu pokoravam, tako mi on svoje ajete /znakove šalje koje ja mogu prepoznati ako mu vjerujem.
To je isto kad ti neko šalje poštu moraš mu vjerovati svašta može u paketu biti, ako želiš paket primiti, ako ne želiš budi bez paketa/nagrade.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Venera » 15 Dec 2017, 18:34

Mutevelija wrote: 15 Dec 2017, 18:32 Ja vjerujem da Sveznajući koji Zna bolje od mene i od tebe objavio u svojoj objavi, dakle ja Bogu vjerujem, a ja ne bi znao da on nije Objavio.
Pa gjde pise da su Jevreji odarbani narod? :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Mutevelija » 15 Dec 2017, 18:37

U Starom Zavjetu i u Kur anu mrsko mi citirati :D
ali pošto su Isusa ganjali pa i Muhameda a.s ubijali svoje poslanike onda su prokleti i dolaze muslimani na red koji se ne nazivaju po poslaniku ni po narodu nego po odanosti Bogu.
Oni su odabrani jer su od Abrahama pa nadalje Izaka Ishaka Jahje, Isa Musa a.s Davuda, Sulejmana a.s imali poslanike, i bili učeni ljudi.
Odabrani su zato što su dobitnici nobelovih nagrada, odabrani su kao pametni tako što je BOg odredio, muslimani nisu učeni kao jevreji, jesu odani Bogu Ishmael - hebrejski Bog ga je čuo, a Jevreji su učeni i znanij lukaviji od muslimana po ponašanju.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Venera » 15 Dec 2017, 18:40

Mutevelija wrote: 15 Dec 2017, 18:37 U Starom Zavjetu i u Kur anu mrsko mi citirati :D
ali pošto su Isusa ganjali pa i Muhameda a.s ubijali svoje poslanike onda su prokleti i dolaze muslimani na red koji se ne nazivaju po poslaniku ni po narodu nego po odanosti Bogu.
Oni su odabrani jer su od Abrahama pa nadalje Izaka Ishaka Jahje, Isa Musa a.s Davuda, Sulejmana a.s imali poslanike, i bili učeni ljudi.
Odabrani su zato što su dobitnici nobelovih nagrada, odabrani su kao pametni tako što je BOg odredio, muslimani nisu učeni kao jevreji, jesu odani Bogu Ishmael - hebrejski Bog ga je čuo, a Jevreji su učeni i znanij lukaviji od muslimana po ponašanju.
interesantno, svi pisu da su odabrani narod, a Jeverji upravo takvu glupost negiraju :kafa

Mute, to je ortodksna blentarija :cvijece

a, dobro sad bolje znam, odakle mi pamet dolazi :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Mutevelija » 15 Dec 2017, 18:44

Jevreji su odabrani Monoteizmom prosvijetljeni bilo je više poslanika osim jevrejskih Bog je slao ali najviše je njihovih spomenuto, a jest da su licemjerni bili i kažnjavao ih sa faraonom, pa onda izbavio ih od faraona preko Musa a.s .
Nema se tu šta sporiti Jevreji su bili po krvi svojoj tj po genetici odabrani a i Arapi su ali Arapi nemaju poslanika do Muhameda a.s, svjetlo su samo prenosili. Najlakše ću ti ovom pjesmicom pojednostaviti.

"Dragi Allah kako stvori Adema,njim okiti ovaj dio alema. Sedždu njemu učiniše meleki,A Bog dragi pokloni mu pomoći,
Svog habiba na čelo mu nur dade,i taj nur mu jedan zeman ostade.
Na Havvu ga poslije Allah prenese,Šit/Set u Bibliji se rodi pa ga na njeg prenese,
Dođe Ibahim, Ismail na dun’jaOduljit će da kazujem drugo ja. Kad se rodio rob u Boga najbolji,Nur je njegov, pa se njemu prikloni.
Koji traži da ga vatra ne gori,Neka srce salevatom otvori:
"Es-selatu ves-selamu
alejke ja resulellah

On je soja golemoga i traga,On najljepši i najbolji kod Boga. Odabr'o je njega Allah svakako,Ali k'o on ost'o nije baš niko.
Bog stvorio Muhammeda najprije,Pejgamber se on rodio najposl’je.
On je poslat da naputi svakoga,Njegovo je svašta makbul kod Boga.
Tko se boji da ga vatra ne gori,Neka srcem salevate govori!

Ovo da je Bog stvorio Muhameda a.s najprije se misli kao duušu jer i naše su duše se pokorile Bogu dok smo bili u Ezelu, Bog nas je pitao da li vjerujemo da li mu se pokoravamo.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Venera » 15 Dec 2017, 18:47

Mutevelija wrote: 15 Dec 2017, 18:44 Jevreji su odabrani ...
Daj mi jevrejske izvore (pstoji masa razlicith stavova jevreja u svemu, ali o izabranosti, hmm) :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Socrates » 15 Dec 2017, 18:48

Pa objavio se Bog samo njima (prema Starom Zavjetu), tako da su automatski izabran narod, po njihovom vjerovanju.
. . . . . . . . .

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Mutevelija » 15 Dec 2017, 18:49

Tebe jevreji lažu zato što si goy za njih, oni sebe smatraju odabranim pred Bogom.
"
Šest stotina i trinaest zapovijedi koje se nalaze u Levitskom zakoniku i drugim knjigama, uređuju sve aspekte života Jevrejina. Deset zapovijedi koje se nalaze u Izlasku 20:1-17 i Ponovljenom zakonu 5:6-21, sažetak su cijelog Zakona.

Mesija ili Božiji pomazanik će doći i okupiće ponovo sve Jevreje u Izraelu. Tada će i svi mrtvi uskrsnuti. Jeruzalemski hram koji je uništen 70. Godine, biće ponovo izgrađen.

Jevreji imaju različita mišljenja o Isusu. Neki ga smatraju velikim moralnim učiteljem, dok je za druge lažni prorok ili kršćanski idol, a neke frakcije u judaizmu čak zabranjuju spominjanje njegovog imena jer je zabranjeno izgovarati ime idola.

Jevreji se nazivaju Božijim izabranim narodom, ali to ne znači da su superiorniji od ostalih. Biblijski stihovi, kao što je Izlazak 19:5 samo govore o tome da je Bog izabrao Izrael da primi i proučava Toru, klanja se samo Bogu, drži sabat i obilježava svetkovine. Jevreji nisu izabrani da budu bolji od ostalih, već da budu svjetlo neznabošcima i blagoslov svim narodima svijeta.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests