Džamija Al-Aqsa

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Erdogan najavio oslobađanje Al Akse od Izraela

Post by Melek » 19 Jul 2020, 13:14

tuzlak1212 wrote: 19 Jul 2020, 11:47 Po religijskim najavama buducnosti, zidovi ce apsolutno vladati svijetom pred sudnji dan
Zar ne stoji u njihovim svetim knjigama da će ih još jedan pogrom zadesiti?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
tuzlak1212
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3793
Joined: 16 Nov 2019, 04:04
Has thanked: 213 times
Been thanked: 224 times
Status: Offline

Re: Erdogan najavio oslobađanje Al Akse od Izraela

Post by tuzlak1212 » 19 Jul 2020, 13:22

Melek wrote: 19 Jul 2020, 13:14
tuzlak1212 wrote: 19 Jul 2020, 11:47 Po religijskim najavama buducnosti, zidovi ce apsolutno vladati svijetom pred sudnji dan
Zar ne stoji u njihovim svetim knjigama da će ih još jedan pogrom zadesiti?
Njihove svete knjige su jedno 5000 godina stare, imali su oni pregrst istrebljenja do sad al mislim da je Hićo im bio zadnji pred ove neke big ivente koji se najavljuju

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7931 times
Status: Offline

Re: Erdogan najavio oslobađanje Al Akse od Izraela

Post by Krokodil Behko » 19 Jul 2020, 18:27

tuzlak1212 wrote: 19 Jul 2020, 13:22
Melek wrote: 19 Jul 2020, 13:14

Zar ne stoji u njihovim svetim knjigama da će ih još jedan pogrom zadesiti?
Njihove svete knjige su jedno 5000 godina stare, imali su oni pregrst istrebljenja do sad al mislim da je Hićo im bio zadnji pred ove neke big ivente koji se najavljuju


U pravu si 100%.
Istrijebili su Egipćane po Sinaju, po komandi Mojsija, pobili djecu, opljačkali tonu zlata, pa od njega napravili zlatno tele. Potom su pobili sve stanovnike Jerihona, koji je netom stradao od zemljotresa, ono da im pruže pomoć. Na kraju je Mojsije trijebio vlastiti narod, dok i njega nisu istrijebili.
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Erdogan najavio oslobađanje Al Akse od Izraela

Post by Mutevelija » 19 Jul 2020, 19:04

Image
Mogu ti samo pljunut pod prozor
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
tuzlak1212
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3793
Joined: 16 Nov 2019, 04:04
Has thanked: 213 times
Been thanked: 224 times
Status: Offline

Re: Erdogan najavio oslobađanje Al Akse od Izraela

Post by tuzlak1212 » 19 Jul 2020, 19:21

Krokodil Behko wrote: 19 Jul 2020, 18:27
tuzlak1212 wrote: 19 Jul 2020, 13:22

Njihove svete knjige su jedno 5000 godina stare, imali su oni pregrst istrebljenja do sad al mislim da je Hićo im bio zadnji pred ove neke big ivente koji se najavljuju


U pravu si 100%.
Istrijebili su Egipćane po Sinaju, po komandi Mojsija, pobili djecu, opljačkali tonu zlata, pa od njega napravili zlatno tele. Potom su pobili sve stanovnike Jerihona, koji je netom stradao od zemljotresa, ono da im pruže pomoć. Na kraju je Mojsije trijebio vlastiti narod, dok i njega nisu istrijebili.
Pa bjezali su iz ropstva, pored egipcana jevreje su terorisali Mezopotamci, Babilonsko kraljevstvo, Haman i perzijanci kako ja kontam, mnoga carstva u okolini prelaza stara-nova era
Slabo su oni u sustini ikada imali svoj mir s obzirom koliko postoje... Ali onda kada su imali mir svi su ih mrzili i jedva cekali da ih uniste

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Erdogan najavio oslobađanje Al Akse od Izraela

Post by Mutevelija » 19 Jul 2020, 19:25

Sta si ti Tuzlak neki cionista malo prije spomnjes nekakva stradanja Bošnjaka u istom uvrjedljivom ravnu sa Aušvicom nidje veze.

Što bi se neki Bošnjak isto trebao uvrijediti kad neko veliča Hitlera i Mladića.

Ko šiša Jehudije.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7931 times
Status: Offline

Re: Erdogan najavio oslobađanje Al Akse od Izraela

Post by Krokodil Behko » 19 Jul 2020, 21:01

tuzlak1212 wrote: 19 Jul 2020, 19:21
Krokodil Behko wrote: 19 Jul 2020, 18:27



U pravu si 100%.
Istrijebili su Egipćane po Sinaju, po komandi Mojsija, pobili djecu, opljačkali tonu zlata, pa od njega napravili zlatno tele. Potom su pobili sve stanovnike Jerihona, koji je netom stradao od zemljotresa, ono da im pruže pomoć. Na kraju je Mojsije trijebio vlastiti narod, dok i njega nisu istrijebili.
Pa bjezali su iz ropstva, pored egipcana jevreje su terorisali Mezopotamci, Babilonsko kraljevstvo, Haman i perzijanci kako ja kontam, mnoga carstva u okolini prelaza stara-nova era
Slabo su oni u sustini ikada imali svoj mir s obzirom koliko postoje... Ali onda kada su imali mir svi su ih mrzili i jedva cekali da ih uniste

A šta bi tebi bio dokaz, da je to stvarno bilo?
Dao sam ti hint, ali nisi uzeo u obzir.

Npr, u Keopsovoj piramidi i dan danas, stoji kamen na kojeg se potpisala grupa radnika, koji su ga tu i ugradili i oni su sebi dali ime "Keopsovi prijatelji", ni manje ni više. Ne znam ni za jednog roba, koji svog tlačitelja naziva frendom :hm

U okolini piramide, do sada, iskopano je cijelo radničko naselje, a oko njega, milioni kostiju raznih jestivih životinja. Imajući u vidu, da se radnja dešava u pustinji, gdje nema mnogo uslova, za uzgoj goveda, prosječan Egipćanin, bio je de facto vegan. Ali, kao što to navedeni arheološki dokazi sugeriraju, Keopsovi radnici su živjeli ko bubrezi u loju. Gradili piramidu, jer su vjerovali da će im to pomoći da odu u zagrobni život, skupa sa svojim faraonom.

Kakve ovo veze ima sa Jevrejima?

Pa ima, naravno da ima. Upravo dokazah, da bi to "ropstvo" u Egiptu, o kojem tlape Jevreji u starom zavjetu, trebalo biti pod ogromnim znakom upitnika. Čovjek ih primio u državu, da ne pomru od gladi, jer sami su bili glupi i zatucani ko točkovi. Ni za kakav posao nisu bili, jer ga nisu znali, pa im je dodijeljeno da budu na Sinaju, kao svojevrsna vojna krajina, prema bliskom istoku. Hranio ih Faraon godinama i nikakve koristi od tih čobana. Na kraju, čim mu je zatrebalo nešto malo radnika, oni skočili i neće da rade.

Čestit narod u 3 pm.

Uto im se iz Akadije, vratio ubica u bjekstvu - Mojsije.

Obećao im osloboditi ih, uz pomoć božijih anđela, koji će pomoriti njihove "tlačitelje" i sve što treba, da ovčijom krvlju ofarbaju svoje pragove (znači kuće su imali i nisu bili roblje) kako se anđeli ne bi zbunili pa ubili kojeg Jevreja.
Kakva su to od boga savršena anđeoska bića, natprirodna i savršena, ako nisu u stanju prepoznati koja je koja kuća?????
Kako su oni bili robovi, kad su Egipćani živjeli u istim kućama, kao i oni, pa se eto, moralo i označavati, raspoznavanja radi?

U principu, Mojsije je sa svojom hordom ubica, zašao po selu i pobio Egipćane, pa slagao kako je to uradio bog.

Usput opljačkali sve i natrpali puna kola zlata, od kojeg su kasnije napravili tele, jer oni takvi, s intelektom na nivou homo australopiteka, nisu mogli da se sjete nekog drugačijeg božijeg lika. Mora da cijela dva dana nije bilo mesa na trpezi, pa im guzica sugerirala da im tele bude bog.

I da, ako su imali ovčiju krv, imali su i ovce. Meso je u to doba bilo luksuz, a robovi obično nemaju nikakve imovine, a kao što vidimo, ovi su imali i kuće i stoku i ko zna šta.

Slava ti Faraone, koji god da si bio :klanja
online

User avatar
tuzlak1212
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3793
Joined: 16 Nov 2019, 04:04
Has thanked: 213 times
Been thanked: 224 times
Status: Offline

Re: Erdogan najavio oslobađanje Al Akse od Izraela

Post by tuzlak1212 » 20 Jul 2020, 11:24

Krokodil Behko wrote: 19 Jul 2020, 21:01
A šta bi tebi bio dokaz, da je to stvarno bilo?
Dao sam ti hint, ali nisi uzeo u obzir.

Npr, u Keopsovoj piramidi i dan danas, stoji kamen na kojeg se potpisala grupa radnika, koji su ga tu i ugradili i oni su sebi dali ime "Keopsovi prijatelji", ni manje ni više. Ne znam ni za jednog roba, koji svog tlačitelja naziva frendom :hm

U okolini piramide, do sada, iskopano je cijelo radničko naselje, a oko njega, milioni kostiju raznih jestivih životinja. Imajući u vidu, da se radnja dešava u pustinji, gdje nema mnogo uslova, za uzgoj goveda, prosječan Egipćanin, bio je de facto vegan. Ali, kao što to navedeni arheološki dokazi sugeriraju, Keopsovi radnici su živjeli ko bubrezi u loju. Gradili piramidu, jer su vjerovali da će im to pomoći da odu u zagrobni život, skupa sa svojim faraonom.

Kakve ovo veze ima sa Jevrejima?

Pa ima, naravno da ima. Upravo dokazah, da bi to "ropstvo" u Egiptu, o kojem tlape Jevreji u starom zavjetu, trebalo biti pod ogromnim znakom upitnika. Čovjek ih primio u državu, da ne pomru od gladi, jer sami su bili glupi i zatucani ko točkovi. Ni za kakav posao nisu bili, jer ga nisu znali, pa im je dodijeljeno da budu na Sinaju, kao svojevrsna vojna krajina, prema bliskom istoku. Hranio ih Faraon godinama i nikakve koristi od tih čobana. Na kraju, čim mu je zatrebalo nešto malo radnika, oni skočili i neće da rade.

Čestit narod u 3 pm.

Uto im se iz Akadije, vratio ubica u bjekstvu - Mojsije.

Obećao im osloboditi ih, uz pomoć božijih anđela, koji će pomoriti njihove "tlačitelje" i sve što treba, da ovčijom krvlju ofarbaju svoje pragove (znači kuće su imali i nisu bili roblje) kako se anđeli ne bi zbunili pa ubili kojeg Jevreja.
Kakva su to od boga savršena anđeoska bića, natprirodna i savršena, ako nisu u stanju prepoznati koja je koja kuća?????
Kako su oni bili robovi, kad su Egipćani živjeli u istim kućama, kao i oni, pa se eto, moralo i označavati, raspoznavanja radi?

U principu, Mojsije je sa svojom hordom ubica, zašao po selu i pobio Egipćane, pa slagao kako je to uradio bog.

Usput opljačkali sve i natrpali puna kola zlata, od kojeg su kasnije napravili tele, jer oni takvi, s intelektom na nivou homo australopiteka, nisu mogli da se sjete nekog drugačijeg božijeg lika. Mora da cijela dva dana nije bilo mesa na trpezi, pa im guzica sugerirala da im tele bude bog.

I da, ako su imali ovčiju krv, imali su i ovce. Meso je u to doba bilo luksuz, a robovi obično nemaju nikakve imovine, a kao što vidimo, ovi su imali i kuće i stoku i ko zna šta.

Slava ti Faraone, koji god da si bio :klanja
Ovakve stvari samo od rijetkih ljudi procitam :cudi
Ja ne znam odakle vi crpite ove informacije, kako mozes detaljno znati toliko stvari i biti ubjedjen da je bas tako bilo... Znas li da su pronadjeni ostaci kocija na dnu mora, nije striktno arheoloski dokaz bas za Exodus, ali koliko prica znamo da se kocije i more ljudi moglo naci na sred tog mora. Ko tu zivi zna i prirodu vode.
On 24 October 2014, the web site World News Daily Report (WNDR) published an article reporting that chariot wheels and the bones of horses and men had been discovered at the bottom of the Red Sea, thereby supposedly proving archaeological proof of the Biblical narrative about the escape of the Israelites from the Egyptians.
Al u sustini ne znam sta hoces da kazes svojom pricom, da su jevreji izmjenili hiljade godina historije sirom svijeta da bi ih mi danas sazaljevali?

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7931 times
Status: Offline

Re: Erdogan najavio oslobađanje Al Akse od Izraela

Post by Krokodil Behko » 20 Jul 2020, 11:29

tuzlak1212 wrote: 20 Jul 2020, 11:24
Ja ne znam odakle vi crpite ove informacije, kako mozes detaljno znati toliko stvari i biti ubjedjen da je bas tako bilo...

Jednostavno, gledaš malo History Channel :cudi

Što se tiče tih kočija, usput, nauka je dokazala, da je taj prelazak preko mora (ako se i desio) prelazak na samom vrhu, u vrijeme oseke. Takođe, dokazano je da je Jerihon stradao u zemljotresu, koji je izazvao požar, a bogobojažljivi jevreji, našli se u blizini grada, pa umjesto da pomognu, oni su pobili sve preživjele.
online

User avatar
tuzlak1212
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3793
Joined: 16 Nov 2019, 04:04
Has thanked: 213 times
Been thanked: 224 times
Status: Offline

Re: Erdogan najavio oslobađanje Al Akse od Izraela

Post by tuzlak1212 » 20 Jul 2020, 11:32

A cuj History Channel, dobro te vanzemaljci ne odnesose :plavi

Ako volis historiju makar gledaj viasat history, s tog tvog kanala ne vjeruj nicemu...
Cak ni onim aukcijama :D.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7931 times
Status: Offline

Re: Erdogan najavio oslobađanje Al Akse od Izraela

Post by Krokodil Behko » 20 Jul 2020, 11:43

tuzlak1212 wrote: 20 Jul 2020, 11:32 A cuj History Channel, dobro te vanzemaljci ne odnesose :plavi

Ako volis historiju makar gledaj viasat history, s tog tvog kanala ne vjeruj nicemu...
Cak ni onim aukcijama :D.

Pa taj i jeste, čovječe božiji. Onaj sa plavim slovom H.
Ne gledam taj drugi.
online

User avatar
zvrk
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 613
Joined: 12 Apr 2020, 09:58
Status: Offline

Re: Erdogan najavio oslobađanje Al Akse od Izraela

Post by zvrk » 20 Jul 2020, 12:09

Krokodil Behko wrote: 20 Jul 2020, 11:43
tuzlak1212 wrote: 20 Jul 2020, 11:32 A cuj History Channel, dobro te vanzemaljci ne odnesose :plavi

Ako volis historiju makar gledaj viasat history, s tog tvog kanala ne vjeruj nicemu...
Cak ni onim aukcijama :D.

Pa taj i jeste, čovječe božiji. Onaj sa plavim slovom H.
Ne gledam taj drugi.


Taj sa plavim H je dobar kanal, i ja znam na njemu pogledat svasta nesto... na njemu su izgleda ljudi poceli sastavljat kockice kao sto ih treba stavit, ja ih pokusavam sam oborit ali ne mogu, kako ih god oborim opet ih ne mogu drugacije postavit kako su ih oni postavili... valjda ova sad najnovija tehnoligija pa ljudi skontali neke stvari...

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15455
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 673 times
Been thanked: 2161 times
Status: Offline

Re: Erdogan najavio oslobađanje Al Akse od Izraela

Post by Laser » 20 Jul 2020, 15:46

Krokodil Behko wrote: 19 Jul 2020, 21:01
tuzlak1212 wrote: 19 Jul 2020, 19:21

Pa bjezali su iz ropstva, pored egipcana jevreje su terorisali Mezopotamci, Babilonsko kraljevstvo, Haman i perzijanci kako ja kontam, mnoga carstva u okolini prelaza stara-nova era
Slabo su oni u sustini ikada imali svoj mir s obzirom koliko postoje... Ali onda kada su imali mir svi su ih mrzili i jedva cekali da ih uniste

A šta bi tebi bio dokaz, da je to stvarno bilo?
Dao sam ti hint, ali nisi uzeo u obzir.

Npr, u Keopsovoj piramidi i dan danas, stoji kamen na kojeg se potpisala grupa radnika, koji su ga tu i ugradili i oni su sebi dali ime "Keopsovi prijatelji", ni manje ni više. Ne znam ni za jednog roba, koji svog tlačitelja naziva frendom :hm

U okolini piramide, do sada, iskopano je cijelo radničko naselje, a oko njega, milioni kostiju raznih jestivih životinja. Imajući u vidu, da se radnja dešava u pustinji, gdje nema mnogo uslova, za uzgoj goveda, prosječan Egipćanin, bio je de facto vegan. Ali, kao što to navedeni arheološki dokazi sugeriraju, Keopsovi radnici su živjeli ko bubrezi u loju. Gradili piramidu, jer su vjerovali da će im to pomoći da odu u zagrobni život, skupa sa svojim faraonom.

Kakve ovo veze ima sa Jevrejima?

Pa ima, naravno da ima. Upravo dokazah, da bi to "ropstvo" u Egiptu, o kojem tlape Jevreji u starom zavjetu, trebalo biti pod ogromnim znakom upitnika. Čovjek ih primio u državu, da ne pomru od gladi, jer sami su bili glupi i zatucani ko točkovi. Ni za kakav posao nisu bili, jer ga nisu znali, pa im je dodijeljeno da budu na Sinaju, kao svojevrsna vojna krajina, prema bliskom istoku. Hranio ih Faraon godinama i nikakve koristi od tih čobana. Na kraju, čim mu je zatrebalo nešto malo radnika, oni skočili i neće da rade.

Čestit narod u 3 pm.

Uto im se iz Akadije, vratio ubica u bjekstvu - Mojsije.

Obećao im osloboditi ih, uz pomoć božijih anđela, koji će pomoriti njihove "tlačitelje" i sve što treba, da ovčijom krvlju ofarbaju svoje pragove (znači kuće su imali i nisu bili roblje) kako se anđeli ne bi zbunili pa ubili kojeg Jevreja.
Kakva su to od boga savršena anđeoska bića, natprirodna i savršena, ako nisu u stanju prepoznati koja je koja kuća?????
Kako su oni bili robovi, kad su Egipćani živjeli u istim kućama, kao i oni, pa se eto, moralo i označavati, raspoznavanja radi?

U principu, Mojsije je sa svojom hordom ubica, zašao po selu i pobio Egipćane, pa slagao kako je to uradio bog.

Usput opljačkali sve i natrpali puna kola zlata, od kojeg su kasnije napravili tele, jer oni takvi, s intelektom na nivou homo australopiteka, nisu mogli da se sjete nekog drugačijeg božijeg lika. Mora da cijela dva dana nije bilo mesa na trpezi, pa im guzica sugerirala da im tele bude bog.

I da, ako su imali ovčiju krv, imali su i ovce. Meso je u to doba bilo luksuz, a robovi obično nemaju nikakve imovine, a kao što vidimo, ovi su imali i kuće i stoku i ko zna šta.

Slava ti Faraone, koji god da si bio :klanja
I tako, Musa pejgamber ispade kabadahija, ubica, pljačkaš, a Faraon židovski dobročinitelj i opskrbljivač mesom. Šta sve insan neće naučit peglajući sećiju uz History Channel.

Behko, nadjebo si Semira Osmanagića. :D.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7931 times
Status: Offline

Re: Erdogan najavio oslobađanje Al Akse od Izraela

Post by Krokodil Behko » 20 Jul 2020, 18:58

zvrk wrote: 20 Jul 2020, 12:09
Krokodil Behko wrote: 20 Jul 2020, 11:43


Pa taj i jeste, čovječe božiji. Onaj sa plavim slovom H.
Ne gledam taj drugi.


Taj sa plavim H je dobar kanal, i ja znam na njemu pogledat svasta nesto... na njemu su izgleda ljudi poceli sastavljat kockice kao sto ih treba stavit, ja ih pokusavam sam oborit ali ne mogu, kako ih god oborim opet ih ne mogu drugacije postavit kako su ih oni postavili... valjda ova sad najnovija tehnoligija pa ljudi skontali neke stvari...

Pa ne možeš ni oboriti, kad je struka sve to proučila i sastavila.
Imaju ekipu od poznatih arheologa, historičara, egiptologa, ljudi rade to cijeli život.
online

User avatar
zvrk
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 613
Joined: 12 Apr 2020, 09:58
Status: Offline

Re: Erdogan najavio oslobađanje Al Akse od Izraela

Post by zvrk » 21 Jul 2020, 05:42

Krokodil Behko wrote: 20 Jul 2020, 18:58 Pa ne možeš ni oboriti, kad je struka sve to proučila i sastavila.
Imaju ekipu od poznatih arheologa, historičara, egiptologa, ljudi rade to cijeli život.

Ne pristrasni su, ne navode ni na jednu stranu, ne namecu nista, samo sastave na osnovu onoga sto su pronasli kako do toga moze doci... i naprave emisiju

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Erdogan najavio oslobađanje Al Akse od Izraela

Post by Mutevelija » 21 Jul 2020, 13:45

Image

Akropolis treba ovako biti ponovo
]
Koja dominacija kad porusis grčke paganske bogove i staviš džamiju i munaru ko Muhammed a.s kad je porusio kipove u Kabi :inasab
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Erdogan najavio oslobađanje Al Akse od Izraela

Post by Dorian » 21 Jul 2020, 14:04

Fufe wrote: 13 Jul 2020, 20:03 Pa, nije baš tako. Postoji pisani dokument u kojem stoji da je mehmed fatih kupio aja sofiju od tadašnjeg kršćanskog klera.
Svojim očima sam gledao taj dokument.
Ako je tako, ataturk je jedini koji je napravio grešku praveći muzej od džamije.

Što se tiče samog pristupa, ista će i dalje biti otvorena za sve posjetioce, ali s tom razlikom da više neće plaćati ulaz.

Da se ja pitam, pružio bih ruku svim pravoslavcima i dozvolio da se nedjeljom u aja sofiji održavaju mise.
To bi bila velika gesta.
Možeš ti kupiti i Mona Lisu od Luvrea, nećeš joj nacrtati brkove.

Ne moraš mijenjati namjenu onoga čemu si vlasnik. Pogotovo ako su u pitanju osjetljive stvari kao što je religija.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Erdogan najavio oslobađanje Al Akse od Izraela

Post by Mutevelija » 21 Jul 2020, 14:05

Dorian wrote: 21 Jul 2020, 14:04
Fufe wrote: 13 Jul 2020, 20:03 Pa, nije baš tako. Postoji pisani dokument u kojem stoji da je mehmed fatih kupio aja sofiju od tadašnjeg kršćanskog klera.
Svojim očima sam gledao taj dokument.
Ako je tako, ataturk je jedini koji je napravio grešku praveći muzej od džamije.

Što se tiče samog pristupa, ista će i dalje biti otvorena za sve posjetioce, ali s tom razlikom da više neće plaćati ulaz.

Da se ja pitam, pružio bih ruku svim pravoslavcima i dozvolio da se nedjeljom u aja sofiji održavaju mise.
To bi bila velika gesta.
Možeš ti kupiti i Mona Lisu od Luvrea, nećeš joj nacrtati brkove.

Ne moraš mijenjati namjenu onoga čemu si vlasnik. Pogotovo ako su u pitanju osjetljive stvari kao što je religija.
Nema to veze ionako je bila poganski hram pa pravoslavni pa katolicki pa pravoslavni pa islamski.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Erdogan najavio oslobađanje Al Akse od Izraela

Post by Dorian » 21 Jul 2020, 14:06

A za Erdoana, biće da je Hantington u pravu.

Bilo bi dobro da se pokrene vjerski rat. Ili bi sve religije na kraju nestale, ili bi bio jedan pobjednik pa bi se znalo ko kosi a ko vodu nosi.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Erdogan najavio oslobađanje Al Akse od Izraela

Post by Taare » 21 Jul 2020, 14:07

Dorian wrote: 21 Jul 2020, 14:04 Ne moraš mijenjati namjenu onoga čemu si vlasnik. Pogotovo ako su u pitanju osjetljive stvari kao što je religija.
Pa moraš. Došla nova vlast koja slijedi drugu vjeru i logično je da će postojeći hram preurediti za sljedbenike svoje vjere jer u tom vaktu nisu imali objekat u kojem bi se molili.
Svi mi se morete obratit

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests