Jeste li vjernik?

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
Post Reply

Jeste li vjernik?

da, pridržavam se svih vjerskih propisa (ili nastojim)
12
28%
vjerujem u Boga ali ne pridržavam se velike većine vjerskih propisa
14
33%
ateista sam
3
7%
agnostik sam
7
16%
vjerujem na neki svoj način
7
16%
čekam pojavu prave vjere
0
No votes
 
Total votes: 43

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120416
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6974 times
Been thanked: 7903 times
Status: Online

Jeste li vjernik?

Post by Krokodil Behko » 11 Apr 2014, 18:30

Izvolite :D

Definirajte vaš odnos sa Bogom u kratkim crtama.

Pod pojmom "ateista", valjda podrazumjevamo sve opcije od nacista do komunista a koje potiču sa darwinističkih pozicija. Nekako mi to logično. :cudi

Također, opcija agnostik postoji ali nema opcija gnostik jer i to je pripadnost i vjerovanje.

Možete glasati za jednu opciju :D
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jeste li vjernik?

Post by laganini » 11 Apr 2014, 18:34

bitno mi je da sam vjernik..ko što je jedan filozof reka davno boga i da nema tribalo bi ga izmislit...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Fatma
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2971
Joined: 13 Mar 2013, 12:49
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jeste li vjernik?

Post by Fatma » 11 Apr 2014, 19:49

Jesam vjernik i vjerujem u Boga,ali se ne pridržavam većine vjerskih propisa....

Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Re: Jeste li vjernik?

Post by Bambi » 11 Apr 2014, 19:52

Ja kao i fatma :D

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Jeste li vjernik?

Post by storm » 11 Apr 2014, 19:57

Jesam....vjerujem u Boga, svih se propisa ipak ne pridržavam....onih osnovnih svakako se držim...
i vjeru doživljavam dosta intimno....to je moj privatni psihoterapeut :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Jeste li vjernik?

Post by Lebowski » 12 Apr 2014, 09:53

Krokodil Behko wrote:Izvolite :D

Definirajte vaš odnos sa Bogom u kratkim crtama.

Pod pojmom "ateista", valjda podrazumjevamo sve opcije od nacista do komunista a koje potiču sa darwinističkih pozicija. Nekako mi to logično. :cudi

Također, opcija agnostik postoji ali nema opcija gnostik jer i to je pripadnost i vjerovanje.

Možete glasati za jednu opciju :D
Kakvo ti je ovo zapažanje, stvarno nema smisla. :cudi

ONT : Vjerujem kad mi zatreba. :kafa
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81260
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10210 times
Been thanked: 7086 times
Status: Offline

Re: Jeste li vjernik?

Post by Julia-Klara » 12 Apr 2014, 09:53

Agnostik
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Jeste li vjernik?

Post by Melek » 12 Apr 2014, 10:06

Bio bi jako razocaran ako se ikad ustanovi da Boga ima i da je jedan i jedini, svemoguci. Bio bi razocaran u njega. Zasto mu kao tvorcu sveg i svaceg treba da izmisli glad, bijedu, bolescine, nepravdu, klanja u ime Njega samoga i tome slicne stvari? Zar da ja budem pravedniji od Njega? Pa meni, da sam Bog, ne bi ni u snu naum palo da stvaram takve gadosti..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jeste li vjernik?

Post by laganini » 12 Apr 2014, 10:21

..moga si skratit i reć nevjernik..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120416
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6974 times
Been thanked: 7903 times
Status: Online

Re: Jeste li vjernik?

Post by Krokodil Behko » 12 Apr 2014, 10:29

Čini mi se da muslimanski i kršćanski ateisti nisu isti pojmovi.
Možda su to trebale biti različite opcije :hihi
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Jeste li vjernik?

Post by Zagorka » 12 Apr 2014, 21:25

glasala za vjerujem na neki svoj nacin..........mislim,vjerujem da postoji Bog ili kako ko naziva,koliko god gledala i slusala o teoriji da mi je praprapradjed bio majmun nekako mi ne legne......neke stvari su jednostavno savrseno poslozene,u prirodi i nama samima(uzmimo organizam kao savrseni mehanizam),da to ne mogu biti slucajnosti........a sad(mozda grijesim)ali u vrijeme kad je pet ljudi na kugli znalo pisati,da li je neko dodao neku recenicu negdje,da li je ovo sto citamo zaista ono sto nam je poslano,ne znam.........

Znaci ne pratim slijepo,vec se vodim logikom........primjer:necu nikad lazno svjedociti jer nije ljudski i jer je grijeh,ali hocu imati tetovazu jer mi niko ne zna objasniti kako sam ja nekom naudila ako sam sebi tetovazu stavila?

Znaci drzim se onog dijela da ne naskodim nikom,a stvari koje mi nemaju logiku zaobiđem.... :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jeste li vjernik?

Post by paparaci » 13 Apr 2014, 03:03

pa ne smijes ni sebi nauditi. ne samo drugom. tetovaze su otrov za tijelo + mijenjaju tvoj izvorni izgled. sto je svakako zabranjeno.
Melek wrote:Bio bi jako razocaran ako se ikad ustanovi da Boga ima i da je jedan i jedini, svemoguci. Bio bi razocaran u njega. Zasto mu kao tvorcu sveg i svaceg treba da izmisli glad, bijedu, bolescine, nepravdu, klanja u ime Njega samoga i tome slicne stvari? Zar da ja budem pravedniji od Njega? Pa meni, da sam Bog, ne bi ni u snu naum palo da stvaram takve gadosti..
greska u koracima.
navedeno je rezultat ne slijedjenja njegovih uputa i propisa.
a to je ogromna razlika.

ne mozes ti biti pravedniji od Njega, niti bi bio. tvoja izjava je svjedok tome.
izrekao si teske rijeci prije nego si uopste doooooobro razmislio o tome. i pored toga, nije te unistio, osakatio,.... - a mogao bi, jelda?! ostavlja ti opet (jos) vremena i priliku da se popravis - a na tebi je sta ces od toga da ucinis.

vise mi licis na posrnulog andjela/meleka. :hihi :p
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Jeste li vjernik?

Post by Melek » 13 Apr 2014, 07:38

paparaci wrote:pa ne smijes ni sebi nauditi. ne samo drugom. tetovaze su otrov za tijelo + mijenjaju tvoj izvorni izgled. sto je svakako zabranjeno.
Melek wrote:Bio bi jako razocaran ako se ikad ustanovi da Boga ima i da je jedan i jedini, svemoguci. Bio bi razocaran u njega. Zasto mu kao tvorcu sveg i svaceg treba da izmisli glad, bijedu, bolescine, nepravdu, klanja u ime Njega samoga i tome slicne stvari? Zar da ja budem pravedniji od Njega? Pa meni, da sam Bog, ne bi ni u snu naum palo da stvaram takve gadosti..
greska u koracima.
navedeno je rezultat ne slijedjenja njegovih uputa i propisa.
a to je ogromna razlika.

ne mozes ti biti pravedniji od Njega, niti bi bio. tvoja izjava je svjedok tome.
izrekao si teske rijeci prije nego si uopste doooooobro razmislio o tome. i pored toga, nije te unistio, osakatio,.... - a mogao bi, jelda?! ostavlja ti opet (jos) vremena i priliku da se popravis - a na tebi je sta ces od toga da ucinis.

vise mi licis na posrnulog andjela/meleka. :hihi :p
U vezi "Njegovih uputa i propisa":
Kako uopste znamo da su to njegove upute i propisi? Ko je to sve pisao i mozda izmisljao, to niko od nas dvojice ne zna.
Mozemo samo da nagadjamo i ja i ti. A uputa i propisa ima raznoraznih varijanti na sve strane. Da su sve to njegove upute i
propisi, bile bi samo jedne. Ali ne, cas je budista, cas hinduista, cas kriscan cas musliman, itd itd. Poslanik vamo, poslanik
tamo.. Hello, give me a break! Ja da ZNAM da je sve to od Njega - dileme ne bi bilo. Sve te upute i propisi su kao dosle prije dva,
ili jedan i po milenijum, od kojekakvih klesara i beduina, koji blage veze nisu imali o stvarima koji su nama danas svakodnevica.
Mene fascinira kako su te individue uspjele ostaviti toliko traga na sve nase danasnje zivote. A sto je najinteresantnije - u moderno
vrijeme nema ni traga ni glasa od tih poruka, a bas bi nam upravo sad dobro dosle, jel' tako ? Ono sto danas imamo su lakrdije tipa
Medjugorja i tome slicno koje su izmisljene u cilju bogacenja lokalnih mangi. Kad to imas u 21. vijeku, heh, pa kako su tek natezali
naivne siroke mase prije dva milenijuma na isti fazon, to mogu samo da zamislim..

Ono gladno i nevino dijete iz Etiopije - kako je ono uspjelo da ne slijedi njegove upute i propise pa zbog toga bilo kaznjeno?
Sta je ubijeni djecak iz Srebrenice pogrijesio pa da se ubije na pravdi Njega? A taj isti djecak vjerue u Njega 1000% vise od
onog svog ubice. Ubica bude skroz nagradjen, hoda slobodno i uziva zivot, nakon svega toga. A sva ta tragedija u principu -
na pravdi Boga, zbog Boga.

Nije mene ni unistio ni osakatio, ali kad vidim sve one nevine - unistene i osakacene oko mene - kao da je i samom meni to uradio.
Sve u svemu, mozda ga i ima ali vjerovatno nije bas tako svemoguc. A ako i jeste svemoguc - onda nije bas milosrdan. Bas mi se i
ne svidja ta njegova kreacija bazirana na principu lutrije..Nisam bas fasciniran, pa kud puklo da puklo..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Blackhawk
Status: Offline

Re: Jeste li vjernik?

Post by Blackhawk » 13 Apr 2014, 13:14

Uputa i propis postoji kao JEDNO, barem sto se islamskog tumacenja tice..
Postoji Kur'an koji nije mjenjan od svog nastanka i vrijedi za sve ljude isto..

Ono sto je i gdje je doslo do razlike jeste ljudi, jer ljudi kroje onako kako kome sta pase, kao sto se vidi i iz ove teme i mnostvo slicnih tema koje su bile..

Ono sto vecina ljudi ne shvata, odnosno vjeruje drugacije (njihovo pravo), jeste to da je ovaj svijet prolazan i da smo mi na njemu samo putnici, nista drugo, i kad dodje posljednja stanica svi cemo izaci sa ovog voza i od toga kakvi smo bili na tom vozu zavisi i kako ce nam biti na stanici (mjestu) gdje smo stigli..

Ako uporedimo 100 godina ljudskog zivota (mada vecina zive i manje) sa vjecnim zivotom poslije toga, to dodje ti kao jedna dan zivota u odnosu na 100 god koliko zivomo..
I sad, da li bi prihvatili jedan dan gladovanja, patnje, mucenja, briga i svega ostalog u zamjeni za ostalih 100 godina blagostanja... Vjerujem da bi svi vi automatski to prihvatili..
Pa zasto se onda ne prihvati i tih 100 god razlicitog zivota (malo tezeg, malo lakseg, bolesti, tuge, srece i svega ostalog), za vjecno blagostanje ??

Mi smo tu i dat nam je ovaj zivot kao iskusenje, a na nama je kako cemo se ponasati u tom iskusenju... I ne prihvata svako stanje koje ima na isti nacin..
Recimo nekom je rodjenje djeteta najveca radost sto moze biti, dok isto to rodjenje djeteta nekome je patnja i muka i gleda na to kao neku "kaznu". Tako i sve drugo..

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Jeste li vjernik?

Post by carobnjak N » 13 Apr 2014, 14:27

pitanje bi trebalo bolje definisati
jer većina ljudi će ti reći "vjerujem da ima nešto" ! Zašto to kažu? Zato što postoji nekoliko neporecivih činjenica koje apsolutno svi znamo, a one su : nisi došao na ovaj svijet svojom voljom i nećeš svojom voljom ni otići
Dakle ima nešto što te je dovelo ( to nisu roditelji jer oni su posrednici i ne znaju kakav ćeš biti čak ni kad se trude da te "oblikuju") ,neka viša volja ili sila , i ona će te onako kako te je bez pitanja uvela u postojanje iz njega i izvesti
To se ne može poreći , to ko poriče on je istinski glup , ni ateistički filozofi to ne poriču
Eh, sad je pitanje šta je ta Sila? Je li to Bog na sliku i priliku kako ga opisuju vjerske knjige ili je to neka sila koja nije svijesna same sebe?? Ateistički filozofi su naravno za ovu drugu opciju , da je to sila koja nema svijest o sebi i da je čovjek u stvari jedino svijesno biće i slučajni nusproizvod te Sile
Međutim sve je jasnije da je to besmislica i da je u stvari totalno suprotno ali nije ni kako govori ili predstavlja veliki broj religijskih knjiga . Kako je onda?
Ovako :

"Allah je - nema boga osim Njega - Živi i Vječni! Ne obuzima Ga ni drijemež ni san! Njegovo je ono što je na nebesima i ono što je na Zemlji! Ko se može pred Njim zauzimati za nekoga bez dopuštenja Njegova?! On zna šta je bilo i prije njih i šta će biti poslije njih, a od onoga što On zna - drugi znaju samo onoliko koliko On želi. Moć Njegova obuhvata i nebesa i Zemlju i Njemu ne dojadi održavanje njihovo; On je Svevišnji, Veličanstveni!" (ajetul kursija prijevod Korkut)

Šta to znači ? Znači da je Allah svijestan "sebe" da ne može biti svijesniji, a da smo mi ljudi polusvijesna bića i naša snaga i moć izviru od Njega , naši moderni izraz "podsvijest" svjedoči da smo polusvijesni i naš san kad spavamo pa nam u snovima dolaze stvari iz podsviejsti, svjedoči da niti imamo moć nad sobom niti znanja i da provodimo život u "gafletu" ,a to je stanje polusvijesti i letargije
S druge strane ne postoji nikakav starac sa bijelom bradom koji sjedi na nebu , niti postoji njegov sin, niti je on otac kome niti ima familiju niti je bilo čemu sličan , a kakav je božiji Zat (bitak) nikome nije poznato
Ne postoji slika Allaha niti ga možeš zamisliti jer sve što zamisliš , nije On . Bog je znači nezamisliv ali itekako postoji , te se u svijetu manifestuje kroz svoja imena , kojih ima puno , a nama je poznato 99 , npr
Milostivi
Koji strašno kažnjava
Oprosnik
Voljeni

i tako dalje ...ali to su dakle samo manifestacije, božija izdanja , kao što mi imamo svoja izdanja kad smo na poslu, kad smo kući, kad smo sa voljenom osobom itd ...ali suštinu našu pozanajemo samo mi !
To je prava vjera! Racionalna a ipak mistična , jer svijet i svemir su velika misterija ma koliko mi se upirali da znamo, a kamo li Tvorac svega toga . Ne postoji mrvica gluposti niti naivnosti u tome, a oni koji to ne mogu shvatiti jednostavno im fali znanja ili iskustva ili oboje . Dakle Allah je misterija i otkriva se onome ko ga traži, a traži ga onaj ko se zapitao "čemu sve ovo" , a neće se čovjek o tome zapitati dok ne dođe u nevolju ;)
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Jeste li vjernik?

Post by Melek » 13 Apr 2014, 20:09

Blackhawk wrote:Uputa i propis postoji kao JEDNO, barem sto se islamskog tumacenja tice..
Postoji Kur'an koji nije mjenjan od svog nastanka i vrijedi za sve ljude isto..
Otkud znas da nije mijenjan? Evo, konkretno, bas sto se tice islamskog tumacenja - imas shia, sunni, alawi, dervise i sta ti ja znam jos kojekakve frakcije u Islamu i svi oni em tumace em prepravljaju kako im se cefne. Bas kao i razliciti pravci u krscanstvu i tome slicno.
Ovo sto mi danas nazivamo religijom i vjerovanjem je ustvari jedan oblik konfesionalne politike. Isto tako kao sto su ljudi socijalisti, komunisti tako su isto i muslimani, pravoslavci, katolici. U neku ruku.
Blackhawk wrote: Ono sto je i gdje je doslo do razlike jeste ljudi, jer ljudi kroje onako kako kome sta pase, kao sto se vidi i iz ove teme i mnostvo slicnih tema koje su bile..
Pa to, upravo o tome i govorim. Ljudi su skrojili SVE oblike religija kako im pasu i tu nema izuzetka. Nema pravih i krivih religija - isto x samo drugo pakovanje.
Blackhawk wrote: Ono sto vecina ljudi ne shvata, odnosno vjeruje drugacije (njihovo pravo), jeste to da je ovaj svijet prolazan i da smo mi na njemu samo putnici, nista drugo, i kad dodje posljednja stanica svi cemo izaci sa ovog voza i od toga kakvi smo bili na tom vozu zavisi i kako ce nam biti na stanici (mjestu) gdje smo stigli..
Opet postavljam isto pitanje: - otkud znas? Gdje su ti dokazi da je ovaj svijet neki tamo prolazni a da ima i neki drugi? Znas sta je interesantno u svemu ovome? To sto ti u takvo nesto vjerujes i to tvoje VJEROVANJE odjednom postaje betonirani dokaz, savrseni fakat koji je jasan kao dan i ne mora se tu nista dokazivati. "Ja u to vjerujem - znaci to je tako i nikako drugacije". To je malo cudno rezonovanje. Ako u nesto vjerujes, onda bi trebalo da stvari u koje vjerujes gledas kroz vjerovatnocu a ne kao dokaz. Samo se u pretpostavke moze vjerovati a dokazi su nesto sasvim drugo.

Dakle:
Ja vjerujem, dakle vjerovatno je tako s moje tacke gledista.

A ne:
Ja vjerujem, dakle to je tako i nikako drugacije. A vi sto ne mislite tako - vi ste gluho bilo...

Kontas?
Blackhawk wrote: Ako uporedimo 100 godina ljudskog zivota (mada vecina zive i manje) sa vjecnim zivotom poslije toga, to dodje ti kao jedna dan zivota u odnosu na 100 god koliko zivomo..
I sad, da li bi prihvatili jedan dan gladovanja, patnje, mucenja, briga i svega ostalog u zamjeni za ostalih 100 godina blagostanja... Vjerujem da bi svi vi automatski to prihvatili..
Pa zasto se onda ne prihvati i tih 100 god razlicitog zivota (malo tezeg, malo lakseg, bolesti, tuge, srece i svega ostalog), za vjecno blagostanje ??

Mi smo tu i dat nam je ovaj zivot kao iskusenje, a na nama je kako cemo se ponasati u tom iskusenju... I ne prihvata svako stanje koje ima na isti nacin..
Recimo nekom je rodjenje djeteta najveca radost sto moze biti, dok isto to rodjenje djeteta nekome je patnja i muka i gleda na to kao neku "kaznu". Tako i sve drugo..
Niko od nas jos uvijek ne zna zasto smo tu. Mi mozemo samo da nagadjamo, da vjerujemo i da ne vjerujemo. Problem nastaje kad (opet to tvrdim) to nase vjerovanje stvori izopaceni pogled na realnost pa se to nase vjerovanje pretvori u fakat. Kad covjek na osnovu svog vjerovanja sam sebi dokaze da imaju ovi i oni svjetovi, tamo neki vjecni zivot, da treba ovako i onako. Pa upravo ti i takvi "samouvjereni vjernici" dijele ljude.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Blackhawk
Status: Offline

Re: Jeste li vjernik?

Post by Blackhawk » 14 Apr 2014, 00:26

NAravno da ima mnogo grupa odnosno sekti u islamu... ali Kur'an kao Kur'an je u svih ti sekti isti... Samo oni idu drugacije...

Recimo ovi sto idu u Siriju, pa i teroristi, vode se ajetom koji kaze "Kada prođu sveti mjeseci, ubijajte mnogobošce gdje god ih nađete, zarobljavajte ih, opsjedajte i na svakom prolazu dočekujte! Pa ako se pokaju i budu molitvu obavljali i zekat davali, ostavite ih na miru, jer Allah zaista prašta i samilostan je."
To je ajet i pise u Kur'anu i kad bi ga gledao kao takvog (sto vecina tih gleda) onda mogu reci u Kur'anu stoji da se ubijaju gdje god bili.. Ali ako se gleda samo taj ajet, bez nekog daljeg objasnjenja niti koristenja drugih ajeta...
I ovaj ajet ljudi tumace i on im vodilja da vode ljude u rat..


Ili recimo sto sam na jednom drugom forumu naletio kad covjek rece kaze u Kur'anu pise da je dozvoljeno piti alkohol i onda na pitanje koji ajet gdje, on stavi ovaj ajet...
"O vjernici, pijani nikako molitvu ne obavljajte, sve dok ne budete znali šta izgovarate, i kada ste džunubi - osim ako ste putnici - sve dok se ne okupate."

I po ovom je on zakljucio da moze piti ali da ne klanja i ne cini ibadet dok je pijan... A na druge ajete i sve ostalo sto pise o zabrani alkohola to je zaboravio..
Tako i sve te sekte i svi pravci imaju svoja neka tumacenja na nacin kako im odgovara.. Uzimaju ono sto im odgovara dok drugo jednostavno ignoriraju..


A Kur'an je dovoljan dokaz sam sebi... Mnostvo stvari koje pisu u Kur'anu koji je napisan davno prije mnogih naucnih otkrica, a u kojem se upravo govori o nauci i stvarima koje danasnja nauka tek sad otkriva i saznaje, a u Kur'anu sve to pise vec odavno..

Vecina ljudi voli suditi o necemu a da u stvari i ne zna puno o tome..

User avatar
hrnjica
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 224
Joined: 30 Mar 2014, 11:54
Status: Offline

Re: Jeste li vjernik?

Post by hrnjica » 14 Apr 2014, 00:31

bez ljutnje
ali da prihatim nesto kao svrsen cin, bez da imam neko misljenje o tome, ne kupujem i ne shvatam jednu stvar
to je od njega (mislim na boga)
znaci moj mozak je samo neupotrebljivi dio mog tijela
Nemoj se zbuniti izmedju mog karaktera i mog ponašanja.
Moj karakter je ko sam ja,
A moje ponašanje zavisi od tebe.

User avatar
hrnjica
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 224
Joined: 30 Mar 2014, 11:54
Status: Offline

Re: Jeste li vjernik?

Post by hrnjica » 14 Apr 2014, 00:36

po meni je kradja veliki grijeh a ovdje vidim da, veliki vjernici nude neke ilegalne programe. je li to u skladu sa bilo kojom religijom?
Nemoj se zbuniti izmedju mog karaktera i mog ponašanja.
Moj karakter je ko sam ja,
A moje ponašanje zavisi od tebe.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jeste li vjernik?

Post by laganini » 14 Apr 2014, 06:34

hrnjica wrote:bez ljutnje
ali da prihatim nesto kao svrsen cin, bez da imam neko misljenje o tome, ne kupujem i ne shvatam jednu stvar
to je od njega (mislim na boga)
znaci moj mozak je samo neupotrebljivi dio mog tijela
..ko prizna pola mu se prašta.. :zubi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests