Pronađen dokaz da Bog postoji

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
Post Reply
Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Lebowski » 29 Jun 2014, 21:31

Image

U DNK zapisu naučnici su otkrili poruku koja može da se dekodira pomoću aramejskog jezika.

Dok su istraživali zapise iz sekvenci DNK u ljudskom genomu poznatom kao "džank DNK" (zbog nedostatka poznate uloge), naučnici Instituta za tehnologiju Vajominga (WIT) došli su do spoznaje koja je naučni i ostali svet ostavila bez reči: lingvistički stručnjaci identifikovali su informaciju u formi staroaramejskog "Na prvo svitanje zore, Bog stvori zemlju i nebo."

Naučnici kažu da su u nizovima DNK videli rupe koje malo podsećaju na kodiranje za biološku funkciju i nose sličnost s uzorcima ljudskog jezika. Zato su angažovali profesore sa Univerziteta "Bob Džouns", poznate po izuzetno strogim kriterijuma. Dali su im dekodirane segmente DNA da ih prevedu, piše Dnevno.hr.

Pronađen je kodni jezik koji koristi nizove od dvadeset osam nezavisnih vrednosti, nađen u rasponu učestalosti poznatih pisama. Nizovi nezavisno povezanih vrednosti odraz su strukture sastava reči u ljudskim jezicima.

Jezična i filolološka ekipa na "Bobu Džonsu" započela je opsežno poređivanje pisma pronađena u "džank DNK" s katalogom svakog ljudskog jezika čije je postojanje zabeleženo. Želeli su da nađu slične višejezične teme kako bi mogli da počnu da oblikuju prevode poruka koje leže skrivene u DNK.

Profesori su bili potreseni kada su otkrili da zaista postoji jedan jezik pomoću kojeg se direktno može prevesti sekvencijalna DNK.

Aramejski.

Jezik u "džank DNK", koji su naučnici godinama odbacivali kao beskoristan, potpuno je identičan sa antičkim aramejskim. A kad su počeli da prevode, lingvisti su otkrili su da su delovi poruke gotovo prepisani iz Biblije. Ubrzho su locirali citate.

Na ljudskom genu PYGB postoji jezički sled koji se prevodi kao "Na prvom počinku dana, Bog, stvori nebo i zemlju." Ovo je u zapanjujućoj sličnosti s prvim stihom Knjige Postanja: "U početku Bog stvori nebo i zemlju."

Gen Bmp3 ima retrotransposon sled koji se prevodi u 19. stihu šeste glave Prve poslanice Korinćanima apostola Pavla: "Zar ne znate da je vaše telo crkva Duha Svetoga, koji je u vama, koga ste primili od Boga? Niste sami".

To se ponavlja iznova i iznova tokom celog niza ljudskog DNK: ugrađen ekvivalentni genetski kod drevnog Aramejca koji izgleda kao da se prevodi kao Božja reč svom narodu.

Metju Bulder, glavni lingvista za projekat i profesor primenjene nauke stvaranja na Unverzitetu "Bob Džons" izjavio je:

"Što se tiče dokaza - on je tu. Ovo je, po mom mišljenju, neporecivo. Sama reč Božja, elegantno utkana u naša tela i duše, jasna je kao dan. A lepota ovoga - da je Bog utkao reči istine u naša bića - pokazuje svoju ljubav i čudesa."

Naučinici na Institutu za tehnologiju iz Vajominga sad čekaju replikaciju svojih istraživanja i vađenje sekvenciranja "džank" DNK, kao i da nezavisni izvori verifikuju prevod na aramejski. Tada će započeti proces potpune revizije dosadašnjeg istraživanja i objaviće sva istraživanja i otkrića do danas.

/kurir/
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120409
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7901 times
Status: Online

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Krokodil Behko » 29 Jun 2014, 22:44

Malo mi je neobično vjerovati u to. Aramejski jezik nije stariji od nekih 1100-1300g. p.n.e. ali zato ljudski rod jeste stariji od toga. Šta je s onima koji su živjeli prije pisanja Biblije? Pretpostavljam da je njihova genetika bila u hijeroglifima.
online

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Lebowski » 29 Jun 2014, 22:56

Bog je svemoćan, sve može podesiti i pisaće kojim hoće jezikom, sve ih zna, i one koji su bili i oni koji će doći. :cudi
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Melek » 29 Jun 2014, 23:06

Recitovah, vjetar duva .....
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120409
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7901 times
Status: Online

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Krokodil Behko » 29 Jun 2014, 23:07

Moram provjeriti Ip, jer ovo nikako ne može biti Lebowski :misli
online

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Lavlje_srce » 30 Jun 2014, 01:19

Krokodil Behko wrote:Malo mi je neobično vjerovati u to. Aramejski jezik nije stariji od nekih 1100-1300g. p.n.e. ali zato ljudski rod jeste stariji od toga. Šta je s onima koji su živjeli prije pisanja Biblije? Pretpostavljam da je njihova genetika bila u hijeroglifima.
Joj Behko. :rol

Ako tada nije postojala Biblija, ne znaci da nije postojao kod u genima.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Melek » 30 Jun 2014, 01:20

Ma ovo su crkveno-cionisticka posla, nije prvi put..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120409
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7901 times
Status: Online

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Krokodil Behko » 30 Jun 2014, 01:25

Lavlje_srce wrote:
Krokodil Behko wrote:Malo mi je neobično vjerovati u to. Aramejski jezik nije stariji od nekih 1100-1300g. p.n.e. ali zato ljudski rod jeste stariji od toga. Šta je s onima koji su živjeli prije pisanja Biblije? Pretpostavljam da je njihova genetika bila u hijeroglifima.
Joj Behko. :rol

Ako tada nije postojala Biblija, ne znaci da nije postojao kod u genima.
Ja razumjeh da je riječ o tekstu iz biblije, a ona je napisana kad?
Čini mi se da se pominje i sv. Pavle. Kako se on može pominjati u genima ljudi koji su živjeli prije tog perioda? Ta me zajebavaš? :ble
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by storm » 30 Jun 2014, 01:27

Melek wrote:Ma ovo su crkveno-cionisticka posla, nije prvi put..
Bez obzira na članak, kako si sad spojio crkvu ( predviđam katoličku ) i cioniste :hm
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Lavlje_srce » 30 Jun 2014, 01:34

Krokodil Behko wrote:
Ja razumjeh da je riječ o tekstu iz biblije, a ona je napisana kad?
Čini mi se da se pominje i sv. Pavle. Kako se on može pominjati u genima ljudi koji su živjeli prije tog perioda? Ta me zajebavaš? :ble

Vrijeme je ljudski pojam.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120409
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7901 times
Status: Online

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Krokodil Behko » 30 Jun 2014, 01:38

Lavlje_srce wrote:
Krokodil Behko wrote:
Ja razumjeh da je riječ o tekstu iz biblije, a ona je napisana kad?
Čini mi se da se pominje i sv. Pavle. Kako se on može pominjati u genima ljudi koji su živjeli prije tog perioda? Ta me zajebavaš? :ble

Vrijeme je ljudski pojam.
Tvrdiš da je sv.Pavle živio prije svog ovozemaljskog života?
Ne znam da li si primjetila, riječ je o aramejskom jeziku, a ne o tibetanskom, pa tako da ovo ne možemo spojiti sa budizmom i reinkarnacijama :)
online

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Lavlje_srce » 30 Jun 2014, 01:41

Krokodil Behko wrote:
Tvrdiš da je sv.Pavle živio prije svog ovozemaljskog života?
Ne znam da li si primjetila, riječ je o aramejskom jeziku, a ne o tibetanskom, pa tako da ovo ne možemo spojiti sa budizmom i reinkarnacijama :)
Tvrdim samo da prezirem bahatost. Mozes je ostaviti za ukucane. Sa mnom neces razgovarati na ovaj nacin.

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Dzagoda » 30 Jun 2014, 01:51

Mrzim da pustim kisu na paradu, al,,,,,:D

No, the First Scientific Proof of God Was Not Found
June 28, 2014 By Hemant Mehta Leave a Comment
This article’s been making the rounds online over the past week, especially on Facebook, where your religious relatives have undoubtedly sent you a link:

W.I.T. scientists, in conjunction with the Human Genome Project and Bob Jones University, have made what may be the most astounding discovery of this, or any generation. While working to understand and map the function of sequences of DNA in the human genome known as “Junk DNA” (for their lack of known function), scientists at W.I.T. noted that while the DNA sequences they were seeing bore little resemblance to the coding for biological function, they bore a striking similarity to the patterns of human language. Contacting and working closely with linguists and philologists from Bob Jones University, W.I.T. set out to analyze and decode the areas of Transposons and Retrotransposons which seemed indicative of human language.
Let’s play a game. It’s called: “How can we tell when something is satire?”
To begin with…
The Wyoming Institute of Technology isn’t a real place. (Don’t confuse it with the Wyoming Technical Institute, which is.)
The websites for most institutions of higher learning don’t have ads from Comedy Central in their sidebars.
Bob Jones University isn’t a place where credible scientists work.
If you click on the name of the author, Dr. Richter DasMeerungeheuer, it takes you to a URL with the name BryanS.
The article includes the line, “Linguistic professors at Bob Jones University, long noted for its intellectual rigor…,” so you know right there it’s a joke.
It goes on like this for a while. The writers basically took a page from the Answers in Genesis playbook: If you include a lot of big words and make it sound like actual science, gullible people will believe anything you say.
Which brings us back to your relatives on Facebook. I appreciate the satire and I hate breaking the spell… but I hope anyone who receives a link to this scientific “breakthrough” can write back and debunk it immediately.
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Rockefeller » 30 Jun 2014, 02:01

Čak i da je sve ono u tekstu navedeno tačno to nije dokaz da bog postoji. :sex
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Lavlje_srce » 30 Jun 2014, 02:31

Jagoda wrote:Mrzim da pustim kisu na paradu, al,,,,,:D
Nisi ti pustila nikakvu kisu na paradu, za to je potrebno malo vise od onog komentara. Ja sam pogrijesila sto sam reagirala na ovu vijest bez provjere, a znam iz iskustva kakav je kvalitet vecine vijesti tu (bez uvrede bilo kome). Medutim, ovo nije prva slicna vijest, mozda zato moja reakcija.

For your eyes only:

During an interview by CNN in April 2007 in Rockville, Maryland, Francis S. Collins M.D. & Ph.D., the director of the Human Genome Project, reaffirms that information embedded in DNA proves the existence of God.

As the director of the Human Genome Project, he has led a consortium of scientists to read out the 3.1 billion letters of the human genome. As a believer, Dr. Collins sees DNA - the information molecule of all living things - as God's language, and the elegance and complexity of bodies and the rest of nature as a reflection of God's plan. However, he hasn't always embraced these perspectives. When he was a graduate student in physical chemistry in the 1970s, he was an atheist, finding no reason to postulate the existence of any truths outside of mathematics, physics, and chemistry. Then he went to medical school and encountered life and death issues at the bedsides of his patients. Challenged by one of those patients, who asked, "What do you believe, doctor?” he began searching for answers.

In his mind, Dr. Collins admitted that the science, which he loved so much, was powerless to answer the following questions:"What is the meaning of life?" "Why am I here?" "Why does mathematics work, anyway?" "If the universe had a beginning, who created it?" "Why are the physical constants in the universe so finely tuned to allow the possibility of complex life forms?" "Why do humans have a moral sense?" "What happens after we die?"

Dr. Collins always assumed that faith was based on purely emotional and irrational arguments, and was astounded to discover, initially in the writings of the Oxford scholar C.S. Lewis and subsequently from many other sources, that one could build a very strong case for the plausibility of the existence of God on purely rational grounds.

Actually, Dr. Collins says that he finds no conflict here. Yes, he also claims evolution by descent from a common ancestor is clearly true. He affirms that if there was any lingering doubt about the evidence from the fossil record, then the study of DNA provides the strongest possible proof of our relatedness to all other living things.

According to Dr. Collins' words, he found that there is a wonderful harmony in the complementary truths of science and faith. The God of the Bible is also the God of the genome. God can be found in the cathedral or in the laboratory. By investigating God's majestic and awesome creation, science can actually be a means of worship.

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Dzagoda » 30 Jun 2014, 02:57

Pa ok, to je sve lijepo i krasno, ali su to sve njegovi "beliefs", a ne konkretan dokaz. Citala sam o njemu i prije. Zanimljiva je licnost, ali ostane kratak kad treba da se utemelji nesto.

Da naglasim, niti podrzavam niti osporavam postojanje Boga, samo komentiram. Licno, malu prednost dajem konkretnim dokazima stvari, ali sam otvorena za zdrave dijaloge o temi uvijek:)
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Melek » 30 Jun 2014, 07:05

Senahide, par pitanja:

U kojem obimu je za tebe vjerovanje fakat, odnosno ti kad vjerujes da li smatras da je to u sta vjerujes nepobitna cinjenica i de facto krunski dokaz svega, nesto sto je samo po sebi dovoljno i ne mora da se dokazuje\prouci\prostudira\provjeri ili si 100% svjestan da vjera moze biti samo to i nista drugo - vjera, odnosno nagadjanje, nadanje da je nesto tako kao sto to ti zamisljas - dok se ne dokaze suprotno? Dalje, oblik tvoga vjerovanja koji implicira Kur'an ajete i sure, vjerovanje da je sve to jedan totalno nepismeni beduin u toku 23 godine primio kao poruku od vise sile i takvu putem pisara srocio u zagonetni tekst (a pri tom bez obzira na to sta ga je snaslo i bez obzira na jednu od prvih Dzibrilovih poruka koja glasi "uci" eto opet ostao nepismen dokraja zivota) - da li smatras da je to jedini pravi pristup tome sto ti nazivas vjera? Zasto je po tvm misljenju (ako postoji) ta visa sila ocito htjela da se jedni okrenu Kur'anu, drugi Bibliji, treci Talmudu, cetvrti da budu Hindu, peti Budisti, sesti jos uvijek skakucu polugoli i mlate onim stvarima po Africi, sedmi da budu skeptici i tako redom? Zasto nije isti arsin prema svima? Cemu ta "bozanska" dioba i zavadjanje? Nadalje, vidim da tvrdis da "postoje neki koji ne razumiju neke ajete iz Kur'ana" - znaci li to da si ti samouvjeren u svom ubjedjenju da ih upravo ti skroz razumijes? U kojoj mjeri smatras sve te ajete zagonetkama? Pitanje posta - zasto je sve bazirano na izlasku\zalasku sunca? Zasto su vjernici dalekog sjevera prinudjeni da poste i do 20 sati dnevno dok neki drugi samo 7-8 sati?

Vidis, problem toliki mozda i nije u tome sta je ko tu stvorio. Problem je u interpretaciji i pristupu. Imamo materiju (kojoj jos sve sastojke ne znamo - materija\antimaterija, higgsov bozon itd - jos uvijek se mnoge stvari otkrivaju - vakuum nije bas vakuum i tako redom), zatim imamo energiju (za koju trenutno smatramo da je prirodna konstanta ali mozda i nije - jos uvijek se malo zna o energiji, nauka je jos uvijek u povojima). Energija formira i oblikuje materiju. Vrlo je moguce da neka sila svim tim rukovodi. Mozda smo kompjuterski program za kojim neko dijete sjedi i igra se igrice u kojoj smo svi pijuni pa malac klikne malo lijevo malo desno a mi se klepamo ko majmuni a njemu cool. A mozda je u pitanju nesto sasvim drugo. Ili nesto trece. Ko je stvorio tog malca? Ko su mu roditelji? Da li je malac (kao sto to Komsija rece u nekoj drugoj temi) pusten sa "uzice" pa samo degenja kompjuterske igrice, i to onako brutalno, pobi i podijeli sve redom, klikajuci do besvjesti? Mozda big bang i nastane kad se malcu cefne da pritisne puljku i upali kompjuter? Hajd' ga znaj...
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Melek » 30 Jun 2014, 08:50

OK, hvala na odgovorima.

Ja imam jedan pdf sa prevodom Kur'ana od Besima Korkuta pa ga po nekad pogledam. Ima zaista dobrih stvari, ali ima i onih da se covjek totalno zaibreti i zapita.. Evo recimo ajet 25. iz 2. sure:

* A one koji vjeruju i dobra djela čine obraduj džennetskim baščama
kroz koje će rijeke teći; svaki put kada im se iz njih da kakav plod, oni će
reći: "Ovo smo i prije jeli” - a biće im davani samo njima slični. U njima će
čiste žene imati
, i u njima će vječno boraviti.

Nekako se covjeku ostavlja direktan dojam da su vrata raja iskljucivo za muskarce rezervisana, a da su zene eto nekakav tamo rajski pa i ovozemaljski inventar. Ali opet, sve je to stvar tumacenja, a zagonetno je pisano. Ako kojim slucajem jedna uzorna zena udje u raj (recimo, eto, Maja koja redovno posti i tako to :) ) da li i nju tamo ciste zene cekaju? Hmm.. :obrve

Salu na stranu, pitanje je i kako je to sve skupa prevodjeno..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Melek » 30 Jun 2014, 09:04

Interesantno, jer nigdje fakticki ne stoji obs - ovo je za muskarce. Da li se aludira na seksualnost u raju kad se pominju ciste zene, ili nesto drugo, bas se pitam? Odnosno, koji vid usluge se tu predvidja? Isto tako me interesuje kakvu nagrade cekaju zene u istom kontekstu. Po nekakvom reciprocitetu bi bilo - "cisti crnci dokoljenci vas cekaju" ili tako nekako :D.

To jedna stvar a druga stvar - sto se tice Maje - zeni to direktno, cura je sasvim OK. Ne daj joj da vene sa Martinom i Bratom bolan Senahide :ok
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120409
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7901 times
Status: Online

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Krokodil Behko » 30 Jun 2014, 09:10

Lavlje_srce wrote:
Krokodil Behko wrote:
Tvrdiš da je sv.Pavle živio prije svog ovozemaljskog života?
Ne znam da li si primjetila, riječ je o aramejskom jeziku, a ne o tibetanskom, pa tako da ovo ne možemo spojiti sa budizmom i reinkarnacijama :)
Tvrdim samo da prezirem bahatost. Mozes je ostaviti za ukucane. Sa mnom neces razgovarati na ovaj nacin.
Ma jah. :kafa
online

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests