Pronađen dokaz da Bog postoji

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Lebowski » 24 Jan 2015, 22:49

Pa nije baš... Msm jest al nije bitno moje mišljenje...
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Lebowski » 25 Jan 2015, 00:44

Pa stani malo Salahuddine, nisi valjda mislio da ću proširiti svoje aktivnosti vani foruma ili osnivati organizacije koje će rušiti islam. :sok
Neću bolan, imam se ja čim bakćat. :D

Sjetih se Komesara. :oo

Image
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Lebowski » 25 Jan 2015, 01:02

Volio bih i da se izjasnis ako ti nije tesko na ovo pitanje o Serijatu i Behkovu tvrdnju da je to od ljudi. Kako sam shvatio j procitao Serijat je islamsko pravo zasnovano, dato od Boga, po Kur'anu, hadisima i ostalom.. dakle nije od ljudi i cini mi se da u zemljama koji ga prakticiraju i razmisljaju tako.

Tako pise i u nekim definicijama..

Sta je zapravo?
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Krokodil Behko » 25 Jan 2015, 10:11

Salahuddin wrote:
Lebowski wrote:Volio bih i da se izjasnis ako ti nije tesko na ovo pitanje o Serijatu i Behkovu tvrdnju da je to od ljudi. Kako sam shvatio j procitao Serijat je islamsko pravo zasnovano, dato od Boga, po Kur'anu, hadisima i ostalom.. dakle nije od ljudi i cini mi se da u zemljama koji ga prakticiraju i razmisljaju tako.

Tako pise i u nekim definicijama..

Sta je zapravo?
Serijat je Allahov zakon koji je zasnova na Kur'anu i Sunnetu. Behko je u jednu ruku u pravo kad kaze da je od ljudi jer ljudi ipak jesu ti koji su sastavili Serijat. On nije posebno spustan preko Poslanika a.s, kao sto je slucaj sa Kur'anom. Ali stoji i tvrdnja da je to Allahov zakon jer su temelji Serijata u ovim izvorima koje sam naveo. Znaci sastavljen od strane ljudi, po Bozjim zapovijedima. Moze se to lako vidjeti na netu, sta , kako gdje i sl. Mnogi Srbi su mislili za vrijeme rata da se mi borimo za Aliju i da smo htjeli da uspostavimo Serijat u BiH. To zna Maja, koja je mogla vidjeti takve nebuloze na forumu Nezavisnih novina.

Elem, to je to.
Moramo ukinuti pare, ako hoćemo šerijat. Samo tozla i ništa više :D
Možda bi trebali uvesti polu-šerijat. Npr, mito i korupcija :sikira
online

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Lebowski » 25 Jan 2015, 11:30

Salahuddine vidim da se potrudis oko odgovora ali imam osjecaj da manipulises i izbjegavas odgovarati ono sto se pita.. kao ovo sa serijatom.

Je li od Boga ili je suprotno od njegovih rijeci, da li je On naredio da se serijat primjenjuje..

Ako su ga jedni izvukli iz Kur'ana kako ga ne izvuku drugi muslimani..u nekim drugim drzavama?
.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by KOMESAR » 04 Feb 2015, 19:50

kako je džamija preživjela cunami?
http://www.cazin-danas.com/wp-content/u ... ZAMIJA.jpg
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Lebowski » 04 Feb 2015, 20:44

Image

Kako se ova urušila sama od sebe za vrijeme molitve i ubila 40 vjernika a povrijedila još 71. :ovaj


Kako su ove srušene u zemljotresu u Idoneziji i zadnja u Pakistanu?

Image

Image

Image

Ili ove:

Image

Image

Image


Ili kako je ovu istambulsku zemljotres triput teško oštećivao dok je nije sravnio sa zemljom.. neko baš ne voli ovu džamiju. :ovaj

Image


Kako je ova kuća ostala čitava a sve ostalo zbrisano?

Image

Image
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by paparaci » 06 Feb 2015, 00:44

[ytube][/ytube]
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by gospođa Brams » 06 Feb 2015, 03:26

Zanimljiv video ali puno toga je nategnuto.

Prvi dio uopće ne shvaćam...tj. ne shvaćam kakve veze imaju proporcije ljudskog tijela i činjenica da su nam simetrična lica najprivlačnija s postojanjem boga.

Zatim dio s udaljenosti Mekke od S. i J. pola. Vrijednosti u videu su nategnute. To su približne vrijednosti. Kad sam tražila udaljenost na nekim drugim mjestima brojke su bile drugačije.
No, sve i da hipotetski prihvatimo da su te brojke zaista takve i da to sve čini savršen omjer i zlatni rez, i sve, apsolutno isti takav omjer imaju baš sva područja i mjesta koja se nalaze na toj istoj geografskoj širini, što ne čini Mekku baš nimalo posebnim mjestom na Zemlji, barem ne u tom smislu.

Nakon toga, prikazana je karta svijeta gdje je Mekka kao po zlatnoj sredini. Mene su na likovnom učili da zlatni rez (tj. zlatna sredina) slika izgleda ovako
Image

Okrenuta izgleda ovako

Image

Što opet nije isto kao ovo u videu.
Isto tako postoji mnogo različitih projekcija Zemlje s različitim rezolucijama. Na različitim kartama zlatni rez će biti drugačije određen.

I opet treba imat na umu da je ova projekcija Zemlje (gdje je Greenwich u središtu kao primarni meridijan i tako se dijeli Zemlja na dvije hemisfere) koja se uglavnom koristi ona koju su Britanci odabrali 1884.g. a do tada su se koristile različite projekcije s različitim primarnim meridijanima. I danas se ponekad koriste drugačije projekcije Zemlje. Smiješno mi je da se bog podvorio odluci Britanaca :valja
Projekciju Zemlje se može prikazati i drugačije, ovo je čisto ljudski i proizvoljno i glupo je uzimati kao nekakvo mjerilo.


Uglavnom zanimljivo, ali meni previše nategnuto i nedovoljno da me natjera na razmišljanje.
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by tovar » 06 Feb 2015, 21:02

Tko god ne vjeruje nek zajebaje Maju pa će vidjet Boga svoga.
O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2128
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by REMB » 06 Feb 2015, 21:25

Sama riječ vjera kaže da je u pitanju vjerovanje u nešto, bez nužnog dokazivanja. Kad ti kažem da sam maloprije popio času vode - u to možeš vjerovati ili ne, nema se tu sta dokazivati.
Dakle, potrebno je promjeniti početnu osnovu od koje ulazimo u diskusiju. Hvala!

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by tovar » 06 Feb 2015, 21:32

Kad umreš od dehidracije ja ti više nikada ništa neću vjerovati.
O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Lebowski » 06 Feb 2015, 22:25

gospođa Brams wrote:Zanimljiv video ali puno toga je nategnuto.

Prvi dio uopće ne shvaćam...tj. ne shvaćam kakve veze imaju proporcije ljudskog tijela i činjenica da su nam simetrična lica najprivlačnija s postojanjem boga.

Zatim dio s udaljenosti Mekke od S. i J. pola. Vrijednosti u videu su nategnute. To su približne vrijednosti. Kad sam tražila udaljenost na nekim drugim mjestima brojke su bile drugačije.
No, sve i da hipotetski prihvatimo da su te brojke zaista takve i da to sve čini savršen omjer i zlatni rez, i sve, apsolutno isti takav omjer imaju baš sva područja i mjesta koja se nalaze na toj istoj geografskoj širini, što ne čini Mekku baš nimalo posebnim mjestom na Zemlji, barem ne u tom smislu.

Nakon toga, prikazana je karta svijeta gdje je Mekka kao po zlatnoj sredini. Mene su na likovnom učili da zlatni rez (tj. zlatna sredina) slika izgleda ovako
Image

Okrenuta izgleda ovako

Image

Što opet nije isto kao ovo u videu.
Isto tako postoji mnogo različitih projekcija Zemlje s različitim rezolucijama. Na različitim kartama zlatni rez će biti drugačije određen.

I opet treba imat na umu da je ova projekcija Zemlje (gdje je Greenwich u središtu kao primarni meridijan i tako se dijeli Zemlja na dvije hemisfere) koja se uglavnom koristi ona koju su Britanci odabrali 1884.g. a do tada su se koristile različite projekcije s različitim primarnim meridijanima. I danas se ponekad koriste drugačije projekcije Zemlje. Smiješno mi je da se bog podvorio odluci Britanaca :valja
Projekciju Zemlje se može prikazati i drugačije, ovo je čisto ljudski i proizvoljno i glupo je uzimati kao nekakvo mjerilo.


Uglavnom zanimljivo, ali meni previše nategnuto i nedovoljno da me natjera na razmišljanje.
Ja bih se samo osvrnuo na kalkulacije vezane za suru Al-Imran u kojoj je spomenuta Meka.

Po njihovom 96 ajet ili stih te sure ima 47 slova a do spominjanja Meke je 29 slova.

Onda su uradili kalkulaciju: 47/1,618 = 29 i tako napravili zlatni rez kao i sa udaljenostima od polova.

No, da su podijelili kao što su trebali dobili bi 47/29 = 1,62 .. a to ipak nije tačno i malo odstupa. Pitanje je zašto nisu podijelili ovako nego na gore pomenuti način...


Isto tako, teorija kaže da je u ovom ajetu jedini put u Kur'anu spomenuta Meka(ne znam da li je u videu spomenuto ali tako kažu na drugim mjestima) a to jedini put daje nekom razlog da baš tu pravi zlatni rez.

No, nije istina da je samo tu spomenuta Mekka a mislim da to dosta mijenja shvatanje ovog čuda.

Također, pravljenje zlatne sredine Arabije i grada Meke je proizvoljno i neprecizno a isto to je i za udaljenosti od polova.. Isto tako i kada se uzme i Greenwich pa tako traži zlatni rez odsupanja id u i do 200 km.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Podrinjac » 07 Feb 2015, 00:41

......
Last edited by paparaci on 10 Feb 2015, 23:13, edited 1 time in total.
Reason: Brisan off.

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by gospođa Brams » 07 Feb 2015, 16:12

Salahuddin wrote:Dobro Brams. Nacin na koji raspravljas o ovome me zaduzuje da ti dam +5. Za dokaze, ja imam neke druge stvari. Inace, vjera ima skroz druge temelje. Ali eto, mnogi traze neki fizicki dokaz koji bi potvrdio njihovo vjerovanje. Ja ne smatram da je to potrebno jer, kako sam vec rekao, vjera je nesto sasvim drugo. Moze Mekka biti i u Nepalu sto se mene tice, to ne mijenja ama bas nista. :D
To cijenim kod tebe.

Kad mi netko kaže da on osobno za sebe ima dokaz da njegov bog postoji, ja kažem super, stari, poštujem to 100%. I vjerujem da netko zaista vjeruje 100% u postojanje svog boga i da on vidi dokaze za to koji su za njega točni i njemu dovoljni.
Međutim, kad netko pokuša ovako kvaziznastvenim dokazima kao u ovom videu meni govoriti kako postoje OBJEKTIVNI znanstveni dokazi o postojanju boga, onda mi se diže kosa na glavi. U tom videu nema ama baš ništa znanstvenoga. Ne postoji znanstveni dokaz o postojanju boga, niti će ikad postojati.
Baš me zanima koji je genijalac radio ovaj video, ja sam imala dvicu iz matematike pa mi svejedno to sve smrdi na kilometre. Nema tu ništa od egzaktne znanosti, sve su nagađanja, natezanja i svodi se na interpretaciju. Tome u znanosti mjesta nema.

Ja imam dojam da se boga upravo spoznaje kroz neke subjektivne, osobne stvari.
To je duhovno iskustvo.
Zapravo mi je smiješno, i odraz dubokog nerazumijevanja, pa i nepoštivanja boga, koji bi trebao biti nešto što nadilazi naša trivijalna ljudska shvaćanja, kada netko ide dokazivat boga zlatnim rezom na projekciji Zemlje :plavi
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by gospođa Brams » 07 Feb 2015, 16:15

Lebowski wrote: Ja bih se samo osvrnuo na kalkulacije vezane za suru Al-Imran u kojoj je spomenuta Meka.

Po njihovom 96 ajet ili stih te sure ima 47 slova a do spominjanja Meke je 29 slova.

Onda su uradili kalkulaciju: 47/1,618 = 29 i tako napravili zlatni rez kao i sa udaljenostima od polova.

No, da su podijelili kao što su trebali dobili bi 47/29 = 1,62 .. a to ipak nije tačno i malo odstupa. Pitanje je zašto nisu podijelili ovako nego na gore pomenuti način...


Isto tako, teorija kaže da je u ovom ajetu jedini put u Kur'anu spomenuta Meka(ne znam da li je u videu spomenuto ali tako kažu na drugim mjestima) a to jedini put daje nekom razlog da baš tu pravi zlatni rez.

No, nije istina da je samo tu spomenuta Mekka a mislim da to dosta mijenja shvatanje ovog čuda.

Također, pravljenje zlatne sredine Arabije i grada Meke je proizvoljno i neprecizno a isto to je i za udaljenosti od polova.. Isto tako i kada se uzme i Greenwich pa tako traži zlatni rez odsupanja id u i do 200 km.
Naravno da je sve nategnuto, brojke su frizirane kako bi se uklapale u teoriju.

Najjači su mi komentari ispod videa, ne mogu vjerovati da nekome ove nebuloze učvršćuju vjeru :grana
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Lebowski » 07 Feb 2015, 16:27

U nauci, to je nesto sto ima izglede da bude istina ili najblize istini. Ali ipak, to ostaje teorija. Zato je i Darwin-ova teorija-jos uvijek teorija. I tako ce sigurno i ostati. Sam Darwin je rekao nesto o svojoj teoriji, prije nego ju je "pripremio" da bude teorija (neka to svakome od vas bude zadatak da nadjete sta je rekao).

Postoje i naucni dokazi koje neke stvari cine neupitnim. Ja evo, sa svojih 38 godina, jos uvijek cekam da se neka naucna maksima kosi sa Kur'anom. Toga jos nema (s tim da postoje neki koji ne razumiju neke ajete iz Kur'ana i vide ih kao kontrast nauci).

Meni je ovo čudno.. U nauci nema puno toga što je 100%. Nuklerana fizika sa svojim modelima je teorija, ne zna se sve o atomima ali ov što sad imamo funkcioniše, radi. :cudi

Isto tako i gravitacija.. samo teorija ali radi.

Evolucija je isto teorija jer tako funkcioniše nauka.. Može se pojaviti neki dokaz koji bi srušio tu teoriju i zamijenio je nekom novom ali taj dokaz nije pronađen.

Zapravo, za objašnjenje razvijanja vrsta, postojanje njih, njihove klasifikacije po određenim svojstvima ne postoji nijedna druga alternativa.. NIŠTA., nešto što se može ponuditi u knjigama kao alternativa.

Evolucija perfektno radi i kažu da je stabilnija kao "naučna teorija" od mnogih drugih stvari koje prihvaćamo kao činjenice i apsolutne istine.

U Kur'anu nema nikakvih naučnih činjenica da bi ih nauka mogla pobiti. Ima par nategnutih i vremenom mijenjanih tumačenja ali činjenice, jasno pomenute, koja je pricizna, nema. Neke stvari su i pogrešne ali to teško vidjeti.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by gospođa Brams » 07 Feb 2015, 16:47

Mislim da se ljudi bune jer ne razumiju pojam znanstvene teorije.

U znanosti postoji hipoteza, i postoji teorija. Ono što neki smatraju da je teorija je definicija hipoteze.

Hipoteza je znanstvena pretpostavka koju treba potvrditi istraživanjima. Ako ne postoje zadovoljavajući dokazi hipoteza se odbacuje.

Ako se hipoteza potvrdi eksperimentima onda govorimo o znanstvenoj teoriji.

Znanstvena teorija ne sadrži samo teoretske spoznaje, nego je i dokazana znanstvenim istraživanjima.

Naravno da to sve ovisi o trenutnom stanju ljudskog znanja. S povećanjem znanja i novim spoznajama teorije se mogu redefinirati. Tako funkcionira znanost.
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by tovar » 17 Feb 2015, 19:46

Ako ima Allaha onda je on sveprisutan. Ako je posvuda onda je i na ovom forumu. Ako je na ovom forumu onda progovara samo kroz Salahuddina.
O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Biba » 09 Mar 2015, 10:54

I zrak je sveprisutan iako ga ne vidimo..i ne mozemo zivjeti bez njega...osim u bolnici na aparatima...surogat.tako je i s Bogm tko vjeruje naci ce ga...i bez njega se zivjet moze...puno toga danas covjek ima kao surogat za Boga...i zivi... i sve cesce nesretan...iako nam sve tehnologije dosle do vrhunca...hbga. al tak je...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 82 guests